Ordening in het Bouwbedrijf. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Landbouw ordenlngswet van de baan? Telegrammen over Oost-Souburg naar de Groote Abeele een rijwielpad is aangelegd, wordt nu een prachtige verbinding verkregen tusschen Vlissingen en Middelburg, waarvan zeker veel gebruik gemaakt zal worden. Directe belastingen. Verplaatst met ingang van 1 Aug. 1937 de tijdelijk rijksklerk K. Bruel van Goes naar Eindhoven. Bevorderd tot Adjunct-Commies der Directe Belastingen enz. de Rijksklerk met vakexamen J. J. van Antwerpen, werk zaam ter Inspectie der Directe Belastin gen te Goes. Jeugdmeetingi te Kapelle. Wijl vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende een openluchtsamenkomist te Ka pelle, georganiseerd door de kringen en ringen van Geref. Meisjes- en Jongel. vereenigigingen op Zuid-Beveland. Ds Kruyswijk van Hilversum hoopt daar te spreken over „Kerk en jeugd" en Ds J Overduin van Kampen over „De bespot telijke wapenrusting". Ds A. Scheele te Kapelle zal een slotwoord spreken. Ook ouderen worden gaarne verwacht. Voetbal. Goes. Gisteravond speelden op het Gem. sportterrein Goes A een voetbalwedstrijd tegen Goes B. Goes A wist den strijd met 41 te winnen. Middelburg. Paling voor de vesten. In de vesten zijn onder toe zicht van een deskundige, dhr B. J. de Korte uit Ginneken, technisch ambtenaar ter Visscherij-inspectie, 700 pond poot- aal uitgezet. Dit geschiedde op initiatief van de Vissoherij-vereeniging voor Wal cheren. De dieren waren in manden van 70 pond naar hier gebracht, na in het Hollandsoh Diep te zijn gevangen. 'De 11 M U C O. In de Vergenoe ging hield het Mimuco-comité Dinsdag avond haar slotvergadering, waarbij het bestuur van het Middelburgsch muziek korps als gast aanwezig was. •In zijn rede sprak de voorzitter van het Mimuco-comité zijn voldoening er over uit, dat ondanks ondervonden tegen slag, nog een bedrag van f2668,44 kon worden afgedragen. .Na de overdracht sprak dhr Hoegen van Hoogelande als voorzitter van het Middelburgsch Muziekkorps woorden van lof en waardeering voor hetgeen ook nu weer door het comité is gedaan. Tijdens de vergadering speelde het Mid delburgsch Muziekkorps onder leiding van dhr Calatz voor de Sociëteit enkele nummers. Opgelet. Zooals bekend rijdt de electrische tram in de Langeviele komende van de Maikt steeds op de lin- kerrail^. Dit is reeds jaren als een onge mak gevoeld vooral voor weggebruikers, die ter plaatse niet bekend zijn. Thans is mede met het éénrichtingsverkeer, de toestand nog moeilijker geworden en is besloten vanaf morgen de tram rechts te laten rijden. Vlissingen. Onder buitengewoon groote belangstelling is in den tuin der Willem III-kazerne de tiende Zendingsdag der Ghr. Geref. gemeenten in Zeeland gehou den. Achtereenvolgens spraken ds Klei- sen van Vlissingen, ds Franssen te Bie- zelinge, ds Hoogendoorn te Zierikzee, ds Nieuwenhuyzen te Franeker, ds Geleynse, zendeling onder de Toradja's en een To- radja-Goeroe. Goes. Maandag was het wat stil op de Nijtengo V, maar de Dinsdag leverde wat meer bezoekers. Ook gisteren was het vrij levendig. Waar de expositie Zaterdag a.s. wordt gesloten wekken wij' hen, die nog niet geweest zijn, op er spoedig een kijkje te gaan nemen. De collecte voor de Gommissie van Samenwerking heeft deze week op gebracht f 51. Hansweert, D'e heer J. Kooman, elec- tricien bij de electrische centrale alhier had het ongeluk tijdens zijn werkzaam heden beide handen ernstig te branden aan een benzinelamp. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wemeldinge. Met ingang van 1 Aug. a.s. is in gelijke betrekking overgeplaatst naar de Postbrug alhier de brugwachter D. Kromhout te Akelsloot (N.-H.) Ritthem. Gemeenteraad. De Raad vergaderde Woensdagmiddag. Af wezig met kennisgeving dhrn J. Gevaal en L. Osté. De exploitatievergoeding aan de bij zondere school over 1935 wordt vastge steld op f935. Het voorschot op de ex ploitatievergoeding 1937 wordt vastge steld op f 150. De navolgende subsidies werden vast gesteld: f25 aan de afd. Souburg-Ritthem van de vereen. „Het Groene Kruis"; f 10 aan de afd. Souburg-Ritthem van het Genoot schap voor kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies; f 450 aan het Burgerlijk Armbestuur; f 85 aan de afd. Souburg- Ritthem van de vereen, voor Chr. Wijk verpleging. Dit bedrag wordt wel aan den hoogen kant geacht, doch wordt toch, ge zien het beoogde doel, verleend. Dhr De Pagter merkt op, dat de collec ten der vereeniging sterk verminderen. Ook het ledental vermindert sterk. Oor spronkelijk was er een flinke kas, doch deze is ingeslonken. Dhr De Visser zegt, dat degenen, die geholpen worden, onderling de kosten zouden moeten dekken. Dan behoeft de gemeente geen subsidie te verleenen. Dhr Louwerse vindt het niet aanbeve lenswaard dat naast de contributie nog een collecte bij de leden wordt gehouden. Vervolgens wordt aan het muziekcorps „Oefening na den Arbeid" een subsidie verleend van f 20. Dhr Louwerse vraagt, of aan deze ver leening ook nog voorwaarden worden ver bonden, bijv. dat het op Zondagen verbo den is muziekuitvoeringen te geven. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr Tange vindt, dat geen subsidie moet worden verleend. Dit dient aan het particulier initiatief te worden overgela- ten. Wanneer men bij Oranjefeesten van de diensten van het muziekkorps wenscht gebruik te maken, dan kan zulks afzon derlijk worden betaald. Ook is spr. er principieel tegen, dat sommige uitvoerin gen in andere gemeenten met een bal be sloten worden. Dhr De Visser zegt, dat iedereen van de muziek kan genieten in tegenstelling met andere vereenigingen, bijv. een gei- tenfokvereeniging, waarin slechts- enkele bepaalde personen kunnen deelnemen. De gemeenterekening 1936 wordt aan geboden met een bedrag in ontvangst van f 18.695.81 en in uitgaaf van f 15.782.43, alzoo met een batig slot van f 2913,38. Eveneens wordt aangeboden de reke ning van het Burg. Armbestuur over 1936 met een bedrag in ontvang van f 1416 en in uitgaaf van f 1211, alzoo met een batig slot van f200. De begrooting van het Burg. Armbe stuur voor het dienstjaar 1938 wordt daarna behandeld. De inkomsten en uit gaven worden op f 1323 uitgetrokken, ter wijl de post onvoorziene uitgaven f 103 bedraagt. De gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1938 wordt aangeboden met een be drag aan inkomsten en uitgaven van f 16.696 en een post van onvoorziene uit gaven ad f 1672. De opcenten op de personeele belasting zullen worden verlaagd van 150 op 140. Waar de'ze gemeente in de 8ste klasse is geplaatst is deze belasting aanmerkelijk hoog. Zulks is tot stand gekomen onder den druk van de slechte economische toe standen in 1934. Evenwel 'brengen de 'be lastingen in deze gemeente aanmerkelijk meer op dan de raming. In 1934 raming f 6200, werkelijk ontvangen f 7084; in 1935 raming f 5195, werkelijk ontvangen f 5956 In 1936 raming f 5681, werkelijk ontvan gen f 6317. 10 opcenten brengen f 80 op, zoodat dit geen merkbaar verschil uitmaakt, te meer daar in 1937 de opbrengst der grondbe lasting op de ongebouwde eigendommen met f 330 door het Rijk is verhoogd. Dhr Louwerse stelt voor de verminde ring te bepalen op 25 opcenten, dit is slechts f 200. De voorzitter antwoordt, dat hij met den secretaris ter Prov. griffie is geweest Hierbij bleek, dat men het niet op prijs stelde dat voormelde 'belasting met een te grooten sprong zou worden verlaagd. Het is beter dit van jaar tot jaar te regelen. Men zou de kans loopen, dat na verloop van jaren weer een aanmerkelijke ver hooging zou moeten plaats vinden. De vereeniging „Wederzijdsoh Belang" te Middelburg heeft een verzoek ingediend tot vermindering van pacht van een stuk je land van vorenbedoelde vereeniging. Hierop wordt afwijzend beschikt. De pacht 'bedraagt f 55 per gemet. Rondvraag. Dhr De Pagter vraagt of het houtgewas langs onder scheidene wegen zou kunnen worden ge snoeid. De voorzitter zegt, dat deze week aan de desbetreffende personen aanschrijvin gen zijn verzonden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wezep, B. van Ginkel te Renswoude; te Westzaan, H. Kreb, cand. te Groot Schermer. Aangenomen naar Bergeijk (toez.), N. H. Kuiperi Jr., cand. te Acquoy; naar Nes en Wierum, H. W. Hémjmes, cand. te Utrecht. Bedankt voor Raalte, A. H. Hellemans te Geldermalsen; voor Foudgum, H. W. Hemmes, cand. te Utrecht. Hulpprediker. Bij de Ned. Herv. Gem. te Terneuzen is benoemd tot hulpprediker de heer F. H. J. Bik, tbeol. cand. te Den Haag. Ds H. L. A. Feykes f In den ouderdom van 64 jaar is te Oudega (H. O. N.) overleden, Ds H. L. A. Feykes, predikant bij de Ned. Herv. Gem. aldaar. Ds Feykes werd op 17 Januari 1897 te Marken in het ambt bevejtigd. Vandaar vertrok hij in 1901 naar Arnemui- d e n; op 5 Juni 1904 deed hij zijn in trede teGolijnsplaat, welke ge meente hij gediend heeft tot 29 September 1929, toen hij naar Oudega vertrok. Ta Golijnsplaat heeft Ds Feykes een belang rijk aandeel gehad in de stichting van het Oude-liedenhuis „Rustoord" en de stich ting van een Ghr. Bewaarschool. Chr. Kweekschool te Middelburgi Nuttige handwerken. Geslaagd de da mes: A. E. Contant, Golijnsplaat; G. L. Dronkers, Hansweert, P. M. Flipse, St.- Laurens, N. Leonhardt, Middelburg. Eindexamen R. H. B. S. Voor het eindexamen der R.H.B.S. te Middel burg afdeeling A slaagden gisteren: P. H. M. Adriaansens te Kohdekerke; G. W. Brakman te N. en St. Joosland; A. P. Dockheer, E. M. J. P. Groosman (m.), S. Jongeneel, J. D. Julianus allen te Middel burg. Middelburg, Tot de eerste klasse der i R.H.B.S, te Middelburg zijn de volgende j 40 Candida,ten tot de eerste klasse toege laten: F, Ort (m), J, P. Cappon, C. van Holthuizen, J. G. Hendrikse, J. D. Waa- ge, T. v. Ommeren (m), J. Timmerman (m), S. Schouten, E. A. Koopman (m), L. A. Kampman, W. Barentsen (in)., W. Nieuwdorp, A. C. ter Weer, G. M. van Opdorp, B. Leijnse, J. M. Hi. Pouleijh, L. E. Groosman, P. J. I. van Waesbergbe, G. J. W. Weeda, A. Graafhuis, J. M. W. Hoogesteger, W. Maas, A. Strubbe, M. J. G. Pieteise (m), A. Vos, P. P. Bleuel, J. Dedecker, J. P. Rotman, E. Hondius (m), P. G. Kodde (m), allen te Middel burg, H. J. F. Schneider, A. Ehgelsma (m), N. Ruitenbeek (m), G. Th. Wolders, allen te Koudekerke, J. P. C. van Mael- sacke en L. Langebeeke, Arnemuidcn, A. Sluimer, N. en St. Joosland, M. C. Geldof en J. D. de Voogd, beide te Veere, A. R. Schilt, Serooskerke. Afgewezen zijn 8 can- didaten. Hansweert. Geslaagd voor costumière voor de vereeniging van leeraressen te Eindhoven de dames Jantje Brouwer en D'ora Durinck, bgjden alhier. Leerares was mej. M. BlokBal alhier. Auto tegen boom gere den. Woensdagvoormiddag is op den rijksweg BredaEtten een luxe auto, waarin gezeten waren de heer en me vrouw v. D. uit Dordrecht, die op vacan- tiereis gingen, geslipt en tegen een boom gereden. Beiden bekwamen ernstige ver wondingen en moesten naar het zieken huis te Breda worden overgebracht. Me vrouw v. D., die een schedelfractuur had bekomen, is aldaar in den loop van den namiddag aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van den heer v. D. was Woesdagavond bevredigend. Bootje op de Maas over varen. Een inzittende ver dronken. Gistermiddag warén de 24- jarige M. en de 28-jarige H. te Rotterdam in een roeiboot op de Maas aan bet staal- draadvisschen. In de nabijheid van deze roeiboot bevond zich een tweede, waarin eveneens twee mannen zaten. Stroomaf waarts naderde een motorschip; door den houw van zijln vaartuig zag de schipper alleen de tweede roeiboot, doch de eerste niet. Deze werd overvaren en zoo ernstig beschadigd, dat het bootje ter stond in de diepte wegzonk. M. werd gered, maar H. is verdronken. Echtpaar bewusteloos aan getroffen. In den nacht van Zonidag op Maandag heeft de politie te Amster dam een 27-jarigen bewoner van de Haar lemmer Houttuinen gearresteerd, die er van verdacht wordt zijn echtgenoote door gasvergiftiging van het leven te hebben willen berooven. Toen Zondagavond laat de schoonmoe der van den verdachte zich aan de wo ning van haar dochter vervoegde, kreeg ziji op haar bellen geen gehoor. Buren verzekerden echter, dat het echtpaar thuis was. Eenige ongerustheid ontstond, en toen men ook bij aankloppen aan de deur van de woning geen gehoor kreeg, besloot men de deur open te breken. Nadat men de deur had opengebroken, rook men aanstonds een scherpe gaslucht. Men begaf zich naar de keuken en trof daar den man zoowel als de vrouw be wusteloos aan. Nog vóórdat een ambulance-auto ter plaatse was, 'kwam de man reeds weer bij, terwijl hij geen nadeelige gevolgen van het gas bleek te ondervinden. De vrouw was er echter erger aan toe. Vooral verklaringen van de huren over het hooren van voetstappen, vlbk voor de ontdekking, wekten argwaan. Gok het feit, dat de man van het gas nagenoeg geen hinder had ondervonden, terwijl de vrouw er ernstig aan toe was, wékte be vreemding. Tenslotte vond de politie vol doende aanleiding om den echtgenoot, verdacht van poging tot moord op zijn echtgenoote te arresteeren. De bewoners van de Haarlemmer Hout tuinen toonden zich zeer verontwaardigd tegenover verdachte en dreigden heim te lijf te gaan, hetgeen de politie echter wist te verhinderen. Hoofd afgefcneld. Aan boord van 'tZweedsche ss. „Sir Ernest Castle" liggende in de Waalhaven te Rotterdam, is gisteren een ongeluk gebeurd, dat een 39-jarigen Zweedschen matroos het leven heeft gekost. De matroos geraakte tijdens werkzaamheden bekneld tusschen het on derstel van een hijschkraan, die op het tusschendek is gemonteerd, en een zij wand van het schip. Het hoofd van het slachtoffer werd nagenoeg geheel afge fcneld. 1 HET SPAANSCHE SCHIP „THORPEHALL". Het kort geding. Voor den President der Middelburg- sche Rechtbank, als hoedanig fungeerde Mr Th. Portheine, vice-president, die werd bijgestaan door den Griffier dier Rechtbank Mr H. Pleyte, werd Woens dagmiddag in kort geding behandeld de zaak van de Vennootschap ingevolge de Spaansche wet Banco Gurpuzcoano te San-Sebastian, en anderen, tegen Joseph Andrews, kapitein van het te Vlissingen liggende s.s. „Thorpehall", welker lading gedeeltelijk is in beslag genomen. Voor de eischers trad op als procureur Mr H. van der Beke Callenfels, advocaat en procureur te Middelburg en als advo caat Mr A. van Os, advocaat en procu reur te Dordrecht. Voor den kapitein van de „Thorpehall" occupeerde Mr F. W. Adriaanse, advocaat en procureur te Middelburg. Mr van der Beke Gallenfels persisteer de bij' de vordering tot sequestratie van de in beslaggenomen lading en vroeg akte van zijn verklaring, dat genoegen geno men wordt met benoeming van slechts één sequester. Hij stelde voor, dat als se quester zou worden benoemd de Neder- landsche Handels Mij., gevestigd te Am sterdam, welke over behoorlijke opslag plaatsen beschikt. De advocaat van de eischende partijen heeft bij pleidooi nader de gronden aan gevoerd tot het verkrijgen van een bevel tot sequestratie. Door de Baskische regeering en de Spaansche Republiek werd bij monde van den procureur Mr W. K. H. Dieleman, advocaat en procureur te Middelburg, het verzoek gedaan om toegelaten te worden als tusschenkomende partij in dit geding. De Baskische regeering en/of de Spaan sche Republiek beweren eigenaar te zijn van de in beslag genomen goederen op grond van onteigening wegens staats- noodrecht. Mr Dieleman voerde ten aan zien van de gevorderde sequestratie ver der Staats- en Volkenrechtelijke bezwa ren aan. Hij acht de eischers niet ontvan kelijk in hun vordering en bepleitte voorts de onbevoegdheid van den President om van deze zaak kennis te nemen. Reconven- tioneel werd door Mr Dieleman voorts gevorderd opheffing van het ten verzoeke van de eischers gelegde beslag, subsi diair een gerechtelijke plaatsopneming, alvorens de president een eindbeslissing in kort geding zal geven. Mr F. W. Adriaanse, procureur van den gedaagden kapitein, acht de vorde ring van eischers praematuur. De kapi tein van de „Thorpehall" is niet in ge breke in het nakomen van zijn verplich tingen. Er bestaan geen practische be zwaren tegen opslag van de in beslag genomen lading, wel juridische bezwaren. Gedaagde heeft geen bezwaar tegen se questratie van de in beslag genomen la ding. Hij acht den kapitein in privé niet aansprakelijk. Na re- en dupliek heeft de President beslist, dat uitspraak zal worden gedaan ter openbare terechtzitting van Zaterdag 10 Juli 1937 des voormiddags om elf uur. Aannemers en bouwpatroons vergaderen. De Nederlandsche Aannemers- en Pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Ne derland heeft te Amsterdam zijn jaarver gadering gehouden. Blijkens het jaarverslag van den secre taris, Mr B. Bouwman, vertoont de wo ningbouw in 1936 een daling ten opzichte van 1935 van 36 pot. Het totaal der aannemingscijfera be droeg over 1936 ruim f 34 millioen tegen f 81 millioen in 1935. Over de eerste vier maanden van 1937 is in totaal aanbesteed voor een bedrag van ruim f 57 millioen, tegen f 27 millioen in do overeenkomstige maanden van 1936 (Maastunnel, N.O.- polder Zuiderzeewerken). Bij de behandeling van dewet op de vestigingseischen van nieu we ondernemingen ter uitoefening van ambaoht of kleine nijverheid en haar ge volgen voor het bouwbedrijf, kwam de in leider Mr B. Bouman tot de conclusie, dat het ontwerp de mogelijkheid bevat voor het bouwbedrijf iets goeds te berei ken, althans ten aanzien van nieuwe on dernemingen. Voor zoover de onderne mingen niet onder de wet op de vesti gingseischen zouden vallen, zouden ze ge- baoht kunnen worden onder de bedrijfs- vergunningenwet. Voor de N. A. P. B., welke een voor aanstaande plaats inneemt in het Neder landsche bedrijfsleven, is de taak wegge legd de toepassing van de wet op de ves tigingseischen ter hand te nemen, om er toe mede te werken, eenige verlichting in veler benarde positie te brengen. Verder kwam in behandeling de wet op de bindend- en onverbindendverkla- ring van de bepalingen uit collectieve ar beidsovereenkomsten. Op 1 Juni 1936 was het aantal arbeiders, dat de collectieve contracten had aangegaan 252.312, het aantal ondernemingen 38.761, waarvan bij de bouwbedrijven 48.464 arbeiders in 10.733 ondernemingen. Het aantal collec tieve contracten, dat in Nederland bestaat is 1229, waarvan bij de bouwbedrijven 107. Da bindendverklaring aldus de in leider, Mr Bouman, bevordert bet aan tal collectieve arbeidsovereenkomsten en schept tegelijkertijd mogelijkheid tot cen tralisatie der sociale wetgeving. Het verplichte lidmaatschap wordt er door overbodig. D'e bezwaren, die tegen de bindendver klaring kunnen worden ingebracht zijn niet van wezenlijk belang en werden door spr. weerlegd. Spr. concludeerde, dat het in het belang van het bouwbedrijf is de collectieve ar beidsovereenkomst t.z.t. bindend te ver klaren. Uitvoer van eieren. In de week van 29 Juni tot 6 Juli zijn hier te lande voor uitvoer toegelaten 16.742.584 eieren en wel 15.944.504 kip pen- en 798.080 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschland 8.092.840 kip pen- en 312.800 eendeneieren, naar Enge land 6.168.360 kippen- en 485.280 eenden- De „T^jd" verneemt, dat de besprekin gen in de Centrale Commissie voor de Landbouwcrisiswet welke begin Juli her vat zouden worden om de leden in de gelegenheid te stellen, een definitief standpunt in te nemen ten aanzien van de Landbouwordeningswet geen voortgang zullen hebben. Namens den nieuw opgetreden minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visseherij ad inte rim, mr M. P. L. Steenberghe, heeft de secretaris-generaal, mr dr A. A. van Rhijn, aan de leden der Centrale Com missie een schrijven gericht, waarin hij dezen verzoekt, zich uit te spreken over de vraag of een nadere bespreking van het voorontwerp in dit stadium, nu de nieuwe minister opgetreden is, wel zin heeft. De nieuwe minister zou het voor- ontwerp in nadere overweging moeten nemen. Negen leden der Centrale Commissie hebben geantwoord, thans geen prijs te stellen op een verdere behandeling der zaak. Slechts twee leden wenschten de behandeling voort te zetten. Indien niet alle voorteekenen bedriegen, is hiermede het voorontwerp Landbouw ordeningswet voorgoed van de baan. Naar het „Volksblad" te bevoegder plaatse vernam, beeft minister Steen berghe het voorontwerp nog in beraad. De bewindsman heeft nog geen enkele beslissing er over genomen en zelfs, wan neer hij zich met den inhoud van het voorontwerp niet zou kunnen vereenigen, beteekent zulks nog niet, dat er op het gebied van landbouwordening niets zal gebeuren. eieien en naar andere landen 1.683.304 kippeneieren. Juni was een gcede maand voer het Westland. De omzetcijfers der groentenveiling „Naaldwijk" vertoonen over de afgeloo- pen maand een heel wat gunstiger beeld dan die der beide voorgaande jaren. Het is een niet onbelangrijke stijging, hoewel toch in het algemeen de aanvoer niet zoo heel veel grooter is geweest. De oorzaak hiervan is voor een groot deel gelegen in het feit, dat de prijzen der producten in de maand Juni voor bijna alle producten hooger waren dan in de zelfde maand van het vorige jaar, en ook van 1935. De totale omzet aan de groenten- en fruitveiling Naaldwijk was thans in Juni f 162,280, en in het vorige jaar f 140.593 (in Juni 1935 f 110,870). Natuurlijk kunnen aan deze cijfers geen al te ruime conclusies worden ontleend, de weersomstandigheden waren voor de teelt niet geheel ongunstig, en ook de ex port stagneerde niet al te veel. De groote Westlandsche aanvoeren van tomaten en druiven moeten nog komen, tal van factoren kunnen zich nog laten gelden. Juni heeft echter, blijkens de cijfers van deze veiling, aan het Westland eenige verbetering gebracht. FIETSEN NAAR DUITSCHLAND. Eenige waarschuwingen en raadgevingen Wie vroeger naar Duitschland fietste bekommerde zich niet om de douanen. Wielrijders overschreden de grens waar het hun goed dacht, of er een L'uitsch douane-kantoor was of niet. Den laatsten tijd echter zijn verscheidene Duitsche douanemaatregelen verscherpt. Zoo ook voor de wielrijders. Het Nederlandsche consulaat te Kleef vestigt daarom de aan dacht op het volgende: Rijwielen zijn in Duitschland aan in voerrecht onderhevig. y Zij kunnen echter worden vrijgesteld van invoerrecht, wan neer zij, als men ze meeneemt van Ne derland naar Duitschland, alleen voor personenvervoer dienen en alleen ten dienste van den berijder staan. D'e wielrij ders zullen zich dan echter bij het Duit- sche douanekantoor moeten melden. D'e wielrijder, die langs zijwegen Duitschland binnenkomt, is verplicht voor zijn rijwiel belasting te betalen. Bovendien zijn deze wielrijders, die zich naar de Duitsche wet schuldig maken aan verboden invoer van goederen, die aan invoerrecht onderhevig zijn, strafbaar. Komt dus met uw rijwiel Duitschland alleen binnen langs de hoofdwegen en meldt u bij het Duitsche douanekantoor. Fiets niet langs zijwegen Duitschland binnen, want het zal geld en straf kosten. Lord Baden Powel ontvangt den Wateler vredesprijs 1937. DEN HAAG. De Wateier vredesprijs voor 1937 ten bedrage van 2100 pond sterling is toegekend aan Lord Baden Po- wel op grond van zijn bijzondere ver diensten bij de bevordering van de inter nationale verstandhouding door middel van de padvindersbeweging. Door stier aangevallen en gedood. DEN BOSCH. De 70-jarige Theunissen te Herpen, die gistermiddag op de vee markt te Den Bosch door een stier werd aangevallen, op de horens genomen en tegen den grond geworpen, is in den af- geloopen nacht aan de gevolgen overleden Het zoeken naar Miss Earhart. SAN FRANCISCO. De kustwacht heeft opnieuw zwakke en niet te ontcijferen sei nen opgevangen op dezelfde golflengte als Mie Eerhart gebruikt. Het pantserschip

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3