De toestand in het verre Oosten. Buitenland. Binnenland Distributie goedkoope levensmiddelen. Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie MAANDAG 19 JULI 1937 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 51e JAARGANG No, 243 Wiet ging nog voor dien man, ren, daar zou ze voor steken, ade been er over- tante van achter zooals ze later am met één been Lde toen zoo-maar maken en hand- ite's stem. Recht ven naar de dik- dacht, als Wout mieren voor een rutting klimmen, dij zoo bedriegen en te doen voor ïaar binnen, da- pak, holde voor als ze maar eerst toch al gehoord hij hoefde niets shte geus was en ja, ze moest een ar, waar je mee k. was er nietl duldig, die Kapi- aap. Waar moest Joofl, maar Wiet apitein was maar een spelletje, n vertel nu maar ■t, uitgevoerd van- ■tellen, dat z© zoo in ook, maar bet si, dat ze erg on- i', ze had niet weg e schutting klim- ler een pak van ,an tretten. Bah, aMl, maar dat komt .igde Wiet Wout's nog erger, vond Wiet naar boven raks alleen in het eten. in later naar bo nt wat; maar ze tg gehad, vond ze. geboord hebben m den achterkant een stuk van den Wout kon ze ech- r uit, jongens wat jgel bekeek ze zich ■and ze; wacht, op et heelemaal zien. gehad, het was ne strepen, et in haar eigen ns flink, toen nog Ziezoo, nu was uur niets meer te o-pje goed, dat in terecht gekomen et toch nog een ite nog eens met st had beloofd bet ner vond ze-, dat had. Anders was ■de schutting ge- l stond Wiet voor 'heele tijd had ze Allemaal gezellige oos'je stil bleef en xiten stak, merkte deed. gehad? vroeg bij -ze vond bet zoo leuscb niet precies ,t voor je. eop van de groote er, en vond dat bij geven; ze bad bet tante bad ontdekt g was -geklommen, later kwam Wouts zoo gemakkelijk, langs de buizen, en in het halfdon- zoo goed zien. t iets schuine- dak van daaraf in den d op. Ze pakte, een ite baar een beetje de kous ook naar baar de keuken- nu een vuurroode t roode slofjes, de haar zakken, ze aan Wout. Ze sprongen, zwaai- verdween zachtjes toch gehoord. ;e. kous Uit bet raam ►veel zand in. 1, -dat bet al een de gang, en tante .ohtje niet kon zien nabbelde ze in bed ■eep chocala die de aan Wout hadden Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 41155. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg 40, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0,20. Losse nummers 5 cent. Advortontiön 80 cont per regel. Ingozondon medodoolingon 00 cont per regel Kloine Advertontiön Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 0,85, Bij contract belangrijke korting. NOG STEEDS GROOTE SPANINNG. Samentrekking van Japansche en Chineesche troepen. Volgens berichten uit Korea is de ge heels 20ste Japansohe divisie uit Seoel naar Gbina vertrokken. In totaal zijn meer -dan 30.000 man uit Korea onder weg. Bovendien zijn verscheidene eska ders vliegtuigen vertrokken, alsmede be langrijke hoeveelheden oorlogsmateriaal. Vierhonderd drie-motorige Japansche bommenwerpers -zijn op Formosa aange komen, van waar uit gemakkelijk de dicht bevolkte vallei van de Jangtsekiang kan worden bestookt, terwijl ook Kanton ge makkelijk is te bereiken. In Japan zelf worden 400.000 reservisten -gereedge maakt voor -den dienst in Gbina. Oorlogs schepen van de tweede Japansche vloot, die gewoonlijk dienst doen in de Japan sche wateren, -hebben opdracht gekregen zich gereed te maken voor onmiddellijk vertrek naar -Gbina. Van Japansche zijde wordt gemeld, dat de Obineescbe regeering reeds troepen aan bet samentrekken is in Noord-China ondanks de tot haar gerichte waarschu wingen. De hoofdmacht -van de 32ste en de 58ste divisie is de provincie Hopei binnengerukt. De voorhoede beeft reeds Paoting ten zuiden van Peking bereikt, terwijl het 30ste leger, dat ongeveer 35.000 man sterk is. Tsjenting heeft be reikt. Japan sielt een ultimatum. De Japanner® hebben een ultimatum gesteld, -dat de volgen-de eiscben zou in houden 1. Aftocht van de 37ste divisie van generaal Feng Tsjoe Han, den gouver neur -der provincie Hopei; 2. Bestraffing der schuldigen; 3. persoonlijke verontschuldiging van generaal Feng Tsjoe Han bij den Japan- scben opperbevelhebber 4. Volledige vergoeding van de door de Japanners geleden schade; 5. Maatregelen tot onderdrukking van de anti-Japansohe en communistische activiteit; 6. Waarborgen, dat de incidenten zich niet zullen herhalen. Een bericht uit Peiping meldt, dat de Ohineezen -de eisohen onvoorwaardelijk hebben ingewilligd. Amerika waarschuwt. De Amerikaansche minister Cordell Huil heeft Japan en Ghina een waar schuwing laten hooren, dat zij niet tot een oorlog in het Verre Oosten kunnen over gaan zonder de belangen van Amerika en van andere landen te schaden. Hij zei-de, dat de waarschuwing door alle betrokken partij-en ter 'harte dient te worden genomen en dat zij niet tegen een land in het bijzonder gericht was. DE STRIJD ROND MADRID. Een nieuw offensief der opstandelingen aangekondigd. Een correspondent van Havas 'heeft gisteren een bezoek gebracht aan de hoofdkwartieren der beide legercorpsen, die binnenkort een nieuw offensief op Madrid zullen openen. 'Genegraal Vague, d-e commandant van een dezer legercorpj sen verklaarde tegenover -den Havas- vertegenwoordiger dat -de strijd in Ma drid zijn -derde, en waarschijnlijk laatste stadium zal intreden. Generaal Vare-la -zeide tot -den verte genwoordiger van Havas dat men aan den vooravond van belangrijke operaties stond, waarvoor hij echter -de grootste stilzwijgendheid in acht moest nemen. Het ministerie van landsverdediging te Madrid -heeft in een officieel commu nique medegedeeld, -dat de vijand in het centrum een krachtigen druk uitoefende op de stellingen, welke -de regeeringstroe- pen eenigen tijd geleden veroverd heb ben. Een aanval van -de rec'htsohen op het achttiende legercorps der regeering werd met zware verliezen voor den aan valler afgeslagen. Radio Barcelona heeft medegedeeld, dat -de luchtmacht der regeering het vliegveld der reohtsc'hen bij Segovia heeft gebombardeerd. Ook het spoorwegstation van Segovia werd bestookt en ernstig be schadigd. Aan het front van Madrid heeft een groot aantal vliegtuigen der opstandelin gen de stellingen der regeeringstroepen aangevallen. Aan het Sierra^front ontwikkelde zich gisteren een der grootste luchtgevechten, wellke tot nu toe in -de -geschiedenis der moderne oorlogen zijn voorgekomen. Honderdzestig vliegtuigen waren -ge durende meer dan een uur in gevecht ge wikkeld. 26 toestellen der opstandelingen werden omlaag geschoten, terwijl de regeeringstroepen vier machines verloren. MUNITIE-FABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. 70 dooden en 300 gewonden. Een ernstige explosie-ramp heeft zich voorgedaan in de munitiefabriek van Hsin Teng Kau in de nabijheid van Tsjoeng King (China). Be eerste berichten melden, dat 70 per sonen bij de catastrofe om het leven zijn gekomen, terwijl meer dan 300 anderen werden verwond. D'e fabriek en meer dan 100 buizen in de omgeving werden verwoest. AMELIA EARHART'S LOT BEZEGELD GEACHT. Be nasporingen naar Amelia Ear hart zijn gestaakt. Eén gebied van 300.000 km is tever geefs afgezocht. Het slagschip „-Colorado", het vlieg- tuigmoedereohip „Lexington"' met zijn ruim 60 toestellen en -de Amerikaansche kustwachtkotter „Itasca" hebben den ste ven gewend en zetten koers naar Hono- loeloe. ENGELSCHE DREIGEMENTEN. Dé Engelscihe eerste minister heeft een rede gehouden in de buurt van Middles>- brough. Over de herbewapening zeide Chamberlain, dat het zaak is, eerst -de oorzaken van wederzijdsohe vrees te doen ophouden, daarna zullen ook de wapenin gen verdwijnen. Intnsschen kan Engeland niet onbewapend blijven in een wereld, die tot aan de tanden is uitgerust. Reeds zijn wij veel machtiger -dan in -het afge- loopen jaar en iedere dag voegt weer iets toe aan onze kracht. Onze luchtmacht vreest geen vergelijking met eenige lucht macht ter wereld. Onze bewapening is een verzekering tegen oorlog en ieder, die een aanvalsdaad in den zin zou hebben, zal aarzelen wanneer hij zich bewust wordt van de macht en de hulpmiddelen van Groot Brittannië in volle wapenrus ting. TREINRAMP IN BRITSCH-INDIB. Een groot aantal slachtoffers. Op 15 mijlen afstand van Patna is een ernstig spoorwegongeluk gebeurd, waar bij, volgens de voorloopige berichten. 10 reizigers om het leven zijn gekomen en 65 gewond zijn. De locomotief van den trein ontspoorde en stortte een hoogte af, waarna drie rijr tuigen omsloegen. Bevestigd wordt, dat geen enkele Euro peaan zich onder de slachtoffers bevindt. Dé oorzaak van de catastrofe is ver moedelijk te wijten aan de omstandighe: den, dat de spoordijk tegevolge van de wekenlange hevige regens van den moes son-tijd aanzienlijk was verzwakt. D'e mo gelijkheid bestaat echter, dat er sprake is ■van een daad van sabotage. BENZINETANKS ONTPLOFT. 190 gewonden. Op de terreinen van de Pure Oil Cy te Atlantic City (New Yersey) zijn twee ben zinetanks ontploft, elk van een inhoud van 10.000 gallons (38.000 1). De brandende benzine verspreidde -zich en dwong de bewoners van in de nabij heid gelegen 'huizen deze te verlaten. Volgens de laatste berichten zijn bij deze ontploffing 190 personen gewond, van wie er 92 in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Onder -de gewonden bevinden zich vele brandweerlieden. De oorzaak van de ontploffing is nog niet opgehelderd. Scheepsbotsing te Hamburg, zeven man verdronken. In den vori-gen naöht zijn in de -haven van Hamburg een sleepboot en een mo torschip1 -met elkander in botsing geko men. Van de acht opvarenden van een der vaartuigen 'zijn er zeven verdronken. SleChts vijf lijken weiden teruggevonden. De oorzaak van de botsing is nog on bekend. Later werd gemeld, dat het motorschip het Engelsche schip Gyclope zou zijn, dat net van Hamb-ur-g op reis was gegaan naar Rotterdam. Vlootaccoord te Londen. Zaterdagmorgen zijn op het ministerie van buitenlandsche zaken te Londen, na onderhandelingen die ruim een jaar ge duurd hebben, de bilaterale vlootovereen- komsten geteekend, welke Engeland heeft aangegaan met Duitschland en Sovjet- Rusland. Deze overeenkomsten zijn bestemd, om de clausules van het op de vlootconferen- tie van Londen in 1936 gesloten verdrag in zake -de kwalitatieve beperking van oorlogsschepen en de onderlinge uitwisse ling van berichten betreffende den voor genomen nieuwen vlootbouw voor de ma rine, uit te breiden tot de mogendheden, die niet aan deze Londensche conferentie hebben deelgenomen. Men hoopt, dat het parlement spoedig goedkeuring zal hechten aan de vlootver- dragen van Londen, -zoodat Groot-Brit- ■tannië ze eind Juli reeds zaïl kunnen ratif ice eren. Frankrijk en -de Vereenigde Staten zijn op -de hoogte gehouden van beide ver- -dragen en hebben geen bezwaar gemaakt tegen de bepalingen daarvan. Bijzondere bepalingen zijn opgenomen betreffende bet Verre Oosten. Met be trekking tot den vlootbouw in het Verre Oosten is Sovjet-Rusland zoo lang van de verplichting bevrijd, om Engeland hierover vooraf op de -hoogte te stellen, als de sovjets -de bepalingen naleven van het verdrag van 1936 inzake den scheeps bouw en de scheepsbewapening. Hiervan kan slechts worden afgewe ken, indien de Engelsc'he regeering ver wittigd wordt. BALLON VAN PICARD DOOR BRAND VERNIELD. Hijzelf ongedeerd. Zondagmorgen is Prof. Picard te Ro chester in den Amerikaanschen staat Minnesota voor een stratosfeertocht met zijn luchtballon opgestegen. De ballon ver liet gemakkelijk den grond en op een hoogte van 175 m werd hij door den wind snel naar het Oosten gedreven. Nadat men eenige uren lang niets had vernomen omtrent professor Piccard, ia bekend geworden -dat de Belgische hoog leeraar zijn vrouw heeft getelegrafeerd, dat hij te Lansing (Iowa) 'gedaald was. Hij deelde verder mee, dat zijn uitrusting volkomen door brand vernield was, -doch dat 'hij zelf ongedeerd was. Prof. Picard is op 120 km van Roches ter gedaald. Koria Berichten. Te Napels en in de omgeving is Za terdagavond een lichte aardschok ge voeld. Berichten over schade zijn nog niet ontvangen, D'e directie der Poolsche spoorwe gen te Danzig heeft haar werknemers verboden den Hitlergroet te brengen. Dit verbod heeft een levendige verontwaardi ging bij de nationaal-socialistisöhe' arbei ders gewekt. De Engelsche admiraliteit deelt officieel- mede, dat het Engelsche stoom schip „Oandleston Castle" uit Cardiff, in -de Spaansche territoriale wateren is aangehouden door kruisers der opstan delingen en is opgebracht naar Ferrol. Dit is het tweede Engelsche koopvaardij schip, dat aan de Baskisohe kust door rebellenkruisers i's opgebracht. DE „HERTOG HENDRIK" TE BORDEAUX. De commandant van het Nedérlandsche pantserschip „Hertog Hendrik", kapitein ter zee H. Jolles, heeft Zaterdag te Bor deaux aan boord een receptie 'gehouden. Omringd door zijn staf ontving de com mandant met de grootste 'beminnelijkheid, vele vertegenwoordigers van de society van Bordeaux, o.a. den Nederlan-dschen Consul en zijn zoon, den vice-consul, ge neraal Ohauvin, commandant van het 18e legercorps, de Bourayne, den eersten ma rine-administrateur, B'oucoiran, den se cretaris-generaal van de prefectuur en den adjunct-burgemeester van Bordeaux, Marcart. VERKORTING ARBEIDSTIJD BIJ P.T.T. D'e besturen van de vier samenwerkende postale organisaties, neutrale en christe lijke, hebben een vergadering gehouden, waarin de Nederl. R.K. Bond, de Nederl. Chr. Protest., en de Centrale Nederl Ambtenaarsbond uitvoerig het vraagstuk van de verkorting van den arbeidstijd voor bet personeel bij het staatsbedrijf der P.T.T. hebben besproken. Het groote belang van deze aangelegen- beid gaf de besturen van de samenwer kende organisaties aanleiding eenstem mig te besluiten over dit onderwerp, als mede over het daarmede onmiddellijk sa menhangende vraagstuk van de arbeids contracten een onderhoud aan te vragen bij den minister van Binnenlandscbie Za ken voor de voorzitters van genoemde or ganisaties, SLIPGEVAAR OP DE MOERDIJKBRUG Met stroef maken een aanvang gemaakt. In antwoord op een verzoek van de K. N. A. G. aan den minister van water staat om de werkzaamheden tot hel stroefmaken van het rijwegdek op de Moerdijkbrug te willen doen bespoedigen en in afwachting daarvan waarschu wingsborden voor het slipgevaar te wil len doen plaatsen, ontving de K.N.A.C, bericht, dat deze borden thans zijn ge plaatst en dat met het stroefmaken van het wegdek een aanvang is gemaakt. Een bedreiging voor den middenstand? Dé Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam heeft namens vrijwel alle Kamers van Koophandel en Fabrie ken in Nederland een adres gezonden aan den minister van Sociale Zaken, waarin deze Kamers haar bezorgdheid uitspre ken naar aanleiding van de voortduren de en toenemende bedreiging van de werkzaamheid van de Nederlandsche winkeliers en grossiers door de dis tributie van levensmiddelen, Hierdoor is de winkelier belemmerd in de uitoefening van zijn commercieele functie, als gevolg waarvan hij schade heeft geleden. Het is een gerechtvaardigde eiseh en het is in overeenstemming met het alge- meene economische belang, dat de over heid den koopman zijn plaats laat in onze samenleving. Dé Kamers zien het aldus: óf de onder steuning in geld van werkloozen en be- hoeftigen, en de bedrijfssteun aan de bo demproducten zijn onvoldoende, doch dan isi de verdienste van den koopman niet de bion, waaruit het ontbrekende moet wor den aangevuld, óf die steunmaatregeleen zijn binnen hun tegenwoordige grenzen gerechtvaardigd te achten en dan is het geheel onbegrijpelijk, waarom menig koopman op de geschetste wijze in zijn bestaan moet worden aangetast. D'e Kamers willen de mogelijkheid niet uitsluiten, dat de minister uit sociale of andere overwegingen steun in natura noodzakelijk zal blijven achten, maar dan moet alsnog een weg worden gevonden om althans den handelaar van den door het tegenwoordige stelsel op hem geleg den druk te ontdoen. Als eenig middel daartoe zien zij de invoering van een bonnenstelsel, ten ein de den werklooze of behoeftige in staat te stellen vrij zijn leverancier te kiezen, waardoor de kleinhandelaar en de gros sier hun natuurlijke plaats in het distri butieproces kunnen blijven bekleeden. Onverbrekelijk aan deze oplossing ver bonden achten de Kamers de toekenning van zulk een geldswaarde aan de in be taling genomen bons voor steun in na tura, dat de koopman niet slechts zijn kosten over het betrokken gedeelte van zijn omzet kan goedmaken, doch boven dien verzekerd is van een matige winst. Dé handel zal zeker in het kader van een zoodanige regeling niet het on derste uit de kan willen hebben, doch het is volkomen ongerechtvaardigd van hem te eischen, dat juist hij om niet werkt voor de uitvoering van een regeerings- maatregel in het algemeen belang. TEGEN C00PERATIE-UITWASSEN. Onlangs is het Comité van actie tegen Coöperatie-uitwassen, gevormd uit de drie Nederlandsche middenstandsbonden, gdinstalleerd, waarna genoemd comité zijn werkzaamheden heeeft aangevangen. Als voorzitter en tweede voorzitter fun- geeren resp. de heeren Mr F. J. H. Bach (directeur van het Bureau van den Ned. R. K. Middenstandsbond, Mauritskade 23, 's-Gravenhage) en H. van Galen Last (te Amersfoort). Als secretaris is toegevoegd dhr Mr H. J. Walkate (ambtenaar bij den Voorlich tingsdienst van het Bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond, Mauritskade 33b te 's-Gravenhage; telefoon 111803). Het Comité stelt zich ten doel: D'e bestrijding van de uitwassen, waar toe de coöperatieve beweging aanleiding geeft; dus niet bestrijding van -de co-ope- patieve beweging zelve. Een werkplan is in wording en zal t. z. t. worden gepubliceerd. DE TINBAGGERMOLEN DOEJOENG. Betere perspectieven voor het vervoer dan in het geval van de verongelukte Kantoeng. Op 22 of 23 dezer zal, zooals gemeld is, 's werelds grootste tinbaggermolen, de Doejoeng, zijn reis naar Nederlandsch- Indië aanvaarden. Het totaal van het door verzekering gedekte bedrag is f 1.854.000. De firma Blom en v. d. Aa had de verzekering van -dit vaartuig reeds te Amsterdam en te Londen onderge bracht, voordat het ongeluk met de Kan toeng geschiedde. De Doejoeng, gebouwd voor rekening van de Mijnbouw-maatschappij Biliton, is bestemd voor het bedrijf dier maat schappij op Billiton, zal worden gesleept door de sleepboot Humber, van L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst. De omstandigheden, waaronder de Doe joeng de reis zal aanvaarden, worden als veel gunstiger beschouwd dan die waar onder de Kantoeng is verongelukt. Het jaargetijde is thans veel beter. Dank zij de aanwijzingen van de scheep- Binnenland. Distributie van goedkoops levensmidde len en de middenstand. Buitenland. Toestand in het Verre Oosten nog altijd gespannen. Weer gevechten om Madrid. Onderteekening vlootverdragen. Amelia Earhart als verloren beschouwd. Treinramp in Britsch-Indië. vaart-inspectie, van het bureau Veritas, van vertegenwoordigers van de werf, van de Billiton-maatschappij zelve en ten slotte van L. Smit Co.'s sleepdienst, is voor de Doejoeng een serie maatregelen ontworpen, die de grootst mogelijke vei ligheid waarborgen. Niets is aan het toeval overgelaten; o.a. heeft men een alarmsysteem ontwor pen, hetwelk in werking treedt wanneer er water in een van de tanks van den baggermolen zou komen. In zoo'n geval kunnen onmiddellijk pompen worden aan gezet. Deze zijn overigens zoodanig op gesteld, dat zij onder alle weersomstan digheden kunnen worden bediend. Ver der zullen twee technische ambtenaren van de Billiton-maatschappij, die met de inrichting van het vaartuig volkomen vertrouwd zijn; de reis aan boord van den baggermolen medemaken. VISSCHERIJ IN DE ZEEUWSCHE STROOMEN EN ZEEGATEN OVER 1936. In het jaar 1936 waren 'de uitkomsten van vrijwel alle visscherijen wederom te leurstellend. Alleen in de oesterteelt viel een opleving waar te nemen van wege de buitengewone groei en de daling van het sterftepercentage, dat in het voorafgaande jaar wel 80 pet. had be- 'dragen, tot 30 pet. Een en ander had een beteren handel tengevolge. De afzet van mosselen was minder dan in 1935, hetgeen werd geweten aan de prijzen, die te boog zouden zijn geweest, aangezien de qualitei't veel heter was. Als gevolg van de groote pufvangsten was er eenige verbetering in de g a r n a Te n v i s - scherij. Veel minder waren de ansjo visvangsten, terwijl ook 'kreeft en bot zeer weinig is gevangen. De totaal-uitkomsten der visscherijen met uitzondering van de oester- en mos- selvissoherij waren 11.220.601 kg. met een opbrengst van f577.070 '(vorig jaar 5.963.757 kg. met een opbrengst van f471.642. De visc'hmeelfabrieken te Veere, Oud dorp en Breskens verhandelden 8.127.782 kg. kleine garnalen met een opbrengst van f 150.150 en 62.920 kg. zeebliek met een opbrengst van f 629. DE DIJKVAL VAN DEN WILLEM ANNAPOLDER. Men is op het oogenblik nog druk ■doende met het herstellen van de schade, welke is veroorzaakt door -den bekenden dijkval van 14 December 1936 aan -den Wester-Scheldedijk van den calamiteu- zen Willem Annapolder te Biezelinge. Hoewel men aan het einde van 1936 nog bezig was met de 'herstellingswerk zaamheden, is toch reeds het een en an der dienaangaande vermeld in het aan Ged. -Staten van Zeeland uitgebrachte verslag over 1936 omtrent den toestand van de oevers vóór -de Zeeuwsche pol ders en waterschappen van den hoofd ingenieur van den provincialen water staat. Een oppervlakte van ruim 2000 vierk. meter dijksverdediging -ging door den val verlo-ren, -de oppervlakte van -den val was ongeveer 4 ha. en de inhoud van den weggevallen grond -bedroeg ongeveer 200.000 kuh. meter. Door dezen dijkval bestond gedurende enkele dagen.groot gevaar voor invloeien van den polder. Met inspanning van alle krachten is het gelukt den pol-der te behouden. Hiervoor werden ter be'klee- ding van -den rand van den val twee zinkstokken, -groot re'sp. 1350 en 712.5 vierk. m., geplaatst en werd op deze zink stukken, tegen den rand een prisma van steen gestort. Bovendien werden in de kom van den val, met de lengteas onge veer in de oude laagwaterlijn, twee zink stukken, elk groot 2000 vierk. m. en één zinkstok, groot 1100 vierk. m., gezonken, waarop een dam van steen gestort werd als steun voor het waterbeloop van den berm, weïke in den val opnieuw wordt aangelegd. Uit een en ander blijkt wel, dat 'het be houd van den Willem Annapolder gewél dig veel geld kost.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 1