Kerknieuws. Onderwijs Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen Burgerlijke Stand en Qan, eitcduii Uur De garderobe is herschapen in een af- deeling van de drukkerij der Fa. Oos- terbaan Le Gointre. Een zetmachine „Intertype" is in werking, waardoor de bezoekers meteen kunnen zien, hoe een groot deel van ons blad da gelijks wordt klaar gemaakt. Ook het balcon van de Schouwburgzaal is niet meer te herkennen. Hier heeft de bekende Focus-zaak zoowaar een bios coopzaaltje ingericht. De voorstellingen zijn tegen betaling van een gering bedrag toegankelijk. Zestig pet. der opbrengst is bestemd voor uitzending van zwakke kin keren. De fa. De Muynck exposeert bovendien hier nog de nieuwste film-, kino-, projectie-apparaten «n fototoestel len, en is ook op het gebied van optiek en bandage goed voorzien. In stand 16 treffen we aan de bekende Witte Kruispoeders, die nu ook in cachetvorm verkrijgbaar zijn. In de Schouwburgzaal hebben het G as- fa e d r ij f en de Goesche Gasinstal- 1 a t e u r s een ruimen stand ingericht, waar waar vooral de Ponero-oomforen en fornuizen met voortreffelijken brander, voor de Union drükautomaten en voor een ijskast, die met gas verwarmd (I) wordt, reclame wordt gemaakt. De N. V. A. Hollanders Ma- nufaoturenhandel komt grootsch voor den dag. Ze legde beslag op drie stands in de zaal en één op het tooneel. In de eerste exposeert ze het Tweka-fabri- 'kaat (japonnen en tricotizijde en wol), de bekende Bleyle-japonnen en de Falcon en Big Ben regenmantels in vele modellen en op het tooneel de Peerless-matrassen, die in het beddenvak een ware omwente ling zullen brengen, daar ze de 'bezwaren van de kapok ondervangen en het zware ressor overbodig maken. De fa. A. W i 1 k i n g laat een mooie sorteering van alle soorten en modellen lingerie, alsmede Wala en Superbe cor- setten zien. DeRitsema-stofzuigers worden ook op het tooneel, en wel in elf verschillende modellen tentoongesteld en gedemonstreerd. Vooral de klop-, voeg en zuigmaohine trekt de aandacht. De heer J. Steketee maakt speci aal reclame met de Schimmelpenninck- sigaren en de heerlijke Tjoklat-chocolade. Zijn huurman, de heer J. G e e n s e, heeft uitgestald het nieuwste op bet ge bied van brillen in alle metalen, alsmede de Zeiss-instrumenten, w.o. de vermaarde Zeiss-kijikers. De firma J. Polderman geeft ook veel interessants te zien. Wij noemen b.v. de Neon-verlichting, die nu goedkooper is geworden en voor winkelzaken zoo'n mooie reclame-gelegenheid biedt, de nieuwste radio voor de auto, een electri- sche roomijs^condensator enz. We noemen nu enkele stands in de groote zaal. Eerst de flinke stand van Centraal Kleedingmaga- z ij n (H. H o 1 1 e s t e 11 e), die uit stekend verzorgd is. Hier wordt vooral de aandacht gevraagd voor regenmantels (Falcon en Big Ben) japonnen enz. Daarnaast vinden we in stand no. 6 de firma Heykam Masses met een speciale reclame voor Bengers onder goederen en badpakken, welke uitmunten door elastioiteit" en soliditeit. E. Ostermann&Go. exposeert de bekende producten: Persil, Henco, Ata, Imi en Sil. Voor de dames zeer interes sant, ook door de demonstraties. Dhr A. de Jager-Tol hoek is weer present met een collectie fijne hout soorten voor allerlei doeleinden, Uniplex in alle soorten, insulite en celotex voor plafondbekleeding, een 'brandvrije plaat van Sheetrock, ook voor plafonds, die o.a. in rijksgebouwen wordt gebruikt enz. 'Dat Celotex geen water doorlaat wordt gede monstreerd door een bakje van celotex, dat met water is gevuld. Ook in de tuinzaal is veel bijeengebracht wat de aandacht verdient. DeStoomwasscherij „D e Z o n" heeft een bijzonder moeien stand. Ze heeft een leuk poppenhuis laten inrich ten, waar de wasch op z'n ouderwetsch wordt gedaan (Niet zóó), en waar ook een moderne wasscherij in bedrijf is (Maar zóó). In dezen stand bedienen ook dames een der nieuwste strijkmachines. De heer A. L e y s uit Schore bewijst, dat men ook op de dorpen terecht kan voor smaakvolle ameublementen, zoowel voor slaapkamer als salon. Ook hier vin den we de Peerless-matrassen en ten be sluite verscheidene Kohier naaimachines. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijk aan Zee en Duin, M. Foeken, cand. te Haarlem. Geref. Kerken. Beroepen te Leiden (vac. Dte Bouw man) Dr G. G. Berkouwer te Water graafsmeer. i Beroepingswerk. D'e Ned. Herv. Gemeente te Hei- en Boeikop is al 12 jaar vacant. Naar gemeld wordt is thans met den Raad vein Beheer over eenstemming bereikt, zoodat binnenkort het beroepingswerk een aanvang kan nemen. BIJBELLEZEN OP NIJVERHEIDS SCHOLEN. Blijkens een mededeeling van bet de partement van onderwijs (nr 2 van 1937) is door den minister van onderwijs het volgende schrijiven gezonden aan het be stuur van den bond van vereenigingen voor christelijk nijverheidsonderwijs: In antwoord op uw schrijven van 22 Januari 1937 bericht ik u, dat ik, voor zoover lagere nijverheidsscholen met vol- ledigen lesrooster en volledigen jaarcur sus betreft, geen bezwaar zou hebben, mijn goedkeuring te hechten aan ontwerp-les- roosters, waarop als onderdeel van het vak Nederlandscbe taal ten hoogste een halve lestijd per week werd uitgetrokken voor bijbellezen, onder leiding van den leeraar in Nederlandsche taal. Het bijwonen van dit onderdeel der les mag niet verplicht worden gesteld voor leerlingen, wier ouders of wettelijke ver zorgers daartegen bezwaar hebben. Met de door u voor deze leerlingen voorge stelde regeling kan ik mij! in beginsel ver eenigen. Ik wijs er ten overvloede nog op, dat het totaal aantal lestijden per week, zoo als dit voor de onderscheidene groepen van dagnijverheidsscholen thans geldt, in verband met bet bijbellezen in geen geval mag worden verhoogd. TWEEDE EINDGETUIGSCHR1FT VAN AMBACHTSSCHOLEN. Onder bepaalde voorwaarden toegestaan. Aan den minister van onderwijs is eenigen tijd geleden gevraagd of leerlin gen, die reeds in het bezit zijn van een eindgetuigschrift volgens art. 29, eerste lid, der Nijveiheidsonderwijswet van een bepaalde afdeeling eener ambachtsschool met tweejarige opleiding, opnieuw voor één jaar tot de school mogen worden toe gelaten, teneinde tevens een aioodanig eindgetuigschrift van een andere afdee ling der school te behalen, b.v. voor tim meren en metselen, voor smeden-hank- werken en motorrijtuig- en rijwielherstel- len, voor electrotechniek en instrument maken enz. Blijkens een bericht, voorkomende in de laatste mededeelingen van het departe ment van Onderwijs, heeft de minister hierop geantwoord, dat hij1 tegen toela ting van bezitters van een eindgetuig schrift tot de opleiding voor een tweede diploma geen bezwaar zal maken, mits daarbij' de voorwaarde wordt gesteld, dat deze leerlingen ten minste 150 dagen in de practijk werkzaam zijn geweest in de vakrichting van het eerstgehaalde eind getuigschrift en zijt daarvan een deugde lijk bewijs overleggen. In bijzondere ge vallen, ter beoordeeling van den minis ter, kan van deze bepaling ontheffing worden verleend. Desgewenscht kunnen voorstellen dienaangaande tot aanvulling van de toelatingseischen enz. in het be staande leerplan aan den minister ter goedkeuring worden voorgelegd. Acie examens L.O. Middelburg. Ghr. Kweekschool. Geëxa mineerd 6 mannelijke candidaten. Afge wezen 3. Geslaagd de heeren A. La- bruyère, St. Philipsland; W. Otte te Brui- nisse en P. J, Vergers te Domburg. Rijkskweekschool te Middelburg. Elxamen Nuttige Handwerken. Geslaagd de dames L. van den Driest, J. G. Geldof en M. P. van Wezel te Middelburg; I. M. J. D'oornbos, A. Schaar en G. M. Slot te Vlissingen; J. M. Bouman te Terneuzen en A. J. van de Velde te Dreischor. Afgewezen geen. Eindexamen Rijks H. B. School te Goes. Afdeeling A. Geëxamineerd 9 candidaten. Geslaagd de dames Eth. Ga. Braam en Wa. Ga. Fransen van de Putte te Goes; de heeren S. W. Godfriedt en G. J. de Roo te Goes; W. J. Bosman te D'riewegen; W, G. van Liere te Kloetinge; J. P. Lindenbergh te 'sHeer Arendskerke; M. Nieuwdorp te Kruiningen en J. Remijnse te Wolferts- dijk. Geslaagd te Delft voor het candi- daatsexamen electrotechnisch ingenieur de heer P. B. J. Klooster te Ellewouts- woutsdijk. Bergen op Zoom, 3 Juli. (R.H.B.S.) Alle candidaten geslaagd n.l. F. A. Ameling te Steenbergen, J. C. G. Bastiaanse te Sint Maartensdijk; L. Breure te Steenbergen; J. Heyboer te Oud-Vossemeer; L. M. Frie- derics te Oud-Vosmeer; J Blonk, G. L. Dikans, J. Roem, J. Wabeke en J. de Wit, allen te Bergen op Zoom. Terneuzen, 3 Juli. (R.H.B.S.) Geslaagd mej. M. W. Meulenberg te Terneuzen, de heer J. P. Neeteson te Kloosterzande, mej. N. de Pauw te Terneuzen en de hee ren J. v. d. Peyl te Kemseke (!B.) en L. Visser te Terneuzen. Afgewezen 2. Boter. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 Juli, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op 70 cent per kg. Aan brandwonden overle den. Donderdagmiddag is het 10-jarig dochtertje van de familie M. te Nieuw Borgvlibt (gemeente Bergen op Zoom) vermoedelijk doordat het kind met luci fers speelde in brand geraakt. Met veel moeite wist de heer M., die zijn dochtertje hoorde gillen en was toe- geloopen, de vlammen te dooven. Het meisje bleek echter zoodanig gewond.dat het naar het Gasthuis is vervoerd, alwaar het Vrijdagnacht is overleden. Steiger ingevallen. Zater dag is bij den bouw van een aantal wo ningen te Amersfoort een ernstig onge luk gebeurd. Vier arbeiders waren op een steiger aan het werk toen plotseling enkele plan ken bezweken en het viertal naar bene den stortte. Een der arbeiders, een zekere de Graaf uit Hilversum, was er het ergst a'an toe.Met inwendige kneuzingen is hij naar het Gasthuis overgebracht. De 24- jarige P. de Nooy uit Hilversum kreeg ernstige verwondingen. De twee andere, Amersfoortsche timmerlieden, kwamen met den schrik vrij. 'Drie ernstig gewonden bij een botsing te Sassen- heim. Gisteravond is op den rijksweg te Sassenheim een motorfiets, welke uit de richting Leiden kwam, in botsing ge komen met een wielrijdster, die zonder op het verteer te letten plotseling den weg wilde oversteken. Het gevolg was, dat behalve de wielrijdster, ook de bestuur der van het motorrijwiel en de dame, die op de duo zat, tegen den grond werden gesmakt, waar het 'drietal gewond bleef liggen. De berijder van de motorfiets, zekere v. L. uit Leiden, had vermoedelijk een schedelbasisfractuur opgeloopen, terwijl zijn eohtgenoote, die eveneens buiten ken nis was, een sleutelbeen bad gebroken. De wielrijdster, Mej. van T. uit Hillegom, was er met vrij ernstige huid- en schaaf wonden afgekomen. Auto over den kop. Za terdagavond zijn te Groningen twee auto's met elkaar in 'botsing gekomen. De be stuurder van de auto, de 23-jarige E. B. te Groningen, trachtte nog imet groote snelheid een van rechts komende auto te passeeren. Dit mislukte. De botsing was zóó hevig, dat de auto van den heer B. een paar maal over den kop sloeg en tegen de huizen terecht kwam. De heer B. kwam er goed af, de de 21-jarige Mej. J. A., die naast hem zat, kreeg een ern stige hersenschudding. De anderen ble ven vrijiwed ongedeerd. Ophetverkeerdepedaal getrapt. Onder Voorhout is een ern stig auto-ongeluk gebeurd, dat zijn oor zaak vond in het feit, dat de bestuurder op het verkeerde pedaal trapte en in plaats van te remmen, gas gaf. Een vier-persoons Citroën, gemerkt G 47828, thuisbehoorende te Amsterdam en bezet met zes personen, reed' van Sassen heim in de richting Noordwijk. Bij een driesprong beging de autobestuurder zijn vergissing, met ihet gevolg, dat de wagen kantelde en aan de overzijde tegen den betonnen kadewant botste. Vijf personen werden gewond. In volle vaart tegen auto opgereden. Motorbe stuurder gedood, zijn vrouw ernstïg gewond. Zaterdagmiddag is in het gehucht Heusden gemeente As ten een doodelijk verkeersongeluk ge beurd. De sergeant D. van de militaire politie uit Helmond reed met zijn motor van Asten in de richting Meyel. Zijn vrouw had op de duo plaats genomen. In het gehucht Heusden kwam een vracht auto uit een zijweg den weg oprijden. De twee bestuurders zagen elkaar te laat, waardoor de motor in volle vaart tegen den vrachtwagen opbotste. De bestuurder en zijn vrouw werden van den motor op den weg geslingerd. De heer D. was nagenoeg op slag dood, terwijl zijn vrouw zeer ernstig werd ge wond. In zorgwekkenden toestand werd zij naar een ziekenhuis in Helmond ver voerd. Jongen verdronken. Za terdagmiddag was het 14-jarige zoontje van de familie H., wonende in de Mid denstraat te Den Helder, aan het spelen op een met steenen beladen schuit, welke gelegen was in het Noord-Hollandsch ka naal. Plotseling viel hij' overboord in het kanaal en verdween onmiddellijk onder water. De jongen kon niet zwemmen en ofschoon enkele personen te water gin gen om hem te redden, mochten hun energieke pogingen helaas niet baten. De knaap verdronk jammerlijk. De roofoverval te Amers foort. Woensdagavond vond men een 19-jarige jongeman bewusteloos naast zijn rijwiel te Amersfoort. Hij is toen naar het ziekenhuis overgebracht en wist zich later niets meer te herinneren. Alleen had hij een flink bedrag aan geld bij zich gehad, hetwelk verdwenen was. Na zijn bewustzijn te hebben verkregen is de jon geman uit het ziekenhuis ontslagen en door de politie in verhoor genomen. Daar bij bekende hij ten slotte, den z.g. roof overval gefingeerd te hebben, om zich uit financieele moeilijkheden te redden. Proces verbaal is opgemaakt inzake verduistering. Na verhoor is de jonge man op vrije voeten gesteld. Kindje dronk azijn- extract. In een onbewaakt oogen- blik beeft een 2-jarig kindje van de fa milie I. te Bergen op Zoom kans gezien uit een fleschje te drinken, dat azijn-ex- tract bevatte. De toestand van de kleine is zorgelijk. Man verdronken. GistereB is de 22-jarige D. bij het zwemmen in de Hamelspoel )te Herpen verdronken. D'e verongelukte was eenige kostwinner van zijn gezin. De onbewaakte over weg. Op den onbewaakten overweg te Gouda in de tramlijn Gouda-Schoonho- veu is Zaterdagmiddag een 57-jarige vrouw door een trein aangereden. Ze schijnt de fluitsignalen van de locomotief niet te hebben gehoord en evenmin erg gehad te hebben in het zwaaien met de vlag van den overwegwachter. Met een zware hersenschudding en met ernstige vleeschwonden is ze naar het ziekenhuis vervoerd. D'aar is zij kort na aankomst overleden. Hansweert. Het motorschip Rhenus 25 is Zaterdagvoormiddag met behulp van de sleepboot Jacomien vlot gekomen na dat eerst circa 150 ton goederen waren gelost in het motorschip Vier Gebroe ders en St. Antonius 2. Het schip had zware lekkage. De pompboot Dorus Rij kers moest assisteeren om het schip bo ven water te houden. Het schip is nu in de vluchthaven alhier omhoog gezet en zal het geheel gelost worden. Men is den heelen Zondag druk in de weer geweest met de werkzaamheden. Christelijke Ned. Voetbalbond, afd. XIII. Uitslagen 3 Juli: K. V. V.—ünitas II 2—3. N'dorpOlympia I'I 73. Olympia I—D. S. G. niet doorgegaan. Programma 10 Juli: Unitas IIIOlympia II. Seriewedstrijden te Nieuwdorp. Stand per 3 Juli: Unitas I 6-6-0-0 12 57-6. Unitas II 4-4-0-0 8 15-4. K. V. V. 7-4-0-3 8 25-17. Olympia I 6-3-0-3 6 16-14. D. S. C. 6-2-0-4 4 13-18. Unitas Hl 5-1-0-4 2 7-27. N'dorp 6-2-0-4 2J) 15-23. Olympia II 6-1-0-5 2 10-49. 2 verliespunten. De Koningin op den Rulgenhoek. BAARN. H. M. de Koningin is van morgen per auto van het paleis Soestdijk naar de Ruigenhoak terug gekeerd. Mr J. J. I. Harte van Tecklenhurgi t DEN HAAG. Op 83-jarigen leeftijd is vanmorgen alhier overleden Mr J. J. I. Harte van Tecklenburg, oud-minister van Financiën, oud-lid van den Raad van State. Hij was lid van verschillende staatscommissie's, o.a. van die voor de handelspolitiek, voor de statistiek en voor de pensioneering van werklieden. Duitsche Ministers bezoeken ons land. OLDENZAAL. Vanochtend arriveerden te Oldenzaal in een 4-tal auto's de Duit sche Rijksminister dr Kerrl, twee regee- ringspresidenten en de regeeringscom- missaris van Osnabrück, met een gevolg van een 10-tal personen. Zij brachten voorts een bezoeg aan Hengelo, Almelo, Ommen, Emmen en Ter Apel, teneinde de kanalen- en de woningbouw te bezichti gen. Botsing. DIEREN. Vannacht is hier een motor fiets tegen een auto gebotst. De motor rijder F. werd gedood, de duo-rijder R. S., zwaar gewond. Zijn toestand is zorg wekkend. Beiden waren afkomstig uit Dieren. Van de vijf inzittenden in de auto werd alleen de chauffeur licht gewond. Vreemd sterfgeval. IJMUIDEN. Aan boord van een Spaansoh schip heeft zich een geheim zinnig sterfgeval voorgedaan. Een ma troos was niet wakker te krijgen. De dok ter, die te hulp geroepen werd, consta teerde echter den dood. Het lijk is in beslag genomen. Een onderzoek wordt ingesteld. De moordaanslag te Merkelbeek. DEN BOSCH. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen de 64-jarige M. G. van Hel den, huishoudster te Merkelbeek, die bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Maastricht wegens doodslag tweemaal gepleegd is veroordeeld tot 15 jaar gevan genisstraf. De advocaat-generaal heeft in hooger beroep bevestiging van bet vonnis geëischt. Thans heeft het Hof op for- meele gronden het vonnis van de recht bank te Maastricht vernietigd en ver dachte veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Aufoboislng. HENGELO. Op den straatweg van Hengelo naar Borkulo is een autobus uit Almelo met een snelheid van ongeveer 40 km tegen een boom gereden. Van de inzittenden werden 5 personen gewond, twee kregen een hersenschudding en een armbreuk, twee anderen een lichte her senschudding, en moesten naar een zie kenhuis worden vervoerd, de vijfde werd licht gewond. De chauffeur verklaarde dat hij1 plotse ling voelde dat de wagen begon te slinge ren. Hij kon het stuur toen niet meer houden. Jongetje door een lorrie gedood. SASSENHEIM. Gistermiddag waren eenige kinderen 'bij den wegaanleg te Sas- senheim-Amsterdam met lorrie's aan 'het spelen. Plotseling geraakte het 4-jarige jongetje v. d. L. uit Sassenheim onder een der lorrie's. Het kind werd ernstig gewond en is 'later overleden. De hoop Amelia Earhart te vinden herleeft. SAN FRANCISCO. Een te Rocksprings wonende 12-jarige radio-amateur heeft Amelia Earhart ^herhaaldelijk hoeren seinen: „Amelia Edrhart op een rif ten Z. van den evenaar vraagt hulp van een schip." Een ^ndere radio-amateur te Gin- cinatti heeft het departement van handel meegedeeld, dat hij Amelia Earhart ver scheidene malen had gehoord, Zij had ge seind, dat zij op een rif was gedaald. De hoop de vliegster terug te vinden begint thans te herleven. RADIOTELEFOON MET I NO I E. Een stijging van 216 pet. In Juni j.l. werden met Ned. Indië in totaal 603 gespreken gevoerd, waarvan 204 in Nederland en 399 in Indië werden aangevraagd, teigen in dezelfde maand van het vorige jaar resp. 191, 76 en 115. De stijging bedroeg derhalve in totaal ongeveer 216 percent. Van de in»Nederland aangevraagde ge sprekken hadden 133 betrekking op za kelijke en 71 op familie-aangelegenheden. .Voor de in Indië aangevraagde gesprek ken waren deze aantallen 190 en 209. In Nederland werd door meer personen in verschillende spreökgelegenheden deelge nomen aan 12, in Indië aan 13 verzamel- gesprekken. In totaal werden 493, dus verreweg het grootste deel der gesprekken, van huis uit gevoerd, waarvan 183 in Nederland en 310 in Indië werden aangevraagd. Van Ned.-Indië werden via Nederland 17 gesprekken met andere landen gevoerd namelijk met Engeland 6, met Duitscih- land 5, met Frankrijk zoowel als Zwitser land 2, met België zoowel als1 Hongarije 1. In Juni 1936 bedroeg het totaal dezer gesprekken 12. Vrouwenpolder. Notaris J. L. v. d. Harst heeft Vrijdag publiek verkocht per- cö'elen IIX, groot ongeveer 58.68 A. (1 gemet, 150 roeden) boomgaard (bouwter rein) aan den Vrouwenpolderschen straatweg bij het dorp. Kooper A. S. Roth te St. Laurens q.q. voor f3690. Perceelen X en XI zijn niet geveild. Waar zoo'n bord staat Is het einde van een voorrangsweg in zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houder»! xfrt RECHTS GAAT VOORT GOES. Huw. afk.: Marinus Dominicus Ramondt, 41 j. en Geertje van Os, 35 j. jd. te Driebergen-Rijsenburg. Geboren: Jacques Franciscus Cornells, z. van Jean Henri Jacques Plouvier en Francisca Maria ten Hacken; Willem Gerhardus, z. 'van Herman Gerhardus v. Hartesveldt en Hendrika Johanna Ha gen. Overleden: Johannes Lokerse, 36 j. te 's-Gravenpolder; Lena Kallewaard, 64 j eahtg. van Jaoobus Markusse te Kortgene Over de maand Juni. 's HEER AREND'SKERKE. Geboren: 1, Maria Magdalena d. v. Jan Grim en Ga- tharina Maria Pantus; 2, Jozina d. v. Janus Schipper en Brecht je Murre; 8, Jo'hannis z. v. Jacobus de Jager en Pau lina Nijsse; 10, Jan Ghristiaan z. v. Ja kobus Blankenburgb en Maria Jacomina Bosman; 14, Barbara d. v. Jan Timmer man en Josina Maria van den Dries; 15, Jobje Anthonia d. v. Daniël Goense en Klazina de Winter; 22, Maria Adriana d. v. Marinus Vermeulen en Johanna Wilhelmina de Jonge. Gehuwd: 17, Joos Adriaan Adriaan- se 32' j. jm. te Goes en Suzanna Jacoba van Boven 29 j. jd.; 24, Jacobus Pladet 25 j. jm. en Johanna Does 19 j. jd.; 24, Cornells Abraham Borsje 28 j. jm. te Bei gen op Zoom en Adriana Leentje van Antwerpen 28 j. jd. OVEZ'AND. Geboren: 28, Petius Leo pold z. v. Franciscus Jacobus Janssens en Elizabeth Maria Coppens; 30, Corne lia Anthonetta d. v. Adriaan Boonman en Jobina Janse. Gehuwd: 11, Marinus Cornells Schaal- je 23 j. jm. te D'riewegen en Johanna D'ina de Vrieze 21 j. jd.; 25, Eduard Pe trus Coppens 23 j. jm. te 's Gravenpolder en Elizabeth de Vos 23 j. jd. WAARDE. Gehuwd: 10, Jacob Snoep 27 j. te Wemeldinge en Geertruida Neeltje van Houte 23 j. jd.; 10, Jasper Water man 29 j. jm. en Neeltje Geertruida Sc'hrier 25 j. jd.; Overleden: Lauwrus v. Fraassen 75 j., echtgenoote van Pauwlina de Jager. Geboren: 14, Jacobus Hubrecht z. v. Gerard Neels en Cornelia Schrier; 25, Jan Jacob z. v. Abraham van Houte en Johanna Schrier. 'sHEER ABTSKERKE. Geboren: 22, Martinus Valerinus Gerardus z. v. Hu- bertus Jacobus Rijk en Magdalena Maria Anna de Deckere; 25, Cornells Izaak z.v. Marinus Harinck en Elizabeth Luteijn. Gehuwd: 17, Abraham Dignus Nagel- kerke 26 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Magdalena Tolhoek, 23 j. jd. Overleden: 7, Magdelena Staal, 83 j., weduwe van Johannes Kloosterman.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3