Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen „Soli Deo Gloria" van kwart over 9 tot 10 uur een concert op de tent, waarna „Voorwaarts" een fakkeloptocht houdt. Domburg. Het seizoen 1937 be ter dan 1936? In het nummer van het Domburgsch Badnieuws van Zaterdag j.l. schrijft de redactie over de verwachtin gen van dit seizoen en zij! doet dit aan de hand van vergelijkende cijfers over de nog niet bestelde kamers enz. op 27 Juni 1936 en 26 Juni 1937. Daaruit blijkt, 'dat nog villa's en hui zen te huur waren reap, voor Juli 81 en 86; eerste helft Juli 57 en 48; tweede helft Juli 17 en 6; Augustus 45 en 87; tweede helft van Augustus 17 en 16; voor het geheele seizoen 155 en 99. Voor de nog te huur zijnde kamers in pensions gelden de volgende cijfers: Juli 14 en 28; eerste helft Juli niets en 10, tweede helft Juli niets en 3; Augustus 6 en 40, tweede helft 6 en niets; seizoen 171 en 132. Uit bovenstaande cijfers aldus het Badnieuws ziet men, dat zoowel wat betreft kamers in villa's en huizen als wat betreft kamers in pensions het aan tal te huur zijnde kamers voor het ge heele seizoen thans heel wat minder is dan in 1936 om dezen tijd; dat, wat Au gustus alleen betreft, 1937 nog ongunstig afsteekt bij' 1936 en dat er, wat Juli be treft, niet zoo heel veel verschil is behal ve dan, dat in de verbetering die voor 't geheele seizoen geldt ook de maand Juli is inbegrepen. O'ok wat de hotels betreft luiden de be richten wel wat bemoedigender, zoodat als wij nü maar weer eens een ouder- wetsche, mooie zomer mogen hebben het seizoen 1937 wellicht nog mee zal vallen. Kerkewerve. D'e heer G. J. Boogerd heeft in de raadsvergadering medege deeld, dat hij tegen 1 September ontslag als burgemeester heeft gevraagd. Geersdijk. 't Muziekgezelschap „Apollo" van Wissenkerke gaf Zaterdagavond al hier haar jaarlijksch concert. De leiding berustte bij den heer P. A. van Damme, daar de directeur vein het gezelschap, dhr G. Flipse, ziek is. Uit alle deelen van het eiland was men gekomen om naar de mooie muziek van „Apollo" te komen luisteren. (Belange loos bericht.) Kortgene. Zaterdagmiddag werd in de gymnastiekzaal der O.L. school de eind- les gehouden in landbouwhuishoudkun- de. De lessen werden gegeven door mej. Koome uit Goes, mej. Van As uit Krui- ningen, mej. Barens uit Middelburg en door den land-en tuinbouwonderwijzer dhr J. Eversdijk te Kortgene Bij de eindles waren tegenwoordig de heer Mr P. Dieleman, die als voorzitter fungeerde, bet bestuur van de afd. „N.- Beveland" van de Z.L.M., Ir J D. Dorst, alg. secretaris van de Z.L.M., dhr A. A. Schuit, gem.-secretaris van Kortgene en weth Th. Wolse. (De burgemeester van Kortgene, Mr J. D. Koster, was verhin derd.) Ook was aanwezig mej. Smit uit 's Gravenhage, de inspectrice van het landbouwihuishoud-onderwijs. Mr P. D'ieleman riep allen het welkom toe. Na de openbare les kregen alle deel neemsters een getuigschrift. De namen van dp 19 gediplomeerden zijn: Maatje Meulenberg, Heiltje van Malde- gem, Jo van Maldegem, Pie Koets en Jo de Looff van Kortgene; Corrie Sinke, Sietje Remëus, Tan Versprille, Jannetje Priester te Kats; Lena Verburg, Marie Israël, Corrie de Regt en Betsie v. Nieu- wenhuizen, allen te Kamperland; Sien Verburg, Willy Heuseveldt, Aartje Leen- dertse, allen te Wissenkerke, Greta Sla ger, Marie de Fouw, Bet je Versluis, allen te Kolijnsplaat. De voorz. feliciteerde de dames met het behaalde diploma. Hijl hoopte, dat de leerlingen niet op bun lauweren zullen gaan rusten. Aansluiten bij den bond van oud-leerlingen is noodzakelijk, waarna de Boerinnenbond ben wacht. Een der leerlingen, mej. Jo van Mal degem van Kortgene dankte den voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden en de leeraressen en leeraar voor hun prettig onderwijs. Zij1 dankte verder de afd. „N.- Beveland" van de Z.L.M., die bet onder wijs organiseerde, en bet gemeentebe stuur van Kortgene voor de medewer king. Spr. reikte daarna aan de dames Koome, Van As en Barens, alsmede aan den beer Eversdijk een cadeau' over. Daarna trad een der oud-leerlingen naar voren van den voorlichtingscursus. Deze cursus is gegeven voor dames uit behoeftige gezinnen. Ze leeren er goed koop koken, verstellen en naaien enz. De beer Eversdijk sprak bij monde van bovengenoemde cursisten. Hij richtte zich in bet bijzonder tot mej. Koome, die les beeft gegeven in bet koken en dankte haar namens de cursisten voor het vele dat geleerd is. Hij bood haar daarop een mand bloemen aan. (Applaus.) Mej. Smit, de inspectrice van de land- bouwbuisboudkundige cursussen, hield daarna een causerie over dit onderwijs. De cursus, welke op' Kortgene gegeven is, was van eenvoudigen aard. Overal in den lande zijn scholen opgericht voor het landbouwonderwijs. Spr. hoopte, dat er eenmaal op Kortgene ook zulk een school gesticht zal worden. Weth. Wolse sprak als vertegenwoor diger der gemeente Kortgene. Het is het College van B. en W. ernst om medewer king te geven tot den bouw van de school. Spr. hoopt, dat de school er gauw mag komen. (Applaus.) De voorz. sloot zich hierbij aan. Er werd daarna gepauzeerd. In één der lokalen werden de gasten op thee getrac- teerd. Tevens werd men in de gelegenheid gesteld om een tentoonstelling te bekij ken. Mej. Barens, leerares K. en O. sprak hierna over het onderwerp: „Kinderver zorging en opvoeding," Een kind heeft neiging om alle voor werpen te betasten. Men moet niet zeg gen: „Daar mag je niet aan komen, en daar moet je afblijven". Als een kind b.v. aan de gas- of waterleidingskraan zit, dan moet er gezorgd worden dat het kind die kraan mag opendraaien als de kraan opengedraaid moet worden. Speelgoed behoeft niet te duur te zijn. Met wat handigheid maakt men zelf leu ke dingen, b.v. van luciferdoosjes, draad jes Wol of katoen. Te mooi afgewerkt speelgoed is verkeerd voor bet kind. De vertegenwoordigster van de afd. „N.-Beveland" van den Boerinnenbond, mevr. Reijnberg uit Kolijnsplaat, felici teerde daarna de leerlingen met het be haalde succes. De voorz. sprak daarna een slotwoord. Botsing tusschen een motorfiets en een auto. Postbode gewond. Zaterdagavond gebeurde er bijt den draai van het Molenwegje te Kortgene een ongeluk. De postbode, van Kats, de beer L. de Wilde, kwam per motorfiets van den dijk gereden. Hij: moest de post gaan halen op het postkantoor te Kort gene. Uit bet Molenwegje kwam een auto van den beer J. de Regt van Kats. Een dochter van den beer De Regt chauf feerde. De auto hield op den draai goed rechts, doch de heer De Wilde reed links. Eir volgde een botsing. Dhr de Wilde viel van zijn motor en kwam met zijn been tusschen den bumper van de auto terecht. Dr Gelderman constateerde een been breuk. Dhr De Wilde werd naar een der ziekenhuisen te Goes vervoerd. De politie heeft de zaak in handen. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Zater dag: Wemeldinge IWaarde I 60. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sneek, A. J. van Rhijin te Oppenbuizen. Te Houtrijk en Polanen, H. O. Molenaar te St. Pancras. Te Hoeve laken, J. G-. Abbringb te Papendrecbt. Aangenomen naar Arkel en Kedichem, W. H. Sorber, cand. te Goor. Naar Over langbroek, D. v. d. Ent Braat, cand. te Voorschoten. Naar Hindeloopen (toez.), J. Hoogenlkamp, cand. te Utrecht. Bedankt voor Eek en Wiel, J. Hoogen- kamp, cand. te Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten. Aangenomen naar Apeldoorn, P. J. Mietes te Gadzand. Naar Ierseke, M. J. Mooy Azn te Winschoten. 'Bevestiging en intrede. Ds J. W. van de Heil hoopt op Zondag 18 Juli afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Kattendijke. D'e intrede te Hantum is bepaald op Zondag 25 Juli Bevestiger is Dis G. van Veldhuizen van Kralingen. Emeritaat. Ds C. Reijnierse, Ned. Herv. pred. te Vorden, heeft op medisch advies tegen 1 Oct a.s. eervol emeritaat aangevraagd. De Reijnierse werd op 1 October 1899' te W! i 1 b e 1 m i n a d o r p in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok bij in 1907 naar Vollenhove. In 1910 deed hij zijn in trede te Vorden. 1'Ds G. van Mourik, pred. bij de Geref. Kerk te Thesinge beeft eervol emeritaat aangevraagd. Eindexamen R.H.B.S. te Goes 1937. Afd. B. Geëxamineerd 20 candidaten. Geslaagd 18, n.l. de dames: M. E. Glas, Kapelle bij Goes; Ga. Pa. Koolwijk, Goes; Ja. Ja. Mieras, Ierseke; en de heeren A. Bruin- ooge, Borsele; J. A. D'ek en W. Proper te Kruiningen; Dt J. van der Have, Kapelle bij Goes; Adr. Heijstek, Kortgene; A. A. Hoevens, Hansweert; D1. J. Lindenbergli, Wilhelminadorp; A. M. Oosthoek, Elle- woutsdijk; W. EL Smits Kloetinge; A. J. Mol, G. Sinke en J. J. Vette allen te ier seke; J. A. v. d. Graaff, G. J. van Riet en J. P. J. Ruisaard, allen te Goes. i Aan de Chr Kweekschool te Middel burg slaagden Zaterdag alle 6 candidaten voor bet eindexamen. Het wanen de da mes G. M. G. D'alebout, Kerkwerve; A. E. Verhage, Middelburg en A. de Visser, Se- rouskerke. Verder de heeren M. Polder man en J. J. de Kam, beiden te Middel burg en G. J. Clement, 'tZand gemeente Koudekerke. Doktersfamilie verongelukt. Twee dooden en acht zwaar gewonden. Zondagochtend omstreeks 'half 12 zijn op dien weg tusschen Namen en Brussel drie auto's en een motorrijder in botsing gekomen. Een zware wagen van een ga ragehouder uit Nyl Saint Vincent rankte bij 'bet passeeren een kleine auto, welke langs den weg stond en kwam vervolgens in botsing met een anderen wagen. Hier na greep de auto een motorrijder. Deze werd enkele metera ver weggeslingerd en was op slag dood. Ten slotte kwam de wagen in botsing met de auto, bestuurd door D'r B. uit Den Haag. In deze auto zaten, behalve Dr Boom, zijn echtgenoote en beide kinderen, een verpleger en een verpleegster, beiden in dienst van den dokter. D'e verpleegster werd op s)ag gedood, de overige inzitten den, behalve een der kinderen, dat onge deerd bleef, werden levensgevaarlijk ge wond, en naar een ziekenhuis^ te Namen vervoerd, In t&taal werden bij dit onge luk twee personen gedood en aoht ge wond. Oud-burgemeester Maarschalk van Haar lem met zijn auto verongelukt. Zijn vrouw en chauffeur om het leven gekomen. D'e kort geleden afgetreden burge meester van Haarlem, de heer G. Maarschalk, heeft Zaterdagmiddag een ernstig auto-ongeluk gehad in Duitsch- land, waarheen hij met zijn echtgenoote en zijn chauffeur, Roskam genaamd, was vertrokken. De heer Maarschalk bestuurde zelf den wagen, toen tusschen Emmerik en Wesel, het stuur van de auto plotseling weigerde en de wagen tegen een boom botste. De chauffeur scheen er het ernstigst aan toe: hij was bewusteloos. Toegesnel de hulp bevrijdde hem uit de wrakstuk ken van de auto. Erger was het evenwel met mevrouw Maarschalk gesteld. Zij had, behalve een dubbele beenbreuk, zware inwendige kneuzingen opgeloopen en bezweek om een uur vijftig mi nuten na het noodlottig ongeval op de plaats van het ongeluk. De oud-burgemeester, die een schedel- basisfractuur, een armbreuk en een enkelfractuur had opgeloopen, is met den eveneens zwaar gewonden chauffeur naar het stedelijk ziekenhuis te Wesel over gebracht. Beider toestand is hoogst zorg wekkend. Had de heer Maarschalk ter plaatse van het ongeluk nog kunnen verklaren, dat het stuur van den wagen plotseling had geweigerd, des avonds was zoowel zijn toestand als die van den chauffeur, zóó verergerd, dat hun geen verhoor meer kon worden afgenomen. Naar verluidt zou de heer Maarschalk met groota snelheid hebben gereden. De familie was op weg naar Dresden. De 56-jarige chauffeur Roskam is Zon dagmorgen in het ziekenhuis overleden. De toestand van den heer Maarschalk was Zondag iets gunstiger, hoewel nog zeer ernstig. Verk eersongelukken. Te Soesterberg werd de reserve tweede-lui- tenant-vliege B. W. baron Bentinck uit Den Haag bij' een ongeluk gedood. Met een lagen sportauto reed bij van bet vliegkamp Soesterberg in de richting Huis ter Heide, In dezelfde richting reed voor hem een trailer, boog opgeladen met turfmolm. D'oor tot nog toe onbekende oorzaak, is de sportauto met groote vaart van achte ren op den trailer geloopen, waarbij de ge heele sportwagen onder den trailer ver dween. De luitenant-vlieger raakte zoo danig bekneld, dat hij op slag werd ge dood. Eén der slachtoffers van bet ongeluk met de autobus met schoolkinderen in D'en Helder, de 14-jarige Liesbeth Dirks uit Breezand is in bet Marinehospitaal overleden. i Op den rijksweg RoermondSit- tard onder de gemeente Echt, is een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij twee kinde ren en een chauffeur levensgevaarlijk zijn gewond. D'e taxi-ondernemer G. uit Sit- terd kwam met een auto uit de richting Roermond. Plotseling kwamen twee kin deren van een mijnwerker van links den weg oversteken, waarop de chauffeur, die de aanrijding trachtte te voorkomen, te gen een paal botste. Ondanks alle inspan ning van den chauffeur werden beide kinderen nog door den auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Het achtjarige jongetje liep een zware hersenschudding op en bet vijfjarige meisje kreeg een gapende vleescbwonde en inwendige kneuzingen. De chauffeur was er zeer ernstig aan toe. Zijn borst kas werd ingedrukt en voorts brak hij bet echteronderbeen. Door woeste koe aange vallen. Toen mej. van L. te Kromvoort bezig was de koeien te melken, werd zij door een dezer dieren aangevallen. Tot driemaal toe wierp bet woeste dier de vrouw tegen den grond en bracht haar verschillende verwondingen toe, waarvan een zeer ernstige aan de keel. D'e kleeren van de vrouw waren geheel aan flarden. Op baar hulpgeroep werd het slachtoffer door buren bevrijd. i Brand in wattenfabriek. Zaterdagmiddag is bi and uitgebroken in de voorbewerkingsafdeeling van de N.V. Utermohlen's verbandwattenfabriek te Vaassen. Het vuur vond in de groote boe veelheden opgeslagen verbandstoffen een gretig voedsel zoodat binnen korten tijd vrijwel de geheele linkerzijde van bet 'hoofdgebouw in lichte laaie stond. De brandweren van Vaassen en Epe waren met groot materiaal aanwezig, terwijl na eenigen tijd ook de Apeldoornsche brand weer arriveerde. Enkele macbinesi zijn vernield, doch bet werk ondervindt hiervan geen ernstige stagnatie. Beschuitfabriek verbrand. Zaterdagavond is te Oss de beschuit fabriek van de firma v. Lierv. d. Akker tot den grond toe afgebrand. De fabriek is slechts een jaar geleden geheel nieuw gebouwd. De brandweer tastte met vier stralen het vuur aan, maar al spoedig bleek, dat de fabriek niet meer te redden zou zijn, weshalve men zich bepaalde tot het ver hinderen van uitbreiding. De fabriek brandde tot den grond toe af. Behalve de voorraden zijn kostbare ovens en ma chinerieën een prooi der vlammen ge worden. Uit een boom gevallen. De 15-jarige Leidsche padvinder V., die twee weken geleden bij een oefening in de duinen onder Wassenaar uit een- boom top ter hoogte van 7 M. stortte en daar bij een zware hersenschudding opliep, is in het academisch ziekenhuis te Leiden aan de bekomen verwondingen overleden. Doodslag of hartverlam ming. Zaterdagmorgen werd de politie te 's-Hertogenbosch telefonisch ervan in kennis gesteld, dat aan de Zuid-Willems vaart aldaar een onbekende man zou zijn doodgeslagen. De commissaris, en kele rechercheurs en agenten spoedden zich onmiddellijk met een politieauto naar de opgegeven plaats, waar zij een zekeren van Zandvoort uit Berlicum, lig gend op den grond, aantroffen. De man gaf geen teekenen van leven meer. Er deden geruchten de ronde, dat hij door een zekeren A. was neergeslagen. De po litie ^vond hierin aanleiding A. voor een verhoor naar het hoofdbureau over te brengen. Nader bleek, dat van Z. de huur was komen innen, terwijl vrouw A. ver klaarde, dat reeds betaald was. Hierover was een hoogloopende ruzie ontstaan en „men" beweerde, dat A. van Zandvoort daarbij had neergeslagen. De politie vond daarvan echter geen positieve ge tuigen; wel slaagde zij er in een vrouw te vinden, die verklaren kon, dat van Z. nog een eindweegs al razend en tie rend was voortgeloopen en toen hij zijn fiets wilde nemen, was ineengezakt en overleden. Zij had niet gezien, dat hij geslagen was. Bovendien constateerde de politie-arts, dat de uiterlijke verschijnse len van het lijk hartverlamming als ver moedelijke doodsoorzaak aanwezen. Gevaarlijk rooken in de schuur. Zaterdagavond is brand ont staan in de woning met aangrenzende schuur van de familie J. te Zuidlaren. Het vuur moet zijn begonnen, doordat een knecht, die in de schuur hielp bij het binnenhalen van den hooioogst, bij het aansteken van een pijp tabak, von ken heeft laten vallen, tengevolge waar van in een minimum van tijd alles in lichte laaie stond. De brandweer uit Zuidlaren kon we gens gebrek aan water niets uitrichten. Woning en schuur zijn een prooi der vlammen geworden. Vrouw en kind door vlam men omringd. Ernstige brand. Vrouw en kind uit de dakgoot gesprongen. Omstreeks 1 uur Zater dagnacht bemerkte de echtgenoote van den winkelier H. van B., die alleen met haar dochtertje thuis was, dat brand was uitgebroken in haar woning te Ros- sum. De vlammen grepen met zulk een snelheid om zich heen, dat het geheele perceel weldra in lichte laaie stond. De vrouw wekte in allerijl haar 8-jarig doch tertje en trachtte met het kind door den verstikkenden rook de trap, welke naar beneden voert te bereiken. Tot haar ont zetting bemerkte zij evenwel, dat zij door de vlammen was ingesloten. Zij slaagde er nog in een deurtje te openen en de dakgoot te bereiken, waar zij luide om hulp riep. De vrouw, die geen anderen uitweg meer vond, wierp haar dochtertje naar beneden, waar zij door hulpvaardige handen werd opgevangen. Het kind bleef behoudens enkele schrammen ongedeerd. De vrouw, die bij de redding van haar dochtertje ernstige brandwonden aan ge laat en lichaam had opgeloopen, sprong vervolgens naar beneden en het gelukte de daar inmiddels toegestroomde me nigte ook haar op te vangen. Haar toestand is ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. De brandweer kon niet verhinderen, dat het woon- en winkel huis geheel in de asch werd gelegd. Hevige autobotsing bij N a ar d e n. E nik ele gewonden. Zaterdagmiddag zijn op den rijksstraat weg bij Naarden door het onverantwoor delijk rijden van een bestuurder van een truck met trailer, twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Tusschen twee file's van auto's door schoot plotseling met een vaart van 80 K.M. een truck met trailer. Teneinde een aanrijding te voorkomen, remde de be stuurder van een der auto's scherp. De bestuurder van een achter hem rijdende auto was hierop niet verdacht en wierp om niet op zijn voorrijder in te rijden, het stuur naar link3 om. De truck met trailer schoot er nog tusschen uit, maar een uit Amsterdam komende wagen werd tengevolge van de manoeuvre gegrepen en totaal vernield. De inzittenden, de heer en mevrouw F. uit Amsterdam, wer den ernstig gewond. De bestuurder van den aanrij denden wagen, de 65-jarige heer H. uit Amster dam en de naast hem zittende dame, werden eveneens gewond. De truck met trailer, die de oorzaak van alle ellende was, is met onvermin derde vaart doorgereden. Zweeftoestel neergestort. Zondagmiddag is op de Vlasakkerheide een zweefvliegtuig van een hoogte van naar schatting vijftig meter omlaag ge stort. De bestuurder, de heer van der H., uit Amersfoort, slaagde er in zich tijdens den val los te maken en sprong, toen het toestel dicht bij den grond was geko men, er uit. Hij bereikte vrijwel onge deerd den grond. Het toestel werd ge heel vernield. Dood langs den weg gevon den. Zaterdagnacht is op den rijksstraat weg onder Franeker, een motorrijwiel gevonden met het lijk van een persoon, die later bleek te zijn zekere S,, wonen de te Den Helder, Tot dusverre is van een aanrijding of een botsing niets ge bleken. De gemeente-politie stelt een onderzoek in. Doodelijk motor-ongeluk. Op den weg tusschen Poppel en Aren- donck (België) is in den nacht van Vrij dag op Zaterdag de ongeveer 30-jarige J. van H. uit Tilburg met zijn motor in een bocht van den weg geslipt en in volle vaart tegen een boom gereden. Met een verbrijzelden schedel werd de ongelukkige opgenomen. Het slachtoffer was vader van drie kinderen. Drie personen te Sche- veningen verdronken. Hoe gevaarlijk en verraderlijk onze Noordzee kust kan zijn, beeft zij gisteren weer op Scheweningen bewezen. De zee eischte in een periode van nog geen half uur het leven van drie menschen, van 49, 13 en 7 jaar. Het eerste slachtoffer was de 49-jarige W. uit Den Haag. Deze was te ruim 12 uur met zijn echtgenoote en schoonzuster bezig met bet werpen van ringen in het water, waarbij' hij: ongeveer tot zijn schouders in zee stond. Een wat ver weg geworpen ring wilde hij achterna gaan, toen men hem op het zelfde moment in de diepte zag verdwijnen. Hlet tweede slachtoffer viel ongeveer op hetzelfde tijdstip en op dezelfde plaats. Het was de 13-jarige W,, eveneens uit Den Haag. De jongen was met eenige kennissen in zee aan bet zwemmen, ter wijl zijn ouders en verdere familieleden op het strand in een kuil zaten. Kort na dat ze zee in waren gegaan, kwam een vriendje de verschrikte familie vertellen, dat de jonge W. plotseling was weggezakt en verdronken. Het vriendje had nog een poging gedaan hem te grijpen, doch dat mislukte. Een kwartier later viel het derde slachtoffer. Het was de 7-jarige M. R. die met zijn 5-jarig broertje en 11-jarig zusjes met badpakjes aan in zee waren. Het broertje van den drenkeling vertelde, dat ze ongeveer tot hun midden in het water stonden, toen ze alle drie plotseling in een kuil stapten. Twee van de drie konden weer vasten grond onder de voe ten krijgen, doch de derde dreef af en verdronk. Het A.N. P. deelt mede, dat ter hoogte van den vuurtoren nog een 16-jarige jon gen vermoedelijk is verdronken. STAKENDE RAADSLEDEN. Om de verplaatsing van een oranjeboom. De staking van de gemeenteraadsleden te Groesbeek heeft navolging gevonden. Thans zijn de gemeenteraadsleden van D'reumel een staking begonnen. Toen Vrij dagmiddag j.l. burgemeester van Erp d9 door hem uitgeschreven gemeenteraads vergadering wilde houden, bleken slechts di ie van de zeven leden te zijn opgeko men. Zaterdagmiddag herhaalde zich deze geschiedenis en het gemeentehoofd zag zich wederom genoodzaakt de zitting op te hdffen en uit te stellen. In de tegen hedenmorgen uitgeschreven vergadering was slechts één lid aanwezig. Naar het schijnt heeft men hier te doen met een proteststaking van twee wethou ders en twee ïaadsleden, die meenen op deze wijze uiting te moeten geven aan hun ontstemming over het optreden van den burgemeester in verband met het verplaatsen van een Oranjeboom, geplant ter herinnering van het huwelijk van het prinselijk paar. Eén wonderlijke manier om het gemeen tebelang te behartigen I DE LOTING VOOR DE LICHTING 1939. DEN HAA'G. In de rolzaal op 'het Bin nenhof is hedenmiddag de loting gehou den voor de lichting 1939. Getrokken werd No. 2495, onder welk nummer in het Aimsterdamsohe lichtings- register voorkomt: Fieter Johannes Hoo- gendonk. D'e aanwijzing van de dienstplichtigen in de registers der verschillende gemeen ten of groepen van gemeenten vangt dus bij dezen naam aan of indien deze naam in die registers niet voorkomt bij den alfabetisch onmiddellijk daarop volgen den naam. Brand. NIJMEGEN. Vannacht is het win kelhuis van den heer W. H. te Beek bij Nijmegen afgebrand. De bewoners'waren afwezig. Twee chauffeurs wisten op bet laatste oogenblik nog twee kinderen uit het brandende huis te halen. Autobotsing. APPINGEDAM. Tengevolge van den zwaren mist reden vanmorgen vroeg onder Appingedam een -vrachtauto en een personenauto op elkaar in. D'e chauf feur-eigenaar van de vrachtauto H. uit Weiwerd, werd in het gezicht gewond; een der inzittenden, de 16-jarige K. uit Farnsum werd zoodanig gewond, dat de overbrenging naar een ziekenhuis te Gro ningen. noodzakelijk bleek. De andere pas sagier kon na verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. De chauffeur van de personenwagen kwam er met eenige ver wondingen af. Beide auto's, die geen licht voerden, zijn zwaar beschadigd. Treinbotsing eischt vier dooden. LONDEN. Gisteravond is de trein van Ashford naar Londen nabij S'wanley op een zijspoor gereden en ontspoord. Vier sonen werden gedood en 12 gewond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3