Rumoer in de Liberale hut. Marktberiehten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen de welvaart in zjjn land buitengewoon te spreken. Ingezonden Stukken De toestand in het Kruideniersbedrijf. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen Burgerlijke Stand Van 1—8 Juli. KRUININGEN. Geboren: Catharina Maatje, d.v. Ma/rinus Eiias Komejan en Pieternella Prins. Gehuwd: Antbonie Xosias van Koeve- xinge, 28 jr te 'sGmvenhage en Jannetje Minnaar 25 jr; Pieter Adriaan Kakebee- ke, 28 jr en Adriana Duindam 25 jr. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Jan, z. v. Bartel Dekker en Pieternella van Boven. Gehuwd: M. G. Franje, 28 jr jm. en A. P. Leendertse, 25 jr jd. (I. C.) Over de maand Juni. RILLANDLBATH. Overleden: 4, M. van Liere, echtg. van G. van der Werff; 15, J. van Hekken, echtg. van D'. Moer man; 29, W. van der Klooster, echtg. van A. Leijs, Geboren: 5, Adriaan Johannes, z. v. J. A. Boot en A. A B. Geluk; 11, Johan nes Adrianus Jacobus Antonius, z. v. J. Deusing en L. M. Wouts. SCHORE, Gehuwd: 10, Johannes Wil lem van Stel 18 j. jm. te Kapelle en Ja- coba de Keijzer 18 j. jd. Geboren: 15, Leendert Johannes z. v. Geiardus Franciscus Jacobus Bal en Ja- comina Grim; 17, Paulus Hendrik z. v. Cornelia Louisse en Maria Lijdia Bierens, WISSENKERKE. .Geboren: 4 Juli, Jo hannes z.v. Gilles Pieter Stokman en Maatje Goudswaard. 6 Juli, N eelt je, dv. Willem Jan de Smit en Anna Adriana Marcusse. Cornells Hendrik, zv. Willem Leendert Leendertse en Christina Hen drika Versluis. Gehuwd: 7 Juli, Jacobus Kallemein, 25 j. jm. en Maria Geuze, 26 j. jd. Ondertrouwd: 1 Juli, Jan Hendrik Swenne,*26 j. jm. en Johanna Everbarda Tona Maris, 27 j. jd. te Kortgene. (N.B.) KORTGENE. Ondertrouwd: 1 Juli, Jan Hendrik Swenne, 26 j. jm. te Wissen- kerke en Johanna Eeverharda Tona Ma- ris, 27 j. jd. Geboren: 7 Juli, Sara, dv. Marinus de Fouw en Johanna Janna Wolse (N.B.). STAVENISSE. Geboren: Coenraad Jo hannes, z. van L. Moerland en P. M. v. d. Velde; Jacob Pieter, z. van L. J. v. Dalsen en G. J. v. d. Berg; Jacob, z. van P. Bout en H. C, Moerland; Maria Pieternella, d. 'van J. Goedegebuure en J. Oostelijk. Overleden: Jac. Welzau, 70 j., onge huwd; J. v. Bloppoel (van Rotterdam), 69 j., wed. van P. v. Dommelen. Gehuwd: M. A. Stouten, jm. 29 j. {van St. Maartensdijk) en W. G. Hage, jd. 23 j.; P. M. Geuze (van Poortvliet), jm. 26 j. en P. J. Vlekke, jd. 24 j. (Th. C.) POORTVLIET. Geboren: Marinus Wil lem z. v. M. N. Kloet en L. P. Verburg; Maria Hendrika d.v. J. I. Hollebrands en M. H.. Bijl. Gehuwd: Hubrecht Maria Voshol 25 j. en Hendrina Helena Ista 26 j.; Lau rens v. d. Hoven 23 j. en Maria Petro- nella van Eigmond 20 j.; Willem Herma- nus Lindhout 27 j. en Maatje Johanna Uij'l 27 j.; Pieter Johan Potter 33 j. en Cornelia Lena Heijhoer 25 j. Overleden: Machelina Prinse 78 j. wed. van Cornelia van der Stel. (Th. C.) OUD-VOSSEMEER. Geboren: Cornelis Arend, z. v. C. A. Vreugdenhil en A. W. Riesmeijer; Cornelia, d. v. A. P. Boo- gaart en C. Jogchems; Johan Pieter, z.v. W. M. van Dijke en S. Klippel. Overleden: Adriaan van Liere, 74 jr, echtgen. van J. Zuijderwijn; Franciscus W. de Leeuw, 67 jr, echtgen. van A. C. Wijten; Wilhelmus Hommel, 75 jr, echtg. van A. Veraart. Gehuwd: P. van Driel, 26 jr en A. C. Ouist. 21 jaar. (Tb. Crt.) HOEK. Gebuwd: 17, Huibrecht Adriaan Tollenaar 25 j. jm. en Ebrina de Zeeuw 23 j. jd.; 24, Abraham Tollenaar 29 j.jm. en Adriana Pladdet 28 j. jd. Geboren: 3, Adriana, d. v. Jan de Kra ker en Adriana Hamelink; 5, Pieternella Wilhelmina d. v. Jan de Fouw en D'e- bora Pieternella Meeusen; 16, Daniël z.v. Aarnout Jan Tholens en Catharina Maas; 17, Cornells Jacobus z. v. Levinus Mat- tbeus de Blaeij en Janna 't Gilde. Overleden: 9, Stephanie Maria Nijs- kens, 74 j., echtg. van Petrus Augusti- nus Kind. (T. G.- MIDDELBURG, 9 Juli. Tuinboonen 4- 7, Roem van Holland 2937. Savoyekool 6, Spinazie 38, Postelein 211, Andij vie 26, Suikerboonen 2137, Doppers 1225, Peulen 1633, Spitskool 4—17, Zilveruien 1416, Waspeen 510, Bdb- bele Princes 2941, alles per kg.; Peen 510, Rapen 2—2.5, Kroten 37, Uien 2.56, Selderie 37, Rabarber 13, Sjalotten 5, alles per bos; Bloemkool 4 20, Andijvie 13, Kropsla 0.62, Kom kommers 1.55, alles per stuk. Bloemen: Anjers 13, Magrieten 6, beide per bos; Cactus 3, Geraniums 5, beide per pot; Bolbegonia's 28 ct. per 10 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 10 Juli. Aardbeien 1237; Roode bessen 820, Witte bessen 515; Kruisbessen 320; Frambozen 1144; Frankenthalers 53; Muscaatdruiven 42; Tomaten 1330; Zure morellen 2028; Appelen val 3 11, alles per kg.; Perziken 412 ct. per stuk. Kleine veiling: Fruit: meikersen 40 49, zoete morellen 2839, witte vleesoh- kerseu 24, zwarte id. 2843, klerken 81 42, markiezen 37,, bruine suilkerkersen 82, zwarte blanche 31—89, roode id. 28, zwarte krieken 33, zure morellen 88, uit schot kersen 12—13, aardbeien 5—15, frambozen 1833, roode bessen 518, witte bessen 815, kruisbessen 413, bl. druiven frankenthaler 53, Yellow Transp. 1518, id. val 310, tomaten 1429 g'ld. p. 100 kg; meloenen 1040, perziken 512 gld. p. 100 stuks. Groenten: Bloemkool 420, kropsla 0.601,10, komkomlmers 1,50—3, worte len 47, uien 26, rabarber 0,508, kroten 3*—8, selderij 34, sjalotten 13 gld. alles per 100 bos; doperwten li 21, postelein 212, dubb. princesseboo- nen 2326, stamsmjboonen 1623, gele boonen 1316, wagenaarsboonen 1820, tuinboonen 45, andijvie 48, augurken 16, roode kool 23, gr. savoye kool 4 5, aardapp. groote 3,504,40, ld. drie lingen 2—3 gld. alles p. 100 kg. Bloemen: Coleus 1314, Thubergin 5 gld. p. 100 pot; Salvia's 4, lobelia's 1,20 P. 100 stuks. KAPELLE. Veilingen van 9 Juli 1937. Groote veiling. Jucunda 9.70, Roode Bessen 10.4510.60, Zwarte Bessen 29, alles per 100 kg. Kleine veiling. Fruit: Meikersen 401 51, Morellen 2639', Markiezen 3545, Klerken 3649, Vleeschkersen 2540, Roode Blanche 1229, Eierkrieken 27 34, Dubb. Eiei krieken 38, Krieken 27 30. Ronde Krieken 28, Volgers 3739, Abesse de Moulon 3541, Zure Morellen 1629, Spaanscho Wijnkers 2430, Aardbeien 1115, Oranjepruimen 25, Frambozen 2042, Lpgambessen 22, Roo- db Bessen 815, Witte Bessen 710, Zwarte Bessen 29-30, Kruisbessen 3 12, Madeleinen 823, Madeleinen (val) 29. Kaspruimen 36-—42, alles per kg.: Groenten: Dubb. Princ. z. dr. 2326, Gele Boonen 1516, Doperwten 9>18, Kassnijboonen 35, alles per kg.; Bos- peen 3-—10. Kroten 67, beiden per bos; Bloemkool 416, Komkommers 1.53.5 beiden per stuk Kropsla 0.601.20 per 100 stuks; Aaardappelen 24.30 per 100 kg. KRABBENDIJKE, 9 Juli 1937. Zwarte bessen f28,60, Roode bessen f 8.70-17.30; Frambozen f 25; Kruisbes sen f 5-7; Aardbeien f5, alles per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK. Aardappelvei- ling van 9 Juli. Witte eigenheimers f 3.80 f 4.04; blauwe idem f 4.04f 4.50; witte drielingen f2.80f2.84; blauwe idem f2.80. Totale aanvoer 46750 'kg. Handel vlug. 2000 kg. gedenatureerde oude aard appels f0.60 per 100 kg.; komkommers f 2f 3 de 100; sla doorgedraaid. TH'O'LEN. Veiling vaa 8 Juli. Eerste lingen 4,54, bonken 3,69, poters 3,50, kriel 1>1,21, Eigenheimers 4,304,50, poters 3,113,50 gld. p. 100 kg. Veiling van 9 Juli. Eerstelingen 3,60 3,61, bonken 2,60, poters 2,43—2,61, i kriel 1,02>1,25, eigenheimers 4,43 4,69, poters 3.40, bonken 3,65, paarspuit- ten 4,28. Geveild 50.000 kg. I Bloemkool 710 ct. p. stuk, THOLEN 9 Juli. Roomboter f 0,80, boe- reboter f 0,75, eieren f 3,70 p. 100. ....zouden wij den automobilist wel willen toeschreeuwen, die 'n auto gaat voorbijrijden, welke op zijn beurt al bezig Is een voorrijder In te halen, 't Nieuwe voorschrift zegt Immers: GEEN DRIE WAGENS NAAST ELKAAR Middelburg. Door notaris J. Terpstra is Donderdagavond publiek verkocht een burgerwoning met voor- en achtertuin, Noordweg B 189, gemeente St. Laurens, groot 7 A. 37 c.A. Kooper W. Rooze te St. Laurens q.q. voor f 5500. Stand van hedenmorgen 10 u.: Wij' mogen hieraan toevoegen, zegt „Zuid-Afrika", dat hieruit nieit valt af te leiden, dat Nederlanders zonder meer naar Zuid-Afri'ka kunnen vertrekken, Zjj moeten voldoen ,aan de sedert 1 Febru ari zeer verzwaarde eischen, waarom trent de Nederlandsoh Zuid-Afrikaansche Vereeniging gegadigden gaarne inlicht. Deze verzwaring van eischen heeft reeds ten gevolge gehad, dat een vakman, wien de Vereeniging zonder eenige terug houding emigratie kon aanraden, hetver- eischte permit, om tot nu toe onbekende reden, is geweigerd. Men doet dus goed om met deze kans rekening te houden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Vaikenheide-Speldjesdag. Ge kent toch „Valkenheide", het opvoe dingsgesticht voor verwaarloosde jon gens, uitgaande van de Ned. Herv. kerk? Welnu, dat mpoie werk lijdt vreeselij'k onder de crisis. Door inkrimping van regeeringssubsi- dies, door achteruitgang der giften en contributies is een groot deel van zijin inkomsten teloor gegaan. In bet gesticht worden niet alleen Herv., doch ook Gereformeerde, Luther- sche en Doopsgezinde jongens opgeno men. Het is dus een nationaal belang, dat hier gediend wordt. Geeft U nog beden op als collectant voor de collecte die a.s. Dinsdag te G o e s gehouden wordt, aan mevr. P. de Munck, Heernisseweg. Met toestemming van B. en W. en aan beveling van de Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen, 1 Juli 1937. Mijnbeer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U voor onderstaan de mededeeling een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Eenige dagen geleden werd in verschil lende bladen melding gemaakt, dat er in Ter Neuzen een slagerscursus' geopend zou worden, gesteund door Rijk en Ge meente, volgens de Nijverheidswet. Dit is de eerste gemeente in 'Nederland, buiten de vakschool in Utrecht, waar zulk een slagersvakschool geopend wordt. He adspirantslagers hier in den omtrek wor den dus wel bevoorrecht. Het bestuur van den Zeeuwsch-Vlaam- scben Slagershond is in een zoo ver ge vorderd stadium, dat begin September deze dagcursus voor personen van Z. Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Beveland toegankelijk 'zal zijn. De cursisten moeten echter reeds practisoh in bet slagersbe- drijf werkzaam zijn. Het lesgeld wordt berekend naar bet inkomen van den cur sist, dus iedere slagerszoon of gezel kan er aan deelnemen, wat vroeger niet het ge val was, door bet te booge cursusgeld. Als voorzitter van den Z.-Vlaamschen Slagershond, doe ik langs dezen weg een beroep op u .allen, die voor dezen cursus in aanmerking komen, om zoo dra er e en bericht in de bladen komt, van de ope ning der cursus., zich op te geven aan de daarvoor bekende adressen. Wanneer de z.g. vestigingswet een feit geworden is, dan zal grondige kennis van bet vak en een elagersdiploma niet overbodig zijn. De vakben waarin onderwijs gegeven zal worden, zijn: vleescbhouwerij, worst maken, garaeeren, veekennis, wettenken- nis en boekhouden. De leeraren in de verschillende vakken zijn van de vakschool uit Utrecht, een dierenarts en een leeraar met akte boek houden. Jonge slagers in Zeeland, wij verwach ten U in Ter Neuzen voor een paar dagen per week. De voorzitter, H. J. GOLSEN. Het kwetsbaarste van alle middenstands- bed rijven. In bet te Apeldoorn gehouden congres van den Nederlandschen Kruideniers- bond beeft dr van Mudswinkel, verbonden aan bet Oeconomisch instituut voor den middenstand, mededeelingen over den toestand in het kruideniersbedrijtf ge daan. Het kruideniersbedrijf blijkt bet kwets baarste van alle middenstandsbediij'ven te zijn. Zijn omzet is in de jaren 1928 tot 1934 met 24 pet. gedaald, de bruto winst met 16 pet. eveneens gedaald, ter wijl de bedrijfskosten met 1 ¥i pet. zijin gestegen. Over bet geheel wordt in bet kruideniersbedrijf bier te lande thans gemiddeld slechts 4V2 pet. van den om zet winst gemaakt, terwijl de bruto-winst in een normaal kruideniersbedrijf toch ten minste 15 pet. moet zojln. Spreker raadde den kruideniers aan voor verbetering van dezen toestand de methoden van bet groot-winkelbedrijf te volgen, ten aanzien van den inkoop en den verkoop en vooral op bet interne be heer van bun bedrijf te letten. Over bet algemeen is bet met de boekhouding der kruideniers zeer slecht gesteld. Een op pervlakkig onderzoek van 1000 winkeliers in een groote stad bad uitgewezen, dat 40 pet. van deze geen enkelen vorm van boekhouding kent. Meer dan 90 pet. der kruideniers kent zijn eigen bedrijfsonkos- ten niet en kan daardoor geen bezuini gingen toepassen. Dr van Muiswinkel adviseerde gebruik te maken van de kostelooze voorlichting van bet economisch instituut voor den middenstand, tot verbetering van dezen toestand. Naar aanleiding van een prae-advies van den voorzitter over: de houding van den levensmiddelenhandel tegenover de Unie-lever nam het congres een resolutie aan, welke inhield zooveel mogelijk er naar te streven om te bereiken dat de Unielever N.V. en soortgelijke concerns geen uitbreiding geven aan bun detail handel, dat men ook met alle ten dienste staande middelen zal tegengaan, dat de fabrikanten zich op bet gebied van den detailhandel begeven, zoo noodig en voor zoover mogelijk, door uitsluiting van die fabrikanten. VROEGE AARDAPPELOOGST VLIEGT THANS WEG. Groote vraag uit het buitenland. Men schrijft uit Grootebroek aan de „Telegr.": Het begint nu meenens te worden met de vroege aardappelen. Reeds onge-ij veer 1700 wagons werden verladen en naar schatting kan zoo ongeveer worden aangenomen, dat twee derde van den oogst is opgeruimd. Buitengewoon groot is de aanvoer de l'aatste dagen aan de vei lingen. Het onafgebroken gunstige weer, de zorg om de akkers vrij te maken voor de navrucht, de vrees (waarschijnlijk on gemotiveerd) dat na 15 Juli bij bet los laten van de minimum-prijzen door de groentenoentrale de prijzen zullen dalen, de weinige arbeid, die momenteel aan den vrijwel mislukten oogst van de vroege bloembollen besteed wordt, zijn eenige van de zoovele factoren die de tuinders aanzetten om full speed met bet aardap- pelrooien door te zetten en dagelijks ruim 20.000 balen aan de markt te brengen. In de vra'ag kwam de laatste week een kentering ten goede. Naast Ehgeland waarheen de witvleezige soorten hoofd zakelijk bun weg vinden, kwamen ook Duitschland en Zuid-Amerika voor be duidende kwantums aan de markt, ter wijl ook de vraag uit bet binnenland 'be langrijk steeg. Van doordraaien was dan ook weinig sprake en de aangeboden groo te 'hoeveelheden gingen over het algemeen goed van de band. Door de betere vraag komen zelfs de ingekuilde aan de beurt en vinden ook daarvan vele hun weg over den Oceaan. De binten en kromhouten van het (liberale) schip kraken. 'tGaat den laatsten tijd in de liberale partij, waarvan bet vóór de verkiezingen heette, dat zij zéér wei-varend was, maar Spaansch toe. De liberale bladen slaan elkaar om de ooren, dat de stukken er af vliegen. De leiding krijgt bittere pillen te slik ken en zij slaat op baar beurt weer ste vig van zich af. Men maakt elkaar over en weer uit voor „blufkikkers" en „praalhanzen", ter wijl volgens de „Avondpost", die mee in de oppositie is, de voorzitter der partij keukenmeidenpraatjes lanceert. Hetzelfde blad schrijft naar aanleiding van een ar tikel in bet „Liberale "Weekblad": „De wedergeboorte is uitgesteld tot la ter. Nu, we zullen dan ook maar afwach ten. De schrijver geeft zich echter over aan zelfbedrog en knutselt zich een fopspeen tje in den mond, wanneer bij zegt: „De verliezing, die achter ons ligt, was geen normale verkiezing. Ieder geeft toe, dat zij door zeer bijzondere, speciaal voor de liberalen ongunstige omstandigheden be paald werd". Dit is pure .kletspraat. Wan neer bet liberale beginsel op-zich-zelf een attractie vormde, dat de kiezers wist te pakken, zouden 'ze niet naar alle kanten zijn weggeloopen. Was 1922 soms ook „geen normale verkiezing?" En 1925? Eu 1929? En 1933? Telkens gingen de libe ralen achteruit. Laat men niet elders zoe ken wat eigen schuld is. Het „Liberale Weekblad" geeft aan de critiseerende liberale bladen het volgen de bescheid: Laten zulke 'bladen liever katholiek worden, of S. D. A. P., of N. S. B. D'e samenwerking van alle vrijzinnig-geori- enteerde elementen in Nederland beeft van een deel der zoogenaamde liberale pers alleen maar last. De beeren verschui len zich dan achter het mom, dat ze al leen maar de liberale gedachte vertegen woordigen, en daaraan bet recht ontlee- nen de vergelijking dier gedachte in een concrete partij, zooveel mogelijk dwars te zitten. Deze liefde voor de liberale gedach te is apenliefde. De „Avondpost" is echter niet bereid de critiek te staken, dat blijkt wel uit bet volgende slot van baar repliek: Wij zullen blijven doen, wat wij onzen plicht achten: strijden voor de vrijzinnige staatkunde, zooals wij die zien, en dus tegen de slappe, bloedlooze, dogmatische, materialistische politiek van den Vrij heidsbond, die geen contact heeft met bet volk, en er in geslaagd is van de parle mentaire positie der liberalen een puin hoop te maken. En het is al te dol bij dien puinhoop een grooten mond op te zetten tegen de „zich liberaal noemende" pers. Die tijdig gewaarschuwd heeft''. D'e „Middelb, Crt.", die ook op scherpe wijze de leiding kapittelt en die ons kort geleden zoo geweldig kwalijk nam, dat wij van weg-zinkend liberalisme durfden to spreken, schrijft nu, na een schepe uitval van bet „Liberale Weekblad": „Wij signaleeren het nog slechts. Gaan er niet meer uitvoerig op in. Dat wordt veirvelend. Maar: Er kraakt meer, veel meer dan de veeren der bu reaustoelen van een paar redacties! De binten en kromhouten van het schip zel ve krakenmaar dat willen de bluf kikkers zelfs nu nog niet hooren!" Bepaald verheffend is bet schouwspel niet. Een zeer merkwaardige metbode om de belangen van de partij te dienen. Geen wonder, dat de kiezers bij bosjes gaan drossen. Goes. Betreffende de baldadigheden in een patates-friteskraam vernemen wij, dat in de kraam een lat werd gevonden, die op de Nijtengo bleek vermist te zijn. De daders zijn dus wellicht personen, 'die de Nijtengo in de late uren verlaten heb ben. De politie moet de belhamels op het spoor zijn. PROT. CHR. P.T.T.-PERSONEEL „DOOR PLICHT TOT RECHT". Vergadering van den Bondsraad. Onder presidium van den beer A. Feenstra van 's Gravenbage kwam de Bondsraad van den Ned. Bond van Chr. i/rot. Post-, Telegraaf- en Telefoonperso neel „Door 'plicht tot recht" gisteren en eergisteren te Utrecht in jaarlijksche al- gemieene vergadering bijeen. In betrekking tot bet hulppersoneel nam de vergadering de volgende resolu tie aan: „De vergadering enz., bespre kende de positie van de adspirant-bestel- lers, de jongelingen en de hulpbestellers, constateert, dat deze groepen in een on houdbare positie komen te ver koeren; dat het vooruitzicht voor de meerderheid zoo goed als hopeloos is en de belooning verre blijft beneden redelijk te stellen eischen; draagt het bondsbestuur op de positie de zer groepen met de betrokken autoriteiten te bespreken." Met kracht zal er voor worden ge ijverd, dat bet aanstellen van hen, die reeds in 1930 slaagden voor assistent conducteur voortgang hebbe. De positie van de stationshouders werd aan een breedvoerige bespreking onder worpen. In deze groep zijn er velen wier omstandigheden zelfs behoeftig kunnen worden genoemd. Hièt gevolg dezer be spreking was bet aannemen van de vol gende resolutie: „De vergadering enz., besprekende de positie van de stationhouders, draagt bet bondsbestuur op er met klem op aan te dringen, dat vor deze zich steeds uitbrei dende groep behoorlijke arbeidsvoorwaar den woden vastgesteld". Veel critiek ontlokte de Zondagsdienst de bevorderingskansen en de rijwielrege ling van het personeel van den teöhni- scben dienst. Aan bet slot der vergadering richtte de voorzitter woorden van afscheid en waardeering tot die leden die op de a.s. algemeene vergadering uit de organisa tie treden en dientengevolge thans voor het laatst de vergadering van den Bonds raad bijwoonden. Na rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. VOORZITTER VAN DE K.N.A.C. Jhr Mr Smits van Oyen voorgesteld. Naar wij vernemen zal op 23 Juli a.s. te 'sJGravehhage een buitengewone alge meene vergadering der Kon. Nederland- sche Automobiel Club worden gehouden. Deze vergadering is noodig geworden door het aftreden als voorzitter, na diens benoeming tot Commissaris der Konin gin in de provincie Groningen, van den beer Mr J. Linthorst Homan. Het bestuur zal aan de vergadering voorstellen Jhr mr J. Tb. M. Smits van Oyen te Eindhoven, thans bestuurslid, tot voorzitter te benoemen. Het Britsche plan afgekeurd. DAMASCUS. De aanbevelingen der Koninklijke Commissie voor Palestina zijn bestudeerd door de vertegenwoordi gers van de voornaamste politieke par tijen in Syrië, die gehoor hebben willen geven aan den door bet opperste Ara bische comité te Jeruzalem gerichten op roep. Een comité 'belast met bet opstellen van een memorandum, beeft een tekst opgesteld, waarin bet Britsche plan wordt afgekeurd. Het memorandum wijst de voorge stelde oplossing van de band, daar deze „indruischt tegen het vrije beschikkings recht der volken." Het besluit met de Arabische wereld op te wekken uiting te geven aan baar verzet. MIDBiELBURG. Ondertrouwd: H. P. F. v. d. Bongaert 23 j. en S. Th. Janse 19 j.; Th. Jelleuia 28 j. en P. A. van Winke len 24 j,; Th. Snijders 2>2 j. en M. Abra- hamse 21 i. (M. G.) GOES. Veilingsvereen. Zudd-Beveland. 9 Juli. Groote veiling: Frambozen voor het vat f 13,60, zwarte bessen f 28,70 f 28,80, roode bessen f 11f 12,70, witte bessen f 11,40. Stand van gistermiddag 3 u.: 763. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 42 min. Maandag 9 u. 41 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3