Duitschland en Italië nemen niet meer aan de controle in de Spaansche wateren deel. Buitenland. Binnenland Het nieuwe Kabinet. Uit de Provincie. figuur in het nationaal belang niet beter zou hebben gedaan, door van het vormen van een rechtsch ministerie af te zien en de opdracht terug te geven. De verant woordelijkheid voor het mislukken van een broederen nationalen opzet zou dan duidelijk en ten volle zijn gevallen waar zij behoort. Intusschen, ook tegenover deze nieuwe regeering, die dat dient te worden ge constateerd op volmaakt constitutio neels en parlementaire wijze met een re- geeringscombinatie steunend op een ruime parlementaire meerderheid is tot stand gekomen, zal een objectieve beoordeeling harer toekomstige daden een eisch zijn van goed staatsburgerschap en van ele mentair fatsoen. Ook tegenover een rechtsch kabinet betaamt volledige loyali teit, ook, zoo noodig, in loyale, principi eels critiek, wanneer de daden van de nieuwe regeering daartoe aanleiding ge ven. Want op die daden zal het nu aan komen. De Residentiebode (R.K.) spreekt van een historischen dag in de parlementaire geschiedenis van Nederland en juist daarom ook in heel onze historie omdat dit gebeuren in parlement en regeering de uitwendige vorm is van wat zich in de geesten van onze Nederlandsche tijdge- nooten heeft voltrokken. Wat nooit meer zou komen, is toch ge komen of is juist gekomen. En het is een hoogst merkwaardig verschijnsel: dat in den barnenden strijd, dien de wereld, en vooral Europa om ons heen, sinds jaren en vooral thans doormaakt in den gewel digen drang naar links, met de gevolgde nationalistische reacties en het toen nog weer sterkere naar links oprukken, in Nederland een zóó principieels keus is gedaan door de meerderheid van ons volk. Een keus, die een belijdenis inhoudt van den christelijken grondslag, waarop niet alleen persoonlijk- en gezinsleven, moeten steunen, maar ook Staatkunde, wetgeving, en bestuur. En dan in dezen tijd zeker niet op de laatste plaats: de economie. Jaren en eeuwen komen en gaan. Par tijen, die tot ongekende macht in Neder land waren opgeklommen, zijln tot wel haast niets teruggeslonken; hetzelfde lot wacht iedere partij:, die niet op eeuwig heidsbeginselen steunt. Het is het onver mijdelijke gevolg van het wegvallen van een tijdelijke bestaansreden. Het zal de taak van het nieuwe christe lijke Kabinet zijn, de zuivere reactiepar- tijen van liberalisme en socialisme over bodig te maken. Het Volk (S.D.) is, hoe kan het anders, slecht te spreken over het nieuwe kabi net, welks leden „vrijwel allen moeten worden gerekend tot de sociaal-conser vatieve vleugels van de rechtsche par tijen." Welke plannen hebben ze nu? In hot Engelsche Lager huis heeft minister Eden medegedeeld, dat de Duit se he minister van buiten- landsche zaken von Neu- rath, den Britschen ambas sadeur heeft medegedeeld, dat, aangezien geen over eenkomst tot stand is ge komen, de Duitsche regee ring zich genoodzaakt zag al haar schepen uit het systeem der controle te rug te trekken. Von Neurath voegde hieraan toe, dat deze maatregel was genomen met de be doeling te voorkomen, dat de toestand nog ernstiger wordt en dat de Duitsche regeering zich tot deze actie zou beper ken. Eden verklaarde verder dat de Brit- sche regeering verheugd is over deze be doelingen. Zij gelooft niet, dat Duitsch land voornemens is zich terug te trekken uit de niet-inmengingscommissie. Ook de Italiaansahe ambassadeur, zoo vervolgde minister Eden, heeft medege deeld, dat zijn regeering besloten had haar schepen terug te trekken uit het controle-systeem. Lloyd George vroeg of door de actie van Duitschland niet de overeenkomst, geen troepen of oorlogsmateriaal naar Spanje te zenden, wordt aangetast. Eden antwoordde hierop: „Neen, de verklaring van de Duitsche regeering betreft alleen het deelnemen aan het systeem van de controle ter zee, naar ik begrijp." Het Lagerhuis was door de verklarin gen van Eden inzake het terugtrekken van Duitschland en Italië uit de controle aanmerkelijk opgelucht. Wel is men van oordeel, dat de moeilijkheden groot zijn, doch men acht deze niet onoverkomelijk. De Britsche openbare meening betreurt het besluit van Duitschland en Italië zich uit de controle ter zee voor Spanje terug te trekken Men wijbt er evenwel op, dat beide landen toch deel blijlven uitmaken van de niet-inmengingscommissie. Toch is het terugtrekken van beide landen een ern st i g f e i t, aangezien de controle ter zee een garantie was voor bet goed functio- neeren van de niet-inmenging. Het zal thans noodig zajh dit systeem nogmaals in studie te nemen om te onderzoeken op welke wijze men het kan handhaven. De Britsche regeering zal dienaangaande overleg plegen met de Fransche regee ring. In internationale kringen te Genève is men eensgezind van oordeel, dat door het terugtrekken van Duitschland en Italië uit de niet-inmengings-controle, d e spanning in Europa aan- merkelijik is toegenomen, Men vraagt zich af wat beide landen thans zullen doen. In het geval, dat Duitschland en Italië eenzijdig militaire maatregelen zouden nemen, verwacht men van Valencia een dringend verzoek tot ingrijpen van den Volkenbondsraad. Een dreiging? De Duitsche regeering heeft besloten, zelf haar belangen te behartigen en haai' schepen met alle middelen, die daartoe geschikt zijn, te beschermen. Reuter seint uit Gibraltar, dat een grool aantal Duitsche oorlogsschepen, die Dins dag te Algeciras waren samengetrokken, gisteren met onbekende bestemming ver trokken zijn. Het pantserschip „Admiral Graf Spee'' is ter behartiging van de Duitsche belan gen naar Spanje uitgeloopen. Het feit, dat de Duitsöhers hun vloot in de Spaansche wateren zelfs nog ver sterken, kan er zeker niet toe bijdragen de algemeene spanning te verminderen. Dö commandanten der Italiaansche een heden van de controle vloot hebben op dracht gekregen hun deelneming aan de controle stop te zetten. Men is echter in officieels kringen van meening, dat de handhaving dier eenheden in de Spaan sche wateren logisch volgt uit de parti culiere Italiaansche belangen in dat deel van de Middellandsche Zee. Ondervraagd op het punt of Italië en Duitschland er vrede mee zouden hebben indien Engelsche en Fransche schepen in de controle zouden voorzien in die zones waar zij beiden, vóór hun vertrek uit de organisatie, de controle uitoefenden, heb ben deze officieele kringen als hun mee ning gegeven, dat de beide lan den zich tegen een der- gelijk besluit zouden ver zetten. D'e Italiaansche regeering behoudt zich het recht voor de voor de republikei nen bestemde ravitailleeringsschepen te praaien. Dat ia wel een hoogst eigenaardige neu traliteit. Ernstige bezorgdheid te Was hington. Het uittreden vau Duitschland en Ita- lië uit het controle-systeem heeft in de hoogste gezaghebbende kringen te Was hington ernstige bezorgdheid gewekt. Men wijst er intusschen op, dat deze stap nog van negatieven aard is. Gevaar voor ernstige Europeesche verwikkelingen zal eerst ontstaan, indien zich nieuwe ernstige incidenten voordoen. Men is er zich van bewust, dat eventu- eele daden van Duitschland en Italië, die de Valenciaregering tot vertwijfelde maat regelen zouden kunnen nopen, wellicht ook Frankrijk en Engeland tot een open lijk partij kiezen voor Valencia zouden kunnen dwingen. Een dergel ij k partij kie zen van Londen en Parijs zou zeker te wachten zijn, meent men, indien Duitseh- landen Italië thans nieu we troepenoontingenten naar Spanje zouden diri geer e n. En hardnekkig wordt volgehouden» dat Italië zulks doet. ONGEREGELDHEDEN TE BRUSSEL. Gisterenmiddag hebben te Brussel groe pen oud-strijders tegen de amnestiewet betoogd. In plaats van den voorgeschre ven weg te volgen, trachtten debetoogers de politie-afzettingen bij de departemen ten te verbreken. Bereden gendarmerie moest tusschenbeide komen. Een aantal betoogers slaagde er in de eerste politio-afzetting te doorbreken en door te dringen tot de neutrale zone van de regeeringsgebouwen. Omstreeks vier uur in den middag ver zamelden de oud-strijders zich in het park voor de regeeringsgebouwen en ruk ten het hek uit zijn voegen. De brandweer lichtte haar stralen op de betoogers, die uiteen werden gespoten. Later wisten de betoogende oud-strijders toch door te dringen in de neutrale zone en zij kwa men zelfs dicht bij het ministerie van binnenlandsche zaken. Men heeft er in toegestemd, dat een de legatie van de oud-strijders zich naar het Koninklijk Paleis zou begeven. In den loop van den avond zijn groe pen betoogers te hoop geloopen voor de bureaux van het blad „Le Soir" aan bet adres waarvan hoonende uitroepen wer den gericht. Voorts werd een aantal pakken kranten, die juist van de pers waren gekomen, in brand gestoken. Db Koning heeft een delegatie der oud strijders in gehoor ontvangen. De Koning zou nagaan, wat de grondwet hem ver oorlooft te doen. Bij de vechtpartijen zijn eenige gen darmes, politie-agenten en betoogers ge wond. Ernstige toestand op Trinidad. Uit Port of Spain (Trinidad) wordt gemeld, dat thans in alle suikerfabrieken gestaakt wordt. Bij de ongeregeldheden der laatste da gen zijn in totaal veertien personen ge dood en 44 gewond. Men neemt echler aan, dat een groot aantal gewonde sta kers geheim gebonden wordt. Korte Berichten. Tijdens een hevig onweer boven New-York zijn twee personen in den luohtspoorweg om het leven gekomen en werden dertig anderen gewond. De politieke politie in Hongarije heeft tien communisten gearresteerd, die in een woning te Boedapest een oplei dingscursus voor agitatoren gaven. Een huiszoeking bracht groote hoeveel heden communistisch propagandamate riaal aan het licht, waaruit bleek, dat de betrokken communisten nauwe betrek kingen onderhielden met communistische kringen in het buitenland. Van 34 communisten, die terecht hebben gestaan, omdat zij te Weenen ge tracht hadden, cellen te vormen, zdjin er 21 veroordeeld tot gevangenisstraffen van één tot zes maanden. Dertien der be klaagden werden wegens gebrek aan be wijs vrijigesp roken. Het Amerikaansch e departement van Marine heeft opdracht gegeven tot den bouw van 2 slagschepen van 30.000 ton elk. NIEUWE KAMERLEDEN. De opvolgers der ministers. Van de tien ministers, welke het nieuwe kabinet telt, hadden er acht zitting in de Sta ten-Generaal; alleen 'de heeren Van Boeyen en Van Buuren maken geen deel uit van Eerste of Tweede Kamer. Onder deze acht is de heer Romme het eenige Eerste Kamerlid, de overigen behooren tot de „Kamer van honderd". Als hun opvolgers komen volgens de Candida tenl ijs ten in aanmerking: in de vacature-Romme: Prof, D'r J. A. J. Barge te Leiden; in de vacature-Goseling: Mr J. H. van Maarseveen te Utrecht; in de vacature-Welter: de heer H. E. v. d. Brule te Rotterdam; in de vacature-Steenherghe: Dr J. C. M. Sweens te Gilze-Rijen; in de vacature-Golijn: de heer J. Algera te Leeuwarden; in de vacature-Van Dijk: de heer H. Botterweg te Utrecht; in de vacature-De Wilde: de heer G. Baas Kz. te Amsterdam; in de vacature-SIotemaker de Bruïne: Jhr Mr J. W. H. Rutgers van Rozenburg te Bilthoven. Mocht de heer G. Baas Kzn., thans wet houder tot Kamerlid benoemd verklaard worden, dan is het - naar de „Tfelegr." verneemt 1 niet de bedoeling, dat hij als wethouder van Amsterdam aftreedt, doch zal hij heide functies voorloopig combi neeren. LEEFTIJD DER MINISTERS De totale leeftijd der tien ministers is 551 jaar. De oudste van het kabinet is de heer Slotemaker de Bruïne, die 68 jaar is en op 6 Mei 1869 geboren werd. Direct op hem volgt de premier, dr Golijn, die eveneens 68 jaar is, doch eerst Dinsdag dien leeftijd bereikte. De heer J. J. G. van Dijk is de derde minister, die boven de 65 jaar is. Hij werd 1 December j.l. 66. E'e jongste van het tiental is mr Steen- berghe, die 38 jaar is. Op hem volgen mr Romme met 40 en mr Goseling met 46 jaar, mr Van Boeyen telt 48, mr dr ir Van Buuren 52, de heei Weiter 57 en mr De Wilde 58 jaren. DEENSCH VLEESCH NAAR NEDERLAND. Wordt Maandag verwacht. De „Vee- en Vleeschhandel" meldt, dat er deze week in Denemarken voor export naar Holland wondt geslacht en het Deen- sche vleesch a.s. aan verschillende abat toirs in ons land verwacht kan worden. De import, die niet gelimiteerd schijnt te zijn, zal in bescheiden mate worden be gonnen. De verkoopprijs zal liggen tus- scihen 70 en 75 cent per kg. De regeling van den import is gebleven, bij de ver- eeniging van importeurs. ONTVANGSTEN BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Dit jaar tot nu toe gunstiger dan in 1936. De geschatte ontvangsten der Nederl. Spoorwegen over Mei 1937 bedroegen to taal f 7.923.950 (geschat over Med 1936 f 7.377.760). Dit is, oppervlakkig bezien, niet onbe vredigend, maar als men, de verschillende baten gaat ontleden, staat de zaak niet zoo gunstig als zij er uitziet. Het voordeelig verschil zit n.l. geheel in de inkomsten uit het reizigersvervoer, die f548.500 hooger geschat zijn dan in 1986 (vorige jaar rond minus f 120.000), die ditmaal geflatteerd zijn ten opzichte van 1936, omdat de geheele Pinkster-ont vangst (16 en 17 Mei) in de ontvangsten voorkomt, terwijl in 1936 Pinksteren half in Mei, half in Juni viel (31 Mei en 1 Juni) en dus maar een deel (zij het ver moedelijk het grootste) ten bate van Mei bwam. Wat betreft de ontvangsten uit het goe derenvervoer, deze vallen tegen. Het voor deelig verschil is slechts f 7000, doch als men In aanmerking neemt, dat het nadee- lig verschil in Mei 1936 rond f 139.000 was, dan is het ditmaal nog niet bepaald ongunstig te noemen. Het totaal van 1 Januari af (waaron der drie geschatte maanden) bedroeg f38.9H4.191 tegen definitief in 1936 f 38.185.329, waaruit valt af te leiden, dat rekening houdende met wat de zuivering der geschatte maanden nog zal opleveren, het voordeelig verschil van 1 Januari tot 1 Juni 1937 'kan geschat worden op rond f 1.5 millioen. Constitueerende vergadering. De constitueerende vergadering van het nieuwe kabinet is gisteren in de Dt Kuy- perstichting te 's-Gravenhage gehouden. De 'bijeenkomst ving aan om 11 uur en duurde tot 3 uur 's middags. H. M. de Koningin heeft het besluit geteekend, waarbij de door den kabinets formateur, Dr H. Galijn, voorgedragen le den van het kabinet met ingang van he den als zoodanig zijn benoemd. OPRICHTING VAN EEN CONVENT DER CHR. SOCIALE BONDEN In een vergadering van vertegenwoor digers van het Comité van Samenwer king der drie Prot. Christelijke Patroons centrales (omvattend den Chr. Boeren- en Tuindersbond, den Chr Middenstands bond en het Chr. Werkgeversverbond) eenerzijds en het Christelijk Nationaal Vakverbond anderzijds werd in principe besloten tot oprichting van een Convent. Dit Convent bedoelt een vorm van over leg te scheppen van permanent krakter. Minstens twee maal per jaar zal worden vergaderd en zullen actueele vraagstuk ken worden behandeld. Het presidium en secretariaat van het Convent zullen van jaar tot jaar roulee- ren, en nimmer tegelijk in handen zijn van het Comité van Samenwerking of het Chr. Nat. Vakverbond. Op de e.v. vergadering, in de tweede week van October, zal een eenvoudig reglement worden vastgesteld, waarin de werkwijze van het Convent nader zal worden om schreven. Minister J, J. C. van Dijk. Na de benoeming van den heer J. J. G. van Dijk 'tot Minister zal een nieuwe tweede voorzitter van de Tweede Kamer benoemd moeten worden. Tevens impli ceert zijn optreden als minister zijn aftre den als voorzitter van de Kon. Vereeni- ging Ons Leger. DE LANDSTORM-LANDDAG TE GOES. Naar wij vernemen, heeft Minister J. A. de Wilde bericht gezonden, dat hij door drukke ambtsbezigheden verhinderd is, den landdag van den B. V. L. te Goes op Zaterdag a.s. bij te wonen. Ir A. G. Verhoeven. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot directeur van het tech nisch bureau der domeinen bij bet de partement van financiën, Ir A. G. Ver hoeven, thans hoofdingenieur der domei nen te Middelburg. Met ingang van 1 Maart 1911 trad bij als adjunct hoofdopziener der domeinen in Zeeland in staatsdienst; op 1 Juni 1915 werd hij bevorderd tot ingenieur en op 1 Mei 1931 tot hoofdingenieur der do meinen. Van de talrijke door hem of onder zijn leiding ontworpen en tot uitvoering ge komen domeinwerken verdienen zeer ze ker vermelding: de bedijkings- en kanaal- werken in het Zuidelijk deel van den Braakman, de bedijkingswerken in het Kreekrak en die in het Hellegat. Daartoe aangezocht door het dageüj'ksch bestuur der gemeente Dordrecht maakte hij deel uit van de directie voor het opmaken van het plan voor de inpoldering van den Zuid-Hollandsohen Biesbosch en voor de uitvoering daarvan. Sinds 1920 hebben onder zijn leiding plaats de op zijn voor stel ter hand genomen vastleggings- en bebo&schingswerken der dominiale duinen op Schouwen. Gezamenlijk met wijlen Dr P. J. Lotsy stelde hij in opdracht van den minister van financien in 1924 een onderzoek in aan de zuidkust van Engeland voor de plaatselijke bestudeering van de invloe den van waterstaatkundigen en geologi- schen aard, waarin de in hooge mate slib fixeerende plant Spartina townsendii zich aldaar ontwikkelde om tenslotte aan de hand daarvan te kunnen vaststellen, on der welke omstandigheden eventueelo overplanting de meeste kans van slagen zou hébben. Daarbij kwamen zij tot de conclusie, dat aan deze plant zulk eeD groot vermogen tot vrijwel 'kostelooze landaanwinning en daarmede gepaard gaande vervroegde inpolderingsmogelijk heid der buitengronden moest worden toe gekend, dat een proefneming op de slik ken en zandplaten in de inhammen der Westerschelde (Sloe, Braakman, Verdron ken Land van Saaftingen en Kreekrak) wan aan te raden. In 1925 had in deze inhammen de voorgestelde uitplanting op groote schaal plaats, waarvan de uitkom sten, die ook in sterke mate de aandacht van buitenlanders trokken, geheel beant woordden aan de in het uitvoerige situdie- verslag uitgesproken verwachtingen. In 1925 en 1935 maakte hij deel uit van de studiecommissies, die opdracht had den een onderzoek in te stellen naar het baanbrekende werk, dat door de 'Duitsche ingenieurs op landaanwinningsgebied in de laatste 2530 jaren aan de Duitsche Noordzeekust was tot stand gebracht en naar de nieuwere inzichten, die daaraan ten grondslag lagen. Deze wijze van be vordering der landaanwinning komt thans tot uitdrukking in de land-aanwin- ningswerken op de Groninger Wadden, de Lauwerzee en 'het Sloe. Tot dusver ■werden daarmee eveneens verrassend goede uitkomsten bereikt. Ten slotte zij nog vermeld, dat hij sinds 1922 voorzitter is van de permanente examencommissie voor waterbouwkundig opzichter (het bekende Zeeuwsche diplo ma), ingesteld door de Groep Waterbouw kundige Ambtenaren in Zeeland. Voorrangswegen. Met ingang van 15 Aug. 1937 zijn als voorrangswegen aangewezen de hierua te noemen rijkswegen (de in die wegen liggende, bij gemeenten in beheer en onr derhoud zijnde traversen niet inbegre pen): weg Breskens-Draaibrug- Aardenburg - grens, van de aanleginrichting var de veerboot te Breskens tot de grens; weg Bergen op Zoom-Tholensohe brug, van km 37.779 te Bergen op Zoom tot km 43.775 bij de Tholensche brug. J. L. F 1 i p s e. De gemeenteraad van Amsterdam heeft tot directeur van den Woningdienst benoemd dbr J. L. Flips©. Van 19111913 was hij o.a. werkzaam bij den aanleg van de groepswaterleiding van het eiland Zuid-Beveland. Middelburg. Middelburgsch Ziekenfonds. In de gisterenavond onder voorzitterschap van Mr A. J. van der Weel gehouden algemeene vergade ring van het Middelburgsch Ziekenfonds bracht de secretaris-penningmeester, dhr L. Onderdijik, het jaarverslag over 1936 uit. Hoewel eenige kentering ten goede is waar te nemen, heeft dit over 1936 nog geen merkbaren invloed gehad. Dank zij de crisisregeling, konden ook in 1936 we der honderden gezinnen voor het fonds behouden blijven. Wederom is het aantal recepten geste gen en wel van 53.618 tot 56.904; in 1934 was het maar 44.616. Déze door niets gemotiveerde stijging is herhaaldelijk in de bestuursvergadering besproken, en in een bijeenkomst met de artsen en specialisten heeft Dr Eggink, secretaris van de Huisartsencommissie van de Maatschappij van Geneeskunst, eenige stelsels uiteengezet, die konden lei den tot een beperking van het stijgend aantal recepten. Het bestuur voerde 1 Januari j.l. een geheel nieuw controlestelsel op de recep tuur in, waardoor een volledig overzicht wordt verkregen over de verstrekking van geneesmiddelen en op grond van de ver kregen gegevens, maatregelen kunnen ge troffen worden. Het ledental, dat op 30 December 1935 6017 en 2112 kinderen bedroeg, steeg tot 6118 en 2117 op 28 December 1936. Van de 126 geboren kinderen werden er door de kraamvrouwenverpleegster 113 geholpen, dus bijna 90 pet., tegen 73 pet. over 1935. Het aantal bezoeken groo- tendeels wegens ziekte der zuster door zuster Bouwens bedroeg 3882 tegen 3163 in 1935. Herinnerd wordt aan de belangrijke nieuwe regeling, waardoor aan de leden volledige poliklinische specialistische en consultatieve hulp kan worden verleend door alle te Middelburg gevestigde speci alisten. De heilgymnastische 'hulp kon worden verleend op alle aanvragen. Volgens het verslag over het Crisisfonds, zijn bij de verschillende re gelingen betrokken 386 gezinnen met 879 leden en 503 kinderen, w.o. voor de ge meente Middelburg (Orgaan van Steun verlening) 335, Burgerlijk Armbestuur 33, gemeente Koudekerke 3 en Eigen re geling fonds 15 gezinnen. De inkomsten van dit fonds waren f4060, evenals de uitgaven met een saldo van f 9. De rekening van het Ziekenfonds zelf geeft aan baten f 85.736 en aan lasten een zelfde bedrag met een exploitatie overschot van f2824. Goedgekeurd werden de volgende rege lingen: 1. Intrekking van het besluit van 5 No vember 1924 tot gedeeltelijke 'betaling van in het Gasthuis verstrekte geneesmidde len, verbandmiddelen en gebruik operatie kamer. 2. Volledige betaling van de onkosten, verbonden aan 'het bezoek van de leden aan de poliklinische afdeeling van den chirurg. Dit zijn genees- en verbandmid delen en gebruik verbandkamer. 3. Het bestuur te machtigen om met in gang van 1 Januari 1938, telkens voor één jaar, ten volle te betalen de kosten van foto's, bestraling, hoogtezon, Diather- mie en Radium. Goes. Benoemd als toezicht hebbende te Vreeswijk met ingang van 28 Juni a.s. S. Hofstra te Goes, oud-leerling van het Zeeuwsch Technisch Instituut alhier. Schore. Benoemd tot brandmeester de heer J. van Koeveringe Hz. Wemeldingie. Gevonden een dames- taschje. Inlichtingen verstrekt de gem.- veldwachter. (Belangeloos bericht.) Ritthem. Woensdagavond hield de af deeling Ritthem van de Vereeniging tot Ghr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland haar jaarvergadering. De eke- ning en verantwoording werd goedge keurd. De aftredende bestuursleden Dis G de Ru en A. Tange werden herkozen. In de plaats van den heer H. M. van de Putte werd gekozen de heer F. de Groot Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer K. Louwerse. Dte heer D. Boogaard deed uitvoerig verslag van de laatstgehouden algemeene vergadering te Bergen op Zoom. Als af- gevaadigden naar de volgende algem. ver gadering werden benoemd de heeren L. Breel en H. M. van de Putte en als se cundi de heeren K. de Visser en A. Tange

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2