Het Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Bent U onrustig? Mijnhardt's Zenuwtabletten de Ned, Herv, Kerk. En niet meer beheerscht in Uw denken, handelen en spreken? Neem dan terstond Deze werken zenuwstillend, zenuwster kend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv.). Klasse V, 1 maal gelammerd: le pr. W. Louwerse Wz., 2e pr. P. Adriaanse, 3e pr. B. Corbijn, 4e pr. J. Janse. Klasse VI, lammeren: le pr. S. Ver sluis, 2e pr. L. de Kam, 3e pr. Adr. Jobse, 4e pr. S. Versluis, 5e pr. P. Antheunisse. Eén geit van J. Jobse werd opgenomen in het Prov. Stamboek. Het blad „De Geit viel bij loting ten deel aan H. Mal- jaars. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Zaterdag vergaderde de Raad. Na ope ning op de gebruikelijke wijze werden door den voorzitter de verdiensten van wijlen het raadslid Duvekot Szn. her dacht, welke rede staande werd aange hoord. Uit de ingekomen stukken bleek o.m. dat de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden door de Kroon is goedgekeurd. Naar aanleiding van de mededeeling van het Dagel. Bestuur van den Polder Walcheren betreffende het uitvoeren van herstellingen aan het brugdek en de lig gers van brug nr 57 over den Halve maanswatergang, werd m.a.st. besloten tot uitvoering van die werkzaamheden de Nieuwe weg I( nr 4 van den legger der wegen en voetpaden van 21 tot en met 20 Juni 1937 voor alle verkeer gesloten te verklaren. De rekening over 1936 van den Vee- en Vleesohkeuringsdienst Oostkapelle, aan wijzende in ontvang f 9410, in uitgaaf f 6421 en een goed slot van f 2921, van welk goed slot f48 ten bate van de ge meente komt, werd m.a.st. goedgekeurd. Besloten werd aan P. Adriaanse en G. Langebeeke e.a. over 1937 een bijdrage te verleenen in de kosten van onderhoud van den Slikweg (10) en den Schellach- schenweg (3) over een lengte van resp. 910 en 1200 M. ten bedrage van 2 cent per strekkende M. M.a.st. werd besloten aan de regelingscommissie van de vee keuring te Gapinge een bijdrage van f 5 te verleenen in de kosten dier keuring. Na bespreking werd m.a.st. besloten, naar aanleiding van het verzoek van L. J. Kesteloo om de woning Gapinge B 9 we derom van de gemeente te mogen inhu ren, bedoeld verzoek in te willigen en de huurprijs dier woning te bepalen op f2 per week. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de jaarwedde van den veldwachter werd vastgesteld. Na bespreking werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. m.a.st. besloten tot vaststelling eener nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie e.d Vervolgens werd na onderzoek van de geloofsbrieven, de heer P. v. d. Bosse Zzn, benoemd verklaard tot lid van den ge meenteraad ter voorziening in de vaca ture Duvekot, m.a.st. als raadslid toegela ten. Westkapelle. Een nieuw rio- leeringsplan. Reeds lang lieten de afwateringstoestanden in deze gemeen te veel te wenschen over. Door de vele mestvaalten en slachterijtjes werd het water in de verschillende slooten in en rond het dorp in hooge mate verontrei nigd. Eerst lag het in de bedoeling van het gemeentebestuur paxtiëele verbeterin gen aan te brengen, maar na overleg met 'het Rijksinstituut voor zuivering van af valwater is 'tenslotte door den gemeente- opzichter met een opzichter uit deze ge meente een afdoend rioleeringsplan voot de geheele gemeente opgemaakt. Een cen traal punt van loozing is ontworpen bij de Kloosterstraat, vanwaar het afvalwa ter door rioolbuizen verder wordt gevoerd naar de vroonweide aan 'het Groene Wegje. Daar zal een zui verin ga-installatie worden gebouwd, zoodat het vuile afval water als helder water in de slooten zal stroomen. De kosten van het plan bedragen in totaal f 57.000, w.o. f 18.250 werkver- schaffingsiloon en de rest kosten van ma terialen en loonen van vakwerklieden. Deze laatste 'bedragen f70008000. Dank zij de medewerking van "f Werk fonds, taal dit zoo bijzonder nuttige werk worden tot stand' gebracht. In den vorm van een rioolbelasting, die voor de gewone woningen f 1.20 per jaar bedraagt, zal vain de inwoners een bijdage wondien ge vraagd. De ondragelijke stank, die slooten en buizen in het dorp verspreiden, zal hiermede tot 'het verleden behooren. Want niet alleen de perceelen, maar ook die binnenerven zullen zooveel moge lijk gerioleerd worden. Zierikzee. Vrijdagavond kwam de heer B. uit Zierikzee, met zijn auto onder de gemeente Oosterland van een der hofste den gereden. Juist toen hij den weg op wilde rijden, kwam de tram uit de rich ting Zierikzee aangereden. B., die de tram niet had zien aankomen en ook de signalen niet gehoord had, werd met zijn wag'en door de tram gerepen en eenige honderden meters meegesleurd. Toen de tram tot stilstaan was gekomen, bleek van de auto niet veel meer heel te zijn. B. zelf kwam er wonderwel met eenige builen, een blauw oog en schaafwonden af. Tholen. Zaterdag herdacht de heer W Moelker, lid der Prov. Staten, wonende alhier, het feit, dat hij vóór 25 jaar werd benoemd tot lid van 'het bestuur der Vis- scherijén op de Zeeuwsche Stroomen. Voetbal. Chr. Ned. Voetbalbond Afd. XIII. Uitslagen 12 Juni: Unitaa IIOlympia I 8—1; K.V.V.—Unit&8 III 8—2, Nieuw- dorpD.S.G. (niet doorgegaan). Programma 19 Juni: Unitas IUnitaa II; D.S.G.Unitas III; Olympia IIK. V.V. Een grootsche hulde op den Dam. Het bezoek van de Koninklijke Familie aan Amsterdam behoort weer tot het ver leden. Hedenmiddag hebben de Koningin en Prinses Juliana en Prins Bernhard de hoofdstad weer verlaten. Het Vorstelijk bezoek droeg ditmaal een ongewoon karakter. Zelden is de ont vangst zóó geestdriftig geweest als nu het geval was. Een hoogtepunt in de feestelijkheden vormde de huldebetooging Zaterdagmid dag op den Dam, georganiseerd door het Centraal Gomité van Oranje en Nationale organisaties te Amsterdam. Reeds ver voor het vastgestelde uur, werd een aanvang gemaakt met het op- marcheeren van de nationale vereenigin- gen met hun vaandels en vlaggen. Meer dan veertienduizend deelnemers stelden zich op het middenterrein op. Op het midden van den Dam, vijf me ter boven het plaveisel, was een groote Koningskroon opgesteld, meer dan vier meter hoog en ongeveer vijf meter breed. Het geheel was met linten en een rijkdom van bloemen getooid; boven de kroon was een kruis van trossen hortensia's, een rand van rhododendrons en lathyrus, waaruit zich naar alle kanten breede oran jebanden spreidden, waarop pioenrozen en oranjelelies waren bevestigd. De on derkant van de kleurige kroon bestond uit een uit witte rhododendrons gevorm- den band. Waaiervormig, als een groote sluier van oranje, geel en rood, stroom den linten uit naar hooge staven, ge kroond door pioenrozen, irissen, lelies, rozen en violieren: een 'kleurrijk en bloei end symbool verrees temidden van de duizenden. Terwijl de opstelling van de vereeni- gingen zich voltrok, hadden duizenden zich naar de binnenstad gespoed om nog een plaatsje achter de wijde afzetting te veroveren. Een indrukwekkend beeld van Oranje liefde en Oranjetrouw bood het oude historische plein met zijn honderden kleu rige vaandels en vlaggen, toen tegen 4 uur de Koninklijke familie van Haar rijt- toer een bezoek aan de roeihaan terug keerde. Een laaiend enthousiasme steeg op uit de saamgepakte menigte, toen de Ko ninklijke auto voor het Paleis zwenkte en stopte. Nog enkele minuten van gespannen verwachting, en toen, onder daverende toejuichingen, waaraan schier geen einde scheen te komen, verscheen de Konink lijke familie op het balcon. Vriendelijk groette de Landsvrouwe naar alle zijden, vriendelijk ook wenkten Prinses Juliana en Prins Bernhard naar de duizenden op het plein, die vlaggen en vaandels ten groet ophieven. Plechtig klonk daarna weer het Wil helmus, waarna Hare Majesteit en de Prinses in de op het balcon opgestelde zetels plaats namen, om te luisteren naar den massazang onder leiding van den dirigent den heer W. van Laar. Vroolijik en vol geestdrift volgde aan stonds daarop de zang van het Vlaggelied en nauwelijks waren de laatste klan ken van dit lied verstorven of daar steeg het gejubel weer hoog op boven de feestelijke kleurenzee van vlaggen. De aubade werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Weer werd luide gejuicht, toen drie weesmeisjes en een weesjongen, die den Vlorstefijkien personen bloemen hadden aangeboden, op 'het balcon versohenen en naast Koningin, Prinses en Prins op het balcon deze buide mochten gadeslaan. Tóen bet daarna een oogenblik stil werd op den Dam, werd bet „Dat 'sHeeren zegen op U daal" ingezet, dat duidelijk door zeer velen der aanwezigen werd overgenomen. Dankbaar wuifde de Koninklijke fami lie terug, oom zich daarna in bet Paleis terug te trekken. Een grootsche O'ranjehulde, gebracht aan bet geliefd Vorstenhuis, was weer ten einde. Zondagmorgen heeft Prins Bernhard de godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk bijgewoond. Voorganger was ds Konings berger, die tot tekst bad Jesaja 55:2: „Hoort aandachtig naar Mij". 's Middags werd een groote rijtoer ge maakt, waarbij 1200 Joodscbe jongens en meisjes de Koninklijke Familie hebben toegezongen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kamerik, G. B. Holland te Putten. Voor Ne der-Langbroek, A. Lu- teijn te Otostwedde. Voor Tienhoven, J. Hoogenkamp, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Sprang, B. A. van Lummel, cand. te Willemstad. Naar Oos terbeek, A..,van de Weg te Oudewater. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Noord-Brabant met Limburg heeft wegens meer dan 40-jarigen dienst eervol emeritaat verleend aan Ds J. van Bmmimen te Bergeyk (N.-Br.). iBeroepbaar. De heer F. H. J. Bik, t'höol. cand. te "s Gravenhage, is door hot provinciaal kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de Evangeliebediening in Acte examens L. O. Zaterdag slaagden alle zes der manne lijke candidaten voor het eindexamen der Rijkskweekschool te Middelburg, n.l. de heeren L. van Donge te Brouwershaven, L. Franooois te Middelburg, W. Gilyamse te Haamstede; W. Haaijman te Vlissin- gen; L. Hack te Ouwerkerk en L. A. Jon- gepier te Middelburg. Kloetinge. Geslaagd aan de Rijks-Uni versiteit te Utrecht voor bet IDoct. Ex. Ge neeskunde (le deel) de beer J. J. Dage vos Gzn, met lof. Ritthem. De beer Jacsi. Poelman, die kort geleden slaagde als waterbouwkun dig opzichter (P.B.N.A.) is nu ook ge slaagd voor het voorbereidend examen voor het diploma bouwkundig opziohter (B.N.A.) Twee kinderen verdron ken. Te Arcen zijn in de Maas twee jon gens bij het zwemmen verdronken. De 14r-jarige S. v. d. K. en de 10-jarige J. G. waren in de rivier gaan zwemmen, hoewel alleen eerstgenoemde de zwem kunst machtig was. Op zeker oogenblik raakte de 14-jarige Van der K. in gevaar en riep om hulp. Zijn 10-jarig vriendje probeerde hem, ondanks bet feit, dat bij niet voldoende kon zwemmen, te redden. Höt gevolg was dat beiden verdronken.. De knecht van G., die het gevaar be merkte, sprong te water en trachtte beide knapen nog te redden. Dit mocht echter niet gelukken. De man kwam zelf nog in gevaar en kon slechts met moeite door het toesteken van stokken gered worden. Rijwieldieven. De politie te Utrecht heeft een complot van rijwieldie ven ontmaskerd, die reeds langen tijd de stad onveilig hadden gemaakt. Een 21- jarige loodgieter zette het 13-jarige broertje van zijn eerste vtouw aan tot het stelen van rijwielen, waarvoor hij een kwartje per exemplaar ontving. D'e lood gieter verkocht de gestolen fietsen dan aan den 20-jarigen broer van dezen jon gen, een tabaksstripper, die ze opnieuw aan den man bracht. Thans is het drietal opgesloten. Alle drie waren ook reeds in 1935 gearresteerd en veroordeeld, even eens wegens diefstal en heling van rijwie len. Het stelende knaapje was toen elf jaar! Oplichtersduo logeerde aan zee? De Zandvoortsche politie heeft Woensdagavond een brutalen op lichter gearresteerd. Ongeveer 14 dagen geleden nam een Amsterdammer met zijn' vrouw zijn in trek bij' een pensionhouder te Zandvoort. Zij leefden vriji luxieus en maakten o.a. dagelijks autotochten met een taxi van een der plaatselijke garagehouders. Zoo wel de pensionhouder als de garagechef verkeerden in de meening met fatsoen lijke en welgestelde lieden te doen te heb ben, doch het doen en laten van het twee tal had hen misleid. Toon Woensdag avond biji de politie bepaalde verdenkin gen tegen de vrouw rezen, werd zij gear resteerd. Zij bleek van vreemde nationa liteit te zijn en reeds tweemaal door de Nederlandsche overheid wegens zedeloos gedrag over de grens te zijin geleid. De man werd eveneens gearresteerd. Bij fouilleering bleek, dat hij' in totaal nog geen gulden rijk was. Een ingesteld on derzoek wees uit, dat hiji reeds wegens flesschentrekkerijl voorwaardelijk was veroordeeld. De gedupeerde pensionhou der en de garagehouder hebben aangifte van oplichting gedaan. De vrouw is andermaal door de politie over de grens gezet, terwijl de man we gens oplichting ter beschikking is ge steld van den officier van justitie te Haarlem. Autübotsingbij Bilthoven. Zaterdagavond heeft onder Bilthoven een autobotsing plaats gehad, toen twee par ticuliere wagens vrijwel gelijktijdig bij een wegkruising aankwamen. De botsing was zoo hevig, dat een der auto's omsloeg en de andere tegen een boom terecht kwam. Die bestuurder van een der auto's was er ernstig aan toe. Nadat ter ihulp ge schoten voorbijgangers hem met moeite onder de auto vandaan hadden gehaald, werd hem ter plaatse de eerste hulp ver leend, waarna hij naar een der zieken huizen te Utrecht werd overgebracht. Moordaanslag te Aoht- karspelen. In den nacht van Za^ terdag op Zondag is in het gehucht Sur- 'huizumermieden onder Achtkarspelen een moordaanslag gepleegd op den alleenwo- nenden 66-jarigen d. H. Deze poging is evenwel mislukt doordat de man om hulp riep, waarna de dader de vlucht heeft ge nomen. 'De H. had voor zijn huishouding een huishoudster, H., uit het naburige H Zeer waarschijnlijk heeft er tussohen deze vrouw en d. H. een zekere verhouding be staan. Tegen den zin van den echtgenoot van die vrouw, den 57-jarigien P. H., bleef zij inwonen hij d. H. H. is dn den nacht van Zaterdag op Zondag in het huis van d. H. binnen ge drongen. In de slaapkamer loste hij met een revolver een schot op dezen, dat even wel geen doel trof, doordat de kogel, die met papier omwikkeld was, te dik bleek voor den loop. Houtman ging toen zijn slachtoffer met een scheermes te lijf, waar doOr d. H. in zijn hals en aan zijn beenen gewond werd. De wonden &&n den hals zijn zeer 'diep. De aanvaller is door het hulpgeroep op de vlucht geslagen. De politie heeft hem evenwel 'gearresteerd. Hij heeft een volle dige bekentenis afgelegd en is opgesloten in de marechausseekazerne te Buitenpost De toestand van d. H. is zeer ernstig. 'Verdronken. Te Oosterhout was Zondagmiddag de 21-jarige B. uit Breda aan het zwemmen, in gezelschap van een vriend, zijn zuster en diens verloofde. De laatsten konden geen van drieën zwem men. Plotseling zagen zij tot hun groote schrik, dat B. in de diepte verdween en niet weer bovenkwam. Onmiddellijk werd de rijks- en gemeentepolitie in Dórst ge waarschuwd. Met een dreg haalden de po litiemannen weldra den jongen boven, maar ofschoon kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. i Tegen een boom doodge reden. Zaterdagavond is de 50-jarige persfotograaf van den B., uit Dteurne, tusschen de gemeenten Horn en Heithui- zen, in een bocht van den weg tegen een boom opgereden. Hij kwam daarbij met het hoofd tegen een paal terecht. Dé man is aan de bekomen wonden overle den. 1 Vader en zoon gewond. Dé familie Steenbergen, bestaande uit man, vrouw en een twaalfjarig zoontje, bevond zich Zondagmiddag per rijwiel op weg naar De Knijpe bij Meppel, waar zij woonachtig ia. Zij hadden juist een bezoek gebracht aan familie te Den Hulst Te Nieuw-Leusden werd 't drietal aange reden door een personenauto. De man be kwam een zware hersenschudding', ter wijl zijn zoontje een armbreuk en vleesch- wonden opliep. Beiden zijn naar het Dia- conessenhuis te Meppel vervoerd. D'e vrouw bleef ongedeerd. Moordaanslag te Stratum. Zaterdagnacht ongeveer half drie meldde zich bij de politiepost te Stratum (Eind hoven) de 22-jarige fabrieksarbeider V., die mededeelde, dat hij den bij hem in- wonenden kostganger van T., 26 jaar oud, met een bijl had vermoord. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in de woning in, Hier vond zij van T. met een drietal vrij ernstige wonden aan het voorhoofd. Een dokter kwam on middellijk ter plaatse. Bij het door hem ingestelde onderzoek Heek, dat er geen direct levensgevaar aanwezig was, zoodat van T. niet naar het ziekenhuis vervoerd behoefde te worden. De oorzaak van deze twist is gelegen in een oude veete. DIRECTEUR VAN HET AMSTERDAM- SCHE TELEGRAAFKANTOOR OVERLEDEN. Enkele dagen nadat de directeur van het Postkantoor te Amsterdam plotseling is overleden, is gisteren, eveneens plotse ling overleden de heer G. A. v. d. Briel, directeur van het Telegraafkantoor al daar. Op 16 October 1896 werd de heer G. A. van den Briel bij K. B. benoemd tot sur numerair bijt den P. T. T.-dienst, in wel ken rang hiji o.a. diende te Oosterbeek, Arnhem, Winterswijk, en Rotterdam. In 1899 volgde zijn benoeming tot oommies 4e klasse aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam. In 1913 werd hiji overge plaatst naar Terneuzen, alwaar hij als directeur een zware taak had, toen in 1914 de wereldoorlog uitbrak. Aan dat kantoor heerschte toen een ongekende drukte, in verband met de militaire be wegingen, de vlucht der Belgen en ten slotte het sluiten van de grenzen. In 1916 werd de heer v. d. Briel weer naar de hoofdstad geroepen en toen speciaal be last met den telegraafdienst op Londen. Eén jaar later kwam hiji aan het hoofd van den dienst te Middelburg, al waar hij tien jaar in functie is geweest. Ook toen was het nog oorlog. De heer Van den Briel slaagde in 1917 er in voor het verzenden van de Indische mail een verbinding via Brugge tot stand te bren gen, daar de expeditie op de normale wijze onmogelijk geworden was. Na zijin bijzonder gewaardeerden arbeid in Zeeland was de heer Van den Briel nog geruimen tijd in functie bij de inspec tie van den P. T. T.-dienst. Op 1 Oct. 1930 werd hij directeur van het Tele- graafkantoor te Amsterdam, gevestigd in het hoofdkantoor van den P.T.T.-dienst. Als gedelegeerde van het Staatsbedrijf der P. T. T. maakte de heer Van den Briel geruimen tijd deel uit van de Pos tale Commissie van personeelszaken. De regeering erkende zijin verdiensten door hem in 1935 te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Aangehouden. Door de politie te Rotterdam ia aange houden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld zekere A. B., 34 j„ inspecteur van de N. V. Nationale Admi- niatratielbank te 's-Gravenhage, wonende te Rotterdam, terwijl zekere J. v. B„ 28 jaar, colporteur hp voornoemde instelling woonachtig te Bergen op Zoom, door de politie aldaar is aangehouden, en even eens ter beschikking van de Justitie gesteld. Beide personen worden verdacht van oplichting, door gegadigden naar een in schrijving n'aar waardepapieren onjuiste niededeeling te hebben verstrekt omtrent de voorwaarden, welke handelingen zijn gepleegd in Zeeuwse h - Vla an deren en Noord- en Zuid- Beveland. Failllssenunt. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: J. K. Kodde, koopman te Middelburg, Vlasmarkt. Rechter-comm. Mr G. E. Muller, rechter; curator Mr W. K. H. Dieleman, advocaat te Middelburg. Middelburg. Een monument voor de Koningin-Moeder. In verband met de berichten over 'het ge reed komen van het monument voor H. M. de Koningin-Moeder, kunnen wij mel den, dat omtrent den datum der onthul ling en zelfs omtrent de maand waarin deze zal vallen, nog hoegenaamd niets vast staat. Overtreding Arbeids wet. De politie 'heeft wederom een vijf tal processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Arbeidswet. PRINSES JULIANA GAAT NIET NAAR GRONINGEN. GRONINGEN. Naar wij van officieele zijde vernemen heeft Prinses Juliana van het bezoek aan Groningen moeten afzien. De Koningin ontvangt ministers. AMSTERDAM. Vanmorgen heeft H.M. de Koningin de Ministers Jhr ir O. L. A. van Lidfih de Jeude, Mr P. J. Oud en Jhr Mr A. G. D. de Graaf ontvangen. Prins Bernhard zal den Olymplschen dag bijwonen. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft Prina Bernhard den wensch te kennen gegeven den Olympiso'hen dag welke Zon dag a.s. in het stadion te Amsterdam wordt gehouden, bij te wonen. Twee oude menschen dood gevallen. TER APEL. De ongeveer 70-jarige turf handelaar Meyer en zijn eohtgenoote te Tèr Apel zijn op tragische wijze om het leven gekomen. Toen zij vanochtend nog niet in de huiskamer waren versohenen, liet hun schoonzoon een knechtje naar de in het achtergedeelte van de woning ge legen slaapkamer gaan om te kijken waar zij bleven. De jongen deed een ontstellen de ontdekking. Hij zag dat de planken van de bedstee aan het hoofdeinde waren los geraakt, waardoor de oude menschen met hun 'hoofd naar beneden in de daaronder gelegen kelder waren gevallen. Zij waren met het hoofd op de steenen vloer terecht gekomen. De dood moet na den val bijna onmiddellijk zijn ingetreden. Diefstallen opgehelderd. OOSTERBEEK. De politie te Ooster beek is een massale ijzerdiefstal op het spoor gekomen. Door een ploegbaas van de Ned!, Spoorwegen werd aangifte ge daan, dat ten derde male een groote par tij ijzer was ontvreemd, langs het traj'et Arn'hem-Ede. De O'osterbeeksohe politie heeft bij een opkooper te Arnhem eenige duizenden kilo's ijzer in beslag genomen. Twee per sonen uit Arnhem zijn aangehouden. Zij hebben een volledige bekentenis af gelegd. Het ijzer 'haalden zij 's nachts in zakken weg. Tevens is opheldering gekomen in An dere ijzerdiefstallen te Oosterbeek en te Arnhem. Katoenopslagplaats verbrand1. TURIJN. Te Biella is een opslagplaats voor katoen door brand vernield. D'e schade wordt op 8 millioen lire geschat. Disconto-verhooging in Frankrijk. PARIJS. De Bank van Frankrijk heeft het disconto verhoogd van 4 tot 6 pet. De heffing op boter. Dé heffing op boter is voor de week van 13 t/m. 19' Juni, behoudens tusschentijd- sche wijziging, wederom vastgesteld op 70 cent per kg. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 5181/* 516 Ned. Ind. Hdhk. 170 170% Philips 325 325 Unilever 162Vt 160 A. K. A. 67 66% Amsterd. Rubber 282 280 Koninkl. Petroleum 421 Vz 420% Deli Mij. 315 321VS Ned. Scheepv. Unie 129% 1281/» 4 pet. Nederland 101V" 101 4 pet. Ned. Indië 1007/s 100% 3 pet. Nederland 100% 100% 3 pet. Ned. Indië 96?* 968/8 U. S. Steel 721/» 71% Anaconda 39% 377/s U. S. Leather 67/s 65/s Bethlehem Steel 62% 60V« Adj. Chic. Milwaukee 6% 6% Cities Service 2VÏ 27/« Intern. Nickel 43% 43 Shell Union 205/a 207/i. Kennecott Copper 42s/a 41% Radio Corp. 65/s 65/s Gar Foundry- 40 38 Tidewater 13% 12"/» Midcont. Petrol 20 19% Gen. Motors 40 39 American Ehka 44VÏ 44 RepuHio Steel 26Vs 25s/a Dlat de beurs steeds loom blijft met mini male omzetten is niet te verwonderen; be richten die tot eenige meerdere 'levendig heid zouden kunnen leiden, ontbreken ten eenennmle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3