Het Internationale Landbouwcongres Eenheid van het verkeersbeleid. De sluitingsvergadering. Een aantal resoluties aangenomen. Zeeuwsohe Landdag van den B. V. L. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. hier te lande tot 45 zal worden uitge breid. Dat een eventueele reorganisatie van ons leger met tal van moeilijkheden te kampen zal hebben, moge o.a. hieruit blijken, dat er aan legeringsruimte een belangrijk tekort zal zijn. De tegenwoor dige kazemementen zijn geheel bezet, ter wijl vroegere kazerneeringsruimten voor een groot deel in beslag zijn genomen voor opslag van mobilisatiegoederen. Het laat zich dan ook aanzien, dat er jaren voorbij zullen gaan voor en aleer volledig in de behoefte aan de benoodigde leger- ruimte zal zijn voorzien. BEZOEK VAN DEN AUSTRALISCHEN MINISTER-PRESIDENT. Gistermiddag om kwart over vier is de Australische minister-president, de heer Lyons, vergezeld van zijn beide secretaris sen in den Haag aangekomen. (De heer Lyons heeft in Amsterdam de lunch gebruikt en reed in een auto van het korps motordienst vandaar naar Ho tel des Indes in Den Haag, waar hij zijn intrek heeft genomen. Om 5 uur heeft de Australische pre mier, vergezeld van den Engelschen ge zant, Sir Charles H. Montgomery, zijn opwachting gemaakt bij zijn Noderland- schen collega, Dr H. Colijn. Vanochtend is hij per trein naar Brus sel vertrokken. RIJWIELBELASTINGPLAATJE. Waar het nog meer bevestigd mag worden. De minister van financiën heeft be paald, dat het rijwielbelastingmerk even eens mag worden bevestigd aan den sleu tel van een aan den bovenkant van de voorvork van het rijwiel gemonteerd rij- wielsiot, al dan niet met gebruikmaking van den houder voor het merk. Het merk moet zoodanig worden be vestigd, dat het zich ten hoogste 10 cm van de baihoofdbuis 'bevindt en wel in verticalen stand met de op het merk voor komende teekening naar voren gekeerd. Deze teekening moet geheel zichtbaar zijn, terwijl vóór het merk geen voorwerpen mogen zijn aangebracht, die het gezicht op het merk belemmeren. DE ZIEKENFONDSEN IN 1936. Meer dan 3V« millioen personen aangesloten. Volgens een onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek waren op 1 Januari j.l. bij de 636 ziekenfondsen, waaromtrent gegevens konden worden verzameld, 3.557.1.14 personen aangeslo ten. Onderscheiden naar de verschillende categorieën van fondsen, verkrijgt men het volgende beeld: 84 maatschappijfond sen mét 1.179.887 personen, 216 onder ling beheerde fondsen met 966.928 perso nen, 50 directiefondsen met 588.008 per sonen, 62 ondernemingsfondsen met 356.756 personen, 203 doktersfondsen met 1.455.985 personen en 21 overige fondsen met 319.550 personen. Het aantal aan gesloten personen nam over 1936 met 4.2 pet. toe. De sterkste groei vertoonde de catagorie der overige fondsen (10.2 pet.), doch ook de maatschappijfondsen vertoonden een belangrijke toeneming van het ledental (7.6 pot.). Minder sterk groeiden de on derling beheerde fondsen (3.9 pet.), ter wijl de andere categorieën slechts weinig wijziging vertoonden. PROF. AALBERSE LICHT ONGESTELD Uit Genève naar Nederland teruggekeerd. De minister van staat, prof. Aalberse, die sinds een week de leiding van de Ne- derlan'dsche delegatie op de internatio nale ai'beidsconferentie te Genève op zich had genomen, is gisteren wegens een lich te ongesteldheid, die hem reeds eenige dagen plaagde en niet beter wilde wor den, genoodzaakt geweest, naar Neder land terug te keeren. Aangezien ook de heer Zaalberg, do vorige week reeds de conferentie had moeten verlaten, heeft thans mej. dr Stemberg de leiding van de Nederland- sche delegatie ter internationale arbeids- conferentie op zich genomen. Ir "Winckel, hoofdinspecteur van den arbeid, treedt thans op als twejde ver tegenwoordiger van de Nederlandsche regeering. DE ACTIE IN DE METAAL INDUSTRIE. Voorstellen der werkgevers verworpen. Door de samenwerkende vakorganisa ties in de metaalindustie te Rotterdam is de laatste weken in verband met aller lei omstandigheden een actie gevoerd voor verbetering van loon en arbeidsvoor waarden voor de werklieden werkzaam in de scheepsbouwindustrie zoowel repa ratie als nieuwbouw en hebben zij daar voor bij de betrokken werkgevers een aan tal voorstellen ingediend. Na een drietal conferenties hebben deze tegenvoorstellen gedaan en deze te genvoorstellen zijn Zaterdag j.l. in ver gadering met de leden van de R. D. M. „Nieuwe Waterweg" en met die van Wil- ton-Fijenoord, aan het oordeel der leden onderworpen. Het gevolg was, dat de voorstellen der werkgevers met over- groote meerderheid zijn verworpen. De besturen der vakorganisaties hebben zich inmiddels via den Metaalbond tot do werkgevers gewend om de nu ontstane situatie opnieuw ten spoedigste onder de oogen te zien. In Dultschland verboden. Naar de N'. H. G. verneemt, is het Geref. Jongelingsblad, orgaan van den Ned. Bond van J. V. op G. G. in Duitsch- land verboden. Zooala bekend wordt a.s. Zaterdag des nam. te 2 uur op de Schengeweide in den Wilhelminapolder te Goes de Zeeuwsche Landdag van den B. V. L, gehouden. Wij ontvingen het programma voor de zen dag waarvan met recht kan gelden, dat het een veelbelovend programma is. De voorzitter van de Nat. Landstorm- commissie, de heer L. F. Duymaer van Twist, schreef een voorwoord, waarin deze zijen blijdschap uitspreekt dat weer een landstormdag wordt gehouden en voorts alle vrijwilligers en vrienden van den B.V.L. opwekt Zaterdag te Goes pre sent te zijta. Dit voorwoord wordt gevolgd door een warmgesteld welkomstwoord van den burgemeester van Goes den heer Van Dusseldorp, waarin omtrent de beteeke- nis van den landdag o.m. wordt opge merkt: „Met alle B.V.L.'ers willen wij' in Goes op 26 Juni getuigen van onze aanhanke lijkheid en liefde jegens Vorstin en Va derland. Wij willen echter bovenal oot moedig getuigen van onzen dank aan God voor de zegeningen, welke Hij' ons volk heeft geschonken in onze geliefde en ge- eerbiedigde Koningin en in Hare zegen rijke regeering. Wanneer ooit de noodzakelijkheid zon komen dat een beroep zou worden ge daan, om met daden, zooals deze van den B.V.L. dan zouden worden gevraagd, aanvallen af te wenden en het recht en de vrijheden te verdedigen, men moge dan weten dat Zeeland, en Goes zeker niet het minst, ook geen enkel oogenblik zal aarzelen om aan dien oproep gehoor te geven." Uit het programma blijkt, dat de eigen lijke Landdag wordt voorafgegaan door een concert op de Grüote Markt, van een militair muziekkorps. Te 11.15 uur heeft de officieele ont vangst ten stadhuize plaats. Te 1.30 uur volgt een défilé waarvan de route in het programma is aangege ven, waarna om 2 uur de opening van den landdag plaats heeft door Oveiste Bierman. Daarna zullen de motorrijders „figuur"- en de onderofficieren van de veld-artille- rie uit Bergen „carousselrij'den"; laatst genoemden verzorgen ook het nummer „sp ring-concours" Zuid-Bevelandsche boeren zullen te paard voor een vroolijk intermezzo zor gen en de matrozen der Kon. Marine de- monstreeren op hunne wijtze. Bovendien zal wachtmeester van Luyk uit Bergen op Zoom, met twaalf paarden de „Hongaarsche post" rijden. Tevens zullen door de Kon. Handboog- Soiëteit „Jacoba van Beiieren" demon straties worden gegeven met het gaai schieten. Indien aanwezig zullen de ministers de Wilde en Deckers, heiden lid van het eere-comité, tenslotte een korte toespraak houden. Br is dus wel alle reden om, indien het weer meewerkt, een druk bezoek te ver wachten. Vlissingeit. Oranje bond opge heven. Onder leiding van den heer F. Lemmens vergaderde Maandagavond de Vlissingsche Oranjebond. De vergadering was zeer slecht be zocht. Na het welkomstwoord door den voor zitter, waarin hij o.m. memoreerde het bijna 30-jarig 'bestaan der vereeniging, bleek, dat dit jaar geen contributie was geheven en er nog een klein batig saldo te boeken viel. Na eenige bespreking werd besloten de vereeniging op te heffen en onder te brengen bij den Vlissingschen Bond van Buurtvereenigingen (V.B.B.V.). Besloten werd het archief te plaatsen in het Gemeentelijk Museum en het vaan del der vereeniging en het batig saldo over te 'dragen aan het bestuur der VBBV. De eere-voorzitter van den Oranjebond, burgemeester G. A. van Woelderen, hield nog een toespraak, waarin hij o.a. wees op hetgeen de Bond tijdens zijn bestaan heeft gedaan. i Werkloosheid. Het aantal in geschrevenen bij de arbeidsbeurs be draagt deze week 523, tegen verleden week 500. Er zijn 102 personen bij de werkverschaffing geplaatst. Goes. Het belooft Zaterdag, als het weer wat meewerkt, een drukke dag voor Goes te worden. De landdag van den B.V.L. zal velen naar onze stad trekken. Naar wijl vernemen zal het zeer op' prijs worden gesteld, indien de burgerij dien dag de vlag wil uitsteken. Brulnlsse. Het door den heer M. Leen- dertse, waterbouwkundig ambtenaar van bet Galamiteuze Waterschap te Bruinisse aangevraagde octrooi voor oeververdedi- ging, werd 15 Juni j.l. door den octrooi- raad gepubliceerd. Het is een trapvor- mige taludbekleeding, samengesteld uit aan elkaar sluitende blokken van beton, steen of dergelijk materiaal en daarvoor te bezigen blokken. De glooiing wordt samengesteld bij wijze van traptreden over oppervlakten. Deze grijpen onder elkander. Voor zeer sterk aangevallen dijken met flauwe hellingen zijn daarop verhoogingen aangebracht. Het water wordt door speciaal daarvoor gemaakte sleuven of vlakke blokken afgevoerd. De blokken worden verwerkt op de gewone wijze als betonblokken. De toepassing heeft op verschillende plaatsen een aan vang genomen. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van hedenmiddag. De eerste gewone zitting der Prov. Sta ten werd hedenmiddag door den Commis saris der Koningin in naam der Konin gin geopend. Daarna ging hij voor in ambtsgebed. Afwezig was wegens ziekte het lid van Ged. Staten, de heer Van Bommel van Vloten. De voorzitter sprak de hoop op zijn spoedig herstel uit. Alle mededeelingen en ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangeno men. Dit betrof ook de bescheiden inzake de door Ged. Staten genomen besluiten ter zake van den aankoop van gronden voor wegsverbetering, zulks nadat den beer Van Duin was toegezegd, dat een vraag inzake de afrekening na herberekening van de oppervlakte door Ged. Staten na der zal worden beantwoord. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd wederom gekozen Mr J. Adriaanse met 20 stemmen (tegen 12 st. op dhr D. Kodde, 5 op dhr L. Onderdijk, 1 op ieder der hoeren Staverman en De Pauw en 2 st. blanco). Hierna ging men over tot de samen stelling der afdeelingen. Daarna werd de volgende openbare zitting bepaald op Dinsdag 13 Juli des voormiddaga 10 uur. De zitting werd nu gesloten, waarna de afdeelingsvergaderingen een aanvang namen. ONJUISTE VERKIEZINGS METHODES. Uit Den Haag wordt aan de „Vrijzin nig-Democraat" geschreven: Bij de Kamerverkiezing op 26 Mei heeft zich in Den Haag het merkwaardige schouwspel vertoond, dat een paar hon derd kiezers binnen de daarvoor bij de wet vastgestelde termijn, zich hadden la ten overschrijven naar de aangrenzende gemeente Rijswijk. Db bedoeling zat daarbij voor, om door middel van voorkeurstemmen de verkie zing te bevorderen van Mr Boon, die nummer twee stond op de lijst-Bierema in den kieskring D'ordrecht, waaronder Rijswijk ressorteert, welke stemmen wer den onttrokken aan de lijst-Wendelaar, op welke laatste lijst Mr Boon niet voor kwam. Hoe ver men met deze actie ging, moge men afleiden uit het feit, dat door twee dames een bezoek is gebracht aan een Haagsch gesticht voor oude lieden, waar de verpleegden bewogen zijn zich eveneens naar Rijswijk voor hetzelfde doel te laten overschrijven. Deze oudjes zijn dan ook op den stemmingsdag per autobus afgehaald om in Rijswijk hun stemplicht te vervullen. Hier bepaalde 'de overschrijving zich dus niet tot hén, die een uitgesproken meening waren toegedaan, maar werden ook anderen in deze actie betrokken. Dat hier van art. 57a van de kieswet een gebruik is gemaakt, dat bij de tot standkoming van dit artikel niet zal zijn bedoeld, is boven allen twijfel ver beven. Dtoor bovenbedoelde dames zou boven dien bij hun bezoek aan voornoemd ge sticht de oudjes er op zijn gewezen, dat, wanneer zij niet op Mr Boon stemden, hun ouderdomsrente gevaar liep. Wij denken er niet aan eenige instan tie van den Vrijheidsbond voor een en ander aansprakelijk te stellen, maar wel rijst de vraag of het niet op den weg van het bestuur van deze partij ligt, terzake een onderzoek in te stellen? Ned. Herv. Kerk. Drietal te Halfweg, Joh. Bijlsma, cand. te Gouda; H. O. Molenaar te St Pancras en F. C. Willekes te Hoogvliet. Beroepen te Raalte, A. H. Hellemans te Geldermalsen. 'Geref. Kerken. Beroepen te Halle, E. Zijtstra, cand. en hulpprod. aldaar. Aangenomen naar Amsterdam (vac.-C. Lindeboom), Dr P. G. Kunst te Deventer. i Beroepbaar. Tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk is toe gelaten de heer G. R. de Jong, theol. candidaat te Zandvoord. ii Bevestiging en intrede. De heer W. J. Fournier Jr., cand. en hulp prediker te Terneuzen (Sluiskil) hoopt Zondag' 11 Juli a.s. afscheid te ne men van de Ned. Herv. Gem. te Sluiskil en Zondag 1 Augustus 1937 zijn intrede te doen te Harkstede-Scharnier. Als be vestiger zal optreden Dts K. J. Kwint van Slochteren. Emeritaat. Dis N. P. F. G. van Uchelen, Ned. Herv. pred. te Hilversum, is voornemens met ingang van 31 Dec. a.s. na een diensttijd van ruim 41 jaar, eervol emeritaat te vragen. i R.-K. Middelbare Handels dagschool te Hulst. Geslaagd voor het eindexamen: J. van Acker te 9L- Jansteen, G. Boddaert, J. Borm, J. van Dblft, G. Hemelaar en L. den Tenter te Hulst; L. Bogaert en L. van Jole te Hbn- tenisse; G. Buijsrogge te Nieuw-Namen; P. Galon te Biervliet; A. d'Hondt te Glin- ge; A. de Coninck en P. Oggel te Axel en D, Weemaes te Graauw. Het internationale Landbouwcongres is gisteren officieel gesloten. In de slotzitting, die in de Ridderzaal gehouden werd, zijn de door de verschil lende secties ingediende resoluties aan genomen. De internationale botermarkt. De resolutie constateert dat boter een der voornaamste landbouwproducten is en dat de catastrofale val van het prijs peil sedert 1932 op de internationale botermarkt een der voornaamste oorza ken is van de internationale agrarische crisis. De prijsdaling op de botermarkt wordt veroorzaakt door de wereldcrisis, doch vooral door de toeneming van de batersurrogaten, 'die de ontwikkeling van het boterverbruik, dat noodig is om de boterproductie op te nemen, remmen, als mede door de ongeordende voorziening van de voornaamste markten door de ex portlanden. Teneinde de botermarkt te rationali- seeren beveelt het congres den regeerin gen de volgende maatregelen tot vergroo ting van het boterverbruik aan; Verbetering van de kwaliteit en stan daardiseering van de productie van bo ter: voorlichting van de verbruikers om trent de grootere voedingswaarde van bo ter in vergelijking tot andere vetten; het verzoek aan staatsinstellingen of door den staat gesubsidieerde instellin gen om voornamelijk boter te gebruiken; bemoeilijking van het gebruik van plantaardige vetten en margarine door a. bakkers, confiseurs, restaurants, enz. te verplichten duidelijk het gebruik daar van kenbaar te maken; b. belemmering van den import en heffing van een fis caal recht op deze voedingsmiddelen of de grondstoffen ervoor; c. eventueel een verbod voor bepaalde levensmiddelenin dustrieën om margarine te gebruiken; wettelijke bescherming van het woord boter door verbod van het gebruik van dit woord voor alle stoffen, die niet geheel uit melk zijn bereid; verbod van het kleuren van margarine om deze bet aanzien van boter te geven; verbod om in de reclame voor marga rine uitdrukkingen, afbeeldingen of an dere middelen te gebruiken, die den in druk wekken dat men met een zuivelpro duct te doen heeft; verbod van het verkoopen van melan ges van boter en margarines; bevordering van den afzet van versche of gekoelde boter, in het bijzonder ook aan werkloozen; toekenning van ruime subsidies voor de rationaliseering van de boterproductie. Het congres verzoekt den regeeringen en den landbouwcorporaties in de ver schillende landen voorts, mede te werken aan het totstandkomen van overeenkom sten tusschen de boterproduceerende lan den, ten einde groote prijsschommelingen te vermijden en schadelijke concurrentie uit te schakelen. Landbouw-onderwijs- en propaganda. De sectie voor onderwijs en propagan da, constateert in een uitvoerige resolu tie, de groote beteekenis van goed land bouwonderwijs, dat op modernen leest geschoeid dient te zijn, terwijl samen werking gewenscht is met het onderwijs in de ©economische en rechtswetenschap pen voor alles, wat landbouwproblemen raakt. Het congres noodigt voorts alle landbouworganisaties uit, alle aandacht te wijden aan de landbouw-uitzendingen van de nationale radio-organisaties in hun land en eventueel in elk land te ko men tot oprichting van een bureau, dat deze landbouw-uitzendingen verzorgt. Landbouw-coöperaties en landbouw- crediet. De resolutie over landbouw-coöperaties constateert, dat onder de huidige omstan digheden een zekere door den staat ge leide economie een maatregel van nood zakelijke voorzorg is, op voorwaarde dat alle ©economische groepeeringen onaan getast worden gelaten en dat rekening wordt gehouden met het beginsel van bet privaat-bezit, terwijl de producent niet beroofd mag worden van de mogelijkheid, zelf eenig initiatief te nemen in zijn eigen bedrijf. Opdat de landbouwcoöperaties in deze Heinkenszand. De heer W. Groffen, vo lontair ter gemeente-secretarie alhier, slaagde te 's Gravenhage voor het diplo ma voor gemeente-administratie. Ministerie van Verkeer Inplaats van Waterstaat? In dezen tijd van Kabinetsformatie en verdeeling van ministerieele portefeuilles is het gewenscht, zoo schrijft men aan de „N. R. Crt", een meer dan gewone aan dacht te schenken aan een uitlating van den demissionnairen minister van "Water staat, omtrent een wenschelijke uitbreiding van de werkzaamheden van zijn departe ment. Deze verandering zou zich in dier voege moeten voltrekken, dat de uitvoe ring van de wet nopens de evenredige vrachtverdeeling niet meer zou bèhooren tot het ressort van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maai I tot dat van het departement van water staat. geleide oeconomie hun taak kunnen ver vullen, vragen zij dat in dit opzicht hun werkterrein bij de wet zal worden vast gesteld, zonder dat hun autonomie wordt aangetast. Zij zjjn tegen instelling van verplichte landbouwcoöperaties. Hun werkterrein zou voornamelijk op het gebied van verkoop en distributie, en eventueel ook op dat van de productie moeten liggen. Het derde gedeelte van de resolutie houdt zich bezig met het landbouwcrediet- wezen, dat in handen moet zijn van ge specialiseerde instellingen, die aan ver schillende eischen moeten voldoen, waar door de grootst mogelijke soliditeit wordt gewaarborgd. In elk land moet een cen trale instelling op het gebied van het landbouwcrediet bestaan onder controle van den staat, terwijl er internationaal contact tusschen deze instellingen tot stand behoort te komen. Vee- en paardenfokkerij. In de resolutie inzake de fokkerij wor den de staten uitgenoodigd, met naburige staten op voet van wederkeerigheid over eenkomsten te sluiten ter bescherming van de door de fokkers verkregen resul taten, voor zoover het variëteiten betreft, die deze bescherming waard zijn. In dit verband wordt aanbevolen, dat de betrok ken landen alles doen om het aantal hun ner variëteiten te beperken. De veeteelt. De resolutie inzake de veeteelt, wijst op de groote beteekenis van vitamine- en mineralen-houdend voer voor den vee stapel en acht een systematisch onder zoek van deze materie noodzakelijk. Het tweede deel van de resolutie neemt acte van het voorgenomen besluit tot oprichting van een Internationaal comité voor het weer in waarde herstellen van het paard. Zoo volledig mogelijke ge gevens zullen worden verzameld t.a.v. de vraag in hoeverre paardentractie oecono- mischer is dan mechanische tractie, ter wijl alles zal worden gedaan om het ge bruik van paarden als hulp bij men- schelijken arbeid te bevorderen. De landbouwindustrieën. In de resolutie over de landbouwindu strieën wordt met voldoening geconsta teerd, dat belangrijke technische resulta ten zijn verkregen met de nieuwe toepas sing van landbouwproducten voor de ver vaardiging van textielstoffen, welke resul taten vooral belangrijk zijn voor die lan den, die niet in voldoende mate over de ■gebruikelijke textielgrondstoffen beschik ken. Het tweede deel van deze resolutie heeft betrekking op de vervanging van mine rale brandstoffen als petroleum, benzine, enz. door brandstoffen van plantaardigen oorsprong. De grootere afzetmogelijkheid voor landbouwproducten, die daardoor ontstaat, vermeerdert de welvaart van elk land, terwijl het gebruik van mine rale brandstoffen verarming van de na tuurlijke rijkdommen van een land be- teekent. Ook deze resolutie bepleit internatio nale samenwerking in het belang van de internationale landbouwproductie. De taak van de vrouw ten plattelande. In de resolutie van de achtste sectie, die voornamelijk was samengesteld uit vrouwelijke deelnemers en gewijd was aan het onderwerp: „De vrouw ten platte lande", wordt overwogen, dat het phy- sieke welzijn van de plattelandsbevolking van het grootste belang is voor de geheele natie. Aan de hand van een ingesteld onderzoek naar de woningtoestanden, de drinkwatervoorziening, moederschapszorg en kinderverzorging ten plattelande in verschillende landen wordt geconstateerd, dat op dit gebied nog veel ontbreekt en wordt den vrouwenorganinsaties verzocht, deze kwesties grondig te bestudeeren, opdat zij de voor de volksgezondheid verantwoordelijke lichamen van voorlich ting kunnen dienen. Alle landbouworganisaties worden ver zocht, in hun land alles in het werk te stellen om de oeconomische positie van de plattelandsbevolking te verbeteren. Alle resoluties werden na een korte toe lichting van de sectievoorzitters onder applaus door de plenaire vergadering aangenomen. S De wenschelijkheid van een dergelijke ■wijziging werd reeds lang in verkeers- kringen gevoeld. Naarmate niet slechts theoretisch de samenhang der onder scheiden© talkken van verkeer betoogd werd, maar ook practisch bij de pogingen tot samenwerking van verkeersgemooten het inzioht zich baan brak, dat het ver keer een eenheid is, werd de wensch le vendiger om onder 'het departement van waterstaat alle verkeersvraagstuiken te veicenigen. Op 'het oogenblik is het ten aanzien van de binnenscheepvaart zoo gesteld, dat de economisch diep ingrijpende wet nopens de evenredige vrachtverdeeling ressor teert onder het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, dat de verbe tering van de vaarwegen o.a. geschiedt door de goede zorgen van 'het ministerie van waterstaat, terwijl de heffingen op die vaarwegen moeten worden goedge keurd door 'het ministerie van binnen- landsohe zaJken. Uit deze schets blijkt, dat zeer belangrijke vraagstukken, waarmede de binnenvaart telken dage te maken heeft, geregeld worden door drie verschil lende departementen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2