DE ZEEUW AKKERTJES CACHETS) Jfajar gjaldbtyé maar neet TWEEDE BLAD De Unie-collecte. LOUTERING. Uit de Provincie FEUILLETON. VAN VRIJDAG 9 JULI 1937, Nr 235. De voorbereiding der Unie-collecte geeft herhaaldelijk aanleiding tot de vraag, waarvoor eigenlijk deze collecte nog noo- dig is. Sommigen meenden, zoo opper vlakkig geoordeeld, dat zij toch gevoege lijk kan worden gemist. Dit oordeel is niet juist en dient met kracht te worden weerlegd. Waarom Om te doen gedenken, hoe God de Heere ons Christelijk onderwijs heeft groot gemaakt. Om een oogenblik te doen stilstaan teneinde in herinnering te bren gen de gebeurtenissen van Augustus 1878, toen alles voor de school met den Bijbel verloren scheen en op te merken, hoe sindsdien door Gods wonderbare lei ding ons Christelijk onderwijs in onge broken lijn van ontwikkeling tot grooten bloei is gekomen. En om dan door een gave te doen bezegelen de liefde en de dankbaarheid voor hetgeen God ons en onzen kinderen in de ochool met den Bijbel heeft geschonken. Vergeten van onze historie doodt de waardeering, fnuikt de dank baarheid, verkilt de liefde voor de zaak van het onderwijs en breekt de kracht der beginseltrouw. Daarom zij jle Uniecollectedag onder ons volk een gedenkdag van groote be- teekenis. Daarom blijve de Uniecollecte in eere, als middel in den strijd voor het behoud van onze hoogste goederen. Daarom in de eerste plaats, maar daar naast ook omdat de opbrengst der col lecte niet kan worden gemist. Onjuist is de meening van velen, dat de Unie-collecte gehandhaafd blijft uit sluitend als monument der historie, doch dat zij practisch zonder eenig bezwaar zou kunnen worden afgeschaft. De staat zorgt immers voor alles? Niets is minder waar! De opbrengst is noodig: 1. Voor onze plaatselijke scholen voor gewoon lager, uitgebreid lager en voor bereidend lager onderwijs. De vergoedin gen uit de publieke kassen bewegen zich in de dalende lijn. Onze scholen mogen daaronder niet lijden en waar levensbelan gen van het onderwijs worden bedreigd, moet worden bijgesprongen, Voor vele jonge onderwijzers is nog een plaats in de school te vinden. Dat hun de gelegen heid wordt gegeven het Christelijk onder wijs te dienen, is niet alleen hun per soonlijk belang, maar niet minder het belang van onze scholen. 2. Om het Locaal Comité in staat te stellen handreiking te doen aan nood lijdende scholen in andere plaatsen (hoe dringend heeft het Christelijk be- waarschoolonderwijs het Christelijk on derwijs voor schipperskinderen en niet minder het Christelijk buitengewoon la ger onderwijs voor de misdeelde kinde ren dien steun noodig). omdat ze zich liet bedot ten en zich iets andera dan een „AKKERTJE" in de handen liet stoppen. „AKKERTJES" zyn al leen echt, wanneer er nevenstaand merk op voorkomt. Let daar om goed op, dat Ge „AKKERTJES" krijgt, want die alleen bevatten de bijzondere samenstelling volgens recept van Apoth. Dumont, welke verrassend snel werkt bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, griep, ènz. Nederlandsch Product Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 2U ct. 58.) o Had ze dan tevergeefs de groote rijk dom van Raymond Tempest's liefde op geofferd, tevergeefs geweigerd dat leven van dienen, dat ze zoo lief had met hem te deelen? Was het dan voor een verloe ren zaak geweest, dat ze haar geliefde veroordeeld had tot teleurstelling en een zaamheid, terwijl het in haar macht lag om zijn leven te vullen met alles over vloeiende vreugde? Zou ze dit leven kun nen volhouden tot het einde toe, al die lange, lange jaren door, die zich in ein- delooze eentonigheid voor haaf uitstrek ten? Maar God is getrouw. Hij liet haar gebeden en haar pogingen niet onver hoord. Maar die verhooring kwam langs een heel anderen weg, dan zij' had ver wacht en die bracht haarzelf dicht aan den oever van den donkeren doodsrivier. In haar kleine, witte kamer worstelde Patricia om het behoud van haar jonge leven en binnen enkele uren werd de be slissende crisis verwacht. Naast haar lag geknield, aan de wanhoop ten prooi, degene, om wie zich dit mooie, jonge le ven in gevaar had begeven. I 3, Om den plicht der 'tsnkwiariieid na I te leven tegenover de Oud-Strijders bij i het Christelijk onderwijs, die midden in den schoolstrijd hebben gestaan en thans met een karfg pensioen tevreden moeten zijn of in het geheel geen pensioen ge nieten en om de vereen'gineen te steu nen, die aan onderwijzers er hun wedu wen barmhartigheid be wij sen 4, Om de plaatselijke propaganda voor de school met den Bijbel te kunnen be kostigen, 5. Om de algemeene Uniekas in staat te stellen, door een bijdrage uit de op brengst der collecte werkzaam te zijn voor de behartiging van de algemeene belangen van het Christelijk onderwijs. Op dit laatste worde bijzon- dere nadruk gelegd. Laten wij niet vergeten, dat ons Chris telijk schoolwezen een éénheid, een ge meenschap vormt. Kortzichtig egoïsme beperkt den blik tot de behartiging van de belangen van eigen school en doet vergóten, dat er ook verantwoordelijkheid is voor het welzijn van de gemeenschap, waartoe die eigen school behoort. En toch is het ook voor eigen school van zoo groot belang, dat het Christelijk schoolwezen als eenheid bloeit. Daarom is, zoolang behoeften van die gemeenschap om voorziening roepen, de plaatselijke toestand nimmer een voldoende verontschuldiging voor het na laten der Unie-collecte. De Unie wenscht de belangen der ge meenschap te behartigen. Zij verleent steun aan de wetenschappelijke beoefe ning der Christelijke paedagogiek; aan de Bibliotheek ten dienste van het Chris telijk onderwijs; aan de verzorging der Oud-Strijders, enz. Maar vooral heeft zij middelen noodig voor de propa ganda. Haar taak is den strijd aan te binden en te bezielen tegen alle onverschillig heid en lauwheid in eigen kring; te zor gen, dat ook het opgroeiende geslacht bekend zij met de beginselen en de his torie van het Christelijk onderwijs. Daartoe worde zij ook dit jaar in staat gesteld door een ruime bijdrage uit de plaatselijke collecten. De tiende Zeeuwsche Zendingsdag. der Chr. Geref. Gemeenten. Onder buitengewoon groote belangstel ling is Woensdag in den tuin der voor malige Willem III kazerne te Vlissingen de tiende Zeeuwsche zendingsdag gehou den, ten bate der Chr. Geref. Zending op Midden-Celebes. Een der oorzaken van de groote be langstelling was waarschijnlijk de aan wezigheid van ds M. Geleinse i de zen deling onder de Toradja's, die hier te lande met verlof vertoeft en vergezeld was van een Toradja-goeroe. D'e morgenvergadering werd geopend door ds Kleisen van Vlissingen. Spreker riep allen een hartelijk wel kom toe en bepaalde de aanwezigen bij Exodus 13:1722. God leidde Israël uit Egypte. Et was vrees bij Israël. Doch God gaf het een gids. E'en wolkkolom des daags en een vuurkolom des nachts. Ook yoor ons was en is God de Getrouwe. D'e volgende spreker was ds A. M. Frans sen van B i e z e 1 i n g e, die de aanwezigen bepaalde bij „Heilige weten schap." Spreker wees op den nood der mensch- heid. D'aar staat geschreven: „Bij God zijn alle dingen mogelijk". D'at noemt spreker „Heilige wetenschap". Nu kan ds zaak der kerk niet failleeren. De roeping inzake de zending wordt nu met onver flauwde liefde voortgezet. Als derde spreker trad op d s J. H o o - gendoorn van Zierikzee met als onderwerp: „De zendingsgedachte". Nooit is de kerk zonder de Zendings gedachte geweest. Zij was de inhoud van Gen. 3:15. In den weg van het genade- verbond bracht God zelf h/hr tot ontwik keling. Hij heeft deze gedachte bewaard tij- dens den Zondvloed door Noach; later door afzondering van Abraham. D'e pro feten hebben haar uitgesproken door te gewagen van Chiistus als het licht der heidenen. D'e vruchten van deze gedachte werden gezien in Abraham's gezin. Later in de toebrenging van Ruth, Rachab enz. Het was weer de oude geschiedenis ge weest. Plotseling en heftig overviel haar de verleiding; voorzichtig was ze aan haar zorgvuldige bewaakster ontsnapt om zoodoende bevrediging te kunnen zoe ken in den vloek, waardoor haar leven was verongelukt. Daarna bad Patricia baar gezocht, een heelen, langen regen- achtigen nacht doorgebracht met ver moeiend zoeken en toen het morgen werd, had ze opnieuw de bitterste schande en de diepste vernedering gevonden. De zondares toonde weer het innigst berouw, maar zij', die had willen redden, was nu zelf het slachtoffer van haar heldhaftige pogingen geworden. Ontroerend was de zielesmart van de ongelukkige, toen ze besefte, welke treu rige gevolgen ditmaal haar zonde mei zich meesleepte. Een voortdurend zelfver wijt pijnigde haar hart en met afschuw voor zichzelf wachtte ze in hopen en vreezen de crisis af. Al haar bittere tra nen waren niet in staat om haar schuld uit te wissen of om doen wrekenden vin ger tegen te houden. Ze had niet durven bidden. Het leek haar heiligschennis, wanneei iem&nd als zij' het zou durven wagen oin de oogen op te heffen tot den heiligen God, die alle ongerechtigheid haat. Maar op dien ontzettenden dag, toen het leek, of ze haar lieveling zou moeten De zen dingsgedachte Gorts groeide tal tot ihet Nieuwe Testamentisch zen dingsbevel uit Ghiiftus' eigen mond. In de middagbjieenkomst trad als eer ste spreker op ds M. Nieuwenhuij- zen van Franeter: „Wat is er in uwe hand?" In de hand der wereld zijn sterke le gers en. machtige vloten. In het Ko ninkrijk Gods is dit juist andersom. „Wat is er in uw hand?" vroeg God aan Mo- zes. Een staf. Deze werd tot een slang. D'aardoor werd Mozes bemoedigd tot zijn taak en zijn roeping. Ook de kerk heeft een taak, om in de heidenlanden zielen te grijpen uit de macht der duisternis. Maar wat is er in hare hand? Niet veel. Geringe hulpmiddelen. Slechts zwakke mannen en vrouwen, het Woord van God, het gebed. D'och in het geloof onze taak aangrijpen. God werkt altijd met eon handjevol menschen. Maar Gods Woord is een kracht Gods tot zaligheid en het gebed des rechtvaardigen vermag veel. Dé Toradja-goeroe Gustaaf sprak over „Tweeërlei vaderland" en sprak van de verlossing van Israël door Mozes. Het heidendom moet ook verlost worden, maar dan door den meerderen Mozes, n.l. door Jezus Christus. Namens zijn volk zegde spr. zijn Chr. Geref. broeders en zusters hartelijk dank voor alles wat zij hebben mogen doen. Hij vroeg voor zijn volk hun gebed en hun hulp. Deze rede werd vertaald door ds M. Geleinse die daarna vertelde van zijn ervaringen op het zendingsveld. O.a. van een kampong welks bevolking jaren lang absoluutvijandig had gestaan tegenover het Christendom. Totdat op een avond do Geleinse. met den daar aanwezigen goeroe weer een bijeenkomst bad met de bevolking en Spr na afloop daarvan dacht dat bet weer tevergeefsch was geweest. D'och 's nachts werd hij gehaald door een jongen man uit die kampong, die gegre pen was door zijn woorden. Nu staat in diezelfde kampong een kerk. God heeft daar groote wonderen gedaan. Ook vertelde ds Geleinse dat Gustaaf een zoon was van een priester. Zijn va der wilde hem inwijden in den heiden- schen godsdienst. Doch Gustaaf kwam jong op de zendingsschool en geloofde in den Heere Jezus. Zijn begeerte was om evangelist te worden. Aanvankelijk zou hij timmerman worden, doch na werktijd bezocht hij de goeroeschool, werkte tot diep in den nacht eu deed na vier jaren examen voor goeroe. Als laatste spreker trad op d s G r u p- pen van Eindhoven. Hij sprak over „Ongehoorde dingen". Spreker was zeer onder den indruk van wat hij dezen mid dag gehoord had. Er werd bewaarheid wat in Psalm 87 berijmd staat „D'e Fi- listijn, de Tyriër, de Mooren", enz. Wan neer wij de liefde Gods kennen dan wor den wij echte zendelingen in dienst van Jezus. Hierna liet hij door de aanwe zigen ds Geleinse en goeroe Gustaaf toe zingen Psalm 134: 3 en eindigde hij1 na de medewerkers aan dezen bijzonder ge slaagden zendingsdag dank gezegd te hebben voor hun arbeid- met dankgebed. Gymnastiek. Oefeningscompetitie- wedstrijden. De oefeningscompetitiewedstrijden, die beo'Ogen het turnpeil te verboogen door onderlinge ontmoetingen van de vereeni- gingen volgens het plan van den voor zitter der technische bestuurderen K.N. G.Y. zij!n thans ten einde gebracht in de bedde Bevelanden en in de groep West- Brabant. In West-Brabant heeft Sparta uit Ber gen op Zoom de eerste plaats, die na de eerste ontmoeting ingenomen werd, kun nen heroveren, door in de derde ontmoe ting 351 punten te behalen. In den twee den wedstrijd haalde Sparta het laagste aantal punten. De laatste wedstrijd was dan ook interessant. Bovendien was zoo wel deze als de voorgaande van 'kame- raadschappelijken aard en werd in eens- gezinden geest gewerkt. U.d.I. van Ber gen op Zoom, dat aanvankelijk de tweede plaats innam, daarna één werd, werd nu weer twee, met totaal 959 punten, tegen Sparta totaal 969V2 punten. Prins Hen drik, Breda, bleef nummer drie met 902 punten. De turner, die in de drie ontmoetingen missen, toen ze nergens hoop of uitkomst vond, toen knielde ze opnieuw, door be rouw verteerd, neer aan den voet van het kruis en terwijl ze daar haar leed uitsnikte en stamelend smeekte om het behoud van dat kostbare leven, legde ze een plechtigen eed af, die alleen in den hemel gehoord en aangenomen werd. HOOFDSTUK XXII. Droeve gebeurtenissen. „Je zult vandaag alleen moeten lun chen, Bertram," kondigde Enid aan, toen ze op een stormachtigen herfstmorgen luidruchtig binnentrad in de kamer, waar haar man door zijn correspondentie in in beslag werd genomen. „Dat is niets bijzonders voor me," ant woordde hij' cynisch. „Maar wat heb je nu vandaag weer?" „Ik heb een afspraak met Loveday,*die graag inlichtingen van me hebben wil, betreffende baar bruidsuitzet." „Zoo, zoo, is het den armen, ouden Ldj'le dan eindelijk gelukt, haar te ver overen?" „Ja," zuchtte ze, „het was toch eigen lijk ook wel ta verwachten, want Everard heeft zoo lang bij' haar aangehouden en hij heeft toch ook goede vooruitzichten. Maar ik had altijd gehoopt, dat Loveday het hoogste aantal punten behaalde, was P. Bakker, lid van U.d.I., n.l, 271. Daarop volgde J. de Nijls, lid van Sparta, met 246% punt en als nummer drie P. van der Meeren, eveneens lid van Sparta, mot 243% punt. In de groep Bevelanden brachten de drie ontmoetingen geen verandering in de aanvankelijke volgorde. Bij' de eind stand had Volharding, Goes, 937 punt; Sparta, Krabhendijke, 892%; Olympia, Kapellen 830; O.K.K., Kortgene, 754 en V.Z.O.S., Ierseke, 612% punten. De eerste drie vereenigingen zijin K.N.G.V.- lid, de beide laatstgenoemden zijin proef- lid van den Kring. Hoogstgelklasseerde turner in deze groep was J. Welleman van Olympia met 250% punt. Daarop volgen Vois van Vol harding en Hoogstrate van Sparta, die ieder 233% punt behaalden. Door verschillende omstandigheden werden de ontmoetingen in de groep Walcheren uitgesteld tot September a.s. Deze winter zal ook een dergelijke com petitie voor de dames-afdeelingen ver werkt werden. Amerikanen naar Zeeland. Evenals zulks in 1936 het geval is ge weest zal in 1938 een groot gezelschap Amjerikanen als .„Horticultural Pilgri mage to Holland 1938" ons land bezoe ken. De tocht is vastgesteld van 514 Mei. De reis zal worden gedaan met het S.S. „Statendam". Op het programma staat ö.m. een bezoek aan de bloembollen- velden, de groote steden, doch ook Oud- Vossemeer, Goes en Walcheren zullen worden bezocht. Middelburg. Woensdagavond was door de Regelingscommissie voor den alhier gehouden Bondsdag van Geref. jongelin gen een gezellige samenkomst belegd in St. Joris. D'aartoe waren alle medewer kers en -werksters uitgenoodigd. Toen de heer Antheunisse de vergadering opendo, was de groote benedenzaal bijna geheel gevuld. De voorzitter wees op den uitne mend geslaagden Bondsdag, dank zij al ler medewerking en deelde mee, dat bij verschillende leden der Commissie dank betuigingen waren ingekomen voor 'de prachtige organisatie. Hij was van oor deel, dat vele landgenooten een prettige herinnering aan Zeeland zullen bewaren Namens de Centrale Commissie dankte hij allen die op een of andere wijze hun medewerking verleenden voor het wel slagen. In den loop van den avond, die als ont spanningsavond was bedoeld en als zoo danig uitnemend slaagde, werd de alhier opgenomen Bondsfilm vertoond, die een goed beeld geeft van alles wat op den Bondsdag te zien was. Regeling met buiten gemeenten. In de vergadering van 8 April 1936 besloot de gemeente raad tot bet aangaan van een gemeen schappelijke regeling tot toelating van leerlingen uit buitengemeenten op de scholen voor uitgebreid lager onderwijs. Thans heeft ook de gemeente Arnemui- den zich bereid verklaard een zoodanige regeling met de gemeente te treffen. B. en W. stellen den Raad voor een besluit daartoe te nemen. Een propagandamarsch. De Middelburgsche Turnvereeniging „Wilhelmina" zal Zaterdag een propa gandamarsch door een deel der stad ma ken met voorop de band van bet Tam bours- en Pijperscorps „Juliana". De stoet vertrekt te half acht van de Haring plaats. Schore. Ter standplaats Zierikzee is als electricien bij' de Posterijen, T. en T. te werk gesteld G. Fraanje van bier, oud leerling van de Ambachtsschool te Goes. 1 Loop der bevolking over de maand Juni 1937. Ingekomen: B>. A. Bruinshoofd en gezin van Kruiningen naar A 53. Vertrokken: J. S. Bruinshoofd, echtge- noote van J. van O'osten, naar Wemeldin- ge; K. EVersdijlk, zonder beroep, naar Groningen; J.. E|. Heerbaart en gezin, machinist, naar België; Jacoba de Keij- zer, echtgenoote van J. W. van Stel, naar Kapelle. Ierseke. Donderdagmiddag had men in de woning van Jac. v. d. Plasise aan de nog eens mijn zuster zou worden." „Waarom?" vroeg hij' scherp. „Voelde je broer zich dan ooit tot haar aange trokken?" „O, nee, dat niet," lachte ze onverschil lig, „hoewel ik vaak geprobeerd heb zoo'n neiging bij' hem op te wekken. Maar ik geloof, dat hij een hardnekkige, ouwe vrijer is. Ik heb de hoop voor hem al lang opgegeven." „Maar nu moest je eigenlijk je af spraak met Loveday maar eens uitstellen tot morgen", zei Bertram op een toon van gezag. „Ik zou graag willen, dat je met me mee 'ging naar H'aslemere, om 'teen en ander met den architect te bespreken over de inrichting en de versiering van ons huis." „Wat is dat toch een vervelende ge woonte van jou om plannen te maken en te bespreken, zonder vooraf mij daar over te raadplegen!" riep ze geërgerd uit. „Natuurlijk kan ik nu niet met je mee gaan!" „Nooit zul je ook eens datgene doen, wat ik van je vraag", antwoordde hij kort. „Ieder ander schijnt meer recht op jvu te bezitten dan je eigen man." „Kom, wordt nu alsjeblieft niet sen timenteel", zei ze knorrig. „Die tijd is lang voorbij. Ik vind het bovendien ook buitengewoon dom van je, dat je dat huis in Haslemere genomen hebt, terwijl ELLENDIG DOOR RHEUMATISCHE RUGPIJN. Thans nergens meer last van. „Ongeveer 8 maanden geleden had ik vreeselijke rheumatische pijnen in mijn rug. Na drie weken ^an ellende zag ik ten advertence van Kruschen Salts en probeerde het. Na viermaal de kleine da- gelijksche dosis genomen te hebben, wer den de pijnen geleidelijk minder en nu kan ik zbggen, dat ik nergens meer last van heb, dank zij Uw wonderbaar Kru schen Salts." Mevr. M. D. te S. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt zoodoende Uw lichaam vrij van alle schadelijke afval stoffen, waaruit rheumatische pijnen e.d ontstaan. Bovendien zult U zich door de gezonde, geregelde werking van Uw in wendige organen veel flinker en energie ker voelen. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.75 en 1,60 per fla con. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Damstraat het ongeluk dat bij het vullen van een kapokbed een vonk in de kapok vloog. Binnen enkele seconden was het een vuurzee. Buren hadden de tegen woordigheid van geest om het bed uit het huis te sleepen en het vuur buit'en te falusschen. Assurantie de'kt de schade. Mej. 'Slabbekoorn-'Stroosnijder had het ongeluk van de zoldertrap te vallen, haar been te breken en haar enkel te kneuzen. Dr Polderman achtte over brenging naar een der ziekenhuizen te Goes geweuscht. De grootste drukte van het pannen- varen is nu geëindigd. Reeds zijn ruim 2.000.000 pannen te water gebracht. De werkloosheid is momenteel geheel gewe ken. De broedval is evenwel nog niet druk, slecht enkele broedjes zijn nog maar te bespeuren. De berichten van den Rijkswaarnemingsdienst zijn echter zeer gunstig. 's Heer Arendskerke. Gisteren had al hier de oefening plaats van de brand weer. Opnieuw is gebleken, dat het mate riaal wel wat te wenschen overlaat, 's Heer Arendskerke bezit nog een hand pompspuit, wat gezien de uitgestrektheid van de gemeente toch zeker niet voldoen de is. Het zou dan ook wenschelijk zijn, dat 'sHeer Arendskerke de beschikking kreeg over een automotorspuit. Tholen. Waar algemeen verwacht was, dat het beschot bijl de vroege aardappe len gering zou zijn, blijkt thans bijl het rdoien dat 'dit bijlander goed te noemen is. Evenwel is de kwaliteit bij sommige perceelen niet best. De prijzen zijtn echter zeer goed te noemen, zoodat de uitkomst voor den verbouwer bevredigend is. Vlissingen. D'e provinciale boot ver voerde Donderdag pl.m. 2400 passagiers en 116 auto's. Het vorige jaar waren deze getallen resp. 1650 en 78. Bruinisse. Donderdagavond had aan boord van het mosselvaartuig BRU 39 een ernstig ongeluk plaats, dat betrekke lijk goed is afgeloopen. D'e mast van het vaartuig zou met de lier gestreken wor den, doch daar de pal van de mast naast de kammen viel, was de mast niet meer te houden en plofte naar beneden. De schipper H. J. J. wilde nog remmen door de pal weer op de lier te werpen, doch de vaart van de mast was niet meer te stuiten, want de kammen der lier vlogen er af en deze werd geheel vernield. De schipper werd aan een der handen ge kneusd en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. Terneuzen. E'en steur gevangen In den zoogenaamden westput in de Noordzee is door de bemanning van het visschersvaartuig Arn. 5 een steur gevan gen van 3 M. lengte. Slechts zelden treft men steur in deze omgeving aan. Het dier zal naar IJmuiden worden vervoerd om te worden ontleed. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bij vooruitbetaling. je wist, dat ik mijn goedkeuring daarvoor niet gaf. Als je dan „May fair" niet kunt koopen, blijf ik nog veel liever waar we nu zijn." „Natuuilijk kan ik „Mayfair" niet koo pen", antwoordde hij' boos. „Je zult het huis, dat ik nu gekocht heb, evengoed mooi vinden als je je maar de moeite wilt -doen, om het eens te gaan bekijken. En vandaag zul je dat doen. Ik wil, dat je er heen gaat." „Zoo?" zei Ehid koel. „Eb ik ben niet van plan om mijn afspraak met Loveday daarom uit te stellen. Ik heb haar be loofd te komen." „Je kunt evengoed morgen naar Love day gaan", zei haar man norsch. „Nee, dat kan ik niet. Morgen heb ik een repetitie. En dan kan ik je meteen meedeelen, Bertram, dat mijn nieuw en gagement bij het tooneel de volgende week begint." Hij schrok verwonderd op en vroeg boos: „Wat bedoel je? Hou je me voor den gek?" „Heelemaal niet", antwoordde zijn vrouw bedaard. „Ik breng je alleen maar even met dit feit in kennis." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5