Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Een Goede Huidverzorging Et waren ook nog vier extra prijzen be schikbaar gesteld. Deze werden als volgt gewonnen: 1. L. Krijger, 2. Jan de Vos, 3. Jaoobua Jacobse en de vierde Jan de Voaj De meeste volgringen L. Krijger. De potlepel werd gewonnen door Jan de Vos. Kortgene. DO collecte voor het Tehuis voor alleenstaande blinden te "Wolfhese heeft f 47 opgebracht (Belangel. bericht.) Wissenkerke. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de gemeenteraad voltal lig. Ingekomen was een besluit tot ont heffing van de verplichting tot aanstel ling van capitulanten tot gemeenteambte naar. Bijl een schrijven van den minister van Sociale Zaken omtrent steunverleening vioeg de heer de Smit inlichtingen om trent de tewerkstelling van perso nen bij delfwerk in den Thoorn- polder. De voorzitter zegt gelegenheid te hebben gekregen eenige personen daar bij te plaatsen als voor de helft wordt bij gedragen in het loon, onder door het pol derbestuur te stellen voorwaarden. De andere werkloozen zijin zooveel mogelijk geplaatst bijl gemeentewerk. De heer de Looff zegt, dat in de haven te Kamperland meestal dezelfde men- schen aan het werk zijn, terwijl personen met 2 of 3 kinderen werkloos zijn. De voorzitter zegt dat in de haven personen weiken die voor steunverleening in aan merking zouden komen, doch het is hem niet mogelijk alle werkloozen te plaatsen. Ingekomen was een rapport van de J.l. gehouden brandweeroefening, waarin de heer Markusse ontslag vroeg als lid en secr. van de vrijwillige brandweer, het geen hem werd verleend. Uit het verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch bleek, dat deze dienst een goed slot boekt van ruim f 100. Besloten werd zijkanten van den weg in den Wissenkerkepolder aan te koopen en een stukje grond achter de voormalige onderwijizerswoning te Geersdijk aan den openharen dienst te onttrekken. Tot controleur bij de vereen, ter be vordering van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. B. Wisse, alhier. Verzoek van de uit deze gemeente in den Wieringermeerpolder te werk gestel de personen om, nu zijl ongeveer 2 maan den daar zijn, tegemoetkoming in de reis kosten naar deze gemeente. B. en W. stel len voor de helft der reiskosten te geven. Na eenige bespreking aldus besloten. Hierna in besloten zitting bespreking der havenaangelegenheden. Na heropening rondvraag. De heer de Smiit vroeg naar de gedempte sloot in den Thoornpolder en de mogelijkheid om het aldaar gestorte vuil met grond te bedekken ter voorkoming van stank en kweekplaatsen van ratten. De voorzitter zegt, dat het geheel dichten der sloot met grond te kostbaar was, maar dat het huisvuil met grond bedekt zal worden. Dhr Bustraan informeert naar bouw terrein te Kamperland. De voorzitter zal overleg plegen met den gemeenteopzioh- ter. Dbr Meulenberg bespreekt den slechten toestand waarin de bocht in den weg langs de spuikom verkeert. Getracht zal worden de bocht met teer in orde te bren gen. Daarna sluiting. Tholen. D'e verzending van mosselen voor het buitenland begint aardig toe te nemen, daar deze week bijna twee dui zend ton door de verschillende firma's zijn aangevoerd en verzonden. Naar wij vernemen is aan ben die werkloos zijn door de arbeidsbemiddeling bericht gezonden, dat een allen te werk kunnen worden gesteld bij landbouwers in de Wieringermeer voor bet plukken van vlas en bet verder roeven van den oogst. Bruinisse. Door de Regeering werd aan deze gemeente bericht, dat met ingang van Zaterdag 10 Juli a.s. de steunrege ling tot nadere aankondiging zal worden stopgezet. Van Rijkswege werden de werk loozen aangezegd, dat zij werk konden krijgen, n.l. vlas plukken in de Wierin germeer. Een 20-tal personen komen hiervoor in aanmerking, terwijl de overige werk loozen door de Centrale werkverschaffing van het waterschap „Rumoirt" te Anna Jacobapolder, aan de dijkverzwaring al daar zullen worden te werk gesteld. Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Uitslagen: Competitie Unitas IIünitas IQ 64. Seriewedstrijden te Nieuwdorp: Olympia—Nieuwdorp 1—3. Unitas-W.V.V. 40. Verliezers: W.V.V.Olympia 52 Winnaars: Nieuwdorp—Unitas O-U. De prijzen die bestonden uit: Beker, Voetballer op standaard en 2 medailles, werden reap, gewonnen door: Unitas, Kloetinge; N'dorp te Nieuwdorp; W.V.V. te Wolfaartsdijk en Olympia te Goes. Programma: 14 Juli: Unitas EU— Olympia; 17 Juli: D.S.C.'Nieuwdorp; Unitas IIUnitas I. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutp'haas, G. de Vries te Heerde. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Ede, E. du Marc'hie van Voorthuysen, cand. te Apeldoorn en J. C. van Minnen, cand. te Apeldoorn. Beroepen te Oosterheek en te Veen- wouden, E. du Marchie van Voorthuysen, cand. te Apeldoorn. Te Bunschoten, H. Visser cand. te 'e Gravendeel. Ned. Geref. Gemeente. Beroepen te Rotterdam, G. J. van 'Vliet te Viaardingen. Goes. Ddor mej. G. J. Rembges, onlangs alhier overleden, is een bedrag van f500 gelegateerd aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente t e Goes. Ook de Restau ratiecommissie tot Instandhouding der Groote of Maria Magdalenakerk ontving eenzelfde bedrag. Wolfaartsdijk. Zondagmiddag nam de heer K. P. van der Graaf afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier, welke gemeente hiji geruimen tijd, tijdens de on gesteldheid van Ds v. Dijk als hulppre diker gediend heeft. Z. Eerw. had tot tekst gekozen Ps. 122 6 „Wel moeten zij varen die U beminnen". Aan het ein de van den dienst werd hij toegesproken door ouderling D. Berkeveld namens Ge meente, Kerkeraad en Kerkvoogdij! en door Ds v. Dijk, op wiens verzoek werd toegezongen Ps. 121 4. Er was voor de zen dienst veel belangstelling. Prof. Dr J. H. Som mei ink. Naar wij vernemen heeft Dr J. H. Sem,- meün'k, Ned. Herv. predikant te Almen, zijn benoeming vanwege de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk tot kerkelijk hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, in de vacature ontstaan door het overlijden van Prof. dr A. van Veld huizen en voortdurend door het bedan ken van Dr F. J. Fokkema te Oogst- geest aangenomen. Witte Purol wrijft onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor ge bruik overdag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonne brand en vervellen. Doos 30 cent. (Adv.) Middelburg.. Zaterdag vergaderde in de Chr. Kweekschool de afdeeling Walche ren van de Vereeniging voor Chr. On derwijzers onder leiding van dhr J. Birza. Uitvoeig werd gesproken over de ac tie van het Hoofdbestuur inzake de ver laging der leerlingenschaal. 3700 kweeke- lingen met akte geven volgens de statis tieken zelfstandig onderwijs aan pl.m 80.000 leerlingen. Zoo helpen deze jonge menschen mee, opdat de goede gang van het onderwijs bestendigd kan blijven, maar toch maskeert het instituut der kweekelingen de funeste gevolgen, die de laatste bezuinigingsmaatregelen op bet onderwijs zouden hebben. De afdeeling betuigde haar volle sympathie met de te voeren actie. Dhr A. Schout behandelde: „Een oude strijdvraag" en besprak onze verhouding tot tooneel en spel. Dat een zeer levendige bespreking volgde was te verwachten. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de Chr. bewaarschool te Goes de vereen, van Fröbelonderwijzeressen in Zeeland. Door verschillende omstandigheden daartoe ge noodzaakt werd besloten de vereèniging op te heffen. Daarna werd overgegaan tot het oprichten van een afd. der vereen, voor Chr. Bewaarschoolonderwijls in Ne derland. Als bestuursleden werden geko zen de dames mej. Mooy te Wemeldinge, mej. Stroosnijider te Kruiningen en mej. Van Wuyckhuyse te Ierseke. Geslaagd voor het einddiploma der molenaarsscbool P. Bak te Wissekerke. Geslaagd voor het R.K. MULO-diplo- ma A te Breda L. Anfcheunis, A. v. d. Berg, J. Langenhorst, J. PuyveLds, M, Pijls, allen te Hulst. Geslaagd te Vlisaingen voor eind diploma R.H.B.S. (afd. A) J. Dommisse; I. Ligthart Schenk; mej. A. Walter; J. Bu'fckens; J. Jac. Verharen; J. van Kruys- sen; mej. B. van Spanning; J. Le Clercq; L. M. Wisse; M. Korven; J. B. J. Buis- simg; afgew. 2 cand. Gymnasium te Middelburg. Aan het gymnasium zijn heden bevor derd: Van de eerste naar de tweede klasse: J. Bensink, A. G. Buskap, A. J. Eek- hardt, J. Goossens, G. J. van der Hei de, F. H. Jonkers, Mimi de Kat, Am. Koch, Ada M. Loman, G. Looten, P. E. van Ooyen, Rie C. van der Plank, Bep A. de Rij'k, J. A. Smit, J. J. la Soe, Greetje Sipuyman, C. A. van Swigchem, Hetty de Vries, Greetje W. Wouda, en Martha Zwagerman. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: J. P. van Alten, W. G. van der Burgt, Lies W. Kapsenherg, Hermia J. Kuipers, Ita P. Louwerse, Paula M. van Lynden, J. J. Moll, Heléne Pel, R. R. Portheine, He- lène C. A. Thieme, Hermine Wesseling. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse: H. F. Beenhakker, J. H. Bromelow, G. J. v. d. Burgt, Miep Dekker, M. G. Don, H. J. v. Hammen, P. Loeff, H. J. Merk, Annie H. Modderkreeke, A. O. H. Telle- gen, G. M. van Voorst Vader. Niet bevor derd 2 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse: W. A. van der Feltz, R. Veltman Fruin, S. T. Hey, A. Y. A. Looyen en P. A. van Sluys. Herexamen 1 en niet bevöiderd 1 leerling. Van de 5e klasse A naar de zesdel klasse A: J. G. van der Burgt, Elly Hoor weg, J. C. Janse, H. A. Portheine, B(. van Riet, Truus Snethlage. Van de 5e klasse B naiaT de 6e klasse B: E. Dekker, J. A. C. de Jonge, W. F. Reus en J, Schouten. Niet bevorderd 1 leerling. Brand in ververij te Schie dam. Te Schiedam is Zaterdagmiddag brand uitgebroken in een pand, waarin gevestigd de Chemische ververij en was- scherij De Phoenix. De vlammen ven- spreidden zich spoedig door het geheele drie verdiepingen hooge gebouw, dat in een minimum van tijd in lichte laaie stond. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, bestreed het vuur met 14 stralen. Zijl was in ongeveer 20 minuten den brand meester. De zolderverdiepingen zijn gedeeltelijk uitgebrand, terwijl ook het overige gedeelte van het pand brand schade békwani. De machines zijn -voorts door het vele water ernstig beschadigd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Men vermoedt, dat kortslui ting den brand heeft veroorzaakt. Fiets met f 500 gestolen. Vrij dag bevonden zich twee Duitschers per fiets bij Over-Holland onder Breukelen. Zij wilden gaan eten en plaatsten hun rijwiel op de brug, welke toegang geeft tot den tuin. Toen zij daar liepen kwam iemand, ook op een fiets, aangereden, gelkleed in een blauwen kiel, werkbroek, met klompen aan. Zij dachten, dat dit de boer was, die op de boerderij woont, en vroegen hem of zij daar mochten loo- r. De man antwoordde bevestigend en Duitschers gingen naar een aldaar ge legen schuurtje. De boer is het park door gefietst, en over de verderop gelegen brug weer den straatweg opgereden. In een onbewaakt oogenblik heeft hij kans gezien, de fiets, die op de brug stond, te verruilen. De Duitschers zagen dat de fiets, waarop zich een tasch bevond met Ikleedingstufc- ken, hun paspoorten en f500 aan Hol- landsch geld, verruild werd en renden er naar toe. Een hunner is op de ach tergelaten fiets gesprongen en den dader achterop gereden tot nabij1-' Breukelen. Daar kwam ongelukkigerwijze zijn panta lon tusschen de ketting en het kamrad van het rijwiel, waardoor hij genoodzaakt werd de achtervolging te staken. De Duitschers zijn zeer gedupeerd, want zij: waren op weg. van Amsterdam naar België om vandaar met een boot te gaan naar Zuid-Amerifca, waar zij weik konden vinden. Vluchteling t e Lochem ge arresteerd. De gemeente-veldwachter te Lochem heeft den 22-jarigen F. gear resteerd, die eenige dagen geleden uit een celwagen te Amsterdam is ontsnapt. De vluchteling hield zich schuil, doch kwam zoo nu en dan ten huize van zijn ouders te Lochem. De gemeente-veld wachter was hier achter gekomen en Vrijdag gelukte het hem den man weer in te rekenen. Hij is op trantsport gesteld naar Amsterdam. Ziekte van Weil. Te Neder- weetrt werd bij den 29-jarigen arbeider H. B., werkzaam bij de kanaalwerken aan de Zuid-Will ems vaart, de ziekte van Weil geconstateerd. Meisje door een auto aangereden. Toen kinderen van de R.K. school te Wolvega zich huiswaarts begaven, passeerde hen een personen auto. Door nog onbekende Oorzaak is een tienjarig dochtertje van G. H. door de auto gegrepen. Na eenige oogenblikken was het meisje overleden. i f 1600 uit een vrachtauto gestolen. Dezer dagen was de chauf feur van een vrachtauto te Rotterdam be zig met het repareeren van zijn achter wiel. Toen hij in de cabine terugkwam vermiste hiji daaruit een zak wisselgeld, waarin ongeveer f 1600 zat. Van de die ven is geen spoor gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Een verdwaalde slang. Zaterdag troffen bewoners van de Nijver heidsstraat te Rotterdam een ringslang van ongeveer 75 centimeter lengte. Zij hebben het dier gevangen en naar het politiebureau gebracht. Het dier is naar de Rotterdamsche Diergaarde gebracht, waar men het 'Onverwachte geschenk in dank heeft aanvaard. Pension afgebrand. Za terdagmiddag heeft zich boven Elspeet een kort doch hevig onweer ontlast. Een boerderij, waarin een pension was gevestigd, werd door het hemelvuur ge troffen. In een oogwenk stond de boerde rij in lichter laaie. Enkele pensiongasten konden zich ter nauwernood redden. Na een half uur was de boerderij! to taal uitgebrand. Jonge'tj e voor de oogen van zijn zusje doodgereden. Gister- middag is te Apeldoorn op een onbewaafc- ten spoorwegovergang de 9-jarige W. niet ver van de ouderlijke woning, voor de oogen van zijn zusje door een trein ge grepen en op slag gedood. Hij stond meit zijn zusje voor den spoorwegovergang te wachten om een trein van Apeldoorn naar Deventer te laten voorbijgaan. Toen deze gepasseerd was, sprong hij op de fiets om den overweg over te steken, zon der erg te hebben in den trein, die uit de andere richting naderde. Vier millioen K.G. stroo in brand. Zaterdagavond is brand ont staan in de opslagplaats van stroo, ge legen achter de stroocartonfabriek „Ab bion" te Oude Pekela. Ongeveer vier millioen K.G. stroo stond spoedig in lichte laaie. De oorzaak van den brand zijn ver moedelijk vonken uit een schoorsteenpijp, die in het stroo zijn terecht gekomen. De brandweer kon tegen de enorme vuurzee nagenoeg niets uitrichten. Zjj kon ook niet voorkomen, dat het vuur oversloeg naar een in de nabijheid ge legen woonhuis. Huis en inboedel wer den een prooi der vlammen. Helt vuur dreigde verder over te slaan naar een achttal aan de overzijde van den weg gelegen huizen. Deze werden ontruimd, doch de brandweer slaagde er in ze door nat houden voor het vuur te sparen. De brand duurde den gebeelen nacbt voort. Auto in een sloot gereden. In den nacbt van Zaterdag op Zondag reed onder Rotterdam een auto, waarin, behalve de bestuurder, de 22-jarige N. A. Vaandrager, nog waren gezeten de 26- jarige P. J. Lampen, en de 18j-arige A. Groeneweg, met een flinke snelheid in de richting Rotterdam. Ter hoogte van den Rijs'dijk raakte de bestuurder de macht ever zijn stuur 'kwijt, de auto reed tegen een paaltje, waarop de wagen op zijn kant in een sloot terechtkwam. De drie inzittenden slaagden er in om zich uit de auto te werken. Twee van hen kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Lampen had een flinke hoofdwond opgeloopen. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Het drietal keerde terug van de kermis te Den Briel. De bestuurder verklaarde, dat het ongeluk gebeurd was omdat hij door slaap was overmand. Auto tegen lichtmast ge botst. In den nacht van Zaterdag op Zondag is even buiten de kom der ge meente Halfweg, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een vierpersoonsauto, die met groote snelheid uit de richting Amsterdam na derde, is, doordat de bestuurder, die heer Pitlo uit Overveen, door de lampen van een tegenligger verblind werd, aan den linkerkant van den weg tegen een licht mast gebotst, nadat de wagen eerst een boom had ontworteld. Van de auto bleef weinig heel. Een naast den bestuurder zittende dame, mej. E. Lodewijks uit Heemstede, ging met bet hoofd door de voorruit, waarbij zij een schedelbreuk ■opliep. De heer P. kwam er mat eenige kleine verwondingen betrekkelijk goed af. De toestand van mej. L. is hoogst ernstig. De tegenligger, die het ongeluk zou hebben veroorzaakt, is doorgereden. Inbrekers maken brand. Sur- veilleerende agenten ontdekten gistermor gen te 'sGravenhage een zwaren binnen brand in de kantoren van de N.V. v.h. Gebr. Geenen aan de Paviljoensgraohit. Hoewel de brand zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, bleken twee stralen toch voldoende om den brand tot de ge lijkvloers igelegen kantoorruimten te be perken. Tijdens het onderzoek naar de oorzaak van den brand kwam de politie tot een merkwaardige ontdekking. In het kantoor, waar het vuur was ontstaan en waar zich ook de kluis bevindt, vond zij een com pleet snijapparaat en een zuurstofcylinder. Een nauwkeurig onderzoek wees uit, dat inbrekers zich dien nacht toegang hadden verschaft tot het kantoor en dat zij reeds begonnen waren de zware ijze ren deur van de kluis open te breken waarbij brand ontstond. Het moge voor de firma een geluk zq'n, dat de inbrekers geen uitvoering konden geven aan hun voornemen de kluis te plunderen. Aan don anderen kant betee- kent de brand een belangrijke schade post, want vrijwel de geheele kantoor-in ventaris, de boeken incluis, ging in vlam men op, of werd door het bluschwater vernield. Politierechter te Middelburg. Zitting van Maandag 12 Juli 1937. De volgende personen waren gedag vaard W. M., 51 'jaar, koopman, te West- kapelle, wegens Verduistering van 412 kg. boonen, toebehoorende aan J. Min- derhoud, aldaar. Eisch: 1 m. gev. str. v.w. proeft. 3 j. plus f 20 b. of 10 d. h. en toewijzing civiele vordering. Uitspraak: 1 mnd. gev. str. voorw. proeft. 3 jaar en betaling van f 59.74 schadevergoeding. A. P. v. d. V., 49 jaar, arbeider te Kruiningen,, wegens mishandeling van Lena van de Velde te Hansweert. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. b. C. K., 19 j., arbeider wonende te Sehore, wegens beleediging van G. F. v. Pamel. Eisch: f 5 b. of 5 d. h. Uitspraak: fö b. of 3 d. b. Fr. K., 31 jaar, werkman te 's-Hee- renhoek, wegens bet te laag aangeven van zijn gezinsinkomsten te 's-Heeren- boek en het valsch opmaken van de be trekkelijke gezinsinkomstenkaarten, waar door aan hem ongeveer 50 te veel aan steun is uitbetaald. Eisch en uitspraak: 1 mnd. gev. str. voorw. proeftijd 3 jaar en f 25 b. of 20 d. 'h. lo. C. A. L-, 32 jaar, werkman te Vlis- singen en 2o. J. L., 34 jaar, wonende te Vlissingen, de lo. wegens verzet tegen den agent van Politie W. de Voogd, toen deze hem terzake van openbare dronken schap beetpakte om hem voor den Com missaris van Politie te geleidende 2o.: eveneens wegens verzet tegen den agent van Politie, toen deze bezig was in de uitoefening van zijn bediening, en dezen tevens te slaan en te trappen. Eisch tegen C. A. L. f20 b. of 10 d. h.; eisch DE DREIGENDE INEENSTORTING DER GROOTE KERK TE ALKMAAR. Vanwege den Rijksdienst der Monu mentenzorg is een nauwkeurig'onderzoek ingesteld naar den toestand, waarin de Groote Kerk te Alkmaar zich bevindt, na dat dezer dagen eenige steunen zijn inge stort of gescheurd. Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat de toestand thans heel ongunstig is geworden en dat onmiddellijk noodmaatregelen dienen te worden getrof fen, in afwachting van wat verder moet geschieden om een veel grooter onheil te voorkomen. Naar men verneemt, zal de restauratie, die thans nog noodig is, na de kostbare maatregelen, die men reeds eenige jaren geleden nam, omstreeks een half millioen gulden kosten. Het Rijk is steeds bereid geweest in de zen krachtig te helpen, doch in verband met de crisis slaagde men er van kerke lijke en burgerlijke zijde niet in, het noo- dige geld ter beschikking te krijgen. Onmiddellijk na het uitbrengen van het rapport door Monumentenzorg heeft het E'epartement van Onderwijs, K. en W. overleg gepleegd met betrokken instanties over hetgeen nu direct gebeuren moet. Naar wordt gemeld, heeft de Minister aan het Kerkbestuur medegedeeld, dat in afwachting van nader accoord inzake ge zamenlijke financiering tusschen kerk voogdij, Rijk, provincie, burgerlijke ge meente en werkfonds, de Minister voor onmiddellijke noodige voorzieningen f 15.000 beschikbaar stelt, te besteden in overleg met den Rijksdienst voor Monu mentenzorg. tegen J. L. 1 mnd. gev. str. voorw. proef tijd 2 jaar en f20 b. of 10 d. h. Uit spraak resp. f 15 b. of 10 d. h. en f20 b. of 10 d. h. F. J. P., 29 jaar, koopman te Middel burg, wegens verzet tegen den agent van Politie H. van der Bent 'te Vlissingen op 6 Juni 1.1., toen die ambtenaar hem we gens dronkenschap arresteerde. Eisch en uitspraak 14 d. gev. str. A. F., 67 jaar, wiedbaas te Zaamslag, wegens mishandeling van Johannes van de Wege. Eisc'h en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. J. A, C., 30 j., veekoopman te IJzen- dijke, wegens verduistering van een stier, toebehoorende aan Cornelis Willemse. Eisch en uitspr. 4 rolnd. gev.straf. E. B. D., 31 jwerkman te Aarden- burg, wegens mishandeling van L. J. de Clerck. Uitspraak 1 mnd. gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar en f 15 of 10 d. h. J. A. M., 26 j., visscher te Breskens, wegens diefstal van enkele doosjes si garen en sigaretten, toebehoorende aan A. J. F. de Pauw, te Sluis. Eisch f 20 of 10 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. A. V., huisvr. van C. Th. v. d. S., 41 j. zonder beroep te Koewacht, wegens mis handeling van Agnes de Metsenaere. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. UITSPRAAK IN KORT GEDING IN ZAKE DE LADING VAN HET S.S. „THORPEHALL", LIGGENDE TE VLISSINGEN. Ter Openbare Terechtzitting van den President der Arrondissements-Reebt- bani te Middelburg, als hoedanig fun geerde de vioe-President Mr Th. Porthei ne, van 10 Juli 1937, werd in Kort Ge ding uitspraak gedaan in de zaak van de in beslag genomen lading van het stoom schip „Thorpehall", liggende te Vlissin gen. De eisohers, de Vennootschap volgens de Spaansche Wet Banco Guipuzcoano te San Sebastian en anderen hadden den kapitein van de „Thorpehall" gedagvaard ten einde de in beslag genomen lading onder sequestratie te doen stellen.. Daar tegen is door gedaagde verweer gevoerd, terwijl voorts de Baskische Regeering en (of) de Spaansche Republiek gevorderd hadden als intervenient in bedoeld ge ding te worden toegelaten, voorts recon- ventionaal hadden gevorderd opheffing van het door eisohers gelegde beslag, niet- ontvankelijkheid van eischera bepleitten, alsmede onbevoegdheid van den Presi dent der Middelburgsche Rechtbank, en ten slotte hadden verzocht gerechtelijke plaatsneming, althans bezichtiging van de in beslag genomen lading. Bij het gewezen vonnis heeft de Presi dent de Baskisohe Regeering en (of) de Spaansche Republiek toegelaten als tus- schenkomende partij in bedoeld geding. Ten aanzien van de vordering van de eisohers is beslist, dat de Pres. zich heeft bevoegd verklaard om van de vordering tot onder-sequestratie-stelling kennis te nemen. Eisohers zijn ontvankelijk ver klaard in die vordering en deze is toege wezen. De 'bij dagvaarding omschreven roerende goederen zullen onder seque stratie worden gesteld en als sequester is benoemd de N. V. Nederlandsohe Han dels-Maatschappij te Amsterdam. Gedaagde is veroordeeld zoo voor zich als in zijn hoedanigheid van vertegen woordiger der Reederij van 't s.s. „Thor- pehaU'' om bedoelde goederen tegen be hoorlijk bewijs in ontvangst aan den be noemden sequester af te geven. Eisohers zijn gemachtigd om indien ge daagde mocht weigeren na beteekening van het vonnis tot afgifte der goederen over te gaan, die goederen in de macht van den sequester te stellen, desnoods met behulp van den sterken arm. Tot dusver is 'het vonnis uitvoerbaar verklaard bij voorraad, niettegenstaande hoogere voor ziening. De intervenienten, te weten de Baski sohe Regereering en (of) de Spaansche

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3