Kerknieuws Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken. Politieberichten 4 UITBREIDING SCHOOL RESERVE OFFICIEREN ONBEREDEN ARTILLERIE. Aantal leerlingen zal in het na jaar van 50 op 120 worden ge steld. Meer officieren-leeraar en onder-officieren-instructeur. In verband met de groote uitbreiding van bet korps luchtdoelartillerie en het regiment motorartillerie in de toekomst, was het noodig ide 'Onderwijscapaciteit van de school voor reserve-officieren der onbereden artillerie aanzienlijk te ver- grooten. In 'plaats van 50 zullen daarom in het najaar 120 leerlingen worden opgeleid. Naar aanleiding daarvan zullen de aan tallen officieren-leeraar en onderofficie ren-instructeur belangrijk worden ver meerderd, terwijl mede do legerings ruimte van de school uitbreiding 'behoeft. Ook de hoeveelheid oefeningsmaterieel en wat hiermede verder verband 'houdt, zal moeten worden opgevoerd. VOOR SPANJE GERONSELD? Twee Wormerveersche jongelui ver dwenen. Dezer dagen zijn uit Wormerveer met onbekende bestemming vertrokken twee jongemannen, resp. 23 en 22 jaar oud. Uit een brief, dien een der jongens aan een kennis had gezonden, en uit enkele uitlatingen, meent men te moeten opma ken, dat beiden naar Spanje reizen om daar in Spaanschen staats- of krijgs dienst te gaan. Beide jongens hadden werk. De politie onderzoekt, wie de tusschen- persoon is, wie de jongens voor deze on derneming heeft opgewekt, wat wettelijk strafbaar is. De geronselden zelf, als zijnde meer derjarig, zullen niet zoo gemakkelijk zijn terug te vinden. GOEDE RESULTATEN OP HET BINNENLANDSCHE NET DER K.L.M. Luchtdienst op Texel groot succes. Do voorloopige cijfers betreffende het passagiersvervoer over het eerste half jaar 1937 van de K.L.M.-diensten in Europa geven alle reden tot tevreden heid. Op alle diensten tezamen, met in begrip van de binnenlandsche diensten, werden de eerste zes maanden van dit jaar 44.673 passagiers vervoerd, tegen- i over 41.984 passagiers in het eerste half jaar 1936, derhalve een vooruitgang van 2689 passagiers of bijna 7 pet. Op het binnenlandsche luchtnet ver toonen de vervoersresultaten de laatste dagen een sterk stijgende lijn. Vooral toen de invoering van den tweedaagschen dienst op Texel op 1 Juli j.l. een feit was geworden, zijn de passagecijfers sprongs gewijs omhoog gegaan. Het passagiersaanbod op deze lijn over treft vele malen de beschikbare laadruim te. Zoo waren reeds dagen te voren alle toestellen volgeboekt. Men kan zeggen, dat van de opening af practisch alle toe stellen op de Texellijin geheel bezet zijn geweest. Tijdens het eerste week-end wer den in beide richtingen in totaal 140 pas sagiers vervoerd, wel een bewijs, dat de K.L.M. met de exploitatie van dezen dienst een gelukkigen greep heeft gedaan. Daar het in verband met de beschadi ging van de jonge Texelsche grasmat on mogelijk is om met groot er materieel de Fokker F 22 den dienst te onder houden, overweegt de K. L. M„, bh blij vende gunstige ontwikkeling, de instel ling van een derden dienst met hetzelfde materiaal n.l. F 7a. Dat de binnenlandsche lijnen steeds meer het karakter van aanvoerdiensten voor het internationale net verkrijgen, blijkt wel uit het volgende zeer sprekende feit, dat over de afgeloopen maand Juni 152 passagiers van en naar Eindhoven zijn vervoerd met een buitenlandsche her komst of bes temming, tegenover 101 pas sagiers met een Nederlandsche herkomst of bestemming. Hlet schijnt dat ook de zakenman van buiten de handelscentra Amsterdam en Rotterdam, de binnenlandsche luchtlij nen, dank zijl de betere en meerdere in ternationale aansluitingen, meer en meer frequenteert. De Twente- en Zeelandlijinen vooral, vertoonen sinds 1 Juli een aanmerkeliji- ken vooruitgang. DE ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Door het overlijden van den quaestor- generaal van de algemeene synode der Ned. Herv. kerk treedt thans op als diens secundus, mr IJ. A. Schuller tot Peursum te Amsterdam. De algemeene synode der Ned. Herv. Kerk, die 21 dezer te 's Graven'hage zal samenkomen, is aldus samengesteld: de hoogleeraren vanwege de Ned. Herv. kerk prof. dr Th. L. Haitjema, prof. dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, sec. 'prof. dr M. J. A. de Vrijer. Vanwege de prov. kerkbesturen en de Waalsche commissie: dr P. Smit te Heu- men c.a. (Gld.), ds J. Barbas te Henge- loo (Gld.), ds P. Bokma, Schiedam, ds L. Boer te Scheveningen, ds T. G. van Reeuwijk te Amsterdam, de heer F. A. van den Bosch te Amsterdam, dr W. H. Weeda te Oosterland, de heer C'h. Hon- dius te Middelburg, sec. de heer W. A. van 'Oeveren te Wolp'haartsdijk, ds P. de Bruijn te Driebergen, de heer M. ter Stal te Veenendaal, ds S. Winkel te Hee renveen-Terhand, de heer J. Oosterhoff te Leeuwarden, ds L. S. van Zwet te Almelo, ir. P. Wolffensperfer te Zwolle, ds F, Tammens te Oostwold '(Wester kwartier), de heer J. W. Bolt te Gronin gen, ds J. W. J. Addink te Heeze (N. Br.), ds J. Boonstra te Gieten, ds R. Blommaert te Middelburg. Vast lid met adviseerende stem is ds D. den Breems, secretaris te 's-Graven- hage. Dr P. Bokma, pred. te Schiedam, zal, als president van jaren, de vergadering openen. Prof. dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel zal de zittingen tot 1 Aug. bijwonen en daarna worden vervangen door zijn secundus, Prof. dr M. J. A. de Vrijer. Frauduleus steun getrokken. Sinds lang liepen er geruchten als zou in de gemeente Diemuen een groot aantal personen steungelden hebben ontvangen, zonder dat zij daarop recht zouden heb ben. Steun zou n.l. herhaaldelijk toege kend zijn in gevallen, dat gezinsinkom sten geen of geringer steun wettigden. Naar gemeld wordt, is uit een desbe treffend onderzoek tot Zaterdag j.l. ko men vast te staan, dat er twaalf gevallen van onrechtmatig steuntrekken (het ver zwijgen van gezinsinkomsten) zijn voor gekomen. Het onderzoek is echter nog niet ten einde en er kan ook nog niet wor den gezegd, voor welke bedragen rijk en gemeente zijin benadeeld. Dat het mogelijk is te Diernen op een voor een plaats als deze vrij' groote schaal onrechtmatig steun te trekken, is o.a. een gevolg van het gebrek aan controle op de steünverleeningen daar, doch dit gebrek aan controle kan toch ook weer deze ge meente niet te zwaar aangerekend wor den. In 1932 werd er n.l. een ambtenaai spe ciaal voor den werkloozensteun aangeno men. De eerste jaren oefende deze tevens de noodige controle uit, doch toen het aantal werkloozen steeds toenam en daarmee ook de hoeveelheid administra tieve werkzaamheden, moest de controle steeds meer ingekrompen en ten slotte praktisch gestaakt worden. Het gemeen tebestuur zag echter op den duur het on mogelijke van dezen toestand in en bracht op de begrooting voor 1936 een bedrag van f 4500 voor de organisatie van den dienst van Maatschappelijken Steun (in clusief de aanstelling van een ambtenaar uitsluitend voor de controle). Dezen post heeft de Regeering uit de begrooting laten lichten en sindsdien heeft men te Diemen dienaangaande nooit meer iets van de Regeering gehoord, waarmede de poging om verbetering in den toestand te brengen schipbreuk had geleden. Sindsdien is er ook verder zonder vol doende controle steun uitgekeerd met alle gevolgen van dien, terwijl het ook schijnt tie zijn voorgekomen, dat enkele voor schriften betreffende steunuitkeeringen en aftrek van gezinsinkomsten, verkeerd zijn geïnterpreteerd. Doch, gelijk gezegd, naar een en ander duurt het onderzoeik nog voort, terwijl tevens nader zal wor den vastgesteld welk bedrag de gemeente in verband met de fraudes in de rijkskas moet terugstorten en welke lieden, die on rechtmatig steun hebben getrokken, straf rechtelijk zullen worden vervolgd. Te voet naarIndië. Dezer dagen ia een ondernemend joug- mensch te Tilburg, W. Hamilton, druk ker van beroep, naar Ned.-Indië vertrok ken. Hij is van plan de reis te voet te ondernemen! Het was hem niet gelukt hier aan den slag te komen en daarom gaat (hij wat verder zijn geluk beproeven. Hij heeft een broer in Indië, die 'hem wel kan gebruiken en die een 'plaatsje in zijn drukkerij voor 'hem vrij; houdt: Het is niet de eerste keer, dat de heer Hamilton naar onze Oost vertrekt. Reeds viermaal heeft hij de reis per boot ge maakt als seheepsdrukker. Ook voor de zen keer zou het niet zoo buitengewoon moeilijk geweest zijn om aangemonsterd te worden, maar in dat geval zou 'hij mee terug moeten. Het reisgeld om als passagier mee te gaan naar Indië had hij niet. Dus bleef er niet veel anders over dan maar te loopen. Vroegere werkgevers en verschillende vrienden boden hulp en voor het overige zal de heer Hamilton in de landen die hij bezoekt, foto's verkoopen. De moeilijkste en gevaarlijkste route wacht hem, wanneer hij eenmaal Kon- stantinopel gepasseerd is. Het is echter zijn bedoeling om daar aan te monste ren. Ongetwijfeld is het een heele onder neming. Sloep in de lucht gevlogen. Benzine -ontploffing aan boord. Een tweetal Utrechtenaren, beiden H genaamd, had een jacht, dat zij' van do maatschappij „Dte Noordster" hadden ge huurd, eenigen tijd gemeerd in de Nieu we Haven te Arnhem. D'e Utrechtenaren waren op weg naai de Friesche meren. Het jacht werd voort bewogen door een sloep met benzine motor. Gistermorgen te ongeveer half 12 zijn door onbekende oorzaak eenige bussen benzine aan boord van deze sloep in brand geraakt. Men heeft eerst getracht door middel van een touw de sloep in be dwang te houden maar dit leverde ge vaar op, doordat het brandende vaar tuigje p.'eeds dichter naderde, Eenige schippers trachtten het toen binnen da kribben van den Rijn te brengen, doch dit mislukte. Het vaartuigje dreef steeds verder af en nabij de Rijnbrug ontstond een geweldige ontploffing en de sloep sprong geheel uiteen, Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. D'e bestuurder van de sloep had zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. Overreden en gedood. Toen gistermiddag het 9-jarig zoontje van den heer Huberts uit Hoogkerk op den straat weg onder Slaperstil uit een auto stapte en plotseling achter den auto langs wilde gaan, werd hij gegrepen door een auto bus en vrijwel op slag gedood. Dokter Go- hen uit Aduard, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Vliegtuigbom opgevischt. Dti schipper van den motorlogger K.W. 177 heeft bij binnenkomst te IJmuiden een in de netten opgevischte vliegtuig bom bij de politie gedeponeerd. D'e bom zal door militairen onschadelijk worden gemaakt. Kind door trapgat geval- 1 e n. Gisterochtend is het driejarig kindje van de familie Van D'onderen in de Groote Gang te Groningen, welke fami lie, doordat in de huiskamer een nieuwe vloer wordt gelegd, tijdelijk op zolder huist, in een onbewaakt oogenblik door het trapgat gevallen en drie meter lager op een betonnen vloer terechtgekomen. Het kind is met een hersenschudding in het Kinderziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Ernstige aanrijding. Gisteravond om 6 uur is te Nijmegen op den Teersdijk de 50-jarige arbeider Le lie uit Nijmegen door een personenauto aangereden en levensgevaarlijk gewond. De man, die op de fiets was, wilde bij het oversteken van den weg tusschen twee auto's doorglippen, met het gevolg, dat hij door een der wagens werd geraakt. Na door dr Klop verbonden te zijn is het slachtoffer in hopeloozen toestand naar het St Canisius ziekenhuis vervoerd. Auto in een sloot ge reden. Gistermiddag is een personen auto, waarin behalve de bestuurder, de heer do Fouw uit Heemstede, nog een heer en twee dames zaten, tusschen Roo sendaal en Steenbergen nabij' het dorp Kruisland, tengevolge van een breuk van de achteras in een sloot langs den weg gereden en daar over den kop gesla gen. De vier inzittenden konden met moeite uit de auto worden bevrijd. Het bleek, dat een der damies een arm gebroken had.; de overige inzittenden hadden lichte ver wondingen aan het hoofd gekregen. Dok ter Roelvink uit Kruisland, die spoedig ter plaatse was, vervoerde de gewonden naar zijn woning, waar hij hen behandel de. 'Later is het viertal met een andere auto naar Heemstede vertrokken. De ver ongelukte wagen is grootendeels ver nield. In een put gevallen. Terwijl men Zaterdag te Haasdal (gemeente Schimmelt), bezig was met het ophalen van water uit een put, wilde de weduwe T. daarbij een handje helpen. Bij het vastnemen der touwen echter gleed de 72-jarige vrouw uit en viel in den vijf meter diepen put. Dbordat spoedig hulp werd geboden, kon de vrouw voor verdrinking worden behoed. Zij had echter ernstige inwendige kneuzingen opgeloop^n. MENSCHENHAAR MAG IN DUITSCHLAND NIET VERLOREN GAAN. Men maakt er tapijten en asfaltpapier van In de toekomst zullen de Duitsche hee- ren- en dameskappers het menschenhaar, dat in hun salons op den grond valt moe ten verzamelen en aan een centrale in stantie moeten afleveren. De 'Duitsche deskundigen op het gebied der grondstof- fenverzorging hebben namelijk ontdekt, dat menschenhaar voor verschillende doeleinden te gebruiken is en dat het tot nu toe voor een groot gedeelte weggewor pen materiaal aanzienlijke waarde verte genwoordigt. Reeds sedert lange jaren wordt wel is waar menschenhaar gebezigd voor het vervaardigen van haarnetjes en pruiken, doch voor deze artikelen waren uitslui tend lange haren te gebruiken. Aangezien door de mode der korte haren dit mate riaal in Europa schaarsch was geworden, moesten de" lange haren uit andere we- relddeelen, hoofdzakelijk uit China, wor den ingevoerd. In het jaar 1934 voerde Duitschland nog voor een bedrag van 569.000 mark aan haren en haarnetjes in. In 1936 daalde dit cijfer tot 481.000 mark hetgeen verband houdt met 'het feit, dat de haarnetjes in de Duitsche fabrieken voor een goed deel uit zijde en kunstzijde worden gefabriceerd. Voortaan zullen echter in Duitschland ook de korte haren verzameld worden. Ze zullen deels worden gebruikt als bijmen gingsproduct bij de viltfabricatie en deels zullen zij' hun weg vinden in de tapijtwe verijen, waar uit menschenhaar, celwol en katoen vloerkleeden worden gemaakt. De haren, die voor dit soort artikelen geschikt zijn, moeten minstens 78 mm lang zijn. Maar zelfs voor de allerkortste, dus voor de 'haarsnippertjes en voor het haarafval, is een gebruiksmogelijkheid ontdekt. Dit afval zal namelijk gebruikt worden bij de fabricage van asfaltpapier voor dakbedekking. Men rekent er mede, dat er jaarlijks 200.000500.000 kg menschenhaar ver zameld zal kunnen worden, Een en ander over vitamine A en het opfokken van kuikens. We hebben nu de gevaarlijkste ziekte die onze aankomende jonge hennen en hanen bedreigt, de coccidiosis, uitvoi#ig besproken en ik hoop dat men aan de hand van mijn adviezen de halfwas dieren gelukkig door dezen tijd heen brengt. Verder heb ik er op gewezen, dat het nu ook de tijd is om de dieren tegen den herfst ongevoelig te doen zijn tegen diphtherie. Ze moeten dus nu ingeënt worden en we kunnen wel zeggen dat het enten in vollen gang is. De pluimveebla den staan vol met advertenties van de entstof. D'e prijzen der entstof voor het zelf enten zijn uiterst laag en bedragen van f 1.25 voor 100 kippen tot f9.50 per 1000 kippen. Ik raad het zelf enten niet aan, het is beter dit werk door den die- ïenarts te laten verrichten, wat ook niet duur behoeft te kosten. Maar in elk geval: in dezen tijd moet er geënt worden, men moet niet wachten tot den herfst of wat nog erger is, totdat de ziekte er is. De dieren lijden thans als ze voorzichtig op gevangen worden heel weinig van de enting, het weer is gunstig en werkt mee om ze door de eerste drie weken na de enting, waarin ze gevoelig zijn, heen te brengen. Juist in deze drie weken als de entstof op het lichaam inwerkt kunnen de dieren bij ongunstig weer heel gemak kelijk van streek geraken en daarom moet men ze enten als het weer nog gun stig is. Er komt nog bij dat kippen, dia reeds aan den leg zijn, door de enting een terugslag in den leg kunnen onder vinden en daar heeft men nu ook geen last van. D'aarom nu enten. Als nu de dieren goed en wel alle be zwaren overwonnen hebben moeten we zorgen, dat ze ook in hun lichaam alle stoffen opgenomen hebben, die noodig zijn om een flinke leg te kunnen begin nen en vol te houden. Jammer genoeg hapert het daar wel eens aan. De voe dingsleer heeft tot nu toe er te veel op gelet om de kuikens snel te doen groeien, doch lette er te weinig op dat die kuikens ook sterk en weerstandbiedend moesten zijti Met veel eiwit en zetmeel worden de kuikens groot gebracht maar de stoffen waar het om gaat, de vitaminen en mi neralen zijn niet in voldoende mate aan wezig. Het gevolg is, dat dergelijke die- ïen, als ze aan den leg gaan, gauw uitge put geraken, allerlei ziekten ten offer vallen en in het voorjaar eieren leggen waar geen behoorlijk kuiken zich in ont wikkelen kan. D'e voeding dei kuikens en aankomende jonge hennen moet rijk zijn aan mine ralen en vitaminen en in dit verband zijn proeven die onlangs in den staat Washington genomen zijn, zeer interes sant. Men heeft daar n.l. bepaald den in vloed van het vitamine A op den groei en de gezondheid der kuikens en dit vita mine, dat meer en meer op den voorgrond komt, is daarom van zooveel belang, om dat het ook een groote invloed heeft op het weerstandsvermogen van het lichaam. Het is een vitamine dat in groene jonge planten veel voorkomt en veel samengaat met een gele kleur zooals die ook in pe nen voorkomt, het z.g. carotine. D'aar het vitamine zelf moeilijk nauwkeurig schei kundig te bepalen is, wordt zelfs heel vaak alleen het carotinegehalte bepaald en daarna het aantal z.g. eenheden van het vitamine berekend. Ook levertraan bevat een flink gehalte aan vitamine A en lang voordat men iets wist van de vitaminen hadjnen reeds da gunstige werking van levertraan op den groei van kuikens geconstateerd. Lever traan bevat naast A-vitamine ook een hoog gehalte aan vitamine D, wat weer een rol speelt bij' de kalk-fosforusstof- wisseling in het lichaam. Bij de proeven die ik bespreken wil heeft men als bron van vitamine A gebruik gemaakt van kunstmatig gedroogd alfalfa (een soort klavermeel) en de resultaten zijn, zooals we zien zullen, wel uiterst interessant. (Nadruk verboden.) Dr. B. J. G. TE HENNEPE. Vragen, -deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwielwet of van het Motor en Rijwielreglement: B. E. te Vlissingen, f 1 b. s. 1 week tuchtschool; J. C. M. te Middelburg, be risping; W. F. te Oost'kapelle, f 3 b. s. 3 d.h.; W. S. te Vlissingen, f 2 b. s. 2 d.h.; A. I. V., te Wolphaartsdijk, f 10 b. s. 5 d.'h.; E. F. J. v. d. L. te Eindhoven, f5 b. plus f 10 'b. resp. 10 -d.h.; J. H. M. H., te 's Hertogenbosch, f3 b. s. 3 d.'h.; H. M. 0. te Middelburg, f 1 b. s. 1 d.h.; D. C. D. te Wissenkerke, f5 b. s. 5 d.h.; P. S. te Middelburg, f 1 b. s. 1 d.h.; G v. E., te Goes, f2 b. s. 2 d.h.; M. M. te Middel burg, f5 b. s. 5 -d.h.; J. G. S., te Rotter dam, f 5 b. e. 5 d.h.; A. de- V., te Middel burg, fl 'b. O fl d.'h.; W. Z. te Schore, f2 b. of 2 d.h.; W. M. te 'sHeer Abts- kerke, f2 b. of 2 d.h.; J. B. 'te Oost- en West-Souburg, fl b. of 1 d.h.; J .D. te Oost- en West-Souburg, f 1 b. of 1 d.h.; J. M. A. van L., te Wilrijk, 2 maal f 1 b. of 1 d.h. voor iedere boete; C. N. de R., te 'sHeer Arendskerke, f5 b. of 5 d.h.; J. de B., te Middelburg, f8 b, of 8 d.h.; A, J. P. v, d. B. te Vlissingen, f3 b. of 8 d.h,; G. P, te Ovezande, f2 b, of 2 dh,; G J. M. te Amsterdam,- f 2 b. of 2 d.h. M, J. L. te Bergen op Zoom, 2 maal f2 b. s. 2 d.'h.; voor iedere boete; J. V., te Middelburg, f 1 b. of 1 d.h. Niet op de eerste vordering van een opsporingsambtenaar het dekbewijs van een paard vertoonen: J. G. te Vlissingen, f 1 b. of 1 d.h.; P. B., te Wemeldinge, f 5 b. of 5 d.h. Dronkenschap op den openbaren vyeg: M. P. te Middelburg, f 15 b. of 15 d.h.; J. P. te Vlissingen, f 10 b. of 10 d.h.; J. de R., te Vlissingen, f 10 b. of 10 d.h. Loopen over eens anders grond, waar van de toegang op blijkbare wijze is ver boden: A. B. te Kruiningen, J. B. te Waarde en A. v. H. te Waarde: Vrijspr. Brood vervoeren dat niet op voldoende wijze was beveiligd tegen vuil enz.: P. A.' R., te Grijpskerke, f 3 b. of 3 d.'h. Als melkverkooper in 'het melklokaal rijwiel stallen: W. K. te Wemeldinge, f3 b. of 3 d,h. Overtreding Arbeidswet: J. B., Veere, f2 b. of 2 d.h.; G. J. H., te Schore, 50 maal f2 of 2 d.h. voor iedere boete. Te Koude'kerke een persoon op een rij wiel vervoeren op zoodanige wijze, dat dien.'l lichaamsdeelen buiten het stuur uitsteken: P. M. te O. en W. Souburg, f2 b. of 2 d.h. Zonder vergunning van B. en W. bil jetten op den openbaren weg rond strooien: L. Oh. J. te Oost- en West- Souburg en A. H. te Goes: Vrijspraak. Te Ierseke zonder aanwijzing door of vanwege den burgemeester als ijsventer een ruimte innemen op den openbaren weg: J. Z. te Ierseke, f 1 b. of 1 d.h. Overtreding ventverbod te Vlissingen: G. de W., te Zutphen, f 1 b. of 1 d.h. Een vuurwapen en munitie voorhan den hebben: A. J. M., gedomicilieerd te Rotterdam: f 10 b. en f2 boete of 10 resp. 2 d.h., met verbeurdverklaring van den inbeslaggenomen revolver en last tot •vernietiging van de munitie. Als eigenaren stukken iepenhout opge stapeld houden: S. K. en J. K. te Sint- Laurens: Ieder f 5 b. of 5 d.h. 'Overtreding leerplichtwet: P. B., te Goes, f3 'b. of 3 d.'h.; P. Z. te Goes, f3 b. of 3 d.h. In de Zeeuwsche istroomen visschen zonder voorzien te zijn van een consent, met een boot, welke geen letterteeken en inschrijvingsnummer voerde: J. B. C.Lzn te Ierseke, f 5 b. en f2 b. of 5 resp. 2 d. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Glaasje met rand van polshorloge, Reijn- houdt, Breestraat 47; belastingmerk, Boo ne, Augustij-nenstr. 17; Belastingmerk, A. de Leeuw, Puntpoortstr. 6; padvinders- portem., J. Sinke, Nederstraat 22; porte- monnaie met inh., Baljeu, Seisweg 147; 2 leerboeken, Valk, Breestr. 75; bruine muts, J. Lambermont, Dam 4; mantel band, Schrier, Singelstraat 42; Belas tingmerk, W. Kolver, 'tZand 130; zak mesje. L. Hendrikse, K. Giststraat 8; heerenportem. met inh., van Oosten, Hof plein 3; geldstuk, C. Blesen, Hoogstr. 6; Beertje (kinderspeelgoed) Boone, L. Geere Wit hondje (speelgoed), Leijnse, NieuW- straat 17zilveren boerenknoop, Bijl, Em- mastraat 6; vulpotlood, v. d. Garde, Koe- poortstraat 10; belastingmerk, J. Bassie, St. Janstraat 18; gouden zegelring, Gem. seer., Koudekerke; wagenmoer, Wichman, Huidevettersgang 3; duimstok, J. La Soe, Arnemuiden A 103; polshorloge, Reneker, N. Vliss. weg E 189; zweep, J. A. Bliek, Oud Arn. pad 28; R.K. medaille en co- nustang, J. Munk, Rozenstraat 53, be lastingmerk, Hollebrandse, Seisweg 101; vulpotlood, Joosse, Segeerstraat 13; dop radiateur, J. Poppe, L. Geere 18, hon- denband. Adriaanse, Jacob CaLsstraat 70; zilveren armband, L. Goedbloed, 'tZand D 176; portef. met inh. A. Heijstek, Hen drikstraat 11; handdoekje, Leenhouts, Veersche weg 56; ceintuur, W. Leenhouts, Bree 35; heerenrijwiel, F. Langendijk, Walensingel 23; knipmes, B. Klaver, N. Oosterschastr. 38; pen van sleeperswa gen, Autermans, Zusterstraat 6; belasting merk, wed. Maas, St. Joris straalt 18. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Zwakke tot matige Z.W. tot W. wind half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 11 tot 's avonds 12 Juli is in Zeeland de weers gesteldheid critiek geweest voor het optre den vah aardappelziekte. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 38 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6