Intocht van het Prinselijk Paar in de Hoofdstad, WEK DE GAL IN UW LEVER OP LOUTERING. De schoone slaapster. DE ZEEUW van Dinsdag 8 Juni 1937 - TWEEDE BLAD. Officieels ontvangst aan het station. Zegetocht naar den Dam. Aubade en Défilé. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Een lang gekoesterde wen&ch is voor de Amsterdammers in vervulling gegaan. Vandaag heeft het Prinselijk Echtpaar zijn eerste officieele bezoek aan de hoofd stad gebracht en heeft H. M. de Koningin Haar beide Kinderen in het Paleis op den Ham verwelkomd. Al was de intochtsweg slechts kort, Amsterdam heeft alles gedaan om den rit van het Centraal Station naar het Paleis tot een waren triomftocht te maken. Er was de plechtige statie van het protocol, er was de pracht en praal van gala en feestversiering, doch bovenal was er weer die echt Amsterdamsche hartelijkheid der tienduizenden, die juichend toonden, dat ook in deze stad dankbaarheid en vreugde heerscht over het jong geluk van het Prinselijk Paar. Dte vaderlandsohe driekleur woei van schier alle gebouwen. Buiten de officieele versieringen der hoofdstraten, was er bijna geen straat of het spontane initia tief der bewoners had een feesttooi aan gebracht welke, hier op sierlijke en kunstzinnige, ginds op primitieve wijze, van de liefde voor Oranje getuigde. He drukte, die op werkdagen in de straten den nijveren aard der stad be wijst, was verdwenen om in de buiten wijken voor een Zondagsche stilte en in het Centrum voor een feestelijk geroeze moes van duizenden voetgangers plaats te maken. Vele kantoren en winkels hadden hun personeel vrijaf gegeven, de scholen wa ren gesloten en zelfs in de beurs verza melden zich zangkoren inplaats van ma kelaars. De aankomst aan het Cen traal Station. Het is twee uur in den middag. In het Paleis op den Ham vertoeft H. HL de Koningin, wachtend op de komst van het jonge Paar, dat Zij persoonlijk op dezo historische plaats welkom wil heeten. Het Centraalstation is voor deze gele genheid feestelijk versierd. Op het eerste perron liggen loopers uitgerold, welke voeren van de plaats, waar de trein zal stilhouden, naar het bekende „gouden •hek", de slechts bij officieele bezoeken geopende toegang tot de Koninklijke wachtkamer. Op het perron staat rechts van het gouden hek een eerewacht opgesteld van de Koninklijke Marine, ter sterkte van honderd man, met tamboers en pijpers. Op den rechtervleugel bevindt zich de stafmuziek van de Koninklijke Marine uit Hen Helder. Op het perron zijn ter begroeting aan wezig namens Hare Majesteit de Konin gin Jhr Mr C. Bedel voor den Prins, J3, H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmenhuizen en Mr J. C. Baron Baud voor de Prinses', voorts de burgemeester van Amsterdam dr W. de Vlugt, de Commissaris van de Koningin, mr dr baron A. Röell, de bevelhebber in de Vierde Militaire Afdeeling in de func tie van Gouverneur van de hoofdstad Ge- neraal-majoor P. W. Bost, de comman dant der Marine te Willemsoord vice- admiraal P. L. Kruys, de wnd. onder commandant der marine te Amsteidam de kapitein-luitenant ter zee J. J. van 'der Have en de garnizoenscommandant te Amsterdam luitenant-kolonel W. A. Boswijk, allen in groot gala. Elven over tweeën klinkt een comman do: de eerewacht staat stram. Langzaam komt de extra-trein, bestaande uit een salonrijtuig met locomotief, tot stilstand. Be autoriteiten begeven zich naar het portier van den wagen, waar, na eenig'e oogenhlikken, glimlachend, de Prinses 'gekleed in een zeer elegant zeegroen toilet verschijnt, gevolgd door Prins Bernhard in 'het uniform van Ritmeester. Wanneer de Vorstelijke gasten het per FEUILLETON. 35.) ^a- Eenigsizins in droeve gedachten ver zonken vervolgd-i Raymond daarna zijn weg. Zijn hart vol naastenliefde voelde een wereld! van medelijden en medeleven met deze eenvoudige dienstmaagd van Christus, 'die zoo dapper de last torste van een anders lijden en peinzend dacht hij er over na, hoe hij haar het beste zou kunnen helpen. Hart en 'hoofd waren nog gevuld met deze gedachten, toen hij zijn doel had 'bereikt. Onder het vrouwelijk deel der gemeen teleden was een tihee- en naaikrans^ ge organiseerd en daar die dames juist bij elkaar waren, had hij zich daarheen be geven en verscheen hij plotseling in hun midden. Hij deed dit trouwens wel va ker, omdat hij zoodoende een geschikte gelegenheid vond eens een gesprek met dit deel zijner parochianen aan te knoo- pen. Het had hem zeer bevreemd, dat ook Loveday Stanley zulk een levendig belang stelde in deze tak van het kerkelijk werk. Bbor haar handigheid en vaardigheid was ze zelfs een zeer waardevolle aanwinst voor het naaikransje geworden. Toen ze hem nu zag, verwelkomde ze hem met een ron betreden en de wacht het eerbewijs brengt, rollen over het IJ de schoten van H. M. Kruiser „Gelderland", welke aan het Steenen Hoofd ligt gemeerd. Drie en dertig maal klinkt de doffe knal van de vuurmonden over het watervlak en ver kondigt aan de tienduizenden wachten den buiten het station dat het groote mo ment daar is. He Prinses en de Prins schrijden lang zaam langs de eerewacht, die roerloos het geweer presenteert. Ban zet de Marinekapel het Wilhel mus in. Terwijl de aanwezigen eerbiedig de houding aannemen, begeleiden de bur gemeester en de stationschef de heer W. Jongstra de Vorstelijke gasten naar de wachtkamer. Hier bevinden zich de wethouders en de raadsleden der gemeente en het uit voerend comité van het „Huldigings- comité-Amsterdam", dat de leiding heeft gehad bij de voorbereiding van de in tochtfeesten. Een dochter van den heer H. L. van Eeg'hen, biedt dan aan de Prinses een fraaie ruiker aan van witte orchideeën, samengehouden door een oranjelint. Als hoofd van de gemeente, die gedu rende een week de Gastvrouwe der Ko ninklijke Familie zal zijn, spreekt burge meester He Vlugt eenige woorden ter be groeting. Het einde van de korte plechtigheid in de Koninklijke wachtkamer is dan ge komen. Langs een dubbele rij van wees meisjes uit de verschillende inrichtingen in de stad, die bij het passeeren van de Vorstelijke Personen rose en witte bloe men op de treden strooien, dalen de Prin ses en de Prins, vriendelijk de meisjes toeknikkend, langs de statietrap af naar het Koninklijk rijtuig, dat aan den voet nog binnen het gebouw, gereed staat. Hoor het openen van twee hooge deu ren heeft men den uitbouw van de Ko ninklijke ingang tot een inrijpoort ge maakt, waar een roomkleurige calèche, bespannen met zes paarden, en gereden door twee voorrijders, is voorgereden. Terwijl de Prinses en de Prins in de calèche plaats nemen, zoeken de autori teiten, welke zullen meerijden, hun rij tuigen op. Aan den kop van den stoet staat een eere-escorte opgesteld, gevormd door vijftig man van het Eerste Halfregi- ment Huzaren onder bevel van een rit meester. Baarachter volgen de rijtuigen van den Hoofdcommissaris van Politie den heer H. J. Versteeg en van den bur gemeester, het rijtuig van den ceremonie meester Jhr A. G. Sickinghe en dat van de Amsterdamsche Kamerheeren jhr mr W. F. Röell en jhr G. G. Th. Six. E'en escorte van twintig studenten te paard gaat aan het Prinselijk rijtuig vooraf, terwijl eenzelfde escorte er ook onmiddellijk op volgt. Rechts van de ca lèche stellen de commandant van het escorte cavalerie en een eerste luitenant zich op. He commandant der eerewacht en een onderluitenant gaan ter linker zijde. In de drie rijtuigen, die de calèche zul len volgen, nemen plaats de dienstdoende grootmeester en eerste hofdame van de Prinses, E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmenhuizen en jonkvrouwe A. M. de Brauw; de Kamer heer en tweede hofdame mr J. G. baron Baud en jonkvrouw M. J. baronesse van Heemstra; jhr mr G. Bedel, particulier secretaris van Z.K.H., de kamerjonker jhr mr E. Röell en de adjudant van Z.K.H. jhr ir W. Röell. Een escorte ca- vroolijken glimlach en wees hem dicht bij haar een leege stoel aan, zoodat zij hem eventueel met het een en ander van dienst zou kunnen zijn. Hij moest aan dien wenk wel gehoor geven, wilde hij niet onbe leefd zijn, maar hij had het liever niet gedaan, temeer waar hij meende op te merken, dat er beteekenisvolle blikken ge wisseld werden onder de oudere dames. Misschien had 'hij er toch beter aan ge daan, wanneer hij maar direct zijn ver loving pulbliek had gemaakt. Nu, hoe het ook zij, zoo gauw Patricia gemist kon worden, moest ze komen om 'haar plaats aan zijn zijde in te nemen. Nauwelijks had hij een kop thee en een paar sandwiches genuttigd, of hij stond op en wilde maar spoedig weer verdwijnen, toen hem plotseling iets inviel. Bij de deur bleef hij even staan en zei: „Dames, ik heb een vriendelijk verzoek aan u". Allen keken in spanning op, en in de oogen van enkelen hunner stond duidelijk te lezen, dat ze alles wilden doen, wat hij wensehte, Maar een merkbare verande ring gleed over al die gezichten, toen hij haar zijn wensch kenbaar maakte. Hij vroeg namelijk of er niet één of meer on der 'hen waren, die eens een bezoek zou den willen brengen bij zijn oud dametje, nu ze zoo lang verhinderd zou zijn om naar de kerk te gaan. Er volgde een doodsche, onbehagelijke valerie van vijftig' huzaren van het Eer- 1 ete Halfregiment is het sluitstuk. Als de stoet zich in beweging stelt, wordt reeds dadelijk het getrappel der paardenhoeven op het plaveisel over- stemd door het gejuich der menigte, die van achter de afzettingen, op spontane wijze uiting geeft aan haar vreugde over de Blijde InVomste van het Prinselijk Paar. Het enthousiasme golft door de riji- en en plant zich voort in de richting naar het Damrak. Bijt de talloozen, die uren geduldig gewacht hebben om gedu rende eenige ©ogenblikken een schouw spel van pracht en distinctie gade te slaan, is er een intense belangstel ling voor alle onderdeelen van den stoet. Maar toch: de spanning, die allen als door een onzichtbaren band samenbindt, stilte. Eindelijk verbrak de vrouw van den oudsten diaken 'dit stilzwijgen en op koe len toon zei ze: ,Het is niet gemakkelijk om aan dit verzoek te voldoen, dominee. U bent hier nog niet zoo lang. U zult dus misschien nog niet weten, dat. „Ik weet dat ze een oprecht kind van God is en onze sympathie verdient", zei Raymond ernstig. „Wat wilt u nog meer?'' „O, heel veel," mengde zich nu een der andere dames, op ietwat scherpen toon in het gesprek. „U zult allicht niet weten, dat juffrouw Mayne lang geleden ge diend heeft bij een familie, die een zeer verdachte reputatie bezat. Men kan niet genoeg oppassen en niet voorzichtig ge noeg zijn met zulke menschen, die zich ook nog bij onze gemeenteleden gaan voe gen." Raymond voelde zich gloeien van ver ontwaardiging, maar beheerschte zich en kort zei hij': „Niemand geeft ons het recht, juf frouw Mayne voor minderwaardig te houden, omdat ze zoo'n eenvoudige be trekking bekleed heeft. Is dat alles, wat u tegen baar heeft?" „Geen enkele vrouw van Christelijke beginselen zou in zulk een huishouding hebben willen wonen", opperde weer een andere. „Toen mijnbeer Norman zich op „Woodbridg© Manor" terugtrok voelde waarvan alle ramen, evenals verschei dene van het Beursgebouw, dicht bezet zjijh met belangstellenden. Tusschen de massa, hoog oprijzend, de rijen pylonen, aan beide zijden, tusschen de blinkend stalen stangen 'kleurige spanlinten dra gend, zoomede, als sluitstuk ter linker zijde, de fraai gedecoreerde frontgevel van de Bijenkorf. En dan, aan weerskan ten, een lange zoom van vaandels, vlag gen en banieren: de opgestelde deputaties van de ongeveer tweehonderd vereenigin- gen, die aan den intocht luister bijzetten. Ter rechterzijde zijn, van bet C. S. af gezien, alleen de trottoirs voor bet pu bliek bestemd; op den rijlweg, voor de politie-afzetting, staan deputaties op' kor ten afstand van elkander. Ter linkerzijde bevindt zich bet publiek tot twee meter buiten de linksche trambaan en, vóór de hier dienstdoende politiemacht, wederom deputaties. Uitgebreide ordemaatregelen. men in heel den omtrek al geen achting meer voor hem''. Nu zweeg de predikant. Een plotselin ge pijn en vrees doorsneed zijn hart als hij er aan dacht, hoe zijn gemeenteleden dan wel over Patricia zouden oordeelen. Maar daar hoorde 'hij weer de stem van de eerste spreekster, die met een veroor- deelend gebaar besliste: ,,Ja, en we hebben 'bet als onzen plicht gevoeld, om juffrouw Mayne te negeeren, vanwege haar betrekking tot de familie Norman. Maar ook daarom nog niet al leen. Kort geleden is er iets gebeurd, dat onze handelingen rechtvaardigt en bewijst dat wij een juisten 'kijk op haar karakter gehad hebben". „Wat is dat dan?" vroegen direct ver schillende nieuwsgierige stemmen. „Ze herbergt in haar huis een zeer ongewensdhte persoon, n.l. een vrouw, die vreeselijk slecht en aan den drank ver slaafd is. Ook zeker de een of andere ken nis. Maar zooiets ie toch ergerlijk en het moest niet toegelaten worden". „Ja, ik weet ook, dat het waar is", be vestigde weer een der andere dames. „Ik heb namelijk zelf juffrouw Mayne eens 's avonds laat in gezelschap gezien van een vrouw, die kennelijk onder den in vloed van sterke% drank verkeerde. Dat is nu juist niet erg passend voor een lid van onze kerk". Raymond Tempest voelde zich door Men weet, aldus de „Avondpost" (lib-), dat de N.S.B. een plan ter redding van volk, vaderland en koloniën „in de ar chieven" heeft. En het zal daar voorloopig ook in blij ven sluimeren. Iets dergelijks ia het volgende. Ebr is een boek versobenen onder den titel „Volk in Nood", waarin alle partijen ant woord hebben gegeven op de vraag, hoe zij de werkloosheid denken te bestrijden. Zie hier bet antwoord, dat de samen steller schreef van de N.S.B.: De maatregelen, die de N.S.B. effec tief oordeelt voor werkloosheidsbestrij ding, zijn uitsluitend uitvoerbaar in een nationaal-socialistischen staat; zoodra de N.S.B. het roer van staat in handen ge nomen zal hebben, zullen de noodige maatregelen ter bestrijding van de werk loosheid op zeer effectieve wijze worden genomen." Is het niet kostelijk? Alle partijen zul len in de naaste toekomst blijven samen werken tot bestrijding van de werkloos heid. Maar de N.S.B. begint er pas aan ,,zoodra(?)" zij „het roer van staat in handen genomen zal hebben". Ook dit reddingsplan blijft „in de archieven". En ondertusschen zal de werkloosheid ver moedelijk boe langer hoe meeraf nemen. Zoo sluimert daar in Utrecht, als de Schoone Slaapster, het reddingsplan der N.S.B. In het sprookje komt de Prins om haar te wekken. Wij vreezen echter, dat zij hier aan het dutten zal moeten blijven. meester Van der Glas. De troepen zijn in veldtenue, terwijl verder voor en ach ter het Paleis 2 vedetten der bereden po- litietroepen opgesteld staan. Officieren en manschappen dragen model ridderorden en eereteekenen. Correct en tot in elk onderdeel op vol maakte wijze verzorgd warden de eerbe wijzen gebracht als de calèche voor den ingang van het Paleis stilhoudt. Het eere-escorte van studenten en cavalerie stelt zich in één front op voor het Pa leis. Op den rijweg links, aan de zijde van de KalverstraatJ de helft van het esca- dron huzaren op twee gelederen, dan de studenten op één gelid en rechts, weer op twee gelederen, de andere helft van het escadron. Van dit eerefront, dat naar het Paleis gekeerd staat, presenteeren de mi litaire ruiters den sabel. Vóór zij het paleis binnen treden, waar H. M. dé Koningin hunne Koninklijke Hoogheden wacht, ketenen de Prinses en de Prins zich nog een oogenblik naar de juichenden op den Ham. Dan valt, kort slechts, een stilte over het plein. Opnieuw laait, intenser nog, de geestdrift op, als de Vorstelijke Personen op 'het balcon ver schijnen. Het Wilhelmus klinkt en dan is er weer gejuich en gejubel. Een levende vlag van oranje, blamje, bleu. Met zijn omlijsting van fraai gedeco reerde gebouwen waarvan de ramen 'dicht bezet zijn, biedt de Dam een schouwspel van fraaie, geordende kleuren. Op het eigenlijke plein bevinden zich, omlijst door met spanlinten bekleede hooge py lonen, de ongeveer 14.000 kinderen met hun 1000 geleiders en voorts ruim 3000 volwassenen, die tezamen zullen deelne men aan de aubade, zangers en kinderen van verschillende zangvereenigingen, de weeshuizen, kinderkoren en scholen. De volwassenen zijn zooveel mogelijk in het midden opgesteld, het geheel vormt drie fronten, 'het achterste gewapend met oranje, het middelste met witte en het dichtst bij het Paleis staand© met blauwe vlaggetjes. Deze fronten worden, van af het balcon ter rechterzijde waarneembaar afgebakend door een breede rij in 'h©t wit gekleede 'kinderen met witte vlaggetjes, welke rij zich, in de richting van de Pa leisstraat, tot buiten de drie andere fron ten voortzet. Als de dirigent Fred. J. Roesfce een tee- ken geeft, is er weer even een stilte en dan worden al deze duizenden vlaggetjes zwaaiend omhoog geheven en vormen zij, met de felwitte „vlaggestok", één groote in het licht trillende vlag van oranje, blanje, bleu.... Daarachter, als fraaie deze mededeelingen ten zeerste geschokt. Hij herinnerde zioh de verwarring, die zich afteekende op het gerimpelde ge zicht van het oudje. Hij hoorde het haar nog zoo aandoenlijk zeggen: „Juist deze kleine taak heeft God mij willen toever trouwen en dan mag ik niet neen zeggen". „Niemand of niets geeft ons het recht om 'hard over haar te oordeelen", zei hij tenslotte, terwijl hij treurig rondkeek en in al die teleurgestelde gezichten om hem heen Mikte. „Ik geloof werkelijk, dat onze zuster een Christenplicht vervult en in dien onze Meester in ons midden was, zou hij haar zeker prijzen inplaats dat Hij haar daden afkeurde''. Na deze woorden ging hij weg, waarop er een storm van opmerkingen en bewe ringen losbrak. Het was echter goed voor zijn zielsrust, dat hij daarvan niets meer hoorde. Met groote schreden ging Raymond zijns weegs. Hij werd zoozeer door zijn j verwarde gedachten in beslag genomen, dat hij nauwelijks merkte waar hij liep en zoo onbewust een bekend pad insloeg. Plotseling botste hij tegen iemand op en toen hij zijn verontschuldigingen wilde aanbieden voor zijn lompheid, zag hij I voor zich een grijzende dame, die tot zijn verrassing mevrouw Stanley bleek te zijn (Wordt vervolgd.) en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafecheiding onvoldoende ls, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75, breekt zich eerst in laaiende geestdrift baan, als de roomkleurige, door officie ren geëscorteerde calèche, waarin het Prinselijk Paar gezeten is, voorbijtrekt. De Prinses, een lach op het gelaat, vrien delijk wuivend en buigend naar alle kan ten; de Prins, hartelijk groetend en al dus uiting gevend aan hun diepe erkente lijkheid voor de blijde ontvangst. Voor het publiek is er een goede gele genheid om het gansche kleurrijke schouwspel in zich op te nemen, want stapvoets trekt de stoet, in zijn afwisse ling van kleuren en samenstelling en in het geheel waarvan mede het escorte der studenten een 'keurig figuur maakt, voorbij. Als heit openingsesoorte der cavalerie de brug naar het Damrak bereikt, heeft de file van paarden en rijtuigen bereids de uitbreiding ondergaan, die het begin vormt van een waarlijk vorstelijken in tocht. Achter het laatste escorte der cava lerie hebben zich aangesloten de vaandel deputaties van militaire vereenigingen, waaronder met namen, die herinnerin gen oproepen aan krijgsverrichtingen in de overzeesche gewesten, aan perioden van strijd in dienst van het vaderland en ter wille van een krachtige gezagshand- having. Naar het Damrak. Reeds geruimen tijd vóór het uur van twaalf, op welk tijdstip politie en mare chaussee, na de vroege aankomst van H. M. de Koningin, ten tweeden male haar zware taak had aangevangen om de af zetting langs den intochtsweg te voltrek ken en het geheele rij'verkeer van trams en andere vervoermiddelen uit deze con treien te bannen, hadden zich uit alle wijken en ook uit de provincie reeds tal loozen naar de binnenstad begeven om zich een goede plaats te verzekeren. Deze scharen van geduldig wachtenden, onder wie zich ook talrijke vreemdelingen be vinden, waren aangevuld door nieuwe le gioenen van belangstellenden, zoodat op het uur van den intocht dit deel van de route zich als een hier en daar wat grillig getrokken, breede baan, waarbinnen me de het dubbel spoor der tram ligt, tus schen de dichte rijten van toeschouwers uitstrekt. Daar boven uit vlaggen en nog eens vlaggen van buizen, hotels en kantoren, Politie en marechaussee werken nauw samen om de orde langs de geheele route van het Centraal Station naar het Koninklijk Paleis te handhaven. Wie in dit verband van cijfers houdt, moge ver nemen, dat de intochtsweg door den ster ken arm in vijf vakken is gesplitst, voor elk waarvan een commissaris van politie de verantwoordelijkheid draagt, geza menlijk aan het hoofd staande van een 'politiemacht, bestaande uit 6 hoofdin specteurs, 23 inspecteurs, 25 brigadiers, 567 agenten te voet, 24 bereden agenten, 45 verkeersagenten, 4 motoren met zij span en 36 rechercheurs met kader. Op den Dam verricht de karabij'nbrigade haar onmisbaren dienst, terwijl over den geheelen intochtsweg het wapen der be reden marechaussee uit ruim vijftig man schappen bestaat 1 Zegetocht langs het Damrak. De lucht trilt van het gejuich als de zich langzaam voortbewegende stoet voorbijtrekt. Er zijn hoogtepunten in het enthousiasme bij het passeeren van de prachtige calèche met het Prinselijk Paar, dat onvermoeid dit grootsche hul debetoon beantwoordt met lachend wui ven en buigen. Grooter en grooter wordt het kleurig geheel van paarden, rijtuigen en marcheerenden! Op de brug naar het Damrak hebben zioh van het detachement der Burgerwacht zes vaandeldragers, ieder met diie secondanten, losgemaakt en zich achter den stoet aangesloten en zoo doen ook op het Damrak, de deputa^- ties der overige Amsterdamsche studen- tenvereenigingen. Naarmate de stoet vordert sluiten zich verder aan tal van deputaties, alle met vlaggen, vaandels en banieren en zoo wordt het geheel eén zegetocht vol kleur en schittering naar het einddoel: het Ko ninklijk Paleisl Als fraaie afsluiting van het Damrak staan opgesteld de deputaties van De Graal met 15 vlaggen, van den R.K. De kenalen Jeugdraad, eveneens met 15 vlaggen en van de Federatie van Ghr. Vereen, voor Vrouwen en Meisjes met haar vaandels en banieren. Als bet offi cieele gedeelte van den stoet den Dam opzwenkt, geschiedt, onder het gejubel der duizenden, die op dezen historischen grond verzameld zijn en van wie de jeugd het hoofdelement vormt, de splitsing. De vereenigingen, die zich langs de route hadden aangesloten, slaan links af en ne men in een lang front haar plaatsen in aohter de deelnemers en deelneemsters tan de aubade. Op den Dam. Vóór het Paleis is de wacht dezelfde, die H. M. de Koningin bijl haar aankomst de eerbewijzen bracht: troepen der vierde divisie infanterie ter sterkte van 1 ka pitein, 3 luitenants, 1 adjudant-onder- officier, en 100 man; 8 tamboers, vaandel en vaandelwacht van het 7e regiment in fanterie en het, midden voor de troepen, opgestelde muziekkorps van het 5e regi ment infanterie onder leiding van kapel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5