DE ZEEDW i BedrUfstoestand en arbeidsmarkt. TWEEDE BLAD Colportage en Evangelisatie. Uit de Provincie LOUTERING. Qcatis- lozen! FEU 8 L L ET O N. In het 1ste kwartaal van 1937 bleef de opleving In de nijverheid zich ontwikkelen. Zij, die zich met ingang van 1 Juli 1937 op „De Zeeuw" abonneeren, ontvangen de nog in Juni verschijnende nummers GRATIS. DINSDAG 15 JUNI 1937, Nr 214. Bs J. Domna van AnAem wijst in „De B'azuin" op den samenhang tusschen Evangelisatie en Christelijke politiek. „De stembus beeft gesproken. En wiel Keer ondubbelzinnig l Wij merken in de gebeurtenissen der laatste weken de ken nelijke leiding des ELeeren op. Het is ons wonderlijk te -moede. Hierover weid ik echter niet verder uit en in toekomstbeschouwingen verdiep ik mij niet. Maar ik ga nu een oogenblik te rug achter de verkiezing's'week. Wat een massa vexkieizingsleotuur werd ons in een laWine van strooibiljetten en kranten aan geboden! 'tWas vaak van een minder waardig sioort. Niemand zal er behoefte aan hebben een tuiltje distellen van dit veld te bewaren. Ons nuchter volk neemt in izijn overgroots meerderheid die din gen nu eenmaal niet voor honderd pro cent. Het is wel duidelijk gebleken, dat bijna zonder uitzondering juist zij, die het hardst hebben geschreeuwd en het meest op de hartstochten hebben gespe culeerd, er bekaaid zijn afgekomen. Wat wij evenwel niet mogen vergeten, is dat op sprekende wijze weer in 'hot licht is getreden, boe de volksopinie op velerlei iwijlze vergiftigd wordt en boe me nigeen voot infectie vatbaar iö. En daar bij niet minder, hoe tegenwoordig zoo'n beetje Christelijkheid in talrijke kringen opgeld doet. Zoo'n beetje christelijkheid, maar niet met den Christus als den -on- misbaren en volkomen Zaligmaker en als Koning der koningen tot middelpunt en niet melt de geloovige erkenning van het volstrekte geizag der Heilige Schrift als alles behe-ersichend -uitgangspunt. 'Zulk een christelijk humanisme kan de redding niet brengen. Welnu, daartegenover is het meer dan ooit no-odig te b 1 ij v e n werken. Daar aan kan ook de Evangelisatie meedoen door haar getuigenis. Met woord en daad. En hieronder reken ik óók, dat zij de Chrisitellijkepers zoekt te bevorderen. Evenals de Evangelisatie, waar zij voet aan wal krijgt, natuurlijk tracht ©en ge zin tot het Bijbellezen in huis te brengen en de ouders aanraadt om de kinderen naar -een Christelijke eoho-ol te zenden, ligt het -ook op haar weg om de dagelijk- scbe, geregelde, stelselmatige bearbeiding der geesten door een goed Chris telijk dagblad en door een goede Christelijke illustratie niet minder dan door goede Christelijke boeken l'e bevor deren. Waarom zou mien daarover niet mogen spreken in het Evangeliseerend huisbezoiefc, waar teelt pasi geeft? Ik ge-loof dat (het half werk is, als dit niet- ge-beuxt. Wij do-en veel aan traotaat-versprei- -d'ing. Het is uitnemend. Wij hebben goe de Evangelisatietbliadien. Uitnemend. Hoe meer zij verspreid worden, hoe beter. Doch vergeet het Chris- telijk dagblad niet! Dat komt elke dag terug, eWenlals een scheurkalen der voor telken dag een woO-rd 'heeft. En het biedt meer dan een kalender blaadje". N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ „DE SCHELDE" TE VLISS1NGEN. In de heden, Dinsdag, te Vlissingen gehouden vergadering van -de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde", scheepswerf en machinefabriek, construc- tie-werkplaatsen te Vlissingen, is het jaarverslag over 1936, bet 61ste boekjaar, uitgebracht. Het verslag moet wederom aanvangen met de mededeeling, dat het bedrijf zeer heeft geleden onder de tijdsomstandig heden. Ceïukkig kan daaraan toegevoegd worden, -dat eenige verbetering valt te constateeren. Terwijl in de drie vooraf gaande jaren 'het verlies grooter was dan het bedrag voor afschrijvin-g benoodigd, is over 1936 op -de exploitatie '(uitgezon- 41.) _^a_, „Maar het kan - het moet sta melde ze, terwijl ze haar oogen niet naar hem durfde opslaan. „Er heeft zich een verschrikkelijke scheidsmuur tusschen ons opgeworpen. Vergeef het me en in dien je kuif Ij, jtracht mij dan te ver geten." „Wat is er dan?" vroeg hij, geen acht slaande op haar woorden. „Kun je mij dan niet vertrouwen, lieveling?" Even lichtte weer in haar mooie oogen haar oprechte liefde voor hem. Dan zuchtte ze „Jou vertrouwen? O, natuurlijk. Maar 'het geheim is niet van mij alleen. Ik heb plechtig beloofd 'bet niet te ont sluieren en juist -dat ongeluk, dat ik je niet mag vertellen, zou altijd een scha duw leggen op onze heerlijkste vreugde." „Maar ik kan je niet loslaten," riep bij bijna op een toon van gezag uit. „De heele wereld heeft voor mij een ander aanzien gekregen -door -de gave van jou liefde. Ik kan zonder jou niet meer leven. Heb toch medelijden met mij!" Hij las de groote smart in baar oogen, derd afschrijvingen) een gering bedrag overgebleven, zoodgt het verlies ongeveer gelijk is aan de afschrijving op gebouwen enz. Daar evenwel geen beduidende re serves meer disponibel waren, moest thans de balans sluiten met een verlias- galdo (f 624.652.0!) Het tempc, waarin verbetering van ma chines en gereedschappen noodig is en gewijzigde arbeidsmethoden moeten wor den doorgevoerd, is de laatste jaren snel ler dan vroeger. De consequentie hiervan is in de -thans opgemaakte winstreke ning voor het eerste aanvaard -door de afschrijvingspercentages te verhoogen. Dientengevolge is de post „afschrijvingen" hooger geworden; zij zal dalen naarmate ingehaald wordt, wat in vorige jaren te weinig is afgeschreven. In de komende jaren zullen nog belangrijke uitgaven ge daan moeten worden voor de modernisee- ring der 'bedrijfsinrichtingen, die 6 jaar lang beeft stilgestaan. De directie is daarmede reeds in het verslagjaar aan gevangen, zij het door gebrek aan de noodige middelen, op te bescheiden schaal. De Staat beeft de N.V. wederom vooxloopig vrijgesteld van de betaling van rente en aflossing. De onderhandelingen, inzake de reor ganisatie zijn te meer noodzakelijk om te voorkomen, dat gebrek aan bedrijfsmid delen te eeniger tijd leidt tot moeilijkhe den en tot tekortkomingen in de tech nische uitrusting. Het bedrijf is good van opdrachten voorzien, echter moet de directie nog een belangrijke hoeveelheid werk opleveren, dat vóór de depreciatie van de munt is opgedragen. De prijzen daarvoor waren reeds bij de aanneming ongunstig en daar komt thans bij, dat de materialen veel duurder zijn geworden en de loonen zijn gestegen. Op deze werken, die ten deele eerst in 1938 gereed komen, zullen dus nog verliezen worden geleden. De gang van zaken wordt ongunstig beïn vloed -door de trage levering van materia len, -die belet, het personeel op volle sterkte te brengen. Wanneer de verbeterde conjunctuur aanhoudt en de reorganisatie tijdig tot stand komt, vertrouwt -de directie, dat de resultaten van het bedrijf op den -duur weer bevredigend zullen worden. Op 31 December waren in dienst 309 ambtena ren, van wie 74 tijdelijke. Aan de fabriek waren op -dat tijdstip ver-bonden 2053 werklieden, van wie er 43 buiten dienst waren. Aan arbeidsloon is uitgekeerd f 1.719.889. Afgeleverd zijn: De onderzeeboot „O 16" en de politiekruiser „Jan van Bra ke!" voor de Nederlandsche Marine; de tankboot „Erinna" voor de Bataafsche Petroleum Maatschappij; een 30.000 kw. stoomturbine voor het Prov. Electr. be drijf van Groningen; het inrichten van de machine-installatie c.a. voor zeer hoo- -gen stoomdruk (60 atm.) van bet as. „Kertosono" van den Rott. Lloyd; een -deel van het -constructiewerk voor 'de brug bij Vianen voor den Rijkswaterstaat; enkele kleinere landturbines en enkele scbeeps- en land-kete-ls. Op 31 December waren nog onderhan den: Het motorvrachtschip „Brastagi" voor -de Rott. Lloyd; bet motormailschip „Ruys" voor de K. P. M.; een onderzee boot voor de Poolsohe Marine; een mo tor-tankschip voor -de B. P. M.; Diesel motoren voor -de onderzeeboot-mijnenleg- gers K XIXXX voor de Nederlan-dscbe Marine; machineonderdeelen voor het s.s. Nieuw Amsterdam voor de H. A. L.; de spo-orwegoverbrugging van bet kanaal door Zuid-Beveland bij Vlake, -voor den Rijkswaterstaat; enkele scbeeps- en land- ketels, enkele sportvliegtuigen; construc tiewerken ten dienste van het eigen be drijf. In 1937 werden nog opgedragen: 2 on derzee-booten voor -de Ne-derlandsche Ma rine; een motorvraohtschip voor den Rot- terdamschen Lloyd; 8 dieselmotoren voor onderzeebooten van de Nederlan-dscbe Marine en enkele landstookketels. In een roggeveld gestorven. In den nacht van 6 op 7 Juni 1.1. werd de politie te Zuiddorpe kennis gegeven, dat zekere A. J., 52 jaar, - woonachtig te Zuiddorpe, van zijn wandeling niet was thuis gekomen. Men vreesde, dat hem een ongeluk was overkomen. Dte po litie stelde een uitvoerig onderzoek in, toen ze vertwijfeld snikte „O, kon ik dat lijden toch alleen -dra gen. Want het is juist terwille van jou, dat ik mezelf van jjfou losruk, van jou leven, dat ik zoo verlangd heb met je te deelen." „Terwille van mij herbaalde bij. „Waarom waarom „Omdat bet mijn hart zou breken, als ik eens in de toekomst zou moeten zien, -dat door mij1 jou leven bedorven is en jou nu zoo succesvolle arbeid een fiasco geworden is. En dat zou jij ook voelen evengoed als ik. Misschien zou je trach ten mij dat nooit te verwijten, maar toch zou het voor ons beide -teleurstellingen en ellende beteekenen." Het -droevige, maar besliste in haar stem en de overtuigende waarheid van haar woorden, -deden Raymond hjjna ver lammen van schrik. Zou deze scheids muur -dan werkelijk onoverkoombaar zijn? Moest hij zwichten voor haar besluit, dat zijn hart vaneen zou rijten? Hoe zou hij ooit zijn werk weer kunnen opvatten en het goed kunnen verrichten, als alle vreugde uit zijn leven weggeweken was en zijn ziel door smart gebroken? Hoe zou bij' zijn leven kunnen leven, -dat zon der haar zoete tegenwoordigheid zoo leeg en eenzaam was? Hij trachtte -deze ge dachten, -die hem allen tegelijk bestorm- doch dit had geen resultaat. Ook een on derzoek met behulp van een rijkspolitie hond had geen succes. Gisternamiddag is de man door de politie gevonden in een perceel rogge. Vermoedelijk is hij aan een hartverlamming overleden, J. Fanoy. f Te 's Gravenhage is op 86jarigen leef tijd -overleden de heer J. C. Fanoy, oud- commissaris van gemeente- en rijkspoli tie te Vlissingen. Middelburg. Uit het Volk voor het Volk. Gisteravond vergaderde de Vereen. „Uit het VolkVoor het Volk" onder voorzitterschap van den heer W. de Graaf, die er in zijn openingswoord aan herinnerde, dat het 13 Juni 72 jaar geleden was, dat de Vereeniging werd op gericht. Gedurende dien tijd heeft zij steeds contact gehad met de Middelburg- sche burgerij'. Jaarverslag. De secretaris, de beer L. A. Schenk, bracht het jaarverslag over 1936'37 uit. Herinnerd werd aan wat is geschied op den jaardag van H. M. de Koningin, daarna bij' de verloving van Prinses Ju liana en niet het minst aan de huwelijks feesten in samenwerking met de Oranje- vereeniging -en de verschillende buurt- coin)missies en ten slotte de eenvoudige viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April j.l. De Volkszangschool gaf in dit vereeni- gingsjaar geen openbare les; zijl werkte krachtig mede aan de huwelijksfeesten door het driemaal uitvoeren van de door den directeur gedichte en getoonzette cantate; „Slaat op de trommels en steekt de klaroenen". Een extra woord van bul- de brengt de secretaris hiervoor aan den heer A. Bosdijk. Bijl den aanvang van het cursusjaar werd de Volkszangschool be zocht door 178 leerlingen, waarvan 144 meisjes, en 34 jongens. Bijl bet einde be droegen deze cijfers 197, 159 en 38. De rekening van den penningmeester over 19361937 sluit met een tekort van f 247,35, te verminderen met een bijdrage der Oranje-vereeniging in het tekort dei huwelijksfeesten ad f78,60. Niet onvermeld mag blijven de toename van het aantal leden en begunstigers. Be gonnen met 71 leden en 74 begunstigers met f 254,50 contributie, waren er aan bet einde van het vereenigingsjaar 117 leden en 123 begunstigers met f 427 con tributie. Voor dit verblijdend resultaat brengt de secretaris dank aam de be- bestuursleden, die biervo-or bun -krachten gaven. Op 29 April berichtte de heer G. W, Dhuy, de nestor der bestuursleden, dat -hijl zich wegens zijin h-oogen leeftijd uit bet bestuur wenschte terug te trekken, wat het bestuur zeer speet. Hij' blijft als eerelid aan de vereeniging verbonden. Het verslag werd goedgekeurd onder dank aan den heer Schenk voor bet vele werk door hem verricht De voorz. komt dan op de samenwerking met de Oranje- vereen. Het bestuur begrijpt nog altijid niet waarom die vereeniging is opgericht. De vergadering herkoos tot bestuursle den de beeren mr P. C. Adriaanse en L. A. Scben'k en koos in de vacature-Dhuij den heer L. M. Helder. De voorz. kon op een vraag uit de ver gadering antwoorden, dat er nog één buurtcomimissie is die niet afdroeg, ter wijl een andere maar een deel van de 25 pet. stortte. K oninginnedag. Daar Handels belang dit jaar haar 40-jarig bestaan hoopt te vieren met een winkelweek, tradht men te komen tot samenwerking met die vereeniging voor 31 Augustus. De beer Stofkoper, vo-orz. van Handels belang, z-eide, dat die vereeniging gaarne samen wil werken. Spr. waarschuwde echter te-gen het eentonig wo-rden van de reveilles. De heer de Graaf zeide, dat men aan de reveille een vlaggenoptocht voor kin deren hoopt te kunnen verbinden. D-e beer Tavenier zei-de, dat men voor den middag een andere afwisseling beeft bedacht en wel wedstrijden voor kinderen van 6 tot 8 jaar met autopeds en per rij wiel voor ouderen. Daaraan is een optocht vanaf de Lo-s- kade naar bet Sportterrein verbonden. Des avonds volgt muziek en fakkeloptocht. Op een vraag uit de vergadering zeide de voorz. dat op 29 Juni, den jaardag -den in onsamenhangende woorden uit te drukken, terwijl zijn oogen verlangend Patricia's wit gezichtje zochten. „Met Gods hulp zal het jou gelukken," verzekerde zijl hem met lieven ernst, „-dit verdriet, -dat nu in jou leven gekomen is, zal je niet ontrouw kunnen maken. En eens eens zal nieuwe vreugde en nieuwe hoop -" Verder ikwam ze niet. De laatste woor den werden door een snik opgevangen, maar hij! begreep, wat ze had willen zeg gen -en -droevig afwerend zei bij „Nooit, nee nooit, tot dat jij zult kun nen komen om mijn troosteloos eenzaam leven te vullen met -de rijkste zegeningen. Mag ik daarop niet hopen en wachten?" „Nee," zuchtte ze treurig, „want mijn leven behoort niet meer aan mijzelf toe. E-r is een ander, die er recht op heeft." „Een ander?" riep hij opgewonden uit en zijn handen lieten de hare -los. En hartstochtelijk ging hij voort „Martel me niet zoo. Dat kan ik niet verdragen. Kun je mij dan die bittere waarheid niet vertellen, die het paradijs van geluk voor ons toesluit, nu we het ternauwernood betreden hebben. Kun je het mij -dan niet zeggen, waarom j-e zoo vrijwillig zelfopoffering en lijden op je j neemt? Want je hebt me lief, Patricia. I J-e oogen kunnen me niet bedriegen." Een sterk verlangen kwam in Patricia Blijkens mededeeling van het centraal bureau voor de statistiek toonen de re sultaten van bet onderzoek naar den al- gemeenen bedrijfstoestand en den stand der arbeidsmarkt in bet le kwartaal van 1937 aan, dat de opleving in onze niji- verheid -zich bleef ontwikkelen en in bet laatst van het kwartaal steun kreeg van de gewone seizoensverbetering. Het verst was bet herstel gevorderd in verschillende industrieën van productiemiddelen en een aan tal exportbedrijven, welke in ver band met bun aard het meest reageerden op de verbeterde wereldconjunctuur. Vele ondernemingen in deze branches waren behoorlijk of zelfs ruim van orders voor zien, al kon -dit geenszins van alle getuigd worden. Bevredigend werk was er o.m. ook in een aantal bedrijven, welke hulp stoffen voor nijverheid, landbouw, handel en verkeer vervaardigen. Overigens was de toestand echter in dit onderdeel van het bedrijfsleven nog sterk geschakeerd, waarbij1 slapte vaak de overhand behield. De opleving begon voorts mede door te werken in een deel van -de industrie- en van verbruik sgoederen. Eén belangrijke rol speelden hierbij het oploopende prijspeil en bet terugkeerende vertrouwen, welke meebrachten, dat gros siers en kleinhandelaren zich van daar voor in aanmerking komende artikelen voorraden verschaften, ook al volgde niet dadelijk meer vraag van de zijde der ver bruikers; in sommige gevallen leidde deze laatste omstandigheid tot eenige reactie. Het geringst o-f nog uitgebleven was de verbetering v.n.l. in verschillende bedrijt- ven, welke v o e dings- en genot middelen fabriceeren en daarbij in hoofdzaak of geheel op de binnenland- scbe markt zijn aangewezen. Al viel ge deeltelijk wel eenige toeneming van de vraag te constateeren, overwegend werd de toestand hier no-g beheerscht door de beperkte koopkracht van velen. Weinig of geen horstel was er ook in sommige exportbedrijven, welke meer dan andere hinder bleven ondervinden van invoerbeperkingen in het buitenland. In bet buiten de eigenlijke nijverheid vallende b lo ïx w1 b e d -r jj f was de sei zoensopleving in verschillende plaatsen wel iets grooter dan in 1936, maar over het geheel toonde bet no-g een weinig op wekkend beeld, mede ten nadeele van de onderscheidene industrieën, welke er ma teriaal aan leveren. De uitvoer, met de herleving van de scheepvaart, de directe bron van de ver betering, steeg voor fabrikaten en half fabrikaten samen vergeleken bij bet le kwartaal van 1936 van 1454 lot 1644 millioen kg, d.i. met ruim 13 pet. Naar de waarde gemeten nam hij' toe van f 106 tot f 165 millioen, derhalve met meer -dan 50 pot. De-ze laatste stijging beeft uiter aard maar een betrekkelijke beteekenis, omdat rekening gehouden moet worden met de depreciatie van den gulden en het opgelo-open prijspeil der grondstoffen. De in voer van fabrikaten beliep 976 millioen kg (ad f 127 millioen) tegen 968 millioen kg (ad f 102 millioen in bet kwartaal van 1936. Naar het ge wicht gerekend, was er dus weinig ver schil met het vorige jaar. De invoer van halffabrikaten steeg verge leken biji 1936 van 663 tot 760 millioen kg en van f 38 tot f 65 millioen, waarbij ech ter moet worden bedacht, dat verschei dene halffabrikaten voor onze industrie als grondstof dienen. De klachten over concurrentie van den buitenlandse-hen invoer zijn na de depreciatie van den gulden verminderd maar niet opgehou den. Nieuwe contingenteeringen kwamen intusschen in het afgeloopen kwartaal niet tot stand. De bestaande, die aflie pen, werden echter op slechts enkele uit zonderingen na verlengd. van Prins Bernhard, een concert op het Molenwater zal worden gegeven, gevolgd door een optocht door de stad. Geen fusie met de Oran- je v e r e e n i g i n g. De secretaris deed voorlezing van een deel der correspon dentie, die na de feesten met de Oranje- vereeniging is gevoerd. Daaruit bleek, dat uit bet Volk, Voor het Volk bet eerste sohreef. In dit schrijven werd voorgesteld tot fusie te geraken en wel zoo, dat de leden van de Oranjevereen. ouder zeer billijke voorwaarden tot Uit bet Volk konden toe treden en deze nieuwe leden uit bun mid den drie bestuursleden konden kiezen. Hlet antwoord luidde afwijzend. De Oranjevereen. stelde voor de oprichting van een nieuwe organisatie voor te be reiden, gekozen door en uit de buurtcom- miss-ies, die dan verder feestelijkheden zal ontwerpen en leiden, waarbij- Uit bet Volk zich verder van feestelijkheden op nationale feestdagen zal onthouden. De vergadering stond unaniem achter bet bestuur, dat voorstelde te berichten, dat men er niet over denkt daartoe te be sluiten. Uit bet Vo-lk wil voortgaan zooals bet nu reeds 72 jaar beeft gedaan. Esperanto. Gedurende een zes tal weken is tweemaal per week een Es- peranto-les gegeven door den beer S. Pre- gano. Er zijin ongeveer 20 leerlingen. Een voornaam gevolg van de lessen is de oprichting eener vereeniging tot be vordering van leeren en gebruiken van het Esperanto. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren I. M. Boasso-n, voorz., E. J. Pitlo, vice-voorzitter; J. Lampert, secr., Jonk vrouw van Lynden, ttfeede secretaresse; nybj. (Blokt, penningme-esteresse; mevr. Ruijisscher en de beer M. H. Boasson. Kapelle. De vereeniging Zanglust te Kapelle (dir. dhr W. Harthoorn) gaf een welgeslaagde uitvoering vanaf de muziek tent op -het Marktplein. Er was veel be langstelling. (Belangeloos bericht.) De Tuinbouwvereeni-ging kwam in algemeene ledenvergadering onder voor op om toe te geven aan zijn smeeken-d vragen. Het -zou zoo'n verlichting geven, als ze al baar zorgen en verdriet in zijn oor kon fluisteren; als ze voelde, hoe zijn innige liefde met haar mee leed bet verdriet dat do-o-r baar vade-r's schuld in haar jonge leven was gekomen. Ho-e 'heerlijk zou het zijn hem alles toe te vertrouwen, al moesten ze dan ook daarna voor altijd van elkaar scheiden. Maar piëteit tegenover den ge storvene en de belofte van geheimhou ding tegenover Bertram sloten haar lip pen toe en ze kon niets anders uitbren gen -dan weer dezelfde woorden „Vergeef me - maar ik kan het niet ik !kan het niet 'Hij wendde zich van haar af en -liep de kamer -op en neer, terwijl -de bitterste wanhoop zij-n hart verscheurde. Patricia liet zich op een divan neervallen en ver borg haar -gezicht in de kussens. Toen bemerkte ze, -dat Raymond! naast haar neerknielde en zijn 'armen om baar heen sloeg, alsof hij h-aar nooit weer wilde los laten. Met een 'beweging v'an moederlijke teederheid drukte ze zijn hoofd tegen zich aan en h-eete tranen drupten neer op zijn 'haar. Eindelijk waagde bij bet naar haar o-p te kijken. In zijn oo-gen lag een uitdruk king van wanhopige smart, -die veroor zaakt werd door de diepe wonde, die aan zitterschap van den heer G. van -der Vliet bijeen. Een drukke bespreking volgde over den verkoop van aardbeien en frambozen. De voorzitter deelde mee hoe en op welke manier op de veiling kon verkocht wor den. 'Opgegeven werd voor voorkoop bij het vat een opbrengst van 8 gemet Ju- cunda en 9V2 gemet Mad. Moutot. Besloten werd tot aankoop van ge bruikte chips. Alsnu besprak de voorzitter den aan koop van goede geselecteerde gezonde ziektevrije aardbeiplanten, wat noodig is, wil men komen tot een goed gewas voor de toekomst. Spr. adviseert piantenmate- riaal aan te schaffen van vertrouwde selectiebe-drijven. De heer H .Evers-dijk zou als vereeni ging het selecteeren ter hand wil-len ne men. Dit vond geen bijval. Wel besloten de leden zelf te beginnen met goedge keurde, geselecteerde planten, gekeurd door de N.A.K. Een aanzienlijk kwantum werd opgegev-en aan -den secretaris. Voo-r vertrouwd plantgoed zal gezorgd worden. De leden zullen zelf met selectie beginnen. Ook werd goedgevonden hierover een le zing te houden a.s. najaar. Bij voorkomende zaken werd gevraagd of er geen commissielid moest benoemd worden voor de vatveiling, welke -door -de leden kan geraadpleegd worden bij even- tuee-le moeilijkheden met afleveren of der gelijke. De voorzitter deelt mede dat bezuinigd wordt en het bestuur dit gezamenlijk op zich heeft genomen, zo-odat deze post be spaard wordt. Hierna volgde sluiting. zijn liefhebbend hart was toegebracht. Moeilijk vroeg hij: „Is dit ons afscheid" Zij knikte; spreken kon ze niet meer. Daarna -zochten hun trillende lippen ©1- k-alar; één teedere plechtige kus trachtte in dat laatste oogenblik den dorst van- een hee-I leven lang te lessoh-en. HOOFDSTUK XVII. Een schitterend huwelijk. Het was -die dag voo-r Enid's trouwdag. T-allóoze huwelijfcscadeaux had 't bruidst- paar ontvangen en nog steeds kwamen er meer. Het verveelde Enid al, dat ze zo-oveel brieven moest schrijven, om alle gevers en geefsters te bedanken. Ze bracht -de laatste dagen, die ze nog ongetrouwd was, door op de „de Bunga low", en toen L-ovedey op een zo-nnigen ochtend met verschillende, juist gekomen pakjes, haar kamer binnentrad, riep de bruid verdrietig uit: „Wat kunnen som mige meisjes toch idiote huwelijksca- deaux uitzo-eken! Nu beb ik een hoop portretlij'sten, wel een dozijln rozenbowls en een overvloed van kussens, toch is daar niets bijl wat zoo smaakvol en artis tiek is, dat ik bet kan gebruiken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5