Het conjuctuurverloQp in Nederland. MP op r AKKERTJES LOUTERING. DE ZEEUW van Dinsdag 22 Juni 1937. TWEEDE BLAD, Na lichte inzinking op sommige gebieden zette het herstel zich voort. Uit de Provincie. NU IK EENS ER MEE BEGON NEEM IK NIETS DAN RADION/ FEUILLETON Breng Uw zenuwen tof rui.fl Neem een "AKKERTJE" Het driemaandelijksche conjunctuur- overzicht, dat het Gentraal Bureau voor de Statistiek publiceert in zijn maand schrift „De Nederlandsche 'Conjunctuur", begint met te wijzen op een zekere aar zeling in het herstel, die in de eerste maanden van dit jaar was waar te nemen, maar van g ringe beteekenia was en spoe dig was overwonnen. Er was een geringe daling van de waarde van den invoer en van het ge wicht van den uitvoer. In het 'bijzonder gold dit voor den invoer van grondstof fen voor de productiemiddelen-industrie- en. Er was verder een inzinking in de aanbestedingen voor fabrieksbouw, in de nieuw ingeschreven hypotheken op gebou wen, in het 'havenverkeer, den giro-omzet der Nederlandsche Bank enz. Meer dan een natuurlijke reactie op een wellicht wat al te snelle stijging behoeft men in deze gevallen van achteruitgang vermoedelijk niet te zien. 'Deze is trou wens,, volgens de Aprilcijfers, voor zoover die reeds thans bekend zijn, op bijna eik gebied weer, in meer dan één geval zelfs ruimschoots, ingehaald. De krachtige prijsstijging op de wereld markten in de tweede helft van 1936 had een begrijpelijke neiging doen ontstaan om, boven het voor aanvulling der voor raden tot 'het normale peil benoodigde, zich te dekken tegen mogelijke verdere prijsstijging.. Toen na Nieuwjaar de hausse op verschillende wereldmarkten een duidelijke kentering intrad, vond deze voorraadvorming een natuurlijk einde. Na de productiemiddelen-industrieën vertoonen nu ook meer en meer de indu strieën van consumptiegoederen een ver betering. Tusschen de verschillende tak ken van nijverheid heerscht echter nog groot onderscheid. Dit kan o.a. blijken uit de werkloos^ heidscijfers voor de afzonderlijke indu strieën. Wanneer man de aantallen ingeschre ven werkloozen op 31 Maart 1936 en 1937 vergelijkt ziet men in de metaalnijverheid een vermindering van 24 pet., in de ka toenindustrie zelfs van 40 pet. Nog veel grooter is de vermindering bij de 'dia mantindustrie (welke evenwel gedurende de depressie veel van haar beteekenis ver loren heeft, zij bedroeg 72 pet. Een flin- ken vooruitgang vertoonde ook de mijn bouw, waar het aantal geheel werkloozen op 31 Maart 1937 27 pet. minder was dan het vorige jaar op denzelfden datum. Ver der blijkt ook een belangrijke verbetering te zijn ingetreden in de houtbewerking en kleedingindustrie en over het algemeen ook in de wolnijverheid. Onzeker was de ontwikkeling nog in dé aardewerk-industrie, het drukkershedrijf en de papierfabricage, waar de cijfers van maand tot maand sterk op en neer gin gen, zoodat het verschil met een jaar vroeger nu eens gunstig, dan weer ongun stig uitviel. Een besliste achteruitgang was nog waar te nemen in de leder-indu strie. Het bouwbedrijf vertoonde wel stijgen de productiecijfers (6325 begonnen wo ningen in het derde, 7093 in het vierde kwartaal van 1936 en 7927 in het eerste van 1937), maar deze laatste verbetering verdwijnt, wanneer men de seizoencor rectie toepast. Het is echter duidelijk, dat deze toeneming van den woningbouw voorloopig tot vermindering van het aan tal werklooze bouwvakarbeiders zal leiden Hun aantal was in een jaar tijds met 4 pet. verminderd. Eén lichte verbetering gaf voorts de werkloosheid onder de handels- en kan toorbedienden te zien, terwijl zij in het transportbedrijf nog was toegenomen. Toch ontwikkelden zich de cijfers, die de werkgelegenheid in de havens weergeven, niet ongunstig. De Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. en de particuliere vrachtautodiensten in Zeeuwsch-Viaanderen. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": In Zeeuwsch-Viaanderen heerscht den laatsten tijd bij de particuliere vracht autodiensten groote ontstemming tegen over de buitengewoon lage tarieven, die door de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. worden toegepast, zoowel bij vracht als bij personenvervoer. D'e particuliere ondernemingen kunnen hiertegen onmo gelijk concurreeren en zijn bij inschrijvin gen vrijwel kansloos, D'e grieven zijn voor namelijk gericht tegen de subsidie, die de Z. V. T. M. van verschillende overbeids- .31 9i 8n 9is bit 46) o „Maar de dominee", zuchtte Dina. „Uw gemis zal zijn hart doen breken, lieve ling. Hij bemint u en beeft u zoo zeer noodig. Denk er aan, dat niet alleen uw geluk, maar ook het zijne verwoest wordt, als u hem opgeeft." „Denk je misschien, dat ik er geen ver moeden van heb, hoeveel bij daardoor lijdt?" vroeg bet meisje hartstochtelijk, „Die gedachte laat me dag noch nacht met rust. Indien ik slechts alleen alle el lende en pijn kon dragen, dan zou ik het niet zoo vreeselijk moeilijk vinden". „Weet hij alles? Hebt u hem verteld, waarom u de kostbare schat zijner liefde zoo van u moet werpen?" „Neen, dat mag ik niet. Terwille van Bertram en terwille van onzen gestorven vader, mag ik daarvan niets zeggen." „Maar was er dan heelemaal geen hoop voor de toekomst, dat u later nog eens onzen dominee zijn verdriet zou mogen doen vergeten?" vroeg Dina droevig. „Alle dingen zijn mogelijk. Het zou toch kunnen gebeuren, dat u op de een of andere ma nier vrijgesteld werd van uw droeve taak lichamen ontvangt, terwijl de particuliere ondernemingen met eigen bescheiden middelen moeten trachten hun bedrijf staande te houden. Exploitanten van vrachtautodiensten, die hierdoor met stopzetting of ondergang bedreigd wor den, voelen dit als een groote onbillijk heid, ook in verband met de hooge be lastingen, die op de diensten drukken. De N.V. Stijfsel Giucosefabriek „Sas van Gent" bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaansjubileum van bovenge noemde onderneming, heeft Dr H. Hirsch- feld, directeur-generaal van oeconomische zaken, tijdens het banket, dat Vrijdag avond in hotel „Britannia" te Vlissingen werd gegeven en waaraan verschillende autoriteiten aanzaten, in opdracht van de ministers van Handel en Nijverheid en van Buitenlandsche Zaken, den heer L. Callebaut, directeur en gedelgeerd commissaris der vennootschap, het onder- scheidingsteeken van Ridder in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De heer J. Breijnaert, algemeen procuratiehouder der onderneming, werd met de gouden medaille aan genoemde orde verbonden, begiftigd. Van de Nederlandsche Maat schappij van Nijverheid en Handel ont ving de directie als blijk van bijzondere erkenning uit de handen van den heer Bierens de Haan, den zilveren legpenning. Voorts werden o.a. door den heer J. A. van Rompu (namens den Commissaris der Koningin in Zeeland), den voorzitter van de R.K. Werkgeversvereeniging, den secretaris van het Nederlandsche Ver bond van Werkgevers en den burgemees ter van Sas van Gent zeer waardeerende toespraken gehouden. Door de directie is ter gelegenheid van het jubileum een bedrag van f2500 be schikbaar gesteld voor charitatieve en sociale doeleinden, terwijl aan het per soneel aanzienlijke gratificaties werden toegekend. Een vijftal leden van het personeel, die mede hun zilveren jubileum in dienst der Maatschappij herdachten, ontving en dan zou u nog gelukkig kunnen wor den door de liefde van uw man. Geef den moed nu nog maar niet heelemaal op." Patricia schudde baar hoofd. „Ik mag hem heelemaal geen hoop meer geven, zuchtte ze. „Indien mijn na sporingen succes zullen hebben, dan moet ik de rest van mijn leven wijden aan de redding en bet behoud van mijn lieve moeder. En ik zal zóó lang zoeken, tot dat ik haar of het bewijs van baar dood gevonden heb. Maar ik geloof niet, dat ze dood is en dat doe jij ook niet, Dina; daarvan ben ik overtuigd." Vlug stond de oude vrouw op en zorg vuldig sloot ze de blinden, alsof ze bang was, dat baar bezoekster last zou hebben van de zon. D'an veronderstelde ze over redend: „Als u nu eens een heel jaar reserveer de voor die nasporingen, en u ook dan nog geen succes gehad had, dan zou u onzen dominee nóg gelukkig kunnen maken. Zou dat ook uw geweten niet be vredigen, lieve kind? Dan zou de deur der hope voor al uw heerlijke geluksdroomen tenminste nog niet heelemaal afgesloten worden." „Breng me toch niet in verzoeking," smeekte Patricia. „Ik mag niet zulke voorwaarden stellen of mezelf zulke be loften doen. Als zulk een hoop me uit de toekomst nog tegenwenkte, dan zou bet namens het departement Middelburg der Nederlandsche maatschappij van Nijver heid en Handel een zilveren medaille alsmede een eere-diploma. Middelburg. Renteverminde ring. Bij da conversie van een aantal geldleeningen ingevolge raadsbesluit van 24 Februari j.l,, bleek een bedrag van f 401.000 van de 4 leening 1930, oor spronkelijk groot f2.000.000 nog niet con verteerbaar. Thans zijn B. en W. er in geslaagd een aanbod te verkrijgen voor een leening van f 400.000 tegen 3y2 Aangezien de gestelde voorwaarden h.i. zeer aannemelijk zijn, stellen B. en W. voor het genoemd bedrag van f 401.000 extra af te lossen per 2 Augustus a.s. en een geldleening groot f 400.000 aan te gaan per dienzelfden datum, tegen 3y2 rente. Bij Kon. besluit is benoemd tot of ficier in de Orde van Oranje-Nassau, E. M. Alberts, te Middelburg, on der-voorzitter van den raad van commis sarissen van de stoomvaart maatschappij „Zeeland", Koninklijke Nederlandsche Postvaart N.V., te Vlissingen. Vlissingen. Nog verder gaande daling van het aantal leerlin gen der o. 1. school. "Waren er ver leden jaar 168 nieuwe leerlingen aange geven voor de openbare lagere scholen, dit jaar waren het er slechts 144. Reeds verleden jaar moest wederom worden nagelaten een eerste klasse aan school I in te stellen en moest worden over gegaan het aantal leerkrachten te vermin deren van 4 op 3; nu zal wederom geen eerste klasse worden ingesteld en res ten nog alleen een vijfde- en een zes de klasse, zoodat het aantal onderwijs krachten nog met 1 moet worden ver minderd. B. en "W. stellen den Raad voor, den heer P. A. Bil, met ingang van 1 September eervol ontslag te ver- leenen. Ziekenhui s verple ging. Gisteravond vergaderde boven genoemde vereeniging in het Concert gebouw alhier. De voorzitter, de heer Dr A. Staver- man, herdacht allereerst het overleden bestuurslid, den heer J. de Meij, van wien in hoofdzaak het initiatief tot oprichting van deze vereeniging was uitgegaan. De groote bloei der vereeniging was aan hem vooral te danken. De voorzitter wees er verder op, dat er het vorig jaar op een budget van f30.000 een tekort was van f3200. Om dit weg te werken, is de controle ver scherpt moeten worden. Het tekort is thans reeds een heel eind ingehaald en met f2272,92 verminderd. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Dr van der Bijl deelde mede, dat het groot aantal opnamen in de ziekenhuizen het vorig jaar tot oorzaak had de grootere opleving in het bedrijfsleven. Velen moes ten, om weer in het bedrijf te kunnen komen, zich eerst aaü een operatief in grijpen onderwerpen. In de vacature wijlen den heer J. de Meij, werd gekozen de heer A. R. König. Op voorstel van het bestuur werd als secr.-penningmeester benoemd de heer A. Korteweg, administrateur van het Alg. Ziekenfonds Walcheren. Hierna bracht de voorzitter in bespre king de „aanvullende verzekering", waar toe in de vorige jaarvergadering in prin cipe reeds werd besloten. Door het over lijden van den heer de Meij heeft deze zaak gestagneerd. Het bestuur is verder gebleken, dat voor het oorspronkelijk ta rief van 5 cent het risico veel te groot zal zijn. Dit durft het bestuur niet aan. Het bestuur stelt thans voor nogmaals een enquête te houden en het tarief dan voorloopig op 10 cent te stellen. Het aan tal deelnemers zal echter minstens 1000 volwassenen moeten bedragen, welk ge tal nog zeer aan den lag'en kant is: Mocht blijken dat 10 cent te veel is, dan kan de premie worden verlaagd of kunnen MAAK ZELF JAM MET NAruuR-fl"leerm IN 10 MINUTEN Nmd. Op.H» MIJ Slnjol 400. TmM 37059 Am.le.dam-C kunnen, dat ik te veel daarvoor leefde en zoodoende in mijn ijver om haar te zoe ken, zou verflauwen." Dina zei niets, maar binnen in haar werkten baar gedachten vliegensvlug. Toen nam ze de handen van het meisje in de bare en met moederlijke teederheid riep ze uit: „Lieveling, dat kan ik niet verdragen. Mijn hart staat stil bij de ge dachte, dat u zich zelf veroordeelt tot zulk een eenzaam leven van moeite en schande. Want u hebt er geen besef van in welke diepten van vernedering uw lieve moeder getrokken is door de vloek, die haar leven verwoest beeft. Vergeet dat niet. Het leven met baar zou u niets dan moeiten brengen, hoezeer u baar eens ook hebt liefgehad. En u bent zoo mooi en zoo rein en zoo lief en u wordt bemind door den nobelsten nuan ter we reld, die u als koningin in zijn hart en in zijn huis wil kronen en die uw leven vullen wil met overstelpende vreugde." Patricia huiverde van ellende. Ze trok baar banden terug en, droevig zuchtend, zei ze: „Ik kwam bij je, om hulp te zoeken, Dina, en inplaats van me die te geven, roep je opnieuw ad die verzoekingen op, waarmee ik de laatste dagen al zoo bit ter geworsteld heb. Dat kan ik niet meer verdragen. Dan moet ik maar gaan." „Vergeef me maar, lieve kind! Dat ver- meerdere faciliteiten worden gegeven. Alzoo werd besloten. Bij de rondvraag werden enkele ge vallen behandeld, waarbij door den con troleerend geneesheer ziekenhuisopname werd geweigerd, welke feiten door Dr vem der Bijl werden toegelicht. De voorzitter zegt, dat er slechts zeer weinig klachten komen, Spr. stemt toe, dat er wel eens botsing is tusschen me dische- en sociale indicatie. Het bestuur zou gaarne nog meer doen, doch bet moet rekening houden met de financiën. Kruiningen. Tot ambtenaar ter secre tarie alhier is benoemd de heer L. v. d. Hiele, volontair ter secretarie van Kloe- tinge, wonende te Nisse. lerseke. Zaterdagavond woedde boven ons dorp een kort, maar hevig onweder, vergezeld van een zware regen- en hagel bui. De bliksem sloeg in een boom op de boerderij van den heer Swagemakers. Zaterdagavond is opgericht een Coö peratief Inkoopbureau voor stookolie. 26 eigenaars van motorschepen sloten zich reeds aan. Een commissie, bestaande uit de heeren J. Padmos, D. J. Sinke, Jan Lindenberg, Jan Zoeteweij en Jan Bom zal de zaak verder bestudeeren. Uitslag Zaterdag-wedvlucht van Or leans. Afstand 427 K.M. Los 7 uur. Aan komst le duif 13.26.7, laatste 15.59.32. 1. W. van Kogelenberg, 2. M. de Koeijer, 3. A, Pols, 4—5. C. de Koeijer, 6—13. C. J. van Es, 7. J. Haaij, 8. J. Nagelkerke, 9. A. Boone, 1011. M. Minnaard, 12. C Pekaar. 14. J. v. d. Dorpel, 15. A. Ver mast, 16. P. Lindenberg. Ovezand. De Raad vergaderde Vrijdag voltallig. De vergoeding voor de bijzon dere scholen, ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920, over het jaar 1935 werd vastgesteld voor de R.K. school op f 1549,63 en voor de Christelijke school op f374,36. D'e rekening van het Burg. Armbe stuur over 1936 werd vastgesteld op f7568,38 in ontvang en op f7291,82 in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f294,56. Wemeldinge. Bij de alhier gehouden examens voor de damescursisten van den cursus „Eerste Hulp Bij Ongelukken", slaagden de volgende dames: T. Klap; Joh. de Schipper, Cath. Schouwenaar, M. Burger, P. van Dalen, J. Kosten, J. Clj- souw, M. KostenSinke, T. Geene. Het examen werd afgenomen door Dr van Gelderen, terwijl de cursus gehouden is door Dr W. F. Gnirrep, alhier. Koudekerke. Een winterkoninkje („klein duimpje") heeft zijn nestplaats gekozen en zit nu rustig te broeden in een heerenpantalon, die bij een der zomer huisjes aan den voet der duinen aan een boomtak was opgehangen. Terneuzen. Onweer. Een kort, doch fel onweder, gepaard gaande met een hevigen slagregen, ontlastte zich bier j.l. Zaterdagmiddag. Het gevolg hiervan was, dat twee palen van de licbtleiding door den bliksem getroffen werden, waar bij zij geheel versplinterd werden, terwijl de lagere stadsgedeelten blank stonden. D'oor de P.Z.E.M. werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met het herstellen der leiding. D'aar bet laag water was, kon het overtollige water spoedig gespuid worden. Tholen. D'e Zaterdag j.l. gehouden col lecte ten bate van bet comité „Jong Hol land snakt naar werk" heeft opgebracht de som van f 68,70. (Belangeloos bericht.) Zaterdagavond is de koopman W. v. G. door een paard, dat hij bij een kooper te St.-Annaland moest brengen, zoodanig geslagen, dat de dokter twee gebroken ribben en een ernstige hoofdwonde con stateerde. Zaterdag is alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den zoo plot- selijk overleden blinden organist der Herv. Kerk alhier, den heer Caparus Laban. Het geheele kerkbestuur volgde de baar. Aan het graf sprak Ds Wolfensberger woorden van troost, terwijl de heer V. Elsacker, secretaris van het kerkbestuur, den overledene huldigde als een bekwaam en gevoelvol musicus. De oud-gemeente secretaris, de heer H. Laban, dankte mede namens de familie voor de groote deelneming en de waardeerende woorden. Wedvluchten van Orleans door „De hoede God, dat ik uw last nog zwaarder zou maken. Maar toch moet u nog even hooren naar dit plan. Indien bet u ge lukt baar te vinden, breng haar dan bij mij' en dan zal ik ver met baar weggaan en baar verder met moederlijke teeder heid verzorgen. Dan hebt u uw taak ver vuld, en u kunt gelukkig verder leven, in liefde en rust, omdat u weet, dat ons af gedwaald schaap veilig in mijn hoede is. Natuurlijk zal uw man dan de waarheid mioeten weten, maar zijn hart is groot en medelijdend en hij zal ons niet veroordee- len. Weiger me dat toch niet." Maar in plaats van te antwoorden, viel Patricia op baar knieën neer naast haar oude dienstbode en terwijl ze baar gezicht aan die trouwe borst verborg, schreide ze heel baar verdriet om het gemis van haar mooie en groote liefde uit in een vloed van tranen. Toen ze eindelijk be daarde stond ze op en vastbesloten zei ze: „Nee, lieve Dina, zelfs jij' kunt die taak niet van mij! overnemen. Bid God voor mij om kracht en geduld en bovenal om die wonderlijke liefde, die alle dingen ge looft, hoopt en verdraagt en die nimmer meer vergaat." „Dat zal ik zeker, lieve. Maar vertel me nu eens, waar u wilt gaan wonen en wat wilt doen." „D'at is juist een van de dingen, die ik jou wilde vragen. Herinner je je ook nog Trouwe Duif', alhier. Afstand 436 K.M. Prijzen: 1—11 C. Baaij Nz,; 2—18 Jac. Baaij Pz,; 351316 J. Berrevoets; 4 L. Laban; 61014 L. de Heer; 720 A. Wagemaker; 8—19 J. Vermey; 9 F. Nijs; 17 Jo. v. Luijk; 15 C. Baaij Pz. In con cours 60 duiven. Gelost 7 uur. Aankomst le duif 1.38,59. Laatste 7.22.35. Minister Deckers wijt oorzaak van moeilijkheden aan structuur van slagersbedrijf. Zooals wij1 reeds hebben bericht, heeft de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart aan alle belanghebbende or ganisaties, die verzocht hebben om af schaffing van crisisheffing op rund- vleesch, in een gelijkluidend schrijven doen weten, dat voorsbands deze beffing moest worden gehandhaafd. In aansluiting daarop heeft thans de minister van Landbouw en Visscherij, dr L. N. Deckers, aan dezelfde belangheb benden navolgend schrijven doen toeko men: „Naar aanleiding van uw nevenver- meld schrijven (telegram) heb ik de eer u mede te deelen, dat het niet juist is den oorsprong der moeilijkheden in bet slagersbedrijf te zoeken in de crisishef fing op rundvleescb. De oorzaak dezer moeilijkheden dient voornamelijk geweten te worden aan de structuur van het slagersbedrijf. Deze opvatting wordt door den secre taris van den R.-Kath. Slagershond, den heer Van Eed en, blijkens diens op 10 Mei j.l. voor slagers en grossiers te 's Gra- venhage gehouden rede, volkomen ge deeld. Uiteraard ligt een wijziging van de structuur van het slagersbedrijf bui ten bet terrein mijher bemoeiingen. Waar voorts de inkomsten uit de onderhavige beffing door bet Landbouw- Grisisfonds niet kunnen worden gemist, kan ik voorshands geen vrijl- heid vinden tot afschaffing dezer beffing te besluiten." In kringen van bet slagersbedrijf heerscht over deze opvatting van den Zijl Ge opgewonden, gejaagd en dan weer moedeloos en terneergeslagen? Gij zijt over spannen I Wanneer Ge een "AKKERTJE" neemt, dan zult U na weinige minuten een heerlijke kalmte over U voelen komen. Uw gespannen zenuwen worden dan ge kalmeerd en Uw rusteloosheid verdwijnt. het rust-brengende geneesmiddel, dat Uw gezondheid niet schaadt en Uw hart, maag en nieren niet aantast. "AKKERTJES" doen U rustig slapen. Alle gebruikers roemen ze. "AKKERTJES" werken verrassend snel en zeker bij i Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont het adres van het buis, waaruit moeder ontvlucht is?" Dina gaf de gevraagde inlichting' en angstig voegde ze er aan toe: „Maar u kunt toch niet alleen in Lon den gaan wonen. U kent immers niet die verborgen gevaren van een groote en ze- delooze stad." „Maak je maar niet bezorgd, lieve," zei Patricia met een vluchtigen glimlach. „Ik wil me aansluiten bij' een groote organi satie voor inwendige zending, waar ze heel goed hulp kunnen gebruiken en dan zal ik overal, waar ik kom, zoeken naar dat eene verloren schaap, een arbeid, die de trouwe Herder Zelf mie opgelegd heeft." Maar in plaats van te antwoorden, viel den?" vroeg Dina ernstig. „Ze zal toch ongetwijfeld baar naam veranderd heb ben." „Dat weet ik niet, maar ik vertrouw, dat God me zal leiden. Kun je me niet een paar foto's van baar laten zien?" De oude vrouw stond op en baalde uit een gesloten lade schatten tevoorschijn, die daar verborgen lagen. Terwijl Patri cia ze in baar handen nam en bekeek, voelde ze opnieuw een groote droefheid over zich heengolven, toen ze dacht aan de vreeselijke zonde, die zulk een heerlijk en mooi leven verwoest bad. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5