II bespaart tijd en geld Leestafel Adm. van 550e Zeeuw35 Goes Het Vrouwenhoekje Voor do jeugd. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Ge zult zeker ook kennis hebben ge nomen van de zeer gunstige resultaten van onze gemeentebedrijven in 1930. Voor- looplg is een winst becijferd van bijna een ton. Ruim 99000 gulden winst op het electriciteits-, waterleiding- en gasbedrijf. Dat is toch geen kleinigheid meer. Het is voorheen wel eens anders geweest. 10 jaar geleden b.v. was het verlies van het waterleiding- en gasbedrijf hooger dan de winst op het electriciteitsbedrijf, zoodat uiteindelijk de gemeentelijke schatkist geen voordeelen uit de bedrijven incas seerde. En nu zoo'n som. Dat is een be- lastinkje apart Zelfs de meest verwoe de voorstanders van groote bedrijfswins ten ten bate der gemeentekas zullen zich thans gaan afvragen waar de grens van het geoorloofde ligt in dit geval. De grootste netto-bate levert het elec triciteitsbedrijf. Dit bedrag schommelt de laatste jaren om de 70.000 gulden. Al ge durende 4 jaar is dit zoo. Daar de ver koop van stroom circa millioen op levert, zou de conclusie voor de hand liggen, dat een flinke tariefsverlaging de rentabiliteit van dit bedrijf nog geenszins in gevaar zou brengen. In normale omstandigheden is een flin ke bedrijfswinst nog eerder te verdedi gen, dan nu. We zitten immers met zoo ongeveer al onze belastingen en heffin gen tegen het plafond, zooals men dat wel eens noemt. Alle opcenten behoorlijk opgevoerd, de voorgeschreven schoolgeld heffingen op maximum hoogte; in dat licht vormt het totaal dezer groote be drijfswinst een indirecte belasting, waar omtrent het gemeentebestuur nog min of meer zelfstandig verandering kan bren gen. Tariefsverlagingen schijnen evenwel vaak grooter zorgen te baren, dan het toepassen van verhoogingen. Omdat men tegelijkertijd dan (werkelijke of vermeen de) onbillijkheden wil wegwerken. Zoo hoorde ik meermalen klagen over onbil lijkheden bij het toepassen van het vast rechttarief. Anderen daarentegen zijn over de toepassing van het vastrechttarief weer uiterst tevreden. Gezien de gunsti ge exploitatie-uitkomsten van de laatste jaren, zou er voor de vastrechtverbruikers, die reden tot ontevredenheid hebben, toch wel iets te doen zijn en om nu iedereen te laten profiteeren van een tariefsverlaging, zou ik de meterhuur willen afgeschaft zien. Dat vooral zou de kleine verbruikers ten goede .komen. Vooral voor de kleine verbruikers is het de meterhuur, die omgeslagen op den prijs per eenheid, deze belangrijk beïnvloedt. Wordt gedurende de zomermaanden door vele verbruikers weinig of geen stroom verbruikt, en hangt de Meter werkloos aan den muur, dan is toch nog een vrij hooge huur verschuldigd. Vrij hoog zoo wel in verhouding tot den dienst, die verricht wordt, als tot de waarde, die dat ding vertegenwoordigd. Gelukkig, dat het waterleidingbedrijf geen meters heeft ingevoerd. Het is te hopen, dat het zoover nooit komt voor huishoudelijk gebruik. Ik heb wel eens hooren mompelen om deze dingen ook voor dat bedrijf in te voeren. Ben ik goed ingelicht, dan zou bij volledige invoering daarna een bedrag van circa f 100.000 gemoeid zijn. Geen geringe vermeerdering van het bedrijfs kapitaal dus. En ik kan het niet anders zien, dan dat dit bedrag door middel van meterhuur, vele en vele malen verdub beld over een aantal jaren door de ver bruikers moet worden betaald. In totaal zou de burgerij dus voor dezelfde hoe veelheid water veel en veel meer moeten betalen. Nu ontken ik niet, dat er in het tegenwoordige tarief voor sommige gebrui kers onbillijkheden schuilen. Gezien de bedrijfswinst over '36 van bijna f22.000 is het nu de tijd die onbillijkheden weg te nemen. Men kan nu de plooien glad strijken. Zooals ge ziet, amice, ik ben voorstan der van verlaging der vaste lasten. Ook voor de vaste lasten, waar de minst- draagkrachtigen mee zitten. Als steeds je STENTOR. „Ons Nederland" Schouwen-Duive- land-nummer. Uitgave Tbengbolt' Uitg. Mij., Amsterdam. Van „Ons Nederland", officieel orgaan der A.N.V.V., verscheen een Schouwen- Duiveland-nummer, waarin op dit deel van onze provincie de aandacht wordt ge vestigd. Jhr. Mr J. Schuurbeque Boeye, de bur gemeester van Zierikzee, schrijft over Zeeland's sieraad: Zierikzee. De voorzit ter der V.V.V. te Zierikzee, de heer R Gerritsen, geeft een schets van de schoonheid en beteekenis van Schouwen- Duiveland. De heer A. Viruly beschrijft de ontwikkeling van de Zeeland-lijn der K.L.M.: de eerste draad in het Neder- landsche luchtnet. Jhr. R. J. H. Q. Roëll, burgemeester van Haamstede, bezingt de schoonheid van zijn gemeente en over hetzelfde onderwerp schrijft ook de heer W. G. Root, voorz. V.V.V. Jhr. A. van Citters, burgemeester van Burgh, noodigt hen die van landelijk schoon en een rus tig strand willen genieten naar het duin van Westen-Schouwen. Zijn collega van Brouwershaven vertelt van het stadje waar Jacob Gats geboren werd. De heer J. A. Hubregtse behandelt het ontstaan en de vroegste geschiedenis van Schou- wen-Duiveland, terwijl de heer W. H. Scholten, burgemeester van Renesse, op het schoon in zijn gemeente de aandacht vestigt en de heer S. Hage, burgemeester van Bruinisse een bijdrage geeft over het eigen schoon van het aardige vissohers- dorp op de Oostpunt van Schouwen-Dui- veland. Tot slot nog een kort woord van den heer De Bruyn, burgemeester van El- lemeet en Eikerzee en een hooggestemde lofzang van den heer Johan.Wesselink op het schoone eiland Schouwen. Deze arti kelen, door fraaie kiekjes verlucht, zullen zeker de aandacht hebben. Moeder. Van dit maandblad uitgave Gebr. Zomer Keuning's Uitg,-Mij. te Wageningen ontvingen wij het Juli- nummer. Het bevat tal van bijdragen, is rijk geïllustreerd en ziet er keurig en fleu rig uit. Wij hebben hier te doen het is trou wens bekend met een practisch tijd schrift voor de vrouw in het gezin. De algemeene leiding berust bij Prof. Dr J. Waterink te Amsterdam. Het spreekt wel vanzelf, dat dit maand blad meerdere artikelen over opvoe ding bevat. Prof. Waterink zelf schrijft over: Het relletje. Maar ook worden huis-, tuin- en keukenproblemen behandeld. An dere bijdragen zijn samengevat onder het hoofd: Met naald en draad. Verder vindt men hier een en ander over baby en kleu ter, wenken voor het gezonde gezin, vra gen over boeken, bijdragen voor vrije oogenblikjes enz. Interessant zijn de „Moederkring-kiekjes". Bij het vele en mooie en goede wat dit maandblad biedt, bevat het ook nog een bijlage waar heel wat moeders met haar kleintjes plezier van kunnen hebben. Een prachtig tijdschrift, eerste klas uit voering, waarv'an men, als men de afle veringen bewaard, ook later nog veel ge noegen van beleven kan. Antirevolutionaire Staatkunde. In dit tijdschrift van de Dr A. Kuyperstichting heeft de A. R. partij een uitgave, die haar door meerdere partijen benijd wordt. En geen wonder. Zoowel de maandelijksche als de drie-maandelijksche uitgave geeft voortdurend een rijlkdom van bijdragen, zoowel van principieelen als van practi- schen aard. Het is zouden we zoo zeg gen voor wie in het politieke leven meeleeft, een onmisbare uitgave. Daarom moet het wel verwondering wekken als we in het jaarverslag der Dtr A. Kuyper stichting lezen, dat het aantal abonne menten in het afgeloopen jaar ©enigszins gedaald is. Zooiets moest toch niet voor komen. Als er één tijdschrift is, dat zich zelf aanbeveelt, dan is het wel dit. De be sturen van onze Kiesvereenigingen zullen goed doen, hieraan eens aandacht te schenken. Het pas versobenen kwartaalnummer bevat naast enkele opmerkingen over bet Rassenvraagstuk in Nederl.-Indië, een breede beschouwing van Dr H. Steen over Kerk en Staat. In bet Juni-nummer van de maande lijksche uitgave handelt Dr W. F. de Gaay Fortman over: De Landbouw-crisis- politiek, J. L. van der Pauw over: Recht vaardige en doelmatige belastingheffing en Dr L. W. Kuilman over: Christelijke politiek in Nederl.-Indië. En dan is er nog de veel geraadpleegde Adviezen-ru briek. Buitenleven, maandblad voor liefheb- hebbers van bloemen en planten en van de vrije natuur. Door de wijze van uitvoe ring en de fraaie illustraties een lust voor het oog. En door den inhoud voor bloe men- en plantenliefhebbers een deskun dige en prettige gids:. Uitgave A. J. Her wig, Bussum. Stemmen des Tijds. Het Julinummer van dit maandblad voor Christendom en Cultuur uitgave N.V. G. J. A. Ruys' Uitg.-Mij bevat allereerst twee even belangrijke als actueele bijdragen, n.l. van D'r W. J. Aalders over: De Statenverta ling en de Kerk en van Jbr Mr D. J. de Geer over: Een honderdste geboortedag (Jhr Mr A. F. de Savornin Eohman). Verder artikelen van Dr O. Noordmans, Dr J. G. v. d. Does, W. N. Visserman en Dr G. Tazelaar. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Een oud gebruik in eere hersteld door Martine Wittop Koning. In den tijd toen we als kinderen bij grootmoeder logeerden kwam ook een Edammertje op tafel, maar... het werd niet gewoon in plakjes gesneden het werd uitgehold! Er lag op het schaaltje een stevige lepel bij, en als van het nieuwe kaasje dat niet al te jong mocht zijn, liever wat „belegen" het bovenste kapje was afgesneden, dan werd dat niet van de korst orttdaan en opgegeten; neen, het werd van binnen slechts een heel klein beetje uitgehold en het bleef passen als een dekseltje op den bovenkant van het kaasje. En dat kaasje-zelf werd ook in vorm niet eiken dag een beetje lager, zooals we dat van zoo'n afgesneden of afge schaafd bolletje verwachten: het bleef van boven nauw toeloopen, zoodat het dekseltje bij voortduring er op paste, en het werd binnen zijn wandjes geleidelijk- aan uitgehold met den lepel, zoodat ron dom slechts een dun laagje onder de korst bleef zitten. De schilfers, die het gevolg waren van die uitholmethode, werden op de boterham gelegd en we vonden zóó'n boterham met kaas véél lekkerder dan onze gewone boterham met een plakje kaas er op. Natuurlij kl Als ik er n u over denk, geloof ik maar half, dat de bedoeling was, de kaas „lek kerder" te maken; veel eerder stel ik mij voor, dat het systeem er een was, dat paste in de huishoudelijke degelijk heid van grootmoeders tijd. En als dat zoo is, waarom zouden we dan in een tijd als de onze nu zooveel gezinnen op zuinigheid zijn aangewezen en inge steld het gebruik niet in eere her- stollen? De kaas droogt niet uit, maar blijft tot het laatste laagje soepel en smakelijk; het laatste kruimeltje bewijst nog goede diensten, want ten slotte als de lepel geen werk meer vindt, dan komt de rasp aan de beurt, om het in stukjes gesne den omhulsel aan den binnenkant van het nog bruikbare gedeelte te ontdoen. Ik ben weer tot het oude systeem over gegaan. Of het ligt aan het lekkere Edammertje, of dat werkelijk uitgeholde kaas beter smaakt dan gesnedene in elk geval is er meer vraag naar „boter hammen met kaas" dan vóór deze nieu we verschijning op de koffietafel het ge val wasl Probeert U de methode óók eens? ff ,•6- WA Enkele recepten. Kaaspasteitjes. Voor het deeg: 100 gr. (1 ons) )bloem; 50 gram (V2 ons) boter; snuifje zout. Voor het vleesch: 100 gr. (1 ons) ge raspte kaas, 1 ei, d.L. room of melk. Vermeng de bloem met het zout en ver deel daarin (met behulp van twee mes sen) de boter tot zeer kleine stukjes. Kneed er, onder toevoeging van het wa ter, een zeer stevigen bal van, rol hem op een met wat bloem bestoven tafel tot een dunne lap en laat dien een half uurtje rusten. Klop intusschen het ei, roer er den room of de melk door en vorm er met de geraspte kaas een samenhangend ge heel van. Smeer een tien- of twaalftal zandtaart- vormpjes met boter in, voer ze met het uitgerolde deeg en vul ze voor drievier de met het kaasmengsel. Laat de pastei tjes in een matig warmen oven gaar wor den (ongeveer een half uur); presenteer •ze warm. Eierkoek. 4 beschuiten, 4 eieren, Ya liter melk, 40 gr. suiker, wat kaneel en 50 gr. boter. Klop de eieren, doe er de suiker, de kaneel en de melk bij en kluts dit alles tezamen tot de suiker is opgelost. Laat de boter heet worden in de koekepan, leg daarin de beschuiten en overgiet ze met de vloeistof. Bak de koek eerst aan den eenen kant lichtbruin, keer hem dan met behulp van een deksel, bak hem dan ook aan den anderen kant. Be strooi de eierkoek met suiker. Garnalenschoteltje. 3 ons gepelde garnalen, 2 d.L. melk, 25 gr. bo ter, 20 gr. bloem, 1 2 sjalotten, 1 ei, wat fijne peper, 20 gr. boter, paneermeel. Van de bloem, 25 gr. boter en de melk .een gebonden saus maken, den eierdooier er in warmen, de garnalen er doormen gen, zout en peper naar smaak toevoe gen, tenslotte ook het gefruite uitje. De massa overdoen in een vuurvasten scho tel, bedekken met een dun laagje paneer meel en kleine stukjes boter en vlug bruin laten worden in den heeten oven. Azijn. Azijn is een uitstekend reinigings middel om b.v. vliegenvuil te ver wijderen van spiegelruiten, spiegels, schilderijen enz. Geverfde deuren, stoelen, enz. moeten niet met zeepsop, doch met water en azijn worden schoongemaakt, waardoor de glans veel dieper blijft en de verf tot het laatste toe stand houdt. Pasgeverfd houtwerk wordt nadat het volkomen droog is, afgenomen met water en azijn. Pluche meubelen zijn vaak ware stof- vangers, die men met borstelen niet vol komen schoon krijgt en hier doet azijn water weer uitstekende diensten, wan neer men de meubels met een stevigen borstel afborstelt in de richting van de kleine haartjes (2 deelen water, 1 deel azijn). Alle bonte weefsels spoelt men na het wasschen in water en azijn, opdat de kleuren door den invloed van zeep niet te lijden hebben. Zijden, kunstzijden e.a. kousen behouden hun glans, indien men ze naspoelt in water en azijn. Donkere, en in het bijzonder zwart vil ten hoeden behouden een mooie, diepe kleur, indien men ze steeds afborstelt met water en azijn. Ketelsteen, de groote ergernis der huis vrouw, wordt veelal verwijderd door mid del van zoutzuur, hetgeen een der meest gevaarlijke chemicaliën is. Giet men ech ter azijn in den ketel en laat men er dit gedurende meerdere uren instaan, daarna opkoken en nakoken met water, dan is de steen gemakkelijk te verwij deren. Beste Nichtjes en Neefjesl Deze week voorloopig de laatste maal briefjes en raadsels en dan hebben we vacantie tot September. Een mooi besluit met zooveel gelukkige prijswinnaars, ik zal hen de prijsjes zoo gauw mogelijk toezenden. Als er nog zijn, die postzegels verza meld hebben, willen ze die dan aan mij sturen? Er zijn er nog veel welkom. Verder wensch ik jullie allemaal een prettige vacantie, boe je die dan ook van plan bent door te brengen, en hoop ik, dat jullie in September weer allen op bet appèl zult zijn. Een prijsje, een „vulpotlood" ontvan gen: Ford, Zwartje, Melkmeisje, Herfst- kind, Moeders Lieveling, Boertje, Babbel kous, Prins Bernhard, Parker, Duifje en Hardlooper. Goes. „Melkmeisje"'. Het was met bet raadsel net als met de rots, erg bard, maar jeu beitel heeft bet toch gewonnen. Als je een brief moet schrijven is het wel lastig als er niets gebeurd is. „Babbel- graag". Dat was een tegenvaller, verleden week, maar bet was ook wel erg warm Zaterdagmiddag. Is bet nu weer beter? Gelukkig maar dat het potlood weer gauw heel was. „Boertje". Ik heb ook al op die foto's gezocht, of ik geen bekende gezich ten vond, maar mis hoor. Leuk dat je het woord nog vond voor bet in de krant stond, het was goed ook. Stel je voor, dat het met alle jongens in de klas zoo ge gaan was. „Schrijfstertje". Echt fijn pa pier hoor. Je hebt gelijk, als je tusscben de lijnen schrijft, staat het veel mooier. Ik ben er niet geweest, maar heb wel ge hoord, dat het mooi was. „Rozeknopje". Wat zal dat een verrassing geweest zijn toen C. uit school kwam. Keek ze niet raar op? Dat was een mooie avond he; leuk dat jullie er ook heen mochten. Wem elding e. „Zwartje". En is de middag goed geslaagd? Als dat maar goed afloopt, kersen en limonade. Hoe zijn jullie er heen gegaan, allemaal op de fiets? N.- en St Joosland. „Moeders Jongste". D'at was een heele verzameling raadsels en alle oplossingen goed. Jullie hebt dus toch wel plezier gehad, ondanks de regen. Fijn dat je weer postzegels stuurde, ik kan ze nog best gebruiken. Nieuwdorp. „Herfstkind" en „Bruinoogje'". Dat was een brief met goed nieuws, nu daar ben ik bliji om hoor. Jul lie treft bet, want al krijgt ons clubje vacantie, bet verhaal gaat wel door. Ik kan begrijpen, dat jullie genoten hebt die Zaterdag, er was zooveel moois te zien. Oudeland e. „Babbelkous". Wat is er weer veel heerlijks gebeurd. Is bet reisje naar Walcheren ook zoo goed ge slaagd. Echt leuk dat jullie allemaal op de pier mochten. „Blondkopje". Nog har telijk gefeliciteerd met den jaardag van Vader. Dat is een heele tocht die je zus^- ter maakt, miaar wel gezellig zoo met z'n tweeën. „Spring in. 'tveld". Jij! was al zoo vroeg in den morgen aan bet schre ven. Gezellig bé, zoo'n concert, en jijl mocht natuurlijk laat opblijven om te luisteren. „De Groot". Gelukkig maar dat het hooi. al binnen was,, anders had ik misschien geen briefje gehad. Dat zal een plezier zijn al die biggetjes en dan nog poesen ook; groeien ze flink? „Doorn roosje." Allereerst mijn hartelijke geluk- wenschen met je verjaardag. Het treft mooi dat bet op Zaterdag is; jullie hebt nu een heerlijke miiddag om feest te vie ren. En dat zal het wel worden, nu er ook vriendinnetjes mogen komen. „Juliana." Wat een verrassing dat jij ook mee mag met bet reisje. Tel je i-u iederen avond hoeveel nachtjes je nog moet slapen? Je zult zien dat bet zoo om is. Baarland. Prins Bernhard". Jul lie moet maar gauw opknappen, want het is nu geen tijd om zielk te zijin boor. Het zou voor W. wel erg jammer zijn als hij! niet mee kon met bet reisje. „Blauwoog." Weer heelemaal opgeknapt? Dat is fijn hoor. Maar een beetje extra je best doen, dan haal je bet werk op school wel weer in. St Laurens. „Ford." Wat een heer lijke dag was dat en jullie hebt zooveel gezien, geweldig. Ik denk dat je er met je vriendjes nog lang niet over uitgepraat bent, is het wel? Dank voor de postzegels. N i s s e. „Fietsertje." Dat is een verre reis voor Opa, maar met de auto is bet nogal gemakkelijk. Het hinderde niets dat je de brief een dag later schreef, ik had hem toch nog op tijd. Wat heeft je zus mooie cadeautjes gekregen. Serooskerke. „Pauwstaartje". Ja, nu het telkens zoo koud is moet je wel oppassen, vooral aan het strand. Geluk kig maar dat het gauw beter was. Er wa ren er wel meer hoor, die moeite met dat raadsel hadden. .„Duifje." En heb je ai bij de prijsjes gekeken? Ik denlk dat dat wel een verrassing voor je was, is het niet? Ja boor, ik heb ook al veel aard beien gegeten en ze waren fijn „Kare- kiet." Ik was blij dat die brief er was en er jullie ook iets over kon schrijven. Dat was goed nieuws voor je broer. Be valt bet hem goed? „Parker". Ook al ver kouden? Nu dat is aan de orde van den dag. Dat was een fijn uitstapje voor je broer, maar het zal thuis wel stil geweest zijln. B 0 r s s e 1 e. „Moeders Lieveling". D'at was een mooie tocht die jullie gemaakt hebben en jullie troffen bet ook met het weer. D'e bloem was nog zoo frisch en rook I heerlijk. Ben je nu heelemaal beter? „Zan- geresje" D'e brief was niet onderteekend, maar ik geloof toch wel dat hij1 van jou was. Help me met September maar eens onthouden, dan zet ik wel eens een versje in de krant. Bergen op Zoom. „Gom, de Witt" Ik ben ook nieuwsgierig hoe de uitslag zal zijn, Die week vrij dat 1b maar weer een meevallertje. Wat zul je hard werken als je mag hooien, „J, P, Goon". Dat zal een heerlijk tochtje worden als je over gaat. Heb je er nogal moed op? Een mooie vooruitgang wanneer N. een eigen zaak gaat beginnen. Als het in de vacan tie valt kun je hem flink helpen. Ditmaal nog een raadsel voor allemaal. Wat staat er als je van de volgende ge vraagde woorden, die allen uit drie let ters bestaan, de eerste letters achter elkaar plaatst? Eten insect, heeft een schelp, is getemd, een geit, een rivier, in een vrucht, speel goed, is bij een boerderij, ander woord voor dwaas, frisch je van op, iedereen, wordt een paard wel eens genoemd. Oplossingen van de prijsraadsels. 22 Mei. 1. Beter door zwijgen berouw te krijgen, dan door veel te spreken een vuur ontsteken. Onderd.: zwaluwen, heen, vos, oorverdoovend, ruw, hengelen, kuren, Thijs, stotteren, bad, prent, prijken, Be tuwe, Kent. 2. Wie niet zaait, zal niet oogsten. Onderd.: Lente, bloei, zaait, snoeien, stoel, zitten, wang. 5 Juni. 1. Bedenk bij alles wat gij doet, wat op uw daden volgen moet. Onderd.: woud, notulen, Bijbel, ploeg, wadden, toog, wel, vloot, dukaat, walmen, Wij de- nes. 2. In Godes wegen, is altijd zegen. Onderd.: zege, Zondag, weide, Nijl, gist, westen, wis. 19 Juni. 1. Driehonderd jaar geleden verscheen de Bijbel in de statenvertaling. Onderd.: Dordrecht, statenbijbel, talen, brieven Esther, Israel, jenever, David, Gideon, Dagon, Eva. 2. Statenbijbel. Onderd.: los, tol, dra, ets, een, ren, bel, lijm, weg, eng, wel. 3 Juli. 1. Hoe hard de rots ook wezen mag, de beitel wint het door den slag. Onderd.: rots, winden, modder, breien, wezel, hazalnoot, wagen, horloge, heimat, kist, draden. 2. Na gedanen arbeid is het zoet rusten. Onderd.: Aardbei, tros, gras, rust, hoera's, degen, een, tien. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. DE KLEINE KAPITEIN. XIH. Telkens om zich heen kijkend sloop ze er naar toe; ze had een gevoel of Wiet in eens te voorschijn zou springen, maar er gebeurde niets en toen ze tusscben de heesters door tot vlak bij den stoel was gekomen en de stemmen steeds duidelij ker hoorde, begreep ze het ineens. Wiet was natuurlijk aan den anderen kant en, ja zoo zou het vast wel zijn, van den stoel over de schutting geklommen. Even bleef ze met baar oor tegen de schutting staan. Ze hoorde een jongensstem iets vertel len, en vlak daarop Wiet's stem: reusach tig jol Besluiteloos leunde ze tegen de schut ting; wat moest ze nu doen? Meteen zag ze de schort van Wiet en schoot ze in een lach; die bad Wiet daar natuurlijk opgehangen voor baar tante, want die dacht nu dat ze er nog zat. Daar boorde ze weer Wiet's schater lach; nee maar wat hadden ze een ple zier, nou,maar zij' zou het kind daar niet vandaan balen; ze ging naar het-tafeltje, „kijk nu, toch op het kleedje gemorst," en slofte weer naar binnen. Het waren nette menscben, de nieuwe buren, en als bet kind daar plezier bad, ze zou wel zoo verstandig zijn, vroeg genoeg weer terug te komen. Bij' de keuken keek ze nog eens om, ja als je zoo bet stukje schort zag, kon je best denken dat Wiet er zat. Ali ging weer aan bet werk en langen tijld was bet heel stil in den tuin, terwijil de schort m'aar steeds over den stoel bleef hangen. Het werd steeds later en.... Wiet kwam niet terug. Eindelijk, tegen 5 uur knerpte het grint onder tante Sofie's voetstappen. Zoodra ze de visite had uitgelaten was er een vreemd, onrustig gevoel over baar gekomen, en was het baar opgevallen dat het heel den middag zoo stil geweest was buiten. Er was toch niets met Wiet? Regelrecht liep ze door de serre den tuin in; nee, Wiet was er toch nog, maar, nog maar een paar stappen verder, zag ze het anders Wat? Wiet was er nietl Alleen een schort! Met haar vuisten gebald, een diepe rimpel boven baar neus stond ze bij! den stoel, pakte de schort beet, schudde hem uit, alsof Wiet uit een mouw zou komen rallen, toen smeet ze de schart op den stoel en keelk met booze blikken om zich heen. „Olf," de rimpel werd een beetje klei ner, „misschien was Wiet weggekropen om een grapje te maken." „Wiet, waar zit je, kom eens te voor schijn?" Geen antwoord. „Toen, net als bij Ali, gingen tante So fie's oogen naar den stoel bij: de schut ting en, er dichter bij1 gekomen, hoorde ze praten en lachen. Duidelijk onderscheidde ze de stem van Wiet. De rimpel werd nog eens zoo diep. Die brutale meid, boe durfde ze. Scherp luisterde ze weer. Nu klonk gerinkel van een emmer; daar hoorde ze Wiet zeggen; „zoo, nu kan ik er wel over."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6