Goed examen doen LOUTERING. De stand der werkloosheid. Uit de Provincie. De ontwerp-conventiea voor de verkor ting van den arbeidstijd in de chemische en in de grafisohe industrie waren ech ter niet te redden. Zij moesten wegens het ontbreken van de vereischte twee derden-meerderheid voor niet-aangeno- men worden verklaard. De twee Nederlandsche regeeringsge- delegeerden, Mej. Stemberg en Ir. Win kel, evenals Dr Molenaar als vertegen woordiger van de Nederlandsche werkge vers, stemden tegen alle drie ontwerp- conventies, terwijl de vertegenwoordiger van de Nederlandsche arbeiders, K. de Jonge, voorstemde. Een Sovjet-Russische wraakneming. Onder de plaatsvervangende raads leden van den Raad van Beheer werd voor de arbeidersgroep het Ne derlandsche lid van de Tweede Ka mer, E. Kupers, herkozen. Daarentegen werd onze landgenoot, het Kamerlid P. S err ar ens, die drie jaar geleden als vertegenwoordiger van de Christelijke vakbeweging een plaats als plaatsver vangend did van den raad had verkregen en in deze drie jaar een van de verdiens telijke leden van zijn groep was geweest, niet herkozen. Geen enkele ver tegenwoordiger van de Chris- telijke vakbeweging verkreeg een zetel. De omstandigheid, dat Ser- rarens de vorige week, namens de inter nationale federatie van Christelijke vak verenigingen zich tegen de goedkeuring van de geloofsbrieven van de vertegen woordigers der arbeiders uit Sovjet-Rus land had verzet, omdat in Sovjet-Rusland geen vrijheid van vakvereniging bestaat, is de voornaamste oorzaak, dat de socia listische meerderheid in de arbeiders groep aan de Christelijke minderheid geen enkelen vertegenwoordiger in den Raad van Beheer heeft toegestaan. De roode aap kwam uit de mouw! ZIEKTEWET EN DAGLOON BEREKENING VOOR LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. De thans geldende dagloonberekening, vastgelegd in artikel 6 van de Ziektewet, geeft ook voor het land- en tuinbouw bedrijf moeilijkheden wanneer in de 13 weken, voorafgaande aan de arbeidson geschiktheid, de betrokken arbeiders veel werkloos zijn geweest. In vele gevallen ontvangen zieke land- en tuinarbeiders slechts zeer lage bedragen aan zieken geld. De bedrijfsvereenigingen voor land- en tuinbouw hebben besloten met ingang van 1 Juli een andere dagloonberekening in te voexen, waaraan de minister van soc. zaken zijn goedkeuring heeft gehecht. Deze regeling komt hierop neer, dat, indien volgens de berekening vastgelegd in artikel 6 van de Ziektewet, het dag loon lager wordt dan het door den minis ter vastgestelde loon voor de gesubsidi eerde werkverschaffing in de betrokken gemeente en dit uitsluitend te wijten is aan de heerschende werkloosheid, dus niet aan ouderdom of jeugd van den ar beider of aan invaliditeit of andere oor- zalken, dan zal het dagloon gelden van de werkverschaffing. Indien echter het dagloon van de werk verschaffing hooger is dan het gemiddel de van soortgelijke arbeiders, die in be doelde periode van 13 weken niet werk loos waren, dan zal dit gemiddelde wor den aangehouden. Wanneer de arbeider met seizoenar beid is begonnen en ongeschikt wordt, zal gedurende den tijd, dat hij dezen sei zoenarbeid had kunnen verrichten en hij naar de meening van het bestuur meer zou hebben kunnen verdienen dan het gemiddelde overeenkomstig artikel 6 be rekende loon (13 weken) of meer dan het dagloon van de werkverschaffing, als gelijksoortige arbeiders met denzelfden arbeid gedurende den iseizoentijd gemid deld per dag verdienen. Omgekeerd zal, wanneer de periode van 13 weken geheel of gedeeltelijk samen valt met seizoentijd en het volgens arti kel 6 berekende loon hooger zou- zijn dan is er voor zorgen, dat Ge op 't examen in Uw geheugen alles kunt terughalen, wat Ge hebt geleerd. Daarvoor zorgt zoo'n „AKKERTJE"» FEUILLETON 47.) o— Dl ie foto's waren er. Op de eerste zag men haar als bruid op den morgen van haar trouwdag. Ze was daar nog heele- maal het onschuldige mieisje, frisch in de lente van haar innemende bekoorlijk heid. In haar oogen lag een vragende, verlangende blik, die in de toekomst scheen te turen, naar bet wonder van geluk, dat haar wachtte en om haar volle, roode lippen plooide zich een glimlach van vreugde en verrukking. De tweede foto stelde haar voor als jouge moeder, die vast baar kindje te gen zich aan houdt gedrukt. Met bran dende oogen staarde Patricia daarop en ze dacht bij1 zich zelf, dat ze op geen enkel madonnagezicht van de bekende meesters zóó juist de heilige, geheimizinuige vreug de van het moederschap had zien weer gegeven. De derde fbto was veel later genomen en vertoonde reeds een tragische veran dering, die voorbijgaande jauren op dat gezicht hadden aangebracht. Wel waren haar gelaatstrekken nog even zuiver en de arbeider naar meening van het bestuur na afloop van den seizoentijd zou kunnen verdienen, over de dagen, vallende na den seizoentijd, het loon gel den, dat soortgelijke arbeiders dan ver dienen, doch niet minder dan het in ver band met de gesubsidieerde werkver schaffing, door den minister van sociale zaken vastgestelde dagloon voor de ge meente, in welke de verzekerde woon plaats heeft. NED. CHR. BOUWARBEIDERSBOND. De positie der jonge bouwarbeiders. In de gisteren te 's-Gravenhage gehou den slotzitting van den Bondsraad van den Ned. Chr. Bouwarbeiders'bond, werd de volgende resolutie met algemeene stem men aangenomen De Bondsraad, enz. gehoord de inleiding en de discussie over het onderwerp: „Onze taak voor de jonge bouwarbeiders", gezien het belang van het bedrijf, van de volwassen bedrijfsbeoefenaren en van de jonge 'bouwarbeiders; van oordeel dat de toelating van jonge arbeiders tot het bedrijf regeling behoeft, dat hun een billijke rechtspositie moet worden verzekerd .en dat bun vakoplei ding overeenkomstig de technische ont wikkeling van het bedrijf moet worden geleid; spreekt als zijn meening uit dat de positie der jonge bouwarbeiders in den meest uitgelxreiden zin geregeld moet worden in, of in aansluiting aan, de collectieve arbeidsovereenkom sten; verwacht van de bedrijfsraden, overeen komstig de bun toegewezen wettelijke taak advies voor de regeling van de po sitie der jonge bouwarbeiders, terwijl ook als uitvoerings-orgaan door de bedrijfs raden behoort te worden opgetreden. Uit de N. S. B. De heer M. F. Welters die als candi- daat van de N.S.B. als nummer 11 op de candidatenlijst bij de Tweede Kamer verkiezing stond, heeft bedankt als lid van de Nat. Soc. Beweging. De heer Wel ters heeft overwogen, dat de volksge meenschap, zooals uit den verkiezingsuit slag blijkt, niet vatbaar is voor de idealen en doelstellingen, welke hem indertijd deden toetreden tot de N.S.B. regelmatig, maar de glans, die liefde en geluk eenls daarop hadden getooverd, was nu geweiken en bad slechts een masker, een l'eag omhulsel achtergelaten. D'e lip pen, die vroeger slechts tot glimlachen geschapen token, waren nu dloör zorg en verdriet met rimpels ontsierd; die eens zco schitterende oogen hadden alle Mij heid verloren en 'Staarden nu droevig voor zich uit, en die kleine, blanke handen wa ren onbewulst, als in pijn, saamgeknepen. „Mag ik die houden?" vroeg Patricia met trillende 'lippen. Even scheen D'ina te aarzelen, alsof ze slechts 'heel moeilijk afstand bon doen van die verbleekte berinneringen uit het verleden. 'Dan zei ze langzaam: „U hebt er meer recht op dan ik, juffrouw Patri cia, maar ik ben toch bang, dat ze u niet veel zullen nutten, om haiar nu nog te herkennen, die stakker". „D'at hindert niets. Ik zou ze toch graag willen hebben", Honk innig hief antwoord van het meisje, terwijl ze ze eerMedig aan haar lippen drukte. HOOFDSTUK XIX. E'en teleurgestelde echtgenoot. „WanneBT ben je eigenlijk van plan om naar Engeland terug te gaan, om daar andermaal ontslag van personeel tenge volge. Ditmaal werd aan een achttal per soneelleden de dienst opgezegd. In 1036 werd de hand gelegd op het vervoer van een 'belangrijke hoeveelheid materialen, benoodigd voor bovenvermel den wegenaanleg. Het vervoer van sui kerbieten was 9.5 millioen kg. tegen 8 miliioen in 1935. De tarieven waren ech ter beduidend lager. Gemiddeld werden per dag vervoerd 382 reizigers met een opbrengst van f 103.91, de gemiddelde opbrengst per reiziger bedroeg alzoo f0.27 tegen f0.24 in 1935 en f0.25 in 1934. Het totaal der exploitatie-ontvangsten bedroeg f 37320.29 dat der exploitatie uitgaven f42783.32V2, alzoo een nadeelig saldo van f 5463.03. Hier komt 'bij f 2000 voor de twee afgeloste obligatiën, maakt f7463.03, verminderd met het saldo der renteberekening ad f 344.83, rest f 7118.20. De ontvangsten der autodiensten be droegen f 33178.14V2, de exploitatie-uit gaven f 27199.5914, alzoo een exploitatie saldo van f5978.55, welk bedrag geheel zal worden geboekt onder het hoofd „Afschrijving autobussen en vracht auto's". Het saldo-verlies ad f7118.20 moet worden verhoogd met f 1520 stor ting in het Pensioenfonds, wordt dus f 8618.20. Góvoegd bij het saldo-verlies van vorige jaren f 130.267.19V2, maakt dit f 138.885.39^. De afdeeling domeinen bij het depar tement van financiën. Naar de N. R. Grt. verneemt, ligt het in de bedoeling, dat bij de afdeeling do meinen van het departement van finan ciën een technisch bureau wordt gevoegd. Tot directeur van dit technisch bureau zal met ingang van 1 Juli worden be noemd Ir A. G. Verhoeven, hoofd ingenieur der domeinen te Middel burg. Het technisch bureau zal geves tigd zijn te 's-Gravenhage. De dienst van de K.L.M. op Knocke. Met ingang van Zaterdag a.s. gaat de K.L.M. weer op Knocke vliegen en wel tot 3 Juli in een dubbeldaagschen dienst en van dien datum af tot 6 September 3 maal per dag. D'e dienst wordt geheel met Douglasmaterieel uitgevoerd. De luchtverbinding met Knocke maakt deel uit van de Zeelandlijn der K.L.M. Amsterdam Rotterdam Haamstede Vlissingen, welke gedurende het zomer seizoen tot de Belgische badplaats wordt doorgetrokken. ons eigen huiis te betrekken?" vroeg Ber tram Normian aan zijin vrouw, terwijl ze doodbedaard bun omtlbijit nuttigden, zich er niet .aan storend, dat het al zoo 'laat in den morgen was. Momenteel bevonden ze zich. in een duur hotel in Napels. Enid blikte op van baar courant naar haar man en deze las in haar schitteren de oogen meer dan gewone belangstelling voor 'zijn vra'ag. Ze zag er in haar licht blauwe morgenjapon, die naar de laatste mode gemaakt was, allerbekoorlijkst uit. Het glanzende haar was in overeenstem ming daarmee opgemaakt, zoodat er niets aan haar uiterlijk ontbrak of ontsierde. Bertram's vraag h'adi de lichte trek van Verveling op haar gericht weggevaagd en opgewekt antwoordde ze: „Om mij kun nen we morgen wel vertrekken. Maar ik dacht, diat de reislust jou nog zoo te pak ken had''. „Ik ben beu Van het hotelleven", weer legde Bertram ergerlijk haar laatste ge zegde. „Het wordt nu Wel eens tijd, dat we een eigen huis gaan inrichten zooals elk fatsoenlijk echtpaar dat doet. Je zult het zeker wel een prettig werk vinden, went je houdt er toch zoo van om aller lei mooie dingen te koopen?" „"Wellicht", stemde Enid onverschillig toe, „maar ik bezit niet veel huishoude lijke gaven. Waar gaan we wonen, Bar- Extra prijzen verwierven nog D. Mido- vaine voor het hoogste aantal punten en J. Martijn voor het grootste aantal rin gen achter elkaar. De potlepel met bijbe- hoorende sigaren werd in een ommegang met twee ringen gewonnen door W. J. Jacobse. Goes. De Harmonie „Hosanna" alhier hoopt a.s. Donderdag 24 Juni een volks concert te geven op de Groote Markt. Aanvang 's avonds 'half negen uur. Programma: 1. „Bellinzona", marsch. G. Mantegazzi. 2. „Britannicus", ouverture. A. Scas- sola. tr. p. Furgeot. 3. „Ma Première", valse. G. de Kok. 4. „Jerusalem", fant. sur l'opéra. G. Verdi. 5. „Jamboree", Padvindersmarsch. S. Schaap. Pauze. 6. „Vaandelgroet", marsch. v. d. Steene. 7. „Tihère", ouverture dramatique. Fr. Popy. 8. „Panis Angelicus", Trombone-solo. G. Frank. 9. „Grande Marche Heroique". E. De- neufbourg. 10. „Chr. Liederenalbum", arr. C. G. Govaarts. 11. „Finale". De havenwerken. Naar wij vernemen hebben het betrokken Departe ment en het werkfonds goedgevonden, dat de betonwerken rond de nieuwe haven en aan de A. J. kade worden uitgevoerd door de heeren de Bruyne en Van Riet voor f 39.973, voor welk bedrag zij de laagste inschrijvers waren. De collecte voor de reclasiseering bracht op f 140.92V2. In de vergadering van stemhebben de ingelanden van het waterschap Nisse- Stelle is tot ontvanger-griffier benoemd dhr Ir W. Kaköbeeke I. G. Jzn alhier. Heinkenszand. Maandagmiddag had 'n 4-jarig kind alhier het ongeluk bij het achteruitloopen in een tobbe met kokend zeepsop terecht te komen, waardoor het hevige brandwonden opliep. De dokter was spoedig aanwezig voor bet verleenen van heelkundige hulp. Baarland. Brandje. Dinsdagmid dag kwart voor ééu ontstond brand in een schuurtje van dhr Pompoene op het ter rein van het vroegere Jachtslot. Spoedig luidde de brandklok. Het personeel van de brandweer was vlug ter plaats© en was in korten tijd het hrandje meester. Met lucifers spelende kinderen waren de oor zaak. Wemeldinge. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de Raad vol tallig onder voorzitterschap van burge meester Keijzer. Ingekomen was ©en dankbetuiging na mens H. K. H. Prinses Juliana voor de aangeboden gelukwenschen bij haar ver jaardag; bericht van het aan den burge meester verleende ziekte-verlof en de ont slagname van dhr P. Smit als lid van dien Raad wegens vertrek uit de gemeen te. In behandeling kwam een adres van bewoners van den Bonzijweg, houdende verzoek om stappen te doen tot verbete ring door demping van de Rijksbermsloot voor hun woningen. B. en W. stelden voor dit adres voor kennisgeving aan te ne men, omdat zij van meening zijn, dat de Raad hiertoe niet bevoegd is. De voor zitter zei'de, dat het hier een rijkszaak betreft. Niettemin heeft deze sloot reeds sedert 1933 de aandacht van B. en W. Dhr Ruissen merkte op, dat de toe stand sedert 1933 wel verergerd is en dat deze sloot dringend verbetering behoeft. Adressanten verzoeken slechts de mede werking van den Raad. De voorzitter zeide, dat B. en W. wel geroepen zijn hun medewerking te ver leenen aan de uitvoering van maatregelen tot verbetering, doch niet aan de uitvoe ring van 'beschikking op adressen, als het onderhavige. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten B. en W. te machtigen met den. Rijksgebouwendienst te onder handelen over den verkoop van een per ceeltje gemeentegrond aan den Zuidelij ken Achterweg voot de oprichting van een automatische telefooncentrale. De rekening 1936 van het Burg. Arm bestuur werd goedgekeurd. Overeenkomstig het advies van Ged. tram? Ik hoop toch, dat we in de buurt van Londen blijven". „Juist niet in de buurt", lachte hij. „Want ik vrees, dat je zelfs op 't oogen- ibiik al onder de bekoring van Londen komt". „Ja", antwoordde ze met levendige be langstelling. „Het is alles wel heel mooi om zooveel vreemde steden te bezoeken en om je dagen door te brengen in inte ressante kathedralen en schilderijenmu- s'ea, maar Londen gaat toch boven alles en boe eerder we er rijn, hoe liever ik het heb". „Maar ik ben heelemaal niet van plan om in Londen te gaan wonen", kondigde haar man beslist aan, hoewel met gehei me vrees. „We kunnen het ons niet ver- oorlooven om in en buiten de stad een buis te hebben, en dus moeten we wel met het laatste tevreden zijn. Zoo spoedig we terug rijn, zal ik eens rondkijken naar een mooi en niet al te groot landgoed, 't Is waar ook, mijn agent stuurde me juist vanmorgen van twee of drie een plattegrond. Wil je ze zien?" „Waar liggen ze?" vroeg zijh vrouw, schijnbaar zonder belangstelling. „Het meest schilderachtige is wel dat, dat in Derbyshire ligt; een ander is in het centrum van het land en nog een ander in het zonnige Kent. We hebben Belangrijke daling van het aantal werklonen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt weer cijfers mede betreffende het aantal geheel werkloozen, bij alle orga nen der openbare arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven. Het blijkt, dat ondanks de toeneming der bevolking en het daarmee gepaard gaande nieuwe aanbod van arbeidskrach ten, het aantal ingeschreven geheel werk loozen einde April 1937 rond 56.000 en einde Mei zelfs 64.300 minder bedroeg dan een jaar geleden. De reeds in vorige maanden geconsta teerde sterke daling van het aantal werk loozen (van Maart op April 1937 met 43.6000) zette zich ook in Mei 1937 voort (van April op Mei was de vermindering van Maart op April en van April op Mei resp. slechts 13.000 en 22.800. Ook in alle gemeentegroepen was de daling in 1937 grooter dan in 1936. Staten werd besloten tot voorbehoud der lusten en lasten uit de aankoopen van strooken grond langs den Wemelding- schen Zandweg voor de gemeente tot den dag, waarop het betrokken wegvak na verbreeding eventueel aan de Provincie in beheer en onderhoud zal overgaan. Aan de N. V. Autobusdienstonderne- ming v/b Gbr. Willemstein werd op haar verzoek een subsidie verleend van f 75 voor bet jaar 1937. In verband met het in de vorige ver gadering overgelegde adres van de On derlinge Maatschappij tot uitkeering bij overlijden „Wemeldinge" werd besloten de verordening op de begrafenisrechten te wijzigen, in dien zin, dat voortaan voor het klokluiden 'bij de begrafenissen een bedrag van f2.50 zal verschuldigd zijn. Tenslotte werd de geloofsbrief van dhr M. G. Lindenhergh, benoemd verklaard tot lid van den Raad ter voorziening in de vacature van dhr P. Smit, onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating werd besloten. Bij de rondvraag informeerde dhr Wa- beke naar het teeren der wegen; dhr De Jonge naar de vuilnisbelt en dhr Ruissen naar de straatverlichting gedurende de wintermaanden, die volgens spr. gëheel onvoldoende is, in vergelijking met an dere gemeenten. Een breedvoerige dis cussie ontspon zich, waarbij de voorzit ter o.a. mededeelde, dat op de straatver- Iichtingskosten op herhaald aandringen van Ged. Staten moest worden 'bezuinigd. Aan het eind der vergadering betuigde de voorzitter dhr Smit dank voor alles; wat hij in het 'belang der gemeente had ged'aan. Dhr Smit betuigde nogmaals dank voor de aangename samenwerking. Daarna sluiting. Koudekerke. Dinsdag 29 Juni des na middags half twee uur vergadert de Raad dezer gemeente. De agenda 'bevat: inge komen stukken, voorstellen van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting '36 en '37. Op 91-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer P. J. Terwoert, oud- secretaris en ontvanger dezer gemeente. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Domburg. Het onderlinge varkensfonds alhier herdenkt morgen zijn 55-jarig be staan. Gedurende dien tijd was de heer W. Trieller alhier voorzitter, secretaris en penningmeester dier vereeniging. Op «zijn initiatief werd destijds de vereeni ging opgericht. Aan zijn energieke lei ding en werklust is het te danken, dat deze vereeniging zulk een lang leven be schoren is geweest. Nagenoeg alle varkenshouders dezer ge meente zijn lid van dit fonds. Gistermiddag is alhier wederom een kabel aan land gebracht voor het inter nationaal telefoonverkeer Nederland Engeland. Dit is thans de vijfde kabel. 'Gistermorgen is reeds getracht de ka bel aan land te brengen, doch die poging mislukte daar de zee zeer ruw was. Op het strand was het een groote be drijvigheid, daar de kabel door ongeveer 50 arbeiders verder landwaarts werd ge trokken. Vele kijklustigen waren aan wezig. wel keuze dus. We kunnen ze eens gaan bekijken. „Óch, ik zou me die onnoodige moeite maar sparen," zei ze koud. Ik kan me niet op het land gaan begraven, Bertram en dat wil ik oo'k niet. Binnen een maand zou ik dood zijn." Door deze woorden geprikkeld, ant woordde Bertram scherp: „Nu, we zou den ons in één van die plaatsen heusch nog niet bij onze tegenvoeters bevinden. Ik vrees, dat we nog dicht genoeg bij Londen zij'n om onzen huiselijken vrede in gevaar te brengen." „Wat bedoel je daarmee?" vroeg Enid gebiedend. „Wat ik bedoel?" antwoordde hij ern stig, terwijl hij haar onafgebroken in de van boosheid flikkerende oogen keek, „wel, als je vroeger leven jou eerst weer in zijn macht heeft, dan sta je bloot aan het gevaar, dat je ook opnieuw onder de oude betoovering geraakt en dan kan ik wel vaarwel zeggen aan mijn ideaal van een tehuis, waar we samen een vre dig en Mij leven zouden voeren". (Wordt vervolgd.) N.V. STOOMTRAM WALCHEREN. Aan het in de heden (Woensdag) ge houden vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomtram Walcheren uitge bracht jaarverslag ontleenen wij het vol gende D© resultaten over 1936 waren weder om ongunstig ondanks een verder door gevoerde bezuiniging en gedeeltelijk stop zetten van den tramdienst. Ook gedurende het verslagjaar bleven de door de regeering in uitzicht gestelde ordeningsmaatregelen, het openbaar ver voer betreffende, uit, waardoor het aan bod van vervoergelegenheden eerder toe dan afnam. Een belangrijke verlaging der vrachtprijzen was zelfs niet bij machte voor de maatschappij eenige ver betering in den op den duur toch onhoud- baren toestand te brengen. Doordat het vervoer per tram zich in dalende lijn bleef bewegen en eenig massaal vervoer momenteel niet in uitzicht was, werd met ingang van den winterdienst de tram- dienst aanmerkelijk ingekrompen, waar bij op de lijn „MiddelburgDomburg" twee volledige diensten behouden bleven en het personenvervoer per tram op den zijtak „KoudekerkeVlissingen" geheel werd stil gelegd. De aanleg van den nieu wen weg „WestkapelleDomburg" en de gedeeltelijke verbetering van den weg „VlissingenKoudekerke" maakten het mogelijk een gedeelte van den tramdienst te vervangen door een dienst met auto bussen, zooveel doenlijk, in verband met den dienst op de auto'buslijn „Middelburg SerooskerkeDomburg" waartoe het thans voorhanden zijnde aantal autobus sen nog wel voldoende was, maar dat toch voor het volgende seizoen noodzake lijk uitbreiding behoeft. (Reeds zijn twee nieuwe 'bussen aangeschaft.) De vermindering der tramdiensten en de verdere doorgevoerde bezuiniging had Posterijen. Verplaatst de Adj.- Commies bij den treindienst, J. A. v. d. Griek van Vlissingen Spoorwegpostkan toor no. 2 naar Amsterdam Spoorweg postkantoor No. 1. Verplaatst de Conducteur G. H. Wint- raecben, van Vlissingen Spoorwegpost kantoor No. 2 naar Eindhoven Spoorweg postkantoor No. 2. Tot administrateur van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf te Ambt Hardenberg is benoemd de beer H. M. Bouwman, vroeger volontair ter secretarie te Sint Laurens. Middelburg. De vacantieschool. Het is geMeken, dat verschillende ouders meenen, dat ook hun kinderen, die dit jaar de b e w a a r school bezochten, in de termen vallen om aan de tochtjes van de Middelburgsohe Vacantieschool deel te nemen. Hiervan is echter geen sprake Alleen leerlingen der lagere school komen in aanmerking. Ringrijderijper fiets. Ala slot van het buurtfeestje van Seissin- gel en Seis'weg zou Zaterdag een ringrij- derij op het stalen ros gehouden worden voor ouderen, Dit deel moest echter door het slechte weer worden uitgesteld tot gisteravond. Het was gezellig druk op de weide aan het Middelburgsohe wegje. D'e uitslag van de ringrijderij is: 1. D. Midavaine met 10 ringpn; 2. W. Mida- vaine, 3. J. Martijn, 4. M. Boone, alle 9 ringen; 5. P. J. D'avidse 8 ringen; 6. P. Midavaine, 7. Willeboordse, beide 7 rin gen; 8. Onderdij'k, 9. W. J. Jacobse, 10. A. Geertse, ieder 6 ringen; 11. Sturm, 12. J. Dekker, ieder 5 ringen; 13. G. G. An- theunisse, 14. W. Koole, ieder 4 ringen; lö. J. Baljeu, 16. J. P. Baljeu, 17. G. Meertse, 18. P. Looise, ieder 3 ringen; 19. P. Janse, 20. R. Koster, 21. G. P. H. Mulder, ieder 2 ringen en ten slotte 22. I. van Dalen met 1 ring.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2