De voorrangswegen. Y Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw De „Kluizenaar" Hitier. Rechtszaken Finantiëele Berichten Telegrammen SiSjSaS) BJJOO AAMDUIOIMa VOORRANSSWEfltM KI O D Z 'J W C Q |N{ De A.N.W.B. schrijft ons: 4 Juli 1937 een belangrijke datum in de geschiedenis van het Nederlandsche verkeer! Op dien datum zal een belangrijk deel van het Rijkswegennet over geheel Ne derland tot voorrangsweg zijn bevorderd. Dan zal dus feitelijk voor het eerst op groote schaal practisch uitvoering wor den gegeven aan het artikel van het 1 Nov. j.l. in werking getreden Motor- en Rijwielreglement, waarbij1 de aanwijzing van voorrangswegen mogelijk wordt ge maakt. De weggebruikers oip een gewonen weg die een voorrangsweg naderen en dat zien ze aan den witten driehoek met roo- den rand, welke, met de punt naar bene den op korten afstand vóór het ontmoe tingspunt is opgesteld moeten voor rang verleenen zoowel aan het voor hen van rechts als het van links komende verkeer. Omgekeerd kan de rijder op den voor rangsweg aan de oranje koppen van de afstandspaaltjes, of aan het vierkante, op de punt geplaatste oranje bord met witten rand, zien dat hij zich op zoo'n weg bevindt en dat hij' voorrang heeft bo ven het verkeer uit de zijwegen. "Wanneer de voorrang eindigt wordt dit aangegeven met het driehoekige alge- meen-gevaar-teeken met daaronder het bordje „einde voorrang" al of niet met vermelding van den afstand waarop de voorrang eindigt. Speciaal vestigt de A.N.W.B. er nog eens den nadruk op, dat bij wegkruisin- gen toch ook de bestuurder die voorrang heeft nimmer ontheven is van de ver plichting om een zoodanige voorzichtig heid in acht te nemen dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer door hem niet worden belemmerd of in gevaar ge bracht. Ook de nieuwe voorrangsregeling geeft dus geen onbegrensd recht van doorrijden en ook hier blijft de volle ver antwoordelijkheid op iederen bestuurder rusten. Verder is het goed er hier nog even op te wijteen dat bij' wegkruisingen waarbij de eene weg een verharde weg is en de andere een onverharde, de verharde weg altijd voorrangsweg is. Een soortgelijke bepaling heeft betrek king op de rijwielpaden; wanneer name lijk een wielrijder zich bevindt op een rij wielpad dat geen deel uitmaakt van een verharden weg en hij' nadert een verhar den weg, dan moet hij voor het verkeer daarop uit beide richtingen den doorgang vrijlaten. En aangezien ook de wielrijder op een aanliggend rijwielpad geen voor rang heeft voor het verkeer op de hoofd rijbaan, moet een wielrijder onder alle omstandigheden voorrang verleenen aan 'het verkeer op den rijweg. De A.N.W.B. doet een beroep op de medewerking van alle weggebruikers om vanaf het eerste oogenblik zorgvuldig acht te slaan op de aanduidingen nabij wegkruisingen en door omzichtigheid zorg te dragen dat van den aanvang af de invoering van de voorrangswegen zoo wel wat betreft een vlotte afwikkeling van het verkeer als wat de verkeersveiligheid aangaat, volledig aan haar doel beant woordt. De voorzitter acht het niet de aange wezen weg dat de gemeenten verzoekeo richten tot de regeering, daar zijn wel andere lichamen voor. De contactcommis sies tusschen Ministers en bonden heb ben hier een taak om het in orde te krijgen. Hij1 acht de gemeente niet ver plicht en in dit geval B. en W. niet ver plicht om zich hier verder mee te be moeien. Dhr Elorussen meent, dat het juist B. en W. zijn die hier iets in kunnen doen. In de circulaires dig de vakvereenigin- gen van den Minister ontvangen wordt er steeds verwezen naar B. en W. om de zaken te besperken. Verder heeft hij cn- tiek over het optreden van sommige re- geeringsambtenaren bij de werkverschaf fing, waartegen de voorzitter protesteert. Dhr de Visser zegt uit protest tegen de groote onbillijkheid die er is inzake het uurloon, tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. Dit voorstel wordt ver worpen met 8 tegen 2 stemmen. Het voorstel-Florussen wordt daarna aangenomen. De pensioengrondslag van den burge meester wordt vastgesteld op f2600. Een voorstel van B. en W. tot conversie eener geldleening wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het restant der leening per 15 Juli nog groot f21.000 zal worden afgelost en een geldleening tot gelijk bedrag zal wor den aangegaan tegen een rente van 3 pet. Een vermindering van pet. Medewerking zal worden verleend vol gens art. 72 der wet op het lager on derwijs aan de vereeniging voor Geref. lager onderwijs voor den aankoop van twee nieuwe schoolborden voor de school te Othene. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienst 1936 en gewijzigd de begrooting voor 1937. Benoemd worden de leden der commis sie tot wering van schoolverzuim. Biervliet. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad voltallig, onder voorzitterschap van burgemeester Kostense. D'e voorzitter herinnerde allereerst aan den verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard en stelde voor een telegram van ge- lukwensch te zenden, wat met alg. stem men werd goedgekeurd. Ingekomen was het ïapport van den schoolarts, wat tot geen opmerkingen aanleiding gaf. Een adres ten gunste van behoorlijke ..trandkleeding werd voor kennisgeving aangenomen. De oudercommissie verzocht naar middelen uit te zien om het terrein voor lichamelijke oefening meer direct onder het beheer van de school te krijgen, daar het door verontreiniging door koeien vaak tot moeilijkheden aanleiding geeft. De raad hield de beslissing aan tot een nieuwe verpachting, dat is tegen 1 Ja nuari 1939, en had overigens momenteel ook financieele bezwaren. Besloten werd tot conversie van di verse geldleeningen van 5, 4'A, 4B/s, 4 pet. tegen een leening van f 24000 tegen 3 pet, looptijd 20 jaar, bij de boeren leenbank alhier. De voorzitter meende een speciaal woord van dank te moeten spreken tegenover het bestuur van deze bank voor -dit voor de gemeente zoo mooie aanbod wat door den Raad werd beaamd. Ingewilligd werd een verzoek van den heer Gerritsen om de benzinepomp ie verplaatsen wegens verbouwing. Een stukje grond werd onder de ge wone voorwaarden in erfpacht gegeven aan den heer K. Bos in de Beukelsstraat en den heer Ad. Faas in de Gentsche Straat. Bij de rondvraag vroeg de heer Neaye naar d entoestand van het materieel voor de brandweer. De heele o-utilage werd uitvoerig besproken. B. en W. zullen in lichtingen inwinnen en met voorstellen komen ter vernieuwing van onderdeelen, vnl. voor de auto-brandspuit. Vereen, tot bevordering der bijenteelt in Nederland. Afd. N.- en Z.-Beveland. Deze afdeeling maakte Maandag j.l. met 56 leden een excursie naar Noord- Brabant met twee autobussen van dhr J. v. Fraassen uit Goes. Om ongeveer acht uur heeft de voorzit ter dhr S. A. de Visser Jzn. op den vier sprong te Kruiningen de gasten welkom geheeten. Direct werd, onder begunsti ging van prachtig zomerweer, de reis aanvaard. De eerste stopplaats was Til burg, waar de koffie werd gebruikt. Daar na werd de reis voortgezet naar 's Herto genbosch. Aldaar werd het interieur van de indrukwekkende kathedraal St. Jan bezichtigd. Nu- volgde een koffietafel. Vervolgens ging de reis naar Boxtel, waar de ho-nig- zeemerij en wassmelterij van den N.G.B. bezien werd. Ook werd bezocht de ex portslagerij1 van den N.C.B. Vervolgens werd gereden naar Best, waar even werd gepauzeerd, naar 'Tilr werd bekeken onder leiding van den Rijks bijenteeltconsulent dhr Van Giersbergen. Menige wenk werd den gasten gegeven over de methoden van den Brabantschen imker. Vandaar ging de reis via Oorschot, naar even werd gepauzeerd, naar Til burg, waar de maaltijd werd genuttigd. De gasten waren ten zeerste voldaan over al het gebo-dene. De leiding was in handen van de heeren Ir B. Bosma te Goes en Ir van Giersbergen voornoemd. De voorz. bracht dank aan hen en ook aan den heer J. Andriessen, secr. van den Zuidelijken B-ijenbond te Tilburg van den N.G.B. Ten slotte aan de gasten en aan allen die medegewerkt hebben aan dezen tocht. Alle gasten werden aangespoord mede te werken om het ledental tot het dubbele op te voeren, opdat er veel meer bijen- standen in Zeeland mogen verschijnen, ten nutte van de bevruchting van het fruit en sommige landbouwgewassen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuid-Beijerland, P. A. A. Klüsener te Bodegraven; te 's H. Abts- kerke, J. E. Drost te Gulpen. Te Kat te- dijke (toez.), G. de Ru, cand. te Sche- veningen. Aangenomen naar Poortvliet, J. v. d. Heuvel, cand. te Delft. Bedankt voor Wezep, G. B. Holland te Putten. Geref. Kerken. Tweetal te Steenwijk, H. J. Riphageri te Schoonebeek en H. Zandbergen te Drachten. Classicale vergadering. Vandaag werd de 121ste classicale ver gadering van de Classis Goes der Ned. Herv. Kerk gehouden, onder leiding van Dr J. D. Schmidt. Nadat de voorzitter een kort openings^ woord 'had gesproken, de notulen van vo rige vergaderingen waren vastgesteld en de scriba, D's J. de Vries, 'n kort verslag had gelezen van de handelingen van het classicaal bestuur over het afgeloopen jaar, werden verschillende stemmingen gehouden. Herkozen werden tot leden en secun dus leden voor het classicaal bestuur; Ds A. E, V. Hoogenraad, sec. Ds J. Mortier; Ds J. 'G. Elenbaas, sec. Ds S, J. M. Huls bergen; Br G. K. Maartense, sec. Br. Jac. Wabeke. Tot secundus van Ds Tonsbeek werd gekozen Ds G. v. d. Waa. Tot assessor werd herkozen Ds J. C. Elenbaas; tot quaestor Ds J. de Vries, sec. Ds J. G. Elenbaas. Tot lid van de class, zendingscommissie Ds J. C. Sickesz In de namiddagvergadering worden be handeld de voorloopig aangenomen regle mentswijzigingen. I. Wijziging artikel 17 van het Alg. Regl. Wijziging artikel 3 van het Synodaal Regl. voor de Kerkeraden. 18 st. voor en 40 st. tegen. II. Wijziging art. 14, 16 en 21 van het Syn. Regl. voor de Kerkeraden. III. Toevoegingen aan art. 79 van het Regl. voor kerkelijk opzicht en tucht. IV. Wijziging van art. 3 sub A Regl. op de Alg. Weduwen- en Weezenbeurs. De voorstellen II, III en IV werden met alg. st. aangenomen. Daarna werd de vergadering gesloten. Acte examens L. O. Middelburg. Christelijke Kweekschool. Geslaagd van de 6 mannelijke candidaten de heeren K. J. de Koeijer en J. Ton, bei den te Serooskerke; P, de Leeuw te Wol- phaartsdijk. en J. de Munck te Middel burg. 1 Tegen een boom gereden. Op den weg ScherpenzeelRenswoude ter hoogte van de hoeve „Groot Overeem" is gisteravond omstreeks half 8 een mo torrijder bij het uitwijken voor een vracht auto tegen een boom gereden. De motorrijder, de ongeveer 30-jarigo L. uit Leusden, bleef ernstig gewond op den weg liggen en overleed enkele oogen- blikken na het ongeluk. Het motorrijwiel was totaal vernield. De ziekte van Weil. In ver band met een geval van de ziekte van Weil heeft de gemeenteraad van Sneek een onmiddellijk in werking tredende ver ordening aangenomen, waarin het ex- ploiteeren van de zweminrichting afhan kelijk wordt gesteld van een vergunning van B. en W. Deze verordening zal wor den toegepast op de bestaande zwem inrichting. De consequentie van dit be sluit is, dat deze inrichting in ieder ge val voorloopig gesloten zal worden. Men neemt n.l. aan, dat deze ziekte uit deze inrichting stamt. Fraude ontdekt te Rot terdam. Tu-sschen Kijkduin en Mon ster werd Maandagochtend, zooals is ge meld, het lijk van een man gevonden, die oogenschijnlijk bij het zwemmen verdron ken was. Nader is gebleken, dat de overledene in Rotterdam tot de zeer geziene burgers behoorde. Hij was de eerste kassier op het bureau van den gemeente-ontvanger, de 55-jarige J. A., een functionaris, die onmiddellijk na den gemeente-ontvanger optreedt. Thans is uitgekomen, dat hij zich verscheidene jaren aan aanzienlijke verduisteringen heeft schuldig gemaakt. Reeds geruimen tijd wantrouwde het personeel den chef en toen dan ook op 1 September de nieuwe gemeente-ontvan ger, Mr Endtz, zijn functie aanvaardde, kwam hem al spoedig ter oore, dat er op zijn kantoor iets niet in orde was. Dit had ten gevolge, dat de controle aanmer kelijk werd verscherpt en algemeen ge looft meh, dat er sedert het optreden van den nieuwen ontvanger niets ongeoor loofds meer is voorgevallen. Nu de nieuwe ontvanger voor het eerst de boeken van zijn afdeeling zou nazien, is de kassier blijkbaar gaan vreezen, dat door 'hem gepleegde fraudes aan het licht zouden komen. Maandagochtend is hij op het gewone uur van huis vertrokken, voorgevende naar zijn werk te gaan. Op het stadhuis is hij echter niet verschenen en in den middag kwam het ontstellende bericht, dat zijn lijk op het strand was gevonden. Er valt nog niet na te gaan, over welke bedragen de malversaties loopen. BESTUURSLID GROENTEN- EN FRUITCENTRALE STELT AANTAL VRAGEN. Te nauwe band tusschen Centrale en Veilingen? De heer B. Polak, lid van het bestuur der Groenten- en Fruitcentrale, heeft aan den voorzitter van deze centrale, den heer Valstar, den volgenden brief gezon den: „Hierdoor verzoek ik u beleefd, om in de op 2 Juli a.s. te houden vergadering van het bestuur van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale de volgende vragen, wel ke ik in de vergadering gaarne uitvoeri ger bespreken zal, aan de orde te willen stellen: 1. Welke inlichtingen kan het dage- lijksch bestuur verschaffen omtrent het zoek raken van een bedrag van R.M. 140 duizend aan Genehmigungen, in het eer ste kwartaal van 1936 oorspronkelijk voor den invoer van appelen in Duitschland afgegeven, een en ander in verband met de publicaties in het Algemeen Handels blad van 6, 7 en 8 Juni 1937. 2. Welke inlichtingen kan het dage» lijksch bestuur verschaffen omtrent de handelingen van het bekende Bureau te Berlijn, de benoeming van een belang hebbende tot Directeur van dit Bureau, en de door dezen directeur ingenomen houding, zulks eveneens naar aanleiding van vorengenoemde publicaties? 3. Heeft het dagelijksch bestuur maat regelen genomen, waardoor handelingen als de onderhavige afdoende kunnen wor den voorkomen, of eventueel met den noodigen spoed achterhaald kunnen wor den, opdat de ongerustheid, die deze feiten omtrent hel beleid van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale in vakkringen en daarbuiten veroorzaakt hebben, weg genomen kan worden? 4. Is het in het 'kader van bedoelde maatregelen niet gewenscht, te onder zoeken, of tusschen de Ned. Groenten- en Fruitcentrale en het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland niet een te nauwe band bestaat, en zoo ja, om ter bevordering van een strikte on partijdigheid dien band losser te maken? Ik vertrouw, dat u ingevolge mijn ver zoek deze vragen aan de agenda der ver gadering toevoegen wilt." Het H d b 1 d teekent bierbij aan, dat het bestuur van deze crisiscentrale niet meer heeft vergaderd sedert 13 November 1936 dat is dus bijna acht maanden geleden! Tevens zij er aan herinnerd, dat de voor zitter van de centrale, Regeeringscommis- saris Valstar, tevens voorzitter is van het Centraal Bureau v. d. Veilingen. Tenslotte brengen wij in herinnering, zegt het Hdbld, dat de feiten, waarover het hier gaat, dateeren van het vierde 'kwartaal 1935 en het eerste kwartaal 1936, dus rond anderhalf jaar geleden. De inmiddels afgetreden minister Deckers be gon de zaak te onderzoeken op 23 Mei van het vorig jaar, nadat Regeeringscom- missaris Valstar er reeds maanden lang mee „bezig" was geweest. Het laatste teöken van leven van het „onderzoek" dateert van 28 Mei jongstleden, toen de minister schreef, dat „de zaak nog in behandeling is." Hij voegde er aan toe, „dat hij de afdoening thans zooveel mo gelijk hoopte te bespoedigen". Deze „spoed" kwam dus na ruim een jaar. De heer 'Polak blijkt het dus nu eens te willen probeeren via het bestuur van de Centrale. Wij wenschen hem meer succes toe, dan mr. van Rappard had in de Eerste Kamer, toen hij op 15 Juli van het afgeloopen jaar in de Eerste Kamer vragen aan ministers Deckers stelde. Het antwoord was toen n.l. gedeeltelijk ont wijkend en gedeeltelijk concreet on juist. Ook wenschen wij hem meer succes toe dan den heer Vink te Eist, die precies een jaar lang met minister Deckers heeft geconfereerd en gecorrespondeerd zonder éénig resultaat De vesting van den Führer, In de „Sunday-Express" wordt een nauwkeurige schildering gegeven van Hit- Iers woning in Berchtesgaden. De volgen de bijzonderheden zijn aan die beschrij ving ontleend: Hoe ziet Hitler's berghuis in Berchtesgaden er eigenlijk uit? Naar de postkaarten te oordeelen, die overal in het land verkocht worden, den ken de menschen, behalve dan die in Berchtesgaden, dat het hier ongeveer om een rustplaats gaat, waar Hitier ver toeft als zijn dagelijkscbe bezigheden zijn afgeloopen. Eens was dat zoo, maar nu is Berghof, zooals Hitier zijn woning noemt, een pa leis geworden. Er kunnen gemakkelijk meer dan 40 gasten geherbergd worden in de luxe 'kamers. Natuurlijk heeft iedere kamer telefoon. Op een van de knoppen staat eenvoudig „Führer". De 'kleine bergweg, die eens naar het huis voerde, bestaat niet meer, daar voor heeft men een groote 120 mijl lan gen weg aangelegd, die Berghof onmid dellijk met München verbindt. Voor de rijkskanselarij is hier intus- schen ook een gebouw verrezen. De ka mers van den Führer liggen geheel af gezonderd, zoo'dat hij zich wanneer hij wil, daar 'kan terugtrekken. Afgezien nog van de luxe, is Berghof een ware vesting geworden. Kort geleden zijn de barakken voor Hitler's S. S. lijf wacht gereed gekomen, evenals de ka mers voor zijn secretarissen. Van den weg af is het huis nauwelijks te zien. De geheele zijde van den berg wordt met electrisch geladen draad om zoomd, dan komen er nog 5 rijen prik keldraad. Hier en daar in de bergen ziet men zeer romantisch uitziende torentjes, die aan het bergachtige Beieren herinneren. Zij zij'n echter niets anders dan verdedi gingspasten, die van machinegeweren voorzien zijn. Rechts van den straatweg ziet men een groot gebouw in Beierschen stijl. Dat is voor de wachten, die iedere kromming van de straat goed kunnen bewaken. Mij lenver in de bergen is het afweergeschut gebouwd om vijandelijke vliegers omlaag te halen. Natuurlijk heeft Berghof ook bom- en gasvrije kelders. De geheime staatspolitie zorgt er vooral voor, dat Berchtesgaden regelmatig van „ongewenschte elemen ten" bevrijd wordt. In ieder hotel ligt een lange vragenlijst, die de gasten moeten beantwoorden. Niemand mag zonder een bijzonder verlof den weg naar Berghof berijden. Geen auto mag onderweg stilhouden. Als de bekende wagencolonne van Berghof een gast naar München brengt, dan wordt het geheele verkeer stilgelegd GEEN WINKELWAREN UITSTALLEN OP ZONDAG! Principisel arrest van den Hoogen Raad, berustend op de wet van 1815. De Hooge Raad der Nederlanden heeft gisteren een belangrijke beslissing geno men inzake de winkelsluiting op Zondag. Dit college heeft n.l. een principieel ar rest gewezen, volgens hetwelk het op den rustdag verboden is winkelwaren uit te stallen, ook al is de winkel geopend. Dit arre./ berust op een wet van 1815, die nog steeds van kracht blijkt te zijn. Ten laste van een Amsterdamschen winkelier verklaarde bet kantongerecht onlangs bewezen, dat hij in deze gemeen te op een Zondag in zijn winkel aan de De ülercqstraat fruit had uitgestald aan den openbaren weg, namelijk aan de bui tenzijde van bet winkelraam. De kanton rechter bad den man echter van rechts vervolging ontslagen na te hebben vast gesteld, dat bet bewezen verklaarde feit is begaan ten tijde, dat het voorschrift der Winkelsluitingswet, volgens hetwelk de winkels op Zondag gesloten moeten zijn, voor dien winkel niet gold. Voorts overwoog de kantonrechter, dat de Winkelsluitingswet omtrent de wqze, waarop sommige winkels op Zondag ge opend mogen zijn, geen beperkingen in houdt, zoodat moet worden aangenomen, dat zij een winkelier uitdrukkelijk vergunnende zijn winkel op Zondag ge durende een aantal uren geopend te heb ben hem implicit© vergunt gedurende dien tijd zijn waren uit te stallen. Zonder dit aldus de kantonrechter zou de vergunning uiterst weinig waarde heb ben. In zooverre derogeert genoemde wet derhalve aan de Zondagswet van 1815. De ambtenaar van het 0. M. 'kwam van deze beslissing in cassatie. D-e Hooge Raad, die heden in deze zaak arrest wees, oordeelde dit beroep gegrond. De Winkelsluitingswet aldus de Hooge Raad heeft de voorschriften van de Zondagswet, .als betreffende een ander onderwerp en daarmede niet on- vereenigbaar, onverlet gelaten, gelijk ook bij de behandeling van de Winkelslui tingswet bepaaldeltfk de bedoeling is ge weest. Ten principale rechtdoende heeft de Hooge Raad wegens het op Zondag als winkelier zijn waren uitstallen, op grond van de Zondagswet van 1815 het kan- tonrechterlijk vonnis vernietigd en den winkelier veroordeeld tot 1 gulden boete. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. voiige koers heden H. V. A. 511 518/9 Ned. Ind. Hdbk. 162 163 Philips 319 320Va Unilever 159% 1595/s A. K. U. 64 63% Amsterd. Rubber 284 285Va Koninkl. Petroleum 420 422% D'eli Mij. 322 320 Ned. Scheepv. Unie 123V2 125%-6 4 pet. Nederland 101 101 4 pet. Nederl. Indië 101 101 3 pet. Nederland 1013/ie 101 3 pet. Ned.-Indië 97 97 U. S. Steel 695/s 70% Anaconda, 36% 373/s U. S'. Leather 6 6 Bethlehem Steel 587/s 59B/s Adj. Chic. Milwaukee 5 ö'/s Cities Service 23/% 23/ia Intern. Nickel 42 42 j Shell Union 195/s 19% Kennecott Copper 40 40 Radio Corp. 6 6 Car Foundry 35 35 Tidewater 12% 12u/« Midcont. Petrol 19% 19% Gen. Motors .37% 36Va American Eiika 42Vï 41% Republic Steel 25V8 25% De beurs was weinig veranderd, doch over het algemeen iets hooger dan giste ren. Beginbeurs was er eenige vraag, waardoor de koersen van Kon. Olie, H. V.A. en Amst. Rubber IV22 pet. oplie pen, doch reeds spoedig was deze vraag bevredigd, waarna ook in deze hoeken bijna niets meer omging. De Scheepvaart-aandeelen waren 12 pet. hooger, Rubbers waren bijna zonder affaire. Amst. Rubber en Deli-Batavia- Rubber 23 pet. hooger. Deli-Batavia Tabak was plm. 8 pet. la ger, de beide andere Sumatra Mijen na genoeg onveranderd. In Amerikanen bleven de omzetten weer zeer gering, de koersen waren frac- tioneel beter. In Fransche obligaties bestond weinig aanbod. De stemming biervoor was ver deeld. Voor 3 pet. Nederland '37 blijft vraag bestaan. De koers was heden 95— 1/8 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni, 2.30 u. Berlijn 73.00—73.10. Londen 8.98'8.99. Parijs (niet officieel) 7.52%7.62V2. Brussel 30.68—30.71 New-York 1.82—1.82%. DE KONINGIN NAAR DEN HAAG. SOEST. Vanmorgen is H. M. de Ko ningin per auto van het paleis Soestdijk 0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3