De Koninklijke Familie heeft Amsterdam verlaten. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Kortgerm. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de Raad. De heer Boot was wegens ziekte afwezig. De zwemclub „De Zandkreek" deed be richt, dat ze de verkregen subsidie niet kon aanvaarden. B. en W. stellen voor f 300 weer beschikbaar te stellen voor het onderhoud der wegen. Op de begrooting '37 was een post van f 1425 uitgetrok ken voor het onderhouden der wegen. Er is thans f 1313 verwerkt. Er werd met alg. stemmen besloten f300 te voteeren voor het onderhoud der wegen, welk be drag voor dagloonen beschikbaar gesteld zal worden. B. en W. stelden daarna voor een be drag te voteeren voor verbetering van den Westweg. B. en W. zijn n.l. van plan, de verbeterde Langeweg en de daar op aansluitende Westweg over te dragen aan de provincie. De Westweg (weg bij A. Markusse, richting Colijnsplaat) moet dan evenwel naar behooren liggen en op nieuw bestraat worden. De beeren Knuist uit Goes zullen 'dit werk uitvoeren. Er werd besloten f 300 beschikbaar te stellen voor verbetering van den Westweg. Er volgde daarna een bespreking over het uitdiepen van de haven. Besloten werd om, zoodra er werkloozen in de ge meente zijn, het werk te doen uitvoeren. De voorzitter deelde mede, dat naar alle waarschijnlijkheid goedkeuring door den Minister zal worden verleend, inzake de te bouwen landbouwhuishoud- school. Verder deelde hij mede, dat er een ver gadering gehouden is met vertegenwoor digers uit polderbesturen over het onder houd der wegen. Het resultaat dezer be spreking is geweest, dat getracht zal worden om den weg naar Kats tot de grens dezer gemeente te verharden met een klinkerbestrating van 3Vs m. breedte. De beeren deden toezegging om in verga deringen van hun polders te trachten 2/3 van de kosten beschikbaar te stellen. De Koningin naar Het Loo. Prinses en Prins naar Soestdijk. Met een extra-trein, die te 16.10 uur van het Centraal Station vertrok, heeft de Koninklijke Familie gistermiddag de 'hoofdstad verlaten. Den laats ten dag van haar bezoek aan Amsterdam is de Koninklijke Familie niet meer uitgereden voor het afleggen van bezoeken. Er was dan ook in de stad weinig merkbaar van een buitengewone drukte. Tegen half vier reden een la daumont bespannen calèche en enkele hofrijtuigen voor 't gevolg bij het paleis voor. Recht te genover den ingang van 'het paleis had de stafmuziek van het 5e regiment infanterie zich opgesteld en daarachter vormden de mannen Van de bereden politie met hun zware berenmutsen getooid met de oran je cocarde, een front, dat van de eene zijde van den D'am naar de andere reikte Om kwart voor vier klonken korte he velen over den Dam. Terwijl de stafmuziek het Wilhelmus deëd klinken, versohenen H. M. de Konin gin en het Prinselijk Paar aan den paleis- ingang. Vrijwel onmiddellijk zette de stoet, vooraf gegaan door de rijtuigen van den hoofdcommissaris van politie, den heer H. J. Versteeg en den burgemeester van Amsterdam, Dr W. de Vlugt, zich in beiweging. Aicihter de Koninklijke calèche sloten zich de manschappen van 'de bereden militaire politie aan. Daarachter volgden da overige koetsen met de leden van het gevolg. Een uitbundig gejuich, dat opsteeg uit de dichte hagen van belangstellenden, die op den Dam en het Damrak langs den rijweg stonden, vormde het „vaarwel en tot weerziens", waarmede de Amsterdam- sohe 'burgerij van de Koninklijke Familie afscheid nam. Vóór het vertrek van de Koninklijke Familie van het Paleis op den 'Dam, heeft de burgemeester, Dr W. de Vlugt, H. K. H. Prinses Juliana een exemplaar in goud aangeboden van den penning, welke aan de Amsterdamfiche schooljeugd hij het huwelijk van de Prinses en den Prins op 7 Januari j.l. was uitgereikt. H. K. H. heeft dit geschenk gaarne willen aanvaar den. Om vier uur stond op het eerste per ron een extra-trein, bestaande uit twee A!B-wagens en een goederenwagen, waar mee de Koningin, de PrinseiS en de Prins naar Baarn zouden vertrekken. Op net perron stond een detachement matrozea met de Marinekapel aangetreden; op het tweede perron stond -het zwart van de mensohen, die de Koninklijke Familie bij 'haar vertrek een afscheidsgroet wilde brengen. EVen vier uur betrad Hare Majesteit, die gekl'eed was in een blauwgroen toilet, met de Prinses, gekleed in het lichtblauw, en de Prins in groot tenue der huzaren, ■het perron. Hare Majesteit werd bege leid do'or den ondercommandant van de Marine te Willemsoord, vice-admiraal T. W. Kruys. Nadat Hare Majesteit, de Prinses en de Prins de eerewacht geïnspecteerd had den en 'het Wilhelmus gespeeld was; be gaf de Koninklijke Familie zich naar den gereedstaanden trein. Voor Wet geopend coupévenster onder hielden de Koningin en de Prinses zich nog enkele oogenblikken met den burge meester, waarna te vier uur tien precies de trein zich in beweging zette. Een luid hoera steeg op; een „Leve de Koningin", dat gevolgd werd door oen „Leve Prinses Juliana" en een „Leve Prins Bernhard", werd door alle aanwezigen enthousiast ingezet, De Koningin en ook de Prinses dankten wuivend eenige oogenblikken waarna de trein spoedig het station was uitgereden. De „Gelderland" liet zijn 35 schoten hooren. De Koninklijke Familie had Amster dam verlaten. Onder groote belangstelling is de Ko ninklijke Familie te Baarn gearriveerd. Toen de trein met de beide standaards op de locomotief te 4 u. 50 langzaam bin- nenstoomde, was 'het geheele Stations plein met een geestdriftige menigte ge vuld. Het eerst verliet H. M. de Konin gin het salonrijtuig. In de hand droeg zij een bouquet anjers. Vervolgens verliet H. K. H. Prinses Juliana den trein, met een bouque/t rose anjers onmiddellijk ge volgd door Z. K. H. Prins Bernhard. De Koninklijke Familie begaf zich daarop in de voor haar bestemde wacht kamer, alwaar H. M. de Koningin, die dadelijk de reis naar Het Loo aanvaardde, op hartelijke wijze afscheid nam van het Prinselijk Paar. Daarna reden de auto's van het station weg. In de eerste auto die doorreed naar Apeldoorn, was de Ko ningin gezeten met een hofdame en in de tweede het Prinselijk Paar, nog een der de auto met leden der hofhouding volgde. Zoowel bij de aankomst op het perron als bij het vertrek van het Stationsplein werden de vorstelijke personen luide toe gejuicht. H. M. de Koningin arriveerde gister avond te zes uur per auto op het paleis Het Loo. Zij was vergezeld van een groot gevolg. Slechts eenige tientallen belang stellenden stonden voor het Paleis; zij wuifden H. M. hartelijk toe. Daarentegen hadden eenige honderden personen zich opgesteld voor het stafion te Apeldoorn in de mleening verkeerende, dat H. M. met den trein, die te 17.15 uur te Apeldoorn arriveert, zou aankomen, d'och tot hun teleurstelling arriveerde daar slechts H. M.'s adjudant. Felle brand te Rotterdam. Te Rotterdam is gistermiddag om kwart voor twee een felle brand uitgebroken in de N.V. voorheen Van Rietschoten en Go's electrische koffie- en pindabranderij, an nex handel in zuidvruchten, handel in bakkersartikelen, vischconserven en kolo niale waien aan de Maaskade. Dit ge bouw beslaat vier verdiepingen. D'e brandweer was onmiddellijk met veel ma teriaal ter plaatse. D'e oorzaak van den brand moet hoogst waarschijnlijk gezocht worden in het warmloopen van een pijp. D'e voorraden koffie, die op de derde verdieping lagen opgeslagen, heeft men met zeildoek afge dekt, in de hoop deze te kunnen behou den. De waterschade is groot. Ook de huizen in de omgeving hadden veel van het water te lijden. Met stroomen kwam het bluochwatei aan alle zijden langs de gevels naar beneden. Om half vijf kon men zeggen den brand te hebben bedwongen. De bovenver dieping is nagenoeg geheel uitgebrand. Cycloon woedt in Deli. Acht menschen gedood. Op de tabaksonderneming Namoe Tras si van de Deli-Maatschappij, nabij Bind- jei gelegen, heeft op 11 Juni een hevige cycloon gewoed. Het dak van de fermen- teerschuur werd afgerukt, waardoor de tabak, daar opgeslagen, door de invallen de slagregens belangrijk werd beschadigd. De schade is door verzekering gedekt. Acht personen zijn door den cycloon ge dood. Twee Maleiers, twee Maleische vrouwen en een Klingalees, die onder de boomen schuilden, zijn zwaar gewond. De laatste is later overleden. De cycloon nam verder zijn weg over Soengei Mentjirim, een tabaksonderne ming van de Arendsburg, waar een droogschuur werd platgeslagen. Daarna verdween de cycloon in de richting van Medan. (Aneta). Arbeider verongelukt. Gis termiddag is bij de werkzaamheden tot uitbreiding van het Olympisch stadion te Amsterdam een vijzel losgeraakt en ge vallen. Het 500 K.G. zware voorwerp kwam neer op een arbeider, wiens hoofd en schouder werden verbrijzeld. Veel geschreeuw en wei nig wol. Onlangs is bericht dat eenige arbeiders bij het uitbaggeren van een vaart te Grouw in Friesland een groote hoeveelheid oude gouden munten ter waarde van f3000 gevonden zouden heb ben. Het nader onderzoek van de politie heeft echter aan het licht gebracht, dat het geheele geval schromelijk is over dreven. Gebleken is, dat een der arbeiders, S. V., wonende te Boornbergum, biji het uit baggeren vier rijksdaalders heeft gevon den, van welke vondst geen aangifte is gedaan. Het is de politie gelukt het geld, dat V. te eigen bate bad aangewend, op te sporen. Tegen V. is wegens verduiste ring proces-verbaal opgemaakt. Doodelijk verkeersongeluk te Zwolle. Gisteravond heeft te Zwolle, op de D'eventerstraat een doode lijk verkeersongeluk plaats gehad. D'e on geveer 60-jarige E. V. wilde de straat oversteken. Hij schijnt hierbij niet vol doende te hebben uitgekeken, zoodat hij eerst op het allerlaatste oogenblik een zwaar met hout beladen tractor met aan hangwagen bemerkte. V. botste tegen den aanhangwagen en geraakte onder het voorste wiel, dat hem oyer de borstkas ging. De man was op slag dood, Met d.e noorderzon ver dwenen. Geiden van de poe- terijen verduisterd. Naar men verneemt, is de kantoorhouder der pos terijen te Bedum, de 52-jarige D. L., sinds gistermorgen voortvluchtig. Do man, zou dien morgen juist bezoek ont vangen van een inspecteur der posterijen die een controle zou instellen naar zijn financieel beheer. Elven voor de komst van den inspecteur is de kantoorhouder uit zijn woning ver dwenen. Dte burgemeester van Bedum heeft gis teravond per radio de opsporing van den man verzocht als verdacht van verduiste ring van gelden ten nadeele van de pos- terijen. Omtrent de grootte van het ver dwenen bedrag konden nog geen mede- deelingen worden verstrekt. De oorzaak van de trein ontsporing te Geldermalsen. Naar de „Tel." verneemt, heeft Zaterdag een enquête-commissie op het stations emplacement te Geldermalsen een onder zoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk met den trein die Maandagavond uit de rails liep. Het ongeluk is ontstaan, doordat de machinist met een snelheid van 90 K.M. per uur door de bocht op het emplace ment is gereden, terwijl de snelheid voor 'het geheele emplacement op 45 K.M. per uur is vastgesteld. De zware locomotief van het type 3.700 ontspoorde dientengevolge het eerst, waarna ook alle volgende rijtuigen uit de rails liepen. Dte machinist zal voor zijn ernstige overtreding van de reglementen discipli nair worden gestraft, afgezien nog van een eventueele strafrechterlijke vervol ging. /Door auto aangereden. On der de gemeente Voorschoten is de 45- jarig'e F. uit Dten Haag, die daar op de tram stond te wachten, aangereden door een plotseling naar rechts uitwijkenden, met steenen beladen vrachtauto. De heer F. is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis in Dten Haag vervoerd. Tegen een paal opgereden. Zaterdagavond is de 36-jarige aannemer M., woonachtig te Leiden, toen hij met tamelijk groote snelheid rijdende omkeek naar een auto, die hem wilde passeeren, tegen een lichtpaal te Sassenheim gere- den.Hij werd van zijn motor geslingerd en is naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij aan de beko men verwondingen is overleden. Doodelijke val. Gistermiddag is onder de gemeente Zuidwolde de land bouwer Van H. van zijn hooggeladen hooiwagen gevallen. Hij was vrijwel op slag dood. Inval in een speelhol te IJ muiden. De politie te IJmuiden heeft onder leiding van den commissaris een inval gedaan in een perceel aldaar. Reeds lang bestond het vermoeden, dat een aantal personen daar aan hazardspel deelnamen, waarbij soms vrij belangrijke bedragen omgingen. Nadat de politie zich toegang had ver schaft, werden in een kleine kamer op de eerste verdieping zeven personen aange troffen, zittende om een tafel, waarop nog eenig speelmateriaal lag. Alle aanwezigen werden overgebracht naar 'het politie bureau waar de verhoeren tot in den nacht duurden. Verschillenden hunner legden een volledige bekentenis af en eeni- gen werden daarna vrijgelaten. De overi gen, waaronder de organisator, zijn in het hoofdbureau ingesloten. Alles, ook het speelmateriaal is in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Motorrijwiel geslipt. Za terdagavond is een motorrijwiel te Jut- phaas geslipt. De duo-passagier, de 25- jarige H. uit IJsselstein, werd tegen den grond gesmakt. Hij liep een ernstige hersenschudding en andere wonden op, zoodat hij in het ziekenhuis te Utrecht moest worden opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Huldeblijk Dr Hoorweg. L.S., De Districts-Consultatie-bureau-arts in Zeeland, de heer A. J. Hoorweg, zal met Juli den dienst verlaten, dien hij zoovele jaren tot waardeering van ieder, die met hem in aanraking kwam, heeft vervuld. Hij heeft zich daarin vele vrienden en vereerders verworven, niet slechts door zijn kundigheden en zijn nimmer ver- flauwenden ijver in den strijd tegen de tuberculose, doch ook omdat hij voor zijn patiënten en hun omstandigheden een warme belangstelling gevoelde, die zij bij velerlei gelegenheid door woord en daad van hem konden ervaren. En niet het minst wellicht doordat hij zijn ongetwij feld zware taak steeds in allen eenvoud en bescheidenheid heeft vervuld, zich zelf wegcijferend en zijn persoon op den ach tergrond stellende daar, waar hem in alle redelijkheid een plaats in de allervoor- ste rij toekwam. Nu de heer Hoorweg vertrekt is zeker het oogenblik gekomen hem getuigenis te geven van de waardeering, die in breede kringen voor zijn werk en voor zijn persoon leeft, een getuigenis, waar aan hij zich bij vroegere gelegenheden steeds heeft onttrokken, doch die, nu hij Zeeland verlaat, als afscheidsgroet van allen met wie, of voor wie hij werkte, hem toch tot het hart zal spreken. In verband met het vorenstaande heeft zich pan fnmRA gevormd, dat zich ten doe' stelt den, heer Hoorweg een hulde blijk. aan te bieden, namens allen, die in zijn werkkring met he.m in aanraking kwamen. De Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer Jhr Mr J, W. Quar- les van Ufford, heeft zich bereid ver klaard het eerevoorzitterschap van dit Comité te aanvaarden. Het Comité wendt zich thans langs dezen weg tot hen, die met het gestelde doel sympathiseeren, met het verzoek de bijdrage, die men daarvoor wil beschik baar stellen, te willen storten op de post rekening van den derden ondergeteeken- de, 24607 Middelburg, onder vermelding „huldeblijk-Hoorweg". Indien te Uwer plaatse iemand zich met de inzameling van geld en handtee- keningen heeft belast, kan de bijdrage bij haar of hem worden afgedragen. 1) Het ligt in de bedoeling van het Comité de aanbieding te doen vergezeld gaan van een album, bevattende de namen van de genen, die hebben deelgenomen. Wij ver zoeken U Uw naam en voorletters bij de storting duidelijk aan te geven. Nader zal nog bekend gemaakt wor den, waaruit het huldeblijk zal bestaan en hoe dit aangeboden zal worden. Het Comité: Jhr Mr J, W. Quarles van Ufford, E'ere-Voorzitter; C. A. van Woelderen, Voorzitter; J. Broekhuijsen, Secretaris-Penningm.; Mevr. A, G. v. d. HaveLucieer; Mr A. J. v. d. Weel; J. C. Paap; Dr J. M. Planteijdt; J. G. Bantjes; A. D. F. van der Wart; Mr R. M. van Ddsseldorp; P. A. Staal; Dr J. B. F. van Gils; Jhr W. Z. van Teijlingen; W. Berdenis van Berlekom; Mej. Schui- leman; Dr G. F. Koch; L. Weijl; C. Griep; W. W. Stevens; W. H. Ittmann; Dr J. Tazelaar; A'. P. Smitt; A. Risseeuw; H. M. de Munck. 1) Te Arnemuiden: Dhr J. P. Israël. Te Breskens: Zr A. IJsenbrant. Te Middelburg: H. M. de Munck, Ja cob Catsstr. S 92a. Te Goes: Zr G. ten Hoeve en dhr I. Gunst. Te Burgh en Haamstede: Mej. P. T. Lemson, Burgh. Te St. Maartensdijk: Zr C. Vellekoop. Te O1.- en W.-Souburg: Dhr Kasteleijn, v. Teijlingenstr. 1. Te Heinkenszand: D'hr A. Risseeuw. Te Kruiningen: Dr J. Nieuwenhuijze. In de overige gemeenten: De Secretaris der plaatselijke Ver., of de Wijkzuster LET OP DEN COLORADOKEVER. Ten tweede male wordt in dit seizoen een beroep gedaan op de medewerking van alle verbouwers van aardappelen en in het bijzonder van die in de provinciën Zeeland, Noord-Bi abant en Limburg, om met aandacht hun aardappelgewas te on derzoeken op de aanwezigheid van den Coloradokever en zijn larven. Het is nu eenmaal zoo, dat dit insect, als het uit België naar ons land komt, zich niet bij ons aanmeldt, maar dat het zich stilletjes in ons aardappelgewas ves tigt, daarin eieren legt waaruit de rood achtige larven komen, die het loof zoo sterk kunnen beschadigen. Wij moeten dus zelf nauwkeurig op het aardappelloof letten om te zien of wij de ronde geel en zwartgestreepte kever, de roodachtige lar ven met opgezwollen achterlijf of de door deze veroorzaakte bladbeschadiging kun nen waarnemen. Iedereen weet nu wel, van hoeveel be lang het voor onze aardappelteelt en vooral ook voor onzen uitvoerhandel van land- en tuinbouwproducten is, dat wij den Coloradokever, zoodra hij hier ergens voorkomt, onmiddellijk en volledig uit roeien. De uitgebreide voorlichting die hierover gegeven wordt, de duizenden plaatjes die voorloopig nog slechts op alle scholen in de drie zuidelijke provinciën en op zeer vele andere plaatsen aanwezig zijn en waarop de kever en de larven op zeer duidelijke wijze zijn voorgesteld, zoo dat iedereen weet, waarnaar hij zoeken moet, wijzen wel op den ernst van den toestand. Maar het zijn vooral de aardappeltelers, die naar het insect moeten zoeken en daar het thans daarvoor het geschikte tijdstip is wordt dringend verzocht dat ieder, die aardappels verbouwt, minstens eenmaal per week zijn gewas nauwkeurig op het insect en op de verschijnselen, die op zijn aanwezigheid wijzen, onderzoekt. O'ok door de kinderen kan in dezen zeer nuttig werk verricht worden. Aan de op scholen enz. aanwezige plaatjes kan men duidelijk zien om welk insect het gaat. Zoodra iets gevonden wordt, dat daarmede overeenstemt, moet daarvan onmiddellijk aangifte gedaan worden ten gemeentehuize en moet een ambtenaar van den Plantenziektenkun- digen Dienst daarmede in kennis gesteld worden. Laat ieder zijn volle medewerking ge ven. In de provinciën Zeeland, Noord- Brabant en Limburg moet voorloopig minstens eenmaal per week elk aardap pelgewag nauwkeurig onderzocht worden. De sterfte onder de aankomende kuikens. Coccidiosis. In mijn voorgaand artikel over de werkzaamheden in Juni waarschuwde ik reeds tegen een der ergste kuikenziekten van het oogenblik de coccidiosis en daar wil ik nu op terugkomen, want de zorg om deze ziekte te voorkomen moet thans al onze aandacht vragen. Van de twee geesels der kuikens, de pullorum en de coccidiosis is de laatste naar mijn meening de ergste daar zij ten eerste een minstens even hoog sterfteper centage veroorzaakt als de pullorum, ten tweede echter oudere kuikens overvalt dis dus meer ffell asïöst- h*l>ba sa too derde door een kwaadaardige smetstof ve-oojzaakt wordt, die .iteh larg zoo ge- p/Mkeljijk niet laat bestrijden dan ;le meer gevoelige pullwum-baoil. De pullo- rum-bacil is betrekkelijk g..makkelijk op te sporen en te dooden, de coccidiosis- smetstof zit vrijwel overal waar kippen zijn en wordt juist door de z.g. ontsmet tingsmiddelen in haar ontwikkeling nog een bandje geholpen. De eenige remedie tegen deze ziekte, en dat zeg ik nu al vast aan het begin der bespreking, is absolute droogte, absoluut geen ontsmettingsmid delen gebruiken. Waarom dit zoo is zal ik later wel uitleggen. Geneesmiddelen tegen de coccidiosis bestaan er niet, kwakzalversmiddelen die de zaak veel er ger maken des te meer. Wie mijn raadge vingen begrijpt en opvolgt kan uit de ziekte komen en blijven, wie zijn toe vlucht neemt tot andere middelen zal veel schade lijden. Ik vermeld dit, omdat ik als het ware, wonderbaarlijk genoeg, gedwongen word op te treden tegen eeni ge personen die zelf het grootste belang er hij hebben dat het pluimvee gezond is. Het betreft n.l. voederhandelaren wier voer mogelijk niet voldoende concurree- ren kan tegen dat van anderen en nu uitgevonden hebben hun klanten met kwakzalverij van den wal in den sloot te helpen. Een is er zelfs die beweert zijn middel van een dierenarts gekregen te hebben. Het is niet onmogelijk dat een dierenarts hier en daar een advies en re cept verstrekt, maar zoodra dergelijke re cepten zonder behoorlijk onderzoek maar lukraak gebruikt worden, wordt dat kwakzalverij. Daar aan de Rijksserumin- richting de gelegenheid bestaat geheim middelen te laten onderzoeken werden in de afgeloopen maand op die manier een middel tegen pullorum en een paar tegen coccidiosis verwerkt en wat bleek? Het pullorum-middel was een verdunde op lossing van creosoot in alcohol, een der coccidiosis-middelen was een oplossing van kopersulfaat in verdund zwavelzuur en het andere was een oplossing van 80 pet. vette olie in een oplossing van een carbolachtige stof, absoluut waardelooze middelen, waarmede men geen enkel kui ken kan genezen. Het is jammer genoeg, dat in deze tijden dergelijke brutale spe culaties op de domheid van de pluimvee houders nog plaats vinden, of beter ge zegd plaats kunnen vinden. Trouwens juist vandaag kreeg ik bij' een paar aan coccidiosis lijdende kuikens weer een brief die iedereen, die de geva ren der coccidiosis kent eigenlijk de ha ren te berge doet rijzen en een akelig licht werpt op de ondeskundigheid van som mige vertegenwoordigers van werkelijk gunstig bekend staande voederfabrikan ten. „Mijn kuikens zijn opgefokt met op- fokvoer van Ik speur alles nauwkeu rig na en zet direct elk kuiken dat niet tierig is apart en controleer het een paar dagen (dat is werkelijk uitstekend). Nu komen er eenige gevallen voor van bloe derige ontlasting en enkele met witte diarrhee. Die bloederige ontlasting stelde de voederfabrikant me gerust, is de ont wikkeling der geslachtsorganen! Is dat juist? Zaterdag raadde hij mij aan, want nu zei hij' weer dat het wormen waren, om éénmaal per dag door het hardvoer een paar lepels slaolie te doen, daarna eens per week en dan per maand. Wat denkt u van dit middel?" Lezer, ik raad u aan, dezen voederfa brikant nooit meer op uw bedrijf toe te laten. Dit is een gevaarlijke ondeskundige. De ziekte is coccidiosis, waartegen U een volledig advies van de Rijksseruminrich- ting krijgt en waaraan iemand die ver stand heeft van pluimvee direct had moe ten denken en op onderzoek aandringen. DR B. J. C. TE BENNEPE. Nadruk verboden. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abouné's worden gezon den aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Juni: Meest matige NoordWestelij'ke tot Noordelijke wind, aanvankelijk zwaar be wolkt of betrokken, later opklarend, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 13 tot 'o avonds 14 Juni is in NoordHolland in de omgeving van Broek op Langendijk de weersgesteldheid gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. In Fries/- land eveneens, behoudens plaatselijk te weinig regen. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 58 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6