DE DMODBEH TEGEN DE ROODE GENERAALS. Laatste Berichten Telegrammen Rechtszaken Finantiëele Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand Bloedige terreur in Rusland. ke tuin in gebruik was bij den gemeente veldwachter Leenders. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS New-York 1.81%—1.82. Robespierre ia op het hoogtepunt van zijn macht. Hij ia de dictator der Fran- Bche revolutie. Den Koning en de Koningin heeft hij op het schavot gestuurd. De oppositie partij in het parlement, de Gironde, heeft hij verlamd en talrijke leden dier partij zijn naar de guillotine verwezen. Robes pierre, de onkreukbare, is de bloedigste tyran der wereldgeschiedenis geworden. Duizenden vallen tijdens de Septeonber- moordpartijen. De aristocratie wordt ge- dicimeerd. Robespierre speelt de rol van redder der revolutie en van eenigen uit legger en uitvoerder barer beginselen. Overal ziet 'hij vijanden. Ook in zijn vrien den en medestrijders van vroeger. Danton, Vermoulins worden ter dood gebracht. Nu ia Robespierre alleenheerscher. Voor helm is de baan vrij en bij sticht den heil staat, het paradijs van vrijheid, gelijkheid en broederschap. Maar bet wantrouwen blijft en weer zoekt hij, bang voor het verlies der macht en voor zijn leven, nieu we bloedoffers onder zijn intiemste mede werkers. Maar deze zijn waakzaam. Ko men in verzet. En op 28 Juli 1794 (lOden Thenmidor) komt bet einde van den ty ran. Het convent neemt een motie van Wantrouwen tegen hem aan. Hij vlucht naar de Parijsche municipaliteit. Maar de ban is gebroken. Ook daar wordt zijn le ven bedreigd. De tyran poogt zelfmoord te plegen. Hij verbrijzelt met een pistool schot alleen zijn kin en taak. Nog den zelfden dag wordt hij met 21 zijner crea turen op het schavot gebracht. Onder het gejubel en uitbarstingen van 'haat van het volk sterft Robespierre onder de guil lotine. In het Rusland van heden herhaalt zich thans het eerste gedeelte van Robteispier- rels geschiedenis. In het Kremlin zetelt de tyran Stalin, wiens Moedroes dien van Robespierre verre overtreft. Hij heeft voor het stichten Van zijn heilstaat en van zijn paradijs van gelijkheid, vrijheid en broederschap hecatomben van bloed offers noodig. De Septemfoermoorden ver- bleeten er bij. Hij speelt de rol van red der der revolutie van Lenin en van uit voerder van diens leer en laatsten wil. En ook deze tyran wordt verteerd door Wan trouwen in zijn naaste medewerkers en vrienden. Allen, die het niet geheel eens zijn met zijn binnen- en buitenlandsohe politiek, worden na schijnprocessen tegen den muur geplaatst. Eerst de grooten van zijn burgerlijk rijk. Thans de generaals van het roode leger. En heel de omgeving van den tyran siddert uit angst vcor 'haar leven. "Wamt Stalin is nog niet gerust. Hij zal nooit gerust worden. Zijn macht is alleen opgebouwd en kan slechts in stand gehouden worden op moord en bloed en vernietiging. Zal 'het tweede deel der ge schiedenis van Robespierre zich herha len? Zal 'zijn naaste omgeving hem ten slotte afmaten met het beruchte pistool schot in dien net, den hondendood, die past voor honden, zooals de Prawda dit soort van afslachten noemt? Nog schijnt Stalin's macht ongebroken. Maar ook voor hem zal zonder twijfel de dag der vólks- wraak komen. De revolutie eiscüt altijd haar zonen, ook haar machtigste op. Wie met het zwaard omgaat, zal er mede ver gaan. Er is geen ontkomen aan. Maarschalk Worosjilof is nog m leven en als opperbevelhebber van het roode le ger en als Volkscommissaris van Oorlog nog in het bezit van de macht. Maar ook zijn hoofd staat al niet vast meer op zijn schouders. Van het hoogste militaire ge rechtshof maakt hij reeds geen. deel meer uit. Nog echter |aühij machtig en komt Stalin in het gevlei door middel van een dagorder aan de armee, waarin hij con stateert, dat het geheele roode leger ver licht adem zal halen 'bij het vernemen van bet vonnis tegen de generaals, deze Trotz- kistisch-Zincwjefsohe terroristen, oprui ers, spionnen en moordenaars, die voor 'het geld van buitenlandsohe spionnage- organisaties en 'op instructie van Trotz- ki, 'den verdierlijkten fascistischen verra der der boeren en arbeiders, hun misda dig werk bedreven. Zóó spreekt Worosji lof en men herkent in zijn taal het geluid van zijn meester, den bloedigen Tsaai Stalin. Natuurlijk hebben ook de gene raals en de veldmaarschalk alles, wat hun ten laste is gelegd, ten volle en gebroken van berouw bekend. Maar thans achtte Stalin zelfs een openbaar schijnproces niet noodig. Achter gesloten deuren wer den zij veroordeeld en vlak daarop als honden neergeschoten. Naar het heet wa ren zij van plan geweest het Sovjetstelsal en de regeering der boeren en arbeiders omver te werpen en het kapitalistische stelsel weer in te voeren. Wie het geloo- ven wil, moge 'het doen. De onwaarschijn lijkheid ligt er dik op. Neen, het motief van hun veroordee ling en dood was zonder twijfel de vrees van den tyran, den eenzame in het dood- sehe Kremlin, de angst van dien „mach tige" voor het verlies van leven en macht Maan daarmede is het raadsel niet ge heel opgelost. Wij, Westerlingen, kunnen niet anders dan bekennen, dat Rusland voor ons een raadsel i's en wel blijven zal. Voor het buitenland is van belang, dat de generaals er van werden beschuldigd militaire geheimen verkocht te hebben aan de „militair-fascistische kringen van een buitenlandsohe mogendheid" met het doel om een vijandelijken overval te ver haasten. Met deze mogendheid kan alleen Duitschland bedoeld zijn. Met belangstel ling mogen wij afwachten, of 't Hitier- regime op deze beschuldiging officieel zal antwoorden. Er is wel niets anders dan een ontkenning te verwachten. De Ber- lijnsche bladen wijzen met klem reeds de miotiVeering van het vonnis van de hand, d'at de Russische generaals in relatie met Duitschland zouden hebben gestaan. En 'heel de nationaal-socialistische pers komt tot het oordeel: Duitschland heeft geen officieren, die met Sovjet-Unie in verbin ding zouden willen staan. Voorloopd® zal de waarheid wel voor de wereld1 verborgen blijven. (Centrum.) DE S. D. A. P. EN ONS VORSTENHUIS In het „Volksblad" (Soc. Dem.) wijst de heer J. F. Ankersmit op de bijzonder hartelijke ontvangst aan de Vorstelijke Familie in de hoofdstad ten deel geval len. Hij brengt dit in verband met de neder laag der fascisten en de afkeer van de dictatuur. Verder wijst hij er op, diat de S. D. A. P. reeds sinds enikele jaren een meer te gemoetkomende houding ten opzichte van ons Vorstenhuis 'heeft aangenomen, om dan te vervolgen: „Naar mijn opvatting is er nu aanlei ding om nog een stap verder te gaan. Ro den daartoe vind ik in onze afkeer van 'het fascisme, een nieuw feit, dat wij grondig moeten doordenken. Het is niet in de constitutioneel-monarohaal gere geerde landen, maar in republieken, dat de dictatuur het tot de overwinning ge bracht heeft. Italië schijnt een uitzonde ring te maken, maar Italië is slechts in naam nog een koninkrijk. In werkelijk heid heeft de „Capo di governo", het re- geeringshoofd, de Duce Mussolini, er alle macht tot zich getrokken. Hij 'heeft niet alleen het parlement tot een sohijuparle- ment verlaagd, maar ook den monarch tot eien schijnkoning gemaakt, die niets hoegenaamd meer in te brengen heeft. In een totalitaire staat is dit trouwens Diet anders denkbaar; vandaar dat de luid ruchtige 'huldebetuigingen van onzen N. S. B.-hoofdiman aan het Oranjehuis door ieder als een misleidende schijnvertco- ning doorzien wordt. Er zijn ook republieken, Frankrijk bij voorbeeld en in de eerste plaats wel Isje- Cholslowakije, die krachtig weerstand bie den aan de fascistische aanmatiging. Doch niet te ontkennen valt, dat de par lementaire monarchieën in helt algemeen een veel sterker bolwerk tegen de dicta tuur zijn gebleken te zijn, dan de ropu- bliefcen. Wanneer wij de monarchieën Fu- geJland, België, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland en Nederland tegen over1 da republieken Portugal, Polen, Oos tenrijk en Rusland stellen, valt de verge lijking sterk ten gunste van de monar chieën uit. Ook wat de positie van de so ciaal-democratie betreft. In de buiten landsohe parlementaire monarchieën 's onze partij volkomen gelijkwaardig met de andere politieke partijen en in ver schillende ervan kwam de sociaal-demo cratie reeds onbelemmerd tot de regee ring. In het achterlijke Nederland is dit nog steödfl niet het geval en zijn uitzon de- ringsmaaJtregelen tegen onze beweging nog steeds niet opgeheven. Maar zoowel bij de verlovingsfeesten als nu weer hij de ontvangst van de koninklijke familie te Amsterdam zijn de oude anti-socialis- tisch'e deunen en leuzen geheel verdwe nen en hoort men veeleer soms uit de me nigte zingen, dat Musisert zakjes moet plakken, dan dat 'dit lot nog steeds aan wijlen Nieuiwenhuis wordt toegewensoht. Voor mij persoonlijk 'heb ik hieruit Je noodige gevolgtrekkingen gemaakt. Ik heb voor ons staatshoofd reeds een persoon lijk respect gekregen, toen 'het, nu bijna een kwart eeuw lang, den voorzitter der sociaal-democratisChe Kamerfractie re gelmatig ontving om zijn advies in te win nen. Prinses Juliana heb ik altijd een frissdhe figuur gevonden en sinds ik uit uitstekend ingelichte bron vernam, dat de vroegere prins zur Lippe, nu haar echt genoot, niet fascistisch gezind was, maar een aanhanger van het „anciem régime", van de monarchie, heb ik mijn aanvanke lijke bezwaren tegen hem, dien ik op grond van de eerste stellige berichten als een facist 'beschouwde, laten varen. Ik ben tot het bewustzijn gekomen, dat de par lementaire, constitutioneele monarchie, mits vertegenwoordigd door een vorsten huis, dat meer ruggegraat tegen een dic tatuur bezit dan het Italiaansche, ver kieslijk is boven een republiek, waarin een keerende wind al te gemakkelijk een president met fascistische sympathieën aan het hoofd van staat zou kunnen bren gen. De roemrijke geschiedenis van het Oranjehuis en zijn historische oorsprong uit de heldenstrijd tegen de hert-doorwon dende tyrannie, zie ik als een vaste waar borg tegen fascistische overweldiging. Bij mijn monarchaal geworden gevoelens 'hoop ik zeker alle byzanfijnsohe1, verne derende strooplikkerij te blijven vermij den, maar mijn parlementair-monarcoale meening verheel ik niet''. Wij hebben er al meer op gewezen, dat het jammer is, dat men in de kringen dier S. D. Al. P. eerst t h a n s tot dit in zicht ia gekomen. Men kende daar toch óók de historie? Intussohen: beter laat dan niet! Registratie en domeinen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger der registratie en do meinen H. R. Heerema van het kantoor Goes naar Winschoten. DE A.N.W.B.-HOTELBONS Een nieuw plan voor den toerist. De toerist, die de bekoring wil onder gaan van een zwerftocht door ons land, hetzij per auto, te voet, op de fiets, of anderzins zonder een bepaald doel en zonder vooraf te bepalen, waar hij onder weg zal pleisteren of nachtverblijf zoe ken, was tot dusver vrij duur uit, wan neer hij althans geen tent en kampeer- gerei mee op reis nam. Wanneer hij gebruik wil maken van voordeelige hotelaanbiedingen, gebaseerd op pensiontarief, is hij gebonden aan een verblijf van minstens drie tot vijf dagen en moet hiji zorgen voor dinertijd weer in zijn hotel te zijn, hij mist dan zijn be wegingsvrijheid en de charme van het zwerven. In die moeilijkheid nu wil de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. voorzien, die in overleg en in samenwerking met H.O.R.E.C.A.F. een plan heeft uitge werkt, tot de uitgifte van A.N.W.B.-ho- telbons, welk plan tegen den a.s. zomer tot uitvoering zal komen. Het systeem komt hierop neer, dat de hotels zich op het standpunt stellen, aan den zwervenden toerist niet méér dan den pensionprijs in rekening te brengen, waartegenover deze zich verplicht, zoo wel zijn lunch als diner en logies te ne men in een der aangesloten hotels. Een onderlinge samenwerking dus, welke den toerist de volle, gewenschte bewegings vrijheid laat. De hotels worden ingedeeld in een aan tal prijsklassen, alle kenbaar aan een ge velbordje van verschillende kleur. De toe rist koopt bij den A.N.W.B. dagbons voor een bepaalden prijs per dag, welke bons bestaan uit drie deelen, voor lunch, diner en logies en e 1 k van deze drie gedeelten is geldig in onverschillig welk hotel van die prijsklasse. De prij's van den dagbon stemt overeen met den pensionprijs van die hotelklasse, inclusief omzetbelasting. De A.N.W.B.-bons zijn in een achttal prijsklassen verkrijgbaar. Men kan reeds voor f 3 zich een bon aanschaffen voor de volledige verzorging op reis gedurende een etmaal. De volgende klasse kost f 3,50 per dag en zoo klimt de prijs der verschil lende bons telkens met 50 ct. op tot het maximum (f 8,50 per dag). Iedereen kan dus met A.N.W.B.-bons op reis gaan, zoowel degene, die tevreden is met een doodeenvoudige (doch propere en overigens welverzorgde kamer en een simpel, maar stevig maal, als de toerist, die een luxe-vacantie wil doorbrengen in eigen land. En het aantrekkelijke is voorts, dat door middel van toeslagbons, alle A.N.W. B.-bons ook in een hoogere prijsklasse geldig zijn. Men behoeft zijn bonboekje niet ineens op te maken en kan dus in het begin van Melt seizoen van deze nieuwe reisme thode profiteeren en de rest van zijn bons bewaren tot een volgend verlof, mits dit niet later valt dan medio Sept. 1937. On gebruikte (complete) A.N,W.B.-bons worden natuurlijk door den bond terug genomen. De A.N.W.B. heeft bij de uitvoering van dit voor ons land nieuwe systeem de medewerking verkregen van reeds bijna 800 hotels en restaurants. De bons zijn dit seizoen voorloopig al leen verkrijgbaar voor leden van den A. N. W. B. en vereenigingen, die zich des- gewenscht tot den bond kunnen wenden. Het is voorts interessant te weten, dat een speciaal sooift A.N.JW-B.-bons ook ingeschakeld zal worden in de reisover- eenikamst, welke dezer dagen tusschen de Nederlandsche en Duitsobe regeerin gen is gesloten. Zooals men weet was een der bezwaren van de desbetreffende re- geling-1936, dat menig Duitscber wel naar Nederland kwam met bet geld, dat de reisregeling hem toestond om mee te nemen, maardikwijls verdween de Duitsche toerist dan weer met bekwamen spoed over de Belgische grens. Thans zal hem dit geld voor een deel in coupons worden verstrekt., welke bij den A.N.W.B. ingewisseld moeten wor den tegen speciale A.N.W.B.-bons, geldig in de 800 hotels, welke deze bons accep teeren. De A.N.W.B.-bons zullen dus ook dienstbaar worden gemaakt, om te zor gen, dat het geld, hetwelk de Duitschers naar Nederland meebrengen, ook inder daad in ons land besteed wordt. Indien de voorteekenen niet bedriegen, zal deze zeer gelukkige greep van den A.N.W.B. het toerisme in ons land aan merkelijk bevorderen, want dit nieuwe bonnensysteem laat den gebruikers alle mogelijke vrijheid en verzekert hun van een zeer aantrekkelijke en goedkoope va- cantie. De kantonrechter achtte den wethou der schuldig aan het hem ten laste ge legde en veroordeelde hem, conform den eisch van den ambtenaar van het O.M., tot tweemaal f 15 boete, sub 2 maal 5 dagen hechtenis. VIJF MILLI0EN DOLLAR VOOR SPRINK HANEN PLAAG. De groote gebieden van Midden-Ae- rika, de eigenlijke korenschuren van de Vereenigde Staten, schijnen wederom door een vreeselijke sprinkhanenplaag be dreigd te worden. Zelfs de geleerden, die zich met het onderzoek van de af en toe optredende plagen bezig houden, kunnen de oorzaak van deze te verwachten plaag niet verklaren. Het is wel interessant te weten, dat het gedurende eenige jaren leek, of de sprinkhanen uitgestorven waren, terwijl ze thans weer in enorme hoeveelheden dreigen te verschijnen. Voor de ontdek king van dit aanstaande gevaar hebben vooral de buismoeders zich verdienstelijk gemaakt, die namelijk gemerkt hadden, dat hun bloemen voor het raam of op het balcon niet meer goed wilden groeien. Integendeel kwamen er afschuwelijke die ren uit te voorschijn, wat sprinkhanen bleken te zijn. De eieren van deze insec ten kwamen met de aarde in de wonin gen, waar zij zich dan tot dieren ontwik kelden. t i :§|jg) Toen men dieper op de ontdekking van de huismoeders inging, bemerkte men, dat de graanvelden om zoo te zeggen bezaaid waren met sprinkhanen-eieren! Zoo snel mogelijk moesten de noodige maatrege len genomen worden. Nog één redmiddel bleef er over, namelijk, dat het een voch tige lente zou zijn. Maar juist, wanneer met het noodig heeft, komt het niet. Daarom hebben de boeren bijtijds voor zorgsmaatregelen genomen en een fonds van vijf millioen dollar opgericht, dat uitsluitend voor de bestrijding van de sprinkhanen bestemd is. Ieder oogenblik zijn er twee millioen ter beschikking. Helaas voert men nog geen gemeen- schappelijken strijd tegen de vraatzuch tige dieren, wat de kosten heel wat zou verminderen. Enkele staten hebben zich zelf geholpen, en op een aantal plaatsen vergif tegen de insecten neergelegd. Het betreft hier een soort vergiftigde zemelen, het lievelingsvoedsel van deze groene dieren, waarvoor zij leven en sterven! SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidaliekas n.v. SUIKER, RUBBER, KOFFIE, CACAO, KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL, NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG, ENZ. DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beurt Nl» 2, Telel. 30012 - Telegramadres CARLOS-AMSTERDAM De Dreumelsche boom. De kantonrechter te Tiel heeft vonnis ge wezen in de zaak tegen den wethouder van Dreumel, den heer c. a. Mollenberg, die vorige week heeft terecht gestaan ter zake, dat hij zonder daartoe gerechtigd te zijn een boom, die ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana is geplant, liet uitgraven en in den tuin van het gemeentehuis doen plaatsen, wei- Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. voiige koers heden H. V. A. 516 510 Ned Ind. Hdbk. 170Vs 168 Philips 325 320% Unilever 160Vs 159 A. K. U. 66% 64Vs Amsterd. Rubber 280 278 Koninkl. Petroleum 420Vz 418 >4 D'eli Mij. 321 315 Ned. Scheepv. Unie 128% 125Vs 4 pet. Nederland 101 101 4 pet. Ned. Indië 100% lOO'/s 3 pet. Nederland 100% 100 U. S. Steel 71% 675/s Anaconda 877/a 36V8 U. S. Leather 66/e 6% Bethlehem Steel 6OV2 57% Adj. Ohic. Milwaukee 6% 5% Cities Service 27/u 2% Intern. Nickel 43 41% Shell Union 207/ie 19% Kennecott Copper 41% 395/s Radio Corp. 6s/e 63/s Car Foundry 38 37 Tidewater 12ls/u 12 Midcont. Petrol 19% 18% Gen. Motors 39 37 ex American Enka 44 43% Republic Steel 25s/s 237/s De beurs wais weer flauw. De precaire toestand in Frankrijk heeft vooral te Lon- dlen mistecihien nog meer invloed op het beursverloop d'an de werkstaking in Ame rika. Men had aankoopen wegens kapi- taalvlucht voor Fransche rekening ver wacht, maar deze blijven zeer gering. Wel schijnen voor Fransöh'e rekening groote aankoopen van sterling-bdljetten plaats te hebben. In de Amerikaansohe boeken kwam wat meer aanbod los dan de vori ge dagen, waardoor de koersen nog iets terug liepen. Ook de koersen van locale afdeelingen brokkelden voortdurend af, hoewel de nadeelige verschillen niet groot zijn en heden tot enkele pet. beperkt ble ven. Met enkele uitzonderingen, zooals voor Bandar-rubber, die op 10 pet. en Deli Mij., die 8 pet. lager Waren. Fran sche obligaties waren opnieuw aangebo den. Overigens blijft de beleggingstnarkt rustig. Prolongatie 1 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.87—72.92. Londen 8.988.99. Parijs 8.09'8.10. Brussel 30.6830.70. H. M. de Koningin naar Den Haag. DEN HAAG. H. M. de Koningin is van middag half twee van Het Loo vertrok ken, om zich naar Den Haag te begeven. Zij zal eenige dagen in 'het Huis ten Bosch verblijf houden. Prins Bernhard. D'EN HAAG. Naar wij vernemen zal Prins Bernhard Donderdag a.s. tegen woordig zijn 'bij de opening van bet in ternationale landbouwoongres te Den Haag. Doodelijk ongeval. ZUIDWOLDE. Gistermiddag is de 48- jarige gehuwde arbeider H. bij het op laden van hooi van den wagen gevallen. De man was vrijwel direct dood. DE REX-PARTIJ IN BELGIE. De politieke raad besluit af te treden. BRUSSEL. In verband met het geschil dat gerezen is door het aftreden van den heer Hubert d'Ydewalle als 'hoofdredac teur van het rexistisch dagblad „Le Pays Réel" heeft de politieke raad dezer partij een langdurige vergadering gehouden en besloten af te treden, met het oog op een mogelijke reorganisatie. De verdediging van Bilbao. BILBAO. 20.000 vrouwen, kinderen en oude mannen worden, volgens een offi- cieele mededeeling van het Baskische Mi nisterie van Binnenlandsche Zaken, van Bilbao naar Santander overgebracht. De vluchtelingen worden vervoerd in vracht auto's en door een reusachtige vloot van velerlei soorten vaartuigen. Deze wordt door de Britsche vloot beschermd, op verzoek van den President der Baskische regeering. Hij' heeft Minister Eden verzocht van alle diplomatieke middelen waarover hij beschikt gebruik te maken om een ver woesting van Bilbao te voorkomen, zoo lang de burgerbevolking niet is vertrok ken. De Baskische regeering heeft eenstem mig besloten, Bilbao tot eiken prijs te ver dedigen. De strijd In Spanje. MADRID. Bevestigd wordt, dat de Re- geeringstroepen in het Casa de Campo verschillende Stellingen hebben vermees- terd na voorbereiding door het geschut vuur en met steun van talrijke tanks. De opstandelingen moesten zich naar het kerkhof terug trekken. GOES, 15 Juni 1937. Geen noteering voor de graanmarkt. Boter: per kg f 1.50, per pond 0.75, par ticuliere prijs 0.85, fabrieksboter 0.87V2, afwijkende boter 0.60, 2e soort boerenbo- ter 0.70 per pond. Eieren: per 100 stu'ks f2.30, per 25 st, 0.57%, part. prijs 3.30, eendeneieren 2.30, poeleieren 2, ganseieren: groote 7, kleine 5 cent. V. P. Z. Aanvoer 5801 eieren. Prijs f2.50, kleine 1.90, per 100 stuks. Noteering van boter- en Bierhande laren: boter f 0.70 per pond, eieren f 2.30 per 100 stuks, ganseieren 4 ct per stuk. GOES, 14 Juni 1937. Groote veiling. Kruisbessen f 9.40-10.30 per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 5-12, Dubb. Princesseboonen 55-64, Stamsnijbooupn 35, Tuinboonen 15-16, Doperwten 11-20, Peulen 4-19, Tomaten 27-30, Postelein 3- 8, Stoofela 9, Nieuwe aardappelen: Eer stelingen (groote) 9-12, idem (drielingen) 9-10, idem (kriel) 6-8, Oude aardappelen 2-2.90, alles per 100 kg. "Wortelen 6-8, Rabarber 3-6, Radijs 1.80 Kroten 12, Sjalotten 1-2, Peterselie 1.50, alles per 100 bos. Bloemkool 2-7, Komkommers 2-8, Krop sla 2.40-3.90, Koolplanten 0.02, alles per 100 stuks. w Korenbloemen f 1 per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 14 Juni. Spitskool 33.5; Roem van Holland 63; Tuinboonen 511; Spinazie 3—13; Pos telein 26; Sla 4—6; Zuring 2—5; An dijvie 210; Suikerboonen 40—54; Stam- snijboonen 3948; Dopper 1424; Peu len 1627, alles per kg.; Peen 4.510.5; Kroten 3.56; Selderie 34.5; Ramme nas 11.5; Sjalotten 4.56.5, alles per hos; Bloemkool 210; Andijvie 1.52; Kropsla 13; Komkommers 3—7, alles per stuk. Bloemen; Pioenen 78; Anjers 25; beide per bos; Geranium 56 per pot; Bolbegonia's 47 per 10 stuks. MIDDELBURG. Fruitveiling van 15 Juni. Aardbeien 526, Zwartjes 2836, Roode bessen 32, tomaten 2941 ct. alles per kg. Elxportveiling van 15 Juni. Aange voerd 6000 kg kruisbessen. Prijs f 9,50 p. 100 kg. KRAÏBBENDIJKE, 14 Juni '37. Kruis bessen f9.6G-9.70. Kleine veiling. Aardbeien f 6-20. Alles per >100 kg. MIDDELBURG. Overleden: M. P. J. Bos 61 j. ongeh. z.; J. Sinke 4 j. z. Getrouwd: K. L. J. Smit 22 j. en G. A. Simons 28 j. (M. Ct.) Van 1014 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: S. Geldof, 22 j. en S. Oreel, 22 j.; P. D. Ploegaert, 26 j. en C. M. Timmerman, 26 j.; P. A. Kokelaar, 35 j. en M. P. van Beek, 33 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3