Leestafel Gemengd Nieuws Rechtszaken. EE Rï Samenwi ZATERDAG NA IEDEREN MAALTIJD BENAUWD EN OPGEBLAZEN. Voelt zich thans weer flink en levenslustig. „Zoodra ik wat ouder begon te wordeD, kreeg ik na iederen maaltijd steeds een benauwd en opgeblazen gevoel. Ik nam hiertegen een proef met Kruschea Salts en kreeg verrassende resultaten. Ik voel mij thans veel flinker en levenslustiger De kleine dagelijksche dosis Kruschen houdt mijn geheele organisme op peil." J. B. Wanneer de afvoerorganen niet meer naar behooren functionneeren, zullen zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen. die Uw organisme verontreinigen en waaruit allerlei klachten kunnen ontstaan. Kru schen Salts spoort Uw inwendige orga nen, lever, nieren en ingewanden aan tot actievere werking, waai door alle afval stoffen langs natuurlijken weg zacht en geregeld worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat .op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) ge 5, Kortgene 19, Koudekerks 14, Krab- bendijke 0, Kruiningen 15, Meliskerke 0, Nieuwland 4, Nisse 5, Oostkapelle 3, Oudelande 11, Ovezande 25, Rilland-Bath 0, Ritthem 3, Schore 0, Serooskerke 6, Sint Laurens 4, Souburg 145, Veere 3, Vrouwepolder 2, Waarde 2, Wemeldinge 2, Westkapelle 151, Wissenkerke 30, Wol- faartsdijk 10, Zoutelande 7. Totaal stonden per 30 Juni 2206 per sonen als werkzoekenden ingeschreven. Middelburg. Défilévan pad vinders. Maandag a.s. zal een 250-tal padvin ders uit Walcheren en Zuid-Beveland voor den 'Commissaris der Koningin en verschillende padvinders-autoriteiten de- fileeren. Hiertoe zullen zij zich om 8 uur op het Molenwater opstellen en aan den Bitriotscommissaris ivoor Zeeland zich melden. Langs Heerengracht, Noordstraat en Wagenaarstraat wordt, voorafgegaan door den band en het muzekkorps „Oefe ning na den Arbeid'' gemarcheerd naar de Abdij. Hier wordt het contingent ge presenteerd aan den Commissaris der Koningin, wat gevolgd wordt door een inspectie. De route naar het Padvindersgebouw terug wordt als volgt genomen: Koorkerk hof, Wal, Kapoenstraat, Burg, Lange- en Kortedelft, Lam, Molstraat, Koepoortstr., Zuidsingel. Bij slecht weer zal het défilé niet door gaan. 'Een onweer met windhoos. Na den mooien, doch warmen Donder dagmorgen en middag, barstte gistermid dag tegen kwart over vier een kort doch hevig onweer boven de stad los. Hevige regen- en hagelbuien ontlastten zich en daarbij ging een windhoos over een groot deel der stad heen, waarbij hoornen op de Kaden, Loskade enz. en groote takken naar beneden kwamen Op den Koudeker k - schen weg bij „Vijvervreugd" kwam een boom naar beneden en dwars over den weg te liggen toen juist een autobus van de Stoomtram Walcheren was gepasseerd Op de Markt moesten de tenten en de kramen, speciaal de bovenbedekking het ontgelden. D© koopwaren kwamen bloot te liggen en voor de 'kooplieden was er geen kans nog iets in veiligheid te bren gen. Het gevolg was, dat er aan de arti kelen voor zeer belangrijke sommen scha de is toegebracht. Verschillende dingen werden geheel waardeloos, andere zullen alleen tegen zeer gereduceerde prijzen van de hand kunnen worden gedaan. Ver schillende der marktkooplieden verlieten zeer onder den indruk de Markt. Een tegenvaller. Na de aanneming van de ontworpen tweede wij ziging der gemeentebegrooting 1937, strekkende tot afwikkeling van de door de gemeente versc'huligde gelden wegens de door haar verloren verloren procedure ter zake van de bijdragen in de kosten van de R. H. B. S., ontvingen B. en W. nog een nader schrijven van den Minister van Onderwijs, K. en W. Zij leggen dit aan den Raad over evenals een in 1932 gevoerde briefwisseling en de oo'k na eerstbedoelde missive als nog gewisselde stukken. Onder verwijzing naar den in houd dier bescheiden, deelen B. en W. mede, dat alsnog een totaal-som van f 10.869,51 wegens verschuldigde rente aan het Rijk zal behooren te worden ver goed. 'Avondschool voor N ij - verheidsonderwijs. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijke lee raren aan de Avondschool voor N. 0. voor den cursus 1937'38, dhrn W. P. Calli- ber voor vakteekenen aan schilders; R. v. d. Wielen als leeraar in vakteekenen en vaktheorie aan machine-bankwerkers, en S. Karman voor vakteekenen. en vakthe orie aan drukkers. Nog stellen zij voor dhr R. P. van Miert, thans tijdelijk lee raar in hout- en marmerschilderen, vast aan te stellen. Straatbelasting. In de vergadering van 29 Juni is het voorstel tot wijziging van de heffings- en invorde- ringsverordeningen straatbelasting van de agenda afgevoerd, aangezien B. en W. nader van meening waren, dat het wen- scb.elijk was art. 7 der heffingsverorde ning zoodanig te wijzigen, dat ook onthef fing zou kunnen worden verleend over langere tijdvakken dan 6 maanden, waar bij B. en W. echter een minimum-termijn van 6 maanden wenschten te handhaven. Wanneer een pand b.v. 11 maanden on. gebruikt of onverhuurd zou zijn, zou vol gens het oorspronkelijk voorstel slechts 0 maanden ontheffing kunnen worden verleend. Teneinde aan deze onbillijkheid een einde te maken, hebben B, en W. een nieuwe redactie ontworpen. Van deze ge legenheid maken B. en W. gebruik de in de vergadering van 14 Februari 1934 ge schapen mogelijkheid tot opcentenheffing weder op te nemen. Deze wijziging mee- nen B. en W. te moeten opnemen, hoewel het thans niet in de bedoeling ligt om de ze bepaling toe te passen. Volgens het betrokken artikel zal de ontheffing bedragen zooveel twaalfde ge deelten van den aanslag als er elk jaar maanden zijn geweest, gedurende welke het perceel ongebruikt of onverhuurd was. Vlissingen. Het noodweer. Mate- riëele schade. Twee jongens in een kano in gevaar. Het zware weer heeft alhier alleen materiëele scha de aangericht. Het was omstreeks vier uur toen de bui losbrak. Zij ging gepaard met een storm, die af en toe de kracht van een orkaan had tot grooten schrik van de kermisexploitanten op den Nieuwen Dijk die juist bezig waren hun tenten en kra men op te bouwen. De wind kreeg vat op het lichte materiaal en het duurde niet lang of de zinken dekstukken zeil den door de lucht om meters ver weg geslingerd te worden. Groote ruiten, o.a. een spiegelruit van café Universal, be zweken onder den druk der windvlagen, schoorsteenen tuimelden op straat en boomen knapten af. Op verscheidene café terrassen werd een radicale opruiming aangericht doordat de stoelen door'' den wind werden opgenomen en over de straat rolden. Op tal van plaatsen braken de draden van de electrische bovengrond- sche leiding en lampen van de straat verlichting sloegen aan scherven. Het was een geluk, dat de visschers- scheepjes alle tijdig in de haven waren. Twee achttienjarige knapen uit Middel burg hebben een hachelijk avontuur be leefd. Zij bevonden zich in hun kano op de Schelde en verkeerden in de hache- lijkste omstandigheden. Op het laatste oogenblik werden zij opgemerkt door den kapitein van het motorschip „Lutgerdina" die de jongens met groote moeite heeft gered en te Vlissingen heeft binnenge bracht. De jongens waren geheel van streek vanwege den doorgestanen angst. Onmid dellijk werden ze in de kajuit genomen en van droge kleeren voorzien. Daarna kwamen ze spoedig op hun verhaal. De jongens wilden hun namen niet noemen, ook niet aan hun redders. Zij mochten niet varen van hun ouders. Zij hadden het echter toch gedaan en waren met prachtig windstil weer de Schelde opgevaren. Toen eenmaal de lucht be trok, was het te laat om terug te keeren. Hun bootje werd heen en weer geslin gerd door de hooge golven en de jongens dachten niet anders of hun laatste uur was geslagen. (Telegr.) Oostburg. Het onweer. In Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het on weer heel wat schade toegebracht aan de te velde staande gewassen. Tussohen Wa- terlandierkje en Turkije heeft de wind een 40-tal boomen geveld. Ook de tele foonleidingen en het lichtnet werden ver nield. Wissenkerke. Het onweer. Gister namiddag werden tijdens een kort maar hevig onweder van den landbouwer J. M. Bom twee paarden welke in de weide lie pen door den bliksem getroffen en go- dood. Christelijk Vrouwenleven. Er is een tijd geweest dat we moesten klagen over onze armoede, ook wat betreft goede tijdschrif ten voor bet buisgezin. Die tijld is voorbij. Daaraan herinnert ons ook weer 't Juli- nummer van „.Christelijk Vrouwenleven", welk maandblad vóór en dóór onze vrou wen bet tweede halfjaar van den 21sten jaargang begon. Dit blad, onder redactie van Johanna Breevoort, W. Cremer-de Vries, A. van Hoogstraten-Schoch. Mej. Mr G. H. J. van der Molen e.a. geeft tel kens een reeks bijdragen van zeer uiteen loopenden aard, geschikt voor eenvou dige en meer ontwikkelde vrouwen. Het geeft wat voor de huiskamer, de kinder kamer, de keuken enz. maar ook voor de stille uren. Liefhebsters van handwerken vinden hier wat voor hare gading, maar ook zij die gaarne zoo nu en dan eens tuinieren. De uitgever H. A. van Botten- burg, Amsterdam, zorgt steeds voor een keurige uitvoering. i Man door zonnesteek ge dood. Gistermiddag beeft de 40-jarige arbeider G. te Moordrecht bij het verrich ten van werkzaamheden onder Waddinx- veen aan een tunnel een zonnsteek gekre gen. D'e man is spoedig daarna overle den. Hij' laat een vrouw met zes kinde ren na. i In kokend loog gevallen. Een ernstig ongeluk is gebeurd op T. B. Viiuly's Stoomzeepziederij „Dé Hamer" te Gouda, De ongeveer 20-jarige werkman K. kwam te vallen en stortte in kokend loog. Met ontzettende brandwonden over bet geheele lichaam is het slachtoffer op genomen. Terstond werd bij naar bet Zie kenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Verduistering? Vrijdag ver voegde zich bij een garagehouder te Wa- geningon een heer, zioh noemend A, D,, ambtenaar bij den provinoialen water staat te Grootegast, die een auto huurde waarmede hij, naar zijn bewering, zijn superieuren moest rondrijden. Een rijbe wijs op naam van A. D'. was in zijn be zit. De auto zou Zaterdag worden terug gebracht. Hij was in gezelschap van een tweeden persoon, die zich echter afzij dig hield. Zaterdag kwam bij niet terug, doch zond een telegram, dat hij Maan dag komen zou. Toen echter Woensdag db auto nog niet terug was, deed de ga ragehouder aangifte bij de politie. Het bleek nu, dat D'. in het begin dezer week ook bij een garagehouder te Rbenen een auto gebuurd had en niet terug gebracht, terwijl in het Algemeen Politieblad zijn aanhouding wordt verzocht door den commissaris van politie te Groningen, wegens een aldaar gepleegde verduiste ring van f90. Gevaarlijke reclame. Dé politie te Nieuw-Amstel heeft Woensdag een aantal reclamebiljetten in beslag ge nomen, uitgegeven door een groote firma Deze biljetten waren een zeer bedriege- lijke nabootsing van een bankbiljet van f 10. Een vrouw heeft tevergeefs gepro beerd, een winkelier met zoo'n biljet op te lichten; er is proces-verbaal tegen baar opgemaakt. Ronselarij' voor Spanje Sedert verleden week Vrijdag zijn te Wormerveer en te Zaandam zes jongelui veidwenen, allen communisten, van wie men tot nu toe maar weinig bad gehoord De beide Wormerveerders May en de Wit lieten aan hun familie ter plaatse uit Pa rijs weten, dat ze op reis waren naai, Spanje. In één van de brieven van de Wit was te lezen, dat zij' in gezelschap waren van een „agent". D'oor de groote haast, die zij hadden, waren zij niet meer in de gelegenheid geweest, van hun fa milie afscheid te nemen. Voor zoover is na te gaan zijn de Wormerveerders van Amsterdam naar Rotterdam gereisd en vandaar verder naar Parijs. Beiden zijn meerderjarig. Waarschijnlijk hadden geen van beidon een pas of'een bewijs van Nederlander schap. Van de Zaandammers heeft men niets vernomen, doch men vermoedt, dat zij met denzelfde „agent" meereizen als de Wormerveerders, daar zij ongeveer tege lijkertijd uit de Zaanstreek zijn verdwe nen. (N. R. G.) Jeugdige fietser door auto aangereden. Op den rijksstraatweg nabij Voorthuizen is een automobilist met zijn auto in aanrijding gekomen met den twaalfjarigen De V. uit Zuilen, die ge heel alïeen een vacantietocht per fiets maakte. De jongen is bij deze aanrijding zóó ernstig aan het hoofd gewond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort moest wor den vervoerd en daar is overleden. Tegen den bestuurder van de auto, die verklaarde, dat de jongen plotseling naar links uitweek, is proces-verbaal opge maakt; zijn auto is in beslag genomen. Militair uit den trein ge vallen. Gistermiddag is een militair van het eerste regiment veld-artillerie, tweede batterij, N. T. uit Amstelveen, onder Duivendrecht uit den trein geval len. Nadat hem de eerste geneeskundige hulp was verleend, is het slachtoffer, dat een hersenschudding had opgeloopen, naar Amsterdam vervoerd. Tragisch voorval op een begraafplaats. Op de begraafplaats Esserveld te Groningen vond gistermid dag een tragisch voorval plaats. Toen de 54-jarige heer W. te Groningen, op het graf van een vriend sprak, werd hij eens klaps onwel en zakte in elkaar. De poli- tie-dokter moest den dood constateeren door hartverlamming. De „bestolen" Duitschers. We hebben dezer dagen gemeld, dat twee Duitschers bij de politie te Loenen kwa men aangeven, dat, toen zij nabij de bui tenplaats Over-Holland" lagen uit te rusten, een onbekende met de fiets van een 'hunner er vandoor was gegaan en inplaats daarvan zijn eigen oud kar retje had achtergelaten. Het ergste was echter, dat tevens verdwenen was een tasch, waarin zich behalve paspoorten en andere papieren ook een bedrag van f 500 bevond. De aangifte werd door de politie gron dig onderzocht, doch tot eenig resultaat kon men niet komen. De politie vond het geval echter eenigszins verdacht en daar om werden de Duitschers zoolang in een cel opgeborgen. In den nacht echter wisten beiden op onverklaarbare wijze te ontsnappen. Ge heel onopgemerkt gelukte dit echter niet, zoodat in bet middernachtelijk uur door den brigade-commandant van de rijks- veldwaoht groot alarm gemaakt werd. De geheele omgeving werd door rijks- en ge meentepolitie afgezet en ongeveer een uur later mocht het de politie te Breukelen gelukken de vluchtelingen aldaar aan te houden en gevangen te nemen. Zij werden naar Loenen teruggebracht en thans zoo ingesloten, dat ontkomen niet meer mogelijk was. Nadat zij' voor den burgemeester van Loenen waren ge leid, zijn zij overgebracht naar Utrecht en na voorgeleiding voor den officier van justitie aldaar ingesloten. Dewegvan den bliksem. Een merkwaardige -blikseminslag heeft plaats gehad tijdens een hevig onweer in de omgeving van Namen. De bliksem sloeg in den schoorsteen van een villa en scheurde dezen van boven tot beneden open. Het fornuis in de keuken werd weggeslingerd en de bewoners werden in wolkon van roet gehuld, doch bloven on- godeord, (Tel.) Dag. Bestuur der Z.L.M. Dit Bestuur vergaderde Dinsdag 6 Juli 1937 in de Landbouwhuishoudschool te Zierikzee, onder voorzitterschap van den heer Mr P. Dieleman. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: .Fijne zaden Landbouw- uitvoerwet. Het ligt in de bedoeling bij de wijziging van de Landbouwuitvoer- wet ook karwij-, maan- en mosterdzaad hierin op te nemen. Het Dagel. Bestuur was van meening, dat deze zaden onder de Landhouwuitvoerwet dienen te vallen, wanneer de export van deze zaden zoo danig plaats vindt, dat onze naam in het buitenland schade wordt aangedaan. Zoo lang dit niet het geval is, dienen voor noemde zaden buiten de uitvoer-controle te blijven. T. b. o.-b e s t r ij' d i n g. Het Dagel. Bestuur heeft zich nogmaals uitgespro ken voor het aandringen bij de Regeering om meer gelden voor de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee be schikbaar te stellen. Invoer Deensch vleesch. Uitvoerig werden besproken de berichten in de dagbladen, volgens welke de Re geering van plan is het invoercontingent van Deensch en mogelijk ook van Ar- gentijnsch vleesch te veihoogen. Het Dag. Bestuur was van oordeel, dat tegen een dergelijke verhooging stelling dient 'te worden genomen. Verwerking van fruit en groenten. Waar de werkzaamheden van het Instituut voor onderzoek op het gebied van verwerking van fruit en groenten voor Zeeland van groot belang moeten worden geacht, besloot het Dagel. Bestuur aan voornoemd Instituut een bij drage te verleenen van f 100. Richtprijs koolzaad. Be sloten werd bij de Regeering nogmaals aan te dringen op een verhooging van den richtprijs voor koolzaad van den oogst 1937. Ontwerp Landbouwdrde- n i n g s w e t 1937. Niettegenstaande de Z. L. M. reeds als haar meening te ken nen heeft gegeven, dat het ontwerp- Landbouwordeningswet 1937 voor den landbouw niet is te aanvaarden, werd hierover nogmaals uitvoerig van gedach ten gewisseld. Het Dagel. Bestuur was met een der zusterorganisaties van mee- ningi dat een kleine commissie van des kundigen moet worden ingesteld, welke een uitgebreide studie van de rechten van den boerenstand dient «te maken. Het Dagel. Bestuur was van oordeel dat de huidige toestand waarin de landbouw verkeert, niet het juiste tijdstip is om overhaast blijlvende verordeningen voor den landbouw in h^j; leven te roepen. In de allereerste plaats moet mogelijk worden gemaakt, dat de belooning van den arheid in den landbouw meer in overeenstemming kan worden gebiach't met de belooning van den arbeid in an dere bedrijfstakken. Commissie onderzoek vee stallen. Van Rijkswege is ingesteld een commissie van onderzoek betreffende ge houwen, bestemd voor het onderbrengen van vee. In deze commissie is geen enkele vertegenwoordiger uit veehouderskringen opgenomen. Het Dagel. Bestuur achtte dit niet juist en ging dan ook geheel ac- coord met een schrijven van de drie G. L. O. aan de desbetreffende Ministers, waar in wordt aangedrongen de voornoemde oommissie alsnog uit te breiden met drie piractische veehouders. Veevoeder bureau vO'Or Zeeland. Besloten werd aan het Vee voederbureau voor Zeeland voor 1937 wederom f 20 te verleenen voor elk lid, dat de Z.L.M. in dit Bureau vertegen woordigt, alsmede de onkosten, welke door vorenbedoelde leden voor het Bureau gemaakt worden, te vergoeden. Crisis heffing op rund vlees c h. Van verschillende zijden wordt aangedrongen op verlaging van de 10 pet. crisisheffing op rundvleesch, aan gezien mede tengevolge hiervan de de tailprijs van vleesch zoodanig gestegen zou zijn, dat een vermindering van de vleeschconsumptie daarvan het gevolg zou zijin. Hoewel het Dagel. Bestuur meent het bovenstaande te mogen betwijfelen, staat het niet afwijzend tegenover de verlaging van de lasten op rundvleesch. Men dient dan echter zeker niet alleen aan te drin gen op verlaging van de crisisheffing welke aan het Landbouw-Crisisfonds ten goede komt maar eveneens op verla ging van de 10 pet. accijns op rund vleesch en op verlaging van de hooge keurloonen, welke resp. het Rijk en de gemeenten ten goede komen. Postbestelling op het platteland. Een der Kringen van de Z. L. M. heeft de meening geopperd, dat de aangekondigde verlaging van de post- tarieven o.m. mogelijk is gemaakt, door dat de posterijen op de bestelling cpj het platteland hebben bezuinigd, door de tweede postbestelling te laten vervallen, het aantal- bestellers op het platteland te verminderen en vele postkantoren op het platteland te degradeeren tot stations. Het Dagel. Bestuur was van meening, dat de bewoners van het platteland bij de postbestelling zeer ten achter staan bij de steden. Besloten werd pogingen in het werk te stellen om op het platteland we derom een tweede postbestelling inge voerd te krijgen. Vraohtauto's op primaire wegen, Door óóu der loden werd de klacht geuit, dat de landbouwers bij het vervoer per auto van vee en koren ern stige bezwaren ondervinden door bet feit, dat de voor deze doeleinden gebruikte auto's veelal niet over primaire wegen mogen rijden, zoodat meermalen een grooten omweg moet worden gemaakt, hetgeen niet alleen veel last, doch ook meerdere kosten met zich meebrengt. Be sloten word hiernaar een onderzoek in te stellen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" of van het „Motor- en Rijwielregle ment": J. B. te St.-Laurens, berisping; J. W. te St.-Laurens f2 b. s. 1 w. t. s.; P. v. G. te Ossendrecht f5 b. s. 5 d. h.; E. J. R. te Amsterdam f3 b. s. 3 d. h.; P. P. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h.; P. W. te St.-Laurens f3 b. s. 3 d. h.; J. de B. te St.-Laurens f3 b. s. 3 d. h.; J. v. d. E. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h.; A. v. O. te Kapelle f3 b. s. 3 d. h.; J. K. te Kruinin gen f3 b. s. 3 d. h.; J. A. D. te Veere f2 b. s. 2 d. h.; L. H. te O.- en W.-Souburg f3 b. s. 3 d. h.; M. de R. te O.- en W.- Souburg f 1 b. s. 1 d. h.; J. J. II. te Mid delburg f7,50 b. s. 5 d. h.; A. P. B. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h.; P. J. v. d. Z. te Colijnsplaat f5 b. s. 5 d. h.; P. C. R. te Kortgene f5 b. s. 5 d. h.; P. L. R. te Koudekerke f 1 b. s. 1 d. h.; P. B. te Hein- kenszand f 1 b. s. 1 d. h.; J. L. te Vlis singen f 1 b. s. 1 d. h.; P. J. v. H. te Goes 12 b. s. 2 d. h.; C. M. te Middelburg 15 b. s. 5 d. h. Strooperij en een valschen naam op geven: C. V. te Middelburg, Wed. F. G. H. f 1 en f 5 b. s. 1 en 2 d. h. In staat van dronkenschap verkeeren- de in het openbaar de orde verstoren: L. E. te Kruiningen f 10 b. s. 10 d. li. Niet zorgen, dat door hem op den open baron weg geplaatste voorwerpen be hoorlijk verlicht zijn: A. J. de L. te Wis senkerke f5 b. s. .5 d. h. Door gebrek aan de noodigo omzichtig heid of voorzorg gevaar voor grasbrand doen ontstaan: J. W. te Kruiningen f 10 b .s. 5 d. h.; M. K. te 's-H. Arendskerke, vrijspraak. Dronkenschap op den openbaren weg: J. v. P. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Overtreding Arbeidswet: A. G. V. te Middelburg fl b. s. 1 d. h.; E. J. v. C. te Rosmalen 3 m. f 4 b. s. 4 d. h. voor iedere boete; M. M. te Heinkenszand 3 m. f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Als eigenaar van iepenhout, dat hout opgestapeld hebben op zijn erf: J. W. te St.-Laurens f7,50 b. s. 5 d. h. In een Rijks vaarwater varen met een motorvaartuig, zonder de voreischte boordlichten: C. v. d. K. to Arnemuiden f 5 b. s. 5 d. h. Overtreding ventverbod: M. P. te Grijps- kerke f2 b. s. 1 w. t. s.; P. R, te Krui ningen f 2 b. s. 2 d. h.; L. L. v. B. te Rot terdam f 0,50 b. s. 1 d. h. Als beambte met do bediening belast, de beweegbare afsluitingen van een open baren weg niet sluiten zoodra de veilig heid van het verkeer op den spoorweg zulks vordert: Ch. J. B. te O.- en W.-Sou burg f30 b. s. 15 d. h. onvoorwaardelijk en één week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaren. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet '1933 vastge steld voorschrift: G. P. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; P. R. te Hansweert, ontslag van alle rechtsvervolging; P. J. Z. te Baarland f 10 b. s. 10 d. h., met verbeurd verklaring van de in beslaggenomen boter. Zich bevinden op in uitsluitend gebruik gegeven plaatsen in de rivier de Ooster- schelde, buitenwaarts van den kreulcel- berm, zonder vergunning van den recht hebbende: E. v. I. te Krabbendijke f3 b. s. 3 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Juli: Matige tot zwakke N.W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met nog kans op regenbuien, tijdelijk opklarend met later weer toenemende kans op re gen, iets warmer. Stormwaarschuwingsdienst. D'e stormwaarschuwingsdienst seinde hedenmorgen aan alle posten: Weest op uw hoedel Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 756. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 32 min. Uitg.: N.V. I Emergo" ter e Bureaux Postchèi Bijkantoor J. J. FAÏ Directeur-i Dit numm Het behoefq deren, dat he D'r Colijn om sis te vormen! zinnigen is afl Blijkbaar hl dat de vrijziJ men een posil het regeeringsj Maar deze D'e vrijzinr hetzelfde stanj toen de samei partijen met kwam. D'oor D'r de I tief nam, was| van samenwer len de objecti] tendom die in de zeden ons volk en in I zouden aanvaa Deze voorwaj weid echter leefde maar be| Mr S. van wel zou wilier liberale vld En het H d| standpunt. D'oor de voc te accepteerei] wij' niet 's wil eikennenj leven. Maar dat w| len niet. „Aanvaardir men van het Cl pioducten. Dat[ Onvoorwaardel| ser) wil dat handhaven en we slechts ondl voorbehoud naf lijke evolutie normen af bev dan is dat óóJ als het w o r| biedwaardig dat immers ooi g'eweest. Wij moeten, I komen, dat wl trachten het tl des ondanks gf lijk tot een n| we het opvang] het als nieuw Want het ralisme Hit van de gei Geen vaste Niet wat L. slissend, maar] De bestaand] zijn, maar ze natuurlijke eva niet in een an gen. Het spreekt nier op een glijl alle vastigheid! Dat er geen f lijke stroomingd gaan. 1 Als daar alleil opkomen omtre| volksleven in woesten, en hl heelden hij ons| kan men dat 1 ben we dat te, erkennen en fe| Ter nadere tl standpunt merl meer op „Laat ons Wij erkennen dl socialen rustdal telijke dag van] mis'kenhaar, da den in ons la denken. En da~ houden en niet| opvatting in of anderhalve eeuL stuk evolutie, dj treuren, maar feit 'hébben te Het is duiq wordt. Gods Woord heiligen en de] in eere te houdl held van ons vo dezen dag stee

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6