Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen MEN MOET ZICH WETEN TE TROOSTEN. In „Het Liberale Weekblad" schrijft de heer Wendelaar een artikel, dat ver lucht is met een teekening, waarop twee hondjes Mussert en Moskou aan den verdrinkingsdood worden prijs gege ven. De volksmond zou dit laatste ver moedelijk anders uitdrukken. De vraag is echter, zegt de Maas bode, of op die teekening nog geen plaats zou zijn geweest voor een derde slachtoffer. Maar daaraan denkt de liberale leider niet. Tegen de verdrukking in groeit slechts de hoogstrevende palm". 't Klinkt bijna als een juichkreet! Maar er is nog meer: De stembusuit- slag beteekent wel een nederlaag voor de liberale partij maareen overwinning voor de liberale gedachte en den libe ralen staat. En dat geeft reden tot „voldoening". Wij willen deze voldoening niet sto ren, maar koesteren toch een flauw ver moeden, dat de liberale gedachte -bijv. op economisch terrein haar bloeitijd achter den rug heeft. Dat bleek reeds uit maatregelen op legislatief gebied, ook van het ministerie- Golijn. Maar: men moet zich weten te troosten. tegen het .afwijzend beschikken van B. en W. op een verzoek tot het plaatsen van een houten schuur aan de overzijde van de kade. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. Het verzoek werd met 5 tegen 2 stem men afgewezen (tegen dlhrn Wouters en Leer). Vervolgens besloot de Raad het pacht- oontract van het Noord je met dhr L. van Wallenburg tot 1941 ondershands te ver lengen. Tevens werd besloten het bevolkingsre gister te herzien en te vervangen door het persoonskaartenstelsel. Bij de rondvraag vroegen reap, dhr Wouters naar den toestand in de Wage- naarstraat; dhr Gideonse naar de schou wing van wegen en voetpaden; dhr Leer naar de snelheidsmeter en de verstrek king van vet en margarine. Nadat de voorzitter deze sprekers be antwoord had sloot hij de vergadering. Ritthem. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de Raad dezer ge meente voltallig. Ingekomen was bericht dat door H. M. de Koningin de heer P. W. ter Haar opnieuw is benoemd tot burgemeester. Aan den heer W. Wisse in Welzinge zal 5 M3 grint beschikbaar worden gesteld voor verbetering van den Schroeweg. In verband met het opmaken van den wegenligger zal het noodzakelijk zijln dat eenige wegelingen en voetpaden van een naam worden voorzien. Aldus wordt be sloten. Tegen de afvoering van het Zoutmans voetpad zijn een 2-tal bezwaren ingeko men: le van den heer J. Cevaal, alsmede van de heeren J. de Pagter, F. de Groot, Abr. Marijs en J. Janse. De heer de Visser blijft bijl zijin stand punt en vindt het niet erg indien op het wegdek van den Barentsweg grint ligt, deze te beloopen. Dhr Boogaard vindt het argument om het mooie wandelpad te behouden niet erg steekhoudend. Spr. had liever gezien dat men b.v. had beweerd dat het voetpad den weg zou verkorten, doch dit kan niet in het onderhavige geval. Dhr Louwerse deelde mede dat een der onderteekenaars hem had medegedeeld dat het pad des Zondags bij! kerkgang veelvuldig werd gebruikt. De heer Cevaal stelde voor een voet pad langs den Barentsweg te leggen tot aan den vrachtrijder Barentsen. Dhr de Visser meent dat men dan in Welzinge wel langs iederen weg een pad mag aanleggen. Ten slotte wordt tot stemming overge gaan. Dhr J. Cevaal onthoudt zich inge volge art. 52 van stemming. Door sta king der stemmen wordt het besluit tot een volgende vergadering uitgesteld. Biji de rondvraag informeert dhr Osté omtrent de instelling van werkverschaf fing. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zulks voorhands nog niet noodzakelijk achten. Wel is in de laatst gehouden ver gadering van de werkloozencommissie geadviseerd slechts enkele personen in aanmerking te laten komen. EVenwel von den B. en W. dat deze personen, naast inkomsten van het hoofd van het gezin, ook nog andere inkomsten genoten. Moest evenwel de slechte toestand in 't bunkerbedrijf te Vlissingen blijven voort duren en geen ander werk bij den Polder Walcheren of anderszins zijn te verkrij gen, dan zal worden overgegaan tot plaatsing bijl de werkverschaffing. Dhr Osté vraagt waarom men bij de be rekening der verdiensten niet vanaf 1 Jan. heeft rekening gehouden doch eerst van Juli 1936. Men moet niet vergeten dat er de laatste 6 weken niets is ver diend. Bij een steunregeling wordt toch ook een en ander geheel anders berekend. De voorz. antwoordt dat men hier niets met een rijkssteunregeling heeft te ma ken. Bovendien hadden de leden van den N.G.L.B. met gegevens moeten komen, wat zij nu hebben nagelaten. De heer Osté zegt dat het verzamelen der gegevens niet wel mogelijk is. Het verzoek was ingediend voor het algemeen belang der arbeiders, d.w.z. ook voor an dere bonden. Groede, Landbouweohuur afgebrand. Maandagmorgen brak brand uit in de landbouwschuur van den klein-landbouwer J. J. Catsman alhier. Terwijl de vrouw van C. bezig was haar werkzaamheden te verrichten, kwam haar zoontje haar vertellen, „dat de muizen aan het branden waren". Direct ging de vrouw naar 'buiten en zag toen, dat de söhuur reeds geheel in brand stond. Aan redden viel niet meer te denkon. Enkele landbouwwerktuigen gingen in den brand verloren. Het vermoeden bestaat, dat het kleine ventje met lucifers heeft gespeeld. Verze kering dekt de schade. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wezep, G. B. Holland te Putten. Bedankt voor Assen, J. ESkema te Schagen. Geref. Kerken. Tweetal te Voorburg, P. K. Keizer te Vrijhoeve-'s Grevelduin-Gapelle en J. G. J. Kuiper te Arnhem. 'Bevestigingen intrede. Na des morgens bevestigd te zijn door zijn vader, Ds J. Jellema van Welsrijp, deed Zondagmiddag Ds H. A. J e 11 e m a voorheen te G r ij p s k e r k e, zijn in trede bij de Ned. Herv. Gemeente te Leer- sum, met een predicatie over 2 Cor. 3 vs 45. Na de prediking richtte Dis Jel lema zich in een meer persoonlijk woord tot enkele personen en collega's. De toespraken werden beantwoord door Jhr. van den Bosch als burgemeester en als Pres.-Kerkvo'Ogd, Da J. H. Schuur- mans Stekhoven van Maarn en Maars- bergen namens Ring en Classis, Ds H. J. Couvee, em. pred. te Zeist, die als consu lent de gemeente gedurende de eerste ze ven jaren van de vacature 'heeft geleid en den consulent, Ds Ybema, op wiens ver zoek de gemeente haar leeraar staande toezong met de woorden van de laatste vier regels van Gezang 96. Cand. A. J. van Sluijs van Mid delburg hoopt Zondag 27 Juni a.s, zijn intrede te doen 'bij de Geref. Kerk van Z o n n e m a i r e, na bevestigd te zijn dor Db D. Bremmer van Middelburg. .Emeritaat. Ds D. A. van Krevelen, pred. bij de Nederl. Herv. Ge meente te Deinum, vroeger te H a a m - s t e d e, is voornemens tegen het eind van dit jaar emeritaat te vragen. Ds P. C'h. v. d. V1 i et, pred. bij de Geref. Kerk te Utrecht, hoopt op 16 Juni a.s. 'zijn 25-jarige ambtsbediening te gedenken. De a.s. jubilaris beeft van 26 Nov. 1922 tot 3 Mei 1925 de Geref. Kerk Van Vlissingen gediend. Examens Lager Onderwijs. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden Dlinsdag voor het examen lager onderwijs de dames J. M. Bouman, Terneuzen; I. M. J. Doornbos en A. fechaar, beide te Vlissingen; L. van den Driest en J. G. Geldof, beide te Middel burg. Afgewezen één vrouwelijke candidaat. Goes. Te Arnhem slaagde voor het exa men Wegentechnicus dhr M. J. Fraanje, alhier. VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Werkwijze van het onlangs ingestelde rijksbureau. Omtrent de werkwijze van het onlangs door den minister van Landbouw en Vis- scherij ingestelde rijksbureau ter voorbe reiding van de voedselvoorziening in oorlogstijd, verneemt men het volgende: Door de instelling van dit bureau, welke een onmiddellijk gevolg is van een door de commissie voor de =>economische verdedigingsvoorbereiding bij den minis terraad ingediend rapport, zijn de voor zieningen inzake de voedings- en voeder middelen in één -hand gelegd. Van particuliere zijde, bedrijfsorgani saties e.d. is reeds instemming betuigd met de doelstelling van dit bureau. Als taak van het bureau moet gezien worden de voorbereiding der voedselvoor ziening in tijden van nood (d.i. oorlog, mobilisatie, oorlogsgevaar dan wel ver hoogde internationale spanning) ten be hoeve van het g&heele volk. Db jaren 19141918 hebben wel be wezen, dat het niet bestaan van een goed voorbereiden voorzieningsdienst van het volk een groote ramp kan beteekenen en zonder twijfel zal leiden tot een groot voedseltekort met alle gevolgen daarvan. Vele andere regeeringen hebben reeds uitgebreide maatregelen ter voorbereiding van een goeden voedselvoozieningsdienst in oorlogstijd getroffen. Wanneer Neder land op dit gebied niet tijdig eveneens voor een behoorlijke organisatie zorgt, zal het straks buitengewoon moeilijk blijken iets van belang te doen, mede doordat andere landen, die zich voldoende heb ben voorbereid, de noodige maatregelen reeds zullen hebben uitgevoerd. Verschillende economische omstandig heden sedert den wereldoorlog hebben tot gevolg g'ebad, dat op voorraden van on derscheidene grondstoffen voor de voed selvoorziening niet zoo zeker valt te re kenen als voor den wereldoorlog. Het is de taak van dit bureau maatregelen te nemen om voorraadsvorming te bevor deren en bij eventualiteiten klaar te zijn. Bij deze voorbereiding bewijzen de hui dige crisiecentrales, welke grootendeels over het gewensohte materiaal beschik ken, goede diensten. Malversaties te Dreumel. Gemeente-sacretaris in ar rest. Reeds lang gingen in het dorp Dreumel geruchten, dat onregelmatighe den zouden zijn gepleegd ter gemeente- secretarie. Dit had tot 'gevolg, dat verle- i den jaar een onderzoek werd ingesteld naar het beheer van de gelden, bestemd voor den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. Ook de justitie werd in de zaak gomeng'd, doch tot een strafvervolging kwam het toen niet. Dé geruchten bleven evenwel aanhouden. Beweerd werd, dat ook op an del- gebied malversaties 'ge pleegd zouden zijn. Zoo werd er verteld, dat een legaat, dat indertijd onder het be heer van het gemeentebestuur was ge steld, verdwenen zou zijn. Gezien de zeer troebele omstandighe den welke in het dorp en zelfs in den boe zem van het gemeentebestuur bestaan, was het zaak van deze geruchten met de grootst mogelijke reserve kennis te ne men. Dit was ook het geval toen de ge meente-secretaris op 21 Mei j.l. met ziek teverlof naar Ginneken vertrok, en aan dit feit allerlei conclusies werden gekop peld in verband met de beweerde malver saties. Gistermorgen heeft deze aangele genheid, die het dorp reeds zoo lang in beroering brengt, een onverwachte wen ding genomen. Voor het kantongerecht te Tiel werd n.l. een strafzaak behandeld tegen den wet houder G. M., die een boom, ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Ju liana geplant, eigenmachtig had doen uit graven en plaatsen in den tuin van het gemeentehuis. Deze tuin was in gebruik bij den gemeente-veldwachter L. Groot opzien werd gewekt door het feit, dat de gemeente-secretaris, die als ge tuige zou worden gehoord, in de rechts'- zaal verscheen in gezelschap van een rijksveldwachter. Het gerucht, dat hij tij dens zijn z.g. ziekteverlof zou zijn gear resteerd, won daardoor aan waarschijn lijkheid. Naar later werd gemeld, is de ge meentesecretaris inderdaad onder verden king van onregelmatigheden, in de uit oefening van zijn ambt gepleegd, op last van de justitie gearresteerd. Omtrent den aard der malversaties, waarvan -de secretaris verdacht wordt kon men geen mededeeling doen. i Man en vrouw bij het zwem men verdronken. Gisteravond zijn de 32-jarige huisschilder P. de Borst en zijn 26-jarige echtgenoote A. J. de Borst- van der Linden te Papendrecht in de rivier de Merwede bij het zwemmen ver dronken. Het echtpaar was gaan zwem men en men vermoedt, dat de man, die gedeeltelijk gekleed is opgehaald, zijn vrouw die in moeilijkheden verkeerde heeft willen helpen, met het bekende noodlottige gevolg. Van het gebeurde is niemand getuige geweest. Toen het echt paar niet thuis kwam heeft men een on derzoek ingesteld. Een millioen kilo ijzer ge produceerd. Op de Hoogoven No. I te Velsen heeft eenige dagen de driekleur gewapperd. Dit was, omdat deze hoogoven een totaal van één millioen kilogram ijzer ge produceerd heeft. Gedurende bijna acht jaar heeft deze hoogoven hierover gedaan, wat een re cordtijd is. Al dien tijd ia deze in bedrijf g'eweest, zonder noemenswaardige stag natie, wat op zichzelf voor een hoogoven een bijzondere prestatie is. Een boos in Noor d-L i m- burg. Maandagmiddag ontlastte zich ook boven Noord-Limburg een hevig on weer, dat uren lang aanhield, hier en daar gepaard gaande met wolkbreuken en krachtige windstooten, die tusschen Mook en Middelaar het karakter van een hoos aannamen. Van de telefoonleidingen werden over een lengte van c.a. een hal ve kilometer de palen uitgerukt. Toen de bui was opgetrokken, was de weg bezaaid met afgerukte takken terwijl het verkeer was gestremd door zes hoo rnen die over den weg lagen. Door de hevige slagregens is hier en daar nogal schade aan de veldgewassen aagericht. Een hachelijk avontuur beleefden vijf schilders, die aan de spoorbrug te Mook werkzaam waren. Zij hadden juist hun stelling verplaatst, toen een felle bliksem straal in de brug sloeg, juist op de plaats waar zij' eten te voren aan het werk wa ren geweest. Het hemelvuur vernielde de leidingen van de radiodistributie van Heumen, Malden en Mook, die onder aan de spoor brug bevestigd waren. Voorts werd de lichtleiding op vele plaatsen door den bliksem getroffen en ook verscheidene radiotoestellen die niet geaard waren moesten het ontgelden. Ned. zeelieden uit Spaansche gevangenschap. Biji het Departement van Buitenlandsche Zaken is een nader officieel bericht bin nengekomen, inhoudende dat de Neder- landsche bemanning van het onder Pa- nameesche vlag varende stoomschip „Hordena" op 7 Juni j.l. aan boord van bet s.s. „Theseus" Vigo heeft verlaten met bestemming naar Nederland. Bij het visschen verdron ken. Gistermorgen was de 60-jarige D. te Arnhem als naar gewoonte in den Rijn nabij de sleephelling gaan visschen in een roeiboot. Op een gegeven moment bemerkte een arbeider van een Stoom bootonderneming, dat de roeiboot onbe heerd op het water dreef. Hij waarschuw de de politie, die dadelijk begon te dreg gen en na eenigen tijd het lijk van D. ophaalde. Het onweer. Ook te Zevenhui zen (gem. Leek) in de provincie Gronin gen, kreeg men Maandagavond een korte hevige bui te verduren. De bliksem sloeg in de woning van den heer A. Roeters. Diens vijftigjarige vrouw werd getroffen en is spoedig daarna overleden. De heer R. zelf kreeg enkele brandwonden. In kokend water gevallen. Het vierjarig kind van den bakker H. te Eindhoven, had Zondagavond het on geluk in een emmer kokend water te vallen; Gisternacht is de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. Door een trein gedood. Een wegwerker van de Ned. Spoorwegen, wo nende te Hilversum, is gistermorgen bij een overweg door een trein gegrepen. De ongelukkige was bezig de spoorbaan te controleeren in verband met de door reis van H. M. de Koningin. Hoogstwaar schijnlijk heeft hij slechts oog gehad voor den doorkomenden sneltrein Amersfoort— Amsterdam en is hij, daarvoor opzij gaan de, tegen den eveneens doorgaanden D- trein uit Amsterdam opgeloopen. De man is in zorgwekkenden toestand naar het Diaconessenhuis te Hilversum vervoerd. Aldaar is hij overleden. R. was gehuwd en vader van drie kinderen. Premiekeuring te Kruiningen. Uitslag der premiekeuringen te Krui ningen. Tweejarige merries. 1. Coba van Krui ningen, eigenaar A. v. Hootegem, Krui ningen; 2. Truda, eigenaar C. Mol, Waarde; 3. Gusta van Waarde, eigenaar C. Mol, Waarde; 4. Tilly, eigenaar J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5. Erna van Castorine, eigenaar Jan Boone, Kruinin gen; 6. Karolina van Kruiningen, eig. A. v. Hootegem, Kruiningen; 7. Gertaine, eigenaar A. Karelse, Kruiningen. Driejarige merries. Groote maat: 1. Jans van Kruiningen, eig. A. v. Hoote gem, Kruiningen. Vierjarige merries. Kleine maat. 1. Norine, eig. L. J. Boot, Kruiningen; 2. Roos, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vierjarige merries. Groote maat: 1. Ida van Kruiningen, eig. A. v. Hoote gem, Kruiningen; 2. Flora, eig. Corn. Mel, Waarde. Vijf- tot tienjarige merries. Kleine maat 1. Hilda van Kruiningen, eig. A. v. Hootegem, Kruiningen; 2. Castorine, eig. Jan Boone, Kruiningen; 3. Paula, eigenaar J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 4. Nera, eigenaar J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5. Clara van Waarde, Corn. Mol, Waarde; 6. Orlanda, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge. Vijf- tot tienjarige merries. Groote maat. 1. Hermine van Kruiningen A. v. Hootegem, Kruiningen; 2. Meta, eigenaar J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Stella de Monnikenhof, eigenaar E. A. Suij', Kruiningen; 4. Deli v. Waarde, Corn. Mol, Waarde; 5. Gonda van Kruiningen, eigenaar A. v. Hootegem, Kruiningen; 6. Orna, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 7. Freule, eigenaar C. Mol, Waarde. Kortgiene. Dinsdag werd alhier een premiekeuring voor merries gehouden, uitgaande van de Z. L. M. en de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfok kerij in Zeeland. De uitslag is als volgt: 2-jarige merries, geboren 1935: 1. Flo ra, gebr. v. d. Linde, Kortgene; 2. Ma- riëtta, J. J. Vogelaar, Kortgene; 3. Ida, G. J. de Kam, Wissenkerke. 3-jarige merries, geboren 1934, kleine maat: 1. Calista, J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2. Lupine, Corn. Vogelaar, Kortgene; 3. Meta, P. Wiskerke, Colijus- plaat; 4. Meta, G. J. de Kam, Wissen kerke;. 3-jarige merries, geboren 1934, groote maat: 1. Elza van Ronde Putten, J. C. J. v. d. Velde-Steendijk, Kamperland; 2. Hella, Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 3. Ju lia, Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 4. Willy, M. H. Noordhoek, Kats. 4-jarige merries, geboren 1933, kleine maat: 1. Mina, J. M. Wiskerke, Kortgene; 2. Gora, Iz. v. Maldegem, Kortgene; 3. Vera, A. Steendijk, Kamperland. 4-jarige merries, geboren 1933, groote maat: 1. Mies, gebr. v. d. Linde, Kort gene; 2. Hermine; P. D. Remijnse, Kam perland. 5''10-jarige merries, geb. 1932'27, kleine maat: 1. Mina, L. M. Oele, Co'lijns- piaat; 2. Lizette, I. L. J. v. d. Maas, Kats; 3. Meta, gebr. v. d. Linde; Kort gene; 5. Palmyre, gebr. Leendertse Hz., Kamperland; 6. Ida, A. M. v. Nieuwen- huijsen, Kamperland; 7. Sarepta Oranje, A. Steendijik, Kamperland; 8. Emma, A. M. v. Nieuwenhuysen, Kamperland. 510-jarige merries, geboren 1932 '27, groote maat; 1. Doya, G. J. de Kam, Wissenkerke; 2. Elza, Gebr. v. d. Linde, Kortgene, 3. Dora, idem; 4. Marie, idem; 5. Essp or ia, G. J. de Kam, Wissenkerke; 6. Nora, gebr. v. d. Linde, Kortgene; 7. Leentje, gebr. Leendertse Hz., Kamper land: Dr Colijn gehekeld. De marechaussee maakte proces-verbaal op wegens beleedi- ging. Maandag diende deze beleedigingszaak voor de rechtbank te Maastricht en werd door het O.M. tegen den heer A. M. een gevangenisstraf van één maand geëischt Goedkoope trein. Wij vestigen de aandaöht op een in dit nummer voorkomende advertentie betref fende heit rijidJen van een goedkoope trein op Woensdag 16 Juni a.s. Poging tot diefstal. Door de marechaussee te Philippine is aangehouden een zekere P. G. uit Bou- ch'aute (B.), die door eenige personen er op werd betrapt, toen hij bezig was met het lichten van vischfuiken uit een kreek onder die gemeente, toebeboorende -aan derden. Met ingang van den datum van in diensttreding is benoemd tot Rijksveld wachter ter standplaats Retranchement, de veldwachter der gemeenten Oudelande en Baarland, J. Hoogstrate. Met ingang van den datum van in diensttreding is benoemd tot Rijksveld wachter ter standplaats Graauw, de on bezoldigde veldwachter der gemeente Vu ren, G. G. Van Tussenbroek. Middelburg. Trottoirs in de Langeviele? Het bestuur van Han delsbelang heeft zich met een circulaire gericht tot de bewoners c.q. eigenaars van panden in de Langeviele. Het bestuur herinnert er aan, dat het zich onlangs tot B. en W. heeft gericht in verband met de vernieuwde bestrating in de Langeviele. Het bestuur toch is er kennende de juistheid van ontvangen klachten eveneens van meening, dat het ontbreken van een duidelijke afschei ding tusschen voetpad en rijweg, gevaar oplevert voor voetgangers en omdat de stoepen vaak als vluchtheuvels moe ten dienen overtuigd dat deze toestand schade oplevert voor de winkeliers in die straat, daar zeer zeker het rustig be schouwen van de etalages hierdoor aan merkelijk hinder ondervindt. Dezer dagen mocht het bestuur van B. en W. een schrijven ontvangen waar in wordt toegegeven dat de verkeerstoe- standen in de Langeviele inderdaad thans nog niet ideaal zijn. Een afdoende oplos sing acht het college dan ook, dat alle stoepen worden vervangen door trottoirs, waarvan de voetgangers rustig gebruik zullen kunnen maken. B. en W. verzochten aan de vereen, aan dit streven zooveel mogelijk steun te willen verleenen. Het bestuur heeft dit onderwerp gron dig onder het oog gezien en wendt zich thans tot alle bewoners der Langeviele om op het bedoelde plan de aandacht te vestigen. Het is toch unaniem van mee ning, dat een oplossing als door B. en W. aan de hand gedaan, inderdaad zeer groote voordeelen biedt. Afgezien van het eigen gerief der bewoners, zal de Lange viele zeker in toenemende mate worden bewandeld, wat naast het onmiddellijk voordeel voor de in die straat gevestigde winkelzaken, ook tot waardevermeerde ring der panden zal leiden. Tenslotte wekt het bestuur de bewo ners die niet tevens eigenaar zijn, op, zoo veel mogelijk aandrang op den eigenaar uit te oefenen, het werkelijk zeer geringe soms zelfs denkbeeldige offer van het eigendomsrecht op de stoepen in het algemeen doch ook in het welbegre pen eigenbelang, te willen brengen. Gene®. Als resultaat van de onlangs ge houden uitvoering van „Die Sohöpfung" onder leiding van den heer S. J. Taan- minga, kon aan de Goesohe Wijkverple ging een bedrag van f 17 warden afge dragen. lerseke, Hedenmorgen is alhier in den ouderdom van 83 jaar overleden de heer J. G. v. d. Burght, die van 10 Juli 1886 tot 30 Augustus 1919 in den Gemeente raad zitting 'had! en tevlens, vanaf 7 Angus tus 1889 als wethouder. Da overledene was ook jarenlang lid van 'het Diag. Bestuur van het Centraal Bureau Verkoop van Zeeuwsche mosse len. Arnemuiden. Als bijzonderheid kan ge meld worden, dat bij dhr A. de Jonge in 'h'et Schuttershof alhier een mees zijn nest gebouwd heeft in de ijzeren pomp, in welk nest drie eitjes zijn gelegd en thans door de mees worden uitgebroed. Dfe pomp staat een meter van de deur af en wordt nooit gebruikt, daar de zui gerstang gebroken is, wat voor de mees gelukkig is te achten, daar het nest pre cies in het hart van de pomp staat, zoo- dat het dier rustig de eieren uit kan broe den. Een 2V2-jarig kind ten 'huize van de familie D. v. B. in de Nieuwstraat alhier, viel Dinsdagmiddag in een onbewaakt oogenblik in een kuip met water, juist op een moment, dat niemand hier aan wezig was. Gelukkig kwam bijtijds de grootvader van 'het kind aanloopen, zoo dat het ter elfder ure nog van een anders wissen dood werd gered. Zwart-Frontleider veroor deeld. De leider van Zwart-Front had op 26 Januari j.l. te Vaals een spreek beurt gehouden en daarbij op danige wijze de Anti-Revolutionaire Partij en Malversaties bij de B. V. L. DEN HAAG. Op 21 Juni zal door het Hoagsche Gerechtshof worden behandeld in hooger beroep de mak tegen den heer P. G. L. te Vlissingen, die op 19 Maart j.l. door de rechtbank te Middelburg we-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3