U bespaart tijd en geld De werking van de Crisis- HyptheeMossingswet 1936. Raadsleden in kleine gemeenten. Adm. van „De Zeeuw" Goes i l JS Uit de Provincie Kerknieuws. Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Garriga, en overate Felippe Lois, verte genwoordiger van den chef van den Cu- baanachen marinestaf in Havanna, ter wijl de chef van den Nederlandschen marinestaf, schout-bij-nacht Fürstner, bij de ontvangst tegenwoordig was. Minister Golijn heeft den commandant van de „Cuba" mededeeling gedaan van zijn benoeming tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau en hem de ver sierselen van die orde ter hand gesteld. VIADUCT NABIJ ZWIJNDRECHT IN DEN RIJKSWEG ROTTERDAM- DORDRECHT. De K.N.A.G. meldt, dat de aanbeste ding voor den bouw van de viaduct over de spoorbaan ten behoeve van den aan leg van den noordelijken toegangsweg tot de brug te Dordrecht 22 Juni a.s. zal plaats hebben. De totale lengte van de viaduct is in drie gedeelten te verdeelen, n.l. het ge deelte dat de eigenlijke kruising met de spoorbaan vormt lang 68 M. en twee hier bij aansluitende toeleidende gedeelten, waarvan het noordelijke plm. 156 en het zuidelijke plm. 172 M. lang is. Het brugdek van de viaduct is verdeeld in twee verkeersbanen, ieder breed 6.25, welke gescheiden zijn door een verhoogd liggenden middenberm, breed 2 M. en welke aan de buitenzijden zijn afgesloten door schampkanten, ruim 0.50 M. breed. De bovenlaag der banen, welke beide door middel van wegspijkers in twee ver keersbanen zijn verdeeld, bestaat uit steenslagbeton. Aangezien het geheele werk 10 maan den na den datum, van aanvang moet worden opgeleverd, kan de voltooiing de zer werkzaamheden 'tegen zomer 1938 worden tegemoet gezien. DE WONINGPRODUCTIE IN 1936. Sterke vermindering; andergaan. Op 2 en 3 Juli a.s. houdt de nationale woningraad (algemeene bond van wo- ningbouwvereenigingen) zijn jaarvergade ring in het Staargebouw te Maastricht. Blijkens het jaarverslag onderging de woningproductie in het afgeloopen jaar een sterke vermindering. De netto-ver meerdering van het aantal woningen be droeg slechts 27.328, hetgeen niet alleen belangrijk minder is dan vorige jaren, maar tevens belangrijk lager dan de groei der behoefte. Mede als gevolg hier van kon men in verschillende gemeenten in de tweede helft van het jaar een niet onbelangrijke vermindering van het aan tal leegstaande woningen waarnemen. De woningbouwvereenigingen ontvingen ook in het afgeloopen jaar slechts in be perkte mate voor nieuwbouw de onont beerlijke medewerking van de overheid. EEN NIEUW PLAN-DETERDING? Bijzondere aandacht aan den export van groenten. D'e heer dr M. D. Dijt deelde aan een oorrespondent van het „Alg. Hdbl." mede, dat de mogelijkheid bestaat van de uit voering van een nieuw plan Dteterding voor export van landbouwproducten en vee naar Dhitschland. Aan het eind van deze week zal de beslissing worden geno men. Hioe groot het ditmaal beschikbaar te stellen bedrag zal zijn, is nog niet vast gesteld. Dit zal o.a. afhangen van de re sultaten der besprekingen over de ver ruiming van de clearing. Wordt de ex port ruimer, dan zal uiteraard het plan- Deterding, dat zich opnieuw tot de zgn. overschotten wil beperken, van geringen omvang zijn. Wel staat vast, dat ditmaal meer aandacht zal worden geschonken aan den export van groenten. Zie maar, dal Je op de hoogte komt. In „De Gemeente" ischiijft J. Spron- kers uit Hillegersberg het volgende „Raadsleden in grootere gemeenten kunnen zich bezwaarlijk voorstellen, on der welke moeilijke omstandigheden raadsleden op het platteland de hun op gelegde taak moeten vervullen. In vele kleine gemeenten krijgen de raadsleden nimmer raadsstukken thuis. Deze stukken en ontwerpbesluiten lig gen als regel op zeer korten termijn voor de 'leden; ter inzage. Het is onmogelijk, om op die manier bij1 vraagstukken van eenig belang behoorlijk op de hoogte te komen. De wet verplicht B. en W. niet, deze raadsstukken met toelichting toe te zen den. Het gaat hiermee als met de open bare kennisgeving van vastgestelde ver ordeningen enz., die op een 'bord worden geplakt en vrijwel dooT niemand gelezen worden. Aan de wet is voldaan en dat wordt voldoende geacht. In het overgroots deel van de kleine gemeenten krijgen do raadsleden de be grooting niet thuis, of b.v. een dag en deze gaat dan van het eene raadslid naar het andere en dan weer naar B. en W. Plaatselijke verordeningen, door den Raad vastgesteld, die toch zeker in het bezit moeten zijn van de raadsleden, men denkt er niet aan deze aan de leden te verstrekken, evenmin als de.... raads- notulen. Die worden gelezen en vastge steld. Wie nog eens zou willen nagaan, wat en hoe een zaak precies is behandeld, kan als raadslid naar het Gemeentehuis gaan om inzage te vragen. Dit is miskenning van den Raad door B. en W., die de raadsleden niet in staat stellen voldoende op de hoogte te komen van de zaken waarover de Raad heeft te beraadslagen en te besluiten. Een voortdurend aandringen op toe zending van de raadsstukken, notulen, vastgestelde verordeningen is niet alleen een recht, maar ook een plicht in het waarachtig belang der gemeenten, die raadsleden mede hebben te besturen. Het kostenvraagstuk kan in dit geval geen rol spelen. Zou een kleine gemeente zich niet de hulpmiddelen kunnen aanschaffen waar over tegenwoordig een voetbalclub be schikt Of zou hier het gezegde op zijn plaats zijn „Men moet ze wel eens wat wijs maken, maar nooit wijs maken?" De klachten hier geuit, zijn niet van allen grond ontbloot. Toch is het wel gewenscht bij het ma ken van vergelijkingen tusschen groote en kleine gemeenten eenige nuchterheid te betrachten. De raadsleden in groote gemeenten krijgen de stukken thuis. Maar de om vang en de beteekenis er vein is als regel toch ook nog wel wat grooter dan de stukken 'die in kleine gemeenten aan de OTde komen. Een raadslid in een groote gemeente, die ernst maakt met zijn taak zal het in elk geval niet gemakkelijker hebben dan een collega in een platte landsgemeente. Dat hier van miskenning van den Raad door B. en W. gesproken wordt, schijnt ons mede niet juist. De Raad kan toch besluiten alle stukken te laten vermenig vuldigen en ze rond te zenden Dat dit niet gedaan wordt zal als regel wel verband houden met het kostenvraag stuk. Grappig is de vergelijking met voetbal clubs, die niet de minste financieele ver antwoordelijkheid dragen. De bedoeling van den heer Spronkers is natuurlijk niet de lezer van „De Ge meente" wat wijs te maken. Maar wijs maakt hij ze door zijn schrijven toch ook niet. door uw advertentiën ln andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de In dez© mededeeling zijn ter aanvulling van reeds vroeger gepubliceerde gege vens betreffend© de toepassing van de Grisis-hypotheekaflossingswet 1936 cij fers opgenomen oveT het eerste kwartaal van 1937. Zooals bekend schept deze wet voor den hypothecairen debiteur, die aan be paalde verplichtingen heeft voldaan, de mogelijkheid van den rechter uitstel te verkrijgen voot de terugbetaling van de hoofdsom, tot waarborg waarvan hypo theek is bedongen, of wijziging in zijn verplichtingen tot tusschentijdsehe aflos sing. Daardoor kan voorkomen worden, dat de schuldenaar door een onredelijke terugvordering van de geldleening ernstig wordt benadeeld. In totaal werden in het eerste kwartaal van 1937 bij; de kantonrechters 43 ver zoekschriften ingediend. Bij 43 van de 62 kantongerechten werd in de genoemde periode geen enkele zaak aanhangig ge maakt. Hieronder is een overzicht opgenomen van de aantallen ingediende verzoek schriften en van de wijze van afdoening sinds de inwerkingtreding der wet (9 Febr. 1936). 1936 '37 3 <5j Aantal ingediende ver zoekschriften 71 90 99 63 43 Beëindigd werden 48 85 81 88 48 Waarvan door intrekking of buiten behandeling gebleven 14 14 23 29 8 Niet ontvankelijk- of on bevoegdverklaring 8 11 11 11 7 Tot stand koming minne lijke regeling (art. 7, 1) 6 13 12 2 3 Beslissing van den kan tonrechter houdende in williging v. h. verzoek 13 29 28 34 26 Afwijzing van 't verzoek 7 18 7 12 4 Aantal onafgedane ver zoekschriften 23 28 46 21 16 In het tijdvak van 9 Febr. 1936 tot en met 31 Maart 1937 werden slechts 19 verzoekschriften inzake vexatoire besla gen' (art. 16 der wet) ingediend; 18 ver zoekschriften werden afgedaan, waarvan 7 met inwilliging van het verzoek. Krachtens art. 14 der wet kan tegen de door den kantonrechter gegeven beslis sing bij; de arrondissements-rechtbank hooger beroep worden aangeteekend bij een door een procureur in te dienen ver zoekschrift. In 1936 werden in totaal 43 dergelijke verzoekschriften ingediend, in het eerste kwartaal van 1937 8, resp. t, 4 en 3 bij de rechtbanken te Zutphen, Amsterdam en Haarlem. In het eerste kwartaal van 1937 wer den 10 zaken afgedaan: 2 intrekking of buiten behandeling gebleven, 3 bevesti ging der beslissing van den kantonrech ter, 4 vernietiging der beslissing van den kantonrechter'met inwilliging van bet in eersten aanleg gedaan verzoek, 1 gedeel telijk bevestiging, gedeeltelijk vernietiging met afwijzing. 25.000ste passagier op Zeeuwsche Luchtlijn in Juli a.s. verwacht. Dat de belangstelling voor de geregelde passagiersvluchten die de K. L. M. met baar „Zeeuwsche luchtlijn" onderhoudt, nog steeds bevredigend mag genoemd weiden, bewijzen de cijfers van het aan tal vervoerde passagiers: in 1932 kwam men voor het eerst hoven de duizend, op 6 October 1934 was men de tienduizend reeds gepasseerd, en dat, terwijl de dienst den vierden Juli 1931 geopend was! In 1935 werden 6019 passagiers vervoerd, in 1936 bedroeg dit aantal 5639, en thans wacht men den 25.000sten passagier op de Zeeuwsche luchtlijn, zes jaar nadat de verbinding HaamstedeRotterdam v.v. tot stand kwam. Een prijsvraag is uitgeschreven tot be antwoording van de vraag: „Op welken datum zal die 25.000ste passagier ge hoekt worden?" Een vrijkaart voor de reis HaamstedeRotterdam v.v. en een voor het traject HaamstedeVlissingen v.v. vormen de prijzen voot de goede op lossers. Direct® belastingen. Ingetrokken de verplaatsing van den adj. Comm. M. L. Drove van Woerden naar Goes. Middelburg. Een hondjekwam aanloopen. Maandagavond kwam op het politiebureau een zwart hondje met witte borst en de pootjes 'half witbin- nenloopen. Het diertje is gehouden in de hoop, dat de eigenares of eigenaar het komt afhalen. S. Blaauw 40 jaar tandarts. In verhand met het feit, dat het in 'tmidden der vorige maand 40 jaar geleden was, dat de heer Blaauw zic'h als tandarts vestigde al die 40 jaar te Middelburg bevat het Tandheelkun dig studentemnaandlblad van Juni, naast een uitstekend portret van den jubilaris, een gelukwensch van de redactie en een uitvoerig lofprijzend artikel, aan den eere-voorizittier der tandheelkundige stu- dentenvereeniging gewijd. Naar wij nog vernemen heeft de heer Blaauw het voornemen zeer binnenkort de praktijk neer te leggen; hij gaat zich dan metterwoon in Zeist vestigen. (M. G.) Ja ar rekening 1936 ge meentewerken. B. en W. hebben aan den Raad ter vooiloopige vaststelling aangeboden de jaarrekening 1936 van den dienst der gemeentewerken. Na op voering van de verschillende opslagper centages bedraagt het nadeelig saldo f 427,42, welk bedrag B. en W. voorstel len over te brengen naar de rekening 1937. Een aanrijding. Gisteren reed een wielrijdster langs het Jaagpad naar Middelburg en wilde toen op den Blauwendijk den Poeledalesingel oprij den. Na de bocht te hebben genomen, reed zijl direct den weg over naar het rij1- wielpad. Daarbij heeft zij niet voldoende gelet op van links komende N.-Brabant- sche motorrijders, die met een 40 km- vaart langs genoemden Singel in de rich ting Blauwendijk reden. Een aanrijding was niet te voorkomen. De wielrijdster kwam te vallen, en had een wond aan een been bekomen, terwijl zij1 zeer geschrokken was. Het rijwiel was zwaar beschadigd. De politie maakte van een en ander Jp/rooesverbaal op. De wielrijdster kon huiswaarts keeren per auto. Kloelinge. Tot rijksveldwachter ter standplaats Kloetinge is met ingang van 1 Juli 1937 benoemd de heer B. Boogerd, thans rijksveldwachter te 's-Gravenhage. Loop der bevolking over de maand Mei 1937. Ingekomen: G. de Schipper van Kapelle naar Vo'gelzangscheweg B 80; D. Kor- stanje van Middelburg naar Buys Ballot- straat B 156; J. B, Wisse van Kattendijke naar Lewestraat A 31; J. van der Moe- re van Wissenkerke naar Noordeinde A 55; A. G. van den Berg van 's-Gravenhage naar Achterweg A 176; J. Dagevos van Renkum naar Lewestraat A 204; M. J. Brandt van Kattendijke naar Stelleweg A 45; T. Fossen van Kapelle naar Nieuiw- straat A 103. Vertrokken: F. J. Crombeiecke en vrouw van Buys Ballotstraat B 115 naar Hel mond; P. Verhage van Zoutelande naar Noordeind© A 55; H. F. Dammers en vrouw van Tervatensöheweg D 56 naar Hulst; W. A. Trimpe van Kapelsche weg D 63a naar Hoorn; P. de Regt en gezin van Lewestraat A 224 naar Terneuzen; W. J. Kramer van Nieuwstraat A 114 n. Soest; H. van de Velde van Buys Ballot straat B 145 naar Haarlem; F. J. Reijn- hout van Patijnweg B 83d naar Wol- faartsid'ijk; P. de Vos, van Nieuwstraat A 92 naar Wemeldinge; R. Wildeboer en vrouw van Achterweg A 178 naar Goes; L. Burger van Vogelzangsehe weg B 80 naar Kapelle; J. Otte van Kloetingsche weg B 136 naar Goes. Kapelle. De vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwwintercursussen hield een excursie naar Limburg dit jaar. Met 64 deelnemers werd de reis aan vaard per spoor naar Roermond en ver der per autobus. Allereeist werd een bezoek gebracht aan het Stikstoffenbedrijif te Lutterade, waar het gezelschap werd rondgeleid door 3 personen verbonden aan 't Land bouwkundig bureau van Stikstofmeststof fen te Heerlen. Het is zeer interessant om te zien, hoe uit het gas de zwavelzure ammoniak en de Kalkamonsalpeter wordt gemaakt. Vervolgens werd de St. Pietersberg be zocht alsmede de grotten. Hierna volg de de fruitteelt van Zuid-Limburg. Ir Pijls, assistent van den Rijksland- bouwconsulent W. G. v. d. Kroft, heeft een uitstekende wijze om de bedrijven te laten zien, alsmede de manier waarop hier gewerkt wordt. Na een gezelligen maaltijd in Roer mond, waarbij' nog enkele deelnemers het woord voerden, was deze excursie weer voorbij. De opbrengst van den Bloempjesdag voor de reclasseering bedraagt f 64,63. (Belangeloos bericht.) Waarde. Gemeenteraad. Maan dagmiddag kwam de gemeenteraad vol tallig hijeen. Aan B. en W. werd machti ging verleend een leening aan te gaan van f 3000 voor de verbetering van den Kerkweg tot aan de grens der gemeente, af te lossen in 5 jaar. Eveneens werd machtiging verleend om een geldleening aan te gaan van f 3000 a 4 pet. om den havendijk en een gedeelte dorpsstraat te verbeteren. Besloten werd om dit werk te doen uitvoeren door dhrn Duinhouwer te Goes. Gewijzigd werd de verordening op de personeele belasting voor koffiehuishou ders. De aanslag voor genoemde personen Wordt met 1/3 verminderd. De rond vraag leverde niets bijzonders op. Domburg. In het duin bij den Hoogen Hill is tot vreugde en gemak van badgas ten en bewoners een mooi wandelpad gereed gekomen. Het loopt van den Hoogenhillweg voorbij de in het vroon gebouwde zomerhuizen tot aan de woning van den heer Van Eysinga, zoodat er thans een goede weg is naar het daar druk bezochte strand. Jeug dige werkloozen hebben het pad gemaakt en hopen later met een verlengstuk ver westwaarts in de schilderachtige duinen langs de golflinks ook een verrukkelijke wandeling mogelijk te maken. (M. G.) Grijpskerke. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen: Gerrit v. d. Broeke, landb.kn. B 100, uit Zoutelande; Katha- rina Poppe (en gezin), zonder beroep A 100 uit Meliskerke; Cornelia Wattel, landb.kn., B 106, uit Oostkapelle. Vertrokken: Joost Boogaard landb. kn., B 100, naar Meliskerke; Adriaan Dingemanse, landb.kn., B 80, naar Mid delburg; Jan Dekker, landb.kn. B 92 naar Domburg; Maria Dekker, dienstb., B 92, naar Meliskerke; Hette Anne Jellema en gezin, predikant, A 102, naar Leersum. Arnemuiden. Maandagavond kwam door de Langstraat alhier een auto aangereden. Plotseling stak een 4-jarig dochtertje van een zekere B. de Ridder, in diezelfde straat woonachtig, de straat over, zonder te letten op de naderende auto. Een aanrijding was, ofschoon de chauf feur krachtig rennde, onmogelijk. Het kind geraakte onder de auto. Toen de auto tot stilstand was gebracht, liep het kind van onder de auto, waarna bleek, dat het een gapende hoofdwonde met eenige ontvel lingen had opgeloopen.-'Dr P. de H., spoe dig ontboden zijnde, onderzocht de kleine, die echter constateerde, dat geen verder letsel door de aanrijding was veroorzaakt. De bestuurder, tievems eigenaar der auto, d© slager Louws uit Oostkapelle, was zelf zeer overstuur, doch trof geen schuld. Colijnsplaat. Gisternamiddag omstreeks 4 uur ontstond brand bij dhr G. Groenleer in een strooklamp die dicht langs een houten schuur stond. In korten tijd was alles afgebrand. Een groote partij' vod den,, zakken, enz. die in de schuur lagen opgeslagen verbrandden mede. Een twee tal varkens kon nog bijtijds in veilige heid worden gebracht. Het aangrenzend perceel kou, mede dank zij den gunstigen wind, behouden blijven. Naar we verne men was een en ander laag verzekerd. Tholen. Wedvlucht van Orleans door „De Luchtpost" Tholen. Afstand 436 km. 1, 2, 5, 6 en overduif A. Rijnberg, 3 B. Schot, 4, 8 M. Schot, 7, 9 P. v. Beers. Gelost 6 u. Aankomst le duif 12.55.46. Laatste 1.53.23. Wedvlucht van St. Denis door „De Trouwe Duif" Tholen. Afstand 319 km. 1, 3, 10 Jac. Baay, 2, 6 D. Jansen, 4, 5, 9, 19 A. Wageroaker, 7, 11, 14 G. Baay Nz., 8 J. Knuist, 12, 17, 20 F. Nijs, 13 J. v. Luyk, 15, 16 G. Baay Pz., 18 Chr. de Korte, 21 G. Hazen. In concours 65 duiven. Gelost 9 u. Aankomst le duif 1.20.20, laatste 1.54.26. R. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Eemnes-Buiten, J. Cuperus te 's Grevelduin-Gapelle. Geref. Kerken. Beroepen te Sprang, B. A. van Lum mel, cand. te Willemstad. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Bruinisse, J. Vreugden- hil te Kampen. i Giften voor de Vrije Uni versiteit. Ten bate van de Vrij© Uni versiteit te Amsterdam werden aan gif ten ontvangen f 3300, w.o. twee giften van f 1000 en een van f 500. Bevestiging en intrede. Zondag deed Ds M. J. van Dijken, gekomen van Oostkapelle, zijn intiede bij de Geref. Kerk te Nunspeet. 's Morgens werd hij bevestigd door Ds H. Veltman te Doornspijk, 's Middags deed Ds van Dijken zijn intrede met als tekst Ex. 38 1 en 18. Na de predicatie werd hij toegesproken door Ds J. van Herksen van Ermelo. Ds Veltman van Doornspijk en ouderling H. Smedes. De aankomst te Amsterdam. Vanmorgen om 9.58 uur is H. M. de Koningin met den D-trein van Het Loo in de hoofdstad aangekomen. Onder zeer groote belangstelling van de duizenden Amsterdammers, die de aankomst van de Koningin bijwoonden reed Zij naar den Dam. Het was een kleine stoet, daar de Ko ningin den uitdrukkelijken wensch te ken nen had gegeven dat op dezen, dag de nadruk zou vallen op den intocht van het jonge echtpaar, en daarom heeft Zij al leen voor den intocht van het Prinselijk Paar, groot ceremonieel voorgeschreven. Intusschen legde de bevolking geenszins mindere nadruk op de toejuichingen, wel ke het liet hoeren. Op den Dam werd H. M. een spontane hulde gebracht. Een krachtig hoera be sloot het Wilhelmus, waarna de Konin gin zich in het paleis terugtrok. Vanmorgen heeft H. M. ten paleize ont vangen den Minister van Staat PTof. Mr P. J. M. Aalberse, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Vanmiddag heeft H. M. de Koningin ten Paleize ontvangen den burgemeester en den secretaris van Hoorn, die in hun kwaliteit van voorzitter en secretaris van het comité „J. P. Goen-herdenking" een gedenkpenning kwamen aanbieden. H oog leer an rsbe n oe m I ng. B. en W. van Amsterdam hebben den ra.ad een voordracht overgelegd van cu ratoren der universiteit ter benoeming van een gewoon hoogleeraar in Fngel- sche taal- en letterkunde. Voorgedragen wordt prof. dr P. N. U. Harting, hoog leeraar in de Fngelsohe taal- en letter kunde en het Sanskriet, aan de rijksuni versiteit te Groningen. Ritthem. D© heer Jacs. Poelman is ge slaagd voor adspirant waterbouwkundig opzichter P.B.N.A. Treinontsporing te Geldermalsen. Door tot dusver onopgehelderde oor zaak is gisteravond omstreeks kwart voor elf een stoomtrein van Eindhoven naar Utrecht, waarvan een gedéeite naar Rot terdam gaat, bij het binnenkomen van het station Geldermalsen gedeeltelijk uit de railo geloopen. Het*ongeluk is zoo snel in zijn werk gegaan, dat onder de passagiers vrijwel geen verwarring ontstond. De schrik was weliswaar groot geweest, maar aangezien de trein na het déraillement onmiddellijk tot staan was gekomen en de passagiers onverlet de coupé's konden verlaten, was van een paniekstemming in het geheel geen sprake. Twee sporen waren door de gederail leerde wagens versperd, terwijl aan de rails eenige schade was toegebracht. Het mag een geluk heeten, dat de trein zoo snel na het déraillement tot staan is gekomen, want hij bevond zich juist bo ven het nieuwe viaduct, dat ruim drie meter hoven den heganen grond is gele gen. Slechts weinige meters scheidden de ontspoorde wagens van een val in de diepte. Houtsplinters en stukken ijzer zijn op den straatweg gevlogen, doch voorbijgan gers werden gelukkig niet getroffen. Het incident op het „Blauwe Z a n d". Het incident met ir Mussert op het „Blauwe Zand" te Am sterdam nadert thans, voor zoover het de politieke bemoeiingen betreft, zijn einde, meldt de Telegr. Van de vier personen, die dezer dagen, na een uitgebreid politie-onderzoek, we gens openlijke geweldpleging waren gear resteerd, zijn er twee in het Huis van Be waring opgesloten. Dit zijn Buning en Pickers. De twee andere verdachten, Melchers en v. d. Bijl, zijn op vrij© voeten gesteld. Tegen de beide verdachten, die o.a. de auto van ir Mussert met steenen zouden hebben bekogeld, zal een vervolging wor den ingesteld wegens openlijke geweld pleging. Over het incident tusschen ir Mussert en Melchers is nu ook wel opheldering gekomen. Het is n.l. wel zoo goed als zeker, dat Melchers naar ir Mussert is geloopen, hem de hand op een schouder heeft ge legd en dat daarna de N.S.B.-leider, be vreesd geworden voor een mishandeling, zijn tegenstander direct een slag met de zweep heeft gegeven. In dit licht worden de verhalen, door ir Mussert en de zijnen opgedischt, als zou hij voor zijn leven hebben moeten vechten, lichtelijk belachelijk. Door de hitte bevan gen. Tengevolge van de drukkende hitte gistermiddag werd het elfjarige zoontje van de familie G. te Geleen. die met eenige kameraadjes fietste, plotseling on wel. De jongen viel van zijn fiets en kwam daarbij' zoo ongelukkig terecht dat hij bewusteloos en hevig bloedend bleef liggen. De dokter constateerde een her senschudding en eenig© verwondingen. Kind in stukje sla ge stikt. Gistermiddag kreeg het ander- halfjarig dochtertje van de familie W. te Oranjewoud een stukje rauwe sla in de keel. Hoewel de kleine onmiddellijk naar het ziekenhuis te Heerenveen werd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2