De „Specht" uit Indië terug. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Openbare Verkoopingen en Verpachtingen De stand der Landbouwgewassen. minister eenige ontstemming, Algemeen wordt onjuist geacht, diens standpunt, om aan de structuur van het slagersbe- drijf de oorzaak der moeilijkheden in dat bedrijf toe te schrijven, Het handhaven der crisisheffing geschiedt h.i, alleen, omdat zooals de minister zelf toegeeft de inkomsten uit deze heffing door 't landbouwcrisisfonds niet kunnen worden gemist. Nader verneemt de T e 1 e g r. nog dat niettemin de regeering overtuigd is, zeer binnenkort het s 1 a - gersbedrijf te moeten hel pen. Aanvankelijk lag het daarom in haar voornemen om een groot kwantum Deensch- en bevroren Argentijnsch vleesch extra te doen invoeren, voorloo- pig tot een maximum van naar ver luidt 150.000 ton. Waar echter ernstige moeilijkheden ter zake dezen vleeschinvoer kunnen worden verwachit, en het slagersbedrijf directe verlichting van lasten dringend noodig heeft, hopen de samenwerkende organi saties en in deze richting gaat ook hun actie dat deze omstandigheden aanleiding zullen zijn, dat zeer binnen kort de heffing op rundvleesch zal wor den afgeschaft. PERSPECTIEVEN VOOR DE S.D.A.P. In de „S o c. - D e m o c r a a t" zegt E. Boekman, dat uit het resultaat der Ka merverkiezing blijkt, dat sinds de invoe- ïing van de evenredige vertegenwoordi ging de S.DlA.P. haar positie in het al gemeen heeft gehandhaafd, docth, on danks kleine schommelingen, feitelijk ook niet is vooruitgegaan. Van beteekenis acht hij het feit, dat deze stilstand valt te constateeren juist in een periode, waarin de toeneming van het aantal jonge kiezers groot was. D!e veranderde samenstelling van de bevol king naar leeftijd, de toeneming van het aantal jonge kiezers zou haar veel meer ten goede moeten zijn gekomen dan in derdaad het geval is geweest. Ook J. Binsma betoogt, dat de partij in bijna 20 jaar nog geen stap verder is gekomen en acht dit een zeer bedenkelij- ken toestand, te meer nu er g eruime a tijd met een zeer positieve actie onder de kiezers gewerkt is kunnen worden. De S.D.A.P. is ver beneden haar positie van 1929 en zelfs bene den die van 1925 gebleven, In 1929 was ze langzamerhand opgeklom men tot 23.8 pet. Zou zij thans datzelfde percentage ook hebben behaald op zich zelf nog geen bevredigende toestand dan had zij van de 4.059.576 uitgebrachte geldige stemmen er 966.179 stemmen moeten hebben. Zij behaalde slechts 890.880, dat is dus ongeveer 80.000 min der of 1.91 pet. Waar zijn die gebleven? Het kan niet anders zegt hij, of die moeten zijn afgevloeid naar de links en rechts van ons staande groepen. Ik denk daarbij in hoofdzaak aan de Communis ten, de R.S.A, P. en de Christen Demo craten. Haantje is nergens te vinden.... Tijdens een kort maar zwaar onweer is de bliksem geslagen in den toren van de Ned. Herv. Kerk te Brandwijk. Van het haantje heeft het hemelvuur zich door toren, kerk en con- sistaiiekamer verplaatst zonder brand te veroorzaken. In de kerk zijn eenige deu ren versplinterd; de electrisohe installa tie is totaal vernield en ook het orgel is beschadigd. Het haantje van den toren is nergens te vinden. Poes en haas. De landbouwer W. te Avereest zag bij werkzaamheden op het. land hoe een jong haasje door een wezel werd aangevallen. Hij' kon het dier tje bevrijden en nam het mee naar huis, in de hoop, dat poes, die haar eigen jon gen kwijt was, zich over de vondeling zou willen ontfermen. Tot zijn vreugde en verbazing tegelijk, zag hij dat poes inderdaad aan zijn wensch voldeed en zich als een moeder over het beestje ontfermde. Bliksem op kerktoren ge slagen. Boven Goor ontlastte zich Zon dagmiddag een onweer, dat langdurig aanhield. De toren der Ned. Hervormde Kerk werd door het hemelvuur getroffen. Hierdoor werden een stuk van een der vier wijzerplaten geslagen en de wijzers verbogen. Een der zware steenen gewich ten van het uurwerk viel bovendien naar beneden en richtte daar eenige schade aan. Waarschijnlijk door den luchtdruk wa ren in de kerk zelfs stukken uit het pla fond gevallen. De antenne van de Goor- sche radio-centrale, welke aan den toren was bevestigd, werd vernield. De schade is nogal aanzienlijk. Kolendampvergiftiging. Twee personen bewusteloos. Zondagochtend werd de politie te Soest gewaarschuwd voor een zich voordoend vergiftigingsgeval in een perceel aan de Waldeck Pyrmontlaan te Soeatdijk. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat in het bedoelde pand een hondenkennel is ge vestigd, die gehouden wordt door twee sa menwonende dames, Mej. P. B. en Mej. Sch. Reeds Zaterdagochtend werd de vee arts K. te Soest gewaarschuwd voor een vergiftigingsgeval bij eenige honden. Daarbij bleek hem tevens, dat Mej. B. bewusteloos in één der kamers lag, waar om hij onmiddellijk een dokter waar schuwde op wiens last zij' terstond per ziekenauto naar de Rijksklinieken te Utrecht werd overgebracht. Zondagoch tend werd ook Mej. Sch. in bewusteloo- zen toestand aangetroffen, waarom zij eveneens naar genoemde klinieken is overgebracht. Haar toestand zou zeer ernstig zijn. Dé politie constateerde, dat in één der kamers een kachel had gebrand en de pijp geheel verstopt was ten gevolge van roet en ingestort puin. Bij het in het ziekenhuis ingestelde onderzoek bleek dan ook de vergiftiging te zijn ontstaan door kolendamp. Jongeman verdronken. Bij Noordwijk is de 20-jarige jongeman Meyer uit Amsterdam, die in een jeugd herberg kampeerde, Zondagochtend bij het baden in zee in een mui geraakt en verdronken. i „Wat kon Hilbrandje best zwemmen, Moekei" Een 5-jarig zoontje van den heer E. Bosma te Us- quert geraakte bij het spelen in het Us- querdermaar. Behalve een vriendje dat aan den kant van het kanaal heel kalm de spartelende bewegingen van het knaapje gadesloeg, bemerkte aanvankelijk niemand iets van het ongeluk. Een oogenblik daarna kwam de vrouw van arbeider K. voorbij. Ze zag plotse ling iets in het water bewegen. Onmiddellijk begaf de petroleumventer S. zich gekleed te water. Toen hij vlak bij het kind gekomen was, was dit reeda zoover gezonken, dat hij alleen de hand jes nog kon zien, die hij' echter nog juist kon grijpen, waarna hij het kind op het droge bracht. D'at het kameraadje den ernst van het geval niet had beseft bleek uit het ge zegde tegen zijn moeder die inmiddels ook was toegeschoten: „Wat kon Hil brandje best zwemmen, moekei" D'e toestand van het jongetje bleek la ter heel goed. Door een koe aangevallen. De 70-jarige veehouder K. uit Zevenhoven werd Zondag tijdens het melken in de wei, door een koe aangevallen en zoo danig gewond, dat hij kort daarna is overleden. De „Sarkani" thans vrij- gegeven. Blijkens een bij Lloyd's ont vangen telegram is het Nederlandsche s.s. „Sarkani" vrijgegeven. Een gedeelte van de lading is gelost. Het schip ver trok gisteren van Ceuta naar Rotterdam. Jongetje door auto over reden en op slag gedood. Gis termiddag was de 8-jarige A. M. op een terrein aan den Dordtschen Straatweg te Rotterdam aan het spelen. Plotseling schoot zijn bal een eind weg en de jongen ging hem achterna. Op het moment, dat de jongen wilde bukken om den bal op te rapen naderde een auto, bestuurd door de 26-jarige mejuffrouw W. Dö dame gaf signalen, waardoor het jongetje werd opgeschrikt, juist den verkeerden kant uitliep en door de auto werd gegrepen en overreden. Het knaapje bekwam een schedelbreuk en was op slag dood. DE MALVERSATIES BIJ DEN B. V. L. VOOR HET HAAGSCHE HOF BEHANDELD. Er was geen controle! Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage werd gistermiddag in hooger beroep de strafzaak behandeld tegen den 56-jarigen Vlissingschen oud-wethouder P. G. L., die wegens valschheid in geschrifte door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek van preventieve hechte nis. De oud-wethouder had n.l. in zijn func tie van penningmeester van het gewest Zeeland van den Bijz. Vrijwilligen Land storm, waarvan hij ook de functies van voorzitter en secretaris waarnam, ver schillende leveranciers kwitanties in blan co laten teekenen, welke kwitanties hij dan verder invulde en op deze wijze bij dragen aan de kas van den B.V.L. ont trok. Ook heeft hij kwitanties voor ge fingeerde uitgaven door leveranciers laten teekenen en zelfs handteekeningen ver- valscht. Hij heeft dit gedaan om de ad ministratie, welke hopeloos in de war was, sluitend te maken. Als eenige getuige werd gehoord de administrateur van den B.V.L. te 's-Gra venhage, de heer G. van Sitteren. Verdachte verklaarde, dat hij in hoo ger beroep was gekomen, omdat hij den indruk heeft, dat de rechtbank te Middel burg bij het wijzen van het vonnis de meening was toegedaan, dat hij zich gelden van den B.V.L. heeft toegeëigend en dat hij die voor eigen gebruik aan gewend had. Pres. Mr Lodder: „Maar dat is u niet ten laste gelegd en ook moeilijk te be wijzen, want u hebt geen administratie gevoerd". Verdachte gaf toe, dat zulks verkeerd is geweest en ook, dat hij kwitanties heeft vervalscht. Daarna werd de heer Van Sitteren ge hoord. Deze verklaarde, dat verdachte de beschikking had over f 5 A f 6000, wel ke op zijn privé-rekening werden gestort. Er was geen contröle, want men vertrouwde L. ten volle. De procureur-generaal, Mr A. Rombach, noemde de over talrijke jaren gepleegde knoeierijen ernstig. Verdachte heeft geprofiteerd van de gelden van den B.V.L., waarvan hij goede sier maakte en zich luxe uitgaven per mitteerde, al was dit ten slotte in ver band met werkzaamheden van den B.V.L. Spreker vorderde bevestiging van het vonnis van de Middel- burgsche rechtbank. De verdediger, Mr J. G. A. van Geldrop Meddens zeide o.m., dat verdachte door de omstandigheden al buitengewoon zwaar is gestraft zoowel financiëel als moreel en verzocht het Gerechtshof, dit bij het wijzen van het arrest ln over weging te nemen, Uitspraak 28 dezer, Met 700 kg post aan boord. Om 16.30 uur laadde gistermiddag da „Specht", de D G 3, welke het geregeld verkeer naar Indië met deze machines opende op Schiphol, met aan boord, de eerste post uit de Oost, welke zonder het extra luchtrecht werd vervoerd. Gezag voerder was de heer G. Blaak. Door de sterke tegenwind was de aan komst op Schiphol iets later dan op het schema stond. De heeren P. Guilonard, onderdirecteur van de K. L. M., H. Martin, hoofd Indië- afd., A. S. Thomson, stationchef van Schiphol en G. Spit, chef lijndienst, wa ren de eersten om den heer Plesman, die de reis vanaf Boedapest had meegemaakt, en de bemanning te verwelkomen. De gezagvoerder Blaak, met wien wij, zegt bet „Handelsblad", een 'kort onder houd hadden, verklaarde dat de D G 3, langs deze route een enorme verbetering beteekende. En deze verbetering zit niet alleen in de grootere snelheid. De auto matische piloot, is op alle D G 3 vlieg tuigen aanwezig, in tegenstelling met de D C 2, waar de automatische piloot op slechts enkele machines is aangebracht. Het comfort is zoowel voor passagiers als bemanning een groote verbetering, en de passagiers, waarvan er enkele ook een reis langs de Indië-route per D G 2 had den gemaakt, toonden zich over het nieu we vliegtuig zeer enthousiast. De heer Blaak deelde verder mede, dat de „Specht'' uit Bandoeng vertok met 680 kg post aan boord. Hierbij bevond zich post voor de tusschenliggende trajecten; maar onderweg kwam ook nog post aan boord, zoodat de „Specht" 700 kg post voor ons land vervoerde. Over de korte golf radio-ontvanger en -zender, welke, zooals men weet, voor het eerst op de „Specht" werd gemonteerd, en waarmede het Indië-vliegtuig geduren de de geheele reis verbinding kon houden met Bandoeng en Scheveningen, kon de gezagvoerder van de „Specht" nog moe- deelen, dat de experimenten zeer goed geslaagd zijn. Van Medan af had men reeds verbinding met Scheveningen en bijna geregeld heeft het vliegtuig daarna contact gehad met de beide stations. Ook de directeur van de K. L. M., de heer A. Plesman, die de opening van het nieuwe vliegveld te Boedapest had bij gewoond en met de „Specht" terug keer de, verklaarde, dat alle passagiers bui tengewoon tevreden waren over het nieu we vliegtuigtype, dat zij eenparig voor treffelijk vonden. Van de meeste aanmerkelijk beneden normaal. Vanwege de directie van den landbouw wordt in de Staatscourant van Maandag 21 Jan. 1937 mededeeling gedaan van den stand der landbouwgewassen op 14 Juni j.l. De weersgesteldheid na het laatst gepubliceerde oogstbericht was dooreengenomen voor de ontwikkeling der akkerbouwgewassen tamelijk ongun stig. De vele zware regens in het voor jaar hebben de structuur van den grond zeer benadeeld en de zeer zonnige dagen in Juni, die daarop volgden, hebben in dezen toestand vooral op de zwaardere gronden geen verandering gebracht. Intusschen heeft het warme weer in Juni in den stand van vele gewassen nog wel verbetering gebracht, doch dooreengeno men is de stand van de meeste aanmer kelijk beneden normaal. De stand der wintertarwe kan aangeduid worden met goed tot vrij goed. Over het algemeen staat dit gewas wat hol, wat echter de kans op het verschijn sel der voetziekte verkleint. Uitgewinterd is de tarwe door den vrij milden winter niet. In Zeeland wordt roest gecon stateerd, vooral in de Fransche rassen. Door gunstig weer in den zomer kan in den stand der tarwe nog veel verbetering komen. D'e zomertarwe heeft zich minder gunstig ontwikkeld. De rogge ver toont gemiddeld een vrij1 goeden stand; op vele perceelen is het gewas echter matig en zulks vooral op de lagere per ceelen. De stand van de wintergerst kan normaal worden genoemd, daarentegen die van zomergerst slechts vrij1 goed. Eerstgenoemd gewas vertoont plaatselijk reeds legering. De stand van de haver loopt sterk uiteen en wel in verband met het feit, dat dit gewas op gronden van zeer verschil lende gesteldheid wordt verbouwd. In Gelderland en Utrecht is de stand matig, in het Noorden des lands goed. Gemid deld over het geheele land kan de stand goed tot vrij) goed worden genoemd. De v e 1 d b o o n e n vertoonen een vrij Igoeden stand, terwijl de ontwikkeling van de erwten slechts matig tot vrij goed kan worden genoemd. De stand is dikwijls hol. In Zeeland treden reeds gele plekken in dit gewas op. Fusarium werd waargenomen in Noordholland, ter wijl in Groningen en Zuid-Holland even eens ziekten in dit gewas werden gecon stateerd. De stand van de stamboonen was in de meeste streken eveneens achterlijk en kon ternauwernood vrij goed worden genoemd. Het vlas heeft eveneens sterk van de weersomstandigheden te lijden gehad, ten gevolge waarvan het vrij kort is gebleven, In Zeeland en ook in Zuid-Holland werd plaatselijk het versohijnsel „kwade koppen" geconstateerd. De stand is slechts matig tot vrij goed, Het koolzaad vertoont een vrij goe den tot goeden stand, terwijl die van blauwmaanzaad en mosterdzaad vrij' goed kan worden genoemd. Van de akkerbouwgewassen heeft de k a r w ij wel het minst geleden. Althans de stand is goed. In Groningen vertoont het gewas al neiging om te gaan legeren; van het optreden van de kar- wijmot valt weinig of niets te bespeuren. De meeste consumptie-aardap pelen zijn in te natte gronden uitge- poot, zoodat de opkomst onregelmatig was. Ten gevolge van het warme weer in Juni is er evenwel verbetering opgetre den in den stand, zoodat deze wel voor uitgaat. Dooreengenomen kan deze vrij goed worden genoemd. De suikerbieten vertoonen een vrij' goeden tot goeden stand. De ontwik keling van dit gewas was eveneens traag en belangrijk ten achter bij normale ja ren. De stand der u i e n is vrij goed. Roode en witte klaver hebben zich dank zij1 de vele regens weelderig ontwikkeld. De stand is goed tot zeer goed. terwijl daarentegen de lucerne op vele perceelen slechts een matigen stand vertoont. Laatstgenoemd gewas wordt in vele gevallen door gras overwoekerd. Hoewel algemeen geklaagd werd over het optreden van emelten in grasland, kan toch de stand der weiden met goed tot zeer goed aangegeven worden. Samenvatting. Op grond van de vorenstaande gegevens kan de gemiddel de stand der verschillende gewassen over het geheele land als volgt worden weer gegeven. D'e tusschen haakjes geplaatste cijfers geven aan hoe gedurende de laat ste tien jaren de stand gemiddeld in de maand Juni was. "Wintertarwe 65 (73), rogge 61 (71), wintergerst 69 (72), zomertarwe 66 (71), zomergerst 63 (70), haver 65 (68), veld- boonen 65 (68), erwten 57 (69), bruine boonen 61 (62), vlas 58 (65), koolzaad 67 (67), blauwmaanzaad 61 (64), karwij' 72 (67), mosterdzaad 64 (70), consumptie aardappelen 63 (66), fabrieksaardappe len 68 (65), suikerbieten 65 (65), uien 63 (64), roode klaver 74 (66), witte 75 (69), lucerne 60 weiland 75 (66), hooiland 77 (66). Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij! 100 zeer goed, 70 =goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. Bestrij'ding van de coccidiosis. Den vorigen keer heb ik op het gevaar der coccidiosis onder de aankomende kuikens gewezen en daar deze ziekte op het oogenblik jammer genoeg zeer sterk heerscht, wil ik, alvorens haar nader te beschrijven, feitelijk van achteren begin nen en eerst de methoden bespreken om haar te voorkomen of te genezen. We zijn dan voorloopig gewapend tegen dezen ellendigen vijand en kunnen dan later wel wat tijd besteden aan de verschijn selen. Over de verschijnselen deel ik nu al leen in het kort mede, dat deze zeer onopvallend kunnen zijn, soms ziet men niets, soms verlamming, gapen, snot of bloederige mest. Zoodra er op het oogen blik, vooral nu we los weer hebben, iets aan de kuikens mankeert en er sterven er eenige, denk dan maar, dat er groote kans is, dat we met coccidiosis te doen hebben. Aarzel geen oogenblik en stuur direct een of meer doode dieren op voor gratis onderzoek naar de Rijksserumin- richting te Rotterdam. De smetstof is feitelijk overal aanwezig waar men reeds eenigen tijd pluimvee houdt en we be hoeven dus niet te vragen waar ze van daan komt. Mijn stelregel is, dat elk be drijf besmet is met deze microscopisch kleine eencellige dierlijke parasieten en dat vooral musschen, muizen, ratten, enz. de smetstof overbrengen. Ook aan de schoenen en klompen wordt heel wat van het eene hok naar het andere gebracht en als eenmaal een hok of een ren besmet is, gaat de smetstof er niet gauw weer uit. Zij kan in den grond wel een paar jaar als het ware in den vorm van eitjes blijven leven en ieder oogenblik, als een kuiken zulke eitjes opeet, kan de ziekte uitbreken. Nu zijn voor de bestrijding een paar feiten van belang en wel de volgende: De eitjes zijn als ze met de mest het lichaam van het kuiken verlaten, niet rijp om andere dieren te besmetten. Pas als ze ongeveer 48 uur buiten het lichaam zijn, worden ze rijp en besmettelijk. Met andere woorden: Als we iederen dag het strooisel ververschen, dan kunnen de dieren nooit rijpe eitjes opeten en zich dus niet verder besmetten. De eitjes der parasieten kunnen alleen rijp worden bij een zekeren vochtigheidsgraad. Droogte houdt hun ontwikkeling tegen. Het is dus van het grootste belang, dat alles in de omgeving der kuikens kurkdroog blijft. Dat is natuurlijk gauwer gezegd dan gedaan, vooral als we de dieren in rennen los laten loopen en bet van tijd tot tijd regent. Verder denke men aan het geknoei in de buurt van de drink bakken en aan de liefhebberij van velen om als er de een of andere ziekte heerscht, direct te gaan ontsmetten. Ge vaarlijker en dommer werk kan men niet doen dan bij deze ziekte te gaan ont smetten met de bekende ontsmettings middelen, Ten eerste maakt men daar door de omgeving der kuikens vochtig en ten tweede doodt men daardoor aller lei bacteriën, die op hun beurt als vij anden der coccidiosis beschouwd moeten worden, daar zij met hun vergiften de coccidiosis dooden, Men vernietigt dus met het ontsmetten de vijanden der coc cidiosis en werkt dus de ziekte in de hand. Derhalve: niet ontsmetten. Om het strooisel droog te houden, moeten de drinkbakken op gaasbodems gezet worden en mag er geen druppeltje van het water gemorst worden. De natte plekken on der de gaasbodems worden zorgvuldig verwijderd bij het ververschen van het strooisel. Het strooisel zelf moet gedu rende 14 dagen iederen dag ververscht worden. Dat is een heel werk en feitelijk zou men kunnen volstaan met om de twee dagen ververschen. In de praktijk is het echter uiterst moeilijk de smetstof meester te worden en daarom is het veel veiliger iederen dag het strooisel door nieuw strooisel te vervangen. Wie een maal de coccidiosis heeft leeren kennen onder de aankomende kuikens zal elk middel om deze verschrikkelijke ziekte kwijt te raken, dankbaar aanvaarden. Besmette rennen kan men niet ontsmet ten. Men kan alleen den grond met een laag ongebluschte kalk bedekken en dan flink omspitten. Laat men echter op dezen omgespitten grond de kuikens weer los, dan is alles direct weer besmet. Daar schieten we dus niets mee op. Daar om moeten we gedurende de besmettings periode de kuikens in de hokken vast houden, zoodat ze de rennen niet verder kunnen besmetten. Dtoor droogte en door ververschen van het strooisel voorkomen we dus vprdere besmetting. Hoe gaat het nu met de besmette kuikens? Een groot geluk is het, dat de coccidiën, die bij een besmetting naar binnen komen, het niet lang in den darm der kuikens uithouden. Ze ver menigvuldigen zich eerst reusachtig, maar raken dan als het ware uitgeleefd en daarom zullen ongeveer na 14 dagen de coccidiën van zelf weer uit het kuiken verdwenen zijn. Wordt echter eiken dag het kuiken opnieuw besmet, dan ver woesten de coccidiën het darmkanaal en het kuiken sneuvelt. Als we dus herbesmetting voorkomen kunnen, schieten we een heel eind op en kunnen zelfs éénmaal besmette kuikens herstellen. Althans wanneer het sterke kuikens zijn. Daarom moeten we er ook om denken elk kuiken, dat achterlijk is, ziekelijk lijkt of ziek is, direct te verwij deren. Daar de smetstof met het strooisel op genomen wordt, moeten we het graan in deze periode niet op den grond strooien, dus uit bakken voeren. Het spreekt van zelf, dat voer- en drinkbakken zoo ge construeerd moeten zijn, dat ze niet met mest verontreinigd kunnen worden. DR B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonnó's worden gezon den aan Dr Te Hennepe, Heemraadsinigel 84 te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Juni. 23 Wemeldinge, Kersen, Kram. 25 Kapelle, hofstede, v. Dissel en Oele. 29 Biggekerke, verpachting Bouw- en Weil., voor B.A., Loeff. 30 Veere, Weiland, v. d. Harst. 30 Dbmburg, timmermanswerkplaats en huis, erf, Loeff. Juli. 1 Klootinge, 2 u., hofstede, v. Dissel. 1 Kloetinge, 4 u., woonhuis, v. Dissel. 2 Vrouwepolder, Bouwterrein, v. d. Harst. 3 St. Laurens, Huis en Tuin, v. d. Harst. 6 Goes, Woonhuis, v. Dijke. 6 Schore, Hofsteedje, v. Dissel. 7 Nieuwdorp, Woonhuis, Schuurtje en Erf, Jonkers. 7 Souburg', Hofstede, Loeff. 7 Heinkenszand, Woonhuis, Timmer- manswerkpl., enz., v. Werkum. 14 's Heerenhoek, Woonhuis enz., v. "Werkum. Kapelle, Hofstede „Landmanslust" Kram en Jonkers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Matige tot zwakke N.-W. tot Z.-W. wind, zwaar bewolkt in het N., in het Z. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsen: "Woensdag 9 u. 56 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6