De nieuwe bepalingen der zegelwet. Rechtszaken. Telegrammen Burgerlijke Stand Marktberichten Finantiëele Berichten D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. En indien men dan nog weet, dat de minister van waterstaat de ordening van het verkeerswezen krachtdadig heeft te bevorderen en dat bij die verkeerspolitie^ de onder 'het departement van minister Gelissen ressorteeren.de wilde vaart het moeilijke punt vormt, waarover de knap ste deskundigen zich het hoofd breken, dan is de wenschelijkheid van het bren gen van al'le verkeerstakken onder één dirigeerende hand zonder meer duidelijk. Indien bij de Kabinetsformatie een der gelijke verschuiving haar beslag zou kun nen krijgen, zou dit de eenheid van de ver keer,sipolitiek in de volgende parlemen taire periode slechts ten goede kunnen komen, terwijl een departement, dat thans reeds de 'handen met andere zaken meer dan vol heeft, van een 'haar in wezen vreemd element zou worden verlost. Wellicht ware gelijktijdig te overwegen of aan het departement van waterstaat geen andere naam verleend dient te wor den. De dagen, dat de zuiver waterbouw kundige vraagstukken aan dit departe ment het cachet gaven, liggen ver achter ons en zij zullen waarschijnlijk nimmer meer terug keeren. Wie de activiteit van waterstaat gadeslaat op het gebied van den wegenbouw, wie de van dit departe ment uitgaande wetsontwerpen doorsnuf felt, kan tot geen andere overtuiging ko men, dan dat het zwaartepunt nu ligt in de algemeene verkeerszaken, welke thans een regeling dringend behoeven. Indië is met de omzetting van den naam van 'het departement van burger lijke openbare werken in dien van ver keer en waterstaat voorgegaan. Nederland zou blijk geven 'de situatie even juist te bezien, als het dat voorbeeld thans zou volgen. De gelegenheid daartoe ligt im mers in het huidige tijdsgewricht voor het grijpen. Na 1 Juli a.s. kan men gezegeld papier door plakzegels vervan gen. Duplikaat kwitanties en facturen kunnen vrij van zegel zijn. „Kerkelijke" kwitanties moeten Bezegeld zijn. Met ingang van 1 Juli a.s. zal een wij ziging van de Zegelwet-1917 in werking treden, welke veranderingen medebrengt, die voor iedereen van belang zijn. Allereerst de kwestie wanneer stuk ken moeten worden gezegeld; binnenslands opgemaakte stukken moeten worden ge zegeld vóór de eerste onderteekening; worden de stukken ongeteekend afgege ven, dan dient de zegeling plaats te heb ben vóór de afgifte of de verzending. Buitenslands opgemaakte stukken zul len als regel ter zegeling moeten worden aangeboden aan den ontvanger van het Zegel of van de Registratie, uitgezonderd polissen en handelspapier, waarvoor speciale bepalingen bestaan. AlleJlier te lande opgemaakte stukken kunnen worden gezegeld door gebruikma king van gezegeld papier, of en dit is een nieuwigheid van groot belang door plakzegels; ook het z.g. formaatzegel kan voortaan met plakzegels worden voldaan. Een uitzondering vormt slechts het ze gel op effecten, waarvoor geen plakzegel mag worden gebruikt en de zegels voor beuxsno'ta's waarvoor alleen een speciaal plakzegel mag worden gebruikt. (Het spreekt vanzelf dat de zegels, welke ter voldoening van andere belastingen zooals de couponbelasting en de omzetbelasting moeten worden gebezigd, eveneens hier buiten vallen.) Van belang is ook dat men den mi nister van Financiën machtiging kan vragen tot gebruik van een zegelmachine, als men veel stukken heeft te zegelen. Biji gebruik van een plakzegel dient de handteekening over, niet -op, het zegel te worden gesteld, de dagteekening van het gebruik moet geheel op het zegel staan. Veranderingen zijn niet toege staan; het stuk wordt anders als onge zegeld beschouwd. Is een plakzegel gebruikt door het stel len van een handteekening als zoo danig wordt ook beschouwd paraaf als handteekeningsstempel, dan mag het zegel niet worden verwijderd en op een ander stuk worden geplakt, ook al heeft het eerste stuk geen dienst ge daan; bijl overtreding komt men in aan raking met den strafrechter. In voorko mende gevallen dient men het stuk, dat geen dienst deed intact te laten en in wisseling te vragen. Van stukken, welke verschreven zijn, of niet hebben gediend, kan men in den regel inwisseling vragen binnen 6 maanden na de dagteekening. Verdere bijzonderheden vrage men aan de ontvangers van het Zegel of de Re gistratie. Verder zijh duplicaten of door partijen ojiderteekende afschriften onderworpen aan hetzelfde recht als de oorspronke lijke stukken. Gre diet op gaven van meer dan flO voor crediteering op gewone rekening zijp zegelplichtig. Vroeger was dit slechts het geval met crediteering in rekening- kingen en crediteering voor rembourzen- ding. Facturen, gevoegd bij! goederen, welke tegen contante betaling worden af geleverd, zijn alleen dan vrij van zegel, indien zij niets anders bevatten, dan den naam van verkooper en kooper, alsmede vervoerder, de omschrijving van het goed en den prijs, eventueel vracht en kosten. Andere vermeldingen maken facturen ze gelplichtig. Op ruilbons mag een aan- teekening van betaling woerden gesteld, mits de naam van den kooper niet is ver meld. Anders zijn ze zegelplichtig. Remboursnota's bestemd om aan den vervoerder te worden medegege ven, mogen alleen bevatten gegevens voor facturen toegestaan, zooals hierboven vermeld, alsmede de aan het hoofd ge stelde aanwijzing van wat moet worden ontvangen. Andere gegevens of vermel ding van een andere plaats doen het stuk zegelplichtig worden. Yoorloopige kwitanties zijn zegelplichtig, evenals de afzonder lijke kwitanties voor 'betaling in minde ring voor groote bedragen. Duplicaat-kwitanties zijn vrij van zegel, mits daarop is vermeld, dat de oorspron kelijke kwitantie behoorlijk van zegel is voorzien. Eén wijziging van belang is aange bracht in de betalingen nopens kwitan ties, afgegeven door kerkelijke en andere instellingen. Vroeger waren alle kwitan ties voor niet verplichte bijdragen aan kerken en kerkelijke instellingen vrij. Thans wordt deze vrijdom beperkt: vrij gesteld zijn slechts de bewijzen van ont vangst van bijdragen aan kerken, in het algemeen aan instellingen en oommissiën, mits dleze bijdragen dienen tot het ver strekken van onderstand of schadeloos stelling aan behoeftigen en zulks uit de stukken blijkt. Voor huurcontracten zijn en kele 'belangrijke wijzigingen aangebracht. Tot nu toe werd voor de berekening van het zegelrecht den duur op 10 jaar ge steld, voortaan zal zulks zelfs 5 jaar zijn Loopt het contract eerst een bepaalden tijd en daarna tot wederopzeggens toe, dan wordt het zegelrecht berekend, over dien 'bepaalden tijd plus vijf jaar. Voor waardelijke jaren of optiejaren worden evenwel terstond bijgeteld voor de bereke ning van het zegel. Bevat het contract eeDigerlei bepaling, welke ook, omtrent hetgeen na afloop van 'het huurcontract zal gelden, dan wordt er eveneens 5 jaar bijgeteld. Vroeger werd er 'al naar 'de re dactie van het huurcontract of niet of tien jaar bijgeteld. Is de huurprijs niet in het contract ver meld, of staat de huurprijs niet vast, dan moet deze voor het zegelrecht worden ge schat. Bij te lage schatting kan de fiscus hersöbatting vragen en eventueel meer der te betalen recht plus boete bijvorde- ren. Bij gebruikmaking van op'tie'-jaren wordt op de acte, die dit constateert het op de oorspronkelijke acte voor die optie jaren berekende zegelrecht in mindering gebracht. Nieuw is, dat voortaan de te betalen boete vervalt met den dood van dengene die de overtreding beging; tot dusverre konden de erfgenamen nog voor die boete worden aangesproken. Voor verzoeken om kwijtschelding van recht dient men zich voortaan te wenden tot d'en Minister van Financiën en niet meer tot de Kroon. DURE DICTATUREN. Over dit onderwerp schrijft het „Gen trum": Dictaturen kennen den volken, die zich eraan onderwerpen of. die er aan onder worpen worden, doorgaans in méér dan één opzicht en ook in den meest letter lijken zin des woords duur te staan. Het vestigen en in stand houden van 'dicta turen kost soios wat meer, soms wat min. der mensohenbloed, 'het kost in ieder ge val tal van vrijheden en handen vol geld. Zelfs wanneer -de dictator zich persoon lijk voordoet als een toonbeeld van wei nig kostende soberheid en alledaagsche eenvoud, zelfs wanneer hij afstand doet van het hem toegedachte salaris, moeten er aan hem en zijn omgeving heel wat 'hoogere bedragen ten koste worden ge legd dan aan een constitutioneel vorst of een democratisChen staatspresident en hun entourage. Gonstitutioneele vorsten en democrati sche staatspresidenten reizen zelden met een specialen trein, maar gewoonlijk in slechts één eigen wagon, terwijl hun mi nisters zich met één enkelen gereserveer- den coupé tevreden stellen. Dictators ple gen hoog te vliegen, liefst met eskaders, of benutten treinen met vele wagons, en hun ministers en partij^kopistukken heb ben maar weinig minder en soms zelfs meer noodig. Uit een oogpunt van bezui niging en aanpassing behoeft dus niemand aan dictatoren de voorkeur te geven boven welke hofhouding dan ook. Trouwens dictatoren plegen zich niet aan te passen of te laten aanpassen, maar passen alles en allen zelf en aan zichzelf aan. De dictatoren, voor wie alle eigen dommen van den staat eventueel beschik baar moeten zijn en voor wie steeds bij zondere en niet direct goedkoope, perma nente beveiligingsmaatregelen moeten in stand worden gehouden, zijn echter niet 'het meest kostbare element der dictatu ren. Veel kostbaarder nog is bet geweldige apparaat van de eene officieele politieke partij en haar tallooze organen en is de enorme bureaucratie, noodig voor bet la ten fünctionneeren en controleeren van vrijwel alles overeenkomstig des dictato ren wil, die tevens wet is. Bovendien koesteren vele dictatoren voor de staten, die zij verpersoonlijken, ambities, welke zeer zware lasten op bet met hun dictatuur gezegende volk leggen. Het economisch kasboek 'der meeste dic taturen wordt dan ook niet voor het be talende volk ter inzage gelegd, maar soms zijn er wel eens bepaalde 'bevolkingsgroe pen, die met welhaast vermetele onbe scheidenheid het kasboek narekenen, en soms gebeurt het, dat hun kladje elders gepubliceerd' wordt dan zij 'bedoelden en wenschten. Zoo heeft onlangs de „Basler National- zeitung" onlangs een memorandum van Duitsche industrieelen openbaar gemaakt dat een interessant boekje open doet over de Duitsche economische politiek. Juist dat dit memorandum van Duitsche indu strieelen afkomstig is, geeft het een zeer bijzondere waarde. In dit memorandum dan wordt het angstwekkend tekort 'aan grondstoffen en levensmiddelen in Duitschland uiteenge zet, tekorten, welke volgens de 'Duitsche industrieelen zelfs niet door het ingrijpen van den staat en door de surrogaten-pro ductie van het vierjarenplan zullen kun nen worden weggewerkt. Het deelt mede, dat in de jaren van 1933 tot 1936 het Rijk 35 tot 40 milliard heeft uitgegeven, maar deze staatsconjunctuur is in wezen niets anders dan een verbruik van mate- tiaal en mensohelijke arbeidskracht. In de toekomst moeten steeds meer kapitaal, materiaal-reserves en goedkoope men- schelijfcé arbeidskracht voor onproduc tieve militaire, doeleinden worden ge bruikt. De lasten zullen dientengevolge steeds zwaarder en de economische ge varen steeds grooter worden. Een begrooting is niet slechts onbe kend, maar het is zelfs niet mogelijk er een op te stellen. Controle op de bedra gen, die leger en vloot verslinden, is uit gesloten. Niemand kent den huidigen stand der bewapening en nog veel min der de noodzakelijk geachte grootte er van. Vroeger was er in Duitschland, dat altijd rijk aan ambtenaren geweest is, op iedere twaalf staatsburgers één niet rechtstreeks aan de productie deelne mend ambtenaar, thans is de verhouding een op acht. Deze ambtenaren kosten 30 35 pet. van het volksinkomen van 60 milliard mark. Hebben wij1 te veel gezegd, toen wij schreven, dat dictaturen den' volken, die zich eraan onderwerpen of die eraan on derwerpen worden, duur te staan komen? In Sovjet-Rusland), dat in tegenstel ling met Duitschland wèl rijk is aan grondstoffen, kost de dictatuur van Stalin het volk behalve ontelbare menschenle- vens ook een slordigen duit. De corres pondent te Moskou van de „Daily Tele graph" meldt in dit verband, dat er hoog noodig een nieuwe defensieleening moet warden gesloten, omdat de betalingen op de vorige thans van de salarissen en de arbeidsloonen over Juni moeten wor den afgehouden. Gemiddeld wordt voor een tiende deel van het inkomen op de leeningen ingeschreven. Op deze „vrijwillige" wijze zijn de laat ste tien jaren milliarden roebels bijeen geschraapt en dit geld wordt op de Sov- jet-begrooting als „inkomen" geboekt. Wanneer deze leeningen vervallen, wor den zij „geconsolideerd" door eenvoudige omwisseling van de obligaties tegen an der „papier", dat tien jaar later aflos baar wordt gesteld. Zoo „schalten und walten" de dictatu ren van allerlei slag en kleur en het volk is het weinig benijdenswaardige kind van de steeds minder kloppende reke ning. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 22 Juni 1937. De volgende personen waren gedag vaard J. M. v. B., huisvrouw van J. B., 29 jaar, zonder beroep te Sint Jansteen, we gens beleediging van P. F. van Dorsse- laer te Kemseke (B.). Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. H. G„ 26 jaar, koopman te Middel burg, wegens wederspannigbeid tegen den Opperwachtmeester De Maat te Sas van Gent op 29 April 1.1. Eisch 1 mud. gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar en f20 b. of 12 d. h„ uitspraak 1 mnd. gev. str. voorw. proeftijd 3 jaar. J. van H„ 32 jaar, koopman te Mid delburg, wegens belemmering van een diensthandeling verricht door den Opper wachtmeester de Maat op 29 April 1.1. te Sas van Gent. Eisch 6 mnd. gev. str., uitspraak 3 mnd. gev. str. P. K., 19 jaar, koopman, te Middel- jbjurgji weigens, wederspannigheid tegen over den wachtmeester Pauwels te Sas van Gent. Eisch 1 mnd. gev. str. voorw. proeftijd 3 jaar en f20 b. of 12 d. h„ uitspraak 1 mnd. gev. str. voorw. proef tijd 3 jaar. F. J. de R„ 18 jaar, arbeider, te Sint Jansteen, wegens mishandeling van G. H. M. Plas'schaert. Eisch f 30 b. of 10 d. h„ uitspraak f25 'b. of 10 d. b. E. F. M„ 36 jaar, schipper, te Ter Neuzen, wegens mishandeling van G. P. van Doesselaer te Axel. Eisch f 25 b. of 15 d. h„ uitspraak f 20 of 10 d. h. R. G. V., 60 jaar, slager, te West- dorpe, wegens mishandeling van F. In- gels. Eisch f 10 'b. of 6 d. 'h„ uitspraak f 10 b. of 5 d. h. met ontzegging civiele vordering. F. I., 67 jaar, landbouwer en slager, te Westdorpe, wegens mishandeling van G. R. Vernaeve. Eisch f 10 b. of 6 d. h., uitspraak f 10 b. of 5 d. h. P. L. G„ 50 jaar, pastoor, te Axel, we gens mishandeling van Arthur Herman, door hem te slaan en aan het oor te trek ken. Eisch f 50 b. of 30 d. h„ uitspraak f40 b. of 20 d. h. P. W. N., 60 jaar, werkman, gedeti neerd, wegens land'looperij te Middelburg. Eisch en uitspraak 3 d. h. en 3 jaar R. W. I. H. J. L. W., 67 jaar, huisknecht, gedetineerd, wegens landlooperij te Mid delburg. Eisch en uitspraak 3 d. 'h. en 3 j. R. W, I. DE „SARKARI" VRIJGEGEVEN. DEN HAAG. De Regeeringspersdienst meldt: Ten vervolge op het bericht, dat •het stoomschip „Sarkari" door de Spaan- sche autoriteiten zou worden vrijgegeven is thans op het departement van Buiten- landsche zaken van H. M. gezant te Tan- ger bericht ontvangen, dat het s.s. Sar kari uiterlijk vandaag de haven van Geuta zal verlaten. In verband met de tegenstrijdige be richten wordt opgemerkt, dat uit het door de Spaansche autoriteiten ingesteld grondig onderzoek is gebleken, dat de lading van de Sarkari uitsluitend uit levensmiddelen bestond, zoodat alle bewe ringen aangaande het tegendeel onge grond zijn gebleken. GED. STATEN VAN DRENTHE. ASSEN. In de heden gehouden verga dering van de Prov. Staten van Drenthe werd in de vacature van het overleden lid der Ged. Staten J. Knoppers, (C.H.) te Meppel, gekozen de heer J. G. Lod der (C.H.) te Nieuw-Weerdinge. De heer Lodder nam zijn benoeming aan. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd Mej. F. J. Klaasen te Annen. Tijdens vacantiereis overleden. AMSTERDAM. De heer J. M. Telders, directeur van de Twentsche Bank, is tij dens een vacantiereis in Duitschland plotseling overleden. De invoer van Deensch vleesch. DEN HAAG. Naar aanleiding van ge ruchten als zou ons land op grond van de Oslo-overeenkomst een grooter invoer contingent Deensch vleesch hebben toe gestaan, werd in de maandelijksche ver gadering der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouwcomité te Den Haag besloten de andere centrales der Land- bouw-organisatis voor te stellen, deze aangelegenheid te bespreken met het col lege van ReigeeringscomTnissarisaen en verdere stappen te doen. Doodelijke aanrijding. IJMU'IDE'N. Vanochtend is te IJmuiden de 48'-jarige G. J. Schoonhoven door een auto aangereden. D'e man was op slag dood. Het slachtoffer was vader van acht kinderen. Politieke hartstochten. BOKSTEL. Te Gemonde bij Bokstel is de landbouwer M. Kloimp tijdens een vechtpartij door eenige personen ernstig toegetakeld. Hij bekwam een ernstige hoofdwonde en kon nog de woning van den veldwachter bereike'h, waar hij, uit geput door 'bloedverlies, in elkaar zakte. De politie 'heeft den vermoedelijken dader, zekere v. K., reeds opgespoord. Hij heeft echter niet bekend. De oorzaak der vecht partij is een ruzie over de politiek. De kabinetscrisis in Frankrijk. PARIJS. Chautemp'S verklaarde heden morgen tegenover de journalisten, dat hij hoopte voor het einde van den dag zijn lijst van ministers te kunnen publiceeren. VATICAANSTAD. In welingelichte re ligieuze kringen maant men tot voorzich tigheid aan ten aanzien van berichten, die de congregatie voor de kerkzaken gister zou hebben genomen, vooral naar aanleiding van berichten dat een beroep op Franco zou zijn gedaan ten gunste van de Baskische priesters. Men wijst er op, dat de kardinalen der congregatie tot geheimhouding verplicht zijn en dat geen enkele mededeeling is gedaan. GOES. Geboren: Fredericus, z. v. Jo hannes Hubertus Jacobs en Elisabeth de Bock. Overleden: Cornelia Francina Duijn- houwer, 8 j. MIDDELBURG. Getrouwd: H. J. Leij- dekker, 29 j. en M. G. van de Voorde, 26 j. (M. G.) Van 1721 Juni. VLISSTNGEN. Ondertrouwd: P. J. F. Wanst, 35 j. en A. A. van Boxem, 32 j. Getrouwd: C. Sohier, 46 j. en M. M. Verboeff, 48 j. Bevallen: N. de Nooijer geb. Groot- jans, d. Overleden: L. B. Scbiffer, 88 j., wed. van L. Fens; G. I. B. de Kat, 69 j., wed. van J. Bracks. (V. G.) Van 1219 Juni. OOSTKAPELLE. Bevallen: J. J. Louws geb. Gescbiere, z.; M. Poppe geb. San- derse, z. (M. G.) Goes, 22 Juni 1937. Eieren p. 100 f2,50, middenpr. p. 25 62,5, winkelprijs f 3,50; E'endeieren f 2,50, poelje-eieren f2, ganseieren groote 7 ct„ kleine 5 ct. Boter p. kilo f 1,50, middenpr. p. pond 75 ct., winkelprijs 85 ct., fabrieksboter 87,5 ct., afwijkende boter 60 ct., 2e soort boerenboter f0.70. No'teering van handelaren: boter 70 ct., eieren f2,50 p. 100, eendeieren f2,50, ganseieren 4 ct. p. stuk. V.P.Z. Aanvoer 6380 eieren. Prijls f 2,70, kleine f 2 p>. 100 stuks. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 21 Juni 1937. Groote veiling.. Kruisbessen 11.20 11.50, Aardbeien Jucunda 14.4015,50, Mad. Moutot 12, alles per 100 kg. Kleine veiling, Fruit: Frambozen 43 45„ Roode Bessen 39, Porseleinkersen 22, Earley Rivers 26, Spietjes 37, Aard beien 520, alles per 100 kg. Groenten: D'ubb. Princesseboonen z, d. 4649, Tuinboonen 69, Snijbconen 27, Ibperwten 1020, Peulen 927, Spina zie 15, Postelein 11, Tomaten 2428, Groene Savoyekool 7, Staofsla 24, Eerstelingen groote 67 id. Lrielingen 3.705.50, id. Kriel 13.50, alles per 100 kg.; Bloemkool 315, Kropsla 2.20 3.10, Komkommers 1.50—4, Andijvie 2.50, Koolplanten 0.010.07, alles per 100 stuks; Wortelen 611, Kroten 67, Ra barber 45, alles per 100 bos; Kip eieren 2.502.60 per 100 stuks. MIDDELBURG, 21 Juni 1937. Groenr teruveiling. Spitskool 4-4.5, Dubb. Prin- cessen 52-60, Spinazie 12-18, Postelein 9-17, Tuinboonen 9-13, Andijvie 3-7, Wa- genaarsboonen 41-49, Sto'ksnijboonen 45- 55, Doppers 18-27, Peulen 29-52, Was- peen 8.5, alles per kg. Peen 4-10, Kroten 4-7, Selderie 2-3.5, Peterselie 3, Rabarber 2-5, Rammenas 2, Sjalotten 4-6, alles per bos. Bloemkool 3-24, Andijvie 2-4, Kropsla 1-3.5, Komkommers 3-7, alles per stuk. Bloemen: Anjers 4 ct per bos. Bo'lbegonia's 49-60. MIDDELBURG. Exportveiling van 22 Juni, 10 uur: Aanvoer 5500 kg kruis bessen, prijs 11,1011,90 gld. p. 100 kg. Fruitveiling: aardbeien 818, zwartjes 2848, tomaten 2031, frambozen 30 ct. p. kg. KAPELLE, 21 Juni 1937. Groote veiling 10.30 uur v.m.: Kruisbessen f 10.79—f 11.20, Madame Moutot z. dop f 13,50f 13,60, Ju cunda f 15,10—f 15,20, alles per 100 K.G. Kleine veiling 1 uur n.m.: Aardbeien 8—18, Frambozen 3450, Roode bessen 2933, Vroege kersen 18—22, Meikersen 1825, Hollanders 3647, Hangblad 22, Tomaten 2930 ct., alles per K.G. Eer stelingen f 4f 7,80, Doperwten f 9,50 f 11, beiden per 100 K.G. Kropsla f 3f 3,70 per 100 stuks. Komkommers 35, Kasper- ziken 9%11 ct., beiden per stuk. Sel derij planten 10 ct. per 100 planten. KRABBENBIJKE, Veiling van 21 Juni. Aardbeien Jucunda 15.7015.80, Madam Matot 13.80. Alles per 100 kg. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. voiige koers héden H. V. A 508 508/9 Ned. Ind. Hdbk. 164 164 Philips 314Vs 313% Unilever 157 157% A. K. U. 62% 62% Amsterd, Rubber 2777b 277% Koninkl. Petroleum 416% 416% D'eli Mij. 316 314 Ned. Scheepv. Unie 121 12172 4 pet. Nederland 101 lOlVs 4 pet. Nederl. Indië 1007/e 101 3 pet. Nederland '37 947/a 947/a U. S. Steel 68% 69% Anaconda 361/» 3672 U. S. Leather 6% 6 Bethlehem Steel 586/a 587/a Adj. Chic. Milwaukee 53/s 57a Cities Service 2% 2s/i« Intern. Nickel 413/a 41% Shell Union 197b 19% Kennecott Copper 39% 397a Radio Corp. 67a 67a Car Foundry 37% 36 Tidewater 126/i» 125/a Midcont. Petrol 19 18% Gen. Motors 37% 37 American Enka 41% 12 Republic Steel 243/n 245/a De beurs was iets gunstiger gestemd, de ochtendkoersen waren tamelijk flauw in overeenstemming met Londen, waar het afzeggen van het bezoek van Von Neurath een onpleizierigen indruk ge maakt heeft. Later verbeterde de stem ming ook daar. Kon. Petroleum die van morgen 413 waren, openden op 4167b pet. H.V.A. waren onveranderd op 508/k pet. Biet bericht dat de Nivas 12.000 tota suiker verkocht heeft had weinig invloed. De Rubberprij's te Londen was onveran derd; de aandeel en waren enkele procen ten lager. Tabakken nauwelijks veranderd. Voor Amerikanen kwam eenige vraag af, waardoor de koersen vooral voor Staal- en Koperwaarden opliepen. Ook voor Tidewater bestond eenige belangstel ling en de koers kwam circa punt bo ven die van gisteren. Op de beleggingsmarkt was niets bij zonders te doen. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.88'72.92. Londen 8.99'9.00. Parijs 8.108.11/4. Brussel 30.70-60.72. New-York 1.81"/«. MAKELAARS suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas n.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE. CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a Talafoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Batira NI» 2, Taltf. 30012 Talagramadra»! CARLOS-AMSTERDAM Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3