Het land ontwosk trd aan de baren. BlnnenSand Gemengd Nieuws Wijziging restitutie graan voorraden. Land- en Tuinbouw DE WERKEN VAN Tien K.M. dijk In zee voor DEN N.O.-POLDER ruim drie millioen gulden. In de „Maasbode" geeft U. N. een be schouwing over de werken van den N.O. polder in het IJsselmeer. Aan den kant van Lemmer zijn eenige honderden menschen druk aan den ar beid. Tweehonderd zeventig menschen, die graven en draven, vlechten en slechten, hameren en houwen. Het offensief van den nieuwen dijk is hier reeds in vollen gang, een lang en smal eiland verrijst uit het IJsselmeer, een lang smal profiel, door menschen beloopen, door menschen omvaren. Ook hier, zooals in Urk, zijn de voorbe reidingswerkzaamheden voltooid. Klaar is de werkhaven, klaar niet alleen, maar gevuld met schepen, bakken en arken; ge reed zijn de opslagplaatsen. De gemaal- put, waar in November bij de hevige na jaarsstormen de golven overheen sloegen, ligt nu in de veilige omhelzing van den voltooiden en baschoeiden ringdam. Straks zal de put worden leeggepompt, in het binnenste zal het gemaal verrijzen, dat gereed zal zijn als de groote ringdijk om den polder van 48.000 H.A. is vol tooid. De ringrijk om het gemaal heen zal dan worden doorgraven voor de aan voerkanalen uit den polder naar het ge maal, en de afvoerkanalen uit het gemaal door te trekken naar het IJsselmeer. On- dertusschen zullen baggermolens door de binnenzee van den polder in den bodem kanalen hebben getrokken. Als de ring dijk is voltooid, zullen de drie groote ge malen bij Voorst, Urk en Lemmer, hun motoren laten draaien en driehonderd vijf en zestig dagen en nachten aan één stuk zullen de pompen werken (en mis schien nog wel langer) eer de binnenzee die de N.O. polder heet, is leeggepompt. Maar dat is nog toekomstmuziek. Het onder handen zijnde traject werd door het N.O. Poldersyndicaat aangeno men voor de som van 3.350.000 gulden. Reeds eenigen tijd geleden werd een aan vang gemaakt en het geheele proces van den bouw kan hier worden gevolgd, van af de eerste brokken keileem, die boven den waterspiegel uitsteken, tot den volle dig voltooiden ringdijk. Ver vooruitgeschoven in zee, waar de laatste dunne streep keileem in de golven verzinkt, staan ter rechter en linkerzijde van het verlengde van den dijk, op twee geweldige bakken, twee kranen. Met hun beweeglijk draaiende armen waaraan de grijpers stijgen en dalen, scheppen zij1 uit de aangevoerde bakken de keileem op, die ergens ver weg op den zeebodem door de baggermolens naar boven werd gebracht. De grijpers stapelen de keileem weer op den zoebodem op en bouwen ieder een kerndam, waartusschen het dijklichaam zal komen te liggen. De kerndam van keileem, die aan de zeezijde komt te liggen wordt veel zwaar der dan de kerndam aan de polderzijde. De kerndam aan de zeezijde wordt een dijk op zichzelf, want deze zijde van den ringdijk zal immer het geweld der golven te trotseeren hebben, terwijl de polder- zijde van den ringdijk binnen enkele ja ren geen golfslag meer te duchten heeft. Als de kerndamimen de vereischte hoogte bereikt hebben en reeds een eind boven het water uitsteken, komt tusschen de beide kerndammen de buis van den perszuiger te liggen. Deze begint de bak ken met het over het water aangevoerde zand leeg te zuigen en perst het met wa ter vermengde zand tusschen de beide kerndammen. Met schotten worden de kerndammen tegen den zandwatergolf af- NED. CHR. BLINDENBQND. Onder leiding van den heer Th. W. Aris uit Amsterdam is gisteren te Haar lem de dertiende jaarlijksche vergadering gehouden van den Nederlandsehen Chris- telijken Bindenbond. 'De heer G. W. Paauw, sprekende na mens de vereenig'ing tot bevordering der belangen van onvolwaardigen, deed mede- deelingen over het werk tot plaatsing van blinden in het vrije bedrijf. Bij Philips in Eindhoven zijn er zeven gepalatst, waaronder twee, die de buitenlandsche correspondentie behan delen en ook is- een blinde op het kantoor bij de Hoogovens in Velsen geplaatst. Nu de tijdsomstandigheden gunstiger zijn, verwacht spr. dat er meer personen op kantoren geplaatst kunnen worden. In de plaats van den heer H. J. Kruit hof uit Zwolle, die zich niet meer herkies baar had gesteld, werd de heer B. Lo- kerse uit Middelburg gekozen. GEREF. VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. De 37e algemeene vergadering. D'e 37e jaarlijksche algemeene verga- dering van de Gereformeerde Vereeniging voor Drankbestrijding zal Dinsdag 27 en Woensdag 28 Juli a.s. onder leiding van Ds J. van Herksen, Geref. predikant te Ermelo, te Zwolle worden gehouden. Aan den middag van 27 Juli zal het hoofdbestuur om half drie een vergade ring houden met de afgevaardigden van de Prov. bonden, waarin als referent zal optreden de heer A. v. Boon Jr van Rot terdam, secretaris van den Prov. Zuid- geschut en mannen met groote laarzen scheppen het zand, dat tusschen do schot ten tot bezinken komt op en storten het tusschen de schotten en kerndammen in. Is de ruimte tusschen de schotten en kerndammen opgevuld, dan worden de schotten dichter bijl elkaar gezet en dit zoolang tot de geheele diepte, die tus schen de heide kerndammen lag, met zand is opgevuld. Zoo wordt langzamer hand de vereischte hoogte voor den dijk bereikt. Aan den teen van den dijk, zijn onder- tusschen mannen bezig de helling van den dijk, die onder water ligt, naar den zeebodem gelijkmatig af te glooien. Reeds naderen de sleepen met de 300 vierkante meter groote zinkstukken, die aan den teen van den dijk met granietblokken be zwaard tot zinken worden gebracht. Waar de golfslag het zwaarste tegen het dijklichaam aanslaat, wordt nog een ex tra zware laag granietblokken neerge stort. Boven deze zware golfbreking wordt een geteerde damwand langs de geheele lengte van het dijklichaam geslagen en op de glooiing daarboven wordt een breede baan granietzuilen in een laag stroo en gekoolteerde matten aangebracht, zoodat het wegspoelen van de keileem ten eenen male onmogelijk is, Hooger op wordt de dijkglooiing afgewerkt met blokken stampheton, een nieuw Nederlandsch fa brikaat, dat biji de proefnemingen goed blijkt te hebben voldaan en in groote hoeveelheden voor de glooiing van den ringdijk op verschillende trajecten zal worden aangewend. Onder de betonglooiing komt een laag stroo en oude steenen. Ook de polderzijde van den ringdijk moet met graniet en beton voor een goed deel worden beglooid, want ook de pol derzijde zal zoolang de ringdijk nog niet is voltooid en de polder niet is leeg- gemalen de kracht van den golfslag hebben te doorstaan. Het deel van den dijk ten slotte, dat niet door kunstwerken is beglooid, wordt door een zware kleilaag bedekt. Om een denkbeeld te krijgen van de af metingen van den dijk moet men beden ken, dat de bodem van het IJsselmeer 3 tot 4 meter ouder den waterspiegel ligt. Op de waterlijn is de breedte van het dwarsprofiel van den dijk ongeveer 40 mieter, zoodat hijl langzaam afglooiend naar den bodem, daar nog aanmerkelijk breeder is. De top van den ringdijk steekt 3V2 meter boven den waterspiegel uit. Iedere week vordert de dijk 120 meter verder zeewaarts in. Bij zijn beginpunt reeds geheel voltooid en aan het eindpunt in het beginstadium, vertoont bij' alle fa sen van den bouw; het leggen van de zfcnkstukken(, bet fatsoeneeren van het profiel, het gereedmaken der beglooiin- gen. Reeds een kilometer rekken zich de kei- leemdammen in de egale zilveren witheid van het IJsselmeer. Een horizont wordt verbroken, maar een nieuwe horizont zal openvallen. Het volgend jaar zal het Noordelijk dijkvak tot 10 K.M. ten noor den van Urk worden aanbesteed. Het eiland begint zijn armen uit te strekken naar het vastelandtot het eens de oevers grijpen zal en een vruchtbaar stuk land in zijn beide armen zal omvademen. En wéér zal waar worden, wat vroeger reeds van het lage land bij: de zee werd gezegd: Het werd uit de .gol ven gewonnen. Holl. Bond, met het onderwerp: „De taak van de Provinciale Bonden". 's Avonds om 7 uur vangt de eerste zit ting Van de algemeene vergadering aan, die om half negen overgaat in een gezel lige bijeenkomst, aangeboden door de ont vangende afdeeling. Woensdag 28 Juli wordt de algemeene vergadering om half elf voortgezet. Op de jaarvergadering komt aan de orde de verkiezing Van drie leden van het hoofdbestuur wegens periodieke af treding van de hceren Dis J. van Herksen te Ermelo en D. de Vries te Haarlem en W. G. F. Scheps te 's-Gravenhage, die resp. voor de Prov. Noord- en Zuid-Hol land zitting hebben. Voorts komen enkele voorstellen, door afdeelingen of bonden ingediend aan de orde, benevens het rap port, regelend de financieele verhouding tusschen de vereeniging en de prov. bon den, dat door een commissie, bestaande uit de heeren 'G. Buitendijk te Amster dam, H. J. ter Hoeve te Arnhem, A. Kui pers te Groningen, M. Goote en W. G. F. Schep®, beiden te Den Haag, het hoofd bestuur is aangeboden. In de zitting van Woensdagmiddag 28 Juli zal als referent optreden de beer W. G. F. Scheps van Den Haag, met het on derwerp: „De practische arbeid der af deelingen". Na de jaarvergadering vereenigt men zich aan 'n ge-meenscbappelijken maaltijd en zal een rijtoer worden gemaakt naar den St Agnietenberg naar bet standbeeld van Thomas a. Kempi®, waarbij de heer A. Wapenaar te Berkum, letterkundige en lid der vereeniging, een causerie hou den zal. Fraude bij verleening van werkloozensteun, To Diemen stel len sinds eenigen tijd twee ambtenaren van het departement van sociale zaken een onderzoek in naar de wijze, waarop aldaar de uitkeering van de steungelden aan werkloozen plaats vindt. Dit onder zoek geschiedt op last van den officier van justitie te Amsterdam, die, nadat eenige maanden geleden, in verband met een aanhangig gemaakt geval van frau de van een steuntrekker, overtuigings- stu'kken van het politiebureau te Diemen ontvreemd waren, aan het departement van sociale zaken twee ambtenaren ge vraagd had. Veilig kan worden aangeno men, dat in méér dan vijftig gevallen van steunverleening in genoemde gemeente, fraude is gepleegd door de steuntrek kers. De ambtenaar, belast met de admini stratie van den werkloozensteun te Die men verklaarde dat er nooit van ge meentewege controle was uitgeoefend. Tevens zeide hij nooit tijd te hebben 'kun nen vinden, om de door de werkfbozen verstrekte gegevens aan een nader onder zoek te onderwerpen. Een der wethouders houdt eiken Dins dagmiddag zitting ten gemeentehuize, waar hij de verschillende aanvragen om steun in ontvangst neemt en kennis neemt van de door de 'betrokken werk- looze gegeven inlichtingen. Maar ook van de zijde van B. en W. werd nooit een nader onderzoek naar de juistheid 'van de gegevens ingesteld. Rijk 'en gemeente zijn door de gevallen van fraude voor eenige duizenden guldens benadeeld. Te gen verscheidene steuntrekkers zal een strafvervolging worden ingesteld. (N. R. C.) Het onweer. Bij een kort doch hevig onweer is Woensdagavond de blik sem geslagen in een schuur van de Wed. N. te Lochem, op het oogenhlik dat de vrouw bezig was een kalf te voeren. De vrouw werd bewusteloos, doch kwam spoedig bij. Het kalf werd gedood. Haar dochter, die op eeniigen afstand stond, liep schroeiwonden op. Arrestatie met hinder nissen. Te Amersfoort heeft gistermid dag een ernstige botsing plaats gehad tusschen een autobus 'van den stads dienst en een personenauto, bestuurd door een autoslooper. Laatstgenoemde werd door de politie achtervolgd op vermoeden, dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Met groote snélheid „nam" de vluchteling diverse straten, totdat op een kruispunt een aanrijding met een stadsbus, die 'voorrang had moeten hebben, onvermij delijk werd; de personenauto den avond te voren op de automarkt gekocht werd met kracht in de flank aangere den. Het was toen voor de politie een geringe taak den „gestranden" autobe stuurder die in allerijl nog getracht had, de nummerborden van den wagen te rukken te arresteeren. Bij zijn over brenging naar het politiepost,huis zakte de man in elkaar, waarop mon hem een garage binnendroeg. Later is hij naar het politiebureau overgebracht. Van de 'vijf inzittenden van de auto bus viel er één flauw; een ander liep -een hoofdwonde op. Jeugdige r ij wiel dieven. Mot behulp van de politie uit enkele om liggende gemeenten is de Tilburgsche re cherche een bende jeugdige rijwieldieven op het spoor gekomen, die het laatste half jaar niet minder dan 34 rijwielen had gestolen, waarvan 27 in Tilburg, 2 in Breda, 3 in Oisterwijk en 2 in Goirl9. D'e ontdekking heeft zich als volgt toege dragen. Enkele dagen geleden vernam de rijksveldwacht te Moergestel, dat te Hil- varenbeek een nieuw Simplex-rijwiel te koop was aangeboden, dat was ont vreemd. De Tilburgsche recherche hier van in kennis gesteld, ontdekte bij ver dere nasporingen, dat niet één, maar twee rijwielen aan landbouwers te Hilva- renbeek waren verkocht, door den 14- jarigen H. ten B.. wonende te Tilburg. Bij diens arrestatie kwam aan het licht, dat ook de 21-jarige broer van den arres tant, zijn deel had in den diefstal en den verkoop. Bij hun verhoor bekenden de knapen, dat zij hun dieverijen hadden ge pleegd in samenwerking met nog twee andere broers, resp. 16 en 19 jaar oud. Als helers werden daarna bovendien aan gehouden W. de J. uit Gilze en P. van B. te Tilburg. D'eze beide personen, waar van de eerste krankzinnigheid simuleer de. ontkennen intusschen elke mede plichtigheid. In Tilburg zijn middelerwijl reeds 17 en in Breda, Goirle en Oister wijk 7 rijwielen opgespoord. Het onder zoek duurt voort. D'e zes verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Een kat levend begraven. In 'den Sloterpolder is eenigen tijd ge leden een ergerlijk geval van dierenmis handeling voorgekomen. Een boer be- groef een zieke kat, terwijl het dier nog leefde. Tweemaal wist het beest uit zijn graf te ontsnappen en tweemaal haalde de boer het dier terug. Tenslotte wist hij de kat onder aarde te bedelven. Een inspecteur van 'de Sophiavereeni- ging kreeg melding van het geval en stelde een onderzoek in met behulp 'van de politie. Het bleek, dat bet dier niet vooraf was verdronken, zooals de boer aanvankelijk had verklaard, noch dat hij bet den kop had ingeslagen, zooals later 'het verweer luidde. Gisteren stond de man voor d'en poli tierechter te Amsterdam terecht. Zijn Nieuwe regeling In den vorm vim een overeenkomst, ook voor geval monopolle- prljsvenchll wordt verhoogd. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen, de regeling voor de restitu tie op voorraden tarwe en andere gra nen alsmede sommige derivaten, in geval van verlaging van het monopolie-prijs verschil, te vervangen door een nieuwe. Terwijl de bestaande regeling uitslui tend voorziet in restitutie bij verlaging der monopolieheffing, zal de nieuwe re geling ook voorzien in bijbetaling voor het geval bet monopolieprijsverschil verhoogd wordt. Teneinde dit te bereiken, is voor de nieuwe regeling de vorm gekozen van een overeenkomst, welke tusschen de Neder- landsche Akkerbouw-Centralo eencrzijds en de bij die centrale als georganiseerde aangeslotenen anderzijds wordt aange gaan De nieuwe regeling zal gelden voter tarwe waaronder begrepen Vita- tarwe ingeval van wijziging van den prijs der Vita-tarwe rogge, mais en gerst en voor zoover het betreft tarwe en rogge, mede voor het uit die granen hier te lande bereide meel en bloem en voor de bij die bereiding ontstane tarwo- en rogge-afvallen. Voor de in Nederland ingevoerde tarwe bloem zal eveneens zulk een overeen komst worden ontworpen. D'e nieuwe regeling zal op 9 Augustus a.s. in werking treden. verweer was nu, dat het dier ziek was en door kinderen werd geplaagd. Uit „medelijden" had hij de kat toen maar begraven, nadat zijn knecht 'n kuil van ongeveer 40 c.m. diep had gegraven. De arbeider was het met zijn baas eens: ,,'t Was een ziekelijke, dooie kat, we dachten allemaal, dat er geen leven meer in zat." De knecht zette zijn verhaal 'voort met de lugubere mededeeling, dat de kat nog tweemaal was weggèloopen. ,,'t Wa ren z'n laatste zenuwtrekkingen", meen de hij er verklareniderwijs bij te moeten voegen. Een juffrouw was ook bij de begrafe nis tegenwoordig geweest. De officier vorderde een gevangenis straf van een maand. De politierechter nam aan, dat de boer uit domheid en onnadenkendheid had ge handeld en hij inderdaad de bedoeling had het zieke beest uit zijn lijden te hel pen. Op grond hiervan 'legde hij f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis op. DE COLORADOKEVER. Reeds in Limburg larven gevonden. In een aardappelveld in de provincie Limburg is op 6 Juli een aantal larven van den Coloradokever gevonden, blijk baar afkomstig uit de eieren, die door één. enkele kever over een oppervlakte van slechts weinige vierkante meters op de planten gelegd waren. De noodige maatregelen om dezen haard volledig uit te roeien zijn reeds genomen door den Plantemziektenkundigen D'iensit. Daar het mogelijk is, da,t er meer van deze kleine haarden in aardappelvelden in de provinciën Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland voorkomen en het voor ons land van het hoogste belang is, dat deze eveneens worden uitgeroeid, wordt een dringend beroep gedaan op alle aardappeltelers (land- en tuinbouwers, zoowel als particulieren) om nu met de grootste nauwkeurigheid hun aardappel- gewas op de aanwezigheid van de oranje- roode larven van den Coloradokever en van de door deze veroorzaakte gaten in de bladeren te onderzoeken. Het is, in verband met den ontwikke lingstoestand der larven nu het beste oogenblik, om een eventueele aanwezig heid van die larven vast te stellen en uitroeiing van zulk een haard is thans nog mogelijk, als daarvoor de noodige maatregelen worden getroffen, door den daartoe aangewezen Dienst. De belangen, die hierbij' op het spel staan, zoowel voor onze aardappedcul- tuur als voor onzen uitvoerhandel van land- en tuinbouwproducten zijn zoo groot, dat niemand in dezen mag achter blijven. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Met boeren en tuinders op stap. Een medewerker schrijft ons: Nu we na jaren weer eens hebben deelgenomen aan de excursie die de Chr. Boeren- en Tuindersbond aan zijn jaar vergaderingen pleegt te verbinden, heb ben we gelijk verstaan vanwaar de groote animo voor deze uitstapjes vandaan komt. Immers ze worden ingericht door man nen met een practischen blik, die begrij pen, dat men boeren, die een dagje uit zijn, niet brengen moet naar een model boerderij, maar naar dingen en gelegen heden, die ziji niet eiken dag zien of kun nen bezoeken. Zoo oolk nu. De excursie van dit jaar ging over Aalsmeer en Schiphol naar de Hembrug. Het was geen overladen pro gramma en er was voor onderlinge ge zelligheid rudmschoo|ts gelegenheid., Er zouden een honderd man aan de excursie deelnemen, maar in werkelijkheid over schreed het getal der deelnemers de 1801 En ze waren er uit alle deelen des lands. De Groningers en Friezen waren per autobus gekomen, maar onze mannen uit Walcheren in hun karakteristieke kleederdracht en onze vrouwen uit het land van Axel ontbraken evenmin op het appel, Onder die heel uit Zeeuwsch- Vlaanderen gekomen waren, wob ook de hoogbejaarde oud-burgem, van Zaam- slag, de heer de Putter, Zij' allen waren gekomen, ondanks de philippica die huu goestverwant, Mr Die- leman, op de vergadering van de Zeeuw- sche Mij', voor Landbouw te Zierikzee, meende tegen den Bond te mogen houden. En zij deden daarmede van juister in zicht blijken! Eén lange stoet trok in den vroegen morgen van j.l. Woensdag vanaf do Groenmarkt te Haarlem in de richting van de Haarlemmermeer. Langs Hoofd dorp en de Chr. Landbouw Winterschool aldaar ging bet door de vruchtbare pol ders, waar de gewassen prachtig stonden, waar een bezoek aan de bloemenveiling werd gebracht, die een beeld van groote bedrijvigheid vertoonde. l)e voorzitter van de veiling, de heer J. v. d. Meer ontving hier het gezelschap en leidde het rond. De dames kregen een mooie corsage en de heeren mochten de geur van tal van Flo ra's-kinderen opsnuiven. De veiling was in vollen gang en op de tribune konden de excursisten het geheel van nabij gadeslaan. Van Aalsmeer ging het naar Schiphol, een attractie voor ieder die er 'komt On der deskundige leiding' word een bezoek gebracht aan het vliegveld en de hangars en de samenstelling en positie van menig vliegtuig den leek in groote trekken dui delijk gemaakt. Het was onderwijl een gaan en komen van vliegtuigen die op hun route ook Schiphol, dat de laatste jaren sterk is uitgebreid, aandeden. En van de gelegenheid om ook eens de lucht in te gaan hebben tal van onze boeren en tuinders gebruik gemaakt. «En die het de den kwamen opgetogen aan tafel in de congreszaal. Ze hadden Amsterdam, die groote stad, gezien alsof ze was samenge steld uit Neurenberger speelgoed. Aan tafel had prof. Diepenhorst de leiding, En we weten, dan blijven de kwinkslagen niet achterwege en wee de man die door dezen hoogleeraar even „opi den hak" genomen wordt 1 Als laatste nummer stond op het pro gramma een bezoek aan de Fordfabrie ken hij1 do Hembrug. Een prachtbedrijf, waar honderden werk en brood vinden en waar de verbaasde bezoeker eenig idee krijgt hoe een auto in elkaar wordt ge zet, hoe het „bakje" precies komt op het chassis en hoe de prachtige lakkleuren er op gespten worden. Het sluit allemaal als een bus en een 'keur van prachtige wagens die in den showrom zijn opge steld, geeft een beeld van de vorderingen die onze industrie ook hier gemaakt heeft. Terwijl de thee werd geserveerd, werd het gezelschap namens de directie welkom geheeten. En deze onderneming nam de kans te baat om elke bezoeker een rijlk geïllustreerd 'prospectus aan te bie den van de door haar vervaardigde trac tor voor den landbouw. Immers zaken zijn zaken] Van de Hembrug ging het door den Groeten IJpolder weer naar Haarlem. Wie in deze buurt komt hoort namen die in den bond een goeden klank heb ben. Immers, wie kent de heer Biesheuvel uit de Houtrakpolder niet of heeft in de Haarlemmermeer nooit gehoord van den naam Verkuyl? Zij hebben aan deze streek en haar cultiveering hun beste krachten gegeven en men ziet hier hun boerderijen schuil gaan achter hoog ge boomte. E!en prachtig geslaagde excursie, waar van de organisatoren genot hebben be leefd en die in de Bloemenstad om half vijf een blij einde vond. Tot 1938, als we naar een ander stukje van mooi Nederland gaan! Aardappelen naar Zuid-Amerika. Verscheidene aardappelexporteurs te Broek op Langendijk en omgeving, be ginnen thans aan het gereed maken van zendingen aardappelen voor Zuid-Ame- rika. Hiervoor komen in aanmerking aardappelen, welke meer dan 14 dagen uit den grond zijn, zoodat het gevaar voor het optreden van aardappelziekte tot een minimum is beperkt. Voor dit doel is o.m. een hoeveelheid van de doorgedraai de en ingekuilde aardappelen opgekocht. De verpakking van deze aardappelen geeft bedrijvigheid op laadplaatsen en in de kistenfabrieken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 10 Juli: 'Matige Z. tot W. wind, toenemende be wolking met veel kans op regen of on weer, later opklarend, aanvankelijk iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 42 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6