LOUTERING. Gemeenteraad van Goes. Uit de Provincie PUBLICATIE ERNSTIGE VERKEERS ONGEVALLEN. Naar de K.N.A.C. vernam zullen maan delijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek, voor het eerst over de maand Mei, globale cijfers worden gepubliceerd met betrekking tot de ernstige verkeers ongevallen (dooden en ernstige gewon den). Destijds heeft de K. N. A. C. aan den Directeur-Generaal van het Centraal Bu reau voor de Statistiek verzocht tot de zen, thans genomen, maatregel te willen hesluiten aangezien zich meer en meer de behoefte doet gevoelen aan verkeers ongevallenstatistieken op korteren termijn dan een jaar, zooals thans gebruikelijk is. De K.N.A.C. verwacht, dat aan een der gelijke wijze van publiceeren, vooral als er nog zeer korte wenken worden bijge voegd en een vergelijking wordt getroffen met de analoge periode van het vorige jaar, stellig een groote psychologische waarde mag worden toegekend. HET AGRARISCHE CONGRES OP SCHEVENINGEN. De tentoonstelling van Nederlandsche landbouwproducten. Vandaag is in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Bernhard het internatio nale agrarische congres, dat te Scheve- ningen gehouden wordt, geopend. Tevoren waren reeds een paar ver wante congressen gehouden; dat der che mische landbouwindustrie, en dat der suikerbieten-producenten. Tegelijk met het congres worden ook in ternationale landbouw-demonstraties ge houden. Het grootste aantal deelnemers is na tuurlijk uit het eigen land gekomen. Ne derland staat vooraan op het gebied van de agrarische ontwikkeling. Men heeft dat den buitenlanders aanschouwelijk wil len bewijzen door een kleine, maar 'bij zonder keurig ingerichte tentoonstelling van Nederlandsche landbouwproducten. Het is eigenlijk niet veel meer dan één stand, maar het essentieele van den Ne- derlandschen landbouw komt er toch mooi voor den dag: de zuivel en de zaden. Men ziet er onze beroemde „volvette" in allerlei verpakkingen en formaten. Dat de pootaardappelen niet ontbreken spreekt van zelf. Daarbij: vindt men de documenten van den keuringsdienst. Van vlas en wol is ook -heel wa.t werk ge maakt. Van het vlas wil men vooral de qualiteit van het zaad laten zien. Wat de wol betreft kan men zelfs een fraaie de ken bewonderen, geheel van Nederland sche wol, en een goed uitziende licht grijze stof. Kamercandidaat verlaat de N.S.B. Naar de „Geld." verneemt, heeft de heer M. F. L. H. Welters te Tegelen zich thans teruggetrokken uit de Nationaal- Socialistische Beweging. D'e 'heer Welters stond als No. 11 op de candidateniijst der N.S.B. voor de jong ste Kamerverkiezingen. (Slot.) Wijziging marktgeld. Dhr V i s s c h e r vindt het idee van abonne ment heel simpel. Men vindt het overal toegepast (in de havens, tot zelfs bij den barbier). De voorzitter wil de zaak breed zien. De marktkooplieden verkeeren in minder gunstige omstandigheden. Spr. komt er tegen op, dat hier een scheiding wordt gemaakt tusschen menschen van binnen en buiten Goes. Bij de ventver gunningen 'heeft de minister van binnen- landsche zaken bezwaar gemaakt tegen deze onderscheiding. D'it bezwaar geldt ook hier. Eén van de oorzaken van de economische ellende is het eigenbelang. We moeten daar niet aan mee doen. We trekken de menschen graag naar Goes, maar dan moeten we het ook kunnen hebben, dat anderen hier hun brood ko men verdienen. D'e barrières moeten zoo laag mogelijk gehouden worden. We moeten ons op wat hooger standpunt stellen. Weth. de Roo wijst er op, dat de marktverordening reeds onderscheid kent tusschen stadgenooten en niet-stadgenoo- ten. Wanneer de marktkooplieden aan- F E U S L LETON 42.) o— „Wat moet ik toch met al dien rom mel beginnen?" „Verkoop wat je niet noodig hebt," lachte Loveday. „D'at is de meest prac- tische raad, dien ik je kan geven. An dere bruidjes zouden blij! zijn met zoo veel cadeaux." „Maar als er dan zooveel bij is, wat ik niet kan gebruiken," mopperde Enid, ter wijl een ontevreden rimpel haar voor hoofd ontsierde. „Do had daarvoor in de plaats liever een paar kostbare dingen, b.v. een paar mooie juweelen, of een flinke cheque of de mooiste auto, die er voor geld te krijgen is. Ik ben tenminste maar blij, dat Raymond zoo verstandig is geweest om me een cheque te sturen. Ik was al bang, dat hij me een familie bijbel zoul aanbieden." „Ik vermoed, dat je wel gauw een auto zult hebben, als jullie hier komen wonen," zei Loveday luchtig. „Maar op je huwelijksreis zul je er toch wel geen noodig hebben." „Och, praat me er niet van, dat we hier gaan wonen!" riep Enid uit met een tragische beweging. „Het is alsof er dan toonen, dat het tarief te Goes onredelijk hoog is, dan is Spr. vóór verlaging. Maar dat is niet het geval. Men mag ze ker de belangen van de marktkooplieden vergelijken met die der winkeliers. Spr. gelooft niet, dat door handhaving van het tarief de marktkooplieden zullen wegblijven. Dhr R e e d ij k gelooft, dat we de marktkooplieden al aardig tegemoet ko men met de marktbestrating. Die moet ook betaald worden. Dhr G r u c q is tegen het maken van onderscheid tusschen Goessenaren en niet-Goessenaars. Interrupties: Dat is er nu eenmaal in de verordening. Dé voorzitter: D'at is me bekend. Maar Spr. komt op tegen de tendenz om kooplieden van buiten minder te laten profiteeren van verlaging dan anderen, tegen het voortdurend onderscheid maken tusschen stadgenooten en niet-stadge- nooten. Dhr Vermaire zou de tarieven wil len handhaven, vooral nu de markt wordt bestraat. Er is geen enkel motief om tot verlaging over te gaan. Dhr Eckhardt wil wel een abonne mentsprijs, die allen bevredigt en wil daarom de kwestie aanhouden. D'e voorzitter en de heer V i s - s c h e r vinden dit voorstel een simpele kwestie. Maar ze wordt vertroebeld. D'hr V i s s c h e r wijst er op, dat er Goessenaren zijn, die 's Donderdags op de markt te Middelburg staan. Vele Goes- senaars trekken er 's morgens op uit om in de omgeving artikelen te verkoopen, die daar ook verkrijgbaar zijn. Laat men toch hieraan ook denken. Het gaat er alleen om: is een abonne ment billijk voor 'hen, die hier elke week komen? Volgens Spr. wel. Dhr d e R o o merkt op, dat de meeste kooplieden niet-ingezetenen zijn. Als men nu het marktgeld gaat verlagen, gaat men niet-stadgenooten bevoordeelen, terwijl men niet aantoont, dat dit nood zakelijk is. Spr. is niet tegen een abon nementenstelsel, als dan maar in totaal het bedrag aan marktgeld gelijk blijkt. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen (voor dhrn Grucq en Visscher). Wijziging belasting op ver- ma k e 1 ij k h e d e n. Ingekomen zijn nog een tweetal adressen van vereeni- gingen, waarin bezwaren worden ont wikkeld tegen het voorstel van B'. en W. en geprotesteerd wordt tegen de be wering van B. en W., dat sommige ver- eenigingen er een tactiek op na hou den om de verordening te ontduiken. Dhr De R o o wijst op de moeilijkheid van de kwestie der donateurskaarten. Een regeling, die voor allen billijk is, is heel moeilijk te treffen. De vereenigingen kunnen nu voortaan kiezen: een speciale belasting voor hun donateurskaarten of de gewone belasting. Maar bovendien kan elke vereeniging haar donateurs nog in categoriën indee- len: nl. de donateurs, die wel en die niet de uitvoeringen bijwonen. Dhr Simons heeft principieel be zwaar tegen het heffen van belasting op donateurskaarten. Wel is het billijk be lasting te betalen, als een donateur een uitvoering bezoekt. Dhr Visscher vraagt of er werke lijk geknoeid is door sommige vereeni gingen. Weth. De R o o antwoordt, dat geen namen genoemd zijn. De absolute indruk bestond bij B. en W., dat er geknoeid werd. Verder zegt spr., dat toepassing van het systeem-Simons voor vele vereenigin gen verslechtering zou beteekenen. Wat de heer Simons wil, kunnen de vereeni gingen krijgen. Ze hebben de keus. Dhr Simons handhaaft toch zijn principieele bezwaren. De gemeente heeft niet het recht donateurskaarten te be lasten. Weth. De R o oDie worden niet be last. Dhr Vermaire vindt het een be zwaar, dat voor alle donaties f0.25 moet worden betaald. Spr. wil van donaties tot fl fO.10 heffen. B. en W. nemen dit over. Dhr Laport vreest voor ontduiking door onnatuurlijke groei van de groep werkende leden. Verder vraagt spr. of een domper gezet wordt op al mijn eer zuchtige en schitterende plannen. Kun jij' je mij voorstellen, genoegelijk en te vreden levend op een saai en eerbied waardig landgoed; terwijl ik me nergens anders meer voor interesseer dan voor mijn gasten en mijn personeel?" „En voor je man en kinderen," vulde Loveday glimlachend aan. Onverschillig lachend antwoordde Enid: „Vermoedelijk zullen mijn man en ik wel niet dikwijls ons vermaak zoeken in el- kaars gezelschap; We zouden ons en el kaar spoedig ontzettend gaan vervelen. En van harte hoop ik, dat ik nooit kinde ren zal krijgen. In zou niet aan trouwen gedacht hebben, als ik wist, dat ik daar door een slechtere gezondheid zou kun nen krijgen, ik me uit het gezelschapsle ven zou moeten terugtrekken, veel zou moeten lijden en daarna alle drukte en zorg op me zou moeten nemen, die het verzorgen van een kind met zich mee brengt." „Toch aanvaarden vele vrouwen de mogelijkheid van dat alles, wanneer zij trouwen," zei Loveday peinzend. „Ik dacht dat vrouwenliefde in staat was om elk offer te dragen." „Dat kan wel zijn; ik weet het niet. In ieder geval ben ik niet heldhaftig ge noeg om terwille van de liefde alle mo gelijke kwalen te ondergaan. Ik heb veel een jaarfeest van een jongelings- of meisjesvereeniging onder de groep ver makelijkheden valt, als er een voordracht of muziek wordt gegeven. Dhr Visscher pleit voor aanhou ding van het voorstel. De redactie kan heel wat eenvoudiger zijn. Weth. D e R o o ziet ook de moeilijk heid van de werkende leden. Wanneer hier misbruik wordt gesignaleerd, zullen weer andere maatregelen noodig zijn. De door den heer Laport bedoelde feesten vallen voortaan inderdaad onder de be lasting, omdat er in de toekomst geen sprake meer zal zijn van publieke vermakelijkheden. Spr. gaat accoord met aanhouding. De voorzitter ook, mits de verorde ning in principe nu wordt aangenomen. Voor redactioneels wijzigingen zal de verordening later nogmaals aan de orde worden gesteld. De verordening wordt met 9 tegen 2 et. (tegen dhrn Simons en Hollestelle) aangenomen. Verandering van deuren aan het Schuttershof. De fin. commis sie is niet overtuigd van de noodzakelijk heid hiervan. De voorzitter acht het noodig, dat er een deur komt, waardoor een normale auto (voor een tentoonstelling) kan bin nenrijden. Juist in dezen tijd moet de gemeente zorgen voor dergelijke verande ringen en waken tegen verachterlijking. Dhr Vermaire acht het voldoende een stuk uit de deurpost te zagen, wat er weer ingeschroefd kan worden. Zoo- iets zag bij ook elders. Weth. De Roo acht dit onvoldoende gezien de groote modellen auto's. Voor de derde maal is nu een auto-tentoonstelling aangevraagd. B. en W. achten deze verbetering ook voor andere dingen noodzakelijk. Dhr Hollestelle wil zoo mogelijk de kosten op den huurder verhalen, zoo- aJls in de practijk meer gebeurt. De voorzitter wil er alles op zet ten, dat de huur binnen komt. Spr. vreest, dat de exploitatie anders niet zal mee vallen. Dhr Laport vindt het bedrag van f400 abnormaal hoog. De voorzitter zegt toe een goed- koopere overweging te zullen onderzoe ken. Het voorstel wordt aangenomen. De andere voorstellen der agenda even eens. Rondvraag. Nadat de voorzitter mededeeling heeft gedaan over den uit slag der aanbesteding van de havenwer ken vraagt dhr Eckhardt naar den toestand in bepaalde café's. De voorzitter antwoordt, dat de sfeer in het café „De witte ballon" na den moord, die daar heeft plaats gehad, ook onder den nieuwen exploitant nog niet in orde is. Spr. zal dan ook voor dit café geen vergunning geven voor verlen ging sluitingsuur, dansmuziek enz. De damesbediening, waartoe men in sommige café's is overgegaan, en die een attractie is voor 'jongelui, acht spr. niet gewenscht. Spr. heeft zich hier omtrent tot den Minister ge wend, die deze damesbedie ning in de café's heeft verbo den. Wil nu een café-houder hiertoe overgaan, dan moet hij eerst vergunning aan den burgemeester vragen. Waar spr. hiervan in het algemeen geen voorstan der is, zal hij alleen in zeer bijzondere gevallen hiervoor toestemming geven. Dhr Laport klaagt over de stinkende Westvest, waarnaar de voorzitter een onderzoek zal doen instellen. Dhr Vermaire informeert naar dé stoep-etalages. De voorzitter ant woordt, dat hier een proef-proces han gende is. Dhr Vermaire vraagt beter politie toezicht op het fietsen in de Papegaai straat. Dat wordt door den voorzitter toe gezegd. Hierna sluiting. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. meer behoefte aan het vleiende huldebe toon van de groote massa, dan aan de eentonige plichten van het gezinsleven." „Maar waarom trouw je dan?" waagde Loveday te vragen. „Je kunt, als je on getrouwd bent, veel beter je eerzuchtige plannen betreffende je beroep verwe zenlijken." „Ja, dat weet ik, maar Bertram heeft zoó lang volgehouden en zoó lang ge tracht me te winnen, dat ik in een zwak oogenblik toegegeven heb. En dan, hij is rijk en ik vind het prettig te denken, dat ik niet afhankelijk ben van Fortua's grillen. We zullen nu een heerlijk jaar van reizen hebben en dan zal ik hoogst waarschijnlijk wel terugkeeren in het le ven, dat ik zoo liefheb. Ik ben er van overtuigd, dat bij het tooneel me een schitterend succes wacht en die kans wil ik niet misloopen." ,>Maar veronderstel nu' eens, dal je man er bezwaar tegen heeft, dat zijn vrouw zoo het voorwerp i3 van de be wondering van het publiek. Wat dan?" „Hij zal daardoor slechts nog meer zijln mooie vrouw op prijs stellen," lachte Enid vol vertrouwen. „Wacht maar eens af1" „Ja, de tijd zal alles leeren, zelfs of het wel verstandig is om met Bertram Norman te trouwen", zei Loveday met ongewonen ernst. „Je weet toch welke NEDERL. CHRISTEN-VROUWENBOND Landdag Gewest Zeeland West Noord-Brabant. Gisteren hield het Gewest Zeeland West Noord-Brabant van den Nederl. Ghristen-Viouwenbond zijn jaarlijkschen landdag te Breda. Begunstigd door goed weer was men uit verschillende deelen van Zeeland en West Noord-Brabant samengekomen om dezen Landdag by te wonen; er was veel belangstelling. De morgen vergadering, die in de Ned. Htjrv. Kerk te Ginneken werd gehouden, werd geopend door de presidente van 'het Gewest mej. J. J. Donner te Goes. Nadat gezongen was Ps 118: 7 sprak zij een openingswoord waarbij zij als uitgangs punt nam Lukas 12: 35. D'aarna werd het woord gegeven aan mevr. KnoppersValkenier, vice-presi- dente van het Hoofdbestuur, die als on derwerp had: „Eén ding doe ik, jagende naar het wit". Deze boeiende rede, waarin Spr. de noodzakelijkheid van het bestaan van den Ned. Ghr. Vrouwen Bond duidelijk uit eenzette, werd met groote aandacht aan gehoord. In de pauze werd een warme maaltijd gebruikt. D'e middagveigadering werd voortgezet in het heerlijke Mastbosch, waar Da v. Dijk, Ned. Herv. pred. te Breda, een leer zame rede hield over „Het Gewone". Nadat mevr. v. Kampen, pres. van Breda, een kort slotwoord gesproken had en nog gezongen was „Halleluja eeuwig dank en eere" werd deze zoo goed ge slaagde landdag met dankzegging door Da v. Dijk gesloten. De werkloosheid in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den bij de organen der arbeidsbemidde ling bedroeg gedurende de maand Mei 1937 in de gemeente Aardenburg 0, Axel 77, Biervliet 1, Breskens 19, Cadzand 1, Glinge 17, Eede 0, Graauw en Langen- dam 17, Groede 0, Hoek 27, Hontenisse 72, Hoofdplaat 2, Hulst 59, Koewacht 0, Nieuwvliet 0, Oostburg 2, Overslag 0, Philippine 30, Retranchement 0, Sas van Gent 68, Schoondijke 0, St. Jansteen 4, St. Kruis 2, 'Sluis 44, Vogelwaarde 38, Waterlandkerkje 0, Westdorpe 38, IJzen- dijke 0, Zaamslag 6, Zuiddorpe 14, Zuid- zande 0, Ter Neuzen 623. Totaal 1161, w.o. 203 landarbeiders. Middelburg. De Paardenmarkt bracht vandaag weer heel wat drukte. Te tien uur stonden 293 paarden aan de lijn, tegen verleden jaar 354, in 1935 269, in 1934 309 en in 1933 237 paarden. Ook waren er veel kooplieden. Er was een levendige handel. Onder de aangevoerde dieren waren ditmaal slechts twee veu lens en deze waren nog van minder goe de kwaliteit. Een noteering van veulens is dus dit jaar niet te geven. Een-jarige paarden gingen van f150f225 (v. j. f130f160); tweejarige f200f275 (v. j. f200f250); drie-jarige f225f 325 (f200f300); werkpaarden f250f450 '(f 150f 400). De vereeniging tolt bezoeken der armen ontving f 440 uit het Schorerfonds. Goes. Het e'talie eren op de stoepen. Zooals uit het Raadsverslag blijkt, is onlangs een proef-procesverbaal opgemaakt inzake het etalleeren van koopwaren op de stoepen vóór de win kels. Gisteren heeft de kantonrechter Mej. M. M. V., echtgenoote van J. L. T. alhier deswege veroordeeld tot f 6 boete of 1 d. h. Waar het hier een proef-proces be treft, is het wel "te verwachten, dat hier van in appèl zal worden gegaan. Ver dediger van verdachte was Mr G. M. Kegge, alhier. Vlissingen. Gisteravond hield het comité der G.K.W.O. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Marijs, wees er op, dat de G.K.W.O. de moeilijke crisisjaren goed is doorgekomen. Wij mogen ver wachten, dat nu er gelukkig een belang rijke opleving in onze stad is gekomen, het ledental zal toenemen. Spr. wees er op, dat in Februari a.s. geruchten er gaan over het losbandige leven, dat zijn vader geleid heeft en durf jij dan dit huwelijk wel aan?" „Och, waarom niet?" antwbordde het bruidje zorgeloos. Zijn vader is allang dood, die kan ons niets meer doen en op Bertram valt niets aan te merken." En toch heb je je zoo verzet tegen de gedachte, dat er tusschen zijn zuster en Raymond een vriendschap zou ontstaan, juist toen dat zoo zeer waarschijnlijk leek," zei Loveday met voorgewende on verschilligheid. „Och ja, maar, weet je, ik hield niet van haar. Ze stond veel te ver en te verheven hoven mij' en bovendien had ik iets anders voor Raymond. Die plannen hoop ik nu eerlang in vervulling te zien gaan." Beteekenisvol keek ze onder het spre ken Loveday in het blozende gezicht en daarna hing er even een pijnlijk stilzwij!- gen. D'an ging Enid vroolijk verder: „Arme Patricia. Het is wel hard voor haar, da/t haar broer nu juist met zoo'n vlinder gaat trouwen. Het speet me trou wens ook niets, toen ik hoorde, dat haar gezondheid haar niet toelaat de plechtig heid morgen bij te wonen." Oogenschijnlijk hoorde Loveday dit nieuws heel onverschillig en kalm aan, maar heimelijk was ze erg blij. Ze wilde morgen alleen schitteren in haar functie de Vereeniging 10 jaar zal bestaan, ge tracht zal worden bij deze gelegenheid een bijzondere avond te geven. Uit het verslag van den secretaris, den heer C. N. A. Vreke, bleek, dat in het afgeloopen winterseizoen 8 avonden wer den gegeven, die zich alle in een zeer druk hezoek mochten verheugen, 'behalve wat de lezingen betreft. Het ledental bedroeg op 1 Mei j.l. 947, tegen 956 op 1 Mei 1936. De gymnastiek-afdeeling verkeert in grooten bloei, evenzoo de afdeeling Wan delsport. Door beide sportafdeelingen werden verschillende prijzen behaald. Door den penningmeester, den heer P. A. Gillissen, werd financieel verslag uit gebracht. De iakomsten bedroegen f 1904.62, de uitgaven f 1852.48, batig saldo f52.14. Voor het steunfonds van den Christ. Besturenbond werd op de avonden een bedrag van fill gecollecteerd. Hansweert. Smokkelen. Dinsdag avond vonden de ambtenaren bij visita tie van de sleepboot „Zaan" een groote hoeveelheid eau de cologne, welke men trachtte frauduleus in te voeren. De boot en de eau de cologne werden in beslag genomen. Het personeel van de boot werd in de marechausseekazerne opgesloten. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werd het personeel gistermiddag weer vrijgelaten en de boot vrijgegeven. 's-Gravenpolder. Gemeenteraad. Woensdagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Een dankbetuiging is in gekomen van de familie wijlen E. Vor- mue voor de betoonde 'belangstelling. De conversie van de leening groot r-21.500 k 3% pet. wordt goedgekeurd. Aan den heer D. P. Prumers wordt eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burg. Stand, met dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Benoemd wordt als ambte naar B. S. dhr De Klerk. Thans kwam een voorstel van B. en W. om dhr van Me eren donk te 'benoemen als bezoldigd ambtenaar B. S. Weth. Ver hulst wil hierover het woord. Dat voor stel is ingediend toen B. en W. nog niet wisten wie benoemd zou worden. Nu staat de zaak anders. Ons beginsel brengt mee, dat er brood zij voor den eter en zaad. voor den zaaier. Al de boter aan één man geven is niet verstandig. Boven dien als men ziet dat verleden jaar te Grijpskerke tegen den wil van den Raad een volontair op de secretarie gesala rieerd is op kosten der gemeente, is het ook tniet voorzichtig den burgemeester met werkzaamheden te overladen. Daar na wordt dhr De Klerk benoemd met 4 stemmen (tegen dhrn Vermue, Blok en De Schipper). Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt benoemd dhr Joh. de Dreu met 3 stemmen '(dhr A. Bakker krijgt 2 stem men en 2 blanco). De onderwijzerswoning wordt weer voor 2 jaar verhuurd aan het hoofd der school. Bij de rondvraag informeert weth. Hoogesteger of de burgemeester art. 84 der politie-verordening handhaaft op de voetbalterrein. De voorzitter meent als geen entree geheven wordt, dat hij dan geen recht daartoe heeft. Dhr Riemens vraagt wat moet er dan nog gebeuren De voorzitter zegt, ik be hoef deze bespreking niet toe te laten, het is politie-zaak. Weth. Verhulst zegt: Het gaat wel ter dege om te handhaving van art. 84 der politie-verordening en de handhaving van de Zondagswet. De voorzitter zegt een on derzoek toe en zal de politie er op attent maken. Bij de rondvraag vraagt dhr Blok of het niet mogelijk is dat in den zomer de straatlantaarns ook branden. De voorzit ter zegt een onderzoek toe naar de kosten. Daarna sluiting. Wolfaartsdijk. In voltallige raadsver gadering van Woensdag werd overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten in hunne handen te stellen een verzoek van de middenstan dsvereeniging „Ons Belang" om plaatsing van een of meer urinoirs in de gemeente, alsmede een verzoek van het waterschap Oud- Wolfaartsdijk om een bijdrage in de kos ten van het teren van den Noorddijk, teneinde dit zoo noodig na overleg met als bruidsmeisje en ze wilde Raymonds ttewonderipg met geen enkele concur rente deelen. Onverschillig vroeg ze: „Wat scheelt juffrouw Norman eigen lijk? Is ze werkelijk ziek?" Vermoedelijk een zenuwoverspanning, die ze zich op den hals heeft gehaald door de overdreven toewijding, waarmee ze de een of andere arme leerares ver zorgd heeft, die gestorven is aan een kwaadaardige, sleepende ziekte. Ze zag er werkelijk slecht uit, toen ik haar op gezocht heb in het ziekenhuis. Ze was een schim van wat ze geweest is, alle uiterlijke schoonheid, die ze vroeger nog bezat, is nu verdwenen." „Ik wist er heelemaal niets van, dat je haar opgezocht hebt," zei Loveday vol be- belangstelling. „Anders heb je altijd zoo'n afkeer van zieke menschen. Hoe kwam je daarbij' om naar haar toe te gaan?" „Otoh, Bertram wilde het beslist; hij dacht, dat ik haar zou kunnen overhalen, weer wat energieker te worden, opdat ze zoodoende nog bijl ons trouwen tegen woordig zou kunnen zijln. Maar ik heb mij die moeite gespaard, want op mijn feest begeer ik heusch niet zoo'n geest, als zij is." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2