Uit de Provincie Gemengd Nieuws Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Politieberichten en waardige afsluiting, de deputaties, die oen banier- en vaandelgroet brengen aan de Koninklijke Familie, Een imposant schouwspel, dat diepen indruk maaktl De beide flanken van den Dam zijn ge reserveerd voor genoodigden: op den rij weg vóór de deelnemenden aan de aubade bevinden zich o.m. leden van het Intochts- en Aubade-comité. Het publiek geniet slechts in beperkten getale van wat (hier geboden wordt, aangezien voor de uitvoe ring van het zich hier afspelende gedeel te van het programma de Dam vrijwel ge heel was afgezet en feitelijk alleen hij het Damplan tso en ruimte is overgebleven voor hen, die niet in het bezit zijn van kaarten of insignes. De aubade. Als na do manifestatie van het Oranje, blanje bleu het gejubel opnieuw losbarst, danken de Vorstelijke Personen met een vriendelijk handgebaar. Dan trekt de Ko ninklijke Familie zioh eenige oogenUik- ken terug. Korte bevelen klinken: het eere-front der cavalerie en studenten wendt de paarden en marcheert af. Kort daarop klinkt opnieuw gejuich, wordt op nieuw gezwaaid met vlaggetjes, met hoe den en met zakdoeken; weer is de Ko ninklijke Familie op het balcon versche- nen, zoodat de aubade een aanvang kan nemen. Dirigent Fred. J. Roeske beklimt den dingeerstoel en is op dat oogenblik de man, die de oogen van duizenden op zicb gevestigd weet; die met forsch gebaar bet reuzenkoor leiden zal; aan wiens kunnen het welslagen van een belangrijk onder deel van het feestelijk program is toever trouwd, maar die zioh, dank zij de resul taten van weken lang repeteeren, gerust kan voelen. Achter en tusschen de jeugdige en de oudere zangers zijn de harmonie-orkesten opgesteld, die den zang zullen begeleiden; de Diemer-Harmonie, De Amsterdamsche Jrostharmonie, de muziekvereeniging Het Nieuwe Zuiden, Het Ghr. Politie-Muziek- gezelsohap Crescendo en de Muziekver- een. Het Westen. Porsch en fraai van klankvolume klin ken, als inzet van de aubade, de eerste en zesde strophe van het Wilhelmus over het historische plein. Hare Majesteit de Koningin en Hunne Koninklijke Hoog- heden Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben het fraai verluchte, met een oran je koordje gebonden programma ter hand genomen en volgen daarin de liederen, welke de duizenden, jong en oud, ten ge- hoore brengen. Warm en gedragen klinkt, na het Wilhelmus het koraal; „Dankt allen God den Heer Groote toegewijde aandacht is er ook voor het door dames- en kinderkoor ge- zongen „Welkom", gedicht door A. P. de Wild en getoonzet door Louis Schwirtz. Dp dit lied volgt wederom het demonstree- ren van het imposante vlaggenbeeld, dat ook de eerste maal zoo uitnemend slaag- j an1 ^et alleen de jeugd, die de aandacht der Koninklijke Familie komt vragen voor Dr J. P. Heye's Vaderlandsch Dieet getoonzet door W. Smits. Friseh en krachtig zijn de kinderstemmen en als het lied uit is, danken de Vorstelijke Per somen met een vriendelijk handgebaar Het „O, Nederland 1 let op U Saeck" uit Valerius „Gedenk-Clanck" voor barnes- en kinderkoor en het „Zegekoor" van G. Handel voor gemengd en kinderkoor niet als eenste twee regels: Roemt en juicht met blijden klank! tJuiblend lied vertolk' Uw dank! besluiten de uitnemend geslaagde aubade. Na een korte pauze maakt zich uit de duizenden op 'het plein een der muziekge zelschappen los. Het plaatst zich hij de -T ai eis straat en dan volgt, als treffend slot van het offieieele huldebetoon op dezen sonoonen dag, bet défilé van vereenigin- gen, koren, ischolen en deputaties. Vlaggen en armen worden ten groet omhoog geheven, diep neigen de vaandels en zoo trekt, in prachtige regelmaat, de lange stoet voorbij bet balcon; met groote belangstelling gadegeslagen door Hare Majesteit en het Prinselijk Paar, dat niet moede wordt wuivend en huigend te dan- xen voor deze bewijzen van eerbiedige ge negenheid en van oprechte trouw aan het Huis van Oranje. Met dat al een apotheose van een waar lijk Koninklijk schouwspel, dat in de ana len der hoofdstedelijke historie met gul den letters zal worden geboekstaafd! Kloetinge. De Arajclub „Groen van Prinsterer" vergaderde gisteravond voor de laatste maal in dit seizoen. De voorz herinnerde in een kort openingswoord aan den verblijdenden uitslag der verkie zing voor de Tweede Kamer en dankte de leden voor de medewerking, welke zij als jongeren aan de kiesvereëniging had den verleend door de geregelde versprei ding van lectuur in de gemeente en in Kattendijike. Hierna volgde voortzetting van de bespreking over het onderwerp „Doel, beteekenis en organisatie van den Vol kenbond". Ook nu had de inleider nog heel wat vragen te beantwoorden. Na de pauze werd door P. Meeuwse een uitvoerig maandoverzicht gegeven, dat ook nog aanleiding gaf tot een drukke bespreking. Meliskerke. Loop der bevolking over Mei 1937. Ingekomen: Joost Boogaard, landb. kn. B 71, uit Grijpskerke; Willem van de Woestijne, landb.kn. B 31, uit Domburg; Maria Dekker, dienstb. B 14, uit Grijpskerke; Pieter Zwemer, landb. kn., B 17, uit Oostkapelle; Kornelia Jas- perse, dienstb., B 2, uit Biggekerke. Vertrokken; Katharina Poppe en ge zin, zonder beroep, B 3 naar Grijpskerke; Willem de Wolf, landb.kn,, B 20, naar Aagtekerke; Jacob Komejan, leerling vliegtuigmaker, B 30, naar Den Helder; Cornells Stroo, landb.kn., B 15, naar Vrouwepolder; Neeltje de Bree, dienstb. B 33, naar Zoutelande; Adriana Johanna Dekker, dienstbode B 75, naar Koude- kerke; Pieter Koppejan, landb.kn., A 25, naar Domburg; Willem Francke, landb. kn., B 29, naar Biggekerke; Jan Schreij- enberg, landb.kn. A 55, naar Biggekerke; Jakob Geertse, Iandb.knecht, A 107, naar Biggekerke; Jakomina Geldof, dienstb., B 7, naar Biggekerke; Abraham Boo gaard, landb., B 71, naar Biggekerke. 'Zware brand te He del. Zondagmiddag heeft een zware brand ge woed te Hedel, tengevolge waarvan drie woonhuizen geheel in de asoh zijn gelegd. Het vuur ontstond bij de Wed. de B. Men kon niet verhinderen, dat het vuur over sloeg naar het woonhuis van het gezin v. d. L. Ook dit perceel brandde weldra als een fakkel en het rieten dak veroor zaakte een zware vonkenregen, zoodat groot gevaar bestond voor de omliggende huizen. Men begon de huizen te ontrui men en dat dit geen overbodige maatregel was bleek al spoedig toen de vonken nog drie huizen aantastten. De 'brandweer moest zioh hoofdzakelijk beperken tot het nathouden van de om liggende panden. Met groote krachtsinspanning werd men het vuur eindelijk meester. De drie woonhuizen werden in een uur tijds in een rookenden puinhoop veranderd. Van de inboedels kon zeer weinig worden ge red. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Vermoed wordt, dat kinderen ergens met lucifers hebben gespeeld. De huizen, die aan de gemeente Hedel be hoorden waren verzekerd, de inboedels slechts zeer onvoldoende. Electrisch strijkijzer ver oorzaakt brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte een sur veillerende politie-agent, dat dikke rookwolken naar buiten drongen uit het souterrain van een perceel in de St. An- nastraat te Nijmegen, waarin een kleer makerij' gevestigd is. De agent schelde aan, doch kreeg geen gehoor. Daarop alarmeerde hij de brandweer, die spoe dig ter plaatse was en het vuur bluschte. Toen de brandweer zich in het huis bevond, kwam de dienstbode te voor schijn, die door het geraas gewekt was. Het bleek toen, dat de familie uitstedig was. De dienstbode had, kort voor dat zij zich te ruste begaf, in het atelier en kele kleedingstukken gestreken. Zij had de electrische strijkbout vergeten uit te schakelen en deze was in den loop van den nacht zoo gloeiend geworden, dat hij door het ongeveer vier c.M. dikke tafel blad was doorgebrand en op de daar onder liggende stoffen gevallen, die wa ren gaan smeulen. Jaarweddenregeling van Gedeputeerde Staten. In de vergadering der Prov. Staten van 23 December j.l. werd, op voorstel van den heer De Pauw, een motie aangenomen van den volgenden inhoud: „Provinciale Staten, in vergadering bij een op 23 December 1936, verzoeken Ge deputeerde Staten beperkende bepalingen in het leven te roepen in dien zin, dal door herziening van de verordening, re gelende de jaarwedde van Gedeputeerde Staten, inkomsten, uitgezonderd presen tiegeld en eventueele reis- en verblijfkos ten, verkregen uit commissariaten of be stuursfuncties bij maatschappijen of ven nootschappen, waarbij de Provincie fi nancieel betrokken is, in mindering zullen worden gebracht op de jaarwedden". Ged. Staten schrijven hierover aan de Prov. Staten: Uit den aard der zaak zijn wij volkomen bereid, aan het in die motie tot uiting gekomen verlangen Uwer Vergadering te voldoen, docih wij meenen u niet te mo gen verhelen, dat, naar onze wijze van zien althans, de bewoordingen der motie de bedoelingen van den voorsteller en van uwe vergadering niet geheel en al dekken en dat integrale uitvoering der motie mits dien toch wel enkele 'bezwaren zou opleve ren. Wat bedoelt de motie? Toch wel dit, dat in de toekomst voorkomen worde, dal leden van ons College voordeel trekken uit het vervullen van commissariaten of bestuursfuncties bij corporaties, die in een nauwe financieeie verhouding tot Je pro vincie staan. Uitgangspunt is hierbij de overweging, dat lichamen die niet anders dan met gemeenschapsgeld op gang ge bracht of in stand gehouden kunnen wor den, geen bron van inkomsten mogen vor men voor de beheerders dier gemeen schapsgelden. Men mag en moet dus on- zes inziens den eisch stellen, eenerzijds dat de corporaties, welker commissaris sen of bestuurderen c. q. door de motie getroffen kunnen worden, geheel of groo- tendeels voor haar bestaan of voortbe staan van bijdragen uit de publieke kas sen afhankelijk zijn, anderzijds, dit slechts ten overvloede, dat de inkomsten, door do commissarissen of bestuurderen genoten, ook werkelijk baten zijn en niet een ver goeding voor gemaakte kosten en beschik baar gesteld entijd. Daarnaast zal de fi nancieeie band tusschen de Provincie en de oorporatie een min of meer blijvend karakter moeten dragen, ook in dion zin, dat het niet leggen dan wel niet besten digen van dien band tevens de dood der corporatie beduidt. Van zelf va-llen dan nief onder de motie de corporaties, waar aan de Provincie, als bijdrage in de kos ten van haar huishouding een jaarlijks te bepalen, grooter of kleiner subsidie verleent, ook al zou, gelijk inderdaad voorkomt, in een dergelijke oorporatie een lid van ons College een bestuursfunctie vervullen en deswege een zekere geldelijke vergoeding ontvangen. Eenerzijds is hei Proviniaal subsidie, voor corporaties be doeld niet van zoodanig belang, dat het voortbestaan er mede gemoeid is: mocht het subsidie onverhoopt komen te verval len, dan zal de corporatie toch welhaast steeds ha^r werkzaamheden kunnen voort zetten, zij het, dat zij wellicht het veld dier werkzaamheden zal moeten inkrim pen; anderzijds bestaat, doordat de fiDan- cieele band telken jare opnieuw gelegd moet worden, reeds daarin voldoende waarborg, dat het gemeenschapsgeld aan de gemeenschap en niet aan particulieren ten goede zal komen. De hiervoor bedoelde onderscheiding kan, naar 'het ons wil voorkomen, door een simpele aanvulling van de ter tafel liggende motie tot uiting worden gebracht Men lassche slechts aan het slot dier mo tie tusschen de woorden „Provincie" en „financieel" het woord „blijvend" in. In de veronderstelling, dat uwe vergadering onze zienswijze zal kunnen deelen, stellen Ged. Staten aan de Prov. Staten voor: hun besluit van 14 Juli 1905, gelijk dat gewijzigd is bij hun besluit van 16 Juli 1918, aan te vullen met 'het volgende Artikel 2. Indien een lid van Gedeputeerde Sta ten een commissariaat, dan wel een be stuursfunctie vervult in eenige corporatie, waarbij de Provincie blijvend financieel is betrokken, stort hij de inkomsten door hem uit dien hoofde genoten met uit zondering van presentiegelden en vergoe dingen voor eventueele reis- en verblijf kosten in de Provinciale kas. Rekening der provincie Zeeland. De rekening 1935, welke Ged. Staten van Zeeland, aan de Prov. Staten ter goedkeuring en vaststelling aanbieden, wijist in ontvang aan f 17.122.321,25, in uitgaaf f 17.950.885,78, alzoo een kwaad slot van f 828.564,53. De cijfers voor den gewonen dienst zijn: ink. f2,558.853,01, uitg. f2.520.707,29, batig slot f 38.145,72. Die voor den huitgewonen 'dienst: ink. f 14.563.468,24, uitg. f 15.430.178,49, n a - dee lig slot f866.710,25. Totaal als bovenvermeld. Kasgeldieening. Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor ook voor 1938 't maxi mum van het bedrag dat aan 'kasgeld kan worden opgenomen, te bepalen op f 2 mil- lioen en zulks tegen een rentekoers van ten hoogste 2 pet. boven het promessen- disconto van de Nederlandsche Bank. Aankoop en verkoop van grond. Ged. Staten van Zeeland leggen aan de Prov. Staten over een staat van aankoop van perceeltjes grond ten behoeve van de wegsverbeteringen en wel totaal 18.63.13 ha voor f 44.409,65. Restauratie toren Stavenisse. Bij besluit van 22 December j.l. is aan de gemeente Stavenisse voor hetstel van den toren 10 pet. der kosten tot een ma ximum van f 160 toegekend. Thans is door de stijging van hout- en metaalprij- zen de begrooting van f 1600 op f 1900 gebracht en stellen Ged. Staten voor de maximumbijdrage der Provincie te bren gen van f 160 op f 190. Verkoop gronden. Overeenkomstig het op hun verzoek door den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat uitgebrachte rapport, stellen Ged. Staten voor de erfpachten van ver schillende peroeeljes grond, die behooren tot de nalatenschap van wijlen den heer P. J. J. Jonas van 's-Heer Arends- kerke, die dit alles legateerde aan de pro vincie, te vertoopen, mede omdat som mige erfpachten niet gemakkelijk zijn te innen. Polderambtenarenreglement Zeeland 1931. D'e Minister van Waterstaat heeft en kele bezwaren gemaakt tegen de wijziging van het Polderambtenarenreglement Zee land 1931, zooals deze is vastgeisteld bij besluit van 22 December j.l. Zijn voor naamste bezwaar geldt het bepaalde in art. 37, volgens hetwelk het daarin be doelde beroep moet worden ingesteld bin nen 14 werkdagen na den dag, waarop het betreffende besluit ter openbare ken nis is gebracht. Na uiteenzetting door den Minister zijin Ged. Staten het met 'hem eens, dat ten deze Prov. Staten geen be palingen mogen maken en hier de termijn moet gelden die aangegeven is in art. 21 der Water staatswet 1900. Verder gaan Ged. Staten mede met de meening van den minister, dat gelezen moot worden, dat Ged. Staten bij onthou ding van goedkeuring aan het besluit der I vergadering van ingelanden tot weigering van décharge aan den ontvanger-griffier alsnog die décharge zullen verleenen en bij onthouding van goedkeuring aan het besluit der vergadering van ingelanden tot verieening van décharge aan den ont vanger-griffier die décharge zuilen wei geren. Aanvankelijk stond er beide malen „kunnen" in plaats van „zullen". Ged. Staten kunnen niet medegaan met het idee van den minister, dat de bepa ling, dat een ontvanger-griffier, aan wien ongevraagd ontslag is verleend, geduren- do zes jaar niet woder in eenige polder- betrekking in Zeeland benoembaar zal zijn, minder dwingend moet worden, ge maakt, omdat ds bepaling naar haar strekking juist uitsluitend betrekking heeft op het ontslag, dat op grond van fraude on niet om andere redenen, zooals bijv. onbekwaamheid, gegeven wordt. Beleediging van Minister C o 1 ij n. De hooge raad heeft Maandag arrest gewezen in zake het cassatiebe roep van H. J. F. A. S., wien ten laste ia gelegd het verspreiden op 13 Maart '36 te Wormerveer van een geschrift, belee- digend voor den minister-president, Dr H. Colijn. Het betrof hier het overnemen van een plaat uit „De Notenkraker", die betrekking had op de wijze, waarop de muiterij op „De Zeven Provinciën" was onderdrukt. De politierechter te Haarlem, zoowel als in hooger 'beroep het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde S. tot f 25 boete. De Hooge Raad heeft thans het hier tegen ingestelde cassatieberoep verwor pen. Verzekeringsmaatschap pij opgelicht. D'e rechtbank te Dor drecht hoeft gisteren veroordeeld T. v. E., incasseerder, oud 37 jaar, wonende te Zwijndrecht, I. L., vlasarbeider, oud 37 jaar, wonende te Rijsoord en M. S., café houder, opd 30 jaar, wonende te Dor drecht, allen thans gedetineerd, wegens oplichting van de verzekeringsmaatschap pij Victoria te Amsterdam voor een be drag van f 11.000, de eerste twee tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden en den laatste tot een gevangenisstraf van 1 jaar, allen met aftrek der preventieve hechtenis. J. v. D., secretarie-ambtenaar, wonende te Hendi ik-Ido-Ambacht, die aan v. E'. uit de vorige zaak blanco formulieren van verlof tot begraven van een lijk had verstrekt, werd veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie IN RECHTE LIJN VOORUITI Aan de Ouders, „Waarheen met m'n jongen, m'n doch tertje, dat met een goed rapport de zesde klasse der lagere school beëindigd heeft?" Dat is de vraag, die hij; menig ouder om een antwoord dwingt. Immers, de maat schappij wordt steeds gecompliceerder, de eisch bij een overvloed van beschik bare werkkrachten steeds meer opge voerd en de keus voor een juiste voorbe reiding al moeilijker. De heer v. d. Tol te Rotterdam zegt in een brochure hiervan het volgende: „Wat is nu het bijzonder aantrekke lijke dat de U. L. O.-school in dit opzicht voor deze ouders heeft? In de eerste plaats is het wel het rus tige gevoel, dat in het ouderhart gewekt wordt door de overtuiging, dat de U.L.O.- school in rechte lijn is de voortzetting van de lagere school. De doelbewuste lei ding van den onderwijzer, die, tevens pae- dagoog, dat is opvoeder, is, blijkt van de grootste beteekenis voor de karaktervor ming onzer U.L.O.-leerlingen. Dat. voor onze Christenouders de Chris telijke U.L.O.-sohool juist om deze behou dende en vormende tendenz een bijzon dere bekoring heeft, behoeft in dit ver band wel nauwelijks te worden betoogd. Toegelaten kunnen worden die leer lingen, die de zesde klasse pener lagere school met vrucht hebben doorloopen. Het spreekt van zelf, dat leerlingen, wier aanleg een stuk onder de middel maat blijft, voor voortgezet onderwijs niet geschikt zijn. Voor bet overige echter is de II.L.O.- school de school, waar het onderwijs er. het eind-examen (bekend als Let M.U.L.O.- examen) zoo ingerient zijn, dat zoowel met de belangen van de gewoon-begaaf- den, als met die van de minder- of meer- begaafden rekening kan worden gehou- houden. Een extra voor-opleiding is niet noo- dig." Hierin sluiten we ons volkomen aan bij hetgeen opgemerkt werd op de vergade ring van het 9e district van den School raad te Goes op 28 Mei j.l., dat n.l. kin deren van de lagere school, die goed kunnen lezen, rekenen en hun N e- derlandsche taal zonder grove fouten duidelijk leesbaar kunnen schrijven, de aangewezen leerlingen zijn voor de U.L.O.-scholen Behalve de vakken der lagere school zijn in het leerplan eener U.L.O.-school opgenomen: a. Talengroep: Fransoh, Hoogduitsch en Ehgelsoh: b. de Wis- en Natuurkundegfoep: Rekenen, Algebra, Meetkunde en Na tuurkunde; c. de Handelskennit-igroep: Boekhou den en handelsrekenen." In 't Regseringsverslag lezen we dan ook naar aanleiding der toen genoemde cijfers; „Deze cijfers zijn wel veelzeggend en bewijzen, welk een voorname plaats 't U.L.O. in ons onderwijsstelsel in neemt. Er gaan meer leerlingen op de U.L.O.-scholen dan op alle inlichtingen van middelbaar en voor bereidend hooger onderwijs samen en het aantal eind- examinandi is bij het U.L.O. hooger dan de totalen van genoemde inrichtingen. Alle inspecteurs roemen het U.L.O., daar zit een vitaliteit en een doorzetings- vormogen in, die merkwaardig zijn, Hoe hard en hoe serieus wordt er gewerkt," Ook geef ik TT :iog la evtfrwsgiafc wat Ds P. J. Steinz van Goes eenige jaren gtWtn Êcbreef: ,Hat wil mij voornomen, dat vole ouders niet op de hoogte sijn "an de voordeelen, die het UL.O.-onderwijs biedt, vooral voor die leerlingen, die straks geen academische studio zullen volgen. Voor 'het practische leven en den toegang tot velerlei werkkring biedt de U.L.O.-opleiding uitnemende gelegenheid. Maar ook voor die jongens en meis jes, die straks Gymnasium of H. B. S. bezoeken gaan, is een jaar U.L.O.-onder wijs van groote beteekenis. Ze raken wat thuis in verschillende leervakken, zoodat ze niet als het ware worden overstroomd door nieuwe leerstof. En wat voor ons, Christenouders, toch wel het zwaarste weegt op de Christelijke U.L.O.-scholen, waarvan in de Bevelan- den er slechts één gevonden wordt: de jongens en meisjes blijven tot hun 15e a 16e jaar in de sfeer van het Evangelie, wat in den overgangsleeftijd toch van zoo bijzondere beteekenis is." Het aantal candidaten voor het Mulo- examen steeg regelmatig van 5387 in 1929 tot pl.m. 15000 in 1937. In 1936 slaagden gemiddeld in geheel Nederland 78.73 pet. van de candidaten voor het A-diploma en 86.54 pet. van die voor het B-diploma. Van de Chr. U.L.O.- school te Goes slaagden in datzelfde jaar 95 pet. der A- en 100 pet, der B-candi- daten, terwijl sinds 1927 van deze onder wijsinrichting ruim 97 pet. der A-candi- daten en alle B-candidaten slaagden. Ten einde voor de ouders van leerlin gen uit de dorpen de onkosten zoo ge ring mogelijk te doen zijn, besloot het personeel der Chr. U.L.O.-school te Goes, deze kinderen in do gelegenheid te stel len, hun 12-uurtje onder toezicht van een der onderwijzers in een der lesloka len te nuttigen. Tot nadere mondelinge en schriftelijke toelichting is ondergeteekende steeds gaarne bereid. H. C. VAN DONK, Hoofd der Chr. U.L.O.-school. Goes. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Paar handschoenen, gem. veldwachter St. Laurens; belastingmerk, A. Willemse, St. Laurens A 20; mantelband, A. Isedoorn, Zuidsingel 30, portefeuille m. inh., W. Stenhuis, L. Noordstr. 1; sjaal, M. Pol derman, Gravenstr. 71; alpino-muts, J. Geldof, Winterstr, 14; huissleutel, Ver- hage, L. Viele 50; kanarievogel, W. de Groot, Schuitvlotstr. 9, kinderjasje, ge meentezwemschool; dameshoed, juffr. de Pagter, L. Noordstr. 51; zakje met inh., de Rijke, Zach. Jansenstr. 40; parkiet (vogel), Schlütter, Abdij' Hotel; zweep, Baan, Bierkaai; heerenmanchetten, Berg huis, Vliss. str. 17; pakje met inh., J. Leijnse, Oude Vliss. weg E 400; p. glacé handsch., C. Verdonk, Heerenstr. 20; port. met inh., Plansoen, Baanstr. 17; pijpsleutel, J. J. de Klerk, Hendrikstr. 4; p. beenpijpen, G. Janse, Kleverskerkeweg 12; ring met sleutels, Maartense, Juliana- str. 10; nummerbord K 11261, H. Si mons, Bree 7; Sleuteltje, mej. Tange, Zus- terstr. 2, hal, A. Jeras, Gravenstr. 9; belastingmerk, Minnaar, Veerschesingel 122; autowiel met band, Priester, Sein huis N.landischle'weg; zegelring (goud) Pijipstraat 29; herdershond, gem,-secreta rie, Koudekerke; zakdoek met geld, A. Dubois, Penn.singel 49; kinderport. m. inh., Tho Mes, Dam Z.Z. 56; hondenpen ning 42; J. Lefevre, Pottenb.singel 18; Hondenpenning 360, Katkamp, B. v. P.; leerboek (Duitsch), J. Boelen, Leliestr. 39; huissleutel, Wed. Geense, Rott. kaal 35; hondenband m. penning, L. Reijn- houdt, L. Breestr. 61; R. K. kerkboekje, Jan ïïieune, Domb. Schuitvlot 18; school- etui, Visser, L. Viele 29; dameshandsch., L. de Voogd, Noordweg 30; rijwieltasch, K. Beukert, Rozenstr. 33; kleedje van kinderwagen, J. Geuze, Zusterstr. 13; zakmesje, v. d. Berge, Spuistr.; duimstok, J. Louwerse, Arnemuiden, Schorretje C 135; damesport. met inh., Joppie Joosse, Hoogstr. 5; manchetknoop, B. v. P. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Juni: Zwakke tot matige W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 6 tot 's avonds 7 Juni is in het midden van het land de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van de aardappel ziekte. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 49 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6