eel over lijn. ws. rten. ys. Gemengd Nieuws Telegrammen Ingezonden Stukken. Post en Telegrafie Burgerlijke Stand Marktberichten gaf dezer da- er Dt Hendrikus i, het slot, waar in was Dr Colijin jeering en wel Koloniën en Mi- >k gelijktijdig als ediging. Golijn heeft uit- Lde: soldaat, ko- lomist, financier, staatsman. Maar beroepen is hij ezelfde gebleven, n, vertegenwoor- >r Golijns. m hebben sonder vast ven, hebben uit gen wil gemaakt, de moeilijkste en overwinnen. Zij en en lichamelijk nen zien de Ne- ieke richting he in een buitenge- ig tacticus, maar zijn persoonlijke bondenheid met wereldblik ge- vertegenwoordi- >g zijn onwankel- zajn bijbelvast- leel zijner voor- iden in dit zeer ienen rechtgezet. als iets bijkom- olijn'a onwankel- i zijn bijbelvast- van zdjtn kracht, st dat de Neder- :ieke richting de in Dr Golijn we- oover niet weten njtn vrienden zijtn m Golijn voor te steekenend man, an b©t staatstoo- leider der N.S.B. i t s c b blad nog t getikt. Kerk. ge, T. Hl. Oosten- t-Ammers, T. H. Gem. •n, P. Mietea te e der Chr. Geref. >uden worden te Lgen Dinsdag 31 avond 30 Augus- rorden gehouden, )s R. E. Sluiter J. J. Bleeker, a Dronrijp, heeft n diensttijd van avraagd. ii 1930. Kerk. av. dsi Steinz. !0 u. ds Plagge- ben. 0 u. leesd. u. da r. dw Tel, jnten. u. O.T. Dis Kok R HANDELS IJS, school. ndelsavondschool e tweede klasse: Broeke, W. van n, Janna L. Hol den de Klerk, F. G. Mentink, C. C. Slimmen, Ai de derde klasse: A. L. Daniëlse, edbloed, W. Oly- nderse, J. Sinke, rstraate, C. Wes- de vijfde klasse: eu, S. Barentsen, rtense, D. Poppe, jrburg, Maria P. Pieterse, Aa. Rij- iwezen één. f I (drie leerja- Fiegen, E. R. A. »urg, J. A. v. d. g; J. Melse, Oost- Nieuwenhuyzen, oonackers, M. P. er, W. Verduyn, >11, allen Middel- lidaten. Afdeeling II. Voor diploma boekhou den slaagden: J. H. du Bois, A. Heystek, H. A. de Koning, W. van Sluijs, J. L. B. Swart, allen Middelburg; C. Joosse, Se- rooskerke; A. Koole, Souburg; J. Moens, N.- en St.-Joosland. Afgewezen 6 candi dates Voor diploma Engelsche Handelscorres pondentie: Eugenie J. Biondina, Ja. Ca. Ca. Biondina, beiden Middelburg; A. v. d. Broeke, Serooskerke; Wa. v. d. Driest, Ea. Au Pa. Fagginger Auer, W. Flisse- baalje, Ja. Warnau, allen te Middelburg. Afgewezen geen. Voor diploma machineschrijven: C. P. H. Balleur, J. HL du Bois, Leida Bostelaar, Chr. Jongepier, Ma. Pa. Kleinenberg, H. A. de Koning, Th. de Leeuwen, Ettje Loodewijk, D. M. Poppe, G. J. Rijntjen, allen te Middelburg. Afgewezen 2 candi dates Voor diploma Stenografie: J. H. du Bois, Chr. Jongepier, Ma. Pa. Kleynen- berg, Ettje Loodewijk, Arydina Rijken, Ja. Ja. Pieterse, allen te Middelburg. Af gewezen 3 candidaten. De uitreiking der diploma's had plaats in een bijeenkomst van bestuur, directeur, leeraren en genoodigden. De voorzitter der vereeniging, Mr P. Dieleman, heette allen welkom en reik te daarna de diploma's met een toepasse lijk woord uit Spr. hoopte, dat de ge diplomeerden bescheiden zouden staan tegenover alles wat zij op de school ge leerd hebben. Het is een moeilijke tijd, een tijd van nedergang, ook al is er hier en daar eenige verbetering. Er zijn alom veel werkloozen, ook onder hen, die zich veel parate kennis hebben eigen gemaakt Spr. wenschte allen geluk met de be haalde diploma's en wekte hen op met kracht verder te gaan. Namens de 'leerlingen, van afdeeling II sprak W. Flissebaalje en namens de afdeeling I A. M. Homburg woorden van dank voor het genoten onderwijs. De directeur, Mr P. C. de Jonge, wensch te de jongelui ook geluk. Vervolgens had de jaarvergadering der vereeniging plaats. De secretaris, de heer J. W. Kögeler, bracht het jaarverslag uit, waarin hij wijst op den niet onbelang- rijken achteruitgang in de aangifte van leerlingen der Handelsdagschoql. Voor de Middelbare Handelsdagschool begon het kalenderjaar 1936 met 53 leer lingen; de nieuwe cursus begon in Sep tember met 51 leerlingen. Dit bleef zoo tot eind December. De Handelsavondschool begon met 57 leerlingen en de tweejarige vervolgcur sus met 54 leerlingen. De nieuwe cursus begon met resp. 67 en 57 leerlingen. Het blijkt uit deze cijfers, dat de be volking van de Avondschool vrij stabiel is en dat ten opzichte van dit onderwijs, in tegenstelling met de Dagschool wel de algeheele opinie heerscht, dat deze op leiding voor het kantoor moeilijk kan worden gemist. De plannen voor het gebouw aangekon digd in het vorige verslag konden in het afgeloopen jaar tot uitvoering worden ge bracht. Hierdoor werd in een sedert lang gevoelde behoefte voorzien. Het verslag werd goedgekeurd evenals de rekeningen, uitgebracht namens den afwezigen penningmeester, den heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande. Die voor de dagschool geeft een eindcijfer aan van f 57.297, die voor de avondschool een van f 11.232 en die der vereeniging een van f627 met een voordeelig saldo van f 147. De heer L. A. van der Harst, die aan de beurt van aftreding was als bestuurs lid, stelde zich niet meer beschikbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer A. van Westreenen. De heer Stofkoper bracht namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken en ook namens „Handelsbelang" grooten dank aan de Vereeniging, aan directeur en leeraren voor hetgeen zij voor dit onderwijs en dus ook voor den handel doen. De voorzitter sloot zich gaarne aan bij den dank aan leeraren, maar vooral aan den directeur, die zich met groote ener gie door de moeilijkheden heen slaat. Hierna sluiting. 1 Voor het eindexamen gymnasium A slaagde dhr G. Remijn Kz. te 'sHeeren- boek. i Geslaagd te Arnhem voor Wegen- technicus dhr M. H. Wilderom te Kam perland. - Geslaagd voor examen gymnasium A te Nijmegen: Th. Meyer te Hansweert. Na voortgezet examen: V. van Waes- berghe te Hulst. „Stakende" gemeente raad! van Groesbeek. Na de mislukte raadsvergadering van Dinsdag j.L, toen maar enkele leden van den ge meenteraad van Groesbeek op het appèl verschenen, was een nieuwe vergadering uitgeschreven tegen -gistermiddag 4 uur. Daaraan ztou voorafgaan een vergadering van het college van B. en W., doch de wethouders Weven weg. Ook de raadsver gadering moest daarna wegens onvoltal ligheid worden afgelast, daar ook nu maar enkele leden aan den oproep gevolg 'hladden gegeven. Men vraagt zich te Groesbeek af, waarheen deze toestand lei den moet. Slachtoffers van de warmte. Te Vrieseveen is door de warmte een arbeider op een veenderij on wel geworden. Hij leed aan verstands verbijstering en herkende zijn familie-le d!en niet meer. Door een dokter uit Ber- genthekn wordt hij thans behandeld. Men vermoedt, dat do man een zonnesteek ge kregen heeft. Bij Vasse (gem. Tu'bbergen) is een man van 64 jaar, die vermoedelijk door de warmte bevangen was, dood langs den weg gevonden. Vloedgolf bij Mannheim eischt vele dooden. Ten ge volge van een vloedgolf, die was ontstaan door een wolkbreuk, zijn in bet Haingel- der dal 12 personen om bet leven geko men. In de zweminrichting van Edes'heim bevonden -zich op bet oogenbiik dat de vloedgolf het zwembad bereikte 40 meis jes. Ze werden door het water meege sleurd. Ondanks bet feit, dat onmiddellijk hulp werd verleend, -zijn 12 meisjes verdron ken. Het is nog niet zeker of alle overige meisjes zijn 'gered. Motor botst op vracht auto. Gistermiddag is op den rijks straatweg bij Voort-buisen, gemeente Bar_ neveld, 'n ernstig motor-ongeluk gebeurd, waarbij de bestuurder van het motorrij wiel zoodanig gewond werd, dat bij het leven verloor. Zijn duo-passagiere is in zeer zorgwèkkenden toestand naar 'het R. K. ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Het ongeluk ia gebeurd, doordat de mo torrijder G. W. H. uit Arnhem, een voor bijrijdende autobus passeerde en geen erg bad in een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto, waarmee bij in aan rijding kwam. De 'bestuurder werd met zijn motor onder de vrachtauto geschoven terwijl de duopassagiere op straat werd geslingerd. Een gedeelte der beman ning van de Hordena terugge- k e e r d. Gisteravond is een gedeelte van de Nederlandsche bemanning van het ss. Hordena, dat varend onder Panamee- sche vlag, met te Gdynia geladen oor logstuig aan boord, in de Golf van Bis- caye door een kruiser van de regeering van Franco opgebracht was, met het s.s. Theseus van de Kon. Ned. Stoomboot- Mij in het vaderland teruggekeerd en te Amsterdam aangekomen. Gelijk men zich herinnert, heeft de bemanning geruimen tijd te Ferrol gevangen gezeten. Thans bevinden zich de kapitein en zes leden der bemanning nog in Spanje. Veertien harer leden, onder wie de stuurman, de heer Driessen Termeulen, zijn thans terug gekeerd. i Gbloorgasvergiftiging te Rotterdam. Drie mannen be dwelmd. In een loods aan de Spoor- haven te Rotterdam is gisteren een ge val van chloorgasvergiftiging voorgeko men, dat door een wonder nog goed is afgeloopen. In de loods is een opslag plaats voor soda, chloor en aanverwante artikelen, terwijl zich daar ook een aan tal cylinders chloorgas bevindt. In den laten middag passeerden eenige leden van bet personeel, die een vreemden reuk be merkten. Zij vermoedden dat er iets in de loods niet in orde was, zoodat zij eens poolshoogte gingen nemen. Het waren de 35-jarige baas Sigmond, de 52-jarige be diende v. d. Net en de 18-jarige kan toorbediende Brand. Eenmaal binnenge komen, is het drietal door 'bet chloorgas bedwelmd geraakt, waarop zij bet be wustzijn verloren. Aangezien dit nogal dicht bij de deur gebeurde, hebben voor bijgangers ben spoedig in veiligheid kun nen stellen. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij zijn opgenomen. Gis teravond was hun toestand redelijk wel. Een van de arbeiders is er in geslaagd om met een gasmasker de ruimte binnen te gaan en heeft vastgesteld in welken cylinder het 'lek zich bevond. Ambtenaar een voet afge reden. Gistermiddag is op bet stations^- emplacement te Zwolle de stationsambte naar H. J. B. komen te struikelen, met bet gevolg, dat hem een z.g. rangeerdeel over den linkervoet is gereden. De man is, nadat hem ter plaatse de eerste hulp was verleend, naar het Sophia-ziekenhuis vervoerd. Er bestond hoegenaamd geen kans meer, dat hij het verminkte lichaamsdeel zou kunnen behouden. VOLKSGROEI EN EXPORT. „De Standaard" wijst er op, dat Ne derland verreweg het dichtst bevolkte lamd van Europa wordt en dat detze volkis- groei moet drjngen tot ontplooiing van al ons kunnen op economisch gebied. „Dringend behoefte ia er vooral aan uitbreiding van den export. Het is daar om toe te juichen, dat de tegenwoordige minister-president 'Dr Golijn, onvermoeid pleit voor een vrijer ruilverkeer, voor ver meerdering van exportmogelijkheden. Neemt de uitvoer niet belangrijk toe, dan blijft, althans voorloopig, ook het aantal werkloozen nog angstwekkend groot. Het stemt tot voldoening, dat ook elders de noodzakelijkheid van een in mindere mate 'beMnmerd ruilverkeer wordt er kend. Die regeeoring van de Vereenigde Staten, die aan het streven naar autarkie niet geheel onschuldig is, heeft in den laatsten tijd sympathieke klanken doen 'hooren. Ook heeft zij, via handelsverdra gen, wel een en ander in de goede rich ting gedaan. In sommige kringen is iet gewoonte geworden, om Dr Golijn, vooral ook om zijn pleiten voor een minder belemmerd ruilverkeer, voor te stellen als een „libe raal'' man, die hoopt op terugkeer van het verleden, dat hij ziet in een stralend licht. Hier is evenwel een misverstand. Zon den alleen .liberalen" het juiste inzicht kunnen hebben, dat zonder een verrui ming van het internationale ruilverkeer de economische toekomst van Nederland en van Nederland niet alleen! don ker zou zijn? Waarom zouden anderen dat inzioht. niet kunnen bezitten? Werke lijkheidszin is toch geen liberaal mono polie? Men moet ook geen tegenstelling maken tussohen hetgeen Dr Colijn nastreeft en het pleiten voor wat men „ordening" noemt. Die tegenstelling behoeft er al thans niet te zijn, wanneer men het orde- ningsistreven maar vrij houdt van autar kische temdenzen. Zelfs de internationale ruil kan andere vormen aannemen dan in het verleden. Er kan, ook met het oog op exportbelangen, zeker wel meer sar menwerking komen tuslsöhen bedrijfsge- pooten. Dat het oude niet zonder meer zal te- rugkeeren, begrijpt 'bijna iedereen. Er is sedert 1900 heel wat veranderd. Meent men, dat alleen de anti-revolutionaire staatsman daarvan niets begrijpt en niets ziet? Hij bezit meer werkelijkheddisizm dan menigeen, die over „ordening" fantaseert. In elk geval mag men de waarheid, dat ons groeiend volk 'behoefte heeft aan ex port,, geen oogenbiik uit het oog verliezen. De buiteniandsche politiek van Spanje. VALENCIA. De Ministerraad heeft gisteravond vergaderd. Na afloop ver klaarde de minister van financiën, dat hij alle diplomatieke vertegenwoordigers van Spanje in het 'buitenland naar Valencia heeft geroepen om een recbtstreeksche in druk van him beleid te krijgen en de lij nen van de buiteniandsche politiek der regeering uit te stippelen. De raad heeft zich verder bezig gehou den met het ■vraagstuk der openbare orde die bevredigend wordt geacht. De Deutschland uit Gibraltar vertrokken. GIBRALTAR. Het Duitsche gepantser de schip Deutschland is tegen midder nacht naar Wilhehnshafen vertrokken met het stoffelijk overschot van 31 opva renden, die gedurende bet bombardement bij Ibiza om bet leven kwamen. Ook 23 gewonden bevinden zich aan boord, ter wijl 30 gewonden nog in bet ziekenhuis te Gibraltar worden verpleegd Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Helden-der-Zee-Fonds „Dorus Rijkers". Stadgenooten, Aanstaande Donderdag zal er van u een gift gevraagd worden voor het Hel den-der-Zee-Fonds „Dorus Rijkers". Het doel van dit fonds is: steun verleenen aan oud-redders vau onze Nederlandsche kust, die behoeftig zijn en aan de be hoeftige weduwen en weezen van de be manningen van de roei-reddingsbooten, indien deze bij hun poging om anderen te redden, zelf mochten omkomen. Vrij willigers zijn het allen, de stoere man nen, die bij een schipbreuk met levens gevaar de roeiriemen hanteeren; loon krijgen ze niet, noch zij, noch hun vrou wen zijn verzekerd. Om hen uit armoede te redden, is het „Dorus Rijkers"-fonds opgericht. De vaste inkomsten van dit fonds zijn helaas niet voldoende om aan allen, die daarvoor in aanmerking ko men, steun te verleenen: er wachten nog velen vergeefs op eenigen b ij s t a n d. Dat mag niet! Laat het ons een eere-plicht zijn iets af te staan ten behoeve van de helden der zee, die ge heel vrijwillig hun leven waagden om hun medemenschen van den dood te redden. Koopt een speldje, doet uw gift, klein of groot, in de aangeboden bus of zendt die aan een der leden van het comité: G. de Graaf—Bloemendal, B. Boasson— Sanders; D. M. J. Brouwer—Cappon; J. Ermerins, M. Huizenga—Bijlenga, M. P. Maartena—Wagenveld, W. A. Mielziner— Heemskerk, H. W. Naezer, V. Schlüter de NJjs, J. A. Tavenier Sr., S. Troll— Hoek, C. Veltman Fruin—Butena, J. M. van Voorthuijzen. Middelburg, 12 Juni 1937. KUYPER-TENTOONSTELLING. Het comité, dat zich voorstelt in Octo ber, wanneer bet een eeuw zai geleden zijn, dat Dr Kuyper het levenslicht aan schouwde, zijn persoon en zijn arbeid te doen gedenken, meent dat doel o.m. te kunnen bereiken door het houden van een tentoonstelling. Het heeft uit zijn midden eenige personen aangewezen om de biertoe noodige maatregelen te nemen. Tezamen met enkele anderen, die opzette lijk daartoe uitgenoodigd zijn, vormen zij het tentoonstellingscomité. Hun eerste zorg is geweest te trachten de band te leggen op geschikte kwaliteiten, en dit is hun ook gelukt. Materiaal is er, dank zij de medewer king van de familie Kuyper, de Dr A. Kuyperstichting en de Bibliotheek der Vrije Universiteit, ongetwijfeld in vol doende mate voorhanden. Toch is aan vulling ten zeerste gewensoht. Het comité doet derhalve een krachtig beroep op al len, die in het bezit zijn van brieven of andere stukken, portretten, foto's, pren ten en curiosa (merkwaardigheden), wel ke rechtstreeks op Dr Kuyper betrekking hebben. We leggen op dit „rechtstreeks" nadruk; terzijde gelaten moet worden al wat b.v. meer de antirevolutionaire partij1, de Vrije Universiteit of den kerkelijfcen strijd dan hemzelven betreft. Natuurlijk zullen wij ook wel aandacht scheuken aan zijn geschriften, maar aangezien deze zoo goed als alle met weinig moeite te ver krijgen zijn, vragen we daar niet om, ten zij iemand ons rariora (uiterst zeldzame werken of drukken) zou kunnen ver schaffen. Wel stellen we prijs op ge schriften over en tegen hem. Het is evenwel niet onze bedoeling, dat men, betgeen men in bruikleen zou willen geven, dadelijk sturen zal. We ach ten bet beter, dat men den laatsten on- dergeteekende, den beer D. Grosheide, Amsteldijk 85, Amsterdam Zuid, doe we ten, wat men tijdelijk zou willen afstaan. Men hoort dan later wel wat geschikt wordt geacht en wanneer en daarheen we bet gaarne verzonden zouden willen zien. Aan betzelfde adres kan men ook aan wijzingen doen toekomen, welke voor bet welslagen van de tentoonstelling belang kunnen hebben, b.v. aangaande het voor- banden-zijn van geschikte objecten, die men zelf niet bezit. Het Tentoonstellingscomitó: Prof. Mr V. H. RUTGERS. Mej. M. PARMENTTER. Mr G. A. DIEPENHORST. Prof. Dr A. GOSLINGA. D. GROSHEIDE, adj. secretaris. Amsterdam, Juni 1937. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende bet kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand Mei 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f 115.034,59 en terug betaald f 92.659,70. Derhalve meer ingelegd dan terugbe taald f 22.374,89. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand Mei 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f 108.966,78, en terug betaald f 103.778,08. Derhalve meer ingelegd dan terugbe taald f 5.188,70. MIDDELBURG. Overleden: I. G. Keer- semaker, 93 j., wed. J. E<. Witte. Ondertrouwd: H. Drijvers, 23 j. en B. J. Kieboom, 22 j.; B. Boekhoud, 36 j. en G. van der Plank, 38 j.; G. J. Boelbou wer, 25 j. en G. M. Alewijnse, 27 j.; J. Geertse, 26 j. en A. Keur, 25 j. Getrouwd: J. J. J. Sinke, 35 j. en J. Janse, 35 j.; J. van den Berge, 21 j. en J. Pieters, 24 j. (M. G.) Van 512 Juni lERS'EKE'. Gehuwd: Pieter Marinus van Ilekke 28 j. jm. en Anna Maria Son- ke 32 j. jd. Geboren: Engel Jan Gornelis z.v. Abra ham Jacob Slabbekoorn en Pieternella i'oelman te Marken; Marinus z.v. Jaco bus van S(ee en Johanna Cornelia de Koeij'er. Overleden: Jacob Rijk, 67 j. ongeh.; Jan Cornelis van der Burght 83 j. wedn. van Maria Kole. (I. Crt.) Van 310 Juni. KRUININGEN. Overleden: Jacomina Burger 78 j. wed. van Jacob stevense. (I. Gt.) WEMELD IN GEOndertrouwd: Adriaan Nieuwdorp 36 j. jm. en Pieternella de Vos 27 j. jd. Gehuwd: G. M. de Schipper 24 j. jm. en G. J. Wagenaar 21 j. jd. Overleden: Jannetje Adriana de Groe ne 13 j.; Jacomina van Stel 79 j. wed. van Adriaan de Schipper. (I. Gt.) WÏSSFNKERKE. Geboren: 8, Hen drik Adriaan, z. v. Pieter Leendertse en Maria Pieternella Breure. Gehuwd: 3, Hendrik Marcus de Looff, 28 j. jm. en Pieternella Johanna van der Moere, 23 j. jd. (N.-B.) KATS. Geboren: 2, Johannes, z.v. Jo hannes van Liere en Teuna de Wild; 8, Pieter, z. v. Marinus Johannes Fieman en Pieternella Verhulst. (N.-B.) KORTGENE. Geboren: 8, Reinier Jo hannes, z. v. Gornelis Moerman en Corne lia Post. (N.-B.) Over de maand Mei. AXEL. Huw.-aang.: 13, Ghristiaan Guiljam van Zaamslag 26 j. en Maria Murre 24 j.; 14, Florandus van de Vijver 30 j. en Maria Antoinetta Sijls, 25 j. Huw.-voltrekking: 13, Louis van den Berge 30 j. en Jacomina Suzanna van de Gasteel 24 j.; Marinus de Fouw 23 j. en Anna Maria Debora Kiel, 31 j.; Willem Wiegers van Rotterdam 25 j. en Janna Adriana Boeije 25 j.; 20, Willem deBokx van Hoek 25 j. en Adriana Riemens 22 j.; Jacob Wolfert 21 j. en Jacoba Pieter nella Wieland 21 j.; 27, Gijsbregt Heijbis- dij'k 23 j. en Maria Janna de Kraker 22 j. Geboren: 2, Alida Janneke d.v. Mari nus Gornelis Dieleman en Suzanna Ha melink; 3, Jacob Martinua z.v. Martinua Oppeneer en Maria Elisabeth Govó; Pie ter Jan z.v. Hendrik Jan de Feijter en Marrigje Verstraten; 4, Frans z.v. Jaco bus van Meurs en Adriana Lindenberg; Ingiid Josepbina Maria d.v. Theodule Jo seph Maria van Acker en Agnes Maria Cyrille van Waes; Jan z.v. Jan de Feijter en Dina de Feijter; 10, Jan Gornelis z.v. Hendrik Jan Lensen en Helena Maria Tieleman; 18, Wilhelmina Francina, d.v. Willem Abraham de Jonge en Tanneke Meesen; Jan Gornelis z.v. Jacobus Jan sen van Rosendaal en Janneke Verschel ling; 25, Neeltje Elizabeth d.v. Adriaan Kolijn en Krina Elizabeth Hollebek; 28, Erna Pharaïlda Maria d.v. Emelius Au gustus van Heoke en Christina Joanna van der Kelen; Tanneke Geertruida d.v. Jacobus Klaassen en Maria Suzanna Schieman; 30, Cornelia Adriana d.v. Ma rinus Mieras en Cornelia Levina Koster; Hendrik Dingenus z.v. Jacobus Pieter de Brui.he en Suzanna Pieternella de Pooter. Overleden: 12, Esther Geensen 2 j. d.v. Jacobus en Janneke Dieleman; 14, Alouisius Alphonsius Marie van den Bos van Ter Neuzen 61 j., echtg. van Maria Rosalia Willems; 24, Dominicus Hofman 74 j., eebtg. van Louisa Belaert; 25, Ga- tharina Verberkmoes 64 j., wed. van Adriaan Dei; 28, Adriana Dieleman, 70 j., echtg. van Leendert Wolfert. (Ax. Crt.) Wie Iets wil verkoopen adverteert Dat ls loplsch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. MIDDELBURG, 11 Juni 1937. Groen- tenveiling. Spitskool 6, Snijboonen 42-48, Spinazie 2-11, Postelein 2-7, Moskrul 4, Zuring 3, Andijvie 2-5, Suikerboonen 47- 67, Stökprinoessenboonen 63, (Doppers 9- 25, Peulen 20-33, Tuinboonen 7-16, alles per kg. Peen 3-10, Kroten 4.5-8, Selderie 4-6, Rabarber 2-5, Radijs 1.5, Rammenas 1-2, Sjalotten 2-3, alles per bos. Bloemkool 2-10, Andijvie 0.5-2.5, Krop sla 1-3, Komkommers 3-7, alles per stuk. Bloemen: (Duizendschoon 5, Pioenen 6- 11, Anjers 1-4, Flieren 6, Leeuwenbek 7, Lelie'a 5, Campenula 0, alles per bos. Goda's 3-7, Asters 16-18, beide p. 100 flt. Geraniums 7 ct per pot. MIDDELBURG. Aardbeien 639 zwartjes 3466; kruisbessen 4; Franken- thalers 87; Alicante 106, Roode bessen 3952, alles per kg. Perziken 39 ct. per stuk. GOES. Groote veiling van 11 Juni. Kruisbessen f 8,80f 9,40 p. 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 725, dop erwten 1320, peulen 1122, tomaten 2730, dubb. princesseboonen 6163, tuinboonen 18, spinazie 10, postelein 3— 7, stoofsla 5—9, aardappels (eerstelin gen) 1112, id. drielingen 8, oude aard- app. 1,101,70 gld. alles p. 100 kg; bloemkool 27, kropsla 1,203,70, kom kommers 28, andijvie 2,10, 'koolplan- ten 0,040,05 gld. alles per 100 stuks; wortelen 5—8, sjalotten 15, selderij 2,40, radijs 0,70, rammenas 0,70, rabar ber 36, peterselie 1,70 gld. alles per 100 bos; Bloemen: Salvia's 5, zaaibegonia's 2 2,10, lobelia's 1,80 gld. p. 100 stuks; rozen 9, anjelieren 2, korenbloemen 2, irissen 2 gld. p. 100 hos. KAPELLH 11 Juni 1937. Veiling van 11 Juni: Kruisbessenvei- ling van 10.30 u. v.m.: Kruisbessen 7 8.60 per 100 kg. Kleine veiling van 1 u. n.m.: Aardbeien 1023, Eerstelingen 8.6011.20, Dop erwten 15, Rarbarber 3—3.50, Kropsla 2 103.10, Bloemkool 30, Komkom mers 37, Koolplanten 8, Knolselderij- planten 10, Geraniums 6, Lobelia's 2.50. KRABBENDIJKE. Veiling van 11 Juni 1937. Kruisbessen f9.30 per 100 kg. TH'OLEN. Roomboter f0.80 per pond; Boereboter f0.75 per pond; Eieren f3 p. 100 stuks. Aardappelveiling. Eerstelingen f6.10 f6.48; Drielingen f4.27f4.59; Kriel f2.14—f2.69, alles per 100 kg.; Aard beien f0.20 per kg. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn llnkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszltplaats af. (Indien geen enkel deel van den wagen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd Is, mogen &lle lichten gedoofd zijn.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 56 min. Maandag 9 u. 57 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3