Provinciale Staten van Zeeland. Binnenland Aardschokken in Noord-Sumatra. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Vergadering van Dinsdag 13 Juli te 10 uur. EX-KON!NQ ALFONSO EN ZIJN GEMALIN TE ROME. Havtts meldt uit Rome, dat ex-koning Alfonso van Spanje en ex-koningin Vic toria beiden de huwelijksinzegening heb ben bijgewoond van Prins Alvaro van Orleans-Bourbon, vliegofficier in het Spaansche leger van Franco, met mej. Garla Parodi del Finoi, Hieruit zou dus opnieuw blijken, dat er een toenadering tussehen de gesepa reerd levende koning en zijn gemalin is tot stand gekomen. DE TOESTAND VAN DE GROOTE KERK TE ALKMAAR. Uit Den Haag wordt gemeld, dat Dr Kalff, directeur van rijksmonumenten zorg, aan den burgemeester van Alkmaar en aan de Kerkvoogdij geadviseerd heeft ooik onmiddellijk het parkeerterrein op het kerkplein met het oog op het dreigend ge vaar af te sluiten. Voorts adviseert Dr Kalff den burgemeester zoo spoedig mo gelijk maatregelen te nemen voor ontrui ming van het postkantoor. Tevens adviseerde hij den minister te verzoeken het gevaarlijkste deel van de kerk af te laten schutten. Wanneer dit zal zijn geschied, mag in het andere deel het z.g. koor, dienst worden gehouden. De f 15.000 van het rijk mogen alleen on der rijkstoezicht besteed worden. Onmid dellijk moeten twee extra heugels om de koorsluiting van de kerk worden gebracht Geen personen gewond of gedood. Gistermorgen te ongeveer half zeven zijn te Koetara d ja vrij hevige aard schokken geconstateerd. Er is geen mate rieels schade van eenige beteekenis. Ook te Medan is te ongeveer half 7 plaatselijken tijd een vrij flinke beving gevoeld. Schade werd niet aangericht. Blijkens een telegram uit Koetaradja aan het legerbestuur te Bandoeng werd aan de 'kampementen schade aangericht. Eenige barakken moesten worden ont ruimd. Er waren geen persoonlijke onge lukken. Goes, Uitslag wedvlucht vanaf Limoges, door „De Roode Doffer" te Goes op 9 Juli I.1. Aankomst le duif 3.33.26 u., laatste 4.00.14 u. 1, 6 D. Kloosterman, 2, 3, 4, 5 Gebi. Bakker. Uitslag wedvlucht vanaf Eindhoven door „De Roode Doffer" te Goes op Zater dag 1.1. Afstand 110 km. Snelheid le duif 700 m. per minuut. Gelost 1,30 u. met zeer sterke Westenwind. Aankomst le duif 4.11.22 u. laatste 5.04.35 ui. 1, 4, 14, 15, 21, 22 Gebr. Knuist; 2, 6, 17, P. van Loo, Wolfaartsdijk; 3, 8, 9, 10, II, 12, 23 Gebr. Bakker, 5, 19, A. de Pan, 7, 20 D'. Kloosterman, 13 Droogers-v. Sabben, 16, 18 A. Walhout, Wolfaarts dijk. Domburg. Zaterdagmiddag met spring tij waren op het "Westers trand verschil lende personen aan het baden, in de op dat moment sterke golfslag. Voor één van hen, een alhier vertoevende dame, werden de golven te sterk, zoodat ze niet meer de noodige kracht bezat om terug te koeren. De badman G. M. verleende direct hulp met gunstig resultaat. Wederom is het bewijs hiermee geleverd, hoe noodig het is, alleen daar te zwem men waar vol doende toezicht is en zulks zeker bij sterke deining. Uit den. vijver van de buitenplaats „Duinvliet" heeft men opgehaald de bank die reeds sedert jaren hier gestaan beeft aan den Noordweg tegenover deze bui tenplaats. Wanneer zullen zij, die deze baldadigheden bedrijven nu eens 'beseffen dat ze 'door hun optreden anderen een ge noegen ontnemen en daarbij bet initiatief dooden van degenen, die zich beijveren anderen een genoegen te schenken? Ned. Herv. Kerk. Drietal te Alkmaar (vac. wijlen Ds Dieet- man), J. H. Klein Wassinfc te Culemiborg, P. Brakman te Ouidkerk (Fr.) en F. W. Boers te Hoorn. Beroepen te Goes, Joh. Gerritsen te Zierikzee. Aangenomen naar Hardenhörg (toea), G. L, Bonman te Winschoten. Naar Nieu we Pekela, J. W. van Swigohum te WesL ter-Schelling, Bedankt voor Amsterdam, H. G. Touw te Eerbeek. Voor Smeek, A. J. van Rhijn te Oppenhuizen. Geref. Kerken. Twéetai te Aram, Y v. d. Woude, cand. te Jislumi en S. Pasrna, cand. te Droge- ham. Te Scihiebroek-Hillegersberg, E, Th. v. d, Bom te Helpman en 'B. Halwerda te Kantens. GhA Geref. Kerk. Tweetal te Nieuwpoort en te Baren- drecht, J. O. van Minnen, cand, te Apel doorn en E. du Marchie van Voorthuysen cand. te Apeldoorn. Te Nieuw-Vennep, E. du Marchie vau Voorthuysen, cand. te Apeldoorn en H. Visser, cand. te 's-Gra- vendeel. Te Groningen, W. Kremer te Leeuwarden en L. H. v. d. Meiden te 's-Gravenhage. Voorzitter de Commissaris der Konin gin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford. Afwezig de heeren Van Bommel van Vloten, Moelker en Ha mel i n k, alle met kennisgeving. Dé voorzitter opent de vergadering. Toepassing art. 161 Provinciale wet. Aan de orde is nogmaals de mededee- ling van Gedep. Staten inzake de ten be hoeve van verschillende wegsverbeterin- gen aangekochte gronden tot een opper vlakte van 18.63.13 H.A. voor een bedrag van f 44.408,65 en de nadere mededeelin- I gen van Gedep. Staten naar aanleiding van de vraag van den heer Van Duin in de eerste bijeenkomst op 22 Juni. De heer Van Duin (C. H.) zou gaarne j Vernemen waar, in welke stukken, wordt vastgelegd, dat de definitieve afrekening geschiedt na de opmeting van het kadas ter. Het is toch wenschelijk, dat dit goed vast ligt. De 'heer Van Rampu (Ged. St.) kan hierop nog niet antwoorden. Hij zegt na der onderzoek toe. Verkoop van grond. Ter tafel komt het gisteren gemelde voorstel inzake verkoop van een perceel bouwterrein aan de Scheldekade te Ter- neuzen, waarop eerst een kantoor met wachtlokaaal enz. ten behoeve van den Provincialen Stoombootdienst op de Wes- terschelde zou worden gesticht. Ged. Staten stellen voor den grond voor de som van f 500 te verkoopen. De heer Geelhoedt (V. B.) is dankbaar voor de spoedige indiening van dit voor stel. De heer De Pauw vraagt naar de ver dere plannen van Ged. Staten met bet kantoorgebouw te Terneuzen. De lieer Van Rompu antwoordt, dat het de bedoeling is, een nieuw kantoorgebouw te bouwen ter plaatse, waar h'et oude nu staat. Het oude zal worden afgebroken. De heer De Pauw vraagt of er t.o.v. de aanlegplaats geen nieuwe plannen be staan. Als alles daar bij het oude bleef, zou Spr. dat zeer spijten. De toestand eiseht daar verbetering. De heer Van Rompu zegt, dat ook Ged. Staten gaarne Verbetering zouden zien. Maar alles 'hangt af van de medewerking van den Rijkswaterstaat. Inderdaad is een nieuwe ponton noodig. Ged. Staten heb ben reeds meermalen klachten daarover bij den R. W. S. ingediend, maar zonder resultaat. De heer Meerlens (S. G. P.) vraagt boe 'het staat met het bedijken van de Slik- tong. De heer Van Rompu antwoordt, dat van bedijking geen sprake is, wel van oprui men. Ged. Staten zijn diligent. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Jaarwedden Gedeputeerde Staten. Ged. 'Staten stellen voor in de verorde ning regelende de jaarweddenregeling van Ged. Staten nader te bepalen, dat in dien een lid van het college een commis sariaat, dan wel een bestuursfunctie ver vult in eenige corporatie, waarbij' de Pro vincie blijvend financieel is betrokken, hij de inkomsten door hem uit dien hoofde genoten met uitzondering van pre sentiegelden en vergoedingen voor even tueels reis- en verblijfkosten in de Pro vinciale kas moet storten. Ook na de op merkingen in de afdeelingen, die wij reeds publiceerden, handhaven Ged. Sta ten hun voorstel ongewijzigd. De heer Van 't Hoff (A.R.) vraagt, wat de Staten als ongewenscht willen weren. De commissie die destijds hiervoor rap porteerde wees op de bezwaren tegen de combinatielid van 'Ged. Staten en be stuurder van een particuliere corporatie. Deze combinatie kan leiden tot een con flict van plichten en belangen. De wetge ver heeft reeds verscheiden combinaties verboden. Spr. vraagt zich af of de motie-De Pauw een oplossing voor de andere ge vallen brengt. Volgens spr. niet. Feitelijk zou men )de beperkingen behalve aan Ged. Staten ook aan de leden der Prov. Staten moeten aanleggen. Spr. acht de motie niet gewenscht. De 'keuze van leden van Ged. Staten zou er nog meer door be perkt worden. Men kan volgens spr. zoo wel de algemeene belangen als die van een corporatie behartigen. De Prov. Sta ten moeten bij de verkiezing van Ged. Staten op al deze dingen letten. We worden door deze motie afgeleid van de hoofdzaak in de motie-Staverman. Bovendien vindt spr. de bewoordingen der motie niet duidelijk. De motie is geboren uit de debatten over de Zeeuwsch-Vlaamsc'he tram, die toch het economisch 'belang der streek heeft gediend. Het is niet onbillijk, dat de bestuurders daarvan voor hun arbeid beloond worden. Is bet nu rechtvaardig dit na meer dan '25 jaar in te trekken Door een dergelijk ingrijpen zou het pu blieke belang eer geschaad dan bevorderd worden. Men kieze of herkieze geen personen tot leden van Ged. Staten, die te zeer bij allerlei corporaties zijn betrokken. Het voorstel is niet rechtvaardig en billijk tegenover de zittende leden. Dergelijke beperkingen moeten aan den wetgever worden overgelaten. De A.R.-fractie zal tegen bet voorstel stemmen. De heer De Pauw zal het voorbeeld van den heer Van 't Hoff niet volgen en niet terugtreden in de debatten over de Z.-Vl. tram. Dit pleidooi komt een zitting te laat. Spr. herinnert er aan, dat dit voorstel van Ged. Staten een uitvloeisel is van de motie-De Pauw. De bedoeling der motie was, dat leden van Ged. Staten geen revenuen zouden trekken uit lichamen, die door de provin cie worden gesteund. Maar het was niet de bedoeling bepaalde leden te treffen. Spr. 'had gaarne gezien, dat de jaar- wedde-regeling van Ged. Staten op de helling was gezet. Spr. heeft bezwaar te gen bet woordje „blijvend" in bet voor stel en tegen de redactie en stelt in aan sluiting aan het hesluit-Overijssel, dat de Kon. Goedkeuring heeft verworven, een redactie-wijziging voor, waardoor pen sioen en wachtgeld worden veilig ge steld. De bedragen, uit 'bedoelde bronnen ontvangen, worden niet in de prov. kas gestort, maar worden beschouwd als een deel van het salaris, waarbij dus het maximum in acht wordt genomen. D'e 'heer Kodde acht het voorstel niet in strijd met de wet. Maar spr. betwist wel de doelmatigheid. Men kan ook door middel van zijn kapitaal betrokken zijn bij een particuliere onderneming. Er wordt verder geen onderscheid gemaakt of een Md van 'Ged. Staten zitting 'heeft in een commissariaat dan wel als lid van Ged. Staten of als privé-persoon. Dit is niet billijk. Het voorstel is ook niet ge wenscht. 'Opi grond van tal van beden kingen zal ook sprekers fractie tegen het voorstel stemmen, al gevoelt spr. wel iets voor een besluit als door Overijssel is genomen. De beer Staverman (V. D.) herinnert er aan, dat zijn motie destijds een pre ventieve bedoeling had. Toen die mrotie geen uitwerking had, wilde de soe. dem. fractie er een strafbepaling van ma ken. Het voorstellen en aannemen van deze motie noemt Spr. een fout. Sprekers motie was nog zoo gek niet. Spr. voelt er veel voor de heele zaak aan te houden en de salarisregeling van Ged. Staten aan de orde te stellen. In het voorstel zitten on billijkheden. Spr. wil ook 'een overzicht van de bedoelde commissariaten en zou de ztaak in de najaarszitting weer willen behandelen. De heer Vienings (R. K.) vindt de hee le kwestie een zaak van vertrouwen. Men kan hij elke regeling wel een maas vinden om er door ,te kruipen. Spr. steunt het idee om de salaris-regeling van Ged. St. te herzien. De heer Dekker (N. S. B.) zal het voor beeld van den heer Van 'tHoff niet vol gen en dus niet over de Z. V. T. M. gaan spreken. Aan dit voorstel van Ged. Staten zitten gebreken. Dat is altijd het geval met halve voorstellen. Sprekers motie was destijds radicaal. Er zal wel niets gebeu ren. Dat beeft Spr. al voor de vergade ring geboord. Ged. Staten kunnen dus straks tevreden zijn, temeer omdat ai ge sproken is over salaris-herziening. Dé heer Van 't Hoff erkent, dat net be ter was geweest, dat enkele dingen door Spr. gezegd, door anderen waren gezegd. Het 'heeft Spr. pijn gedaan, dat op enkele personen een blaam werd geworpen en door niemand een woord te hunner ver dediging is gesproken. Bovendien is er enkele maanden geleden veel over deze kwestie geschreven, dat op vertroebeling wees. De h'eer Van der Feltz (C. H.) merkt op, dat de Z. V. T. M. de oorzaak van dit alles is. We hebben toen een zondebok ge vonden in de leden van Ged. Staten. Het voorstel zit vol met onduidelijkheden. Wanneer treedt het in werking? Wie zorgt voor en dwingt tot naleving? Spr. vraagt of bet commissariaat van allerlei corporaties 'behoort tot de taak van Ged. Staten. Zoo niet, dan geldt ook hier, dat de arbeider zijn loon waardig is. Het ge vaar dreigt, dat als we hier al te streng zijn, we de gewensobte krachten voor Ged. Staten niet 'kunnen krijgen. Het grootste deel van Sprekers fractie zal daaxom te gen stemmen. Dé heer Stieger (Ged. Staten) noemt dit voorstel een ondergeschoven kind. Het grootste deel van bet betoog-Van 't Hoff was niet ter zake dienende. We hebben nu alleen te oordeelen over het voorstel van Ged. Staten. De meeningen over dit voorstel zijn ook in Ged. Staten verdeeld. Spr. pleit voor behoud van het woord „b 1 ij v e n d'' in het voorstel. Er is een groot verschil tussehen een subsidie en een renteloos voorschot. Over een subsi die kan men elk jaar opnieuw oorde'elen, maar niet over een renteloos voorschot. D'aarom worden door 't woord „blijvend" uitgesloten de lichamen, waaraan subsi die wordt verleend. Het is niet de bedoe ling aan dit voorstel terugwerkende kracht te verleenen. Ged. Staten hebben zich gewend ter be- voegder plaatse en zich overtuigd, dat hun voorstel niet in strijd was met de wet. Ged. Staten waren te bescheiden om met een voorstel tot verhooging van hun sala rissen te komen. Nooit of te nimmer zal een dergelijk voorstel door hen worden gedaan. De redactie van Ged. Staten gaat ver der dan die van Overijsel. Maar zij had den de motie-De Pauw uit te voeren. Deze gaat verder dan Overijsel ging. 'D'e Z. V. T. M. zou wel onder de motie-De Pauw vallen, maar niet onder 'het voorstel- Overijsel. Spr. erkent, dat de uitvoering van het voorstel van Ged. Staten tot zeer veel moeilijkheden aanleiding zal geven. De heer De Pauw constateert, dat som mige leden geschrokken zijn van hun -eigen moed. Spr. hoopt, dat dit niet te wijten is aan de gebeurtenis die tussehen de vorige en deze vergadering heeft plaats gehad. De motie en de aanleiding daar toe waren toch 'bekend. Spr. betoogt, dat de S. D. A. P. in deze kwestie een zuiver standpunt heeft inge nomen. Dé motie-Dekker was niet bet meest zakelijk. Spr. wilde niemand finan cieel treffen. Maar we moeten de belan gen der provincie zuiver stellen. Tot den 'heer Stieger zegt Spr., dat in zake de salarissen van Ged. Staten toch een commissie uit de Staten had kunnen worden benoemd. Verwerpt men het voor stel van Ged. Staten, dan zeil deze zaak zeker nog geen einde hebben. D'e heer Dekker constateert, dat het niet prettig is om naar Ganossa te gaan. De heer De Pauw blijft halverwege steken. Spr. beeft ook den indruk, dat de ver kiezingen oorzaak zijn, dat de heeren nu weer niet tegen cumulatie zijn. Die cumu latie vindt men bet meest naarmate de salarissen hooger zijn. Daarom is ook de aplossing van salaris verhooging der le den van Ged. Staten niets beteekenend. De beer v. d. Feltz betoogt dat men ac eoord kan gaan met de strekking van de motie-de Pauw maar bezwaar kan heb ben tegen de practische uitwerking. Spr. werpt de beschuldiging van zich af alsof Spr. zich zou hebben laten leiden door den uitslag der verkiezingen. Dé heei Kodde zoekt de schuld in het verleden, die niet meer is goed te maken. "We mloeten alleen in de toekomst zorgen voor afdoende maatregelen. Het zal voor al aankomen op het verantwoordelijk heidsgevoel van de betrokken personen, die een dubbele functie vervullen. Het amendement-de Pauw (schrappen het woord „blijvend") wordt verworpen met 27 tegen 11 st. (S.D.A.P., V.D., N.S. B. en de heer Bauwens). Het tweede amendement-de Pauw (re dactie-wijziging) wordt verworpen met 30 tegen 8 st. Het voorstel van Gedep. Staten wordt verworpen miet. 29 tegen9 stemmen. (Voor S.D.A.P., V.D., N.S.B.) Alle le den van Gedep. Staten stemden tegen! Wijziging algemeen polderreglement en polderambtenarenregilement Zeeland. In de afdeelingen is, zooals gemeld, gediscussieerd over het voorstel tot wijzi ging van het algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland en van het Polderamhtenarenreglement Zeeland 1931, welke wijziging thans in behandeling kwam. Bé heei de Baare (S.D.) wil voortaan tijdiger overlegging van de adviezen der organisaties. De voorzitter zegt dit toe. Na enkele opmerkingen wordt het voorstel aangenomen. Uitvoering Capitulantenregle- ment 1935. Het volgende punt betrof het voorstel om na Kon. goedkeuring aan de water schappen De Damespolder en De Prins Hendrikpolder ontheffing te verleenen van de verplichting tot aanwijzing van de tot bun ressort beboorende betrekkingen, welke voortaan bij uitsluiting door capi- tulanten zullen zijh te vervullen. Z. h. st. aangenomen. Verkoop van eigendommen. Gedep. Staten hebben voorgesteld een aantal eigendommen der provincie, be- hoorende tot bet legaat van wijlen den heer P. J. J. Jonas van 's Heer Arends- kerke, te verkoopen aan verschillende personen voor totaal f 218. In een der afdeelingen werd geviaagd of bet plantrecht van de boomen aan den Pieter Thijssenweg ook niet toebehoort aan de Ned. Herv. Diaconie te 's Heer Arendskerke. In een andere afdeeling meende een lid dat 4 canadaboomen aan genoemden weg eigendom zijn van de Diaconie, die het plantrecht bezit. Dit blijkt uit de notulen van den kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente te 's Heer Arendskerke van 13 October 1898,, waarin is vermeld dat besloten is bij een voldoen de bod de boomen aan dien weg te ver koopen. Deze verkoop heeft plaats gehad en de boomen zijln gerooid in den winter van 189818991 Na het rooien dezer hoornen) Sis 'floor den toenmaligen am bachtsheer wijlen J. B. Jonas te Amster dam, opdracht gegeven boomen aan ge noemden weg te planten, welke opdracht -is uitgevoerd onder protest van den ker keraad bij den toenmaligen rentmeester, wijlen G. Risseeuw te Goes. Later is over eengekomen, dat het plantrecht in het bezit bleef van de Diaconie der genoemde kerkelijke gemeente en dat de kosten van aankoop van boomen en die der uitge voerde werkzaamheden aan den am bachtsheer zouden worden vergoed. Het betrokken statenlid heeft geen bezwaar tegen verkoop van de eigendommen maar wensebt dat in de koopakte wordt vast gelegd, dat het plantrecht en de'aanwe zige canadaboomen aan bet Pieter Thijs- senwegje toebehooren aan de Diaconie. Tenslotte merkte deze spreker op, dat de eigenaar van perceelen ten westen vau bedoelden weg beweert dat de tronkwil- gen zijln eigendom zijn en jaren her door wijlen zijn vader en hem zij.n gekapt. Gedep. Staten antwoordden, dat de on roerende goederen op de Provincie zijn overgegaan, voetstoots en in den staat waarin zdj zich ten tijde van den over gang bevonden met alle zoodanige rech ten en verplichtingen, heerschende en lij dende erfdienstbaarheden, gemeenschap pen, zichtbare en verborgen gebreken, ba ten en lasten, als daaraan verbonden zijn of in oude papieren en bewijzen van tergenden*, daarvan voorbanden, nader zijn omschreven, terwijl de erfgename van den erflater tot geen endere vrijwa ring gehouden is dan tot die van den eigendom der onroerende goederen. Uiter aard wordt eenzelfde bepaling gemaakt biji de overdracht door de Provincie. In het ontwerp-besluit en de daarbij behoo renden staat zijln de canada's noch het plantrecht, waarvan in het algemeen ver slag sprake is, genoemd. Het kan niet op den weg der Provincie-eigenaresse lig gen om in de koopakte vast te leggen, dat derden eenig zakelijk recht op een of meer perceelen bezitten. Deze derden zul len, indien zulks in de toekomst noodig blijkjt, daarvan het rechtsgeldig bewijs moeten leveren. De heer Philipse dankt Ged. Staten voor hun antwoord. Spr. mag uit dit antwoord afleiden, dat op de eigendom men, die overgedragen zullen worden, erfdienstbaarheden, baten en lasten druk ken. En nu Ged. Staten zich vasthouden aan het aantal 1712, mag ik aannemen, dat op de eigendommen, die overgedragen zul len worden aan B. W. B. I. deze erf dienstbaarheden en lasten drukken. Spr. kan zich, niet vereenigen met 'het ant woord van 'Ged. Staten. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Subsidie herstel toren. Ged. Staten stelden voor in het besluit tot het verleenen van een bijdrage aan de gemeente Stavenisse in de kosten van herstel van den toren in -die gemeente, het maximum bedrag te verhoogen van f 160 op f 190, zijnde 10 pet. der ge raamde kosten, die door verhooging van de hout- en metaalprijzen gestegen zijn van f 1600 op f 1900. De heer Dekker wijst er op, dat er een aanbesteding heeft plaats gehad, waarbij' naar hij heeft gehoord, op een werk van f20.000 een opzet van f3000 is gezet. Toch, hoewel 'dit vóór de opening der briefjes is meegedeeld, beeft de gunning plaats géhad. Spr. keurt dit af en vraagt onderzoek. De voorzitter noemt dit buiten de orde. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Huishoudelijke voorlichting. Vervolgens kwam aan de orde 'bet voorstel tot afwijzing van het verzoek van de commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelands om wijziging van het Statenbesluit tot het verleenen Beroepen te Zwaagwesteinde, J. M. Visser, ciaind. te Snoek. Te Urk, E. du Marchie van Voorthuysen, cand. te Apel doorn. Geref. Kerken (H. V.) Aangenomen naar Enschedé, L. Over- duin, cand. te 'Zeist. Examens M.U.L.O. Goes, 12 Juli, Geslaagd voor Mulo diploma A: J. D. Waage, S. Pluijmers, G. S. Soetens, J. Haat, J. Nieuwenhujjse, P. J. 'E. van Braassen, E. G. Bosdijk, H. G. de Vos, A. M. Heijit, A. A. v. d. Pol, E. A. M. Lantsheer, J. de Putter, L. Naeijé, K. de Koeijier, A. E. van Herman, J. N. Feij, M. J. Cappon, A. Scheijbeler, H. L. Schmelzer, W. S'troo en A. W. Zon- nevijile. Voor diploma B. P. K. Hoigerwerf, B. Burger, K. Riemens, H. J. Flierman, J. Lampert, H. W. Lenselink, en L. Dorleijin. Middelburg, Onze vroegere stadgenoot, de heer Joh. van D'ort, thans te Roosen daal is geslaagd voor adjunct-commies der belastingen. Geslaagd voor het examen nuttige handwerpen mej. 0'. Lecluyze te Oostburg. 'Poging tot vergifti ging. Door middel van rattenvergif heeft de 74-jarige weduwe N. te Zwaag (bij Hoorn) baar schoonzoon C., die met zijn gezin bijl haar inwoonde, van het le- Men trachten te berooven. Gelukkig is deze poging zonder ernstige gevolgen voor den schoonzoon afgeloopen. Na den dood van den ouden N. was L. met zijn gezin bijl zijn schoonmoeder ko men inwonen. Het liep hem echter niet mee, al trachtte hij met bard werken bet bedrijfje van de oude vrouw te redden. Déze nam hem dit zoo kwalijk, dat zij tot misdaad overging. De 74-jarige, die zeer overspannen was, is na een voorloopig onderzoek naar het huis van bewaring te Alkmaar over gebracht. Hotel rat uit het raam gevallen. Maandagochtend half vijif vond men voor een hotel op de Keyserlei te Antwerpen het lijk van een man, die uit een venster moet zijn gevallen. De man, een 57-jarige Griek, bleek een klant van het hotel te zijn. Men vond op zijln kamer een volledige verzameling inbre kerswerktuigen. Men veronderstelt dat de Griek een hotelrat was, die is gevallen, toen hijl van zijh venster uit de kamei van zijh buurman wilde bereiken om er te ste len. 'Van een paard geval len. Gisteren is een zoon van den land bouwer Menting te Hengelo (G.) van zijn paard gevallen, doordat het dier op hol sloeg. Tengevolge van den val werd de rugffflgraat van den jongeman zoo ernstig gekwetst, dat zijn onderste ledematen geheel zijn verlamd. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Zutphen overge bracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2