DE ZEEUW De stand der werkloosheid. TWEEDE BLAD Ontevredenheid in het liberale kamp. LOUTERING. Ce bevolking va.. Zeeland. Uit de Provincie Vervoer van arbeiders naar ZeeuwschVlaanderen. Binnenland Snel mooi bruin FEUILLETON. Beneden het teil van 1932. Een slappe, gerimpelde huid VAN DINSDAG 13 JULI 1937, Nr 238. De Vrijheidsbond „een dorre looi aan den liberalen stam". Ook 'het „Utr. Dagblad." toont zich on tevreden over de leiding van den Vrij heidsbond. Het schrijft o.m.: Vroeger reeds wezen wij op gebreken en fouten van het in den Vrijheidsbond belichaamde politieke liberalisme. Zij zijn de laatste tijden met pijnlijke duidelijk heid steeds weer in het licht gekomen. Stuwende kracht en bezieling gaan er van den Vrijheidsbond sedert geruimen tijd niet meer uit. Krachtige, actieve, doelbewuste figuren van breede allure ontbreken in zijne leiding vrijwel geheel. Doeltreffende propaganda en parlemen taire activiteit van beteekenis 1 die waarlijk het monopolie van de „groote" partijen niet behoeft te zijn zijn uit gebleven. Is 'het dan te verwonderen, dat ette lijke tienduizenden liberale Nederlanders de officieele liberale partij den rug toe keerden en binnen andere politieke for maties of vaker nog in de ver strooiing een uitweg zochten voor hunne, door de halfslachtigheid van den Vrij heidsbond verwekte, onvoldaanheid en ontstemming Zoo kon het gebeuren, dat bet georganiseerde politieke liberalisme aan inwendige verbloeding haast ten gronde ging." „Zeker, ook de ongunst der tijden heeft het politieke liberalisme parten gespeeld, maar de hoofdoorzaak van het verval van het „officieele" liberalisme .schuilt in de eigen gelederen. Zoolang ingrijpende verbeteringen in de organisatie en veranderingen in 'de leiding niet zijn tot stand gekomen, is de Vrijheidsbond gedoemd om te 'blijven: een dorre loot aan den liberalen stam. Zelfherziening en itoevoering van nieu we sappen, in den vorm van menschen en denkbeelden, zijn op het oogenblik in de allereerste plaats noodzakelijk." Het Utr. Dagbl. wensoht geen fusie met den Vrijz. Dem. Bond. „Er zijn de laatste weken stemmen opgegaan om te komen tot eene fusie of tot samenwer king in federatief verband met den Vrij- zinnig-Democratiscben Bond. Het wil ons voorkomen, dat eene zoodanig© oplossing althans 'die van de fusie niet de aangewezen weg is om de meerderheid van de liberale Nederlanders weder te brengen binnen het kader van de liberale partij. De tweehonderdduizend stemmen, die de heer Golijn persoonlijk ver wierf, geven eene indicatie voor de oriën tatie, 'die de buiten Vrijheidsbondver- band staande liberale Nederlanders als wenschelijk aanmerken." De „A vondpos t" teekent hierbij aan Wanneer de voorzitter van Jen Bond zijn methode handhaaft, om de critisee- renda liberale journalisten buiten de libe rale gemeenschap te stooten, wordt het aantal, dat blijven mag, angstwekkend klein. Wanneer men al die artikelen uit libe rale dagbladen leest, waarin onverbloemd gezegd wordt, dat het de leiding is, 'die den Bond tot een soort puinhoop heeft gemaakt, dan verhaast men zich over de fierheid, waarmee Mr Wendelaar dezer 'dagen durfde verklaren: wij denken er niet aan, onze zetels ter beschikking te stellen. door AMILDA^zonnöhruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 et. 60) -o- HOOFDSTUK XXIV. Het moederhart. Het was op een heerlijken September morgen dat Patricia bij het tuinhek stond te wachten op de komst van den post bode. Ze voelde zich zoo blij en dank baar gestemd en het zong alles binnen in haar van vreugde. Zoo had Raymond Tempest haar moeten zien, zooals ze daar stond in haar eenvoudige, witte japon, die haar mooi en slank figuur zoo goed deed uitkomen, terwijl een paar late roode rozen, die ze in haar ceintuur gestoken had, de aantrekkelijkheid van haar uiterlijk nog verhoogde. Er glansde een licht van nieuwe hoop in haar mooie oogen en een innige glimlach plooide de gevoelige lippen. De weken van haar ziekte hadden meer uitgewerkt bij haar moeder, dan ze ooit had durven hopen. Trouw was de eed In 1936 gestegen mei slechts 852 inwoners. Het vertrek overtreft nog steeds de vestiging, zoodat de vermeerdering If te schrlj- 4 Vüit aan hei gehooriu-iWsrschoL Zeeland, de plattelandsprovincie bij uitnemendheid. De bevolking van Zeeland is over 1936 gestegen met slechts 852 inwoners van 253.005 tot 253.857. Het aantal mannen bedroeg op 31 December j.l. 127.762 en bet aantal vrouwen 126.095. Opmerkelijk is, dat bet vertrek (16.669) nog steeds de vestiging (15.346) overtreft, zoodat de toename der bevolking uitslui tend moet worden toegeschreven aan de meerdere geboorten (4495) boven de over ledenen (2320). Be bevolking van de steden Middelburg en Vlissingen daalde tot resp. 18.350 (v.j. 18.378) en 21.753 (v.j. 21.771) inwoners. Tbolen passeerde opnieuw de 3000 inw.; Zierikzee daalde iets van 6944 tot 6942; Goes steeg van 9605 tot 9668, terwijl ook Oostbur g een kleine winst kon boeken van 2721 tot 2731, evenals Hulst van 4087 tot 4102, Tem'euzen van 11.272 tot 11.298 en Sas yan 'Gent van 3233 tot 3263. Vermeldenswaard is ook, 'dat de 'bad plaatsen als Gadzand, Zoutelande, Dom burg, Vrouwepolder, Burgb en Haamstede ongeveer gelijk bleven, terwijl ook Veere 'Zoo goed als geen verandering onderging. In het algemeen blijven de Zeeuwsche plaatsen gelijk en er zijn maar weinig gemeenten, die blijvend groei vertonnen (Koudekerke, 's-Heer Airendskerke enz.). Zeeland is dan ook een plattelandsprovin cie bij uitnemendheid. Ned. Verbond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjesvereenigiingien Jeugdgroep. De Jeugdring ,yde Bevelenden" hield Zaterdag haar eerste Jeugdringmiddag in Kloetinge. Per fiets waren een kleine tweehonderd meisjes van de 8 aange sloten Jeugdclubs naar het vriendelijke Kloetinge gegaan, waar zajj in. het Jeugd- gehouw verwelkomd werden door de pre sidente, mej. Wandel uit Wolfaartsdijk, die na de Liturgie een openingswoord sprak. Daarna stelden de verschillende clubs uit Kloetinge, Kattendijke, Kamperland, Qoljjinsplaat, 's Gravenpolder, Wilhelma- nadorp, Wolfaartsdijk en Wemeldinge zich aan elkander voor door het zingen van een lied en door iets van hu!n eigen vereeniging te vertellen. In een kersenboiomgaard werd genoten van de Zuad-Bevelandsche Ikerseui, ge speeld en geluisterd naar een verhaal, dat mej. Oele uit Kamperland voorlas. Teruggekeerd in het Jeugdgebouw sprak mevr. Tansbeek een dank- en slotwoord, waarna allen voldaan huiswaarts fietsten. i Benoemd tot ambtenaar bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek te Den Haag de beer J, J. Schuur, thans werk zaam als volontair ter gemeente-secreta rie te Domburg. Goes. D'e Harmonie „Hosanna" hoopt .a.s. Donderdag 15 Juli des avonds half negen, een volksconcert te geven in den tuin van het Schuttershof alhier. Er wordt aan herinnerd, dat de toegang tot dit concert geheel vrij! is. Het programma vermeldt de nrs: 1. „Tricolore", marsoh, A. Allier; 2. „L'E'nlèvement au Sérail", ouverture, W. Mozart; 3. „Der Graf van Luxemburg", walzer, F. Léhar; 4. „Ein Melodia", Rubinstein; 5. „Le Calife de Bagdad" fantaisie, Boieldieu. Pauze. 6. „Pullman", marscb, R. de Soutter; 7. i,Ariadne", ouverture, H. Kling; 8. a. „The Song That Reaohed my heart", an dante Jordan; b. „Humilité", intermezzo, Houett; 9. „Ghr. Liederenalbum", arr. G. G. Govaarts; 10. „La Garde du Nó- güs", marsch R. de Soutter. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: J. W. Staal van Kruiningen; Jan van Weele en echtg. van Bergen op Zoom; Jbr. W. G. Sand- berg van Driebergen Rijssenburg; Mari- nus Meeuwsen van Kruiningen; Jan Ja cob Duinkerke van Ierseke; S. M. A. G. Welleman van Utrecht; Jikke Nieuwen- gehouden, dien op dien gedenkwaardi- gen dag gezworen was en een diepe, teedere, wederzij dsche liefde verbond de harten van moeder en dochter, die zoo lang gescheiden waren geweest, samen met een kostbaren, heiligen en innigen band. Maar het heerlijkste van alles was het voor Patricia, dat haar het voorrecht ge schonken was om de moede zwerfster terug te brengen tot haar Zaligmaker, opdat ze opnieuw Zijn aangezicht zou zoeken en Zijn stem door de stilte heen zou hooren fluisteren: „Ga heen in vrede en zondig niet meer." Eindelijk zag ze den postbode naderen, die met een vroolijk „Goeden morgen" haar twee 'brieven overhandigde de eene leek een zakenbrief en was door ■haar zaakwaarnemer verzonden; het adres van den andere was geschreven in het bekende forsche handschrift van Ray mond Tempest. Dezen laatste ontving ze meit vreugdevol verlangen, want het was al zoo lang geleden sinds hij haar 'had durven schrijven. Maar, tegen haar ge woonte in, opende ze eerst het zaken- schrijven, omdat ze dien kostbaren twee- dén brief tot bet laatst wilde bewaren. De inhoud bestond slechts uit enkele regels, maar onder het lezen voelde ze huyse van Middelburg. Vertrokken: Cornelia Geense naar Ber gen op Zoom; Helena F. houwenaar naar Zwollerkerspel; Cornelia de Keijzer naar Kattendijke. "«rsökti. Man JagrkJdag had aan boord van hel motorschip „De Hoop", schip per Schippers, liggende in den Harden Hoek met een iading steenen, de vrouw het ongeluk dat de vlam in een pan met vet sloeg. Het brandje was spoedig ge- bluscht, miaar de vrouw liep heel wat brandwonden op. Dr Polderman verleen de de eerste hulp. Eindelijk zal dan de uitstekende bult aan de Vierstraat, 'die reeds zoolang de schoonheid dier straat verminderde, verdwijnen. Het huis dat over een lengte van 7 meter, 2V2 meter 'diep de straat versperde, is afgebroken. In de plaats van deze hindernis zal een nieuwe goud en zilverwinkel gebouwd worden met bo venwoning. 'Verandering van koers. Naar wijl vernemen zal bet Centraal Ver koopkantoor voor Mosselen de handel in mosselen op Antwerpen, zoogenaamd Vliet, geheel vriji geven. Een ieder hande laar kan nu met mosselen gaan varen op de stad. Een eerste stap in de rich ting van den vrijien handel. 1 Uitslag van de Zaterdag door de Fostdudvenvereen. „de Noordster" ge houden wedvlucht vanuit Eindhoven, af stand 99 K.M. De duiven werden gelost om 13.30 u. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1, 23 W. E. van Kogelenherg; 2, 12, 16 P. Lindenberg; 3, 9, 15, 22, 24 A. Vermast, 5, 18 A. Zoeteweiji, 0, 21 P. van Oosten, 8 M. Lamper, 10, 13, 25, G. J. van Es, 11, 17, 19, 20,, G. de Koeijer, 14 P. Tolhoek. Aankomst eerste duif 15.46.54 u„ laat ste 16.20.23 u. Heinkenszand. Gisteren hield de Hand- böogsociëteit Soranes haar jaarlijks con cours op de staande "Wip bijl gelegenheid der kermis. Er werd deelgenomen door 90 sobutters vertegenwoordigende 20 so ciëteiten. De uitslag luidde als volgt: le klep met wisselbeker, uitgeloofd door Mr Dr Mes, G. van Liere, van de handboog- sooiekeit Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e klep G. Bek van Soranes te Heinkens zand; 3e klep Jacob de Baar van Willem Teil te Ovezande; 4e klep S. Westveer van Edele Handboog te Oudelande; 5e klep L. de Haas van de Batavieren te Goes; le zijvogel P. de Baar van Willem Teil te OVezande; 2e zijvogel Iz. Slabbekaorn van Willem Teil te Kloosterzande; le boofd- kal M. de Jolige van Willem Teil te Ovezande, 2e hoofdkal P. Knuit van Ja- cofoa van Beieren te 'Goes; le onderkal Iz. Slabbekaorn van Willem Teil te Klooster zande; 2e onderkal P. Knuit van Jacoba van Beieren te Goes. Wiolphaartsdijk. Het ligt in de bedoe ling de installatie van den heer S. U. N. van Oeveren tot burgemeester op Donder dag 15 Juli a.s. feestelijk te doen plaats hebben. VoOr dien dag ia het volgende pro gramma vastgesteld: Van 911 uur volksspelen; 12,30 u. ontvangst van 'den burgemeester aan de grens der gemeente; 1,15 begroeting door den voorzitter van het comité aan den in gang van de kom; 1.45 u. zanghulde door de schoolkinderen voor het gemeentehuis. 2 ui. plechtige raadsvergadering, 3 u. dé filé van de vereenigingen langs het ge meentebestuur; 3,305 u. optocht door de gemeente, 5 u. stoeltje rijden; 's avonds 7,30 u. concert van de muziekvereeniging en uitvoering van de zang- en gymna- stiekvereenigingen. De burgemeester zal van 5,306,30 u. receptie houden in de kleuterschool en van 6,307 u. in de school te Oud-Sah- b'inge. Koudekerke. De minister van sociale zaken heeft bepaald, dat de steunregeling voor werkloozen moet worden stopgezet tot 1 October 1937. B. en W. waren met machtiging van den Raad daartoe reeds overgegaan ingaande 14 Juni j.l. Tot stopzetting kon worden besloten omdat onder de fabrieksarbeiders geen werkloosheid heerscht, een achttiental werkloozen te werk gesteld is aan den aanleg van het nieuwe weggedeelte van den KoudekerkeVlissingschen straat weg en voor de landarbeiders de gelegen heid is opengesteld vlas te trekken in Zeeuwsch-Vlaanderen. zich bleek worden van schrik en een kreet van ontzetting ontwrong zich aan haar bevende lippen. De inhoud luidde aldus: „Geachte Mejuffrouw, Tot ons leedwezen moeten we u berich ten, dat onze cliënt, den heer Bertram Norman, met zijn vrouw gisteren een ont zettend auto-ongeluk gehad heeft, waar door beide ernstig verwond zijn. De toe stand van Mevrouw Norman schijnt ho peloos te zijn, miaar de doktoren geven wel hoop voor het herstel van uw broe der. Beide patiënten worden uitstekend ver pleegd in één der beste ziekenhuizen, maar toch lijkt uw spoedige overkomst naar Londen ons zeer gewensoht. Inmiddels met beleefde 'hoogachting, Uw dw., J. H. WHARTON Go. Patricia wankelde naar een stoel en zij sloot even de oogen, omdat ze den aanblik van vrode en schoonheid rondom 'haar niet kon verdragen. Was er iets versohrikkelijkers denk baars? Enid, die schitterende, vroolijke, mondaine Enid, stervende, neergeslagen De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mode, dat in de woek 21 tot en met 26 Juni j.l. bij gesubsi dieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 462.769 personen (de landarbeiders met 75.143 leden zijn hier in niet begrepen). Van deze 462.769 verzekerden was in genoemde week 22.8 pet. geheel werkloos (in de vorige verslagweek, 7 tot en met 12 Juni j.l., was dit percentage 23.4 pet.). Het werkloosheidspercentage voor ge heel werkloozen was in de tweede ver slagweek van de maand Juni in de laat ste jaren als volgt: 1934 23.1 pet., 1935 27.0 pet., 1936 28.9 pet., 1937 22.8 pet. Volgens de persberichten over elk van de jaren 1930 tot en met 1936 en over de eerste helft van 1937, heeft verbetering in den algemeenen toestand, die van Augustus 1936 af (toen de zomerwerk- loosheid hoog was) valt te constateeren, Tholen. Wedvlucht van Lymoyes. Af stand 670 km door „De Trouwe duif" 1, 13, L. Laban, 2, 4, 6, 7, 10 A. Wage- maker,, 3, 8, 11 D. Jansen, 5 12, 15 Jac. Baay Pz„ 9. L. M. de Heer, 14 G. Baay Nz., 16 F. Nijis. In concours 48 duiven. Aankomst le duif 3.13.18, laatste 4.19.17 u. Gelost 6 uur. Wedvlucht van Wavre. Afstand 54 km. 1, 2, 21, 29 F. Nijis, 3, 8, A. Wagemaker, 4, 7, Chr. de Korte, 5, 11, 13, 18, 31, J. Knuist, 6, 9. J. Verweijl, 10, 14, 15, 16, 17, 26 J. Barrevoets; 12, 25, 28 L. M. de Heer, 19, 22, 30, 32 L. Laban, 20, 27 G. v. Luyk, 23 C. Hazen, 24 G. Baay Nz. Gelost 1 u. In concours 95 duiven. Aankomst le duif 1.58.3, laatste 2.25.15 u. Vervoer met de provinciale booten voor de helft van den prijs tweede klasse. Op het oogenblik bestaat er voor werk- looze arbeiders uit overig Zeeland gele genheid om te werk te worden gesteld in Zeeuwsch-Vlaanderen bij het oogsten van vlas enz. Ten einde deze werkgelegenheid zooveel mogelijk te benutten voor Zeeuw sche arbeiders, hebben Ged. Staten van Zeeland besloten een reductie van 50 pet. toe te staan op de tarieven voor passa giersvervoer tweede klasse op de provin ciale bootdiensten Vlissingen-Breskens, Vlissingen-Borsselen-Terneuzen, Hoede- kenskerke-Terneuzen en Hansweert-Wals oorden en omgekeerd, benevens de dien sten op de Ooster-Schelde (Zierikzee-Kat- sohe veer-Kortgene-Wolfaartsdijk). Te vens zijn Ged. Staten bereid teruggaaf te verleenen voor het vervoer van een rijwiel dat 'door 'deze arbeiders wordt meegeno men. Een en ander met dien verstande, dat de arbeiders op Maandag naar Z. Vlaanderen reizen en op den daarop vol genden Zaterdag naar buis terug keeren. Ten einde de hierboven bedoelde resti tutie te verkrijgen moet het volgende in acht worden genomen. Aan boord wordt voor het vervoer de volle vrachtprijs be taald. De gemeentebesturen van de woon plaatsen der arbeiders doen Ged. Staten een declaratie toekomen, vermeldende bet aantal per week vervoerde arbeiders, de gekozen route voor been- en terugreis, bet aantal abei-ders dat een rijwiel heeft mee genomen en het bedrag van de te verlee nen restitutie. Aar. de gemeentebesturen is om mede werking in dezen gevraagd, ook in dien zin, dat de arbeiders zooveel noodig van de gemeente een voorschot ontvangen voor de betaling der reiskosten. Deze regeling geldt voor het tijdvak 12 Juli tot en met 31 Juli 1937. Dr COLIJN NAAR HET BUITENLAND Die minister-president, dr H. Golijn, is gisterochtend voor eenige weken met ver- .of naar het buitenland vertrokken. in één oogenblik? En Bertram, die onstui mige, zoo van pret houdende heerlijke mannenkracht! Het 'dtiurde lang, voor ze besluiten kon om ook Raymonds brief te openen en toen ze ook daarvan den inhoud las, deed de last van zijn wanhopig verdriet haar bijna het 'hart breken. Hij begon heel onverwachts: „Ik ben heeleraaal versuft en verplet door den ontzettenden slag, die ons nu heeft getroffen. Het kwam zoo plotseling en zoo raadselachtig, dat mijn hart van wanhoop ineenkrimpt. Maar ik weet, dat jij ook lijdt en met jou treur ik over de ramp, die hem trof, die jou zoo lief is. Het is wel een 'heel bittere en harde weg, dien je broeder nu bewandelen moet. Maar mijn arm zusje. Zal zij zóó, zon der een straal van hoop, uit dit leven moe ten scheiden? 0, mocht ze toch maar blij ven leven, al zal ze dan ook voor altijd in valide 'zijn en slechts een wrak van haar vioeger, schitterend wezen. Ik ben een prooi aan het bitterste zelf verwijt, als ik denk aan mijn ontrouw en tekortkomingen tegenover baar. Had ik baar toch maar in haar meisjes jaren reeds voor 'Christus gewonnen, dan zou de dood niet zoo'n verschrikking zijn. Bid voor me in het laatste gedeelte van 1936 tot ge volge gehad dal de werkloosheid van Octo ber af minde, was d-tu in het voorafge gane jaar. In bet eerste kwartaal 1937 was zij lager dan in het eerste kwartaal van de jaren 1936, 1935 en 1933, doch nog hooger dan in het eerste kwartaal 1934, toen een tijdelijke opleving werd waargenomen. In het tweede kwartaal 1937 daalde de werkloosheid niet alleen beneden die van bet overeenkomstig kwartaal 1934, doch zelfs beneden het peil van 1932. Zij was derhalve op het einde van Juni 1937 minder dan op het overeenkomstige tijd stip van alle vijf voorafgaande jaren. Aan het cultureel werk voor werkloo zen namen einde Maart j.l. deel: a. cur sussen 34.468, b. werkobjecten '(gemid deld) 2.095, c. centrale werkplaatsen 2.389 en d. kampen voor jeugdige werk loozen 2.007 personen. wordt weer soepel en veerkrachtig door Purol. LOF VOOR ONZEN GEZANT TE LONDEN. In een zeer waardeerende karakter schets van den scheidenden Nederland- schen gezant te Londen, jhr mr D'e Ma rees van Swinderen, schrijft de „Sunday Times": „Velen zijn vergeten welke moei lijkheden Nederland gedurende den oor log heeft doorgemaakt. Het handhaven van zijn neutraliteit was een meesterlijke prestatie van zijn politieke leiders. E!r deden zich vele delicate problemen voor en dikwijls stonden de Britsche en de Nederlandsohe belangen daarbij tegen over elkaar. 'D'at zij opgelost werden houdt een enorme buide in aan bet adres van den Nederlandscben gezant die zoowel zijn eigen vaderland als zijn land van adoptie wist lief te hebben en te dienen." Het blad heeft ook woorden van warme appreciatie voor mevrouw Van Swinde ren, die „voor de sociale zijde der di plomatie gaven van hooge kwaliteiten ten toon spreidde. Zoowel zij als baar echt genoot gelooven, dat de bonhommie van de dinertafel de internationale betrekkin gen verbetert." Londen is zeer verheugd, zoo besluit het blad, dat de gezant en zijn echtge- noote hun home hier zullen blijven hou den. NIEUWE GARNIZOENSPLAATSEN? Naar verluidt, heeft de generale staf bij bet ontwerpen van de nieuwe vredes-orga- nisatie der Koninklijke landmacht, in overweging, eenige nieuwe vredesgarni- zoenen in het leven te roepen. Hiervoor schijnen in aanmerking te komen Apel doorn, Zutp hen, Zwolle, Does burg, terwijl mede in overweging is, het 4ehalf-regiment huzaren te Deventer te vervangen door infanterie-garnizoen. Een en ander houdt uiteraard verband met het feit dat het zaak is om den com mandanten der strategische veiligheid Noord en Zuid en de aan hen onderge schikte vakcommandanten der bewakings gebieden ook in vredestijd eenige troepen te geven. om vergeving en of, indien bet mogelijk is, 'God het zwalkke licht van haar levens lamp nog niet wil uitdooven". Als versteend bleef Patricia op de beide brieven in 'haar 'handen staren, totdat naast haar een zaChte stem angstig vroeg „Wat is er, lieve? Heb je slecht nieuws ontvangen?" Ze verfrommeld© het papier, dat de on heilstijding had gebracht ineen en mee warig blikte ze in het lieve, levensernsti- ge gezicht, dat met vragende oogen haar antwoord verbeidde. Hoe kon ze dezen Zwaren slag toebrem gen aan die teere ziel, die al zoo veel had moeten lijden. Maar toen mevrouw Norman 'heel de bittere waarheid wist, gaf ze z'ch niet heelem'aal over aan 'hopeloos verdriet of aan hysterische huilbuien, zooals Patri cia half en 'half gevreesd had; integen deel, ze keek haar dochter aan, die in ha'ar oogen las hoeveel pijn haar dat be richt veroorzaakte en zei op innigen, doch beslisten toon: „Mijn jongen mijn jon gen ik moet naar hem toe gaan. Nu zal hij zijn moeder noodig hebben". „Maar maar", stotterde Patricia verbaasd, niet in staat om, de in haar opkomende twijfel en vrees, onder woor den te brengen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5