IBIS SHAG AKKERTJES Dobbel man n lekker.» man! LOUTERING. Uit de Provincie. leg te treden, teneinde de wijze van sa menwerking met dit verbond definitie! vaat te stellen. ONBEHOORLIJK LEEDVERMAAK. Een spottende overlijdensadvertentie. In N.S.B.-kringen was men veront waardigd over een spottende overlijdens advertentie waarin met de nederlaag der N.S.B. den draak gestoken werd. Vol maakt terecht; wij hebben deze methode om den verslagen tegenstander te honen onmiddellijk afgekeurd. De N.S.B. gelieve echter te bedenken, zegt de Rotterdammer, dat deze annonce niet oorspronkelijk was, doch slechts een imitatie vaneigen methode. In onze verzameling vonden we n.l. een advertentie, welke begin Decem ber 1936 door de N.S.B. verspreid en waarin 't overlijden van „Betje Democra tie" medegedeeld werd. De omschrijving was nog schrijnender dan wat de „Jood jes" tegenover de N.S.B. bestonden, zoo als blijkt uit de zin „Wij zullen de steun, welke wij in zoo hooge mate van haar 'hebben mogen ondervinden, steeds in hooge eere houden"; en uit het bijschrift: „D!e teraardebestelling zal plaats vinden op 12 December a.s. in het Rai-gebouw te Amsterdam" (waar de N.S.B. een groote meeting belegde). Hier geldt: wat gij niet wilt, dat u ge schiedt, doe dat ook een ander niet. En voorts diene de N.S.B. nu te erkennen, dat „Betje Democratie" niet overleden is. Men zij voorzichtig met dergelijke annon ces. DE NOORD-BEVELANDSCHE DUINEN. Gevaarlijk zwemmen. De duinen achter den Onrustpolder te Kamperland trekken weer veel publiek. Wie niet van de zee houdt, trekt de bos- schen in, en vindt onder de laag groeien de planten en hoornen beschutting tegen de warme zomerzon. De natuur is hier nog zóó ongerept, het is er zóó rustig en stil, dat men zou wen- schen, dat dit plekje niet al te veel be zoekers trekt. Maar.de Noord-Be velanders en ook wel vreemdelingen heb ben de duinen van Kamperland ontdekt. Er komen kampeerders, trekkers, en er zijn zelfs een paar zomerhuisjes neer gezet. Biet zwemmen langs den Noordkant van Noord-Beveland is echter erg ge vaarlijk. Men kijke goed uit, waar men zwemtl Is men vreemdeling in deze stre ken, dan doet men goed eerst te infor- meeren, waar men kan zwemmen. Er staan bordjes op den dijk, welke men eerst raadplege. Het water is erg diep vanaf het woonhuis van den heer Swen- ne tot bijt de „groote duinen". Een sterke stroom gaat vlak langs de kust Bij' de kantonnierskeet, welke op genoemd tra ject op den zeedijk staat, is dezen winter een oeverval ontstaan. Een verdedigings- dam is ten deele in het water verdwenen. Dit is wel een bewijs, dat het gevaarlijk is om langs deze kust te gaan zwemmen. Men zit zoo in diep water. Betere plaat sen zijn den Zandhoek bij! den heer Swen- ne en het Westelijk gedeelte van de groote duinen, waar vlak strand ligt Tan Njoorden van de duinen zwemme men in géén geval. In den „Zandhoek" van Wissenkerke, de z.g. „kleine duintjes" is het in dezen Met een doosje "AKKERTJES" bij U loopt Ge geen kans Uw reis te be derven door: hoofdpijn, kiespijn, spier- oi zenuwpijnen, vrouwen- pijnen, „wagenziekte", 'n kou, enz. Koker met 12 stuks 52 et. Z&kdoosje, 8 stuks 20 ct. F E UIL LETON 40.) „Wat is er, Patricia?" vroeg hij haas tig. „Je ziet er uit alsof je een geest ge zien hebt". „Dat heb ik ook", antwoordde ze me*, doffe, toonlooze stem, „ik zalg de sc'him van een zonde uit het verleden, van een groot en wreed onrecht". „Druk je alsjeblieft een beetje duide lijker uit", vroeg haar broer kort. „Ik houd niet ran raadsels". „Het ia geen raadsel", zuchtte ze. „Ik bad je juist erg noodig, Bertram. Het ge heim ran rader ia ontsluierd". „Wat zeg je daar?" riep hij, herig op gewonden uit, „wanneer en hoe?" Verwilderd keek ze hem aan en moei lijk stotterde ze: „Onigereer twee tiren geleden, maar ik heb het gevoel alsof ik deze laat al jaren lang getorscht heb. Hier, lees bet zelf maar; het ia me onmogelijk om het jou te vertellen". Hij nam het papier, maar toen hij die dicht beschreven vellen even doorzag, riep hij ongeduldig uit: „Je zult toch zeker niet ran mij verwachten, Patricia, dat ik warmen tijd ook heel druk. Uit Kortgene, Colijnsplaat en Wissenkerke komen be zoekers naar deze plaats, waar een prachtige zwemgelegenheid is, daar het strand zacht glooiend naar beneden gaat. Telefoonkabel EngelandNederland. Zaterdagmiddag is te Domburg aan land gebracht de rijkstelefoonkabel vooi het internationaal telefoonverkeer met Engeland. Ongeveer 50 arbeiders waren hierbij werkzaam, terwijl vele kijklustigen op het strand waren. Op een afstand van ongeveer 7 kilome ter lag het kabelsohip van de kust ver wijderd, waar de kabel op een klein zee schip werd overgeladen om vervolgens naar de kust te worden gebracht. Daar het schip niet dicht bij het strand kon komen werden op een afstand van 1 a 2 meter ledige ijzeren vaten aan den zwaren kabel bevestigd om hem drijven de te houden en zoo vervolgens naar den wal te brengen. Daarna werd hij door een groot aantal arbeiders verder op het strand getrok ken, en in verband met den Zondag in een op het strand (in een groote acht vorm) gegraven sleuf opgeborgen. Vandaag zal de kabel naar het kabel station worden gebracht. Dit is thans de vierde kabel voor het internationaal telefoonverkeer Nederland- Ehgeland. Vliegvelden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar de „Middelb. Crt." verneemt be gint er eenig doorzicht te komen in de vliegveldenquaesties voor Zeeuwsch- Vlaanderen. 't Verluidt althans, dat Ged. Staten bereid zouden zijn, aan Prov. Staten voor te stellen een bedrag van f 100.000 als renteloos voorschot tot den aanleg van een vliegveld in de nabijheid van Terneuzen, althans tot den aanleg van één vliegveld in Zeeuwsch-Vlaanderen, beschikbaar te stellen. De moeilijkheid was en is echter, dat West en Oost Z. Vlaanderen op den duur elk een vliegveld zullen moeten hebben. Het blad vernam, dat de afdeelin- gen Oost en West Z.-Vi. van de Zeeuw- sche Ver. v. Luchtvaart het eens zijn ge worden, in dien zin, dat West van de voorgestelde f 100.000 een bedrag van f 7500 zou krijgen voor instandhouding en uitbreiding van het vliegveld-Bres- kena van Van Meile Go. Dat veld kan dan tot pl.m. 10 ha vergroot worden en het voortbestaan zou voor 30 jaren ver zekerd wezen. West Z.-VI. heeft dan in elk geval een taxi-vliegveld voor aan voer naar de eindpunten der binnen- landsche luchtlijnen op de grootere vliegvelden. Db S. D. 0. A. er op uit. Het bestuur der burgerafdeeling van „Pro Rege" te Middelburg doet alles om óf en toe de leerlingen der S. D. 0. A. eenige afwisseling te bezorgen, in het bij zonder de jongens, die 'het Militair Te huis in de Nieuwstraat als hun huis be schouwen. Zoo brengen de jongelui onder leiding van het bestuur bezoeken aan de Abdij gebouwen, het Museum, het Stadhuis, aan West'bove, aan het Stadhuis te Veere enz. Zaterdag kon, dank zij de medewerking van een twintigtal autobezitters en van anderen die financieele medewerking ver leenden, een tocht naar Zuid-Beveland weren gemaakt. Te hallf twee werd van de Nieuwstraat vertrokken met als doel Ierseke. Men reed er heen door de mooi ste doelen van Zuid-Beveland. De 6070 militairen en burgers brach ten te Iersieke een bezoek aan de oester putten en kreeftenbewaarplaatsen van de firma Eendracht. Ook werd nog een pan- nendopperij (die in vollen arbeid was) bekeken, waarna de oesterputten en het kantoor van dhr I. Willemsen werden be zichtigd!. De vitrines met opgezette zee producten werden bestudeerd. Tot slot werd een tochtje op de Schelde gemaakt op de motorboot YE 31 van dhr Joz. de Koeijer, oesterkweeker, daartoe bereidwil lig ófgestaan. Het was een 'heel mooie tocht 'die goed in den smaak viel en voor de meesten slechts te kort 'duurde. De vis- scherij op oesters werd nog gedemon streerd door het visschen van dit product. Te 5.30 uur moesten de deelnemers op de Paardenmarkt aanwezig zijn, maar het was heel wat later geworden, voordat de tocht naar huis kon worden aanvaard. me daar heelemaai doorheen worstel. Kun je me dan niet even in een paar woorden den inhoud weergeven, dan be hoef ik dat alles niet te lezen". „Nee, Bertram, dat kan ik niet", fluis- erde ze. „Het is zoo ontzettend, dat je het niet zoudt kunnen gelooven". Bleek, en vol bange voorgevoelens be gon Bertram te lezen en toen 'hij daarmee klaar was, smeet 'hij de papieren in Patri cia's schoot en zei heesoh: „Dat is werkelijk geen plezierige ont dekking. Ik wou maar, dat dit nooit aan het licht gekomen was. Maar niemand behoeft er nu meer iets van te weten, dan wij beiden. Waarom zouden we die onge- lukspapieren niet verbranden en trachten him inhoud te vergeten?" „Tradhten te vergeten?" herhaalde Pa tricia, zenuwachtig snikkend. „Dat zal ik nooit kunnen vergeten. Die bittere waarheid is met vlammende letters ge grift in mijn hart en in mijn geheugen en ze zal aan mijn leven een geheel an dere richting geven". „Wat bedoel je?" vroeg hij ongerust. „Het verleden kan niet weer ongedaan gemaakt worden en het zou nutteloos zijn als we nog treurden over dwalingen die begaan werden door iemand, die reeds lang dood is". „Maar Bertram, we moeten haar toch opsporen ons am, verongelukt xnoe- Jaarvorilag 1036 Dlitrlcts-Arbildibeuri Mlddalburg. Aan het verslag over 1936 van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling te Middelburg (tevens districts-orbeidsbeura voor de gemeenten tussoben Ooster- en Wester-Schelde, is het volgende ontleend: Over het algemeen was de toestand op de plaatselijke arbeidsmarkt even slecht als in het voorgaande jaar. De Kon. Mij. „De Schelde" alsmede „The Vitrite Works" namen echter een aantal ontslagen arbeiders terug, terwijl 'het werk in de bouwvakken van langeren duur was dan de voorgaande jaren. Ook in het transportbedrijf viel eenige verbe tering te constateeren, terwijl de meelfa briek eveneens tijdelijk weer in bedrijf werd gesteld. Deze lichte verbetering weerspiegelt zich ook in het aantal ingeschreven werk. loozen in de laatste week van het jaar, n.l. 962 tegen 1075 in 1935. In 1936 bedroeg het aantal werkgevers- aanvragen 1398 tegen 1054 in 1935, ter wijl 'het aantal plaatsingen met 305 ver meerderde, n.l. van 734 op 1039. In de samenstelling van het district kwam dit jaar nog geen wijziging, alhoe wel plannen in voorbereiding zijn, om het eiland Schouwen en Duiveland bij dit di strict te voegen. Ingekomen zijn in het geheele district 7593 werkgevers-aanvragen, tegen 5150 in 1935, terwijl de plaatsingen stegen van 5000 op 7689. Bij de beoordeeling van de ze cijfers moet worden opgemerkt, dat een deel dezer plaatsingen van zeer tijdelijken aard wajs, n.l. het plaatsen van arbeiders bij het hunkerstation te Vlissingen. Door gebrek aan voldoende werkver schaffingsobjecten was het aantal onder steunde personen hooger dan het vorige jaar. Groote werkverschaffings-objecten zoo als wij die de beide vorige jaren hadden gevonden in het uitbaggeren der vesten, ontbraken dit jaar. Op 27 Juli werd een ploeg van 25 arbei ders te werk gesteld bij de ontwaterings- werken bij Axel, terwijl dit aantal op 24 Augustus werd uitgebreid tot 50. Dit laat ste week duurde voor onze mensCben tot 5 December. Om te kunnen beoordeelen of een ar beidsvergunning aan een 'buitenlandsche werkkracht kon worden verstrekt werd door den Rijksdienst der A. B. en W. Y. voor 199 gevallen het advies der arbeids beurs gevraagd. In totaal werden 195 vergunningen uitgereikt; 75 gevallen wer den verlengd, terwijl op 5 aanvragen af wijkend werd beschikt. Chr. Landarbeiders op Zuid-Beveland. Onder voorzitterschap van dhr P. Lui kenaar uit Wolfaartsdijfc vergaderde Za terdagmiddag in de melksa'lon-Bustraan te Goes het district Zuid-Beveland van den Ned. Ghr. Landarbeiderebond. Besloten werd aan de afdeelingen te adviseeren voor den ledenraad candidaat te stellen dhr Luikenaar (plaatsvervanger d'hr J. v. d. Weele te Nieuwdorp). Dhr Vingerling deed vervolgens eenige mededeelingen over de gevoerde loonactie. Volgens spr. valt weer een belangrijke vooruitgang te boeken. In zeven gemeen ten loopen de contracten ongewijzigd door. In vier gemeenten is voor de eerste maal een contract tot stand gekomen met alle of een belangrijk aantal werkgevers, n.l. te Waarde, Wolfaartadij'k, Wemeldinge en Borssölen. De namen der boeren uit '^Gravenpol der, Ellewout'sdijk, Kattendijke en Drie wegen zijn alle en van die te Baarland alle min één aan den minister opgegeven (zij wilden n.l. geen contract aangaan), terwijl uit aCht gemeenten (Hoedekens- kerke, Oudelande, Nisse, Borsselen, Nieuwdorp, 's-Heer Arendskerke, Woi faartadijk en Kruiningen) de namen van een deel der werkgevers, die niet bereid waren een contract te sluiten, aan den minister zijn medegedeeld met verzoek ook hun verplichte arbitrage op te leggen. Hierna hield dhr J. A. van Neuren te Baarland een inleiding over: „Arbeid en arbeider in het economisch getij1". Hierop volgde een geanimeerde bespre king. Naar aanleiding van een bij de rond vraag gemaakte opmerking werd toege- dertjel" riep ze met smartelijke heftigheid uit. „Ach, wat een onzin 1 Het is toch reine dwaasheid om daaraan te denken", pro testeerde hij verschrikt. „Ze was zoo teer en zwak, dat ze wel spoedig na haar vlucht zal gestorven zijn van koude en gebrek. Daar kun je wel zeker van zijn. Loten we nu al die ellende en schande maar heelemaai aan de vergetelheid prijs geven. Dat is het verstandigste, wat we doen kunnen". „We hebben geen bewijzen, dat onze moeder dood is", hield ze vol met trillen de lippen. „Ik voor miij ben er vast van overtuigd, dat ze nog leeft en onze hulp noodig heeft. We moeten haar opsporen Bertram. Dat is onze heilige plic'ht". „De zeg je nog eens, dat het krankzin nigenwerk is om zooiets te probeeren", herhaalde Bertram ruw. „We moeten beide aan onze toekomst denken. Enid zou onze verloving verbreken, als ik 'haar deze verachtelijke geschiedenis vertelde en mie dunkt, jij zou ook niet graag wil len, dat Tempest er alles van wist. Wees toch niet zoo onnadenkend om je geluk zoo roekeloos te vergooien". 'Za was te zeer geschokt en door smart overweldigd om zijn beweringen te kun nen weerleggen en terwijl Bertram rus teloos de kamer op en neer liep, ging hij op gezaighebbenden toon voort: regd, dat het Hoofdbestuur als altijd pa raat zal zijn als in een gemeente de steun regeling zou worden opgeheven, terwijl er nog bonafide werkloozen zijn. De heer A. de Lange te Goes sloot deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. i Met ingang van den datum van in diensttreding ia aangesteld tot rijksveld wachter in vasten dienst ter standplaats Wemeldinge, Rijkspolitievaartuig R. P. X., W- Gravendeel, thans gemeente- wldwachter te Domburg. Door de Ned. Spoorwegen zijn met de bewaking van den overweg beoos ten Wachtpost 35, voor den dagdienst benoemd A. Mieras, voor den avonddienst J. G. v. Eekelen; voor den overweg b e - we s t e n die wachtpost, resp. J. Malle- kote en J. Staal. Plaatsvervangers A. Wisse en J. v. d. Maas. Calamlteuze Willem Annapoldar te Biezelirige. Hlard wordt gewerkt om herstellingen aan den dijk van dezen polder aan te brengen. Wanneer wind en weder dienen zal a.s. Maandag, Dinsdag en Woensdag gezonken worden. Verleden week is een duiker werkzaam geweest om te onderzoeken in hoeverre de zinkstokken, welke aldaar in 1934 ge zonken waren, beschadigd zijn. Middelburg. De slagers zullen een dag staken. In verband met den zwaren druk, die de crisisheffingen op het slagersbedrijf uitoefenen, komen de slagers in verzet. In verschillende plaatsen, ook te Middelburg en Vlissin gen, zal dit verzet zich Woensdag a.s. uiten in een sluiting van alle slagerswin kels. Schore. Loop der bevolking over Mei 1937. Ingekomen: 11. G. van Koeveringe, eChtg. van Ghr. Kole, van Waarde; 14, Adrianus Zahn en gezin, machinist, van Jutphaas; 14, A. Postma en gezin, pre dikant van Assen; 26, Cornelia Rijk, dienstb., van Ierseke. Vertrokken: 5. P. A. Rottier, echtg. v. J. F. Meulehberg, naar Wolphaartsdijk; 7, Maria L. Kole, echtg. van R. P. Gaan- derse, naar Nieuwerkerk; 10. Marinus Houtman, matroos, naar Vlissingen; 12, Lena W. Potter, echtg. van J. I. Smalle- gange, naar Krabbendijke; 12, Jan in 't Anker, landb., naar Kapelle; 15, Marinus van den Berge, matroos, naar Vlissingen. Ierseke. Zaterdag werd in allen een voud ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen dhr J. C. van der Burght Op den do'odenakker sprak Ds K. Engels- ma woorden van hoop en vertrouwen. De locoi-burgemeester, d'hr P. de Koeijer, sprak namens de burgerlijke gemeente, terwijl ten laatste dhr P. A. de Jong van Tholen als oud-voorzitter van „Goczo" en als oud-vriend den overledene herdaCht. De zoon van den overledene, dhr J. G. van der Burght, dankte namens de fami lie voor de bewezen eer. Zaterdagmorgen hebben enkele in woners van de Nieuwe Kerkstraat een „Indien jij dit geheim vanaf de daken der huizen wilt verkondigen, dan zul je daardoor niet alleen vaders naam ont- eeren, maar je zult ook, zoo doende, jou en mijn leven verwoesten. Trouwens, zon der mijn toestemming, heb je ook niet het reCht tegenover iemand er iets van te reppen en die toestemming krijg je nooit. Wil je me dus beloven, dait je niet met deze gewaagde en onmogelijke onderne ming zult beginnen?" Een wereld van smart lag in Patricia's oogen, die al hun glans en heerlijkheid hadden verloren, toen ze naar haar broe der opblikte en er stamelend uitbracht: „Dait kan ik niet beloven. Ik moet zóó lang zoeken tot ik haar gevonden heb". „En veronderstel nu eens, dat je daar in slaagt, wat dan?" vroeg Bertram boos. „Wil je dan bij haar blijven, ook al zou je met haar schande en vernedering moeten deelen?" „Als ik in staat zal zijn mijn arm moe dertje te redlden, dan zal geen offer me te groot zijn", antwoordde Patricia dap per, hoewel ze er inniig van overtuigd was dat dat offer haar werkelijk zeer zwaar zou vallen. Het volgende oogteniblik hoorde ze, dat de deur in het slot werd gegooid. Ze was alleen met haar ellende en verdriet Een week later trof ze haar verloofde in Louden, in een van de kamers van dusdanig gevecht geleverd, dat de politie en de dokter er aan te pas moesten ko men. Tegen de aanvallende partij is pro- ces-verhaal opgemaakt. De politie onder zoekt verder de zaak, waaraan ook nog dames debet moeten zijn. Kapelle. De groep aardbeientelers „Al ler Belang" kwam onder voorzitterschap van dhr Johs. Schipper in algemeene le denvergadering bijeen. Opgegeven werd in totaal om te veilen voor verkoop bij het vat de opbrengst van 22 gemet Jucunda en een opbrengst van 20 gemet Mad. Moutot door 81 personen. Besloten werd als datum vast te stellen Vrijdag 18 Juni a.s. Wanneer het een opbrengst van 40 ge met wordt, kan de commissie met het bestuur dit in tweeën splitsen. Als leden van de verkoop-commissie Werden gekozen dhrn J. de Poorter, Jobs Louisse en M. Bom. Dezen hebben het beheer over de Mad. Moutot. Die voor Jucunda zijn dhrn D. Mallekote, Jacob Nijsisen en als adviseerend lid de voorzit ter Johs Schipper. Het is streng verboden een gedeelte van het kwantum op te geven; hier geldt: alles of niets. Wemeldinge. Vrijdagavond vergaderde de mondorgelvereen. „Concordia" alhier Inplaats van dhr P. Smit, die wegens vertrek naar elders als bestuurslid-direc teur bedankte, werd als bestuurslid geko zen dhr M. Traas en als directeur dhr G. Bliek. Als blijk van waardeering voor de vele werkzaamheden welke dhr Smit in de vijf jaar dat de vereeniging heeft bestaan hiervoor heeft verricht, werd hem het eere-lidmaatschap aangeboden, dat door hem gaarne werd aanvaard. Aagtekerke. Vrijdagavond had alhier de jaarlijksche geitenkeuring plaats. Aan gevoerd waren 56 dieren. Groep I, lam meren, aangevoerd 19 stuks: le pr. L. v. Eijizeren, 2e pr. B. Dekker, 3e pr. Jac. de Visser, 4e pr. P. de Visser Az., 5e pr. J. v. Elijzeren, 6e pr. J. Wijkhuijs, 7e pr. P. de Visser Az., 8e pr. Joh. Wijikhuijs, 9e pr. G. Joosse. Groep 2, eenjarige geiten, aangevoerd 14 stuks: le pr. A. Willemse, 2e pr. W. Wisse, 3e pr. J. Flipse, 4e pr. J. Flipse, 5e pr. J. Kwekkeboom, 6e pr. A. Willem- se en 7e pr. J. de Hollander. Groep 3, tweejarige geiten, aangevoerd 12 stuks: le pr. P. Boone, 2e pr. A. Bak ker, 3e pr. J. Kwekkeboom, 4e pr. J. de Hollander, 5e pr. J. Vos en 6e pr. L. Hu- gense. Groep 4, oudere geiten, aangevoerd 11 stuks: le pr. J. Flipse, 2e pr. W. Wisse, 3e pr. P. Boone, 4e en 5e pr. J. Wijkhuijs. Domburg. Vrijdagmiddag werd alhier van wege de geitenfokvereeniging „Ter Verbetering" een algemeene keuring ge houden. Ter keuring werden aangeboden 35 stuks. Prijzen werden behaald door: Lammeren: le pr. A. Trieller Dz., 2e pr. Chr. Louws, 3e pr, B. Bakker, 4e pr. A. Trielier Dz. Éénjarige geiten: le pr. J. de Visser Lz., 2e pr. J. Pattenier, 3e pr. G. Schoe nenboom, 4e pr. A. Trieller Dlz.; Tweejarige geiten: le pr. A. Trieller Dz., 2e pr. J. Pattenier, 3e pr. S. Passe- nier, 4e pr. P. Provoost Jz. Driejarige geiten en oudere: le pr. P. Provoost Jz., 2e pr. A. Trieller Dz., 3e pr. A. Provoost Jz., 4e pr. G. Klopmeijer. Stamboekgeiten: le pr. J. de Visser Lz. Allen wonende te Domburg. Om de opkomst bij de keuring aan te moedigen werd vanwege het bestuur der vereeniging een volbloed lam onder de aanwezige leden verloot. Dhr Chr. Louws alhier was de gelukkige winnaar. Gostkapelle. Vrijdagmorgen had alhier de jaarlijksche geitenkeuring plaats, uit gaande van de Prov. Vereen. Aangevoerd waren 33 dieren waaronder 14 lammeren. Klasse I. Prov. Stamboekgeiten: le pr. P. Adriaanse; 2e pr. H. Janse, 3e pr. J. Wattel; Klasse II, volbloed lammeren: le pr. P. Adriaanse, 2e pr. A. Wattel Cz., 3e pr. H .Janse, 4e pr. J. Wattel; Klasse III, 3 maal en meer gelammerd: le pr. J. Jobse, 2e pr. P. Antheunisse, 3e pr. Adr. Jobse, 4e pr. P. Gastel; Klasse IV, 2e maal gelammerd: le pr. H. Janse, 2e pr. L. de Kam Andrz., 3e pr. J. Jobse, 4e ®t. E. W. Flipse; het hotel, waarin Bertram tijdelijk, tot zijn trouwdag, zijn intrek had genomen. Het was zijn uitdrukkelijke wensch ge weest, dat 'gedurende dien tijd; Patricia zijn gast zou zijn, hoewel deze Bever haar toevlucht gezocht had in Dina's eenvou dig huisje. Maar Bertram meende zOo- doende zich beter van Patricia's geheim houding te kunnen verzekeren, zoodat ze hun ontdeikking niet aan het Bcht zou kunnen brengen, voordat Enid en hij op hun langdurige huwelijksreis zouden ver trokken zijn. Met een onverklaarbaar voorgevoel van naderend onheil had Raymond Tempest gehoor gegeven aan de korte, bijna on volledige boodschap, die hem nu bracht in de tegenwoordigheid van de vrouw, die hij liefhad. Hij vond haar terug als een schim van haar vroegere stralende schoonheid en met Befdevolle beschermende teederheid wilde hij haar in zijn armen sluiten. Maar ze onttrok zich aan zijn omhelzing en riep zielsbedroefd uit „We moeten scheiden, 'Raymond. Onze heerlijke geluksdroom is voorbij." „O, neen, die is slechts eerst begon nen," verbeterde hij hartstochtelijk. „Jij bent de mijne en niets ter wereld zal ons kunnen scheiden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2