Christelijke Boeren en Tuindersbond Artsen en Middenstands- ziekteverzekering. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Algemeens Vergadering te Haarlem. Opleving In den landbouw. Geen economische weerloosheid. U doorgezeten op de fiets? Onder leiding van Prof. P. A. Die penhorst is gisteren te Haarlem de algemeene vergadering van den G.B.T.B. gehouden. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat zich in de laatste heflt van het vorig jaar en meer nog in het begin van dit jaar een opleving in den landbouw iheeft geopenbaard. Het jaar 1937 vormt een keerpunt, dat de vraag doet opkomen, op welk her stel mag worden gehoopt. Na den oorlog zijn de moeilijkheden voor den landbouw buitengewoon groot geworden door de noodzakelijke groote uitgaven voor her stel der oorlogsschade aan land en veestapel, welke door leeningen werden gedekt. Vele regeeringen grepen op radi cale wijze in in het agrarisch bezit en bedrijfsverhoudingen. Door inflatie werd de schuldvermeerdering in andere landen bevorderd en de toenemende specialisatie en industrialisatie, vooral in den tuin bouw, leidden tot een kostenstijging, die meermalen door hypothecaire lasten ge dekt moest worden. Ook Nederland kreeg het volle deel der crisis-ellende. De ver mogens en inkomens daalden, de werk loosheid steeg en ook de uitvoer liep met 64 procent wat het gewicht en 80 procent wat de waarde betreft, terug. Thans is men echter op een keerpunt. Be hedendaagsche tendenz tot een eco nomisch herstel valt niet te loochenen, doch in de verschillende lofzangen klinkt het agrarisch geluid slechts zacht, al ontbreken ook hier enkele lichtpunten niet. DO instorting van den uitvoer ver sombert echter het toekomstbeeld. Nieuwe oriënteering blijft geboden. Ten eerste zal het besef moeten doordringen, dat de uit voer van zuivel- en tuinbouwproducten niet tot het vroegere peil zal terugkeert® door den remmenden invloed van overal toenemend streven naar nationalisme. Daarom moet men ook in Nederland allo aandacht concentreeren op de verzorging van de binnenlandsche markt, o.a. door de teelt van producten, die uit het buiten land worden ingevoerd. De Nederlandsche productie dekt neg niet de helft van het binnenlandsche tar- weverbruik. Op een spoedigen terugkeer van het vrije handelsverkeer mag niet worden gehoopt. Men zal niet mogen te- rugkeeren tot een veel te laat prijsgege ven standpunt van economische weerloos heid. Men moet niet meenen, dat de Oslo- overeenkomst een tooverformule is, die alle handelsbelemmeringen bant. Na een pleidooi voor een krachtige toepassing der actieve handelspolitiek keerde spreker zich tegen een steeds ver der gaande verzwakking van het confi dentieels element in de agrarische ver houdingen. De veranderde maatschap pelijke constellatie maakt op landbouw gebied een nauwkeurige afbakening van rechten en verplichtingen noodzakelijk. Een sterkere gebondenheid van boeren en tuinders zal de individueele vrijheids- sfeer niet onaangetast laten. Prijsrege ling door de overheid was noodig om den landbouw in stand te houden, maar de uitwerking en de uitvoering van het prin cipe zijn met veel onzuiverheden ge mengd. Het gevaar van een te groote ambtenarij in de crisisdiensten is niet denkbeeldig. Na uiteengezet te hebben, dat de crisis na de jaren van hoogconjunctuur ook veel zedelijke schade heeft aangericht, gaf Prof. Diepenhorst tenslotte als zijn meening te kennen, dat onherstelbaar kwaad zou worden aangericht, indien men zou gaan tornen aan bindende over eenkomsten en den particulieren eigen dom zou gaan aantasten. D r A. A. van R h ij n, secretaris generaal van de departementen van Han del, Nijverheid en 'Scheepvaart en van landbouw en visscherij hield daarop een referaat over „de naaste econmi- sche toekomst van den Neder- lanschen land- en tuinbouw", op welk referaat een drukke bespreking volgde. De heeren Prof. Diepenhorst en Mr P. Rip werden resp. als voorzitter en secre taris herkozen. Nadat Mr van Hakaistert namens dien R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, de heer H. W. T i 1 a n u s namen de Ghr. Hist. Kamerfractie en dhr J. Schou ten namens de Anti-Rev. kamerclub nog enkele woorden tot de vergadering had den gericht, werd deze door den voor zitter gesloten. Des avonds hebben de deelnemers aan de algemeene vergadering aangezeten aan een gemeenschappelijken maaltijd in hotel „Groot Badhuis" te Zandvoort. De Ned. Mij. tot bev, der geneeskunst heeft In beginsel de voorgestelde grond slagen aanvaard. In de te Utrecht gehouden 88ste alg. vergadering der Nederl. Mij. tot Bevorde ring der Geneeskunst kwam aan de orde het rapport der commissie voor de Mid denstandsziekteverzekering. Deze com missie bestaande uit de heeren dr Ham mes, Diehl, v. Batenburg, mr Hage, dr Posthuma, Smit en Kemes, stelt voor, dat de Nederlandsche Maatschappij' een eigen onderlinge waarborgmaatschappij voor dit doel in het leven zal roepen met plaat selijke afdeelingen. Deze verzekering zou door centraal be heer geadministreerd worden. Een deel van de voorschotpremie zou in het crediet van den verzekerde geboekt worden en zijn eigendom! blijven bij gunstig verloop van het risico. De geneeskundigen zouden rechtstreeks voldaan worden. Royeering van de gunstig wordende risico's zou uit gesloten zijn. Weistandsgrens f 5000 voor gezinshoofden en f 4000 voor alleen staande personen. Vele afgevaardigden namen deel aan de gedachtenwisseling over deze zeer sa mengestelde materie. Allen waren over tuigd van de noodzakelijkheid van een goed stelsel van middenstands- ziekteverzekering. Vele afgevaardig den betwijfelden de kans van slagen, maar waren gaarne bereid het nemen van een proef te bevorderen. Tenslotte werd het voorstel van den voorzitter om in beginsel te besluiten tot aanvaarding van de voorgestelde grond slagen en om de verdere voorbereiding aan de commissie op te dragen (over be langrijke details zal de algemeene verga dering nader beslissen) onder toekenning van een crediet tot een maximum van f 5000, terwijl bij voldoende ambitie tot oprichting zal worden overgegaan, aan genomen met 94 stemmen (39 afdee lingen) tegen 26 st. (6 afdeelingen). De voorzitter bracht de commissie hul de en dank voor haar arbeid. Purol verzacht en geneest. (Adv.) MELKSLIJTER TE ROTTERDAM DOODGESTOKEN. Een langbestaande veete tusschen twee mannen heeft gisteren te Rotterdam een zeer noodlottig einde genomen. De 41- jarige melkstlijter J. Berber, die zijn win kel heeft op den ,hoek van de Oleander- straat en de Lavendelstraat, is het slacht offer geworden van de woede van den 47-jarigen werkloozen schilder J. V. Met een nieuw dolkmes heeft V. zijn slachtoffer twee steken toegebracht, ten gevolge waarvan Berber zoo veel bloed verloor, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis aan den Goolsingel is over leden. De schilder zou bij' den melkslijter ver schillende malen op crediet hebben ge kocht. Hij' had zijn adres opgegeven, maar toen men bijl het opgegeven adres ging in- formeeren bleek, dat V. daar niet woon de. Berber heeft toen van dezen gang van zaken aangifte bij de politie gedaan en het onderzoek dat daarop volgde had ten gevolge, dat de steun van V. werd inge houden. 'Dit heeft V. den melkslijter zeer kwalijk genomen en sinds eenige maan den heerschte over deze kwestie een veete tusschen de heide mannen. Gistermiddag is V. naar den winkel van Berber gegaan om den slijter nog eens over de zaak te spreken. Berber zat juist aan tafel met zijn vrouw en twee kinde ren en-hiji zei den man, dat hij' nu geen tijd voor hem had. 's Avonds moest hij maar eens terugkomen. Inderdaad is V. tegen achten teruggekomen en naar getui gen verklaarden is Hij als een wilde den winkel binnengestormd. Er heeft in den winkel een worsteling plaats gehad, want verscheiden voorwerpen lagen over den grond. Achter den winkel ligt een keu kentje, dat tevens toegang geeft tot het achter den winkel gelegen woonhuis. In dit keukentje heeft V. zijn slachtoffer met het dolkmes weten te treffen. Berber is daar badend in zijn bloed gevonden. De G.G.D. werd terstond gewaar schuwd en kort na den aanslag werd het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd, waar hiji is overle den. Inmiddels was de dader den winkel uitgeloopen. Bij' de Maashaven zag een burger den man loopen met een mes in de hand, terwijl zijn jas vol 'bloedvlekken zat. De burger volgde den man en waar schuwde een agent van politie. Samen hebben zij toen den man aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. De arrestant verklaarde niets meer te weten. Als verklaring voor zijn bebloede kleeren gaf hij op, dat hiji zich aan een fleschje zou hebben verwond. Van een aanslag wist hij' niets. De man ontkende zelfs een mies te hebben gehad, ondanks het feit, dat hiji tijdens zijn aanhouding een bebloed mes in de hand hield. 'Twist op een werkver schaffing. Gisteren had bij de ka- naalwerken onder Dieden een woorden wisseling plaats tusschen den voorman v. O. en den arbeider v. H., beiden uit Oss. Het meeningsverschil liep zoo hoog dat v, H. den voorman met een schop verschillende slagen, op hoofd en schou der toebracht, waardoor v. 0. ineenzakte Dr Baptist uit Megen, die te hulp geroo- pen was, en spoedig versoheen, verbond het slachtoffer, dat ernstige verwondin gen had opgeloopen, v, 0, werd naar zijn woning overgebracht. Aangifte bij de po litie volgde. Noodlottig ongeluk met schietmasker. De vroegere slager J. L, te Overhoven-Sittard was gistermid dag te zijnen huize bezig met het reinigen van een schietapparaat voor het dooden van slachtvee. Het wapen had enkele ja ren geen dienst meer gedaan en was vastgeroest, zoodat de heer L. zich wel licht niet voldoende kon overtuigen, of het geladen was. Vermoedelijk heeft hij de slagpin te hard tegen de tafel gedrukt, met het gevolg, dat het wapen afging. Hij werd in de hartstreek getroffen en zakte in elkaar. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij! zonder hij kennis te zijn geko men is overleden, voordat operatief kon worden ingegrepen., L., thans verzeke ringsagent van beroep, was 36 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Inbraken en diefstal len te Amersfoort. Te Amers foort zijn den laatsten tijd herhaaldelijk inbraken in scholen en andere gebouwen benevens straatdiefstallen gepleegd, zon der dat de politie in staat was de daders te vinden. Thans echter is licht in deze zaken gekomen door de arrestatie van eenige jongens, wier leeftijden vaiieeren van veertien tot twee en twintig jaar. In verband met de inbraken in scholen, waarbij spaarpenningen van de leerlin gen werden ontvreemd, zijn gearrestreerd en ter beschikking van de justitie te Utrecht gesteld een drietal jongens resp. 14, 15 en 16 jaar oud. Verder is aange houden een zestienjarige jongeman, die bekend heeft zich te hebben schuldig ge maakt aan een reeks van straatdiefstal len en aan inbraak in het badhuis, waar- bijl een collectebus werd ontvreemd. Voorts heeft de politie de hand gelegd op een zestienjarigen jongen, die ver dacht wordt van medeplichtigheid en een twee-en-twintigjarigen jongeman, die zich waarschijnlijk aan heling heeft schuldig gemaakt. Aangespoelde vMeg- tuigbommen onschadelijk gemaakt. Eenige dagen geleden is op het einland Schiermonnikoog een vliegtuigbom aangespoeld,, welke van En- gelsche afkomst bleek te zijn. Het projec tiel is door personeel van de artilleriefa- briek aan de Hembrug onschadelijk ge maakt. Ook op het Simonszand, een plaat ten Oosten van het eiland, is een Engel- sche vliegtuigbom gevonden. Deze is tot ontploffing gebracht. De bommen hadden een doorsnee van veertig centimeter en een gewicht van 25 kg. Vermoedelijk zijn zij bij, oefeningen op de Noordzee omlaag geworpen. Kano omgeslagen. De in zittenden met moeite ge red. De 16-jarige J. W. uit Rotterdam was in gezelschap van een vriendje aan het kanovaren nabij de Rottemeren. Op een gegeven oogenblik sloeg het bootje om. Een van de inzittenden, die niet kon zwemmen, greep in zijn angst zijn ka meraad en klemde zich zóó krachtig aan hem vast, dat beiden weldra in levensge vaar verkeerden. Eenige hengelaars, die getuigen waren van het ongeluk, namen aanstonds maat regelen om de knapen te redden, en met succes. W. was reeds bewusteloos, doch door toepassing van de kunstmatige ademhaling gelukte het de levensgeesten weder op te wekken. De St.Bernardthonden b 1 ijl v e n in leven. Nadat eenige maanden geleden op den St. Bernardt een meisje door de honden van het klooster was verscheurd, heeft de directeur van het Hospitum thans bekend gemaakt, dat een groot park gebouwd wordt om de honden in onder te brengen. Het door de ouders van het slachtoffer ingediende verzoek om de honden uit den weg te ruimen, is niet ingewilligd. WENSCHEN VAN DEN LANDBOUW. Besluiten der Centrale Landbouw organisatie. Eigen departement gevraagd. De dagelijksche besturen der Centrale Landbouworganisaties hebben de volgen- do besluiten genomen: Men acht den richtprijs der groene erwten te laag, vooral omdat slechts een klein deel van den oogst van prima kwaliteit is en de f 9,25 haalt; men zal de regeering nu vragen dezen prijs voor middenkwaliteit te betalen. Men wil de schatting voor de vermogensbelasting voor land- en tuinbouwgronden niet naar de verkoop s- maar naar de gebruiks waarde zien vastgesteld en zal nogmaals stappen doen om in dezen een billijker re geling te verkrijgen. Men zal nagaan wat er precies met den invoer van Deenscb vleesch gaat gebeu ren en op grond van verkregen inlichtin gen noodzakelijk te achten stappen doen. Aan den minister zal verzocht worden op de begrooting voor 1938 meer gelden aan te vragen voor lagere land- en tuinbouwscholen en voor de t.b.c.- bestrijding onder het rundvee. In plaats van één departement van Eco nomische Zaken zou men gaarne de beide tot voor kort bestaande departementen onder één minister en dus het departe ment van Landbouw en Visscherij' behou den zien. i Een studiecommissie werd ingesteld, die op korten termijn zal nagaan de vóór- en nadoelen van een opheffing der kal verbeperking. Waar de regeering onlangs een oom missie heeft ingesteld, die zal onderzoe ken of het mogelijk is bij nieuw- en her bouw van stallen, voorschriften te geven betreffende beperking van brandgevaar, en gevaar voor verbranding van het vee, hygiënische huisvesting en bevordering van hygiënische melkwinning, met in achtneming van het economisch moge lijke, is het opgevallen, dat geen practisch veehouder daarin zitting heeft genomen. Waarom men besloot de regeering te ver zoeken er een drietal te benoemen. Op grond van de Inventarisatiewet 1932 ontvangen varkenshouders toewij'zingen van merken voor mestvarkens en biggen. Verschillende varkenshouders hebben niet meer de middelen om var kens te mesten en het zou voor dezen een uitkomst zijn, indien ziji hun toewijzing mestvarkens met een collega konden rui len tegen een toewijzing biggenmerken. Men heeft inmiddels deze kwestie aan de Ned. Veehouderij'centrale voorgelegd. VERWACHTINGEN OMTRENT DEN GRAANOOGST IN DUITSCHLAND. Winterkoren en rogge hebben geleden door vorst; veevoederoogst gunstig. Uit Berlijn wordt aan het Hdbl. ge meld Met het oog op het feit, dat de oogst van dit jaar niet beter dan middelmatig zal zijn, hebben de autoriteiten een de creet uitgevaardigd, waardoor de maat regelen van verleden jaar voortgezet wor den, en eenige nieuwe besluiten worden genomen. Door dergelijke voorschriften aangaande de wijze van vergaren van den oogst en het gebruik van het graan uit te vaardigen, zijn de autoriteiten er in geslaagd, het afgeloopen oogstjaar te kunnen voorzien in voldoende levering van 'brood, afgezien van vergrooten im port van graan. De maatregelen van dit jaar zijn noodig gemaakt door het feit, dat de oogsten van de afgeloopen twee jaren onvoldoende waren, terwijl, zooals bekend, zooveel mogelijk bezuinigd is op den invoer van veevoeder, etc. De oogst van dit jaar heeft het meest geleden door de vorst, waardoor schade is toegebracht aan het winterkoren en de rogge. Evenals verleden jaar moeten de boe ren een vastgesteld deel van hun oogst tegen 'gefixeerde prijzen afleveren, en is verboden het vee te voederen met graan dat voor menschelijke consumptie ge schikt is. Er zijn verder allerlei meng- geboden uitgevaardigd. Broodmeel moet met 7 pot. maismeel worden gemengd, hetgeen dit jaar in de molens moet ge schieden en niet door den bakker, zooals vorig jfar. Roggemeel moet ook met maismeel worden vermengd, en na 1 No vember, na den nieuwen aardappeloogst, met 3 pet. aardappelmeel. Van kracht blijft ook het voorschrift, dat brood pas één dag na het bakken mag worden ver kocht, omdat daardoor minder brood ge geten wordt, wat een 'besparing oplevert. Bijzondere voorschriften gelden voor de graanleveranties aan de weermacht. Alle graanhandelaren zijn gedwongen de militaire autoriteiten ongeveer 10 pet. van alle 'graan dat door hun handen gaat te koop aan te 'bieden. Zij moeten de helft van het veevoeder dat zij te koop hebben, aan de militaire autoriteiten aan bieden. Het gebrek aan graan, dat geschikt is voor menschelijke consumptie, wordt dus weer deels opgeheven door het met vee voeder te vermengen, maar het is nog niet mogelijk geweest een vervanging te vinden voor het tekort aan veevoeder, dat daardoor ontstaat, en waardoor Duitsch- land minder afhankelijk zou worden van den invoer van vleesch en vet. Het Duit- sohe vee is het afgeloopen jaar dan ook achteruit gegaan. Gelukkig belooft de komende oogst van 'graan, geschikt voor veevoeder, zeer goed te zijn, in tegenstelling met het graan, geschikt voor menschelijke consumptie. De moeilijkheden met het veevoeder zul len den komenden winter dus waar schijnlijk niet zoo groot zijn als het afge loopen jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Juli: Zwakke tot matige Z.W. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 5 tot 's avonds 6 Juli is in het midden van het land de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Donderdag 9 u. 43 min. willen zorg dragen. Vervolgens werd de gemeenterekening over 1936, aanwijzende voor den gewonen dienst in ontvang f24488, in uitgaaf f24199 en een goed slot van f 289 en voor den kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf f 12618 en een goed slot van f 289, en voor den kapitaaldienst slot van f500, den Raad aangeboden. Tot leden der Commissie van onder zoek werden benoemd de heeren Dinge- manse, Arendse en van den Bosse. Be sloten werd de door het Bestuur der Bijz. L. school te Gapinge over de jaren 1933 tot en met 1935 ingezonden rekeningen, ten einde iot de bij de L.O.-wet voorge schreven 3-jaarlijksche verrekening te kunnen geraken, te stellen in handen van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Dingemanse, van Dis en van den Bosse. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar het tijdvak waarvoor de gemeente het strand van het Rijk heeft gehuurd ein digt, dat dit strand wederom kan worden ingehuurd, doch dat de Ontvanger der Registratie thans een hoogere huur dan f 100 per jaar eischt. Waar de exploita tie de laatste 3 jaren steeds een tamelijk groot nadeelig slot heeft opgeleverd, stel len B. en W. voor te trachten het strand wederom voor vijf jaar tegen f 100 per jaar in te huren, welk voorstel z.h.st. werd aangenomen. Naar aanleiding van het verzoek van P. Aarnoutse om ook over 1937 een bij drage van f0.04 per strekkende meter te verleenen in de kosten van onderhoud van den Slikweg '(10) daar hiji de bestel ling van de voor 1937 benoodigde grind met een bijdrage van f0.04 is rekening gehouden, werd m.a.st. besloten voor '37, voor alle daarvoor in aanmerking ko mende belanghebbenden een bijdrage van f0.04, in plaats van f0.03 vast te stel len, waarna de vergadering met dankzeg ging door den voorzitter werd gesloten. Nieuw- en St. Joosland. Op Maandag 5 Juli had alhier een geitenkeuring plaats. Aangevoerd werdij 39 dieren van beste kwaliteit. De volgende prijzen wer den toegekend. Lammeren, aangevoerd 10 stuks: 1. Jac. v. Eenennaam; 2. J. Poppe Wz.; 3. H. Hoebeke; 4. J. Poppe Az.; 5. J. Poppe Jz.; 6. A. Westveer; 7. J. Kwekkeboom en 8. I. de Kroker. Goerp 1-jarige, aangevoerd 5 stuks: 1. Jac. v. Eenennaam; 2. Jac. Poppe Jz.; 3. H. Hoebeke. Groep 2-jarige, aangevoerd 5 stuks: 1. Jan Moens: 2. J. Poppe Az.; 3. J. Poppe Wz. Oudere geiten, aangevoerd 9 stuks: 1. H. Hoebeke; 2. P. Poppe Jz.; 3. A. West- veer; 4. L. van Eenennaam. Stamboekgeiten, aangevoerd 3 stuks I. P. Poppe Jz.; 2. J. Poppe Az. Drie geiten werden ingeschreven in het Prov. Stamboek. Ellewoutsdijk. Maandagavond kwam de Gemeenteraad in voltallige vergadering onder leiding van burgemeester Smalle- gange bijeen ten einde kennis te nemen van den uitslag der aanbesteding voor verbetering van de Langeviele straat. De laagste inschrijver naar dit werk was de heer L. van Boven alhier, voor den prijs van f8398. Daar dit bedrag aanmerke lijk met de raming verschilt, wordt beslo ten de beslissing voorloopig aan te 'hou den. Verband houdende met dit stratenplan wordt gelezen een schrijven van de fa milie van Hattum, waarin gewezen wordt opde gevaren, welke er voor de funda menten van de afrasteringshekken van „Zorgvliet" in het plan zijn gelegen en waarbij bij' voorbaat de gemeente aan sprakelijk gesteld wordt voor alle kosten, schaden en interessen, welke de familie te eeniger tijd mocht komen te lijden door uitvoering van het werk. In dit schrijven wordt voorts in over weging gegeven alsnog met de familie van Hattum in overleg te treden om na gemeenschappelijk overleg op kosten der gemeente de fundeering der afrasterings- werken te vernieuwen of te verzwaren. De voorzitter noemt dit schrijven een „storm in een glas water", tengevolge van verkeerde voorlichting, omdat de ge meente allerminst van plan is op de in staat van verval verkeerende afraste- ringswerken voort te houwen en nog veel minder om op kosten der gemeente deze te vernieuwen. Op de aanwij's, die aan de besteding voorafging is zulks uitdruk kelijk kenbaar gemaakt, ferwijl in 't be^ stek 12 kub. M. metselwerk is opgenomen voor bescherming der bewuste funda menten. Het schrijven wordt derhalve voor ken nisgeving aangenomen. Aan M. C. Koppenhol wordt met in gang van 1 Juli j.l. eervol ontslag ver leend als bode van het Burgerlijk Arm bestuur. Een verzoek van J. Witte te Hans- weert om een standplaats voor een schiettent met de kermis wordt met de stemmen van de heeren Bakker en Meu- len'berg tegen ingewilligd. Wolfaartsdijk. Maandagavond hield de Oranjevereniging een algemeene verga dering onder leiding van de vice-voor- zitter deni 'heer J. C. Koert. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f79, welke som intus- schen is gebruikt voor tractatie school kinderen bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana. Als bestuurslid werd gekozen in de plaats van den heer Joh. Snoodijk, die wegens vertrek bedankt had, de heer P. Luikenaar. Verder werd besproken de in stallatie van den nieuw benoemden bur gemeester. Besloten werd deze op eenigs- zins feestelijke wijze in te halen, waar toe een voorloopig program, weid vast gesteld. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Juni. Vertrokken: Pieternella Westerbeke, dienstbode, naar Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6