DE ZEEUW CMBDUSIROOE TWEEDE BLAD LOUTERING. Wat er déze week voorviel Voor den Zondag De uitersten raken elkaar. Uit de Provincie. 'n Lichtstraal bij KINKHOEST Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma "feuilleton. ZATERDAG 12 JUNI 1937, Nr 212. christelijke godsdienst, worden in Sovjet- Rusland vertaald en gedrukt. Ze zijn wel kom aan do Russische godloochenaars. Hier vormt zich een front van geestelij ken aard, dat deswege onzichtbaar is, maar niettemin ultimate dreigend. De Russische godloochenaars èn de Btutsche reiken over de prikkeldraadafscheidin- gen van hun ideologische proefvelden heen elkander de hand. Wij doen goed op zulke feiten te let ten. Hoezeer ook onderling verbitterd, omdat hun levensbeschouwingen van te genovergestelde standpunten uitgaan, komen communisten en nationalisten van het Ludendorff-slag toch in hun haat te gen den christelijken godsdienst op het zelfde punt uit. Het is voor wie oplet, zoo heel vreemd niet, maar het blijft noodzakelijk erop te wijzen. Wie den machtstaat tracht op te bouwen stoot al reeds bjj het eerste graafwerk op de fundamenen van het omvergehaalde ge- houw en merkt dan hoe deze fundamen ten, stukken onwrikbaar rotsgesteente, die de eeuwen hebben getrotseerd, eerst moeten worden verwijderd, wil men zijn eigen bouwwerk kunnen oprichten. Maar waar het opxuimen dier hechte fundeeringen veel meer moeite geeft dan het slooperswerk bovengronds tevoren gaf, valt het te verstaan, dat de bouwers van den machtstaat, van welke structuur hij ook verder moge zijn, verbitterd wor den over dien tegenstand. Zij zijn conse quente lieden en begrijpen, dat die machtstaat altijd door bedreigd zal blij ven, zoolang he£ Christendom beslag op de harten blijft leggen, welnu, daarom zullen zij dat Christendom als den hoofd vijand beschouwen. Valt die vijand neer, dan is de victo rie hun. Maar zoolang die vijand niet ia uitgeroeid, blijft die victorie steeds onzeker. Want hoe zwak de stem van het Christelijk geloof ook moge gaan klinken, dank zij vervolging en terreur, klinken blijft ze toch en ze blijft zuiver klinken, wijl sprekend van dingen, waar de diep ste ziel der mensohen naar vraagt en naar bunkert: bet absolute gezag, dat in God zijn oorsprong vindt. Het is dit absolute Gezag van hooger herkomst dan dat der dictators, dat fnuikend is voor machtstaten, volgens welk plan ze ook zijn opgebouwd. Het is tevens de oorzaak, waarom men het van die zijde ook telkens weer en steeds fa natieker bestrijdt. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bi] vooruitbetaling. verslagen der technische commissto over beide vereenigingsjaren voorgelezen Daaruit blijkt het groot aantal advie zen uitgebracht inzake aanscnaffing van motorspuiten, van velerlei onderdeelen, van personeelsinricnfing van brandwe ren. van bergplaatsen, van brandgevaar met het oog op filmvertooningen, De aan koop van gebruikte spuiten tegen billijken prijs is voor enkele gemeenten van grool belang gebleken. De commissie bad voorgesteld op ver schillende plaatsen praatavonden te hou den en om cursussen in de eerste hulp hij ongelukken van de brandweerlieden te organiseeren. De voorzitter zeide, dat de praatavon den zeer zeker zullen worden georgani seerd, nu de brandmeesters-cursussen niet slagen. De kwestie der eerste hulp is eerst te bespreken met Roode of Groe ne Kruis. De heer Agterherg bepleitte het aan stellen van brandweerlieden, die reeds een diploma „Eerste hulp" hebben. De jaarverslagen werden alle goedge keurd. Dit geschiedde ook met de reke ningen 19351936, met een goed slot van f 110 en van 19301937 met een goed slot van f 72. Vastgesteld werden de begrootingen 19361937 en 19371938. leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanvai inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andera ziekte-verwekkende stoffen. Akker'» Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt ae aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: uLfiM 75centl ■jiffs Vprlaaqde prijzen Mr Pilaar en hem dank gebracht voor zijn arbeid gedurende de eerste en te vens waarschijnlijk moeilijkste jaren van den bond. Mr Pilaar bracht dank voor deze woorden, In de middagvergadering hield de heer Matthijssen de voordracht, waarvan, wij reeds gisteren verslag gaven. Verschillende der aanwezigen hebben nadere inlichtingen gevraagd. De heer van Ballegooijen de Jong wees op de mogelijkheid vtm het aanbrengen van sproeiers in stallen, vooral nu er in vele streken toch alom waterleiding is. De heer Matthijssen zeide, dat dit wel is overwogen, maar heel duur is. Het is echter zeer gewenscht, dat men op de boerderijen een flinke brandkraan aan brengt en dan o.a. een slang met sproeier er aan bij de hand heeft. De heer Huinink vroeg de meening van den inleider over een aanschrijving om een houten muur te voorzien van eterniet-platen als brandbescherming. De heer Matthijssen zeide, als zijn mee ning, dat alleen brandvrije stoffen geheel afdoende zijn. De heer Louwerse meende, dat men een stal wellicht brandvrij, maar toch niet ook rookvrij kan maken. De heer Matthijssen zeide, dat het goed bouwen van een schuur niet zooveel meer behoeft te kosten en men bij goede voorlichting van bouwkundigen ook rook vrije ruimten kan krijgen. Dhr Elout verwacht niet veel van oefe ningen voor het wegvoeren van het vee, omdat de dieren dan niet zoo zenuwach tig. zijn dan in geval van brand. Dhr Matthijssen zeide, dat het er alleen om gaat zich te oefenen de dieren spoe dig los te hebben. De heer Kodde heeft eenmaal een stal vee helpen redden tijidens een schuur- brand. Zijn ervaring is, dat men met eon goed mes de dieren direct kan lossnijden en dat de dieren niet terugloopen naar het vuur. De heer Matthijssen staat verbaasd over dit antwoord en zegt dat er dan ze ker geen rook was, wat de heer Kodde bevestigend beantwoordde. Dhr Kraamer bracht namens de beide vereenigingen voor dierenbescherming dank voor de gelegenheid aanwezig te zijn bij1 de lezing over dit ook voor hen belangrijke onderwerp. De voorz. sloot daarop de vergadering en herinnerde aan de uitnoodiging van burgemeester Yan Woelderen om een kijkje te nemen in bet Nollebosch, waar aan enkele der aanwezigen voldeden. VREEMDELINGENVERKEER. Van de Provinciale Zeeuwscbe Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer ont vingen we een keurig uitgevoerd folder tje, waarin in vier talen propaganda wordt gemaakt voor een zesdaagscbe tocht door Zeeland. Het in blauw uitgevoerde foldertje be vat een groot aantal karakteristieke kiek jes, benevens een kaartje van Zeeland. Do omslag toont een riviergezicht van Wim Abeleven. i De Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 21 Juni a.s. de gemeenten Kattendijke, Wemeldinge, Kapelle, Baar land en Ovezande. Hansweert. Spoorbrug bescha digd. Het Belgische sleepschip Posei don I is op het kanaal in aanvaring ge komen met de spoorbrug en heeft hieraan schade toegebracht. Nadat tegen den schipper proces verbaal was opgemaakt en zekerheid was gesteld voor de toege brachte schade heeft het schip de reis naar Antwerpen voortgezet. De Duitsche goedeTenboot Badenia 18 is tegen de sluisdeur gevaren en heeft hieraan schade toegebracht. Na borg stelling kon het schip de reis voortzetten. Die marechaussee H. H. van Leeuwen, van de brigade Willemstad, is met ingang van 14 Juni a.s. overgeplaatst naar de brigade alhier. Krabbendijke. D'e collecte voor het Na tionale Reclasseeringswerk heeft in deze gemeente de som opgebracht van f 22.35. (Belangeloos bericht.) Souburg. Tijdens het hevig onweer is hier Donderdagavond de bliksem gesla- Van het nieuwe kabinet kunnen wij in ons weekoverzicht nog geen melding ma ken want terwijl wij dit schrijven, ver- keeren wij nog in de periode, waarin druk geconfereerd wordt. Onze nieuws gierigheid naar het nieuwe ministerie is dus nog niet bevredigd. Toch zou men geneigd zijn op grond van sommige fac toren en van een uitlating van Minister Oud te concludeeren, dat bet de bedoe ling is een kabinet op meer positief Christelijken grondslag te vormen, dat de principieele vraagstukken niet zal laten rusten. Terwijl Dt Golijn nog volop aan 'het onderhandelen is, is inmiddels de zitting van de nieuwe Kamers der Staten-Gene- raal in opdracht van H. M. de Koningin door Minister De Wilde geopend. Elke demonstratieve daad van de N.S.B.-ers, waartoe zij zeker zouden zijn overgegaan als ze het verwachte aantal zetels zouden hebben gekregen, bleef nu achterwege. Men zou met deze enkele menschen daar bij ook een mal figuur geslagen hebben. In Amsterdam heerscht groote vreugde. Het jaarlijksch Koninklijk bezoek heeft plaats en vooral Prinses en Prins, die nu samen hun eerste officieel bezoek aan de hoofdstad brengen, zijn buitengewoon hartelijk verwelkomd. Uit Indië blijven de gunstige berichten aanhouden. Het economisch leven gaat er belangrijk vooruit en de landsmidde- len weerspiegelen die verbetering. Ze brachten in de eerste vier maanden van dit jaar f 147 millioen op tegen f 110 millioen in 1930. In Spanje duurt helaas de burgeroor log nog altijd voort. Bemiddeling in 'dit 'conflict schijnt door den generaal der op standelingen te zijn geweigerd. Een aan gekondigd nieuw offensief is het ant woord op de bemiddelingspogingen. Inzake de controle in de Spaanscbe wateren schijnt toch weer, ondanks de Duitsche en Italiaansche dreigementen, een accoord te zijn getroffen, waardoor de controle op den ouden voet kan wor den voortgezet. Uit Duitschland moet nog steeds mel ding worden gemaakt van den strijd tegen de R.K. kerk en belijdende Protestant- sche groepen. Steeds agressiever wordt daarbij de houding van de nationaal- socialisten. De reis van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken Von Neurath naar Belgrado, Sofia en Boedapest, blijft de aandacht trekken niet het minst in Engeland en Frankrijk. Frankrijk heeft zoowel zijn economi sche als politieke positie op den Balkan tengevolge van de groeiende macht van Duitschland en Italië aanzienlijk zien ver zwakken, zoodat het thans niet precies weet, op welke sympathieën en krachten het er ten slotte kan rekenen. Het heeft getracht om een pact van wederzijdschen bijstand met Joegoslavië en Roemenië tot stan'd te brengen, maar dat is mislukt. Joegoslavië moge zich politiek op Ro me hebben georiënteerd, tot nog toe blijkt uit niets dat het zich bij de politieke as Rome-B erlijn heeft aangesloten, of daartoe geneigd is. Ook Oostenrijk doet zijn best om een al te innigen greep van Rome Berlijn te ontgaan; het liefst zou het een tegenwicht zoeken in een door Rome verboden aansluiting bij de Kleine Entente. Roemenië, dat 'door Italië wordt gepraaid, blijft aarzelen. In Centraal- en Zuid-Oost-Europa, zegt de Times, werken op het oogenblik vooral vier invloeden: Duitschland, Italië, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. Vaak wordt gevraagdwelke invloed zal de overhand krijgen De reis van Von Neurath is dus een uiterst delicate. Misschien, maar het is lang niet zeker, zal van het resultaat bin nenkort wel het een en ander uitlekken. gen in een houten schutting aan de Rit- themschestraat en een boom in den Schroeweg. De schutting werd gedeelte lijk 'versplinterd en de boom gespleten. Kats. Donderdagmorgen had de heer G. de Back het ongeluk van een hooitas te vallen op een betonnen vloer. Hij brak zijn arm DWAZE ZELFVERHEFFING. Is dit niet het groote Babel dat ik gebouwd heb? Plan. 4:30. Dit woord roept ons voor den geest het beeld van Nebucadnezar. Wandelend over de hooge terrassen van zijn ko ninklijke burcht waaraan bij zooveel ten koste heeft gelegd, spreekt hij in dwaze hoovaardij: Ia dit niet het groote Babel, dat ik gebouwd heb? Hier is de zelfverheffing onbewim peld aan het woord. Nebucadnezar open baart de gedachte die heel zijn hart ver vult: aan mij, mij alleen heeft dit schoone Babel alles te danken. Deze zelfverheffing wordt ook nu nog géhoord. Daar zijn, ondanks den vloek der zon de, in de schepping nog tal van z.g natuurlijke gaven gelaten. Maar overal waar men de inspraken volgt van het vleesch, worden als bij Nebucadnezar die gaven aangewend tot eigen heerlijk- beid. Zoo ia het in het leven van kunsten en wetenschappen, van staatkunde en economie, maar ook in het persoonlijk bestaan. Het is alleen door de heerschappij dei genade, wanneer een zondig mensoh al wat hij heeft ontvangen, leert neeileggen aan de voeten van den Koning der ko ningen. Buiten die heerschappij blijft de zelf verheffing1 aan het woord. Wie zijn Bijbel kent weet hoe het Woord des Heeren zich gedurig tegen deze eigendunk keert. En geen wonder. Zelfverheffing is in den grond niet anders dan eerroof gepleegd aan Hem uit Wien en door Wien en tot Wien alle dingen zijn en Die den mensoh heeft geformeerd; om des Heeren lof te vertellen. Déze zonde blijft niet ongestraft. Ook in Nebucadnezars leven is het ge bleken. Als hij doorgaat met zichzelf te verheffen, dan wordt straks over den boom van zijn leven de stem gehoord: Houw hen af. Bidden wij God om ons te verlossen van alle heilloos streven om onszelf, on der wat gedaante ook een naam te maken. Opdat wij mogen verheerlijken den Koning des hemels, omdat al Zijne wer ken waarheid en Zijne paden gerichten zijn. Het Christendom de hoofdvijand. Wanneer we lezen in de berichten over het buitenland, dat Ludendorff's geschriften in het Russisch worden ver taald, komt dan bij zoodanig bericht niet tegelijk de gedachte op, vraagt de „N e - der lander": les extremes se tou- chent, de uitersten raken elkaar? Waar lijk, hier zijn het uitersten, die elkaar raken. Natuurlijk verwondert dit feit de nauwgezette waarnemers geenszins. Zij weten wel, dat wat de schijn heeft tegen stelling te zijn in wezen onderling ver want is. Dat nat.-socialisme en commu nisme, hoewel eikaars antipoden, per saldo toch enkele zeer voorname karak tertrekken gemeen hebben met elkaar. Diaarover kan men bijna eiken dag in tijdschriften en couranten de bewijzen vinden in de redeneeringen en beschou wingen van hen, die nauwgezette studie make van beide stroomingen. Maar al die redeneeringen en beschouwingen we gen in belangrijkheid niet op tegen zoo'n heel nuchter en overduidelijk sprekend feit. Ludendorff's geschriften, de overspan nen uitingen van zijn haat tegen den 39.) o— Haastig en wreed bracht ik mijn plan nen ten uitvoer. Onze jongen was reeds weggezonden naar E Dou, nu werd ons dochtertje weggebracht uit de nabijheid van haar moeder en werd ze leerlinge van een, als zeer goed bekend staande school op het vaste land. Ik dwong daar na mijn vrouw haar intre'k te nemen in een inrichting voor drankzuchtigen en zei haar, dat ze daar moest blijven, tot dat ze weer in staat zou zijn haar vroe gere positie in te nemen. Gebroken van verdriet aanvaardde ze mijn besluit, maar ze liet me beloven, dat ik nooit haar schande aan haar kinderen zou vertellen. Daarna ging ik voor een jaar naar het buitenland en trachtte zoodoende door de aantrekkelijkheid en de opwinding van het reizen die stem te smoren, die steeds weer me aanklaagde en me overgaf aan wroeging en zelfverwijt. Ik wil nu liever niet dat jaar memoreer en. Ik heb het niet zóó doorgebracht, als ik het had be- hooren te doen en toen het om was, zag ik er bijna tegen op om weer naar En geland terug te keeren, omdat ik bang was, dat ik mijn vrouw genezen zou te- ZEEUWSCHE PROVINCIALE BRANDWEERBOND. Gisteren hield, zooals wij reeds meld den, de Zeeuwsche Provinciale Brand- weerbond zijn algemeene vergadering in hotel „Blritannia" te Vlissingen, onder voorzitterschap van den heer M. Fern- hout, burgemeester von Middelburg. De voorzitter heette o.a. welkom de heeren mr. v. d. Harst, vertegenwoordi ger van het provinciaal bestuur, Van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, en Bierman, lid van het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Brandweervereni ging. De jaarverslagen 19351936 en 1936 1937 werden uitgebracht. Het aantal leden liep in 1935 terug van 78 tot 76. De gemeente Poortvliet trad toe, de gemeente Breskens, IJzen- dijke en Graauw en Langendam bedank ten. De financiën bleven dit jaar nog steeds tot ernstige bezorgdheid aanlei ding geven. Door de samenvoeging der gemeenten Ossenisse, Stoppeldijk en Boschkapelle liep het aantal leden vervolgens in 1930 terug tot 73, doch Vogelwaarde trad toe en dit maakte er 74 van. Hierna heeft de heer H. Bierman de rugvinden en dat dan haar klare oogen mij mijn trouweloosheid zouden verwij ten. Maar het kwam anders, dan ik gedacht had. Toen ik het waagde te informeeren in de inrichting waar ik het mooie, jonge leven had opgesloten, dat door mijn schuld was verongelukt, berichtte men mij, dat ze verdwenen was, zonder ook maar één spoor na te laten. Mijn arm, ongelukkig vrouwtje, dat ik eens had aangebeden als een koningin onder haar seksegenooten, was nu hope loos verloren geraakt in de draaikolk van de zonde en de ellende in een groote stad. Toen voelde ik in mij" de afschuwelijke verzoeking opkomen, om geen nasporing naar haar te doen, maar haar voor altijd als „dood" te rekenen. Ik was nu gewend geraakt aan de genoegens, die het leven me nog verschaffen kon, indien ik me zou kunnen losmaken van dezen knellen den band en dat vooruitzicht lokte me aan. Ik schreef aan de kinderen, dat hun moeder gestorven was en daarna verliet ik Engeland opnieuw om te trach ten het verleden te vergeten in een koortsachtige jacht van genoegens. Daar over wil ik nu liever zwijgen, want die jaren heb ik zóó doorgebracht, dat ik me te zeer schaam om de gebeurtenissen uit dien tijd hier op te teekenen. Ik weet niet, hoe ik er toe kwam dit alles neer te schrijven of het moest al Daarbij1 wees de voorzitter er o.a. op, dat men zoo eenigszins mogelijk gratis adviezen moet geven en aleen in overleg met het bestuur in zeer bijzondere geval len en hooge kosten, daarvoor iets moet berekenen. De heeren Van Woelderen en Onder- dijk betreurden het dat de bijdrage der verzekeringsmaatschappijen achteruit gaat en laatstgenoemde bracht het idee naar voren opnieuw aanvrage ter zake te doen met toezending van het verslag der T. C. Men weet dan wat de bond doet. De voorzitter is bereid in die richting werkzaam te zijn. De begrootingen wer den daarna goedgekeurd. De beer Pilaar had bedankt als be stuurslid en de voorzitter bracht hem dank voor zijn werk als secretaris-pen ningmeester. Het is gebleken, dat de heer H. Fabius, burgemeester van Oostkapelle, bereid is de functie over te nemen en 'daarom is bij eandidaat gesteld door het bestuur. De beer Fabius werd bij; acclamatie ge kozen. Herkozen werd de beer Mr R. M. van Dusseldorp, burgemeester van Goes, en gekozen de heeren Mr J. D. Koster, burgemeester van Kortgene en Mr P. H. W. F. Teilegen, burgemeester van Ter Neuzen. Na een korte rondvraag heeft de voor zitter woorden van afscheid gericht tot zijn, de wetenschap, dat dit onwaardige, verwoeste leven spoedig afgeloopen zal zijn en de vrees, dat ik niet den moed zal bezitten om mijn kinderen de bittere waarheid te vertellen. Móchten ze dan later misschien deze bekentenis ontdek ken, dan zullen ze het weten, dat hun vader een trouwelooze en een lafaard was. Zou ze dood zijn, de mooie, heerlijke vrouw, die ik tot zonde verleidde? Of zou ze nog leven ten prooi aan de diep ste schande? God alleen weet het. Zou Hij ook voor haar zorgen? Zou Hij mede lijden hebben en zou Hij vergeven?" HOOFDSTUK XVI. Zelfverloochening. Toen Patricia alles doorgelezen had, wat haar vader eens in deze droevige schuldbekentenis had beleden, gleed het papier uit haar trillende handen en ter wijl ze op haar knieën zonk, verborg ze haar hoofd, dat gloeide van verdriet en schaamte, in haar handen. Eindelijk was dan het geheim van haar vaders zonde ontsluierd en het was nog veel verschrik kelijker dan haar wildste fantasie haar had kunnen voorschilderen. Lang bleef ze zoo liggen. Deze vreese- lijke ontdekking had haar zóó overwel digd, dat ze niet meer in staat was om geregeld te denken en het haar zelfs onmogelijk was om verlichting in haar gebed te zoeken. Een zwaar drukkend voorgevoel van een dreigend, onvermij delijk onheil verlamde haar leden. Toen ze eindelijk wat kalmer begon te worden en de werkelijkheid haar hel derder voor oogen stond, voelde ze als één groote, alles beheerschende zeker heid, dat nu haar korte, maar zoete liefdedroom voorbij was en dat die beker van de innigste en zuiverste vreugde aan haar lippen ontrukt was. Zij zelf moest dien heerlijken band verbreken, omdat ze geen smet wilde werpen op den on besproken levenswandel van haar ver loofde; omdat ze hem geen beletsel wilde zijn in zijn heerlijk werk, waartoe hij juist zooveel uitnemende gaven bezat. Het was immers altijd haar hoogst ver langen geweest om hem in zijn levens arbeid te kunnen helpen en juist daarom moest ze nu dit groote en smartelijke offer brengen. DéArdoor zou ze hem werkelijk kunnen helpen en ze zou het doen, ook al wacht te haar dan onuitsprekelijke eenzaamheid en al zou haar hart breken van verdriet. Maar dan besefte ze plotseling, dat haar moeder, tegen wie zoo zwaar ge zondigd was, nog in leven was en dat men nu alle pogingen in het werk moest stellen om haar op te sporen. Ze zou haar smartelijke ontdekking aan Bertram meedeelen en dan moesten ze samen trachten haar te vinden. Hoe en op welke manier ze dat bijna hopelooze werk moes ten doen, was haar nog een raadsel, maar indien ze ook deze moeilijkheden weer aan God zou kunnen opdragen, zou Hij haar zeker den weg wijzen, dien ze te gaan had. Nu was ze nog te zeer ge schokt en door verdriet overweldigd om woorden voor haar gebed te vinden. Ze kon niet anders dan zwijgend knielen aan 'sHeilands voeten, maar ze wist, dat Hij ook zonder woorden of klanken, haar overstelpende smart begreep. Plotseling hoorde ze met schrik het geluid van naderende voetstappen, want ze voelde zich nu heelemaal niet in een stemming om bezoek te ontvangen en het speet haar erg, dat ze niet even Babette had gezegd, dat ze niet wenschte gestoord te worden. Even later werd de deur al opengegooid en hoorde ze Bertram's vroo- lijke stem zeggen: „Zoo, heb ik je dan eindelijk gevon den? Wat bezielde jou toch wel, om je in zoo'n gat als dit is te gaan begraven!" Het strakke stilzwijgen van Patricia verbaasde, ja ergerde hem zelfs eenigs zins, maar één blik op het witte ontstelde gezicht voor hem, vertelde hem, dat zich hier iets bijzonders had afgespeeld. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5