Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw ZONDER PRIJSVERHOOGING met muziek, waarna de kinderen zullen worden getrakteerd en wedstrijden zullen houden. Des middags trekt een optooht waarin versierde wagons, paarden, fietsen, recla mewagens enz. door het dorp. Om 4 uur vangen de volksspelen voor volwassenen aan, zooals ringrijden te paard en per fiets, stoeltje rijden enz. Daarna volgt nog een gecostumeerde voetbalmatch door „Unitas", concert van de mondorgelclub „Inter Nos", zang door „Gloeting's Gemengd Koor", Volkszang en concert van het muziekgezelschap Ex celsior. Het feest zal des avonds worden beslo ten met een Lichtstoet. Zaterdagavond a.s. hoopt het Mu ziekgezelschap „Excelsior" 'bij gunstig weer een concert te geven in de muziek tent op het Marktveld. Het programma bevat vijf concours- nummers, die het korps in de afgeloopen jaren succes brachten, waardoor het pro motie maakte van de vierde afd. naar de afdeeling Uitmuntendheid. Programma: 1. Burgemeester van Sonsbeek, xnarsch. H. J. Tietbosch. 2. En Ardenne, ouverture. D. D. Belle- flaimmje. 3. Voix ïtoumaines, valse de concert. M. J. H. KesseLs. 4. La Montague D'Argmt, ouverture. G. Gadenne. 5. Euterpe, fantaisie-ballet, A. L. Doyen 6. A.nimato, marsch. G. J. N. Gori. Pauze. 7. Colonel Bogey, manseh. Alford. 8. La Merveilleuse, ouverture. H. Char les. 9. Carmen, fantaisie sur l'opóra (axr. KesseLs)Bizet. 10. Autoimne et Printemps, ouverture. A. Parigot. 11. Finale. ierseke. De werkman S. Wlestveer, werk zaam aan 'de dijkverzwaring aan den Fre- derika-polder, had heit ongeluk, dat een kipwagen over zijn 'hand reed. Het onge luk was te wijten aan onoplettendheid van een medewerker. De patiënt, die veel bloedverlies leed, werd door D'r Polder man verhonden. Kruiningen. Aan den wind-korenmolen van dhr A. Versohuure alhier wordt een nieuwe vinding in toepassing gebracht door den 'bekenden molenmaker M. J. van Riet te Goes. Het systeem wijkt af van het z.g. Dek ker-systeem. Bij 'het geringste koeltje kan men reeds draaien, terwijl bij toenemen de wind de stand der wieken automatisch de snelheid blijft regelen. Ook 'het doen stoppen zonder val of klem is vernuftig bedacht, en vereischt bijna geen kracht, terwijl ook de zeilen overbodig zijn ge worden. In onzen tijd van mechanisatie, waar door vele molens, die aan ons land een eigenaardige bekoring geven, verdwijnen, is het een verheugend verschijnsel, 'dat door verbeteringen aan de bestaande mo lens deze voor stooping bewaard blijven. Bovengenoemde molen is achtkantig met draaibaren kop en dateert van 1801 en is op Kruiningen bekend als: „D'e ouwe meule'1, terwijl de molen van fam. Van Dijke „de nieuwe meule" wordt genoemd, hoewel deze laatste vermoedelijk wel wat ouder is, doch vzan Vlaanderen naar hier is overgebracht, later dan 1801, waardoor de naam „de nieuwe meule" verklaarbaar is. D'e laatste is een z.g. standaardmolen. Bij windstilte beeft men daar een motor- installatie. Bij het proefdraaien bleek gisteren het nuttig effect, daar er weinig wind was en slechts 2 der 4 wieken zijn behandeld. De Recdasseeringsoollecte, gehouden op Zaterdag 5 Juni 1.1., heeft opgebracht f28.56. (Belangeloos bericht.) Borssele. Een slapende Oranje- vereeniging. Donderdagavond wa ren de leden der Oranjevereeniging op geroepen ter vergadering voor bespre king der feestviering ter gelegenheid van den jaardag van Prins Bernhard. De voorzitter deelde mede, dat de Burge meester geen toestemming tot feestvieren zal geven voordat een zinsnede uit een bericht, dat gestaan heeft in de „Mid- delburgsche Courant" zal worden herroe pen en hem excuus zal worden gevraagd. De voorzitter zeide, dat het bestuur zich nergens van bewust was en geen veront schuldigingen had aan te bieden. Na van verschillende kanten de zaak bekeken te hebben, werd besloten de Oranjevereeni ging in het leven te houden, maar haar te laten slapen, tot er wellicht later nog eens kracht van uit kan gaan. Mejuffr, M. Bruinooge werd belast met de zorg voor de gelden, pl.m. f 45. Deze zullen worden geplaatst op de Boerenleenbank. Schare. Bewaakte overwegen. Door de Directie der Ned. Spoorwegen is bepaald, dat met ingang van 12 Juni a.s. de beide (onbewaakte) overwegen bewes ten het kanaal (dat zijn die gelegen ter weerszijden van wachtpost 35), wederom onder bewaking zullen worden gesteld. 's-Heerenhoek. Volksfeesten. In een bijeenkomst van het Volksfeestco mité met de ingezetenen werden de volks- feestdagen bepaald op Zaterdag 25 en Maandag 27 September a.s. Op den Zaterdagmiddag wordt weder om de ronde van 's-Heerenhoek verreden. 's Maandagsavonds lichtstoet en muzi kale rondwandeling. S'iirt Laurens. Bij de gister gehouden geitenkeuring waren 41 geiten aanwezig. In de le groep lammeren werden de volgende prijzen toegekendle pr. J. v. d. Boase; 2e pr. N. Tramper; 3e pr. M. van Slooten; 4e pr, W. Wattel Gz.; 5e en 6e pr. M. van Slooten. Een-jarige: le pr. M. van Slooten; 2e pr. W, Wattel Gz.; 3e pr. J. van den Bosee; 4e pr, J. Corbijn. Twee-jarigele pr. S. Gideonse; 2e pr. J. Corbijn; 3e pr. W. Wattel Az.; 4e pr. P. Wisse. Drie-jarigele pr. M. van Slooten; 2e pr. S. Gideonse; 3e pr. J. van den Bosse; 4e pr. P. Wisse; 5e pr. M. van Slooten; 6e pr. J. van den Broeke; 7e pr. W. Wattel Az.; 8e pr. G. Geerse. Stamboekgeiten: le pr. J. van den Bosse; 2e pr. N. Tramper; 3e en 4e pr. W. Wattel Gz. De collecte voor de reclasseering bracht alhier f30 op. (Belangeloos be richt.) Domburg. Alhier is een comité ge vormd, dat gehoor zal geven aan den wensch van vele ingezetenen om den heer A. Provoost, kantoorhouder der Posterijen, wien per 1 Juli a.s. eervol ontslag is verleend, een aandenken aan te bieden met herinneringsalbum. Het comité is als volgt samengesteldL. J. van Voorthuysen, eere-voorz., P. J. Elout, voorzitter; Dr B. Vaandrager, secretaris; B. J. Westenburger, penningmeester; mej. Dr H. C. M. Ghijsen; D. H. Scheele en W. Trielier, leden. Biervliet. Het onweer. Tijdens een kort en hevig onweer sloeg Dinsdagavond de bliksem in een schuurtje van den heer L. Een aangrenzend schuurtje ging mede in de vlammen op. Een varken en enkele konijnen konden worden gered. D'e schuurtjes waren verzekerd. Tholen. Alhier is opgericht een plaat selijk comité voor werkloozenzorg „Jong Holland snakt naar werk". Tot voorzitter is gekozen dhr D. de Vos, tot secr. Mej. J. Woifensberger; penningm. Mej. E. Jan sen, tot leden de dames Perestam en Boon i Woensdag werd de alg. vergadering der veilmgvereen. „De Eendracht'' gehou den. De voorzitter, de 83-jarige heer G. Stoutjesdijk, leidde de vergadering. De re kening werd goedgekeurd. De contributie werd vastgesteld op f 1 per jaar en pro visie fruit en groenten, voor binnenland op 5 pet. en voor export op 3 pet. Herko zen werden als voorzitter en secretaris, dhrn Stoutjesdijk en W. L. Klompe. De voorzitter 'bezat nog genoeg vitaliteit om op zulk een hoogen leeftijd nog een be noeming voor drie jaar te aanvaarden. Door den veilingmeester werd medege deeld, dat de kisten duurder zijn gewor den, zoodat het staiegeld verhoogd werd van f 0.300.40. Tot slot werd door dhr Klompe een lezing gehouden over het nut van veilen en het houden van cursussen in pakken en sorteeren van fruit. Korfbal. Ierseke. Gisterenavond speelde Volhar ding van Ierseke tegen een Zeelandia- combinatie van Hansweert. Een mooi spel dat onbeslist eindigde 22. GEVAREN VAN HET DIMMEN OP SNELVERKEERSWEGEN. Een adres van de K.N.A.C. De K.N.A.C. heeft aan den Minister van Waterstaat een adres gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat inge volge art. 1 van de Motor- en Rijwielwet en van het Motor- en Rijwielreglement tot de „wegen" mede worden gerekend de daarlangs gelegen rijwielpaden, zoo wel wanneer deze aanliggend of als zoo danig te beschouwen zijn, als wanneer deze geheel vrijliggend zijn en dat zulks de verplichting medebrengt voor bestuur ders van motorrijtuigen om ingevolge art. 19 van het Motor- en Rijwielregle ment voor alle tegemoetkomende wielrij ders, die van zoodanige rijwielpaden ge bruik maken, te „dimmen". Dientengevolge moet in verband met bet in het algemeen in Nederland zeer frequente rijwieiverkeer, veelvuldig door bestuurders van motorrijtuigen met ge dimd licht worden gereden op wegen, die voor het snelverkeer zijn bestemd en op de met zeer groote kosten aangelegde en nog aan te leggen autosnelwegen waar langs rijwielpaden zijn of worden aan gelegd, als b.v. de nieuwe Rijksweg 's-GravenhageU tr echt. Weliswaar zijn de rijbanen van wegen waarlangs rijwielpaden zijn aangelegd veelal voor het verkeer met rijwielen ge sloten, doch de huidige stand van de ver- keerswetgeving in Nederland kent geen bepalingen waardoor wielrijders niet an ders dan op de daarvoor aangewezen punten de rijbaan mogen kruisen, terwijl evenmin bepalingen voor voetgangers aanwezig zijn, welke zouden tegengaan, dat deze zich zonder noodzaak op den rijweg zouden bevinden. Het gevolg is, dat eenerzijds het gevaar bestaat dat wielrijders door lichten van tegemoetko mende motorrijtuigen voor korten tijd worden verblind, doch dat anderzijds het in zijn mogelijke gevolgen veel ernstiger gevaar is te duchten, dat bestuurders van motorrijtuigen door het rijden met beperkte verlichting de mogelijkheid wordt ontnomen een voldoende zicht te hebben op de onverwachte handelingen van voetgangers, wielrijders en overige weggebruikers op den rijweg. Naar adressantes meening zal aan de bezwaren van verblinding van wielrijders door de lichten van motorrijtuigen, voor wat betreft vrijliggend© rijwielpaden ge legen langs wegen, die voor verkeer met motorrijtuigen open staan, op betrekkelijk eenvoudige wijze zijn tegemoet te komen door den aanleg van beplantingen, waar van het nuttig effect nog zal kunnen wor den verhoogd indien de rijwielpaden op een lager niveau dan de rijweg worden aangelegd. Adressant© ver-zocht den Minister in verband met het bovenstaande ea in hot belang van de algemeens verkeersveilig heid het vel daarheen te willen leiden: a. dat wettelijk zal worden bepaald, dat art. 19 sub d van het Motor- en Rijwiel reglement niet geldt, voor zooveel de daarin genoemde verikeerscategoriën zich bevinden op van de rijbaan vrijliggende wegen of rijwielpaden; b. dat geen rijwielpaden zullen worden aangelegd langs nieuw aan te leggen we gen, uitsluitend bestemd voor het ver keer met motorrijtuigen, zulks uit over weging, dat voor bet verkeer met rijwie len juist door den aanleg van den auto snelweg passende wegen met gering door gaand snelverkeer beschikbaar komen en voorts dat anders immers op onverwach te momenten wielrijders den rijweg zullen kruisen; c. dat wettelijke bepalingen zullen wor den getroffen, welke voetgangers verbie den zich zonder noodzaak en anders dan op de daartoe meest geëigende plaatsen op' den rijweg te bevinden of te begeven en welke wielrijders verbieden een rij weg, gesloten verklaard voor bet verkeer met rijwielen, zonder noodzaak over te steken. Hei onweer. Het is Woensdagavond en -nacht in verschillende steden en streken van ons land noodweer geweest. O.a. te Rotterdam en Amsterdam. De regenval was zóó ont zaglijk groot, dat de riolen niet zoo spoe dig het water konden afvoeren, zoodat sommige 'bewoners van benedenhuizen 'daarvan de minder aangename gevolgen ondervonden. Tijdens het noodweer dat boven het Westland heeft gewoed, is de bliksem in de vila te Naaldwijk, bewoond door den heer V. Ph. Valstar, wethouder van 'die gemeente, geslagen. Toen de brandweer, die eerst na een half uur ter plaatse ver scheen, eindelijk water kon geven, stond de bovenverdieping reeds in lichter laaie. In de buurtschap Keten onder de gemeente Qapelte a. d. IJs s 1» zat de plm. 60-jarige bakkersknecht G. B. thuis. Toen eensklaps vlak bij de woning de bliksem in den grond sloeg, schrok de man zóó 'hevig, dat hij bewusteloos op den grond viel. Een terstond geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. Ook in Groningen heeft een hevig onweer gewoed. Te Engeübert, nabij Groningen, is de bliksem geslagen in de boerderij van dhr H. K. De boerderij en schuren brandden geheel uit. Het vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. Te Wehe (Gr.) sloeg de bliksem in de boerderij van de Wed. Th. Perk. De wo ning stond spoedig in lichterlaaie. De schuren leden geen schade. Ook boven Friesland was het onweer hevig. Op tal van plaatsen werd het vee in de weide gedood. Ook werden verschei dene licht- en telefoonleidingen getroffen. Een no n-s top pre dik a- t i e. Een predikant te Los Angelos, die tot zijn groot ontsteltenis moest consta teeren dat zijn kerk meer en meer ont volkt werd,besloot verleden Zondag tot een zeer feigenaardig middel zijn toe vlucht te nemen teneinde de belangstel ling te wekken. Hiji heeft n.I. een non-stop-predikatie gehouden van 60 uur aan één stuk. Hij begon Zondagsmorgens om 11 uur te preöken en beëindigde eerst zijn preek Dinsdagnacht om 12 uur. Slechts nu en dan werd even onderbro ken om eenig voedsel te nuttigen. Het nieuwtje van deze uitzonderlijke manier om belangstelling te wekken voor den godsdienst verspreidde zich weldra in de stad en spoedig kwamen honderden nieuwsgierigen luisteren naar dezen on- vermoeiden predikant. Het verhaal ver meldt echter niet of de luisteraars tot het bittere einde bleven toehooren. Een „grap" met noodlottig gevolg. Op de Westergracht te Haar lem is gisteravond een ongeluk gebeurd, dat waarschijnlijk aan een 17-jarigen jongen, die een grap wilde uithalen, het leven zal 'kosten. De jongen stond om streeks negen uur voor 't open raam van de woonkamer van een bovenhuis aan de straatzijde. Hij keek naar buiten en zag hoe een hond zijn vader, die op het trot toir met een buurman stond te praten, aanblafte. De jongen nam toen een pan met water en wilde hiermede den hond een poets bakken. Toen hij echter de pan leeg wilde gooien boven op den hond, verloor hij zijn evenwicht; hij gleed uit en viel, met de pan nog in zijn handen, uit het raam op straat. Hij viel met zijn hoofd op het trottoir, vlak naast zijn vader. Bewusteloos en hevig bloedend bleef hij liggen. Het slachtoffer is naar de Mariastichting vervoerd, waar de dokter een schedelbasisfractuur consta teerde. De jongen verkeert in levensge vaar. Gevaarlijk kinderspel. Doordat een vaer-jaxig jongetje op den hooizolder met vuur speelde, is brand ontstaan in een 'boerderij! van den heer Veghel (N.-B.). In een oogwenk stond de geheele schuur in lichter laaie, waar door een hoeveelheid hooi, een dorsch- machine, een naaimachine en vele an dere landbouwgereedschappen een prooi der vlammen werden. Ook het woonhuis vatte vlam, doch de brandweer slaagde er in dit grootendeels te behouden. MINISTER GELJSSEN TE WEENEN. Ter eere van Minister Gelissen die de zer dagen in Weenen vertoeft, heeft de Wiener Industriecluh een diner gegeven, waaraan 60 personen aanzaten. Van de Oostenrijksche regeering namen aan de zen maaltijd deel prof. Taucher, de mi nister van financiën, dr Neumayer en de president van de Nationale Bank. Na den maaltijd hield minister Gelis sen, die stormachtig toegejuicht werd, een rede over de Nederlandsche indu- strieeie politiek, die twee uur geduurd heeft. De minister sprak eerst over den alge- meenen oeconomischen toestand van Ne derland, vervolgens over de bijzondere structuur van de Nederlandsche indu strie en ten slotte over de regeerings- maatregelen op economisch en indu strieel gebied. De minister bracht een groot aantal statistieken en actueele ge- gegevens en merkte op, dat speciaal het Nederlandsche bedrijfsleven zeer gevoelig reageert op alle internationale verschijn selen. Levendigen bijval vond de uitlating van den minister, dat hij' hoopte, dat de over eenkomst van Oslo een gunstig voortee ken zou blijken voor de slooping van de internationale handelsbarrières. De mi nister maakte er opmerkzaam op, dat in Nederland in de laatste jaren de ©econo mische structuur wezenlijk veranderd is in zooverre, dat het zwaartepunt zich steeds meer naar de industrie verplaatst. Ten slotte merkte de minister op dat de heele Nederlandsche oeconomische poli tiek uitgaat van het standpunt van te ge ven en daarvoor te krijgen. Als crediteur- staat moet Nederland bijlzonder voorzich tig zijn bij: zijn internationale financieele politieke bedrijvigheid. En de minister besloot met bet uitspreken van de hoop, dat de komende jaren niet slechts Neder land, maar geheel Europa de mogelijk heid zullen bieden voor een zich steeds ontwikkelenden oeconomischen opbouw. Nadat minister Gelissen uitgesproken had, hield de voorzitter van de Wiener Industrieclub, Generaldirektor Demmer een rede, waarin hij' de dankbaarheid van de Oostenrijkers voor Nederland uitte en opmerkte, dat op alle gebieden van cul tuur en bedrijlf Nederland zeer vaak een leidende en steeds toonaangevende rol ge speeld had. Hij sprak de hoop uit, dat ook de economische betrekkingen tus- schen Oostenrijk en Nederland zich gun stig zouden ontwikkelen, gelijk dat met de cultureele betrekkingen en de sympa thieën reeds het geval is. Rattenverdelging met sardines. De 'Groote Trek van de Zuid-Afrikaansche ratten dreigt voor den oogst in het Noorden van Zoeloe-land catastrofale gevolgen te zullen hebben. Met de gewone wijze van bestrijding komt men er niet. De boeren hebben dan ook reeds lang hun toevlucht genomen tot buitengewone middelen. Een der meest succesvolle methoden blijkt te zijn de ratten bedorven sardines te laten eten. Er is in Zoeloe-land dan ook een levendige vraag naar sardines ontstaan. Men opent de blikjes en stelt den inhoud ©enigen tijd aan de zon bloot. Daarna worden ze geplaatst op die plekken, waar de ratten zich gaarne ophouden. Voor de bewoners van de geteisterde streek is bet levenweinig aangenaam. Kleedingstukken dienen goed te worden nagezien alvorens men ze aantrekt om onaangename verrassingen tijdens het dragen te voorkomen en men heeft met betrekking tot het wegsluiten van de levensmiddelen allerlei bijzondere voor zorgsmaatregelen te treffen, die in negen van de tien gevallen nog niet eens doel treffend blijken. De ratten hebben haar schuwheid voor den mensch verloren. Zij scharrelen brutaal door de keukens, waar de huisvrouw aan het werk is. Autobotsing. Vijf nonnen gewond. Gistermiddag is onder de ge meente Vught een auto-ongeluk geschied, waarbij vijf nonnen werden gewond. De nonnen, die woonachtig zijn in het kloos ter der Franciscanessen te Veghel, keer den van een reis naar Udenhout per auto huiswaarts. Onder de gemeente Vught naderde uit een zijweg een andere auto, die in volle vaart de auto uit Veghel in de flank aan reed. De botsing was zoo hevig, dat de auto's geheel werden vernield. Een der nonnen werd uit de auto ge slingerd en bleef bewusteloos op het weg dek liggen. De andere inzittenden bleken allen min of meer ernstig letsel te heb ben opgeloopen. De gewonde nonnen zijn in een nabij gelegen zusterhuis gebracht waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Zoowel de chauffeur van de aanrijdende als die van de verongelukte auto zijn ongedeerd ge bleven. Zijn patroon bedrogen. Door de politie te Tilburg is aldaar aan gehouden zekere V., verdacht van valsch- heid in geschrifte en verduistering ten nadeele van zijn vroegeren patroon P., thans wonende te Brussel. Het totaal verduisterde bedrag wordt geschat op f 4000. De verduistering is in een tijdsverloop van een jaar gepleegd. V. zal ter beschikking van den officier van justitie gesteld worden. Jongeman verdronken. Gis teravond is een ongeveer 16-jarige jongen uit Den Haag bij het baden in de Bui tenhaven te Scheveningen, naar zee af gedreven en verdronken. Nijmegen in het donker. Gis teravond ongeveer negen uur, is in het net van de Prov, Geldersche Electrici- telts-MiJ een ernstige storing ontstaan tengevolge waarvan de stad Nijmegen, een deel van de Retuv/a, het Rijk van Nijmegen en bet Lawcï van Maas ea Weal van electrischen atrevm vsimiokea waren. Dat dit groot ongerief veroorzaakte laat zich begrijpen. Dé op electrischeft stroom aangewezen bedrijven waren ge stagneerd. De trams reden niet. De tele foondienst was volkomen gestoord, door dat geen verbinding tot stand kon wor den gebracht. Door overschakeling kon men ongeveer kwart voor tien de storing verhelpen. Door de warmte bevangen. Gistermiddag is de 31-jarige R. bij het grasmaaien in het Zuiderpark in Den Haag, door de warmte bevangen. De geneeskundige dienst heeft den man in zeer ernstigen toestand naar het zie kenhuis vervoerd. Stakende werkloozen. Gister namiddag schoolde een aantal werkloo zen, die werkverschaffingsarbeid verricht ten, bij het graven van het Ooster-Ham- rikkanaal bij Groningen, samen ter be spreking van hun grieven tegen het h.i. te lage loon. Toen zij door den opzichter werden aangespoord aan het werk te gaan of zich te verwijderen, trokken 225 van de 240 man weg. Zij zijn nu voorloopig van verderen arbeid uitgesloten, totdat van hoogerhand een beslissing zal zijn genomen. Doodelijk ongeval. Gisteren is de heer V., scheepsmaker te Ter Aar, toen hij met zijn beide zoons werkzaam heden verrichte in zijn bedrijf, van een hoogte van drie meter gevallen. De man kreeg een schedel-basisfractuur en was vrijwel op slag dood. plaatsing van advertentlën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Sint Maartensdijk. Onder groote be langstelling en begunstigd door goed weer hadden Woensdagmiddag j.l. op het Marktplein alhier de premiekeurin gen voor merrie's plaats. De uitslag luidt; 2-jarige merries: 1. Albina v. Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk te Tholen; 2. Glara eig. G. 'H. de Wit te Oud-Vosmeer; 3. Tine, eig. E. J. Kosten te Tholen; 4. Nora v. Dijkzicht, eig. J. J. Noom, alhier; 5. Greta van Dinteloord, eig. W. J. van Engelen te O.V. 3-jarige merries (Heine maat): 1. Ada eig. C. H. de Wit te O.V.; 2. Ida, eig. M. J. Stoutjesdijk te Tholen; 3. Gorrie, eig. A. W. G. van Nieuwenhuijze te Tho len. 3-jarige merries (groote maat): 1. Ru- da, eig. J. F. Brooijmans te St. Anna- land; 2. Elsa, eig. M. J. Stoutjesdijk te Tholen; 3. Juliana v. Tholen, eig. idem. 4-jarige merries ^kleine maat): 1. Er na, eig. G. H. de Wit te O.V.; 2. Quetta v. Bleijendaal, eig. J. F. Brooijmans te St. Annaland; 3. Sira d'Annecroix, eig. A. L. Hage en Go. alhier; 4. Ada, eig. Gebr. van Tilburgh te O.V. 5 tot 10-jarige merries (kleine maat) 1. Lina v. Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk te Tholen; 2. Gora, eig. C. H. de Wit te 0.V.; 3. Nelly, eig. J. F. Brooijmans te St. A.; 4. Olma, eig. idem; 5. Themie, eig. idem; 6. Irma, eig. M. J. Stoutjesdijk. 5 tot 10-jarige merries (groote maat): 1. Blondine van Buren, eig. W. J. v. En gelen te O.V.; 2. Helena v. Louise, eig P. Burgers te Poortvliet; 3. Brada van Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk; 4. Erna, eig. J. F. Brooijmans; 5. Dora v. Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk; 6. Marie, eig. W. J. van Engelen; 7. Ida, eig. J. P. Hage. Hooger prijzen op kersenverkoopingen op het hout. Bij de te Lienden gehouden eerste ker senverkoopingen werden hooge prijzen besteed. Er werd naar schatting van 15 18 ct. per kilo op het hout besteed. Deze prijs is belangrijk hooger dan het vorig jaar, toen men 810 cent per kilo op het hout besteedde. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Juni: Zwakke tot matige wind uit uiteen- loopende richtingen, gedeeltelijk bewolkt, droog, warm weer, behoudens weer toe nemende kans op onweer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 55 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6