Kerknieuws. Onderwijs. Hoofdpijn,Kiespijn. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Een onzuivere huid. Witte Purol het polderbestuur en na gehouden onder zoek bij de begrooting voor 1938 aan de orde te stellen. Besloten werd om eenige kleine stroo- ken grond, in de Lepelstraat, noodig voor het leggen van een trottoir, aan te koo- pen voor een gulden per perceel, en te vens om het op die perceeltjes rustende erfpacht af te koopen. Tevens is besloten tot vernieuwing van de dorpsstraat, waardoor de rijbaan over de geheele lengte een breedte krijgt van 5 m., en waarbij voor de voetgangers en neringdoenden in die straat gezorgd wordt voor een trottoir, dat ten opzichte van de straat thans een gelijke hoogte verkrijgen zal. Het werk is ondershands aanbesteed aan de firma Duynhouwer te Goes, terwijl voor dekking der kosten met het fonds „Aanpakken" te Utrecht een leening wordt aangegaan van f 5000, af te lossen in 20 jaar tegen een rente van 4 pet. per jaar. De rondvraag bracht enkele wenschen der leden naar voren, die zoo mogelijk zullen worden overwogen, of volgens B. en W. niet voor inwilliging vatbaar wa ren. Wemeldinge. "Woensdagmiddag be merkte men aan boord van het motor schip „Telegraaf IV" van de reederij v.h. H. Braakman, een begin van brand in het voorruim, welke vermoedelijk door broeiing in een lading Antimonslip '(erts) is ontstaan. De brand werd ter hoogte van de gemeente Strijen ontdekt. Direot heeft men met een straal water de brand gebluscht. De „Telegraaf XV" van de zelfde Mij., was intusschen langszij' geko men om de passagiers over te nemen, die echter liever aan boord van de IV bleven, te meer omdat er geen gevaar voor uit breiding bestond. Hoewel het schip en kele uren over den normalen tijd arri veerde heeft het de reis naar Antwer pen kunnen voortzetten. Koudekerke. Alhier is opgericht een kinderzangkooi onder den naam van „Kinderzangkoor Koudekerke". D'eze ver eeniging werd opgericht door den heer Sanders, directeur der muziekvereeniging „Voorwaarts" en der zangvereeniging „Soli D'eo Gloria". Ze telt reeds 35 leden, jongens en meisjes. St Maartensdijk. In de Dinsdagavond j.l. gehouden vergadering van de Vereeni ging van Oud-leerlingen L.W.CL op het eiland Tholen kwam in bespreking een rapport, handelende over de aansluiting van den B. V. G. bij de door L.Z.M. te stichten Jeugdorganisatie. Het rapport werd nog al becritiseerd. Ten slotte werd met 22 tegen 5 st. be sloten dat de afgevaardigde naar de ver gadering van den B. V. G. tegen aanslui ting zal moeten stemmen. Men erkende ten volle de groote ver diensten van de Z. L. M. als technische organisatie, maar anderzijds wenscht men, wat de B. V. G. betreft, baas in eigen huis te blijven. Zending Coloradokevers. Het Dagbl. v. N.-Br. en Z. meldt, dat Vrijdag door de douane te Roosendaal een pakket, afgezonden uit Frankrijk en geadresseerd aan een persoon te IJ z e n - d ij k e aan een nadere inspectie werd onderworpen. Bij opening bleek het te bevatten 2 exemplaren van den beruch- ten Coloradokever, den grooten vijand der aardappelvelden. Bij navraag bij de betreffende autoriteiten deelden deze mede, geen nadere gegevens te bezitten omtrent het doel dezer zending. Intus schen is proces-verbaal van dit bevinden opgemaakt en naar IJzendijke opgezon den. Aansluiting aan de waterleiding. Het gemeentebestuur van Hulst richt een waarschuwing tot de ingezetenen, waarin wordt te kennen gegeven, dat in die gemeente slechts 25 pet. van de aan- sluitbare perceelen aan de waterleiding is aangesloten terwijl dit percentage in Ter Neuzen, Axel en Sas van Gent, resp. ruim boven en^even onder de 50 loopt. Wanneer het percentage aansluitingen in Hulst gedurende de zomermaanden niet belangrijk toeneemt, zal het noodzakelijk zijn, dat, ingevolge art. 98, 3 van de Bouwverordening der gemeente Hulst, de nog niet aangesloten en daarvoor in aan merking komende perceelen tot aanslui ting aan de waterleiding zullen worden verplicht. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Bruchem en Kerkwijk, E. V. J. Japchen te Waarder. •Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke, B. van Neer bos te Vlaardingen. 11 Beroepbaar. Door de classis Amsterdam der Geref. Kerken is beroep baar verklaard de heer F. Pijlman Jr., theol. cand. te Amsterdam-West, le Hel- nmrstraat 94. De Theologische Schooldag te Kampen. De critiek op de kerk. Vandaag wordt te Kampen de jaarlijk- scihe Theol. Schooldag gehouden. Woensdagmiddag 'kwamen de oud-stu denten en de studenten bijeen in een sa menkomst die een besloten karakter droeg en waarin DlsiW. H. vanderVegtte Goes een referaat 'hield over: „Het Ver bond dter genade bij Calvijn". 's Avonds werd een bidstond gehouden waarin als voorganger optrad Ds J. G. F eenstra te Söheiveningen. De Schooldag stond onder leiding van Db G. K e i z e r te Rheden-D'e Steeg, die een kort openingswoord sprak en den bi bliothecaris, Dr K. J. Cremer installeer de. Vervolgens gaf de rector, Prof. den H a r t o g h een overzicht van de lotge vallen der School. Daarna was het woord aan Prof. D r K. Dijk, om te refereeren over: De cri tiek oP' de kerk. Spr. wees in de eerste plaats op de critiek van velerlei secten en 'buiten-ker kelijke stroomingen, met name van de Oxford-groep, welke de kerk een lang zon- denregister voorlegt en pretendeert te doen wat de kerk nalaat. Men stelt zich officieel wel niet tegen de kerk, maar roept toch van de kerk tot de conferentie en de houSe-parties en verwacht een nieuwe lente alleen van bewegingen als Oxford en Möttlingen. Hierbij sluiten zich de Maranatna-heweging e.a. aan. Naast deze critiek is die op meer theo logisch terrein en op het erf dor kerk zelf, vooral onder den invloed der dialectische theologie, welke de kerk ziet in het hori zontale vlak met de wereld en dezelfde zijde van de lijn, die tussc'hen God en ons loopt. En in de derde plaats wijdde spr. zijn aandacht aan de romanlitteratuur, o.a. van Anne de Vries, v. Randwijk, Lim burg, Baardman, Risseeuw e.a.; met name beweegt zich het jongste boek van dezen laatsten auteur om het kerkelijke leven en wordt op den arbeid van kerkeraden en predikanten felle critiek geoefend. Indien men de meeste van deze boeken, welke met voorliefde de ellende der werkloos^ held behandelen, zou moeten gelooven, steekt de kerk geen hand uit om voor den isotiialen nood iets te doen en gaat geheel het leven haar voorbij. Hoe moeten wij deize critiek ontvangen? Spr. wees op de moeilijkheid vooral voor predikanten om -deze critiek, waar ze feil gaat, te bestrijden, omdat, in deize bestrij ding zoo licht gekrenkt eergevoel wordt gezoöht. Toch meent spr., dat dit geen verhindering mag zijn om de eer van den predikantenstand te verdedigen, al betee- kent dit niet, dat we al deze critiek bij ons neer mogen leggen. Zij wijst trou wens leemten aan, welke ons niet onbe kend zijin en zij kan zuiverend werken. Maar 'zij moet tegelijk getoetst worden aan den eisch der waarheid en der wer kelijkheid, en bij die toetsing heeft het spr. in de eerste plaats getroffen, dat meestal zoo vaag over de kerk gesproken wordt. Men is zoo weinig concreet. Men vraagt niet: wat ie het wezen en de taak van de kerk naar de Schrift; men onder scheidt weinig tussohen instituut en or ganisme, en dan verlegt men het accent van het Woord naar de ziel. Niet het Woord is maatstaf, maar de „zegen". Niet het gebod des Konings geeft den regel aan, 'doch het resultaat, en naar dien maatstaf gemeten valt ook de prediking van Christus en van Paulus, bv. in Athe ne, onder de critiek. Voorts stond spr. stil bij de roman-lit teratuur, waarin hij eerst de oppervlak kigheid veroordeelt; een bekwame schrij ver als Riisseeuw geeft blijk van het pas torale leven dn de groote steden weinig of niets te kennen en teekent typen, die daar door ten deele mislukt zijn. Ook zijn deze boeken onbillijk tegenover al den arbeid, welke in Gods Kerk verricht wordt, ook door de diaconieën en spreken ze over de predikantstractementen, op een wijze, die niet te verantwooiden is en misplaatste ontevredenheid in de band werkt. Spreker toonde dit met enkele voor beelden aan en wees met name hierop, dat men de kerk arbeid wil opdragen, welke door de sociale organi satie moet geschieden. Het moet ons leed doen, dat door al 'deze critiek, neen niet heilige huisjes van dominé's en ouder lingen worden aangerand, maar de eer van het huis des Heeren wordt geraakt, en dat soms in een taal die in een Chr. boek zeker niet op haar plaats is. Omdat ze niet naspreekt wat Gods Woord zegt. Dit alles mag ons de oogen niet doen sluiten voor onze zonden. Maar de critiek op de kerk richte zich alleen naar bet Woord Gods, dat zegt wat de Kerk is, boe ze moet zijn, wat ze heeft te doen, hoe wij moeten zijn en dat ook gebiedt in onze critiek den kerkelijken weg te bewande len. Wij zijn, aldus spr., met het schrij ven van boeken, 'het Magen op conferen ties niet 'klaar, maar zoo wij zonden ont dekken zullen wij, hoeveel strijd het ook kost, 'het pad der reformatie op moeten. De kerk 'heeft tegenover alle kwaad de sleutelen des hemelrijks te bedienen, en zij, en wij allen, hebben dit werk te ver richten met groote teerheid en schuch terheid. De liefde tot Gods huis en tot den Koning geve 'den toon aan. Geen ver zwakt kerkelijk besef of veranderde ziens wijze zij de drijfveer of de toejuiching van hen, die lust in afbreken hebben, maar alleen de 'heilige ijver voor de gemeente Gods. Dan bidden wij om de ontdekkende werMng des geestes; dan zij er befceering van doode werken en dan wordt de cri tiek, de echte critiek, gedragen door de belijdenis: om des huizes dels Heeren on zer Gods wille zal ik het goede voor u zoeken. In de middagvergadering 'heeft Dr B. B. Wurth, te Rotterdam-Zuid, gerefe reerd! over: „Tusschen God en mensoh". Geslaagd voor het Machinisten examen, diploma A: A. A. de Veij te Ril- land-Bath. Cursus voor gas- en waterfitters In de Ambachtsschool te Goes. Reeds enkele jaren bestaat in de Am bachtsschool te Goes een Zaterdagmid dagcursus ter opleiding voor het examen van gas- en waterfitter. Het examen voor gasfitter wordt als regel ieder jaar ge houden en gaat uit van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland en dat van waterfitter wat in voorbereiding is en zeer vermoedelijk voor bet eerst in 1938 zal worden gehouden, berust bij de Vereeniging voor Waterleidingbelangen in Nederland. Deze cursus voorziet ongetwijfeld in een groote behoefte, wat wel blijkt uit het aantal cursisten, dat steeds aan de lessen deelneemt, zoowel uit Middelburg en om streken^ als uit Goes en omgeving. In Mei 1937 hebben voor het eerst een 9-tal cursisten van den Goeschen cursus aan het examen voor gasfitter deelgeno men en met groot succes, daar n.l. alle 9 candidaten voor bet eerste gedeelte slaagden en van deze tevens 7 voor bet tweede gedeelte, terwijl 2 cursisten ook voor het derde gedeelte slaagden en de overige 5 in aanmerking komen voor het afleggen van een practische proef. In verband met het vermoedelijk in 1938 voor het eerst te 'houden examen voor wa terfitter zullen de lessen begin Juli e.k. worden hervat. Men zie verder de advertentie in 'dit nr. om. deze pijnen te verdrijven is een Mijn- hardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij' Uw Drogist. Overneming van wegen. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor van de gemeente Borsselen in beheer en onderhoud over te nemen 1795 K.M. van den weg Borsselen—'s-Hee- renhoek zulks met ingang van 1 Januari 1938, onder voorwaarde, dat de gemeente jaarlijks vóór 1 Juli een bedrag van f359 aan de Provincie betaalt, welke jaarlijk- sche bijdrage kan worden afgekocht door betaling ineens van f8975. Verder stellen zij voor van de gemeente Domburg met ingang van 1 Juli a.s. in beheer en onderhoud over te nemen 275 M. van den weg WestkapelleDomburg, onder voorwaarde, dat de gemeente jaar lijks vóór 1 Juli f75 betaalt of ineens f 1867 en van den Polder Walcheren 5865 M. van denzelfden weg en zulks tegen betaling van f 1350 per jaar of f 30.000 ineens. Huishoudelijke voorlichting. Een tweetal voorstellen van Ged. Sta ten aan de Provinciale Staten hebben be trekking op de huishoudelijke voorlich ting. De Commissie voor huishoudelijke voor lichting te 's-Gravenhage vroeg een bij drage van f 1000 ter bestrijding van de kosten van cursussen in koken, naaien, huishoudkunde en waschbehandeling en kinderverzorging, welke met financiëelen steun van genoemde commissie door plaatselijke commissies worden gegeven. Ged. Staten stelden een onderzoek in an dere provinciën in en daarbij bleek, dat de Staten van Zuid-Holland, Groningen, Friesland, Drenthe, Overijsel en Limburg op een dergelijk verzoek afwijzend heb ben beschikt, terwijl in de provinciën Noord-Brabant, Gelderland en Utrecht, al waar" nog geen beslissing is genomen, Ged. Staten eveneens voorstellen het ver zoek af te wijzen. Alleen in Noord-Hol land hebben de Staten besloten voor 1937 de gevraagde bijdrage te verleenen. Het advies is gevraagd van de Com missie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland en deze meent, dat f 250 voor adressante voldoende is. Ofschoon Ged. Staten voor het werk der Haagsche commissie alle waardee- ring hebben, zijn zij toch van meening, dat, waar de bemoeiingen van deze Com missie zich meer bepaaldelijk over de stedelijke gemeenten uitstrekken, er voor deze provincie geen voldoende termen be staan om daarvoor financiëelen steun beschikbaar te stellen, ook al wil de Commissie zich verbinden de provinciale bijdrage uitsluitend in deze provincie te besteden. Bovendien wijzen Ged. Staten er op, dat het vorig jaar het subsidie aan de Commissie voor huishoudelijke voor lichting ten plattelande reeds is verleend bij wijze van uitzondering op den regel, om in verband met den financiëelen toe stand der provincie, geen nieuwe subsi dies meer toe te kennen. Het tweede voorstel is om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Commissie voor huishoudelijke voorlich ting ten plattelande in Zeeland om wij ziging van het besluit van 14 Juli 1936, waarbij aan deze commissie een bijdrage van ten hoogste f 1500 per jaar is ver leend in de reiskosten van het personeel voor de op te richten cursussen. De Commissie had verzocht op prac tische en administratieve overwegingen de besteding van de gelden van het sub sidie niet te beperken tot de reiskosten der leeraressen, doch nader te bepalen, dat de bijdrage uitsluitend mag worden gebruikt voor de bestrijding van de kos ten verbonden aan het organiseeren en geven van cursussen, waartoe vanzelf sprekend ook de reiskosten der leerares sen behooren. Het betrof hier dus niet direct een aanvraag om verhooging van subsidie. Maar wel zal dan steeds over de volle f 1500 worden beschikt, terwijl over 1936 aan reiskosten vergoed is f 673,84 voor 51 cursussen. Men zou bij inwilli ging onbillijk worden in verband met het afwijzen van het eerste verzoek, terwijl de subsidie is gegeven in verband met de groote reiskosten op bet platteland. Geen subsidie. Ged. Staten stellen aan de Frov. Staten voor afwijzend te beschikken op het ver zoek van het Comité voor Zeeuwsch- Vlaanderen ter bevordering van bet huis- houdonderwijs te Hulst om een subsidie te verleenen van f 50 per plaats, waar huisboudonderwijs is of zal worden inge steld, tot een maximum van f 1500. Ged. Staten meenen, dat, ofsohoon het Comité met het oprichten van deze cur sussen wel een dringend sociaal werk op bet oog 'heeft, de ontvangen adviezen de Staten wel overtuigd zullen hebben, dat het niet geWensöht is, dat de provincie door het verleenen van subsidie, het stichten van dergelijke cursussen in de hand werkt, omdat: le er op deze wijze, zonder eenige sa menwerking met andere organisaties, wéér een nieuwe vorm van ihuishoudon- derwijs in het leven wordt geroepen en de mogelijkheid daardoor bestaat, dat er tegen elkaar in wordt gewerkt, betgeen het huishoudonderwijs niet ten goede kan komen (er zijn al landbouwhuishoud- cursussen, meer voor burgermeisjes van bet platteland en in hoofdzaak voor boe rendochters en z.g, voorliohtingscursussen speciaal opgericht met het doel de vrou wen uit gezinnen voor te lichten). 2e. Er voor zoodanige cursussen geen enkele waarborg voor deugdelijkheid be staat, daar deze cursussen niet aan de wettelijke voorschriften van 'het Nijver heidsonderwijs onderworpen zijn. Zeven Duit se'he soldaten gefusilleerd. Te Duisburg zijn, naar thans bekend wordt, op den lsten Juni des middags om drie uur zeven Duitsche soldaten doodgeschoten. Even voor drie uur kwam een transportwagen van het leger in groote vaart voor de groote poort van de politiekazerne Neudorf-Wedau aan. Uit den wagen sprongen twaalf sol daten met de bajonet op het geweer zij vormden een haag tot aan de poort. Daar op stegen zeven soldaten zonder sabel, zonder koppel of kepi uit den wagen; de schouderbedekkingen hingen verscheurd aan bun jas. Doodsbleek gingen zij de poort van de kazerne binnen. Zoo vlug kon dit alles niet geschieden of een tamelijk groote menschenmenigte drong voor de poort opeen, die door de politie met geweld werd verwijderd. Spoe dig na aankomst van de gevangenen klon ken van de binnenplaats van de kazerne de schoten van het executie-peleton de zeven soldaten werden doodgeschoten. De reden van de executie is onbekend. Bo vendien waren alle mogelijke voorzorgs maatregelen genomen om te verbergen tot welke leger-afdeelingen de soldaten be hoorden. Boerenwagen aangereden. Twee gewonden. Te VeurLeid- schendam is een boerenwagen bestuurd door den landbouwer v. d. S., naast wien diens broer gezeten was, aangereden door een vrachtauto. Beide personen werden van de bok geworpen en bekwamen eenige kwetsuren. Het ongeval moet zijn ontstaan doordat de vrachtauto te veel links aanhield. Ongeil uk op onbewaakt en overweg: Gistermiddag is de dertien jarige 'S. Dekker uit Heerde, door onop lettendheid, met zijn fiets op den onbe- waakten overweg tegen een passeeren- den trein gereden. De jongen bleef be wusteloos liggen en is, in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. B ij a a n r ij d i n g gedood. Op de brug over de Admiralengracht te Amsterdam is gisterenmiddag een ruim zestigjarige vrouw, die weifelde bij het oversteken, door een personenauto aan gereden. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij eenige oogenblikken later over leed. Kokende koffie overhet lichaam. In een onbewaakt oogenblik trok het 1%-jarig zoontje van den arbei der H. te Nieuwe Pekela, een koffiepot van een petroleumstel, met het noodlottig gevolg, dat de kokende inhoud over het lichaampje stroomde. In het ziekenhuis te Winschoten is de kleine aan de be komen verwondingen bezweken. •Verduistering' te Arn- 'h e m. In ons nummer van gisteren werd een bericht opgenomen, waarin melding wordt gemaakt van een verduistering van f 1200 ten nadeele van den Cthr. metaal- bewerkersibond. De arrestant, waarvan sprake was, is echter niet de penningmeester van de af- deeling Arnhem van genoemden bond, maar van de afdeeling Arnhem van den Ned. Bond van Ghr. Fabriefcs- en Trans portarbeiders. Inval in een speelhol. De Haagsche politie heeft gisteravond een inval gedaan in een speelhol in de twee de Schuytstraat. Hier bevonden zich 10 personen, onder wie een dame, die op vermoeden van hazardspel, naar het hoofdbureau werden overgebracht. Elen roulette, bank en papier werden in beslag genomen. Faillissementen. Het fail lissement van A. Abrahams e, café houder en tuinder, wonende te Oost- kapelle, Curator Mr A. H. Kuipers, advocaat en procureur te Middelburg, is geëindigd met een eenige uitdeelingslijst, zonder eenige uitkeering aan de con currente schuldeischers. Het faillissement van E d. Daniël- s e, koopman in hooi, stroo en hout, wo nende te Middelburg, Curator M r F. B, Evers, advocaat en procureur, wonen de te Middelburg, is geëindigd na ge daan verzet tegen de uitdeelingslijst, met een uitkeering van 10.08 aan de con currente schuldeischers. Het faillissement van W. M. Gunst, koopman, wonende te Goes, curator M r H. C. J. Z a a ij e r, wonende te Goes, is opgeheven wegens gebrek aan baten. Idem het faillissement van C. A. S c h ij v e, koopman, wonende te Schoon- dijke, curator Mr A. H. Kuipers, ad vocaat en procureur, wonende te Middel burg. Hooger beroep. Door J. M. F., 54 jaar, koopman en slager, wonende te Souburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 1 Juni 1.1., waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot f25 of 20 d. h. zuivert de huid van alle onzuiverheden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) Burgemeesters. Bij Kon. Besluit is met ingang van I Juli benoemd tot burgemeester van Muiden de heer T. G. D. Go ops, thans secretaris 'der gemeenje V e e r e. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemeester van Bresfcens Mr J. P. Drost, gdboren II Febr. 1908 en volontair ter secretarie van Lelkkerkerk. De bouw van nieuwe schepen voor de Zeeland nog niet definitief. VLISSINGEN. Deizer dagen zijn weer berichten gepubliceerd, dat door de Mij. Zeeland thans definitief de opdracht tot den bouw van twee nieuwe schepen zou zijn gegeven. Naar wij vernemen is dit niet juist Een definitieve opdracht heeft nog niet plaats gehad en kan nog niet plaats heb ben zoolang het betreffend" wetsontwerp nog niet door de Kamer is behandeld cn aangenomen. Omhoog gevaren. VLISSINGEN. Een van Antwerpen ko mend Russisch stoomschip is vannacht omhoog gevaren bij Kaapduinen. D'e sleepboot Goliath moest onverriclderzake terugkeeren. Het schip is vanmorgen op eigen kracht vlot gekomen. Ontheffing van 't verbod van gouduiivoer. AMSTERDAM. De Nederlandische Bank deelt mede, dat zij, daartoe gemachtigd ■door den Minister van financiën onder de gegeven omstandigheden bereid is -onbe perkte ontheffing te verleenen van het verbod van uitvoer van gouden munten en gouden munten-materiaal, vervat in het K. B. van 26 Sept. 1936, no. 52, waarbij wettelijke grondslag werd verleend bij de wet van 30 Sept. 1936, Stbl. no. 101. Aanvragen om ontheffing als boven bedoeld, behooren schriftelijk te worden ingediend bij de Hooge Kamer van de Nederlandsche Bank, afd. secretarie. Intern. Landbouwcongres. DEN HAAG. Heden is alhier onder groote belangstelling van tal van autori teiten het 17e intern, landbouwcongres geopend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt een vertegenwoordiger van II M. de Koningin, Prins Bern'hard, de Mi nisters Go-lijn, Deckers en De Graeff. Het woord werd gevoerd door de ministers Deckers en Golijn. Jeugdige dieven. EINDHOVEN. Sedert geruimen tijd werden op een sigarenfabriek alhier par tijtjes sigarillos en cigaretten vermist. De politie is er nu in geslaagd de schuldi gen te vinden, n.l. vijf jongelui van 15 tot 18 jaar, die op de fabriek werkzaam zijn. Zij 'hebben in totaal voor eenige bon derden guldens aan rookartikelen ont vreemd. Tegen hen is proces-verbaal op gemaakt, terwijl de 19-jarige v. d. M., verdacht van het opkoopen der gestolen partijtjes is gearresteerd. De spoorwegramp bij Woerden. AMSTERDAM. Het gerechtshof behan delde vandaag in hooger beroep de straf zaak tegen den 52-jarigen machinist der Ned. Spoorwegen H. J. S., den man die den sneltrein reed, welke in den avond van 7 October 1936 bij het station Woer den verongelukte. De advocaat-generaal eischte tegen den machinist wegens schuld aan het spoor wegongeluk bevestiging van het vonnis der rechtbank te Utrecht, doch veroor deeling tot 3 weken hechtenis inplaats van 3 weken gevangenisstraf. Ernstige aanrijding. HEERENVEEN. Vanmorgen is bij Nieuwebrug, gemeente Heerenveen, een personenauto uit Leeuwarden, die een vrachtauto wilde passeeren, op een tege moet komende vrachtauto gereden. De bestuurder van de personenauto verloor de macht over bet stuur, zoodat de wa gen over den 'berm vloog. In de auto za ten 3 personen uit Huizum. De bejaarde heer B. was er ernstig aan toe, hij 'had een schouder en beide bee- nen gebroken, zijn zoon werd ernstig aan het gelaat gewond. De chauffeur die 'n gebroken been en hoofdwonden had op gekropen, is evenals de beide andere hee-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3