IBIS SHAG lekker... man! Uit de Provincie JVoor Uw spijsvertering L Het luchtverkeer op Indië. Vereen, tot bevordering van Homoeopathic. Woensdag a.s. houdt de Vereeniging tot bevordering der Homoeopathic in Nederland, te Middelburg in de bo venzaal van „De Vergenoeging" haar al gemeens vergadering. In de middagvergadering, die te 2 uur aanvangt en die voor alle belangstellen den toegankelijk is, hoopt Dr G. Bakker te Arnhem een lezing te houden over „Voordeelen der Homoeopathie". Met verwijzing naar een Zaterdag ge plaatste advertentie vestigen wij gaarne op deze vergadering de aandacht. B. V. L. Landdag. Op 26 Juni zullen er ten behoeve van de landstormers, die den Provincialen Zeeuwsohen Landdag te Goes willen be zoeken, twee extra booten varen van de Provinciale Stoombootmaatschappij. Een van Zierikzee naar Katsche veer en een vam Breskens via Terneuzen naar Hoe- dekenskerke. Tijdens den landdag zal de koninklijke handboogschutterij Jacoba van Beijeren een demonstratie in het gaaischieten geven. Een aantal Zuid-B evelandsche boeren te paard zullen een aardig nummer uit voeren. Directe Belastingen. Verplaatst met ingang van 1 Juli de heer G. P. van Gemeren, adj. com. der Dir. Bel. te Alphen a. d. Rijn naar In spectie der Dir. Bel. te Goes. Middelburg. De collecte voor den Natio- nalen Reclasseeringsdag, Zaterdag j.l. ge houden door het bestuur van het Plaatse lijk Comité v. Uitvoering, heeft f 305,36V2 opgebracht. Vlissingen. Bezoek aan het Noll e-b o s c h. Op uitnoodiging van den burgemeester brachten Zaterdagmid dag de leden van den gemeenteraad een bezoek aan het Nollebosch, dat juist dien dag gedeeltelijk voor het publiek word opengesteld. Vóór de bezichtiging nam do burge meester het woord. Spr. herinnerde er aan, dat het altijd zijin vurigst verlangen is geweest er toe mede te werken Vlissin gen bosch en plantsoen te verschaffen. Men heeft dat wel een „hobby van den burgemeester" genoemd, en velen waren sceptisch gestemd, daar men meende, dat ter plaatse, waar nu het bosch verrijst, geen boom zou groeien. Hetgeen spr. zoo na aan het hart lag is thans verwezenlijkt en zijn optimisme is niet beschaamd. In het bosch zit geweldige groei en ook de nieuwe aanplant is zeer bevredigend. In twee jaar tijds zijn van de Sierteelt- Centrale 30.600 sierplanten en 1800 laan boompjes ontvangen, welke alle zijn ge plant. .Weth. Edelman dankte namens de raadsleden den burgemeester voor deze uitnoodiging en hij prees onze stad ge lukkig met een burgemeester, die reeds van zijn prille jeugd af liefde en belang stelling had voor hoornen en bosch. Aan zijn groote energie is het voor een groot deel te danken dat de vroegere woestenij! thans in zulk een heerlijk lust oord is herschapen. De •ingezetenen stel len dit ten zeerste op prijs. Hierna werd het bosch bezichtigd. Al len waren opgetogen over de flinke vor deringen, welke na het laatste bezoek on geveer 2 jaar geleden, vielen waar te ne men. «Np, het bezoek, dat ongeveer 2 uur duurdo, werd in het gastvrije „Woold- huis" door den burgemeester een th6e aangeboden. Op dezen eersten dag der openstelling werd door het publiek reeds een groote belangstelling aan den dag gelegd. i Hot Haka-congres. Zaterdag morgen ia het congres van de „Han- delskamor" voortgezet in „Britannia" te Vlissingen, waarbij ook de burgemeester aanwezig was. Dó voorzitter deelde mede, dat het re feraat, dat de 'heer Vorrink, onder-di recteur der „Handelskamer", hield over de mogelijkheid van uitbreiding van de bemoeienissen der verbruikscoöperaties:, in druk zal verschijnen, opdat de deelge- nooten het ïustig in eigen boezem zullen kunnen bespreken. Hierna ihield de heer de Boer, vice-voorzitter van den raad van commis sarissen, een inleiding over „De coöpe ratieve beweging in Denemarken". De hoor Postma uit Doetinchem bracht dank voor organisatie en leiding van het congres, burgemeester Van Woelderen wenschte de „Haka" verder alle goeds toe en bracht dank voor het bezoek aan Vlissingen. Goes. Uitslag wedvlucht vanaf St. De- nis door „De Rpode Doffer" op Zaterdag j.l. Afstand 307.049 K.M. Los 9 uur met Z.O. wind, aankomst le duif 1.15.42 u. Snelheid le duif 1204 M. per minuut. le, 2e en 9e P. v. Loo, Wolfaartsdijk; 3e, 4e, 6e, 8e en 13e Gebr. Bakker; 5e en 14e Koppejan-Rooze; 7e en 11e Kloos terman; 10e Anthonisse, Wolfaartsdijk; 12e G. de Hond. Ter navolging. Dezer dagen ontving een ingezetene onzer gemeente van iemand een zeker bedrag, met de opdracht, dat te besteden voor „een goed doel". Na eenig beraad werd de gift be stemd voor de Centrale voor Werkloozen- zorg „Jong Holland snakt naar werk", waar het bedrag dankbaar werd aan vaard. Kapelle. Gevonden een zilveren broche en een belastingplaatje. Terug te bekomen bij1 den gemeenteveldwachter. (Belangeloos bericht.) De groep Aardbeientelers „Aller Be lang" kwam in algemeene vergadering onder voorzitterschap van den beer Jobs. Schipper bijeen. De wn. secr. de heer van Koeveringe las het jaarverslag voor. Het ledental klom van 135 tot 177. Voor de vat-veiling bestond ook in 1936 veel animo. Een op brengst van 40 Gemet Jucunda en 30 Ge- met Mad. Moutot werd verkocht, welke in totaal opbracht f 22291, aantal kilo's 171.331. De Jucunda brachten op 72899 kilo tot een bedrag van f 99871822 kilo per Ge- met of ruim 6 kilo per roe, opbrengst 82 ct. p. roede. De Jucunda's werden verkocht voor f 13.70 p. 100 kg. De Mad. Moutot werden verkocht voor f 12,50 p. 100 kg. In totaal was de op brengst 98.432 kg tot een bedrag van f 12.304; per gemet 3281 kg of 11 kg p. roe is f 1,37 p. roede. De Mad. Moutot wint bet in opbrengst en is financieel gunstiger dan de Ju cunda. Het aangevoerde door de Groep be droeg ruim een vierde van de geheele aarbeienoogst welke langs de veiling is verhandeld. Het batig saldo is f 108. De aftredende bestuursleden D. Sandee en D. Mallekote werden herkozen. Een drukke bespreking volgde over de nieuwe campagne. Aangedrongen werd om vlugger te kunnen leveren, wat de voorzitter reeds verzekerde. Het Veilings- bestuur deed biertoe reeds de noodige stappen. De beer Sandee te Biezelinge vraagt hoe het 'komt dat men hier geen steun ontvangt voor de aardbeien, welke teelt toch niet loonend geweest is. Voor 82 ct. per roe kunnen we geen aardbeien telen. In Beverwijk ontving men wel steun. De voorzitter: Dan moet er meer ge klaagd worden. In de e.k. vergadering zal besloten worden om weder te verkoopen bij het vat. Reeds 42 personen gaven een aan zienlijk kwantum op voor vatveiling, zoo wel Juounda als Mad. Moutot. Schare. Bij den klein-landbouwer N. te Vlake heeft zich een geval van vlekziekte voorgedaan onder de varkens met doode- lijken afloop. lerseke. Vrijdag en Zaterdag zijin alhier een 15-tal vaartuigen met mosselzaad ge arriveerd. De kwaliteit was mooi, de prijs hij verkoop f 1.50 per ton. Er zijn, zoo als reeds gemeld, ernstige klachten bij de vissehers. Een deputatie is reeds naar Den Haag vertrokken om bij den 'betrokken minister audiëntie aan te vragen, ten einde een verlegging van de scheidslijn op de Waddenzee te verkrij gen. Meer Zuidelijk gelegen liggen nog groote hoeveelheden mooi mosselzaad, waar in Zeeland groot gebrek aan is. Oesteirverzending over Mei 1937: Naar Nederland 1198 stuks, naar Bel gië 9285, naar Engeland 12.000 stuks. Te samen 22.483 stuks. In Mei 1936 8792 stuks. St. Laurens. Tot machinist van het Pasisenier, alhier, ex-hoofdwerktuigkun dige van de Kon. Paketvaartmaatschappjjv wonende alhier. Domburg. Vrijdagavond vergaderde de winkeliersvereeniging „Domburgsch Han delsbelang", onder voorzitterschap van den heer L. Spronk. Deze vergadering werd speciaal gehou den om na te gaan of de mogelijkheid be staat de kleinhandel in te schakelen bij het distribueeren van levensmiddelen aan werkloozen, steuntrekkenden en geali- menteerden. Bedoelde distributie geschiedt thans van gemeentewege. Na bespreking werd met alg. st, beslo ten de tot op beden gevolgde gedragslijn te bestendigen, dat wil zeggen: de distri butie geschiedt door éón aangewezen per soon, wiens onkosten van de te maken winst wordt afgetrokken, waarna de rest aan den kleinhandel ten goede komt. Er zullen dus voorloopig geen nadere stappen door de vereeniging worden ge daan om bedoelde distributie door tus- schenikomst van den kleinhandel te doen geschieden. Veere. Ten behoeve van de herstel ling van het stadhuiscarillon, heeft de heer J. C. E. baron van Lynden, te Dón Haag, hoofd van den Rijksgebouwen dienst, een bediag van f250 geschonken. Vrouwenpolder. Zaterdagavond gaf de Mondorgelclub „Ons Genoegen" alhier, voor de eerste maal een openbaar con cert voor bet Gemeentehuis. Tal van nummers werden ten gehoore gebracht. (Belangeloos bericht.) Aagtekerke. Zekere C. de G., 22 jaar, landbouwersknecht alhier, die dezer da gen aLs verdacht van oplichting, gepleegd te Middelburg, ter beschikking van de Justitie werd gesteld, is thans wederom op vrije voeten gesteld. Biggekerke. De opbrengst van de re- classeeringscollecte was f20.67. (Belange loos bericht.) Ritthem. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: G. van de Putte en gezin van Vlissingen; Kr. Ovaa van Middelburg; Jn. Marijs van Vlissingen; Hendrika Guiljam van Borssele. Vertrokken: H. M. van de Putte en ge zin naar O. en W. Souburg; A. Kuzee en Da. L, Osté, beiden naar N. en St. Joos- land. Terneuzen. Reeds geruimen tijd verkeert de hoofdverkeersweg van Selzaete naar Gent, langs het kanaal tusschen Gent en Terneuzen op Belgisch grondgebied, in een zeer slechten staat van onderhoud. Deze toestand van den weg gaf reeds enkele malen aanleiding tot ernstige ver keersongelukken; het verkeer verplaatst zich al meer naar de binnenwegen. Bin nen afzienbaren tijd zal hierin verbete ring worden gebracht, zoodat het aan sluitende gedeelte van dezen verkeersweg die op Nederlandsch gebied van Ter neuzen tot Sas van Gent in uitstekenden staat van onderhoud verkeert weldra aan de eisohen van het drukke snelver keer zal voldoen. Cnlijnsplaat. In een Vrijdag gehouden vergadering van bet comité 1936 tot het organiseeren van een autotocht voor Ouden van Dagen te Colijhsplaat en Kats werd besloten ook dit jaar weer een der gelijke tocht te organiseeren, vermoede lijk op 6 Juli. De leeftijdsgrens werd ge steld op 67 jaar. De reis gaat ditmaal weer naar Walcheren. Sint Maartensdijk. Vrijdagavond j.l. kwamen de leden van de Veilingisvereeni- ging „St Maartensdijk, en Omgeving" in jaarvergadering bijeen, onder voorzitter schap van dhr I. M. Hage. Uit het jaarverslag bleek, dat in totaal 2.471.435 kg. diverse 'land- en tuinbouw producten geveild werden, waarvan 637.930 kg. aardappelen voor f 15987.03 en 1.374.096 kg. uien voor f 18691.48. Er werden ruim 1 mill. kg. producten meer geveild dan in het voorgaande boek jaar, terwijl de omzet met ruim f 16000 toenam. De totale ontvangsten hadden bedra gen f47155.38; het goed slot bedraagt f943.92. Er werden in totaal 108 veilingen ge houden. Besloten werd, dat 'leden die hun uien per mud buiten de veiling om verkoopen hiervoor 5 pet. boete zullen moeten be talen. Het verkoopen per „lap" en per ren blijft echter geoorloofd. Zierikzee. Dammen. J.l. Vrijdag avond werd vooc de leden der damclub „A.D.C." en „Zierikzee" een simultaan- séance gegeven door den heer J. A. van E'ixhoorn te Zaamslag. Aan deze séance werd door niet minder dan 27 personen deelgenoméh. Er werd in een snel tempo gespeeld. Na circa 5 uur spelens boekte de heer Van Dixhoorn het volgende fraaie re sultaat: 17 gewonnen, 7 remise en 3 ver loren, wat zeer zeker een schitterende prestatie genoemd kan worden. De hee- ren A. van Tooren en F. Roggeband te Zierikzee en D. J. van Dijke te Nieuwer- kerk wisten hun partiji te winnen, terwijl de heeren J. van As, I. Hage, R. Eike- ma, R. de Waal en L. Schouls te Zierik zee en L. Tieleman en J. J. van Zweden te Nieuwerkerk remise behaalden. Namens de beide damclubs werd den heer Van Dixhoorn een waardevol souve nir aangeboden. l DE VOLMAAKTE KAUWGOM F hr-23 Voetbal. Goes. Zaterdag speelden alhier de Goes Juniores een voetbalwedstrijd tegen De Wemeldingsche Juniores. De rust kwam met 31. Het einde met 101 in bet voordeel der Goesenaren. Wilhelminadorp. Zaterdag had alhier een voetbalwedstrijd plants tusschen Wil helminadorp en Noad uit Goes. De dor pelingen wonnen dezen strijd met 72. Zaterdagavond speelde de voetbal- vereeniging lerseke II tegen Kruiningen. Rust 22. Einde 62 voor lerseke. Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Uitslagen 5 Juni D.S.G.Unitas 04. Unitas IINieuw dorp, gestaakt. Olympia IOlympia II 61. Programma 12 Juni Unitas II'Olympia I. NieuwdorpD.S.C. K.V.V.—Unitas Hl. ZEEUWSCHE BOND VAN VEREEN. VOOR DE GARNALEN- VISSCHERIJ. Zaterdagmiddag vergaderde bovenge noemde Bond te Middelburg ouder voor zitterschap van den heer D. Huinink van Veere. iDeae kon talrijke aanwezigen het wel kom toeroepen, in het bijzonder de hee ren Mr J. H. J. Schouten, namens den secretaris-generaal van hei departement van Sociale Zaken en mede naanens den Minister van Landbouw en Viascherij, Vrolijk, directeur van het verkoopbureau van garnalen; De Haan, adjunct-expert bij de scheepvaartindustrie; de Tweede Kamerleden A. Kieviet en Dr Mes, reap, voor de S. D. A. P. en de R. K. Kamer fractie en J. W. Stevenson, voorzitter van den Nederlandschen Visschersbond. Spr. uitte zijn vreugde, dat deze tweede algemeene vergadering even goed bezocht is als de eerste in 1936, terwijl 'hij het van groote belang achtte, dat de ministers van Sociale Zaken en van Landbouw en Via scherij vertegenwoordigd waren alsmede twee Kamerfracties. Verschillende andere fracties zonden bericht van verhindering. Ook de beschermheer, de Commissaris der Koningin, en de leden van Ged. Staten. Aanvankelijk lijkt het of er nog niet veel is bereikt, maar bet is alleen reeds van beteekenis, dat verdere achteruitgang tot staan is gebracht. Ware er geen orga nisatie geweest, dan lagen zeker tiental len van schepen aan de ketting. Men moet nu trachten voet voor voet terrein te win nen, zulks in samenwerking met de ver schillende regeeringisinstanties. Men moet volgens spr. zeker de vloot niet te veel inkrimpen. Spr. richt zich tot dhr Van Zuijen, den eersten voorzitter van den Bond. Spr. hoopte, dat de heer Van Zuijen de vis sehers niet zal verlaten. Hun ellende kan men niet te erg voorstellen, zij zijn veelal bezig hun eigendommen op te eten. Spr. doet een beroep op den steun van de Ka merleden. De heer Stevenson zei de, dat het hem genoegen deed ten tweeden male aanwe zig te zijn. Spr. zette het werken van den visschersbond en van de afdeelingen na der uiteen. Zij doen alles wat zij kunnen in het belang Van de vissehers. Spr. wees er ook op, wat de heer Van Zuijen voor de vissehers steeds heeft gedaan en over handigde hem het diploma van eere-lid. De heer Van Zuijen zeide, dat de voor zitter en de heer Stevenson hem wel wat al te mooi hebben geschetst. Het diploma zal oen mooie plaats in zijn huiskamer krijgen. Hierna bracht de secretaris, Mr F. Ba ron van Tuyll van Serooskerken, het jaar verslag, loopende van 1 Juni 1936 tot 31 Mei 1937, uit. Daaruit blijkt o.a., dat aan den minister van L. en V. een ontwerp steunregeling is toegezonden op 4 Maart j.l. Een antwoord is nog niet ontvangen. Afgewezen is een verzoek aan den Direc teur van bet Loodswezen om een wrak- boei in de Deurlo te leggen. Tegemoet is gekomen aan bezwaren van den Bond tegen het nog 'langer een ge deelte van den bedrijfssteun aftrekken van den socialen steun, verleend! aan de ma trozen. Ook heeft de Minister van L. en V. medegedeeld, dat de kwestie van de uit voer Van garnalen naar Frankrijk bij voortduring zijn aandacht heeft. Nog is gevraagd, een herstelling van het plan kier te Veere, vrijstelling van heffing op ruwe olie. Men 'hoopt op gunstige be schikking. Aangedrongen is op pogingen om den uitvoer naar België te herstellen Het bestuur blijft ijveren voor een ver betering van de steunregeling. Ook de po sitie van de schippers 'heeft de volle aan dacht van het bestuur. Het zou zich ge lukkig prijzen, wanneer het mocht berei ken, dat zij o.m, in de gelegenheid wer den gesteld om van goedkoope levens middelen, beschikbaar gesteld door het rijk, te profifeeren. De atfdeeling Arnemuiden-Veere telt 37 leden uit Arnemuiden en 3 uit Veere; de afdeelang Breskens 30 en de ajfdeeling Vlissingen 11. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even als de rekening van den Penningmeester, dhr Van Belzen, met een ontvang van f404 en een uitgaaf van f 355,0414, alzoo een goed slot van f48,95Vs. Scheepvaartinspectie. De voorzitter wees er nu op, dat de scheepvaartinspectie alles nagaat. Er zijn een voldoend aantal personen, die weten, dat 'hun schip niet aan de verplichte voorwaarden voldoet. Toch moet een schip zeewaardig zijn. De heer De Haan zeide dat het niet gemakkelijk was, toen hij in Zeeland kwam, maar de kennismaking is zeer aangenaam geweest. Men gaat begrijpen, dat het niet alleen de bedoeling is te ne men, maar toch ook te geven. Een eerste eisoh is echter, dat een schip zeewaardig is. Dit geldt voor de loggers, maar toch ook voor de kleinere schepen. Et zijn ze ker wel bezwaren, zooals ieder jaar droog leggen van de schepen en om de vier jaar nog een intensiever onderzoek. Een groot voordeel der controle is de prikkel om al les in orde te houden. Ook heeft men een gratis adviseur in den inspecteur, bijv. ook bij het aanschaffen van een nieuwen motor. Men moet zioh wachten een kat in den zak te koopen. De uitrusting van de inventaris zoo als die thans is, is een compromis. De heer Stevenson meende, dat de heer De Haan een buitengewoon mensch is, gezien wat hij van het optreden van an dere inspecteurs wel heeft waargenomen. Maar, vraagt spreker, waarom is men niet 9 jaar geleden 'begonnen met het toe passen van deze voorschriften? De afschaffing van hei hooge luchtrecht. Een voorrecht, dat een geldelijk offer waard is. Toen Zaterdagmorgen de Douglas D C 3 voor de eerste maal ia geregelden dienst van Schiphol naar Indië vertrok, waren op het vliegveld o.a. aanwezig de Minis ters Golijn, De Wilde en Van Lidth de Jeude. Na het vertrek van het vliegtuig heeft Minister Colijn aan het eenigszins fees telijk ontbijt een korte rede gehouden. In de eerste plaats bracht hij dank aan zijn beide aanwezige ambtgenooten, den Minister van Waterstaat, die altijd met groote kracht de luchtvaart beeft bevor derd en den Minister van Binnenlandsche Zaken, onder wie de post ressorteert. De afschaffing van een zeer hoog lucht recht en de vervanging door een meer normaal recht is een experiment, aldus Dr Colijn. Wij vertrouwen echter, dat dit tenslotte resultaten zal afwerpen, die niet achterblijven bij hetgeen wij vroe ger onvingen. Spr. gelooft, dat het goed gezien is, doch zelfs indien bet niet goed gezien is, dan heb ben wij toch het voorrecht dat Nederlandsohe ouders met hun kinderen in Indië en de kinderen in Indië met hun ouders in Neder land briefwisseling kun nen onderhouden, welke thans slechts evenveel dagen duurt als vroeger weken. 'Dit voorrecht lijkt spr. groot genoeg om er zelfs een geldelijk offer voor te (bren gen. De banden tusschen Nederland en In dië zullen ongetwijfeld nauwer worden aangehaald. Ook door bet feit, dat voort aan regelmatig de briefwisseling zal plaats hebben door middel van de lucht post in stede van zooals tot nu toe is ge schied. De minister besloot zijn rede met een woord van lof voor het werk van de P. T. T. in Nederland en in Indië. Zij zijn er in geslaagd het vraagstuk van de af schaffing van het luchtrecht, dat niet een voudig is, op bevredigende wijze op te lossen. De 'heer Ramaker meende, dat men 25 jaar geleden er mee had kunnen beginnen en vraagt daarom, waarom men nu juist in dezen tijd met die maatregelen komt. Spr. wil een toelage voor de herstelkos- ten der schepen vragen. De heer De Haan verwachtte daarvan niet veel resultaat. De heer Ramaker 'heeft de ervaring dat men moet blijven vragen als men iets bereiken wil. De voorzitter stelde voor te vragen om een pecenfage in de kosten van herstel van het schip, en dit zoo noodig persoon lijk te gaan toelichten. De vergadering vereenigde zioh daarmee z. h. s. De Steunregeling. De voorzitter zeide, dat het bestuur reeds 'lang heeft aangedrongen op verbe tering van het groote verschil tusschen goeden en slechten tijd van het jaar. Naast een bedrijfssteun is ook sociale steun zeker gewenscht. Een beslissing is nog niet gevallen, maar toch is de minis ter wel bereid de steunsom met een aan zienlijk percentage te verhoogen. Er ont spon zioh nog een zeer uitvoerige discus sie, waarbij sommigen der aanwezigen tot heftigheid overgingen. Daarbij werd o.a. betoogd, dat het zeer onbillijk werd geacht, dat er verschillen in steun zijn en de kleinere schippers daaronder lijden. Men krijgt te veel om te sterven, doch te weinig om te leven. Men tracht de vissehers tegen elkaar op te zetten, doch zij moeten juist schouder aan schouder staan. De voorzitter zeide, dat er met dreigen niets 'komt. De heer Vrolijk verzekerde, dat men altijd traoht de taxe zoo billijk mogelijk toe te kennen. 'Dhr Stevenson zeide, dat men een wat krasse uiting van hetgeen in veler harten leeft, niet kwalijk kan nemen. Hie is goed dat hierbij ook eens Kamerleden aanwe zig zijn. Als men honger heeft, discussi eert men niet meer. Er wordt nood gele den. Men kan de steunregeling niet mis sen, doch detze neemt den nood niet weg. Nu hebben de werkloozen het vaak beter dan zij, die werken. Dat is toch wel zeer onsociaal Dat er niet spoediger een an dere regeling komt is iniede het gevolg van het feit, dat er op 16 vragen terzake aan vereenigdngen 16 verschillende ant woorden binnen kwamen en dan is het voor de autoriteiten ook niet gemakkelijk. De taxe-verschillen blijven echter te groot De voorzitter merkte op, dat de uitvoer naar Engeland nog veel redt. De penningmeester bepleitte vermeer dering van den hdnnenlandschen afzet. De heer Vrolijk gaf een uitvoerige toe lichting op 'het werken van het Verkoop kantoor en de daar toegepaste pogingen tot uitbreiding van den afzet. (De voorzitter verzekerde, dat men dank baar zal zijn voor elke verbetering, maar men moet, waar noodig collectief optre den. Men gaat thans goed vooruit om wat te bereiken. De heer Vrolijk bepleitte nog bet steeds leveren van een goed product, waardoor de kans op flinken afzet verhoogd wordt De voorzitter onderschreef dit en sloot daarop, met dank aan allen, de vergade ring, die drie .en een half uur geduurd had en waarop het af en toe nog al scherp was toegegaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2