AKKERTJES LOUTERING. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws "feuilleton kteipy"' akker.cachets Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Nieuwe Pekela, H. Y. Ta^- lens te Sloten (Fr.) Geref. Kerken. Tweetal te Sprang, B. A. v. Lummel, cand. te Willemstad en B. J. A. Streef kerk, cand. te Rotterdam. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, J. DTenth te Broek op Langendijk en L. Kleissen te Vlissingen. Beroepen te Vlaardingen, J. A. Riekel te Delft. Bedankt voor Sneek, W. Heerma te Aalsmeer. Ds S. Groeneveld. t Op ruim 66-jarigen leeftijd is te Lei den waar hij! zich na bekomen eervol emeritaat' na /40-jarige ambtsbediening metterwoon gevestigd had overleden Ds S. Groeneveld, emeritus-predikant der Geref. Kerk van Terneuzen. Ruim de helft van den tijd waarin Ds Groeneveld de Gereformeerde Kerken in ons land heeft mogen dienen, werd in het Noorden doorgebracht: den negenden De cember 1894 werd bijl te Marrum beves tigd, waar hijj een zestal jaren verbleef. Hierna volgde Winsum-Obergüm (tot Juni 1908) en Oenkenk (tot Juni 1916). Daarmee was de eerste periode van amb telijk werk geëindigd, en begon de arbeid in het Zuiden des lands; den negenden Juli 1910 verbond ds Groeneveld zich aan de Geref. Kerk van Terneuzen, die hij! bijna 20 jaar tot Juni 1935 gediend heeft. Zoowel in 1919 als in 1934 heeft de gemeente, bij deze twee belangrijke data in zijn ambtelijke loopbaan, getuigd dat de arbeid van ds Groeneveld niet zonder vrucht is geweest; ook bij het afscheid bij gelegenheid van zijn vertrek uit de ge meente en het beëindigen van zijn werk in haar midden, is gebleken welk een band tusschen leeraar en gemeente ont staan was; zijn herderlijke zorg heeft niet nagelaten de leden der gemeente aan hun predikant te binden. Na zijln vertrek in 1935 is Ds Groene veld niet meer in zijn oude gemeente ge weest; wel bestond daartoe het voorne men, als hij dezen zomer voor de ge meente nog eens zou mogen optreden. Toch bleef bij den voortduur het contant gehandhaafd, ook door brieven die hij: in de maandelijksche uitgave „Mededeelin- gen der Geref. Kerk van Terneuzen" tot de gemeente richtte. Niet het minst daar in openbaarde zich zijn oprechte belang stelling in de gebeurtenissen op godsdien stig en politiek terrein; hij liet niet na, bij! de verwarring die hij' allerwegen be speurde, te wijzen op de zekerheid des Verbonds en de genade van een leven met God. De trouwe zorg, waarmee hij de gemeente van Terneuzen welhaast twin tig jaar gediend had, openbaarde zich ook in het geschreven woord waarin hij zich na zijn vertrek tot de gemeente richtte en waarin hij opwekte tot het zoe ken van God in voor- en tegenspoed. In zijn laatsten brief wekte hij de ge meente op tot getrouwheid. „Wie trouw is in 's Heeren dienst, trouw ook als de vijand dreigt, trouw tot den dood, zal de kroon des levens beërven". Die I rouw tot den dood was bij hem aanwezig. In trouwe zorg en zorgende trouw is het beeld van zijn ambtelijken arbeid stellig niet onjuist getypeerd. De ge meente van Terneuzen heeft dit geduren de meer dan twintig jaren tot haar zegen ervaren. De toewijding, waarmee ds Groeneveld haar gediend heeft, zal zeker haar vrucht reeds ten deele geopenbaard hebben. BaB. Gijzelf. In den ouderdom van 51 jaar, is Zaterdag te Amsterdam overleden Dis B:. Gijzel, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van A lm sterdam. Ds Gijzel is geboren in 1886. Na eeni- gen tijd candidaat in Overijssel werk zaam te zijn geweest, stond hij als pre dikant te De Meexn, Rhenen en IJlst. In 1926 heeft bij het beroep naar Amster dam aangenomen. Biggekerke. Bij de gehouden verkiezing werd tot gemachtigde in bet kiescollege der Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer P. Schout Gzn. 34.) HOOFDSTUK XVI. „Wat beeft ze misdreven Vanaf dieni dag kwam er een groote verandering in bet leven van Raymond Tempest, en bij kon het niet begrijpen, dlat bij ooit had kunnen leven zonder de alles Meurende hoop, dat eens, door Pa tricia's liefde een lichtende toekomst hem wachtte. Hij 'hield zijn 'heerlijk geheim geheel voor zichzelf. Het scheen hem te heilig om het overal uit te bazuinen, zoodat het over ieders tong zou gaan. Maar al spoedig viel het verschillende zijner gemeentele den op, dat er in de oogen van hun jon gen dominee zoo'n vroolijken glans schit terde en dat het was of er in zijn glim- lach iets teers en innigs lag, wat er vroe ger niet geweest was en verwonderd vroe gen ze zich af, wat daarvan de reden wel kon zijn. Met nog meer liefde en toewij ding dan vroeger verrichtte Raymond zijn herderlijk werk. De onschatbare gave van zuivere mensohelijke liefde had hem1 niet bedwelmd; integendeel, ze had zijn gees telijke aspiraties verfrischt en aangewak- Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de melksalon „Bustraan" de afdeeling „Zuid-Beveland en Omstreken" van Ghr. onderwijzers onder leiding van haar voorzitter, dhr Van "Wijk. De opkomst had wel wat beter kunnen zijn. De beer J. van Wijk, met verlof uit Solo, sprak over „Het lager onderwijs in Indië en hier". Het bleek, dat over het algemeen het onderwijs in Indië ook op een hoog peil staat, niettegenstaande de verschillende crisismaatregelen der laatste jaren. Een opgewekte bespreking volgde. Als be stuursleden werden gekozen de beeren Geelkerken van Ovezande en Van Wuijek- huijsen van Wolphaartsdijk. De heer De Borst deed eenige mededeelingen over de Vojo-actie. Met algemeene stemmen werd besloten bij de regeering ernstig aan te dringen op een wijziging van de leerlin- gensohaal in het belang van het onder wijs en van de onderwijzers. Eindexamen Gymnasi- u m. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W. is ingetrokken de aanwijzing van Dr I. H. Gosses, hoog leeraar te Groningen als gecommitteerde van het eindexamen van 'het gymnasium te Middelburg en thans aangewezen als gecommitteerde Dr J. P. M. L. de Vries, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Eindexamen R. H. B. S. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W. is ingetrokken de aanwijzing van H. J. Bartiedingsi, oud-di recteur van de zeevaartschool té 's-Gra- venhage, als deskundige bij de eindexa mens der B-afdeeling van de R.H.B.S. te Middelburg, Vlissingen, Oostburg en Ter neuzen, en als zoodanig in zijn plaats aangewezen, Ir A. J. Mollinger, lector aan de Technische Hoogeschool te Delft. Mej. J. Geense, onderwijzers aan de Ohr. school te Anna-Jacobapolder, vroe ger te Middelburg, heeft wegens huwelijk tegen 1 Mei a.s. ontsla®1 aangevraagd. VADER DGOR ZIJN ZOONS DOOD GESLAGEN. Huiselijke twist de aanleiding. Reeds vele jaren heerschte er in het gezin B. te Ghèvremont-Kerkrade huise lijke oneenigheid. Vrijdagavond om half elf brak tusschen den 53-jarigen vader en twee van zijn zoons andermaal twist uit, die zoo hoop liep, dat de zoons met twee stoelen den vader te lijf gingen. De man werd zoo mishandeld, dat hij be wusteloos bleef liggen, waarna een der zoons zich naar bet politiebureau be gaf, waar hij mededeelde wat er gebeurd was. Ld politie begaf zich onmiddellijk naar de woning, waar zij constateerde, dat de vader reeds was overleden. Het lijk is in besdag genomen. Do twee zoons zijn door de politie aangehou den en ingesloten. Nader wordt gemeld, dat het gezin van D. bestond uit 6 personen, n.l. de ouders, drie zoons en één dochter. De vader was een gepensionneerde mijnwerker, terwijl de oudste zoon een eigen bedrijf had en de andere twee zt ons op de mijn werkzaam waren. Het feit, dat de zoons hierdoor in een min of meer onafhankelijke positie wa ren had blijkbaar bij den vader kwaad bloed gezet. Zijn kwade buien luchtte hij voornamelijk tegen zijn vrouw, waarbij de zoons meerdere malen partij voor hun moeder trokken. Vrijdagavond had de vader te Chèvre- mont een café bezocht. Toen hij van zijn bezoek terug kwam trachtte hij zijn vrouw te slaan, waarbij twee zoons haar verdedigden met het bekende noodlottige gevolg. De oudste zoon was op dat oogenblik niet thuis. kerd. Zijn vurige dankbaarheid voor het groote geluk, dat in zijn leven gekomen was deed hem nog inniger verlangen om de bedroefden te kunnen troosten en. de wanhopigen te bemoedigen. Zijn ziel vloei de over van liefde tot God en den naaste en met innige vreugde dacht hij er aan, hoe veel arbeid meer er nog gedaan kon worden, als bij het voorrecht zou mogen genieten om samen met Patricia te mogen werken in des Heeren wijngaard. Een kleinen tijd zouden ze nog geduld moeten oefenen, eer die gouden droom in vervul ling zou gaan, want hij had beloofd haar nog zoolang vrij te laten, totdat Gabrie- elle haar zorgvuldige verpleging niet meer noodig haxi. De eenige schaduw, die zijn vreugde eenigszins bedierf was de groote afstand, die hen scheidde. Maar haar brieven waren onuitspreke lijk kostbaar voor 'hem; meer en meer ont dekte hij daarin haar echte, vrouwelijke deugden en las hij daaruit haar reine, op rechte liefde voor hem. En steeds weer verwonderde hij zich, dat God juist hem zulk een heerlijke, onschatbare gave ge schonken had en vastbesloten verbande hij elke gedachte aan die gebeurtenissen uit het verleden, die haar, in zijn armen hadden doen huiveren en haar 'bijna weer stand hadden doen bieden aan zijn smee- ken. Raymond Tempest was geen lafaard, die de toekomst niet aandurfde. Zijn pas Bemanning „Andra"' terug In Nederland. Zaterdagochtend tien uur stond de be manning yaa de „Andra", uit Spanje te rug gekeerd, op het perron van het Rot- terdaimsche B. P. Station veilig en wel op vaderlandschen bodem: 21 mannen, 15 Nederlanders en 6 Polen. De kapitein is achtergebleven. De donkeyman Tolk en de tweede machinist Deckens zijn niet aan wal overleden, maar bij den aanval van een Spaansohe 'hulpkruiser op de „An dra" om het leven gekomen. De „Andra" was op weg van Santander, waar het schip gelost had, naar Santa Gaballa, om daar erts te laden, toen een Spaansohe hulpkmiser op het schip schoot. Eén der bommen trof de machinekamer, waar de machinist Deckens en de donkeyman Tolk op wacht stonden. Zij moeten bij een der eerste schoten getroffen en onmiddellijk gedood zijn. De mannen waren dolblij in Nederland terug te zijn, hoewel de behandeling in Spanje niet slecht geweest is. Aangekomen zijn de volgende Neder landers: de eerste stuurman, de heer Ga- zan uit M i d d e 1 b u r g, de tweede stuurman, de heer Hulsman uit 's-GrU- venhage, de derde stuurman Ronker uit Hardingen, de marconist De Vries uit Haarlem, de eerste machinist v. Schaick uit Rotterdam, de derde machinist De Bie uit Teteringen, de hofmeester Van Bennekom uit Rotterdam, een bediende Van Heek uit Rotterdam, de matroos Ba tenburg en matroos Boeman uit Rotter dam, de olieman Desmet, eveneens uit Rotterdam, Van de Watering en Bunnik, stoker, eveneens beiden uit Rotterdam. De stuurman vertelt. De eerste officier van de „Andra'', de stuurman P. Gazan uit Middelburg, ver telde aan de pers het volgende: Op 5 April dat was Maandag vertrokken wij naar Salto Caballo, om eerst te laden voor Cardiff. Om half ne gen des morgens voeren wij nabij Gasto Urdialos, op ongeveer 8 mijl van de kust, toen plotseling een kanonschot klonk. Het schip, dat voortdurend de kanon nen op ons gericht hield, was een gewa pende trawler, een visschersboot. Het schip had geen enkel teeken op, het gaf ook geen enkel teeken om kennis te ge ven wat men eigenlijk wilde. Op ongeveer een scheepslengte afstand van ons gekomen, viel er plotseling weer een schot, en dat belandde in de machi nekamer. De eerste machinist, die een schampschot had gekregen, begaf zich on middellijk naar het dek, en even later volgde de dorde stuurman, die een ern stige verwonding aan de kaak had o-pge- loopen. Wij draaiden direct de booten buiten boord. De „Andra" zonk wel niet, maar elk oogenblik kon het schip in den grond geboord worden. De kapitein en ikzelf waren de laat sten, die in de boot gingen en de trawler heeft ons, op weg naar den wal, opge pikt. Later werden wij in Passajes, in de 'buurt van de Fransche gres, aan wal ge zet. Onder gewapend geleide heeft men ons in twee auto's gezet, waarop wij naar San Zoo'n ellendig zeurende pijn en af en loe van die verraderlijke scheuten. Ge kunt Uw aandacht haast niet bij Uw werk hou den, dat toch af moet. Neem 'n "AKKERTJE". Ze helpen di- Nedtrlandsch recl-111 gemakkelijk in te nemen Produet vorm, zonder eenige nevenwer king verdrijven ze Uw pijnen en kalmeeren Uw zenuwen. Per IS stuks slechts 52 cent Volgens recept von Apotheker Dumont gevonden geluk vervulde hem met moed en met het grootste zelfvertrouwen. Zijn gemeenteleden hielden van hem en ze zou den ook de vrouw zijner keuze met op rechte vreugde ontvangen en in haar zien een ware hulp en steun voor haar xnan. Enkele weken echter na dien stralen- den voorjaarsdag in Avesnes, gebeurde er iets, dat eenigszins dat goed vertrou wen in 'zijn gemeenteleden, wiat deze kwes tie betrof, schokte. Hij ontdekte op een Zondagmorgen, dat de kleine oude dame, wier oogen hem altijd zoo aan zijn moeder 'herinnerden, niet op haar gewone plaats onder het platvorm zat. Nu eerst bemerkte hij, hoe goed het hem altijd gedaan 'had, als 'hij haar lief, gerimpeld gezicht zag en hoe de gedachte, dat een geloovig kind van God voor 'hem een gebed om hulp en bij stand opzond, hem altijd gesterkt en be moedigd had. Den volgenden morgen begaf hij zich direct naar het keurige, -kleine huisje, waarin ze woonde. Toen ze hem de deur opende en hem mg, straalde plotseling haar he-ele gezicht van vreugde. „Daaraan had ik niet durven denken, dat u me zou missen!" domineel" riep ze dankbaar uit, toen haar de reden van zijn bezoek werd uitgelegd. „Neen, ziek ben ik niet, maar ik heb op het oogenblik' een artae, oude invalide onder mijn hoede, die ik onmogelijk alleen laten kon. Het spijt me heel erg, dominee, dat ik nu zoo- Sehastian werden overgebracht. We wer den op een rijtje geplaatst, geteld en daar na gingen wij naar de gevangenis, ieder in een afzonderlijke cel. Den volgenden dag kregen wij echter een cel niet zijn vijven of zessen. Drie weken lang hebben we daar geze ten, zonder dat wij een teeken van leven van de buitenwereld hoorden. Ten slotte zijn wij door bemiddeling van den Nederlandschén consul in vrijheid gesteld. Kranig werk van jongens uit het werkkamp te Ghaam. Vrijdagavond werd van den brandtoren in de Houtvesterij Ghaam brand gesig naleerd in de richting Alphen (N.-B.), waar terzelfder tijd de noodklok geluid werd. In een oogwenk waren de jongens van het werkkamp „Het Putven' in overall met schoppen gewapend op de fiets op weg om mede te helpen blussehen. Het was een fantastisch gezicht de bruine kerels even later met lange groene takken 'het vuur te zien bestrijden. Vaak waren zij geheel door wolken rook aan het oog onttrokken, om een volgend mo ment uit een zwart gebrande heide weer zichtbaar te worden. Toen het vuur aan >de Noordzijde be dwongen was, breidde het zich plotseling naar het Zuiden uit en ging een groot perceel dennenbosch in vlam. De jongens werden toen door den boschwachter naar een breede „baan" gedirigeerd, waar zij tegenvuur ontstaken, om zoodoende het groote vuur op te vangen en te verhin deren zich in do richting Alphen, waar de inwoners eveneens werkten wat zij konden, door overslaan op nieuwe bos- schen uit te breiden. Dït gelukte, dank zij hun ijver, voortreffelijk. Als negers zoo zwart, maar zeldzaam voldaan, hongerig en dorstig, keerde de heldenschaar tegen half elf terug in het kamp. -Voor f45.000 effecten in een canapé gesmokkeld. De recherche te Amsterdam heeft een be langrijke verduistering van effecten tot klaarheid gebracht. De twee daders, die zich eraan schuldig hebben gemaakt, een Duitscher en een Hollandsche vrouw, zijn in het huis van bewaring opgesloten. Begin Maart van dit jaar vei voegde zich bijl de politie een te Amsterdam woonachtige Duitscher, die aangifte kwam doen, dat hij door een man en een vrouw, eveneens te Amsterdam, in het zuiden der stad woonachtig, was bestolen voor een waarde van f 45.000 aan effec ten. Deze waardestukken waren van Duitschland uit naar Amsterdam ge smokkeld in een canapé, die met eenige andere meubelen naar hier verzonden werden. De man, die de aangifte kwam doen deelde mede, dat hiji deze smokkel affaire had toevertrouwd aan een anderen Duitscher, die in relatie stond met een Hollandsche vrouw. De verzending van de canapé met effecten en andere meu belen had reeds in September 1936 plaats gevonden. Toen de goederen in Amsterdam waren aangekomen, deelden de Duitscher en de vrouw aan den opdrachtgever mede, dat de effecten uit de canapé verdwenen wa ren. Deze vertrouwde het geheele geval niet en opperde de mogelijkheid, dat de effecten wel eens door beiden verdonke remaand konden zijn. Hij riep de hulp van een advocaat in, doch deze bereikte niets, waarop de man besloot aangifte bijl de politie te doen. Deze nam de zaak in onderzoek. Voorloopig begon -de politie de gangen van den Duitscher en de vrouw goed na te gaan, zonder hen aan te houden of te hooren. De vermoedelijke daders begon nen zich vrijer te voelen. Enkele weken geleden Ikreeg de politie houvast. Het bleek, dat de man een N.V. wilde stichten met een bedrag groot f40.000. De aan vraag hiervoor was binnengekomen en ook de politie droeg hier zooals dit altijd gebeurt kennis van. 'Enkele dagen later vernam de politie dat een bankinstelling een effect had ver kocht dat het nummer droeg van een der gestolen effecten die in de canapé had den gezeten. De politie kreeg nu het ver veel van uw p reeken zal moeten missen. Week aan week werd daardoor mijn zied gespijzigd en gelaafd en ik hunkerde er gisteren naar om op nrijn eigen plaatsje te zitten. Maar God wilde juist deze kleine taak aan mij toevertrouwen en ik mag Hem dat niet weigeren". „Dan zal Hij u ook zeker alles vergoe den wat u zult moeten missen, nu u niet meer naar Zijn huis kimt op-gaan", ant woordde de jonge predikant. „Het is göed1, wanneer men zich geheel ter beschikking stelt van den Meester, want zoo iemand kan Hij iedere moeilijke taak toevertrou wen". Het gerimpelde, oude gezicht glansde van innerlijke vreugde bij het hooren van deze woorden. Smeekend vroeg ze toen: „Zou u me de tekst van de preek van gisteren willen vertellen, dominee? Ik streep ze altijd aan in mijn Bijbel; dan kan ik de preeken beter onthouden". Graag voldeed hij aan dat verzoek en vriendelijk glimlachend voegde hij er aan toe: „U hebt me dikwijls mieer geholpen, dan u zelf beseft". „Maar -dominee, boe zou ik u kunnen helpen?" protesteerde ze bescheiden en een paar verwonderde oogen blikten in het levendige, schrandere gelaat van den predikant. Ernstig antwoordde deze: „Omdat u me zoo herinnerde aan mijn lieve moeder, moeden dat de Duitscher wel eens met deze bank relaties kon hebben wat bij onderzoek ook juist bleek. De officier van justitie is hierop in de zaak betrokken en gaf last tot onderzoek van de safe van den man, en boe ver zijp geldelijke middelen reikten. Eén en ander gebeurde en men vond hierin een bedrag van f40.000. De politie vond nu voldoende bewijs te gen man en vrouw in handen en ging over tot arrestatie van beiden. Ernstig verkeersongeluk bij Arnhem. Eén ernstig, drie lichtgewonden. Zaterdagmiddag heeft zich op den drukken verkeersweg ArnhemEde een ernstig ongeluk voor gedaan. Ter hoogte van het hotel West-End op den A msterdamschen weg bij Arnhem wilde luitenant V. met zijn Renault-wa- gentje den weg naar Otterloo inrijden. Hij lette daarbij, naar het schijnt, te weinig op het van Arnhem komende verkeer met het gevolg, dat een andere auto, be stuurd door den heer H., ambtenaar van den provincialen waterstaat te Arnhem, met groote kracht tegen de auto van den luitenant botste. Deze laatste wagen vloog in brand. Dé bestuurder echter wist zich nog bij- dig in veiligheid te brengen. Hij bleek er met eenige niet-ernsfige verwondingen te zijn afgekomen. De heer H. en twee dames, die in zijn auto zaten, kregen allen min of meer ernstig letsel. Allen werden naar het ge meente-ziekenhuis vervoerd. Een der da mes, die een hersenschudding had op ge loop en moest ter verpleging worden op genomen. De anderen konden, na verbon den te zijn, huiswaarts keeren. —i Auto met zeven inzitten den in brand. Zaterdagmiddag is op den Noord wijkscheweg te Leiden een auto, waarin zich behalve de eigenaar en bestuurder, de heer J. R. uit Den Haag, vijf volwassen personen en een baby be vonden, na een kleine reparatie, bij het starten plotseling in brand geraakt. De inzittenden kon-den tijdig den wagen ver laten, zoodat zij geen letsel bekwamen. Ongeluk met een auto giro. Gistermiddag is de autogiro van den heer v. d. Velden uit Hillegersberg, die op het vliegveld Waalhaven te Rot terdam wilde opstijgen, een ongeluk over komen. Het toestel, dat vermoedelijk in een kuil terecht is gekomen, is gedeelte lijk omgeslagen en daarbij ernstig be schadigd. De inzittenden zijn met den schrik vrijgekomen. Dooie vrouw -door trein vermorzeld. Een vreeselijk ongeval heeft te Rijswijk Zondagavond het leven gekost aan een vrouw van middelbaren -leeftijd. De 53-jarige E. P. E„ echtge- noote van J. J. Tb. uit Den Haag, wan delde op een pad, dat over de spoorbaan voert. D-e vrouw was doof. Zijl heeft niet goed uitgekeken en is, in gedachten verzonken de spoorbaan overgesto-ken. Een trein uit Rotterdam was op dat moment reeds zoo dicht genaderd, dat aan tijdig stop pen niet meer viel te denken. Op hot al lerlaatste oogenblik zag de vrouw het naderende onheil, maar toen kon ze het niet meer ontloopen. Ze werd door den trein gegrepen en op slag gedood. -Doodelijike ongelukken. Zondagochtend is de 25-jarige motor fietsrijder S., gedetacheerd bij- de politie- troepen te Gorinchem, die zich met ta melijk groote snelheid in de richting van Amsterdam -begaf, gebotst tegen een auto welke op weg was naar Utrecht. De bot sing was zoo hevig, dat de moto-rfietsrij'- der in de Vecht terecht kwam. Men heeft slechts zdjh verminkt lijk kunnen bergen. Hot 7-jarig dochtertje van den heer W. te Groningen stak den Heereweg over toen een auto naderde. Het kind weifelde, deed eenige stappen vooruit en wilde daarna weer terugloopen. De chauffeur, de heer N. te Groningen, hierdoor in de war gebracht, trachtte vergeefs een aan rijding te vermijden. Het kind werd ge grepen en werd dermate gewond, dat het reeds was overleden, toen de politiedok- ter geneeskundige hulp wilde verleenen. die nu in den heuM is. Haar teedere zorg las lik dikwijls in uw oogen en dat ver troostte mij zoo. En nog meer ik voel de, dat u mij aan God opdroeg in uw ge loovig gebed. God izegene, u daarvoor!" Tranen van vreugde sprongen in haar oogen en (bewogen izei -ze: .(Nooit heb ik opgehouden te bidden, 'dat God uw werk zou mogen zegenen en ik hehl dat gedaan vanaf den dag van uw intrede hier tot nu toe. Ook zal ik het blijven dloen, -nu ik voor een tijdlang aan huis gebonden ben". „Daarvan ben ik overtuigd", antwoord de Raymond, terwijl hij als afscheids groet de hand van de oude drukte. „Maar is uw vriendin erg ziek? Wilt u, dat Ik haar ook eens zal bezoeken??" Tot zijn verwondering echter zag hij, dat deze vraag haar scheen te ontstellen en hoewel ze anders zoo gelijkmatig en rustig was, stotterde ze plotseling verle gen: „Dat zal wel niet gaan, -dominee. Het is erg vriendelijk van u om -het aan te bieden, maar ze is soms niet heelemaal toerekenbaar en „Ik (begrijp u wel", viel hij haar vrien delijk in de rede, terwijl hij probeerde haar weer op haar gemak te zetten. „God geve u ook bijzondere genade en kracht voor zulk een bijzondere taak!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3