Carl Otto Lies, 28 M 1869. Van de eeuw, die de Aideeling Goes van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft bestaan, heeft de zang- vereeniging niet minder dan vier en veer tig jaar geleefd onder de di rectie van Otto Lies. 0'p zichzelf is dat een pres tatie, die 'n eere-saluut waard ia, want hoeveel repetities, hoeveel uitvoeringen voor het uitgebreide repetoire van klas sieke en moderne werken, waarop „Toonkunst" kan wij zen, met al het wel en wee daaraan in een provinciestad verbonden, zijn in die bijna halve eeuw doorleefd. Wat al inspanning van physieke en psychische kracht heeft dat werk geëischt, zon der dat de velen, die in den loop der jaren meewerkten, zich daarvan ten volle bewust waren. Wat al bijzondere voorzie ningen en voorbereidingen waren noodig om het beschik bare materiaal, vooral wat bet instrumentale gedeelte betrof, op het peil te brengen, dat 'be reikt kon worden. t Ma'ar er is meer dan dat. De beer Lies is een beschei den man, wars van de reclames en de fanfares, die het kenmerk zijn van onzen tijd. Ais kundig artist is hij in eenvou digheid zijn weg gegaan en beeft zijn leven gegeven aan de kunst die hij dient. Dat siert hem als mensoh en als kunste naar. Zijn opleiding genoot hij in zijn ge boorteland, in Keulen, waar onder leiding zijn leermeester Wüllner de grond werd gelegd voor een degelijke muzikale ont wikkeling. Dat die grond goed was en door aanleg gesteund werd, bewijst bet feit, dat meerdere malen in binnen- en buitenland kleinere en grootere werken van Otto 'Lies op de programma's voor kwamen. Zoowel op bet D'anziger Mu ziekfeest als in Zurich en Amsterdam, om meerdere niet te noemen, werden zijn werken ten gehoore gebracht. Ze getuigen van degelijke vakkennis en van eigen visie. Het bestek van dit dagbladartikel laat niet toe de groote verdienste van den beer Lies nader te ontvouwen. Voor de ontwikkeling van bet muziek leven in Goes beeft bij 'als lesgever veel gedaan en velen 'hebben hun muzikale ontwikkeling aan hem te danken. Laat bet geschrevene bewijs mogen zijh van de waardeering, waarop hij niet al leen recht beeft, maar die bem door ve len wordt gebracht en moge bij nog jaren met dezelfde ambitie zijn moeilijk, maar mooi en cultureel werk blijven verrichten Scbenke God hem daartoe de kracht. G. 'tH. Koudekerks. Gisteren vergaderde de i gemeenteraad. Alle leden waren aanwe zig. De voorz. spreekt den wensch uit, dat Z. K. H. Prins Bernhard, die reeds zoo spoedig onder ons volk is ingeburgerd, nog vele jaren moge worden toegevoegd en spreekt dankbaarheid uit over de kie- sche mededeeling van Prinses Juliana, die ons met blijde verwachting naar de toekomst doet uitzien voor ons Oranje buis. Spr. memoreert verder de verdien sten van den oud-secr. den heer Ter- woert, die veel voor de gemeente heeft gedaan en aan wiens graf wij Zaterdag j.l. met velen uit den raad en de gemeente stonden. Hij' zal in dankbare berinnering blijven. De notulen der vorige vergadering wor den met kleine wijzigingen goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken, houdende goedkeuring raadsbesluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1930 en 1937 wordt goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van bewo ners aan den Koksweg om deze te verbe teren. De aangelanden van dien weg heb ben reeds hun medewerking toegezegd. De verbetering zal te zijner tijd plaats hebben. Verzioek tot bouwvergunning van A. van der Hoeven, dat door B. en W. is geweigerd. Dit verzoek is op 25 Juni ingekomen en er is in dit korte tijdsbestek geen gelegen heid geweest om een conferentie met B. en W. en den aanvrager te houden. Mits dien vraagt de voorz. of er geen bezwaar is bij den raad om deze zaak nu reeds te behandelen. De heer Sanderse heeft geen bezwaar. Dhr de Rijke wil het om advies naar B. en W. terugzenden. De voorz. zegt dat van B. en W. geen ander advies is te verwachten; na rijp beraad hebben zij hun besluit genomen. Onlangs is er iemand geweest die Spr. kwam mededeelen dat een buurman een schuurtje gezet had oin er koeien en een paard te stallen. Dit is nader onderzocht en in der minne geschikt. Een en ander was aanleiding tot een ernstig onderzoek en spr. heeft dienaangaande zijn houding bepaald. Art. 82 der Verordening spreekt van aanstoot geven. Nu meenen B. en W. dat wanneer er stallen zouden worden opgericht dit aanstoot zou kunnen geven en daarop is de afwijzing geschied. Dhr Moens zegt, dat deze man daar voor zijn bedrijf een gebouwtje wil zetten en dat is nuttig en hem zeer dienstig. Het is eenvoudig voor bet plaatsen van een paardje. Spr. meent, dat wij niet om de grillen van mensoben die van buiten ko men onze menschen moeten bemoeilijken. De heer Jasperse is het met dhr Moen3 eens. Dhr de Kroo kan niet inzien dat men last kan hebben van een ponny die in een schuur gestald wordt, terwijl wan neer iemand in zijn hoofd krijgt postdui ven of honden te houden (waar men wel veel last van kan hebben) dit moet wor den toegelaten. De heer Sanderse is van meening dat de verordening is gemaakt om te handhaven; z.i. moet met de men schen die zich hier komen vestigen wel degelijk rekening worden gehouden. Zij hebben recht op bescherming op grond der verordening. Bovendien het zijn geen enkelen, maar honderden die zich hier komen vestigen, en die dit zeker ook de den op grond van de verordening; dat het streekplan nu nog niet in kannen en kruiken is ligt aan de omstandigheden, doch gezien de houding van enkele raads leden, dan zouden wij; nu, indien het streekplan er was, het reeds moeten wij zigen. Dhr Lorier zegt, dat het hem eigenlijk spijt, dat hij heeft toegestemd om deze zaak nu in behandeling te nemen en meent dat het wel ernstige overweging verdient om het nader onder de loupe te nemen. De verschillende bevolkings groepen moeten tegenover elkander be schermd worden. Van de menschen die zich hier vestigen ontvangen wij' een groot deel van onze belastingopbrengst. Spr. meent dat wij als gemeentebestuur regelend moeten optreden bij afwijkingen enz. Voor hem is bet nog niet duidelijk of er mogelijk niet aan beide zijden be langen zijn die in evenwicht kunnen wor den gebracht. Dhr Moen3 is bang dat men tot in het oneindige zijh recht kan opdrijven. Men moet voorzichtig wezen. Ook het bedrijf van den heer Lorier wordt door den door hem verkochten grond haast geheel inge bouwd. Dat de menschen het daarvoor niet laten om te bouwen en te koinen wo nen is daardoor bewezen. Ook dhr de Lange is van meening dat men niet alles heeft kunnen voorzien, doch dat hier voorzichtigheid past. Do voorz. zegt, blij te zijh dat nu geen beslissing is genomen. Wanneer men hier toegeeft, dan schept men een precedent, waarvan men de gevolgen niet kan over zien. B. en W. zijn dankbaar dat zij' in art. 82 een veiligheidsklep hebben. Ook zij zien en gevoelen het lastige voor adressant heel goed met de afwijzing; doch het dorp is reeds verknoeid en 't Zand is verknoeid en dit kunnen wij nog ongerept bewaren. Door den Raad is de verordening vastgesteld en door Ged. Sta ten goedgekeurd, en dan gaat het niet aan om er maar een artikel uit te lich ten. Dhr de Kroo zegt: deze man heeft daar een levensideaal en dat wil hij nu tot uitvoering brengen. Spr. vraagt zich af, wanneer een groote mijnheer het in zijn hoofd krijgt om een ponny te willen hou den (voor welk doel ook) boe dan? Dit is en wordt geen koestal; de ponny is een weeldebezit. De voorz. zegt, dat men niet het gevoel moet laten spreken; wanneer wij aan de voorschriften vasthouden, dan blijven wij op den rechten weg. Dhr de Kroo wijst op het historisch gewordene in de gemeente. Dhr Lorier zegt zijn gevoel niet te wil len laten spreken. Hij kent den man zelf niet en wil toch juist dezen man helpen, doch niet ten koste van de verordening en daarom wil hij dit punt aanhouden en een nader onderzoek instellen. Aldus be sloten. De voorz. deelt mede, dat nog gecor respondeerd wordt over een conversie van een leening van f 13.500, die loopt voor 4/i pet.; deze is door een assuran tie maatschappij' aangeboden voor 3V2 pet.; voor Juli moet hierover heslist zijn om deze tijdig te kunnen opzeggen. De beer de Kroo vraagt of reeds met den geldschieter n.l. de Bank voor Ned. Gem., onderhandeld is. De voorz. antwoordt ontkennend, doch dit kan dan nog gelijk tijdig gebeuren. Aan B. en W. wordt machtiging verleend deze zaak verder af te wikkelen. De Gemeenterekening over 1936 wordt den Raad aangeboden; de voor onderzoek ingestelde commissie zal eerstdaags voer dit werk worden gevraagd. Dhr Sanderse heeft de volgende vragen aan B. en W. ingezonden: Zijn reeds door B. en W. nadere stap pen gedaan voor het tot stand komen van het streekplan, alsmede uitbreidingsplan? Zoo ja, zijn er dan bij' B. en W., dit in verband met de debatten bij1 de behande ling in dezen Raad, geen nieuwe gezichts punten ontstaan, of handelingen bekend geworden die hiermede in verband staan? De voorz. zegt, dat het zijn bedoeling was om na afloop der vergadering een en ander mede te deelen deze zaak betreffen de, doch nu deze vragen in openbare vergadering zijn gesteld, wil hij bet vol gende zeggen: Onze plannen liggen nog in Den Haag en er is verschil van inzicht. B. en W. beeft het wel pijnlijk getroffen dat men reeds met de uitvoering van den weg is begonnen, eer bet uitbreidingsplan is vastgesteld. Wij hebben nog een poging gedaan 001 de uitvoering van dien weg opgeschort te krijgen, doch dit is ons niet gelukt. Wij' zijn bereid om de corres pondentie hierover na de vergadering u voor te leggen. Dhr Sanderse is van meening, dat dit wel eenig licht geeft, doch niet voldoende; hij zou gaarne nadere toelichting ontvan gen. Is het soms mogelijk, dat menschen stappen hebben gedaan die aan B. en W. moeilijkheden hebben bereid? Gaarne zou hij weten of er 'knoeierijen hebben plaats gehad. Hij' hoopt dit woord na toelichting terug te kunnen trekken. De voorz. zegt, dat het zijn bedoeling is de zaken zoo zuiver mogelijk te be handelen; waar bet uitbreidingsplan nu niet aan de orde is, kan bet ook niet be handeld worden. Dhr Lorier zegt, geen spijt te hebben dat hij' bij. de meerderheid behoort wat betreft de wijziging van bet uitbreidings plan. Hij meent dat er geen voldoende overleg is tusschen de verschillende li chamen die hier moeten samenwerken. Dit laatste heeft de instemming van den voorzitter. Rondvraag. Dhr Lorier vindt de boom pjes op 't Zand een sta in den weg en wil deze opruimen. Het zijn enkel lastposten, wat door het groeien ieder jaar erger wordt. Dhr Kameraad sluit zich hierbij aan. Dhr de Kroo zegt, dat de land- en tuin bouw veel last heeft van de woudduiven; hij zou graag een regeling willen om de z.g. tamme duiven een tijd op te hGuden, opdat men zich bij' bet schieten der dui ven niet vergissen kan. Dhr Jasperse pleit voor opsnoeiing der struiken enz. langs de wegen die het uit- zich belemmeren. Dhr Sanderse verzoekt waar in den Breeweg reeds veel is ver beterd om op de volgende begrooting een post uit te trekken om daar trottoirs aan te leggen. De voorz. zegt toe de kwestie der boom pjes op 't Zand in B. en W. te bespreken. Het is bekend dat van de duiven veel last wordt ondervonden; hiertegen zou in een verordening opgetreden kunnen worden, door gedurende zekeren tijd het uitvlie gen der z.g. tamme duiven te verbieden. Het opsnoeien van het houtgewas aan de wegen zal nader worden bezien door B. en W. De Breeweg heeft bun volle aan dacht en bet ligt ook in de bedoeling om voorloopig op de begrooting een som voor verbetering van dien weg te brengen. Hoe en op welke wijze met de paaltjes aan den Molenweg zal gehandeld kunnen worden zal door B. en W. worden bezien, evenals het d'empen van de sloot. Hierna sluiting. Véere. Gemeenteraad. Afscheid van den heer Goops. Dinsdag ver gaderde de Gemeenteraad. Alle leden wa ren aanwezig.'De voorzitter, de heer Hui- nink, opent de vergadering en deelt mede, dat bij hedenmorgen een telegram van gelukwenscb beeft gezonden aan het Ko ninklijk Huis ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern hard namens den raad en de gemeente Veere, wat wordt goedgekeurd. De notu len van de vorige vergadering worden on veranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat goedkeuring is geschonken aan het aanvaarden van een geschenk en de stichting van een Carillonfonds. Proces-verbaal van kasopname is ge daan bij den gemeente-ontvanger; de voorzitter kon melden, dat alles in de beste orde was. Ingekomen bericht van den minister van Onderwijs enz., dat aan de bijzondere school te weinig is uitbetaald f 258.50. In bespreking komt nu de aanleg van electrisch licht op Zandijk. Vorige maal hadden zich 10 personen hiervoor opge geven. Nu is de maatschappij zelf met de bewoners in contact getreden en naar gehoopt zal ook daar de kabel worden doorgelegd. De voorzitter zegt, dat nu een afwachtende houding kan worden aan genomen. Inzake een verzoek verlaging legesgel- den op Jachtrecht, werd besloten om daar voorloopig nog niet op in te gaan. Ingekomen een verzoek van enkele in gezetenen om verschoond te blijven van bet plaatsen van woonwagens voor hun ne woningen, daar ze er veel ongemak ken van hebben. De voorzitter zegt, dat hij nog geen betere plaats daarvoor weet te vinden en mochten de leden dat wel weten, dan zal hij dat gaarne vernemen; daar niemand een geschiktere plaats kan aanwijzen, wordt het verzoek voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen is een bericht van de Ne- derlandsche Heidemaatschappij, dat 11 pet. van het gestorte terug zal worden gegeven. Verder is ingekomen de rekening 'Gods huis over 1936. De heeren Poppe, Simon- se en Wouterse worden doof den voor zitter benoemd deze rekening na te zien. De voorzitter deelt mede, dat de heer Th. G. D. Coops benoemd is tot burge meester en secretaris van Muiden en dat bij nu ontslag vraagt als 'secretaris, amb tenaar van den Burg. Stand en agent der Arbeidsbemiddeling. De voorzitter stelt voor bem uit al deze functies eervol ont slag te verleenen en dankt hem namens den Raad en de gemeente voor de ge trouwe plichtsvervulling. De voorzitter stelt voor voorloopig den beer J. A. Mar- tijn ambtenaar ter secretarie aan te wij zen voor arbeidsbemiddeling en slacht- gelden; aldus besloten. Mevr. Goops vraagt ontslag als regentes van bet Gods huis, 'hetwelk op eervolle wijze wordt ver leend onder dankbetuiging voor baar ar beid. Nu komt in bespreking wat te doen om een bergplaats te krijgen voor 'brandspuit enz., de voorzitter deelt mede, dat drie teekeningen aanwezig zijn voor bouwen of verbouwen, maar dat alles veel te duur uitkomt. B. en W. stellen voor een goed- koopere oplossing te zoeken. Daar er bij dhr P. Stoel nog een garage is, die hij' niet gebruikt, vragen B. en W. machtiging om met dhr Stoel te onderhandelen, al dus werd besloten. Nu vraagt de voorzit ter rapport te mogen hooren van dhr Coops en Gidionse aangaande de te koopen vuilniswagen. Dhr Gidionse meent dat de wagen in een goeden istaat is en dat de gevraagde som niet te hoog is en adviseert hem te koopen. Hiertoe wordt besloten; het vervoer van Amstelveen Veere zal op de goedkoopste wijze ge schieden. Daar het bestuur der bijzondere school had aangevraagd om aanleg elec trisch licht in de school, stellen B. en W. voor om voor één lokaal, waar nog geen gaslicht is, dit toe te staan, maar in de andere lokalen, waar het een vervanging is van electrisch van gaslicht, dit niet toe te staan. Dhr Simonse meende, dat volgens de wet het bestuur er recht op beeft en stelt voor dit in stemming te brengen. Met 5 tegen 2 voor wordt het verzoek verworpen: Voorts deelt de voorzitter mede, dat 'het tarief lijkwagen is herzien en dat we nu beneden dat van andere gemeenten zijn. Dhr Wouterse zou gaarne zien, dat min der gegoede burgers, die in de derde klasse begraven, ook het lijkkleed voor de lijkskist mogen gebruiken. B. en W. zullen als zulte voor komt, dit voorstel in overweging nemen, maar willen het niet als regel beschouwen. In de rondvraag zegt dhr Wouters, dat de Zandweg niet in orde is, er zijn vele putten in. Hieraan zal aandacht worden geschonken. Dhr Poppe vraagt of de nieuwe brandspuit al heeft geoefend. De voorzitter deelt mede, dat we nog zoe ken naar een commandant en zoo die er is zullen we de brandspuit beproeven. Daar nu de agenda is afgehandeld, richt de voorzitter zich ilot den heer Coops, om hem namens den Raad en de Gemeente dank te zeggen voor zijn vele werkzaamheden en trouwe plichtsbetrach ting, gedurende de 10 jaren dat hij als secretaris van Veere werkzaam is ge weest. Ik hoop, aldus spr., dat U in de gemeente waar ge als burgemeester zult optreden, in al uwe werkzaamheden Gods zegen moogt ervaren. Nogmaals danken we U voor al uwen arbeid. Ook mevr. Coops brengt spr. dank voor de trouwe hulp haar man ver leend bij; al zijn arbeid in Veere en voor wat door baar als regentes van het 'Godsbuis is gedaan. De heer Coops verkrijgt nu het woord en dankt den Raad voor het eervol ont slag hem verleend, door welke daad de ambtelijke banden met de stad Veere zijn verbroken. Het valt mij, zegt spr., zeer moeilijk uiting te geven aan hetgeen op deze oogenblikken in mij leeft. Ik dank U allen, burgemeester en leden van den Raad, voor de aangename samenwerking, die ik van u allen en ook van de ambte naren heb mogen ontvangen. Ook den burgemeester dankt spr. voor zijn zoo vriendelijke woorden. Spr. wil eindigen met de vurige bede, dat Gods onmis'baren zegen zal mogen rusten op den arbeid van burgemeester en gemeenteraad, in 't belang van zoo schoone stad Veere. Door den burgemeester werd namens den raad en bet personeel van de ge meente den heer Coops een schitterend souvenir aangeboden; door mevr. Huinink werd mevr. Coops een bouquet prachtige rozen geoffreerd. De beer J. A. Martijn dankte vervol gens den heer Coops voor alles wat hij voor bem geweest is en voor de aange name samenwerking. Ook de heer Graaf, als hoofd der openbare school dankte voor de aangename samenwerking en Dr Tautelbaum namens het bestuur van het Roode Kruis. Vele ingezetenen der ge meente maakten gebruik van de gelegen heid om van den heer Coops afscheid te nemen. Arnomuiden. Dinsdagavond werd al hier in verhand met den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, door het mu ziekkorps „Arnes Genoegen" een rond gang gemaakt door de gemeente onder groote publieke belangstelling, 's Middags werd door de leerlingen der openbare school, voorafgegaan door een trommel slager, in optocht door het dorp gemar cheerd. N.- en St. Joosland. Maandag verga derde de Raad voltallig. Voorz. burge meester G. A. Harff. Op voorstel van B. en W. werd be sloten, de wachtgelegehheid voor auto- buspassagiers bij A. S. Janse op te hef fen, aangezien hiervan weinig gebruik wordt gemaakt. Van het raadslid de Goffau was een voorstel ingekomen tot café-sluiting op Zondag en erkende Chr. feestdagen. De voorzitter merkte op, dat bij hem nooit klachten inkomen over ongeregeld heden bij het café-bezoek op Zondag. Bovendien is er in een der café's een telefoon, waarvan ieder gebruik kan ma ken, ook in de sluitingsuren en de eeni- fe op het dorp aanwezige verbandkist. let het oog hierop stelden B. en W. eenstemmig voor, op dit verzoek afwij zend te beschikken. De heer de Goffau zegt, dat het een eisch Gods is dat de Zondag geheiligd wordt. Hij zal ons hiervan rekenschap vragen. Spr. wees er op dat bij onwil van de menschen God zelf Zijn wet zou kunnen doen naleven en verwees daarbij naar het voetballen op Zondag. Het spijt hem, dat B. en W. zijn voorstel ont raadden. De heer Eikenhout merkt op, dat dit verbod niet alleen zou gelden voor de kom, maar ook daarbuiten en dat zou een caféhoudster aan den Rijksweg veel inkomsten ontnemen. Niemand wordt, al dus spr., verplicht een café te bezoeken. Ieder kan voorbijgaan. De heer Verlare vindt het voorstel on duidelijk en weinig gemotiveerd. Ont duiking zou z.i. zeer goed mogelijk zijn, bij de gekozen redactie. Overigens wijst hij op het oordeel van het hoofd van politie, dat een dergelijke maatregel uit een oogpunt van openbare orde niet noodzakelijk is. De heer de Kater zegt, dat de hoofd weg door de gemeente een internationale weg is, met een zeer druk verkeer des Zondags. Het voorstel van den heer de Goffau wordt daarna verworpen met 6 stemmen tegen en de stem van den heer de Goffau voor. B. en W. stellen voor, de verordening op de verplichte brandweer af te schaf fen, aangezien een goedwerkende vrijwil lige brandweer aanwezig is, die de mo torspuit bedient. Met het oog op eventualiteiten stellen zij tevens voor de handbrandspuit nog beschikbaar te houden. De heer Verlare zegt, dat er naar ge streefd moet worden, de vrijwillige brand weer uit te breiden. Ook wijst hij op de noodzakelijkheid van één maat van slan gen voor alle omliggende gemeenten. De heer Eikenhout was van meening, dat de vrijwillige brandweer meer moet oefenen. Weth. van Strien zegt, dat het tijd- vraagstuk wel nooit opgelost zal worden, elke brandspuit komt nagenoeg altijd te laat. Misschien zou er iets gedaan kun nen worden door steeds een auto tor be schikking te stellen. Dhr Verlare wil B. en W. machtigen, de noodzakelijke voorzieningen in deze te treffen, hetgeen aangenomen wordt. Nadat de voorzitter het rapport van den opperbrandmeester had voorgelezen, deelt bij nog mede, dat de verzekerings maatschappij f25 beschikbaar heeft ge steld wegens betoonde activiteit van de leden der vrijwillige brandweer. Dit be drag zal onder die leden verdeeld wor den. A.an de manschappen zal van ge meentewege 40 cent per uur betaald wor den. Het voorstel van B. en W. tot afschaf fing der verplichte brandweer wordt daar na aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Eiken hout, dat er spoedig weer werkloozen zullen komen voor enkele weken, totdat het vlas rijp is. Hij vraagt of B. en W. maatregelen zullen nemen tot ondersteu ning gedurende die weken, waarop de voorz. antwoordt, dat de werkverschaffing van hoogerhand is stopgezet. Dhr Verlare geeft in overweging, de sloot bij de haven te laten delven door de werkloozen, hetgeen B. en W. toezeg gen. Daarna sluiting. Zaamslajj. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad was dhr Haok afwezig. Van het bestuur der Groote Huissenspolder was namens inge landen een verzoek ingekomen om van gemeentewege een pad van sintels of macadom te willen aanleggen naast den keiweg van do voormalige school tot in den Kamperschen hoek. Aangezien B. en W. meenen, dat bij inwilliging van dit verzoek alle polder besturen met eenzelfde verzoek zullen ko men, stellen zij' voor afwijzend te beschik ken, waarmede men zich kon vereeni gen. Hierbij wordt gevraagd of de pol der verplicht is voor een fietspad te zor gen. Weth. de Feijter zegt, dat de polder verplicht is om den zijkantweg in orde te houden, doch een fietspad heeft ze niet aan te leggen. Over een verzoek van den Zaamslagschen bestuurdersbond, waarin zij verzoeken om het basisuurloon in werkverschaffing, hetwelk verlaagd is 24 tot 22 cent, wederom op hetzelfde be drag te trachten terug te brengen wordt breedvoerig besproken. Meegedeeld wordt, dat B. en W. met klem verzocht hebben aan den Minister van Sociale Zaken om de loonnorm voor de werkverschaffing voor alle gemeenten gelijk te stellen, aangezien zij dit een on billijkheid achten. D'e tewerkgestelden hebhen verdiend f 1.75 tot f 2.02 per dag bij een werkdag van 8J4 uur. Ook heb ben zij kunnen profiteeren van goedkoop vleesch, vet en margarine. B. en W. stellen daarom voor het verzoek niet in te willigen. Alle leden zien evenals B. en W. een onbillijkheid in het verschil in uuroon aangezien men in de verschillen de gemeenten hetzelfde werk verricht. Dhr Hamelink acht het den plicht van de gemeente om er voor te zorgen, dat de menschen, die zij uitzend naar de werk verschaffing een behoorlijk loon verdie nen. Enkele leden wijzen er op dat de landarbeidersloonen steeds lager zijn dan van andere werkmenschen en zijn volgens hem nu wederom de dupe. Dhr Florussen stelt voor om een verzoek te richten aan den Minister van Sociale Zaken namens den raad om het basis- uurloon weer te bepalen op 24 cent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2