geST" Het beste adres voor MANUFACTUREN Is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken. Burgerlijke Stand Marktberichten oir CHR. SCHOOL - WESTWAL 34a - GOES. Koolrapen, Preiplanten, Asterplanten, Koolplanten Abonneert U op dit Blad EE F Eenwa De po EVEN naar (Rotterdam Een traditioneele tractatiel H. S. DRIJFHOUT - GOES Wijngaardstraat 38, Tei. 536 De massa-verniftiolno In Noord- Koelonprogo. Aantal dooden tot 29 gestegen. Aneta meldt uit Semarang: Het aantal dooden tengevolge van de massavergifti ging in de afdeeling Koelonprogo, nabij D'jccjakarta, waarover reeds werd ge seind, is thans gestegen tot 23, terwijl twee nieuwe ziektegevallen werden ge meld, Dö verrichte sectie leverde geen resul taten op, zoodat deelen van de lijken naar Bandoeng zijn gezonden voor een nader onderzoek. Zoolang de oorzaak onbekend ie, kunnen geen bijzondere maatregelen worden genomen. Het meest wordt aan voedselvergifti ging gedacht, doch, hoewel een misdaad niet als voor de hand liggend wordt ge acht, is zekerheidshalve ook de justitie ingeschakeld, terwijl voedselresten enz. naar het Bandoengsche chemische labora torium ter onderzoek zijn opgezonden. Een besmettelijke ziekte moet uitgeslo ten geacht worden. i Gedetineerde slikt vork en lepel in. Een 22-jarige gedetineer de, die te Veenhuizen zijn straf onder ging, werd door de Asser rechtbank we gens brandstichting in een der gestichten te Veenhuizen, tweemaal gepleegd, ver oordeeld tot 4 en 2 jaar gevangenisstraf. Baar hij van deze vonnissen in appèl was gegaan, zou hij naar Leeuwarden worden overgebracht. Juist voor zijn ver trek te Assen zag hij kans een vork en lepel in te sikken. Na aankomst van den trein te Leeu warden werd de jongeman naar het hos pitaal overgebracht, waar direct opera tief werd ingegrepen. Door een zandtrein over reden en gedood. Zaterdag is de 32- jarige P. van K. uit Woerden, die werk zaamheden verrichtte aan den rijksweg bij Lange Ruige Weide, door een zand trein gegrepen en op slag gedood. De mao was gehuwd en vader van drie kinderen. i Bliksem in boerderij gesla gen. Tijdens een hevig onweer is Zater dagavond de bliksem ingeslagen in de groote boerderij van den landbouwer Kampinga te D'edemsvaart. In een mini mum van tijd stonden woonhuis en stal len in vlammen. Na een half uur was het complex tot den grond toe afgebrand. D'e brandweer van Dedemsvaart kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De geheele voor raad hooi van den nieuwen oogst, die juist binnen was, is verloren gegaan. Het vee bevond zich in de weide. Verzekering dekt de schade. Twee arbeiders gedood. Zaterdag zijn door het instorten van een huis te Nieuwstadt (bij Sittard) twee ar beiders om het leven gekomen. Om negen uur was een viertal arbei ders bezig met de rioleeringswerken en wegverharding te Nieuwstadt. Zij waren bezig met het graven van een sleuf. Deze sleuf was pas één meter diep, toen plotseling de voorgevel van een wo ning geheel instortte. T'wee van de vier mannen konden zich nog tijdig in veilig heid stellen, doch de overigen, de 34-ja- rige L. Stevens en de 48-jarige K. Ste- fens, beiden uit Nieuwstadt, werden on der het puin bedolven. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld, de getroffen arbeiders te bevrijden. Na een half uur had men de slachtoffers uitgegraven. Een dokter kon slechts den dood bij beiden constateeren. Het feit, dat het dak van het huis aan een tweetal balken is blijven hangen, is het behoud van drie kinderen van de fa milie U., die nog in bed lagen. Verregaande baldadig heid. D'e baldadigheid van de straat jeugd in Amsterdam-Oost begint den laatsten tijd een ergerlijken omvang aan te nemen. Het vernielen van plantsoenen heeft er reeds toe geleid, dat de overheid het wenschelijk achtte er vele op te rui men en te vervangen door pleinen. De officier van justitie heeft zich thans op het standpunt gesteld, dat alle jon gens, die op baldadigheidbe- trapt worden, in voorarrest zullen worden gezet en later voorgeleid. Zaterdagnacht werd een jongen van twaalf jaar aangehouden, die onder lei ding van zijn moeder geraniums uit de plantsoenen stal. De jongen is in voor arrest gesteld en zal waarschijnlijk naar hut observatiehuis voor jongens worden overgebracht. Hij is reeds de derde, die tijdens de afgeloopen week door de strenge maatregelen wordt getroffen. Men hoopt door bet stellen van deze voorbeelden paal en perk te stellen aan de steeds groeiende baldadigheid. Wraakneming op wet houder? De marechaussee te Geffen heeft Zaterdag den 32-jarigen arbeider H. te Nuland gearresteerd, verdacht van brandstichting in de boerderij van den landbouwer Van Santvoort, wethouder dezer gemeente. In 'het dorp heerschte reeds eenigen tijd groote ontevredenheid, omdat een aantal arbeiders uit de werkverschaffing was ontslagen. Deze maatregel, die door den minister was genomen, werd ten onrechte voornamelijk aan wethouder Van Sant- voort verweten. Toen verleden week Zondagavond door onverklaarbare oorzaak plotseling de voorraadschuur van den wethouder in lichterlaaie stond werd direct aan kwaad willigheid gedacht. In de dezer dagen ge houden raadsvergadering verklaarde de wethouder openlijk er van overtuigd te zijn, dat de brand moest zijn aangestoken en om verdere wraaknemingen te voor komen nam hij ontslag als wethouder en raadslid. Uit het politie-onderzoek zou zijn ge bleken, d#,t P. H. reeds vorige week Zon dagmiddag in een café gezegd zou heb ben, dat nog voor den ochtend de roode haan 'bij den wethouder zou kraaien. H. werd in arrest gesteld en verhoord. Verdachte is op transport gesteld naar Den Bosch, waar hij in het Huis van Be waring is ingesloten. Vereeniging broederijen en piuimvee- fokbedrijven. De „Vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven in Nederland" heeft te Amersfoort haar voorjaarsvergadering gehouden. Als voornaamste punt der agenda werd de meeste aandacht besteed aan de teelt regeling voor de pluimveehouderij. D'e vraag, of een regeling noodig was, werd bevestigend beantwoord. Echter bleek men allerminst met de getroffen regeling ingenomen te zijn. Een regeling werd bepleit, waarbij het stelsel van fokker-vermeerderaar-kuiken broeder-pluimveehouder werd gehand- aafd, welk spsteem trouwens ook reeds bestond voor de teeltregeling haar intrede deed. Echter behoorden de fokbedrijven aan geheel andere eischen te voldoen dan thans het geval is,- waarvoor naar het in Dtenemarken toegepaste stelsel werd ver wezen. Tenslotte werd het scherp veroordeeld, dat men een verzoek om procentische ver hooging der uitgereikte broedvergunnin- gen, gezien de zeer groote kuikenvraag in het seizoen, had afgewezen doch dal tegelijk op een veel ruimere schaal frau duleus werd gebroed en er bovendien zeer groote aantallen kuikens en hennen uil België ons land werden binnen gesmok keld. D'e vergadering kon zich unaniem met het door het bestuur gevoerde beleid ver eenigen en gaf de opdracht de gevoerde actie voor een betere regeling met alle ge oorloofde middelen voort te zetten. Heffing op boter. De heffing op boter is voor de week van 20 tot en met 26 Juni, behoudens tus- schentijdsche wijziging, weder vastgesteld op f0.70 per kg. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet of van het Motor- en Rijwielregle ment: A. "W. L. te Vlissingen: geen straf; G. A. J. M. te Bergen op Zoom f 10 of 5 d.; G. J. H. te Schore f2.50 of 2 d.; M. V. te Veere f 10 of 10 d.; J. D. te Ritthem fl of 1 d.; H. B. S. te 's-Heer Arends- kerke f 5 of 5 d.; B. P. te O.- en W.-Sou- burg f 2 of 2 d.; G. G. te Arnemuiden f 2 of 2 d.; F. S. te Woerden f3 of 3 d.; M. M. te Vlissingen f 1 of 1 d.; P. d. K. te Vlissingen f3 of 3 d.; J. G. te 's-Gra- venpolder f2 of 2 d.; A. F. B. te VlissiD- gen f3 of 3 d.; R. P. C. V. te Baren- drec'ht f 3 of 3 d.; A. M. te Ostende f 1 of 1 d.; J. M. te Vlissingen f 2 of 2 d.; G. S. te Goes f3 of 3 d.; A. W. te O.- en W.- Souburg f5 of 3 d.; M. J. R. te Zierikzee f 1 of 1 d.; J. de N. te O.- en W.-Souburg f 2 of 2 d. Als schipper een Rijkskanaal bevaren zonder dat aan den achtersteven van het schip een peilschaal is aangebracht: W. H. te Wemeldinge f 1 of 1 d. Op een plaats in uitsluitend gebruik gegeven visschen zonder vergunning van den rechthebbende: J. W. M. te Ierseke f 5 of 1 w tuchtsch.; H. S. te Ierseke f 5 of 5 dagen. Visschen in een binnenwater zonder vergunning van den rechthebbende: A. v. E., A. T., P. J., J. S., allen te Vlissin gen, allen f 1 of 1 d. met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen hengels. Visschen gedurende den nacht: J. J. E. te Middelburg en G. J. v. H. te Koude- kerke, beiden f 0.50 of 1 d, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen hen geld. Als ondernemer van een openbaar mid del van goederenvervoer tegen genot van vracht een brief vervoeren: J. v. L. te 's-Gravenpolder f 10 of 10 d.; P. Z. te Wisöenkerke f 5 of 5 d. Overtreding ventverbod: H. L. te Goes f 2 of 2 d.; J. S. te Middelburg f 3 of 3 d.; F. G. te Serooskerke 2 maal f 1 of 1 d. voor iedere boete. Te Koudekerke zich in badcostuum op den openbaren weg bevinden zonder be hoorlijk gesloten badmantel: L. V. te Vlis singen f1 of 1 d. Te Middelburg zonder vergunning van den 'burgemeester op den openbaren weg muziek maken: Th. J. F. te Middelburg f 1 of 1 d. Straatschenderij en in de gemeente Ka- pelle op een weg den Naam Gods vloe kende gebruiken: H. J. B. te Biezelinge: Berisping. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard M. van Boven, koopman en schipper te Terneuzen. Rechtercommissa ris Mr J. H. F. Bloemers, rechter. Cura tor Mr G. Tichelman, advocaat te Ter- neuzen. H. Schiedon, kleermaker te Goes, Rech tercommissaris Mr A. v. d. Hoop, rech ter. Curator: Mr G. M. Kegge, advocaat te Goes. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van K. v. d. Berg, café houder te Vlissingen, Bellamypark. GOES. Overleden: Adriaan Heijnsdijk, 79 j., echtg. van Johanna Versé; Wilhel- mina Hendrina Torbijn, 3 dagen. Van 1319 Juni. VROUWENPOLDER. Getrouwd: G. Til- roe, 23 j. jm. en M. Jobse, 27 j. jd. Bevallen: G. Louwerse geb. Geerse, z. (M. G.) Rotterdam, 21 Juni '37. Veemarkt. Aanvoer: 636 vette run deren, 235 vette kalveren, 94 schapen en lammeren, 617 varkens, 6 nuchtere kal veren, 9 biggen, 149 zuiglammeren. Prijzen per kg.: vette koeien tot 77, tot 68, 5260; vette ossen tot 73, tot 66, 54-—62; vette kalveren tot 88, tot 73, 5358; varkens (lev. gew.) 49, 48, 47; schapen 52, 46, 36; schapen per stuk 35, 28, 23; zuiglammeren per stuk 20, 16, 12. Koeien en ossen, aanvoer grooter, han del zeer stroef, prijzen iets lager. Een prima koe tot 82 en een prima os tot 78 cent. Vette kalveren, aanvoer gewoon, handel willig, iets hoogere prijzen. Een prima exemplaar tot fl. Schapen, aan voer als vorige week, handel kalm, prijs houdend. Varkens, iets ruimere aanvoer, tamelijke handel, stijvere prijzen. Zuig lammeren, aanvoer iets grooter, handel vlug, prijzen stijgende. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. Vlas: 2020 kg. blauw 0.68—0.80; 7325 kg. Holl. geel 0.68—0.80. De vlasmarkt is kalmer geworden. De prijzen zijn de laatste weken iets gedaald. Alleen het allerbeste vlas houdt goed stand. De kooplust was matig. Een ge deelte bleef onverkocht. Aardappelen: Eigenheimers 1.25 1.50; Bevelanders 1.301.60; Red Star 1.401.75; Zeeuwsche b. en 'bi. 1.40 I.75 per H.L.; kleine zandaardappelen 4 5.5; lange zandaardappelen 6.57.5; ronde zandaardappelen 89; Malta springs 9.510.5 alles per kg. Aanvoer redelijk, handel gewoon. MIDDELBURG. Fruitveiling van 19 Juni. Aardbeien 626; Zwartjes 4650; Frambozen 58; Tomaten 1832, alles per kg.; Perziken 312 ct. per st. Blocveiling: Kruisbessen f 10.80; Aard beien Madame Moutot f 11.20, beide per 100 kg. MIDDELBURG. Fruitveiling van 21 Juni. Aardbeien 1226, Zwartjes 42, Roode Bessen 6872, Frambozen 50 54, Pruimen 64, Tomaten 1831 ct. per kg.; Perzik 213 ct. per stuk. GOES. Veilings vereen. Zuid-Beveland. Veiling van Zateidag 19 Juni 1937. Groote veiling. Kruisbessen 10.20 II.70, Aardbeien Jucunda 14.70, Mad. Moutot 10.4012.50, Jucunda Aardbeien voor het vat de opbrengst van 45 gemet 15.30; Mad. Moutot voor het vat, de op- biengst van ruim 13 gemet 12.70. Alles per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 521, Fram bozen 42, Vroege Ker.-en 25, Tomaten 2326 alles per 100 kg. KAPELLE. Veilingen van 19 Juni 1937. Veiling van 10.30 u. v.m.: Kruisbessen 10.0510.50, Madame Moutot z. dop 12.50, Jucunda 14.3014.70, alles per 100 kg. Veiling 1 u. n.m.: Aardbeien 619, Vroege Kersen 1318, Roode Bessen 22, alLs per kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 19 Juni 1937. Aardbeien Jucunda 14.90 15.40. Kleine veiling. Madam Moutot 1112. Alles per 100 kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Meest matige N.W. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen- of onweersbuien, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 57 min. Heden ontsliep ons mede bestuurslid en aller vriend JOHANNES VAN DEN BROEKE. Zij het zijn ouders en ons allen tot grooten troost, dat hij zijn lang en soms zwaar lijden zoo geduldig heeft ge dragen, en ons een stil ver trouwen deed zien van zijn geloof in zijn Heiland, en laat het ons een roepstem zijn om ons leven te besteden in den dienst des Heeren en al leen tot Zijn eer. Namens Bestuur en leden der Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria": B. GOEDBLOED, Voorzitter. P. IZEBOUD, Secretaris. Serooskerke (W,), 18 Juni '37. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurige ziek te, mijn geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moe der JACOMINA MESU, in den ouderdom van 38 jaar. L. DE RIJKE. Serooskerke (W.),'19 Juni '37. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader WILLEM TAVENIER, in den ouderdom van 82 jaar en 8 maanden. Uit aller naam: ABR. TAVENIER. Wolphaartsdijk, 19 Juni 1937. Rotterdam ligt nu vlakbij Slechts 40 aangename minuten In een der snelle en gerieflijke K.L.M.-Douglas- vliegtuigen. (Van Haamstede uit slechts 20 minuten.) Wie nu voor zaken of genoegen naar Rotterdam moet, gaat p-r K.L.M. I En wie dikwijls Rotterdam moet bezoeken, neemt een 10-vluchten- boekje, van Vlissingen uit slechts f 58, van Haamstede uit f 44, dus 20 besparing. Meerdere diensten In belde richtingen. Vraagt volledige dienstregeling en tarieven bij de K.L.M. en hare agenten. WAARDE. Advertentiën en Abonnementen worden aangenomen door A. NAGELKERKE, Melksalon. Hoofd: A. A. NEDERHAND. Aangifte van leerlingen voor de tste klas, die met 1 Sept. a.s. begint, liefst op Woensdag 23 Juni a. s., des avonds van 7V2 8y9 uur, in de school. De kinderen moeten vóór 1 October den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. HET BESTUUR. Droste Pastilles.een lekkernij, die terecht In eere wordt ge houden. Zuivere, heel zuivere chocolade is het.en zoo lekker, als alleen 'n DROSTE-Pastille kan zijn. Haal weer een doos in huis: U kunt er velen uit tractee- renl Verkrijgbaar in de smaken: dessert, melk, mocca, bitterzoet Spaart plaatjes voor onze albums. ALTIJD WELKOM DROSTE VERPLEEGSTER CACAO De Directie der N.V. ZEEUW SCHE HYPOTHEEKBANK, geves tigd te Middelburg, maakt bekend, dat haar is kennis gegeven, dat in het ongereede is geraakt: DE MANTEL van den 5 pandbrief ƒ100,serie AAA no. 934*. De houder daarvan wordt opge roepen, overeenkomstig het bepaal de bij artikel 41 der statuten, zich aan te melden ten kantore der Bank, Rouaansche Kaai 21. DE DIRECTIE. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP a contant: DE KERSEN bij B. BURGER, Kapelle, Jonge Boomgaards. Biljetten in te leve ren tot Dinsdag 22 Juni. Inschrij vers moeten erkend zijn als aan geslotenen E. Uitg.: N. Emergo" Bun Post Bijkant J. J. Direct: Dit Groen v de strakk ment, die wille van gen in 18 laten. Hij bese ken strijc eigen begi lijders var langers z< tisme, ma. revolution' kundigen vasten grc Vandaar In ons iso de eigen b Als het de Antire was Groen Maar tef dat een le van den b Hij zoch maar in b Van de hij een vei staarde zie er niet op hunne R.- maar hij ring bedac Als eerst behoorlijk hij van afkeerig. Geheel ai speculeerde sche harts alles het I het oog. Vj bleef beple evenals een verkap hoond. Het was in de Kam de om zie meend onn gen bij de „Het grc schuwde roomsch, m Er waren als nu de in de blade weer tegen dan smale R (oomschei Groen wi. „De een ik de gerei schende kei moedt weid: sche Kerk Tegen bei zich Groen, deze oproep „Laat ons verwoesting alle Kerken vooral niet staan; voor? h e i d der Laat ons 1 heden en t met een voi die, o ja! d waardoor w Een waar: sten en zijn de leiders misschien het getal houden. g Naa Nog ste Uit het I kamp vernee één zijde, d Kabinet ree noeming aa kunnen wore Het karak rechts kerks derhalve, al evenredige dend accoor: de drie groo len en beeft zijde wel een tp^en de Dr Coiijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 4