IBIS SHAG Op J! exarae* LOUTERING. Dobbelmcmn lebber-man! Het welkom. FEUILLETON. Hei programma. Poldersohen weg waren goarriveerd en ooi even .later de autoriteiten per auto waren aangekomen, ving de eigenlijke landdag aan. Het bleek, dat er een zeer talrijk publiek aanwezig was. Het weer werkte ook in alle opzichten mee. Men deelde ons mede, dat het aantal land stormers pl.m. 1800 bedroeg. Het aantal belangstellenden was moeilijk te schatten, maar het was groot. Overste Bierman, de voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie, verwelkomde de vele autoriteiten, maar richtte zich daarna speciaal tot zijn Zeeuwsche landstormers. De oproep tot U, aldus spr., is niet tevergeefs geweest. Denk aan 1918, toen de Zeeuwen en Frie zen naar Den Haag trokken, om regee ring en vorstenhuis te verdedigen. Ook later waart ge steeds paraat. In regee- ringskringen kan men gerust zeggen: „Dat zijn de mannen, waarop we kunnen rekenen." De B.V.L. is nog steeds noodig. In ge heel Europa zijn moeilijkheden. Het zou niet te verwonderen zijn als dat beroep op U eens werkelijkheid werd. Maar ik ben er van overtuigd, dat dan allen zul len opkomen, voor de volle 100 pet. Is 't niet waar, mannen? (Applaus en instem ming.) De optocht is een prachtig begin van dezen dag geweest. Ieder heeft er met bewondering naar gekeken. Deze dag zal nog lang in onze herinnering blijven. Met een opwekking tot trouw en steun aan den B.V.L. eindigde spr. Een der militaire muziekkorpsen zette daarop het Wilhelmus in. Daarna nam de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr Quarles van Ufford, voor de microfoon plaats. De B.V.L. is nog steeds noodig. We leven in een tijd, waarin veel wordt gesproken en geschreven over onze vrijheden, niet alleen op politiek en economisch, maar ook op geestelijk gebied. Als we letten op het buitenland, is er vrees voor aantas ting van die vrijheden. Naast deze vrijheden staat echter het gezag. In de eerste plaats dat van den Hemelschen Koning der koningen, maar ook het aardsche gezag. Ons land is ge lukkig te prijzen, omdat hier onze vrij heden en het gezag één zijn in ons Oran jehuis, dat beide waarborgt. Wij willen een krachtig gezag, maar geon inbreuk op onze vrijheid. In dit verband releveert spr. de uitspraak van 26 Mei. Dat was een dag van groote victorie voor de re geringsgetrouwen. Maar er is nog kaf onder het koren. We moeten voortdurend op onze hoede zijn. De B. V. L. heeft nog een taak. De heer Duymaer van Twist, voorzitter van de Nationale Landstorm- Commissie, deelde eerst mede, dat Minis ter de Wilde niet aanwezig kon zijn. (Ook oud-minister Deckers was verhin derd, Red.) Spr. dankte allen, die dezen dag hebben voorbereid, in het bijzonder overste Bierman en den heer J. G. Eek- hardt. Vandaag blijkt, dat de B.V.L. ook in Zeeland paraat is. Onze B.V.L. is noodig. Men zie maar naar Spanje, Frankrijk, Rusland, Duitschland, e.a. Hier, in ons land, kun nen we in alle rust en stilte samen komen. Dat danken we naast God aan een sterk gezag. Toch dreigt er ook hier gevaar. De grondslagen worden ondermijnd door re volutionaire bewegingen, al maken ze dit is op 26 Mei wel gebleken geen kans. (Applaus.) Van den B.V.L. met zijn 88.000 man nen gaat een preventieve kracht uit. Wij gaan voort onze beste krachten te geven aan den B.V.L. Gij, mannen, wilt U vrijwillig geven, als het moet, wat God verhoede, tot ver dediging van de vrijheden van ons volk en om den troon van Oranje te schragen. Ook de Zeeuwsche vrijwilligers zeggen „Handen af van ons land, van ons Oran jehuis, trouw aan Koningin en Vader land tot in den dood." (Krachtig applaus.) zorgt 'n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge rustig en kalm zijt, helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijn I 50) o— Met bevende haast scheurde Patricia het telegram op en keek eerst naar den afzender. Onmiddellijk had ze aan Ray mond gedacht. Zij was er van overtuigd, dat hij haar zou laten roepen, als hem 't een of ander zou overkomen, niettegen staande ze door zoo'n wreode samenloop van omstandigheden gescheiden waren. Maar de onderteekening was van een vreemde -klaarblijkelijk een arts-, ten minste op te maken uit den inhoud van het telegram, dat aldus luidde: „Mijn patiënt, Mej. Mayne is stervende. E'en motorongeluk. Ze wenscht dringend u te zien. Kom onmiddellijk". Patricia werd doodsbleek en bijna ver loor ze het bewustzijn. Zou Ddna nu ook van haar weggenomen worden, de eenige, trouwe vriendin, die al haar geheime zorgen kende en die haar alleen dat lief devolle kon schenken, waaraan zij zoo be hoefte had? Maar iedere seconde was kostbaar. Dina was stervende en had haar noodig. Vast besloten overwon ze de opkomende zwak te, stond op en haastte zich te voldoen Hiermede waren de toespraken afgeloo- pen. De landstormers ontruimden het af gezette terrein voor de officieele tribune en de motorrijders van het Vrijw. Land stormkorps Motordienst Zeeland versohe nen er, om het met belangstelling ge volgde figuurrijden te demonstreeren. Niet minder werden toegejuicht de on der-officieren van „de veld" uit Bergen op Zoom, die eerst op correcte manier het carousselrijden beoefenden en later kranige staaltjes van sport en dressuur te zien gaven bij het springconcours. Een aardig attractie-nummer was het stoeltje-rijden door Zuid-Bevelandsche boeren in Zeeuwsch costuum te paard. Hierbij hadden de heeren Gunning en Houtekamer namens Vreemdelingenver keer de leiding. Toch veroorloven wij ons de opmerking, dat het jammer is, dat op dezen landdag niet, zooals elders, een sportieve demonstratie kon worden ge geven door landelijke rijvereenigingen. Dit gemis wordt voortdurend in Zeeland gevoeld. Voor de Jantjes uit Vlissingen, die be wonderenswaardige staaltjes van lenig heid vertoonden, werd hartelijk geklapt. Het slotnummer was de Hongaarsche post, met twaalf paarden, gereden door wachtmeester Van Luyk uit Bergen op Zoom. Een gedurfd stukje I Ter afwisseling beoefende de Kon. Handboog Sociëteit „Jacoba van Beieren" te Goes het oude gaaischieten. De H.H. officieren hadden hiervoor groote inte resse, maar bleken het in deze schiet sport toch nog niet ver gebracht te heb ben. Met het spelen van het Wilhelmus door „Hosanna" (dat den geheelen middag had medegewerkt) werd de landdag ge sloten. Vermelden wij nog, dat men de atten tie had de oud-gedienden uit Indië die ook in den stoet hadden meegeloopen op het gereserveerde terrein te noodigen en dat de heer Kant te Kapelle-Biezelinge {naar men ons meedeelde, de eenige dra ger van de militaire Willemsorde op Z.- Beveland) bij de autoriteiten ontboden werd. DE BEVOLKING VAN ZEELAND. Op 31 Becember 1935 bestond de bevol king van Zeeland uit 253.005 personen van wie 127.276 mannen en 125.729 vrouwen, er werden in 1936 geboren 2313 mannen en 2182 vrouwen, er overleden er reap. 1198 en 1122; er vestigden zich 7407 mannen en 7939 vrouwen, er vertrokken resp. 8036 en 8633, op 31 Bec. 1936 was bet aantal inwoners 253.857, van wie 127.762 mannen en 126.095 vrouwen. N.V. „HAVEN VAN VLISSINGEN". Directeur benoemd. In de vergadering van commissarissen der N.V. „Haven van Vlissingen" is tot directeur benoemd de beer F. P. G. Mijs. Db nieuwe directeur werd in 1901 te Rotterdam geboren. Hij studeerde aldaar aan de Hoogere Handelsschool. Na be ëindiging van zijn studies trad bij' in dienst bij de Nederlandsche Handel- Maatschappij, Vervolgens was hij werk zaam bij de Amsterdamscbe Bank en bij de firma Bunge Go. te Rotterdam. Ten slotte trad hij in dienst bij de Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij, voor welko maatschappij bij het laatst werkzaam was als hoofdagent in de Panamakanaal-zone. Zeer noode ziet de K. N. S. M. hem vertrekken. Met verlof hier te lande, noodzaken huiselijke gezondheidsomstan digheden hem in Europa te blijven. Met hem hebben naar hun oordeel, de aandeelhouders een zeer bekwaam man en voor deze betrekking bijzonderlijk ge schikt, benoemd tot directeur der jonge Vlissingsche Maatschappij, Mie baar, als de omstandigheden niet te zeer tegenwer ken, tot gepaste ontwikkeling zal kunnen brengen. De vergadering van aandeelhouders gaf meteen dhr M. G. van Hall eervol ontslag, met bijzondere opmerking van den voor zitter, dat deze op uitnemende wijze, met groot optimisme en energie en ijver en met tact en beleid zich van zijn taak had gekweten. Gevaarlijke straatventer. Te Oud-Vosmeer belde de straatventer J. aan de woning van den heer J. Mul- aan bet droeve verzoek. Vurig bad ze, dat ze nog op tijd mocht komen. Een vriendelijke buurvrouw opende haar de deur van het keurige buisje, waar Dina woonde. Haar oogen waren rood van bet schreien. Even later kwam een verpleegster uit de ziekenkamer en op een toon van verlichting zei deze tot Patricia: „Wat ben ik dankbaar, dat u er bent. Ze is opgewonden van angst, dat u niet meer op tijd zoudt komen. Zij schijnt u een of andere bekentenis te willen doen, geloof ik. Wilt u maar dadelijk naar baar toegaan?" „Maar is er dan heelemaal geen hoop meer?" vroeg Patricia bedroefd. „Nee, absoluut niet. Ze werd door een motor overreden en de bekomen verwon dingen zijn doodelijik. Ik wil u dus niet ophouden, want ze wacht op u." Met gebogen hoofd en loodzwaar hart trad Patrica de kleine kamer binnen. Was dat het gerimpelde gezicht van Dina, daar op dat witte kussen dat grijegrauwe, bleeke gezicht, vertrokken van hevige pijh? Ze bukte zich en kuste de trillende lip pen mlet oneindige teederheid. Ze kon geen woord uitbrengen, maar de tranen die over baar wangen stroomden, ver tolkten dat stilzwijgen. Met zwakke stem smeekte Dina echter: Ier. D'aar men niet spoedig opendeed, bleef de venter maar door schellen, Dó eigenaar begaf zich daarna naar de voor deur en gaf den koopman te kennen, dat aan de deur niet gekocht werd. De ven ter wond zich toen zoodanig op, dat hij een mes trok en bedreigingen uitte. De heer M. die rijksveldwachter is maakte zich toen eerst als zoodanig be kend en arresteerde den gevaarlijken vreemdeling. Middelburg. De politie maakte proces verbaal op tegen een schilder uit Vlis singen, die Zaterdag alhier een jongen na 1 uur werk liet verrichten. Tegen een autobusondernemer is proces-verbaal opgemaakt wegens 't doen verrichten van arbeid door een chauffeur op zijn vrijen Zondag. Het schijnt voor vele weggebruikers nog altijd een heele toer te zijn te letten op de nieuwe verkeersregelingen en op de toch alom aangebrachte duidelijke borden. Er vallen iederen dag bekeurin gen en onder de verbaliseerden zijn vele inwoners van Middelburg. Zonnestraal-collecte. De speldjesverkoop en collecte voor „Zon nestraal" bracht Zaterdag f 255,43 Y> op. Vlissingen. Vrijdagavond is op den weg naar Koudekerks het 4-jarig dochtertje van de familie Z., dat plotseling den weg overstak, door een auto aangereden. D'ank zij de geringe snelheid van de auto, dio werd bestuurd door den heer D. uit Mid delburg, liep bet ongeluk betrekkelijk goed af. De kleine bekwam een beenbreuk en enkele kneuzingen en is door dr van Kooten naar bet ziekenhuis te Vlissingen overgebracht. (V. G.) Goes. Dinsdag 29 Juni geeft de Har monie „Euphonia" een concert op de Groote Markt ter gelegenheid van den jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, met een nationaal-populair programma. Aanvang 8.15 uur. Kloetinge. De collecte voor de reclas- seering bracht hier f 15.56 op. Wemeldinge. Het muziekgezelschap „0. K. K." en de mondorgelclub „Concordia" zullen morgenavond ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bern hard een muzikale wandeling door de ge meente maken. (Belangeloos bericht.) Vrijdagavond werd alhier door Arts D. N. van Gelderen het examen voor den cursus „Eerste hulp bij ongelukken" van de heerenafdeeling afgenomen. Aan de volgende personen kon het diploma uitgereikt wordenJ. van Dalen, Jac. Louwerens, B. Smits, P. de Groene, M. A. de Groene, M. Traas Jz, Jac. Nijssen, J. Cijsouw, M. Jeremiasse Az., G. J. Schipper, W. Vervenne en N. Felius. Af gewezen geen. lerseke. De heer Johan Oom, werk zaam aan de kanaalwerken, had het on geluk een ijzeren plaat op zijn voet te krijgen. Met een deerlijk gekneusde voet werd hij naar Dr Polderman gebracht, die heelkundige hulp verleende. „Schrei toch niet om mij, lieve. Spoe dig is deze pijm voorbij en dan zal ik bij mijn Zaligmaker zijn. Maar vóór dat ik daarheen ga, heb ik je nog zooveel te vertellen en ik ben bang, dat miij!n krach ten me dat niet meer zullen veroorloven. Kom dicht bij mei" Bevende gehoorzaamde Patricia en bukte zich zoo diep, dat haar oor dicht bij de stervende lippen kwam. Onder he vige pdjin en groote zwakte stamelde die stem in afgebroken iklanken, toch met heldhaftige beslistheid heel haar droeve historie. „Vergeef het me, juffrouw Patricia," smeekten de trillende lippen, „vergeef het me, indien ik u onrecht deed door tot nu toe de waarheid voor u te verbergen. Maar dat deed ik uit liefde tot u en ook terwille van onzen dominé. Ik wilde u zoo graag beschermen voor pijin en smart en hoopte zoo, dat u tenminste gelukkig zoudt worden. Misschien dwaalde ik, miaar God weet, dat ik het dan deed ter- ij wille van u." „Wat deed je, Dina? Ik begrijip je niet," riep Patricia zielsbedroefd uit. M»t bovenmenscheHjike inspanning ge lukte het aan de zwakke, oude stem om verder te gaan: „Toen bij! u het plan opkwam, om naar uw moeder te gaan zoeken, wist ik al, Mej. de Jonge-Glerum had het on geluk dusdanig te vallen, dat zij haar rechterarm brak. Dr Ampt verleende heel kundige hulp. Uitslag van de Zaterdag door de postduivenvereniging „De Noordster" gehouden wedvlucht van Vierzon, afstand 561 km.: Ie en 3e A. Vermast; 2e J. Haay, Wemeldinge; 4e en 6e Joh. Bom; 5e Jan Zoeteweij; 7e A. Zoeteweij; 8e M. de Koeijer. De duiven werden gelost om 8.30 uur. Aankomst le duif 14.19 uur, laatste 10.20 uur. Biezelinge. Men deelt ons mede om trent de werken aan de Gal. Willem Anna Polder te Biezelinge, dat met goed gevolg de zinkstokken konden gelegd worden. Nadat 21 Juni j.l. het vijfde zinkstok ia gezonken, werden weder eenige zin'kstuk- ken gereed gemaakt. Het voornemen be staat om a.s. Dinsdag, Woensdag en de daarop volgenden Maandag telkens weer een zinkstok te laten zinken. Ellewoutsdijk. Begunstigd door heerlijk zomerweer maakten de ouden van dagen dezer gemeente Vrijdag een autotochtje naar Antwerpen, hun aangeboden door de Ambachtsvrouwe, Mevrouw A. A. Hattum-Dekker. Dankbaar is door 42 oudjes genoten van het moois, dat langs de route en in de Scheldestad te zien is. Dat mevrouw Van Hattum den geheelen tocht mede maakte en zelf de oude men- schen rondleidde, werd bijzonder op prijs gesteld. In vroolijke stemming arriveerde men 's avonds in de woonplaats. Bij „Zorgvliet" werd uitgestapt, om allen in de gelegenheid te stellen mevr. Van Hattum persoonlijk te bedanken. Driewegen. De heer P. J. Leenman, thans volontair op de secretarie te Drie wegen, is tegen 28 Juni a.s. als zoodanig benoemd op de secretarie te Borssele. Vleermui zenvangst. De heer K. alhier bemerkte vleermuizen op het dak van zijn woning en besloot ze te vangen. Niet minder dan 114 stuks wer den er gevangen. Borssele. Tot generale brandmeester al hier is benoemd dhr M. Krijger Johz. Kruinineen. Zaterdagmiddag werd Mej. B. alhier aangereden door een personen auto, welke gelukkig weinig vaart had. Hoewel het eerst zich ernstig liet aan zien, bleek mej. B. er met den schrik en enkele schrammen af te komen. Zaterdagmiddag werd door de Wie- lersportvereen. „Rentox" de vijfde ronde van Kruiningen gereden, onder begunsti ging van prachtig weer. Er was veel be langstelling. Uitslag voor amateurs en nieuwelingen: 1. L. J. de Beer, Amsterdam met pla quette, beschikbaar gesteld door dhr C. L. Kostense te Kruiningen; 2. J. de Groot, Alkmaar; 3. Chr. van Gent, Merxem; 4. A. van der Heijden, Wouw; 5. C. van de Voorde, Clinge, met wisselbeker, ge schonken door Limonadefabriek V. G. Citron te Hulst, voor eerstaankomenden Zeeuw; 6. J. N. Lodewijks, Rotterdam; 7. J. Dooms, Neuzen; 8. D. Treiger, Ter Holen; 9. A. J. Rijven, Rijsbergen; 10. J. v. Nieuwenhuijze, Kruiningen; 11. A. Kloosterman, Biezelinge; 12. P. J. Maas, Roosendaal; 13. A. Bookelaar, Roosendaal; 14. J. Traas, Rilland; 15. Schot, Bergen op Zoom; 16. L. C. Koole, lerseke; 17. F. Zoons, Den Helder. Winners klasse veteranen (Kruinin- gers boven 30 jaar): 1. Joh. Meijer; 2. J. Krombeen Lz.; 3. C. de Bel; 4. E. West- veer; 5. J. C. Blok Jz.; 6. L. Meijer; 7. A. Paauwe; 8. A. Duindam. Sprinten: C. van de Voorde, Clinge; A. v. d. Heijden, Wouw; J. Doorns, Neuzen; C. Doorns, Bergen op Zoom; C. v. d. Voor de, Clinge; J. v. Nieuwenhuijze, Kruinin gen; C. van Gent, Merxem; F. Hagenaar, Bergen op Zoom; J. de Groot, Alkmaar; C. v. d. Voorde, Clinge 3 X. Schare. Voetballen op Zondag. Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten van Zeeland betreffende de grens wijziging tusschen de gemeenten Schore en Kapelle, waarbij is bepaald dat de door Kapelle aan Schore te betalen scha devergoeding bedraagt f2383 in eens. Hiertegen zullen geen bezwaren worden ingebracht. De voetbalvereeniging vraagt om op Zondag ook onder kerktijd te mogen waar ze zich bevond, hoewel ik u dat niet verteld heb. Ik wilde u zoo graag de bit tere werkelijkheid besparen, u mocht niet weten, welk een verschrikkelijke zonde haar alle schoonheid en reinheid ontstal. Ik hoopte, dat u na eenigen tijd het onderzoek wel staken zou en dan ein delijk het heerlijke leven van liefde en vreugde, dat u wachtte, zoudt willen aan vaarden. Op dien bewusten morgen, toen u m© kwam bezoeken, juffrouw Patricia, was zij hier in ditzelfde huis. Wat heb ik een angsten uitgestaan dat u haar zoudt ontdekken. Maar ik heb haar over gehaald rustig in haar kamer te blijden. Ik vertelde haar, dat er een deftige da me gekomen was, om mij te bezoeken en weinig vermoedde ze, dat die dame haar eigen, lief kind was." „Maar hoe heb jij1 haar dan gevon den?" snikte Patricia, trillend van op winding. „Ze is vrijwillig tot mij gekomen, juist op het moment, toen het leven zóó on dragelijk was geworden, dat ze besloten had, er een eind aan te maken. Maar God verhoedde het in Zijln genade, dat zij zelf moedwillig den draad afsneed van het kostbare leven, dat Hij baar gegeven had. Zijn wegen zijn zeer wonderlijk; juist dienzelfden dag zag ze mij1 in bet park en volgde ze me, om te zien, waar voetballen, aangezien zulks noodzakelijk is voor het medespelen in de competitie. De voorzitter wijst er op, dat hier iets aan den gemeenteraad gevraagd wordt, dat zoomin toegestaan als geweigerd kan worden, aangezien de Zondagswet in de zen duidelijk is. B. en W. stellen dan ook voor om het verzoek niet ontvankelijk te verklaren. Aldus met algemeene stemmen besloten. Naar aanleiding van dit verzoek ver klaren de heeren de Yrieze, Karelse, Mie ras, Polderman en Rijn dat zij gaarne zouden zien, dat de voetbalvereeniging de gelegenheid werd gegeven om in de com petitie mede te spelen. Het spel is van zeer onschuldigen aard, terwijl de jonge menschen, die medespelen wegblijven van plaatsen, waar wel verkeerde dingen ge beuren. Sprekers doen een beroep op den burgemeester om de jongelui in dezen ter wille te zijn. De beer Bierens kan er zich mede vereenigen, dat op Zondag wordt gespeeld, mits niet onder kerktijd, ter wijl de heer Glerum zich tegen alle spel op Zondag verklaart. Besloten wordt tot aflossing van enkele geldleeningen met te hoog rentepercen tage en delging van de schuld aan het Rijk wegens overdracht van den Schoor- schezandweg voor aanleg van den nieu wen Rijksweg. Hiervoor zal een geldlee- ning worden gesloten tegen een rente van 4 pet. bijl de N.V. maatschappij! voor ge meentekrediet groot f 9000. De politieverordening wordt aangevuld met een verbod van voetballen op straten, pleinen en wegen. Bij de rondvraag wijst de heer Mieras op het wegje naar den Kerkeboomgaard. De waterleiding is bier aan het werk ge weest, tengevolge waarvan het wegdek minder goed ligt. De voorzitter zal hierop letten. De heer Polderman zou het kleine deel van den weg door Vlaike hetwelk in onderhoud is bij1 de gemeente, willen te ren, indien ook de polder het andere deel van dien weg teert. De voorzitter zegt toe dat hij dienaangaande inlichtingen zal vragen aan het polderbestuur. Arnemuiden. Zaterdagmorgen trof den landbouwer K. een ernstig ongeluk. Bezig zijnde met bet maaien van het gras in een weide met de maaimachine, zou hij even de machine nazien, waarvoor bij even stil hield.' De voor zijn machine staande paarden werden geplaagd door insecten en waren daardoor onrustig. Het gevolg was dat de paarden plotseling doorliepen en ook de machine weer ging werken. Van de rech ter wijsvinger van K. werd de top door het mes afgesneden. Hij spoedde zich naar Dr de Haas alhier, bij wiens ont stentenis door zuster A. P. v. d. Klooster de eerste hulp werd verleend. Koudekerke. Zaterdagmiddag werd op de oude begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den overleden gemeentesecretaris, den heer P. J. Terwoert Sr. De lijkkist was bedekt met tal van bloemen en kransen. Onder de vele belangstellenden merkten we o.m. op den bij'na voltalligen gemeen teraad, en de burgemeesters van Souburg en Arnemuiden. Het eerst sprak burgemeester D'reg- mans, welke als motto koos het woord voorkomende op de krans, aangeboden door den Raad „dankbaar". Spr. noemde en roemde de vele goede eigenschappen van den overledene, wel'ke nog lang bij velen in dankbare herinnering zullen blij ven en sprak den wensch uit dat hij heeft mogen hooren: „Wel gij goede en trouwe dienstknecht, over weinig zijt gij getrouw geweest, ga in in de vreugde uws Heeren". Ds J. W. van Kooten achtte de fa milie gelukkig, zoo lang in het bezit te zijn geweest van zulk een vader. Mogen in de gemeente vele vaders en moeders gevonden worden die zelf hun plicht doen en goede leiding geven bij de opvoeding hunner kinderen. Spr. noemde de over ledene een stil geloovige, welke iederen dag zijn kracht zocht in het gebed. De zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Jaardag Prins Bern hard. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard geeft het muziekgezelschap „Voorwaarts" van 8 tot 9 uur en de Zangvereniging ik woonde; en toen, midden in den nacht kwam ze en smeekte ze mij om haar op te nemen, terwille van datgene, wat ze eens was en ondervond. Met innig mede lijden verwelkomde ik haar en met moe derlijke liefde heb ik haar verpleegd. Dag en nacht heb ik over baar gewaakt en heb ik gehoopt haar te redden van den vloek, die baar leven had verwoest. Maar tot mijn groote smart is me dat niet ge lukt, integendeel absoluut mislukt en nu roept God me thuis, en ik heb die kleine taak, die Hij me gaf, niet kunnen ver richten." „Maar ze is nu gevonden gevonden en God zal mij! helpen om zelfs nu nog mijn moeder te redden," riep Patricia met onstuimige vreugde. „Daarom redde Hij haar van den dood, opdat ze verlost zou worden van haar zonde en Hem ter eere zou leven." „God geve het," zei Dina vurig. „Maar o, lieve, het is zulk een droevig werk, in 't bijzonder voor u: als ik gespaard ge bleven was, zou ik zoo graag die last voor u gedragen Hebben." „Ja, o ja, dat weet ik wel, mijn lieve, trouwe vriendin. Maar nu wordt ze mijl toevertrouwd. Zeg me toch, waar ze zich nu- bevindt; opdat we haar niet misschien opnieuw verliezen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2