Uit de Provincie Gemengd Nieuws Leestafel Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. feij H»t Zuld-Bevelandsch Capella-koor naar Scheven)ngen. Maandag 12 Juli zal het Zuid-Be ve- landsche a Capella-koor zijn medewer king verleenen aan den openingsavond van het vijfde congres internationale tech nique et chemique des industries agrico- les, dat dit jaar te Scheveningen wordt gehouden en eenige dagen zal duren. De opening heeft plaats in het „Palace- Hotel". Middelburg. De verjaardag van Prins Bernhard. Het Tamboers-en Pjjpercorps „Juliana" afdeeling C.J.M.V., hoopt Maandag, den vooravond van den jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een marseh te maken door de stad. Aanvang half acht. Dinsdagavond na afloop van het con cert op de Markt maakt het Middel- burgsch Muziekkorps een optocht door de stad. Vlissingen. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren de heeren Ma rijs en Van Oorschot met kennisgeving afwezig. Nadat ruim anderhalf uur met gesloten deuren was vergaderd, vereenigde de Raad zich zonder discussie of hoofdelijke stemming met het voorstel om aan den heer W. de Wolf ongevraagd eervol ont slag te verleenen als directeur der ge meentelijke arbeidsbeurs. (Het betreft hier een gevolg van de malversaties, die verleden jaar aan het licht kwamen). Nog werd eervol ontslag verleend aan den heer D. van Maris als leeraar aan de Handelsavondschool. De Raad vereenigde zich met de voor stellen inzake de bezoldiging van capi- tulanten, die bij de gemeentepolitie aan gesteld worden; tot het vaststellen van gewijzigde verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor de Avondschool voor N.O. en Handelsavond school. Verder o.a. tot het weder geen eer ste klasse vormen aan school I. Na overlaatsing van den heer P. A. Bil van school I naar school B en van den heer D. van Maris van B naar I werd laatstgenoemde op wachtgeld gesteld. Volgens het aangenomen voorstel ter zake zal het terrein achter de voormalige kazerne „Koning Willem III" worden verbeterd. Na een korte bespreking vereenigde de Raad zich met het voorstel tot het vast stellen van het plan van uitbreiding met bebouwingsvoorschriften en tot het wij zigen van het raadsbesluit betreffende de voorwaarde verbonden aan de gemeen schappelijke regeling voor het streekplan Walcheren. Bij de rondvraag werd aangedrongen op openstelling van een grooter deel van het Nollebosch dan tot nu toe het geval is geweest. De burgemeester zeide, dat men niet de geheele hand moet willen hebben als men een vinger krijgt. Het jonge hout moet voorloopig gespaard worden. Vrijdagmiddag had alhier de be grafenis plaats van het stoffelijk over schot van den heer H. Beneker, in leven gezagvoerder van de Kon. Maatschappij Zeeland. Bedekt door de Maatschappijvlag en begeleid door officieren, en andere sche pelingen ging de lijkauto eerst van Be- thesda naar de Scheldestraat, waar de familie in den stoet kwam en waar het groot aantal bloemstukken, dat toegezon den was aan den lijkauto, of wel in het volgrijtuig werden gelegd. Hieronder was een groote krans van de maatschappij, een ankervorm van het schip van den overledene, de Mecklen burg en ook kransen van de opvarenden der beide andere mailbooten. Ook de in specteur en twee oud-gezagvoerders even als vrienden van hier en van over zee, zonden bloemen. Aan de groeve heeft de directeur, de heer G. J. Bensink, er op gewezen, dat niet alleen de echtgenoote en dochter een groot verlies hebben geleden, maar ook de Maatschappij Zeeland. Spr. wees er op, dat de overledene steeds van 1910 af pal heeft gestaan voor de belangen van de Zeeland en ook tijdens zijn ernstige ziekte nog getuigde van zijn belangstel ling. Spr. spraik woorden van groote waardeering voor mevrouw Beneker en haar dochter voor de groote liefde waar mede zij den overledene verzorgd hebben. Hij eindigde met een Rust in Vrede. De heer P. Visser uit Goes sprak meer als vriend dan als neef en schetste hoe aangrijpend dit overlijden is van iemand, die juist op de hoogste trede van zijn maatschappelijken ladder was gekomen. Nadat de familieleden en talrijke an dere personen bloemen in het graf had den gestrooid, nam de heer Visser nog maals het woord om in de eerste plaats den heer Bensink, maar verdere alle ove rige aanwezigen namens de weduwe en dochter dank te brengen voor de laatste eer den overledene bewezen. Goes. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f40.33 op. Kloetinge. Oranjefeest. Dinsdag 29 Juni a.s. zal Kloetinge zijn Oranje feest vieren, volgens een programma dat er zijn mag en mogelijk gemaakt door de spontane medewerking der burgerij'. 's Morgens om 7 uur begint het feest met een reveille van den toren, klokgelui en muziekuitvoering. Des voormiddags volgen dan kinderoptocht en kinderspe len. Des middags heeft een optocht door de gemeente plaats, waarbij in bonte menge ling praalwagens, groepen, een ruiter stoet, enz. vooibij zullen trekken. Daarna volgen van 4 tot 0 uur volks- en andere spelen met en zonder ruiters op verschillende plaatsen in de gemeente, welke worden gevolgd door zang- en mu ziekuitvoering, gecostumeerde voetbalwed strijd en massazang. Ten besluite om half tien een lichtstoet. Voor de vreemdelingen, die in Zeeland vertoeven, is dit een prachtgelegenheid om een feestviering bij te wonen en van nabij kennis te maken met een echt Zeeuwsch landelijk feest. Het fietsplaatje ergens goed voor. Te Hilversum wordt met het oog op het marktbezoek des Woens dags streng gecontroleerd door de belas tingambtenaren, of de rijwielen wel van het veel gesmaalde plaatje zijn voorzien. Deze week werd een jongeling aangehou den, die zonder de koperen kwitantie reed. Hij' sprak slechts Duitsch en wei gerde zijn fiets af te geven. Vandaar dat een rijksveldwachter opdracht kreeg van de controleurs, den vreemdeling naar het hoofdbureau van politie te geleiden. Hier deelde deze mede eerst drie dagen in ons land te zijn met het doel er werk te zoe ken. Toen dieper op de zaak werd inge gaan, versprak het jongmensch, zekere W. H., oud 20 jaar, afkomstig uit Gotha, zich. Een aannemelijke verklaring, hoe hij: in het bezit kwam van het rijwiel, wist hij niet te geven. Tenslotte bekende hij de fiets te Heerlen te hebben ontvreemd. Bij: navraag bleek dit juist te zijn. Het resultaat was, dat de man op transport is gesteld naar genoemde Limhurgsche ge meente. Door een stier aange vallen. Toen de landbouwer H. te Oveilangel Donderdagavond een stier naar de weide wilde brengen, werd hij plots door het beest aangevallen. De landbouwer werd zoo toegetakeld, dat hiji bewusteloos langs den weg bleef liggen. Met ernstige inwendig letsel en een aantal gebroken ribben werd hij op genomen en naar 't ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Examen-nummer „De Hoofdakte". Het door velen terecht hooggewaardeerde maandblad voor hoofdakte-studie, besluit den zesden jaargang met een speciaal examennummer. Een nummer, dat voor de examinandi van veel belang kan zijn. Wie de hier gegeven wenken rustig op zich laat inwerken en de hier geboden stof nog even doorneemt zal zich, aange nomen natuurlijk dat hij ernstig gestu deerd heeft, op den examendag heel wat beter op zijn gemak gevoelen. Wij doen uit den rijken inhoud slechts een greep: T. van Lohuizen, Het „verkeerde" ant woord; Dr Jos. J. Gielen, Opstelschema's en Examenvragen 1936; Dr K. Huizenga e.a., Examenvragen Algemeene Geschie denis; Dr R. v. d. Wijk, Hoofdzaken voor het examen natuurkunde; enz. Een num mer met een rijken inhoud. Uitgave: J. Muusses, Purmerend. De Dokter in Huls. Het Juli-nummer van dit populair wetenschappelijk tijd schrift voor de volksgezondheid is de hoofdzaak gewijd aan den onlangs over leden hoofdredacteur, Dr J. Voorhoeve, die kort voor zijn sterven Dr J. G. Men ken als zijn opvolger aanwees. Persoon en arbeid van den overledene worden her dacht door den heer J. Voorhoeve, Dr J. C. Mom, J. G. Buyse (de oudste mede werker van dit 'blad) en Truus Verdoner- Salomons. De thans ontslapen hoofdre dacteur heeft van „De Dokter in Huis" gesproken als van „een 'blad dat waard is een blijvende plaats in de Nederland- sche populari-geneeskundige literatuur in te nemen" en daaraan de wensch ver bonden, dat de lezers hun lijfblad trouw zullen blijven in zijn streven om de ge zondheid, den grootsten schat op aarde, te bevorderen en in stand te houden. Uitgeefster van dit maandblad, thans onder redactie van Dr J. G. Menken en Drs J. Noordtzij, is de fa. La Riviere en Voorhoeve, Zwolle. DREIGT EEN DEBACLE VOOR DE AARDAPPELTEELT? Evenals verleden jaar doet zich aan de Westlandsohe veilingen het verschijnsel voor, dat de pas gerooide nieuwe aard appelen in groote 'hoeveelheden opnieuw onder den grond worden gestopt, omdat zij den door de regeering vastgestelden minimumprijs niet halen. De regeling is zoodanig, dat doorgedraaide aardappe len den volgenden dag opnieuw moeten worden aangeboden, om, wanneer zij we derom onverkocht blijven, te worden in gekuild. Deze ingekuilde aardappelen mo gen eerst verkocht worden, wanneer de groenten- en fruitcentrale den verkoop nuttig en noodig oordeelt. Vorig jaar zijn veel ingekuilde aardappelen ten gronde gegaan door ziekte, het restant kon voor minimumprijs naar het buitenland wor den gezonden. Het onverkoopbaar blijven van de nieu we aardappelen wordt deels toegeschre ven aan den belangrijken voorraad oude aardappelen, die nog in den handel zijn, en waarvan de kwaliteit vrij goed is. Ook was in het begin van de week de van re- geeringswege gestelde minimumprijs, zes oent per kg, te boog, waarna deze tot Tier oent verlaagd werd, Deze verlaging van den minimumprijs heeft bij de tuinbouworganisaties groote ontstemming gewekt, Inmiddels heeft ook deze verlaging den handel weinig verbeterd; alleen aan de veiling 's-Gravenzande-Westland 'bleven Woensdag nog 100.000 kg nieuwe aard appelen onverkocht. Het beschot valt mee, zoodat men een nieuwe débacle voor dezen teelt tegemoet ziet. De kunst goed thee te zetten. Als men hier en daar theedrinkt, dan komt men tot de conclusie, dat er altijd nog heel wat vrouwen zijn, die geen goede thee schenken. Bij de een is de thee bitter als gal, bij de ander slap als gootwater. De oorzaak biervan is, dat de huisvrouw niet goed weet op welke wijze zij het beste thee kan zetten; ook kan het komen doordat zij te zuinig is en te wei nig thee in den trekpot doet, terwijl het ook voorkomt, dat zij de thee in een pot zet, die er zich niet goed voor leent. In de eerste plaats moet men een goede soort thee nemen; is de thee van goede kwaliteit, dan is ze in het gebruik toch voordeeliger omdat men er minder van noodig heeft. Ook is gebroken thee eer der getrokken dan grove thee. Verder moet men zich goed rekenschap geven van den trekpot, waarin men de thee stet. Men zet thee het beste in een tiekpot van aardewerk of steen vooral in een donkere, welke minder warmte uit straalt dan een witte. In een trekpot van metaal is de thee niet zoo lekker. Zet men thee voor één of twee personen, doe het dan in een klein trekpotje: de thee blijft er langer warm in en houdt ook langet haar geur. Het water, dat men voor de thee ge bruikt moet versch uit de kraan zijn en even flink hebben dooigekookt. Spoel eerst den trekpot om of verwarm hem op den ketel en zet dan thee. Over het trek ken der thee loepen de meeningen uiteen: de een zegt, dat de thee bet beste trekt en warm blijft onder een theemuts, de an der geeft de voorkeur aan een thee lichtje. Men moet er echter voor zorgen, dat de thee nooit kookt: dit ontwikkelt ten eerste te veel looizuur en ten tweede smaakt de thee dan bitter. Een zuinige huisvrouw zet nooit meer water op dan zij voor haar trekpot noodig heeft. Al die groote boeveelheden kokend water, die men weer weggooit, zijn zeer onvoor deelig voor de gasrekening. De Ghineezen drinken zeer slappe, maar geurige thee zonder melk of sui ker. In Engeland, waar enorm veel thee wordt gedronken wordt ze vrij sterk ge dronken met melk en suiker. Een Hollandsch gerecht. Nu het volop zomer is, waardoor de huisvrouw voor weinig geld de beschik king kankrijgen over versche tomaten, geven wij ditmaal een recept om van de ze gezonde vruchten een in alle opzichten verkieselijk gerecht te maken. Wij kiezen daarvoor een vulling met kaas en eieren, waardoor het geheel aan smaak en voe dingswaarde wint, terwijl de gemakke lijke bereiding er toe bijdraagt om van deze combinatie een ideaal gerecht te maken, dat zoowel bij het twaalfuurtje als ter completeering van den warmen maaltijd uitstekend dienst kan doen. Hier volgt het recept Gevulde tomaten (voor 4 perso nen): 2 tomaten, 80 a 100 gram belegen kaas, 2 hard gekookte eieren, 10 gram boter (Va afgestreken lepel), aroma, wat peper en zout, takje peterselie of selderij, 1 uitje. Wasch de tomaten, snijd ze door mid den en hol ze met een theelepeltje uit. Bestrooi de binnenkant met wat peper en zout. Wrijf de hardgekookte eieren met een vork fijn. Rasp de kaas. Hak het uitje en de selderij of peterselie fijn. Ver meng alles en voeg peper, zout en aroma naar smaak toe. Vul de tomaten met dil mengsel zoo, dat er een kop op komt. Garneer de bovenkant met een klein stukje tomaat en enkele puntjes peter selie of selderij. Nog twee recepten. Tomaten stoven: 3 pond toma ten, 40 gr. boter, 1 eetlepel fijn ge hakte peterselie, V» eetlepel zout en Vï theelepel witte peper. De tomaten afwasschen, in 1 centi meter dikke schijven snijden en in een vuurvasten schotel schikken. Op elke laag wat zout en peper strooien, van te voren door elkaar gemengd. De boter tusschen de tomaten verdeelen, den schotel in den oven plaatsen en de vruchten gaar stoven in 10 a 15 minuten. Het vocht met een weinig in koud water aangemengde maïzena tot een dunne saus binden en de fijngehakte peterselie er over strooien. Ra'barber-schuimkop. Men kookt de rabarber gaar, voegt suiker en een smaakje bij en roert er drie geklopte eierdooiers door en doet alles in een in gevette vuurvaste schaal. De witten wor den zeer stijf geklopt met 4 eetlepels sui ker en als een ongelijk 'bergje over de rabarber verdeeld, daarna plaatst men de schotel in een matig warmen oven totdat de «ohulmlaag licht bruin gekleurd en oroquant le. Koud of warm opdienen. Enkelo wenken. Wanneer men thee wil drinken bij een pio-nio, dan neemt men een thermos- flesch mede, gevuld met heet water en voegt er een minuut of vijf vóór het ge bruik een theeballetje bij of een voilelapje gevuld met thee. De thee zal dan aan merkelijk smakelijker zijn, dan wanneer men ze kant en klaar meeneemt. 1 Als linoleum eiken dag wordt uit gewreven met een flanellen doek, blijft het weken lang mooi. Ook helpt het, het te wrijven met proppen krantenpapier. Is het streperig of begint het kaal te wor den, dan behandelt men het met een dun laagje was in de goede kleur. De kamille is een goedkoop middel tegen allerlei kwalen; wanneer ze op heete droge dagen geplukt wordt en daarna droog en luchtig in de schaduw wordt ge hangen, behoudt ze haar aroma en haar geneeskrachtige oliën ook in gedroogden toestand. Best Nichtjes en Neefjes 1 Ik was ai een beetje bang, dat bet raadsel van verleden week te moeilijk zou zijn, maar dat viel nogal mee, de meesten vonden het wel lastig, maar toch niet te moeilijk. Er kwamen weer heel wat goede oplossingen binnen. En nu de briefjes; ik begin met dat, wat het eerst in de bus was. Goes. „Rozeknopje''.. Ja, de vorige week konden we wel een warme jurk ge bruiken. Prettig is het niet al die kou. Je moeite werd beloond, want do oplossin gen zijn allemaal goed. „Melkmeisje". Het was wel een tegenvaller, dat je nu niet alles kon gaan bekijken, maar je vrien dinnetje vond bet zeker wel fijn dat je bij haar bleef. Er waren er wel meer die last van de warmte en de volte hadden. „Baübelgraag". Ik kan begrijpen, dat je genoten hebt, er was ook zóóveel te zien. Ik wist niet dat jij dat wist 1 Als het kan, en ik denk wel dat het gaan zal, is om de veertien dagen wel prettiger. „Boer tje". Jullie hebt dus een echt avontuur beleefd; was je niet een beetje bang? Ja, die apen, daar was heel wat belangstelling voor. Over veertien dagen maar goed bij de oplossingen kijken dan zie je het er wel bij staan. „Schrijfstertje". Lastig he, als je niet weet wat je moet schrijven, maar dat gebeurt iedereen 'wel eens, zelfs scbrijfstertjes! Dat verhaal vond ik juist heel gezellig, je mag het best meer doen. Is de verkoudheid al over? Souburg. „Boomklimmer''. Ik 'ben blij, dat je moeder weer wat opknapt. Mag ze al een poosje op? Fijn, dat jij vader al zoo flink kunt helpen, doe maar goed je best. N i s s e. „Fietsertje". Jij trof het wel, dat je dat boek juist bad gelezen, nu wist je er dadelijk wat meer van. Ja, die men- schen hebben heel wat voor de goede zaak over gehad. Werk jij ook voor Armenië? Krabbendijke. „Iris". Jij trof het, dat je de raadsels zoo gauw kon vin den. Jammer, dat de M. V. zoo klein wordt, want met zoo erg weinig is het niet prettig. Gaat 'het nog door, dat die andei'e meisjes er bij komen? Dank je wel voor de postzegels. Ik kan ze nog steeds gebruiken. Serooskerke. „Parker". Dc kon goed merken, dat je je best gedaan hebt mei het schrijven, de brief zag er zoo keurig uit. Je was deze keer niet gauw klaar met de raadsels. Het waren er zóó veel. De oplossingen zijn goed. „Pauw staartje". Jij hebt je brief een week te vroeg geschreven. Zul je de oplossingen van het laatste prijsraadsel goed bewa ren? Jullie zijn maar fijn naar het strand geweest. Ze moeten maar eens helpen met het zwemmen, dan leer je het best. „Duif je''. Geen wonder dat die menschen schrokken, toen er een heele boom op hun huis viel. Maar het is gelukkig goed af- geloopen Van die kinderen heb ik niets gehoord, misschien komt er nog wel eens een brief. „Karekiet". Wat akelig dat je zoo moest hoesten, en 's nachts was het zeker wel het ergste? Dat is een mooi reisje geweest; fijn hoor dat jij mee mocht een echt meevallertje. Oudeland e. „Spring in 't veld". Jij bent je neefje flink aan het verwennen, maar dat mag ook wel een beetje nu hij zoo stil moet blijven liggen. Duurt het nog lang? Ja, kersenplukken daar valt meestal wel een snoepje af. „Babbelkous". Ik dacht eerst al, dat ik het briefje ver geten had, maar dat is toch niet zoo. Eigenlijk mag je nu wel een extra lange hebben. Je had nu ook mooi tijd om te handwerken, is het schortje al klaar? „Doornroosje". Nee, Zaterdag was er bui ten niet veel te beginnen, zulke giet- buien telkens. Maar de zomer is nog maar pas begonnen, je zult best nog heel wat fietstochtjes kunnen maken. „Julia na". Allereerst hartelijk gefeliciteerd met den feestdag van Moeder. Mag jij nu van avond laat opblijven. Het rapport zal wel mooi zijn als jij zoo goed je best doet. „Blondkopje". Dat wordt een heele op tocht als jullie allemaal uit rijden gaan, of gaan jullie niet samen? Het hand werkje zal wel vlug klaar zijn als je er thuis aan mag werken. Baarland. „Prins Bernhard". Ik zag, dat de oplossing er toch goed onder stond, dus dat is nogal meegevallen. Jam mer hoor, dat jullie juist op school zaten met dat brandje, zooiets hadden jullie natuurlijk prachtig gevonden. Niemand vergeten? Dan allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIEI Hier volgen de raadaele. 1, Voor de grooteren, Het geheel beetaat uit 40 lettere, Een 11. 38, 4. 40, 0, 28. 20, i« een kleurig bloemetje, Een 17, 87, 27, 25, 7, ia aan een huia, Van ieder dorp of stad zien we in de verte al de 8. 28. 30, 18, 14. 's Morgens is er 31. 1. 35. 15. op het laud. De 21. 2. 39. 13. 33. ia een bepaalde waterstand. 's Avonds gaan de 10. 1. 19. 3. 22. 16. 30. 14. 20. aan. Een 15. 9. 30. 5. 9. 23. 20. 3. 29. 36. 40. gaat soms aan een onweer vooraf. Bij de rekenles moeten we vaak een 12. 32. 34. 24. 20. 6. 40. maken. Een 5. 23. 29. 6. 3, bestaat uit meer dere booten. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 18 letters. Een bloem wordt na het bloeien 7. 10. 13. Een 11. 2. 5. 6. heeft een lange staart. Een 18. 10. 11. is een bescherming tegen het water. Het vorige woord raadde je misschien wel 14. 4. 6. Een 1. 15. 6. is een kleedingstuk. 17. 8. 2. 9. 12. 3. is een veel gebruikte afkorting van een plaatsnaam in Z. Vlaanderen. Een 14. 8. 6. moet scherp zijn. DE KLEINE KAPITEIN. XI. Toen keek hij weer naar boven. Kom je niet7 Ja maar, Wiet kon als ze op haar tee- nen stond, net over het randje kijken, ik kan er hier niet overheen, dan kom ik net in de rozen terecht. Er over heen? klonk het verwonderd, je kunt toch wel door de deur komen? Nee, Wiet fluisterde,.ik mag niet van mijn tante, ik moet in den tuin blij ven, en als ze me weg ziet gaan is het mis. Ze zit natuurlijk voor het raam, stel je voor, dat ze me ineens voorbij zag wandelenl Ilc zou kunnen zeggen, dag tante, ik ga naar m'n buurjongen, nou dan zou je haar gezicht eens moeten zien. Wout begon nu toch wat meer belang in haar te stellen; dat meisje zat dus eigenlijk gevangen en nu wou ze ont vluchten. Maar je kunt toch niet over de schut ting klimmen? Wel ja, Wiet keek eens naar beneden, het zal best gaan, alleen m'n jurk zal wel erg vuil worden, en dan merkt tante het toch, de schutting is zoo groen. Wout keek naar haar jurk, maar ont dekte alleen een smal rose strookje langs haar hals, verder kon hij haar niet zien. Heb je dan geen schort? Jawel, nee toch niet! De schort moest daar blijven, bedacht ze, en ze wou hem niet eens voor hebben als ze bij dien jon gen kwam. Zoo'n leelijke. Wout zuchtte, daar wist hij ook geen raad mee, een meisje dat over een schut ting wou klimmen, haar mooie jurk niet vuil mocht maken en geen schort had. Echt iets voor een meisje vond hij. Be halve dan, dat ze er over wou klimmen. Daar aan een lijn bij de keuken hingen wat kleeren, die zoo juist uit een koffer gekomen waren, er hing ook een overall van hem bij, zou zij die? Ben je erg groot? Groot? Wiet's oogen gleden langs haar figuur tje, nee gewoon. Dan weet ik wat. Ze oogde hem nieuwsgierig na, toen hij in de richting van het huis liep, wat zou hij nu gaan doen? en meteen zag ze, dat hij toch wel goed kon loopen met de kruk. Ze voelde een brok in haar keel, wat vreeselijk, als je een jon gen was en je kon dan niet eens gewoon loopen, maar Wout kwam al terug met iets blauws over zijn arm. Wat heb je daar? Trek die maar aan, dan wordt je jurk vast niet vuil. Vang je? Wiet had hem al. Eenig! Rutsch, daar stond ze al naast haar stoel. Hoe moest ze daar nu inkomen? Wacht, eerst het eene been, ja zoo ging het best, nu de mouwen, maar die gingen niet zoo gemakkelijk, zaten er geen knoopen aan? Nee... Wiet voelde en ontdekte toen een ritssluiting, en met één trek was het blauwe pak van onder tot boven gesloten. Ze deed er een paar stappen mee, fijn, nu was ze een echte jongen; hé als ze zoo'n ding eens altijd aan mocht hebben, dan bleven je jurken heelemaal schoon, dit hielp nog beter dan zoo'n leelijke schort, ze zou het vast eens aan tante vragen. Nu moest eerst de stoel nog een eind verder gebracht. Daar kom ik hoorl Wout dacht, ze kan er vast niet over, maar dat had hij mis, want met een flinken zwaai zat Wiet boven op de schutting, aan iederen kant een been; nou wat zeg je van je nieuwe vriend, riep ze vol trots. Toen kwam het andere been, voorzichtig liet ze zich naar be neden glijden, een sprong, ze was er. Wout wist niet wat hij nu zeggen moest, hij had zoo weinig met meisjes gespeeld, en nu was hier ineens een meisje bij hem en ze had nog wel zijn eigen pak aan. Wiet wreef ondertusschen haar han den, die van binnen vuurrood zagen. Doet het zeer? 611 uug kingen zéér dat afda eele den king cijfers

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6