Kerknieuws. Finantiëele Berichten Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen in verkrijgt door in orde houden swaardere gron- Itgebutferd zijn, sal men in som- :d met over het ke gronden niet ,ten verkrijgen; ter andere stre- n koolzure kalk s, en waar ont- itzondering vor- de mechanische rond zal in Zee- g zijn, omdat de 1 :n zoo verschil- mwenlange wor- arbij door onder- iben en weer in- sandgehalte van rschillend is ge- m veel onregel- ngs de Wadden- ,n belang is ook kalk, dat bij de zijn onderzocht, lig tot 12 en meer, tot 22 ppervlakkige be lt in dit opzicht ergissen, hebben n bij het onder inderen geleerd; deel der deelne- ,tig resultaat ge- s in dit verband nhang, dien men ndt tusschen den ir en het gehalte et onderzoek der let geconstateerd n deze provincie iregelmatigheden ;ehalte aan kool- n van den grond ïrd dan de jaar- de inpoldering, dat de wijze en ontwatering van oor de kalkhuis- ok groote belang- iek op fosfaat en e bemesting met et is vooral dit are gronden veel i bij de zand- en echter reeds 1650 Uit de resultaten zijn de methode rhoudingen in de beeld brengt en len bet fosfaat oor de zware op overeenkom- de zand- en dal- ;eweest. formeert de beer U bestrijding van moet meedeelen, ,ig is te doen. ,akt met waardee rde resultaten van zijn omgeving, 'oorzitter spreken ir uit. ;e Zonnemaire en ►urg worden be- ienste. g i n g. De kring stigt er de aan- ort wellicht weer e posterijen zullen jfport <yi. van 6 noet betaald wor- d, waar de post- terd. De afd. zou ,ten, en liever de et platteland wil- tweede postbestel- het Dag. Bestuur een 'vraag van IteBruinisse ige mededeelingen Zeer waarschijn- de bezwaren van at betreft de leve- worden tegemoet zen spTeekt na- Landbouw Comité den tot de Z.L.M. ïwen-Duiveland in •gadering gesloten, pd nu aan de gas- ïbouwen-Duiveland end verzorgd sou- log enkele uren in menige toespraak or den beer Win den Minister van «rij a.i., die de ien beer Dieleman Mr Stieger lur, 'die er op wees, organisatie is voor alle gezindten en lidden en niet toe waarom hij de bij1 de Z. L. M. .oor oud-minister •zekerde de boeren mond gesmeerd te opgewekt te heb- doet: „ga je eigen >rde, dat de indus- tal van producten de boer het nraax rt bier vleescb uit gevoerd. iten bracht hulde L. M., vooral aan irman van Oijen. leman was zeer jrden van Mr Stie- tder hartelijke ont- er n. en vangst in Zierikzee, Ook roemde hij de toewijding, werkkracht en werklust van het personeel op bet landbouwhuis te Goes, bet geografisch hart van Zeeland, Het was reeds in den vroegen morgen toen de maaltijd werd beëindigd. Algemeene vergadering. Heden '(Woensdag) morgen werd de zeer druk beizocbte algemeene vergade ring der Z. L. M. in de Concertzaal ge opend met een bartelijk welkom aan de leden en vele gasten. Nadat enkele huishoudelijke werk zaamheden waren verricht, sprak de voorzitter zijn jaarrede uit. Jaarrede van den voorzitter. Mr Dieleman begon zijn jaarrede met er op te wijzen, dat belangrijke economi sche en sociale vraagstukken aan de orde van den dag zijn en blijven. Vele geesten zoeken naar oplossing. Volgens Emile de Laveleye bestaat er voor alle zaken, die op de menschelijke maatschap pij betrekking hebben, één regeling, die de beste is. God kent en wil die beste regeling en het is de plicht van den mensch haar op te sporen en in te voeren of te bevestigen. Er zijn ook in onze dagen vele raadselen, die moeilijk schij nen op te lossen, maar die toch een op lossing vragen op straffe van vernieti ging of belemmering van den geestelijken en stoffelijken vooruitgang. Hoe langer hoe meer ging een natuurlijk solidari teitsgevoel verloren. Diep greep dat ook in het zedelijk en godsdienstig leven der massa in. Er ontstond een geest van ver wildering en verruwing. Men mag niet blind zijn voor het feit, dat nieuwe toe standen nieuwe ordening van het een en ander eischen. De leiders van ons volk hebben die wel in het oog te vatten en te voorkomen, dat verandering in den vorm geweld dadig geschiedt met vernietiging van veel goeds en waars en schoons. Een zeeman, die, hoe ook de wind verandert, zijn schip steeds over denzelf den boeg laat loopen, zal nooit de haven bereiken. Ook op gebied van den land bouw en het plattelandswezen zijn er velen, die terug willen naar oude tijden, alsof het toen ook een gouden tijd was en alsof er niets door den oorlog en daar na tengevolge van geheel veranderde denkbeelden veranderd is. Nog altijd, zelfs in toenemende mate, willen sommigen antithese stellen, waar dat niet mag geschieden, en zoekt men ter versterking van een eigen bepaalde groep, van ongeveer gelijk denkenden en gelijk werkenden, in ongeveer eenzelfde politieke organisatie levende personen heil in afscheiding. Ook zijn er velen, die op het oude individualistische standpunt blijven staan. Maar de huidige toestan den eischen, dat er groote samenwerking zij bij productie en credietgeving en bij distributie van goederen. Dit is zeker ook zeer dringend noodig voor de kleine boe ren, die het than3 zoo uiterst moeilijk hebben. De Z.L.M. zal goed doen het vraagstuk van hulp aan de kleine boeren, andermaal onder het oog te zien. Er moet dus op andere wijze naar op lossing gezocht, al dan niet met staats hulp of staatsgarantie, waarbij b.v. de komende oogst, door een soort van oogst- verband, de waarborg wordt voor terug betaling van het geld, dat voor zijn win ning heeft gediend. Organiseert de land- bouw-maatschappij dit voor hen, dan gaat het gepaard met de minste kosten en zonder bezoldigde directeuren. De crisismaatregelen hebben de z.g.n. leekenrechtspraak zeer doen toenemen. Ieder zal de bezwaren voelen, die ver bonden zijn aan het feit, dat soms voor de practische benoembaarheid, het behoo- ren tot een godsdienstig confessioneels organisatie of eenig staatkundig politieke partij vereischt is. Hoe goed en nuttig ook pachtbureaux mogen zijn wanneer hun samenstelling wat de leden betreft, moet berusten op het behooren tot een politieke partij of een of andere confes sioneel gemarkeerde landbouworganisa tie, dan is de hier vooral zoo noodige waarborg voor degelijke uitspraken en beslissingen door daartoe bekwame en bevoegde personen weggenomen. Om de zelfde reden huivert men aan te dringen op de instelling van landbouwraden of van een ordening in het bedrijfsleven, hoe noodig en gewenscht anders ook. Het is allerslechte en verkeerd, wanneer het een instituut wordt in handen van een speciale partij of richting en het op spe- cialen en niet op generalen grondslag berust, wanneer men de scheidslijnen ter splitsing trekt, daar waar zij absoluut niet liggen, door b.v. Christelijk te noe men wat aan deze zijde der lijn ligt en niet Christelijk, dus wat aan de andere zijde ligt, waardoor aan de kern en het wezen van de positieve, waarachtige Christelijke gedachte geweld wordt aan gedaan. Ernstige critiek op crisisrechtspraak. Een degelijke rechtspraak is voor een volk van buitengewoon hooge waarde. Spr. erkent, dat ieder fouten kan maken, maar inzake de crisispacht-rechtspraak zijn spr. ergerlijke feiten over de wijze van behandelen van de zaken, bekend. Spr. wijst op de plichten van de rech ters om na te laten te onderhandelen met een der partijen buiten de rechtszit ting en buiten de tegenwoordigheid der andere partij over de zaak te spreken en om voor een partij op te treden, door deze te verdedigen of de andere partij aan te vallen. Schendt de leek-mederechter op een dezer wijzen zijn ernstigen plicht, dan heeft de voorzittende rechter hem tot de orde te roepen. Er zijn spr. nog gevallen bekend, waar in dat alles niet in acht is genomen en geterroriseerd is en zelfs met strafvervol ging werd bedreigd en politie, om te in- timideeren, er op uit werd gezonden om betrokkenen, die zich verongelijkt ach ten, tot stilzwijgende berusting te bren gen, in een h.i. onrechtvaardige en par tijdige beslissing. Dat deze dingen kun nen gebeuren, acht spr. heel erg. Gelukkig, dat in Zeeland in de laatste tijden betere toestanden dan voorheen wel gevonden worden en er een weder zijds begrijpen en waardeeren van volk en ambtenaren schijnt te komen. Spr. weet uit ervaring, dat als de leekenrechtspraak gehandhaafd of zelfs uitgebreid wordt, dan zeer positief een juridisch en geschoold voorzitter noodig zou zijn. Het is noodig bij leekenrechtspraak be halve de samenwerking met de rechts geleerden óók personen van wetenschap- pelijken aanleg en hooger intellect te be trekken. Dan is er ook meer waarborg voor gelijkheid in rechtsbedeeling en on afhankelijkheid. Want ongetwijfeld heeft de leek bij zijn rechtspraak een neiging om wie hem benoemen of de regeering des lands naar de oogen te zien. Politieke invloed doet zich o.a. ook ge voelen bij beslissing over het al of niet aanslaan van het gebouwd in een water schap, bij de beslissing over samenvoe ging van gemeenten of polders. Men moet daarbij gespeend zijn aan elk eigen be lang of dat van zijn familie of vrienden. Spr. wil volstrekt niet zeggen, dat er geen beroepsrechters zijn, die niet in de zelfde fout vervallen. Maar omgekeerd zijin er ook wel leeken, die op de uitnemend- ste wijze gansch objectief een oordeel vellen en een beslissing nemen. Spr. verzet zich niet principiëel tegen de leekenrechtspraak in de land- en tuin- bouwaangelegenheden. Een voordeel is zeer zeker ook in de leekenrechtspraak dat, mits goed uitgeoefend, er meer ver band zal zijn met bet werkelijke leven en dat het rechtsbewustzijn van den burger er meer door kan worden versterkt en de tegenstellingen tusschen de verschillen de groepen worden genivelleerd. Een rechtsprekend college moet zeker onder presidium van een rechtsgeleerde staan of er een hebben als secretaris of grif fier en het lid er van zijn mag nimmer een gevolg zijn van het behooren tot eenige politieke of godsdienstige partij, kerk of richting. Spr. kwam nu meer tot de belangen der Z.L.M. Het bestuur hoopt over eenige jaren het 100-jarig bestaan te vieren en in een gedenkboek na te gaan wat de Z.L.M. voor den Zeeuwschen landbouw heeft gedaan, opdat men zien kan hoe onrecht vaardig en onbillijk men is om haar den rug toe te keeren of afbreuk te doen door haar moreele rechten in Zeeland te miskennen en het voetspoor der vrome voorvaderen verlatende, in andere spo ren te treden, terwijl de redenen waarom men voorgeeft dit te doen of in ernst meent te moeten doen, veeleer en veel meer in sommige vroegere tijden hebben kunnen gelden voor de voorvaderen, dan thans voor de zonen. Nu immers, de Z.L.M. wars van eenige politiek, zoo ob jectief mogelijk, met eerbiediging van ieders godsdienstige of kerkelijke opvat tingen, de welvaart der provincie en van het Zeeuwsche volk wil dienen en dient en haar poorten voor ieder open stelt, zich daarbij stellende zonder dat in for mules uit te drukken, of in uitwendig heden te zoeken op den wezenlijk posi tief Christelijken grondslag, waarop het Nederlandsche, en in 't bijzonder het Zeeuwsche volksleven zich heeft ontwik keld: Nil contra Deum aut bonos mores, met de innerlijke en innige overtuiging, dat de scheidslijn daarvoor niet te trek ken valt, dan in het innerlijk en persoon lijk leven en' voorbeeld der onderschei dene personen, over wier consciëntie geen oordeel past. Pleidooi voor de Z. L. M. De Z.L.M. wenscht te blijven wat zij schier 100 jaar is, een eigen, zelfstan dige, onafhankelijke Zeeuwsche Maat schappij, die wel met anderen in een Unie wil samenwerken, a. b.v. bij het Kon. Ned. Land. Com., maar die posi tief weigert haar zelfstandigheid prijs te geven door een onder deel, een afdeeling te worden van eenige Nederlandsche Maatschappij, welke ook op welken uiter- lijken, confessioneelen of niet-confessio- neelen- Christelijken of niet-Christelijken grondslag ook. Spr. constateert echter met kracht, dat juist door het karakter en door de angstvallige nauwkeurigheid en voorzoover dat menschen met hun ge breken mogelijk is, ieders godsdienstige meening en overtuiging te eerbiedigen, en door zich zelf geplaatst te houden op dat wat algemeen als positief Christelijk beginsel of zede geldt, overeenkomstig den Zeeuwschen volksaard, er niet de minste reden is om in Zeeland, hoe het ook, wat spr. niet vermoogt te beoordee- len, elders moge zijn, afzonderlijke orga nisaties te hebben of op te richten, die liefst in concurrentie met de Z.L.M. 'en haar nadoende, precies hetzelfde werk doen of pogen te doen wat de 2.L.M. al tientallen van jaren en naar hare mee ning op de beste, haar mogelijke wijze doet. Gelijk men Nederland een Christe lijk land noemt, zoo is dat ook de Z.L.M. Spr. wees er dan op, dat men samen werking niet afwijst en dat men ook als groep lid kan worden der maatschappij, maar waar nu zoo den nadruk gelegd wordt van verschillende zijden, dat de C.B.T.B. Christelijk is en daardoor als het ware te kennen wordt gegeven, dat de Z.L.M. dat niet is, en op haar propa gandistisch het stempel on-Christelijk wordt gedrukt, meent spr. dat recht en waarheid eischen. dat het Zeeuwsche volk goed wete, dat dit niet waar is en de Z.L.M. evengoed de positief Christelijke grondslagen van staat en Maatschappij wenscht te handhaven, te eerbiedigen, dan welke andere vereeniging ook die dat recht voor zich alleen schijnt op te eischen, De Z.L.M, laat leiders van cur sussen vrij met hun leerlingen of een deel van hen, een gebed' te doen voor den aanvang der lessen, maar zij legt dat niet op. Zij houdt geen tentoonstel lingen op Zondag en steunt ook derge lijke tentoonstellingen niet. De wet laat toe zich afgescheiden te organiseeren, en al vindt zij het jammer, dat er dan niet een eenheid kan zijn, toch reikt de Z.L.M. gaarne de hand tot loyale samenwerking. Maar als men zich op enge confessioneele basis vereenigt, geeft dat nog niet het recht een ander het karakter te ontkennen wat deze heeft en wat blijkt uit haar werken en leven. Omdat de Z.L.M., God zij dank, op zulk een groote schare dankbare, meelevende en meevoelende leden kan rekenen, bloeit zij en neemt baar ledental ge stadig toe. Hartelijk hoopte spr., dat de wensch van den Commissaris der Koningin op de laatste algemeene vergadering te Krui- ningen uitgesproken, moge worden be waarheid, n.l., dat de Z.L.M. weldra eeni ge tienduizenden Zeeuwen als leden mo ge tellen en in plaats van 5500 er 55000 mogen zijn ingeschreven. Dan zal zij nog meer dan tot heden aan haar doel kun nen beantwoorden en bijv. onafhankelijk van 's Rijks schatkist aan de behoeften van meerder vakonderwijs voor jonge lieden van beiderlei kunne volledig kun nen voldoen en daardoor een zegen voor het gewest zijn. Daarna sprak oud-minister Dr F. E. Posthuma te 's-Gravenhage over: „Toekomstmogelijkheden van onzen land- bouw-export, speciaal in verband met de verminderde afzetmogelijkheid van onze producten naar Duitschland". Het verslag van deze rede vindt men in hét tweede blad. Na afloop der vergadering werd ge- kof fietafeld, waarna een rijtoer door Schouwen-Duiveland werd gemaakt, waarvoor ongeveer 150 auto's en auto bussen noodig waren. Meer dan 600 per sonen namen er aan deel. Bij het kasteel Moermond te Renesse werd uitgestapt. Wij komen hierop morgen nader terug. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Dordrecht (vac. Ds Bins), N. R. Hefting te Eel'de (Gron)., J. H, Klein Wassink te Kuilenburg, D. T. Los te Heerenveen, A. Noorman te Borkuk>, Dr J. N. Sevenster te Zuidbroek, J. H. Smit Sihinga te Groningen. Beroepen te Boven-Hardinxveld, W. Vroegindewey te Reeuwijk. Te Bennekom, J. G. van Ieperen te Leerbroek. Aangenomen naar Arkel en Kedichem, W. H. Sorber, cand. të 'Goor. Naar Nie- kehk-Vliedorp, H. L. Goudt, cand. te Utrecht. Bedankt voor Wijngaarden, L. Brasser cand. te Huizen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Voorburg '(2e pr. pi.), P. K. Keizer te Vrijhoeve-'s Grevel- duin-Capelle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Meliskerke, B. v. Neerbos te Vlaardingen. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Enschede, G. Zijistra, cand. te Oude Biltzijl. schuit terecht gekomen. Hij werd daar bij zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later in het ziekhuis, waarheen hij is ge bracht,, is overleden. Jongen doodgevallen. Gistermiddag is de 17-jarige loopjongen G. Suykens tengevolge van het misstappen in een schoenenmagazijn in de Hoog straat te Rotterdam van de tweede ver dieping door een glazen lantaarn in den winkel gevallen. Met een schedelbreuk is de jongen n'aar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd. Bij aankomst daar was hij reeds overleden. Op weg naar begrafe nis doodgereden. Gistermorgen is te Assen in de Beilerstraat nabij de Haarweg een ernstig ongeval gebeurd. In de richting Assen marcheerde een mili taire colonne. Naast de troep fietste de 72-jarige W. Vlieger uit Graswijk, even eens in de richting Assen. Ook een auto mobilist, S. uit Gramsbergen, haalde de troep in en passeerde daarbij Vlieger. Toen S. den ouden man bijna voorbij was, is deze in aanraking gekomen met den wagen, waarbij hij een slag van den achterbumper kreeg. D'e heer Vlieger viel en geraakte bewusteloos. Hij werd naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen ver- j voerd, waar hij eenigen tijd later is over leden. De weg is ter plaatse behoorlijk breed en uit de verklaringen van getuigen is komen vast te staan, dat de autobestuur der geen schuld treft. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat Vlieger op weg was naar het kerkhof om een begrafenis van een kennis bij te wonen. Valsche munters met eoht geld. Na een zeker bedrag bij de Javasche Bank gewisseld te hebben tegen nieuwe bankbiljetten van f 5, togen drie Chineezen en een gewezen loerah van de Moentilan naar een dessa in Ban- tool (Ned.-Indië), om daar hun slag te slaan. Zij gaven zich uit voor valsche mun ters, die er in 'geslaagd waren bankbiljet ten van f 5 te vervaardigen, die onmoge lijk van de echte konden worden onder scheiden. Hiervoor konden zij enkele bewijzen geven en om het nog eens te demonstree- ren, werd een bankbiljet bij het pandhuis gewisseld. Dit maakte natuurlijk effect op de dom me bevolking en het resultaat was, dat een vrouw met de oplichters overeen kwam duizend bankbiljetten te bestellen tegen betaling van f 600 met een leve ringstermijn van drie dagen. D'e vrouw betaalde f 450 vooruit en de rest zou overhandigd worden bij de levering. Maar drie dagen later Wachtte de vrouw vergeefs op de vier mannen en de dure biljetten, doch durfde van een en ander geen aangifte te doen, omdat zij zich zelf ook schuldig gevoelde. Ten slotte kon dit niet geheim worden gehouden en kwam 't de politie ter core, die er onmiddellijk werk van maakte. 'De loerah en een Chinees werden ge arresteerd, terwijl de andere medeplich tigen bijtijds de boenen konden nemen. Hun adressen zijn echter bekend, zoodat de vlucht wel niet veel zal helpen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel <fe Go. N.V. te Goes. Zuider-Zendingsfeest. Op 14 Juli a.s. zal in het Mastbosch te Gin- neken het 57e Zuider-Zendingsfeest ge houden worden. Om 10.30 uur v.m. zal de voorzitter van het Bestuur, dat de Zui- der-Zendingsfeesten organiseert, D's G van Dijk van Breda, de openingsrede uitspieken. Voorts zullen dien dag spre ken: Ds K. H. E. Gravemeijer van 's Gra- venhage, D's G. Bos van 's Gravenhage, Els J. W. Dippel van Middelburg, de zen- dolingen v. d. Beek en de Neef, terwijl mej. Gato de Witte van Utrecht spreken zal over de Morgenland-zending. Geslaagd met lof te 's-Gravenhage voor het voorloopig machinisten diploma F. Heine te Enschede, leerling van de opleiding voor scheepswerktuigkundigen te Middelburg. Geslaagd aan de R.K. Kweekschool te Bergen op Zoom, de dames J. An- 'driessen, Bergen op Zoom en P. Berg mans te Vlissingen. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma B: A. v. Tien'hoven te Bergen op Zoom en J. J. Maas te Krabbendijke. Geslaagd voor het Machinisten examen, voorloopig diploma, de heer F. Heinen te Middelburg. Geslaagd aan de R.K. Hoogere Handelsschool te Bergen op Zoom: P. A. Baas, L. J. Dietvorst, J. A. Okker, E. H. Plompen, allen Bergen op Zoom; A. A. G. Smits, Nieuw-Voismeer; A. P. M. Ver haart, Ierseke. D o o d e 1 ij k e val. Te Zaandam is gisteravond aan boord van het in de Zeehaven liggende s.s. Mirag uit Rot terdam de 59-jarige donkeyman J. Huy- brechtse uit Rotterdam, van een ladder gevallen en op een naastliggende dek voiige ko6rs heden H. V. A. ÖO7V2 50954 Ned. Ind. Hdbk. 163 16372 Philips 327 54 331 Unilevler 160 l'6lVs A. K. U. 6654 6754 Amsterdam Rubber 287V2 28954 Koninkl. Petroleum 42472 412 ex d. Déli Mij. 324 32554 Ned. Scheepv. Unie 128 12972 4 pet. Nederland lOO3^ i00"/l8 4 pet. Nederl. Indië 1007/s 100"/18 3 pet. Nederland '37 963/s 965/a U. S. Steel 76 787i« Anaconda 40Vie 41 U. S. Leather 67/s 754 Bethlehem Steel 637a 667a Adj. Chic. Milwaukee 554 67a Cities Service 254 27a Intern. Nickel 4354 4454 Shell Union 207/a 217a Kennecott Copper 43 431Vie Radio Corp. 67/a 754 Gar Foundry 37 38 Tidewater 1311/18 1472 Midcont. Petrol 2072 2154 Gen. Motors 3854 40 American Enka 44 4454 Republic Steel 2754 2816ib De beurs was vaist in verband met betere slotkoersen van New-York, hoe wel de openingskoersen niet behouden konden blijven. Er zijn nog zooveel on zekere factoren, dat men verwacht dat het beursverloop nog wel onregelmatig zal blijven, vandaar dat bij hoogere koersen nog al winst genomen wordt. Kon. Petroleum vielen tegen op circa 41272 pet. na 41614 pet. en dividend van morgen. H. V. A. liep terug van 514 naar 50914; de andere lokale fondsen, hoewel hooger dan gisteren, waren weinig ver anderd en veel 'ging er dan ook niet in om. In de Amerikaansche hoeken ging wel wat meer om, maar het aanbod overtrof de vraag, zoodat de koersen Vs54 punt afbrokkelden. De Fransche obligaties waren goed prijshoudend, evenals de franc op 7.0254. Wlsielkoersen. Amsterdam, 7 Juli, 2.80 u. Berlijn 73.00—73,10. Londen Ö.029,03. Parijs 7,047.05. Brussel 30.62—80.64 New-York 1.8154—1.82. 1 Door de Rechtbank te Middelburg is dhr W. F. de Jong, leeraar aan de Handelsschool te Middelburg, toegelaten tot en beëedigd als vertaler voor de Fran sche taal. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: G. G. Sturin, graan handelaar, wonende te Hoofdplaat. Rech- ter-commissaris Mr G. E. Muller, Rech ter; curator: Mr A. J. van der Weel, ad vocaat te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg is beëedigd als ambtenaar van den bur gerlijken stand de heer G. M. Elenbaas, wonende te Htoedekenskerke. Door de Rechtbank te Middelburg is de heerMr H. G. M. van Son te Hulst beëedigd als advocaat en procureur al daar. Door de politie te 's H. Arendskerke is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere M. W„ arbeider te 'sH. Arendskerke, als verdacht van niet nader te noemen han delingen met minderjarigen. Door een deurwaarder te Middel burg is gisteren wederom beslag gelegd op een gedeelte van de lading, zich be vindende aan boord van het te Vlissingen Halle. Bovendien is gisteren door een ingenieur van de Kon. Mi), de Schelde een visitatie verricht aan boord van ge meld schip ten einde een onderzoek in te stellen naar het alsnog aanwezig zijn van waardevolle goederen. Een kleine hoe veelheid werd alsnog gevonden. Prins Bernhard bezoekt het kamp Waaisdorp. DEN HAAG Op den 108sten verjaar dag der grenadiers en jagers heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp. Prins Bernhard arriveerde te paard. Doodelijke aanrijding. SOEST. Vanochtend heeft een vracht auto uit Ede te Soest het 3-jarig doch tertje van den bakker G. H., dat plotse ling den weg overstak, aangereden. De kleine werd zoo ernstig gewond, dat de dood spoedig intrad. Conflict bij werkverschaffing. WIERD'EN. Nu een week geleden het conflict bij de kanaalwerken was bijge legd en onder meer de D'eventer arbei ders het werk hadden hervat, zijn deza laatsten ten getale van ongeveer 100 op nieuw in staking gegaan omdat zij niet waren bevredigd door de getrofen rege ling. Dé Minister van Sociale Zaken heeft hen thans voor onbepaalden tijd ge- schorscht en hen uitgesloten van eiken steun in welken vorm ook. Brand. Vermoedelijk tengevolge van kortslui ting is vanochtend te Dieden bij Raven- stein brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den landbouwer H. v. Kamp. Dé brandweer kon door gebrek aan water niets uitrichten, de geheele boerderij en landbouwinventaris werden een prooi der vlammen. 15000 kg. hooi werd eveneens door het vuur vernield. EINDHOVEN. Hier is de kapitale boerderij van den heer H. geheel in vlam men opgegaan. Ongeveer 15.000 kg. hooi ging mede verloren. Weer arrestaties In Rusland. MOSKO'U. Het gister hier ter stede ontvangen provinciale blad Uralarbeider van 3 Juli, dat te Swerdlowsk verschijnt, bevestigt dat de directeur van het agent schap Tass, D'Oiletzki en eenige andere lei dende personen van dit bureau van hun functie ontheven en in hechtenis zijn ge nomen. Eerstgenoemde had ruim 10 jaar de post van directeur van het officieele Sov jet-Russische telegraafagentschap be kleed. De scherpte van de thans tegen hem ingediende aanklacht laat geen twijfel inzake zijn verder lot over. De strijd In Spanje. SAfLAMANGA. In het communique van het Reohtsohe hoofdkwartier wordt o.a. het volgende medegedeeld: Aan het front van Madrid werd de viji- and met zware verliezen teruggeworpen. De rechtsche luchtmacht is op verschil lende fronten in actie geweest. Tijdens een dezer operaties verloor de vijland 1600 man. Aan het front van Madrid vónden gis ter verscheidene luchtgevechten plaats, waarbij 16 vijandelijke toestellen omlaag werden gehaald. Gedurende de maand Juni zijln 48 vlieg tuigen der regeering neergestort of ver nield terwijl de rechtschen slechts 5 toe stellen verloren. Gebruik van gifgassen tegengesproken. LONDEN. Blijkens een door de Spaan- sche ambassade afgegeven verklaring, spreekt de Spaansche regeering de door ide Duitsche en Italiaansche pers ver spreide geruchten tegen, volgens welke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3