Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Maarssen; "Wed, J. de Wolf, B 861, van Maarssen; J. Oostor en gezin, E 340, van Vlissingen; Mevr. M. F. Linneobank geb. Beckers, B 463, van Tilburg. Vertrokken: C. Labruijère, van C 32 n. Serooskerke; Mej. J. Marinisse, van B 177 naar Biggekerke; Mej. M. M. de Kos ter, van D 98 naar Utrecht; M. de Kroo, van E 128 naar Dordrecht; T. D. v. d. Vijver, van A 145 naar Rotterdam; Mej. A. G. D'orgelo, van D 177 naar Almelo; M. J. P. Grabijn, van B 439 naar Rotter dam; Mej. G. L. van Lijk, van E 181 naar Haarlem; Mej. E. G. van Aken, van E 50 naar Amsterdam. (VI. Crt.). Aagtekerke. In de sloot geraakt. Donderdagmorgen reed de landbouwer J. de V. alhier met zijn brikje naar de Middelburgsche markt. Op den Kloosterweg schrok zijn paard van eenige personen, die in den graskant zaten, met gevolg, dat zijn rijtuig in de sloot kantelde, en in het water terecht kwam. Twee der inzittenden kregen natte kleeren, doch de bestuurder zelf was er het slechtst aan toe, daar hij door het breken van een ruit verwondingen aan zijn handen had opgeloopen, die van dien aard bleken te zijn, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Dr Vaandrager uit Domburg constateer de, dat een pees in de rechterpols was doorgesneden en verdere behandeling in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Verder bekwam het rijtuig eenige materiëele schade. Van de manden met eieren bleef begrijpelijker wijze niet veel meer over, doch de boter bleef onbeschadigd. Terneuzen. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden aan wezig. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Patroonsbond, in ver band met de kwestie „uitvoering van werken in eigen beheer" of „aanbeste ding". Het geldt hier het leggen van een trottoir te Sluiskil, dat thans in eigen beheer wordt uitgevoerd, terwijl volgens dit adres geen aanwijs ter plaatse is ge houden. Dhr L. J. Colsen wil een commissie van drie leden een onderzoek doen instellen naar den kostprijs van dit trottoir. Het schijnt van meet af de bedoeling geweest, het werk niet aan den laagsten inschrij ver te gunnen, doch in eigen beheer uit te voeren. Dhr Riemens en ook dhr den Hamer willen een duidelijke uitspraak, of aan wijs al dan niet is geschied. De wet houder heeft verklaard, dat' aanwijs is gehouden, de inschrijvers verklaren het tegendeel. Van een volledige aanwijs kan volgens dhr 't Gilde geen sprake geweest zijn. Dhr L. J. Geelhoedt (weth. van openb. werken) erkent, dat hij in de vorige ver gadering gezegd heeft, dat de aanwijs geschied is. Hij deed dit naar aanleiding van de mededeeling van den bouwmeester in de vergadering, zooals uit het bestek trouwens voldoende duidelijk blijkt. Op het werk zijn inderdaad aan enkele aan nemers aanwijzingen geschied; andere aannemers konden dien dag niet naar Sluiskil voor deze aanwijzingen komen, volgens hun mededeeling. Het is op aandringen van den raad geweest, dat aanbesteding is gehouden. Maar nu waren de prijzen van de in schrijvers te hoog. Dhr C. Verlinde zegt, naar aanleiding van ontvangen inlichtingen, dat de aan wijzing zoo zij gehouden is inder daad onvolledig is te noemen. Een aan wijs was in het bestek niet bepaald. Er is door de inschrijvers volgens bestek ingeschreven, maar nadien zijn er ver anderingen gekomen, die niet algemeen bekend zijn geworden. Een staat van inlichtingen had ten kantore aanwezig moeten zijn, zegt dhr Van Hecke. Het werk is niet volgens bestek uitgevoerd, voegt hij er aan toe. Het is onmogelijk, zegt dhr Verlinde, dat het werk slechts f 1595 kosten zou. Overeenkomstig het voorstel van B. en W., tot het aangaan van een geldleening groot f 11.900 3% pet. en één groot f 45.100 a 3% pet., wordt door den raad het besluit genomen. Aan de bijzondere school voor Chr. Volksonderwijs, Schoolweg, wordt een be drag van f 5370 toegekend voor de noo- dige veranderingen in verband met den aanleg van waterleiding, met bijkomen de werken. De Algemeene Politieverordening wordt herzien. Aan artikel 21 (oud artikel 22) wordt toegevoegd: „Het is verboden in het openbaar in de kommen der gemeen te zonnebaden te nemen". Een nieuw artikel 50 wordt voorgesteld: „Het is verboden in de kom der stad op den openbaren weg melkvee, zonder vergunning van B. en W. van den stal naar de weide en van de weide naar den stal te laten loopen, te leiden of te drijven." Dhr P. van Cadsand dient een voorstel in, om inplaats hiervan te lezen, dat de melkveehouders de gelegenheid krijgen tot het drijven van het vee éénmaal per dag heen, en éénmaal per dag terug tijdens den wei tijd. Dhr Jac. den Hamer komt tot het voor stellen van een ongeveer gelijke om schrijving als dhr van Cadsand. Dhr Verlinde zegt, dat er met de melk veehouders nog wel billijk gehandeld is. Die weinige wandelgelegenheid, die er is buiten de bebouwde kom, is nog steeds aan de koeien afgestaan, niet aan de burgerij. De burgerij wil des zomers wel eens buiten de bebouwde kom wandelen, doch het verhuren aan de melkveehou ders maakt die terreinen voor de men- schen ontoegankelijk. Er mag dus ook wel eens iets aan medewerking gevraagd worden van de melkveehouders in ver band met dit artikel in de Politieveror dening. Tenslotte werd dit artikel geheel over eenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Behoudens uitzonderingen (waarvoor B. en W. vergunning kunnen verleenen) zal men de koeienparade niet meer in de straten zien. De middag was met al deze zaken reeds geheel gevuld. Tot het vaststellen van de verordening op de heffing van preca riorechten is het niet gekomen. BE NAT ION AAL-SOCIALISTISCHE FRACTIE DER „AANGEWEZENEN" IN DE TWEEDE KAMER. De Avondpost (Lib.), schrijft naar aanleiding van het bericht, dat de bee- ren Mussert en Van Geelkerken geen zit ting in de Tweede Kamer zullen nemen, en de heer Koster die op den heer Woudenberg volgde wordt overgesla gen, dat er wel aardig gemeesmuild zal zijn in Nederland, bij het vernemen van dit besluit. Het artikel eindigt met het volgende: Het plaatsen van des leiders naam bo venaan is dus niets anders dan een ma noeuvre geweest. Dit is trouwens aan stonds vermoed en in het openbaar uitge sproken. En zoowaar, het is precies zoo gegaan. De heeren missen want hiei komt het op neer den moed, zich aan en in het parlementaire tournooi te wa gen. Ziji spreken alleen in vergaderingen zonder debat. Wij gelooven, dat dit zelfs op hen, die nog tot de N.S.B. behooren, een aller- bedroevendsten indruk zal maken. Het zal de beweging geen goed doen. Juist in de moeilijke omstandigheden, waarin de partiji nu verkeert, hadden de leiders in het eerste gelid van den parlementai ren strijd moeten staan. Indrukwekkend is de verzekering, dat de plannen, „waardoor zoowel het Ne derlandsche volk als de Indische volke ren tot bloei en welvaart zouden kunner, komen", sinds midden 1936 „gereed lig gen" in de archieven der N.S.B, Eu daar blijven ze voorloopig sluimeren ook. Is het niet beelderig? Stel u voor een par tij, die een plan van „bloei en welvaart" voor land en volk kant en klaar gWeed heeft, en die het verborgen houdt in haar „archieven". Een verstandig mensch zal zeggen: maak het openbaar; had het een jaar geleden reeds openbaar gemaakt; misschien zouden dan de legioenen naar de N.S.B. zijn gestroomd. Maar neen, het juweel blijft in de „ar chieven". Mussert en van Geelkerken en het bloei-en-welvaartplan, alles blijft thuis. In dit verband een woord van lof aan den heer Graaf de Marchant et d'Ansem- bourg. H ij' durft tenminste. Men mag van hem zeggen als politicus wat men wil, maar hiji durft. Hij gaat het spits afbijten in de Tweede Kamer. Hij gaat in de hitte des daags, en hij zal het er warm genoeg krijgen, want het is daar nog een beetje anders dan in den Senaat. Wij1 hooren bij1 geruchte, dat mr. dr Wes terman tot hoofdredacteur van het dag blad der N. S. B. zal worden benoemd, nu de heer Rost van Tonningen naar de Tweede Kamer gaat. Hlet Nederlandsche volk weet na bo venstaande mededeelingen, dat het niets positiefs en niets constructiefs van de fascistische fractie te hooren zal krijgen. De heeren zullen, gelijk in de Eerste Ka mer, alleen maar protesteeren en tegen stemmen. De rest blijft „in de archieven". Wiji hebben zoo'n stil vermoeden, dat het er nooit uit zal behoeven te komen. En we zijn er trouwens heelemaal niet nieuwsgierig naar ook. Wat daar in Utrecht „in de archieven" ligt, zien we in Duitschland en in Italië in het open- baar.Naar die „bloei en welvaart" zi„n we niets verlangend. De N. S. B. heeft ontzaglijk geschermd met Groen van Prinsterer en gedaan, of zij1 zijn geestelijk nakroost is. Groen stond alleen in het parlement (evenals Troel- stra en anderen bijna alleen hebben ge staan). Hij1 strééd. Spottend noemde men hem „veldheer zonder leger". Maar de veldheer streed en vormde, al strijdend, een leger. De heer Mussert echter ver langt eerst het parlementaire leger en dan gaat hiji zelf. Ziedaar het onder scheid. VEREEN. VAN KERKVOOGDIJEN. Streekvergadering te Vlissingen. De nieuwe regeling van de pacht. In de middagvergadering sprak de heer Mr A. de Jong over bovengenoemd on derwerp. De tijd van critiek, aldus Spr., is voor bij. De Pachtwet is wet geworden. Spr. gaf een technische uiteenzetting van de wet, alsmede van de beginselen, waarvan ze uitgaat. Ook hier zien we een grootere bemoei ing van den Staat met de goederen der kerk. Pachtprijs en pachttijd kunnen voortaan door den bevoegden pachtreohter (kantonrechter en twee des kundige 'bijzitters) worden vastgesteld. Ook aan de pachtbureaux is een groote taak toegedacht. Een ontzaglijk groot vertrouwen zal ge steld worden in de pachtrechters. Zij zul len voor zeer moeilijke vraagstukken wor den gesteld en zullen zelfs voorspellingen voor de toekomst moeten kunnen d'oen. Zij zullen de wijsheid in pacht moeten heb ben. De pacht zal voortaan gelden voor o n- bepaalden tijd. If! de contracten zal geen tormijn meer worden bepaald, Gon- sekw.ent kon dit niet worden doorgevoerd. Daarom zijn op het beginsel uitsonderin gen gemaakt. Men kan in o n m i g e gevallen verpachten voor één of drie jaar, indien bepaalde omstandigheden dit toe laten. De pacht zial in het algemeen gelden voor tien jaar met een opzeggingstermijn van 18 maanden. Practisch verpacht men dus voor minstens 11 '/s jaar. Men kan ook opzeggen vóór de tien ja)ar om zijn, maar alleen met goedvinden van den pachtreohter. Dan zal deze vaak voor een moeilijk© beslissing staan. Aller lei belangen moeten dan tegen elkaar af gewogen worden. ALs straikis een pachtovereenkomst tot stand zal zijn gekomen, moet ze binnen acht dagen don kantonrechter worden toe gezonden ter beoordeeling. Hier moet dus de rechter optreden, vóór hij daartoe ge vraagd Wordt. Slechts contracten voor minder dan Y ha zijn vrijgesteld. In ons land zijn plm. 200.000 pachters van meer dan Yi ha. De kantonrechter komt dus voor een ontzaglijke taak te staan. Hiji kan een contract nietig verklaren. Partijen kunnen dan weer gaan onder handelen. Ook de pachtprijs kan veranderd wor den. De pachter moet zoo mogelijk een redelijk bestaan hebben. Spr. krijgt den indruk, dat de prijs gemakkelijker ver minderd dan verhoogd zal kunnen wor den. Het terugbrengen van den pachtprijs is ook voor de kerkvoogdijen van groote be- teekenis. Ook hierover beslist de pacht reohter. In dit beginsel zit iets goeds. Het koude contract kan gewijzigd worden. De ervaring met de crisispachtwet is nog zoo slecht niet. Iets nieuws is ook de vergoeding voor verbeteringen waartoe de verpachter door den pachtreohter na beoordeeling kan ver plicht worden. Ook hier moet de pacht reohter een wijsheid hebben grooter dan die van Salomo. De nieuwe pachtwet geldt voor ieder een. Ze is dwingend recht. Men 'kan niet overeenkomen de pachtwet op zij te zet ten. Het is de vraag, hoe de landbouw op deze wet zal reageerec Spr. gelooft, dat het met de werking van de pachtwet niet zóó erg zal zijn, als sommigen voorspellen We ziullen de practijk van plm. 3 jaar moeten afwachten. De pachtbureaux zullen in vele geval len (niet in alle) hetzelfde kunnen doen als de kantonrechter. Spr. gelooft, dat men door de pachtbureaux meer deskun dig zal worden geholpen. Spr. Vertrouwt, dat zij ook rekening zullen houden met de meening der kerk. Spr. deelde ook mee, dat de contracten, die op 1 Jan. 1936 nog niet van kracht waren of nog niet bestonden en die, wel ke voor onbep'aalden tijd zijn aangegaan, zullen blijven werken gedurende twee jaar na de inwerkingtreding der wet. De contracten, die voor bepaalden lijd gesloten zijn (en dat zijn de meeste) zul len gelden gedurende den looptijd, maar niet langer dan 1 Jan. 1943. Met 1 Jan. 1943 geldt de wet dus voor aJlle contracten. De werking der wet zal volgens Spr. wel meevallen, althans voor goede ver pachters >en pachters. Het Hoofdbestuur zal zooveel mogelijk adviezen geven en zal aan de Synode verzoeken een paciht- commissie in te stellen, die de eenheid der kerk zal demonstreeren. Ten slotte kwamen de referaten in be spreking. De heer Chr. Hondius (Middel burg), wees op enkele bezwaren, die bij de invoering van het bevolkingsregister moeten worden, overwonnen. Men heeft nu eenmaal te doen met meelevende en niet- meelevende Ned. Hervormden. Spr. ziet meer heil in verplichte wijkcommissies, die moeten worden ingesteld. Dhr Yan Harderwijk antwoord de, dat in verschillende groote steden het register is tot stand gekomen. Men moet ook de jeugd mobiliseeren. Dhr Chr. Hondius achtte verder de tot stand koming van het reglement op de predikantstr'aktementen noodig. Maar er zijn Machten. Allereerst van de predi kanten zelf. D'an verder Van sommige kerkvoogdijien. Het reglement moet wor den herzien. Er zijn gemeenten, die be roepen willen, maar niet kunnen. Vele candidaten willen aan het werk. Bij den Raad van Beheer schijnt willekeur te be- staan bij het bepalen Van den aanslag. Mr D el J o n g antwoordde, dat de Raad van Beheer niet naar willekeur te werk gaat. Hij handelt volgens officieele scha len. Alleen gaat hij wel daar beneden, omdat de bedragen soms niet op te bren gen zijn. Daarin zit iets subjectiefs. Ten slotte gaf de heer De Jong in ant woord op tal van vragen nog allerlei tech nische inlichtingen over onderdeelen der pachtwet. Mulo-examen 1937. Mondeling examen te G o e 3 in de „Prins van Oranje" van 1217 Juli en 19 en 20 Juli a.s. Totaal 245 candidaten. Commissie le week: Voorzitter, A. H. Daan, Amsterdam. Vice-voorzitter, H. C. van Donk, Goes. Secretaris, W. v. Hek ken, Deventer. Commissie 2e week: Voorzitter, Z. Re- gelink, Enschedé. Vice-voorzitter, J. B. Keizer, Breda. Secretaris, H. de Jong, Hilversum. Subcommissies: Neder'.fliuUch: J, E. Harthoorn, Goes; C, J. Boaurdoux, Tbolen; L. de Klerk, Bergen o Zoom; mej A. T Becker, Den Bosch; P, van Reen, Middelburg; G. H. Nijman, Bergen op Zoom; J. B. Keizer, Breda, Fransch: mej. M. J. do Cleyn Brem, Middelburg; J. G. van Moosel, Middel burg; G. J. Nijhoff, Steenbergen; J. J. van Overbeeke, Goes; mevr. Leef lang-v. Vliet, Vlissingen; P. van Ooyen, Middel burg; C. v, d. Zwet, Bergen op Zoom en L. Leynse, te Nijmegen. Duitsch: W. Croon, Breda; J. H. He ringa, Goes; N. Bouwhuis, 's Hertogen bosch; G. J. v. d. Meent, Breda; J. H. I. de Hulster, Kortgene; A. Mets, Vlissin gen; T. Broere, Zierikzee; L. de Klerk, Bergen op Zoom; en P. J. Pettinga, te Zevenbergen. Engelsch: H. M. Knipper, Vlissingen; J. P. Luteyn, Woerden; D. de Jong, te Vught; A. v. d. Giesen, Breda; mej. J. G. G. de Cleyn Brem, Middelburg; mej. A. G. Cruson, Vlissingen; J. H. Scholten, Enschedé; mej. A. M. Rekkers, Vlissin gen. Kennis der natuur: P. M. Corbeel, Middelburg; B. H. Ligteringen, Vlissin gen; H. G. van Donk, Goes; E. A. van Selms, Heerlen; W. Kremer, Arnhem; F. J. Visser, Goes; L. J. Breure, Steenber gen; G. v. d. Zwet, Bergen op Zoom; G. M. Kortenhoeven, Werkendam. Aardrijkskunde: G. van Alten, Vlissin gen; J. J. Bierens, Tholen; J. H. Boll, 's Hertogenbosch; H. van Eupen, Eind hoven; J. Waverijn, Vlissingen; L. Zijl stra, Etterbeek; A. Lambo, Borne; J. J) de Vorst, Middelburg. Geschiedenis: F. H. Meyers, Meers- sen; G. Damstra, Hoensbroek; G. W. Gij zel, Leerdam; P. Rhebergen, Aalten; I. Brouwer, Middelburg; J. A. Vermeulen, Breda; F. A. Willekens, Eindhoven; H. Braaksma, Ginneken. Rekenen; S. Schetters, Roosendaal; L. J. Hanekamp, Breda; W. J. v.' d. Lelie, Steenwijk; H. J. Wesselink, Middelburg; J. IJsselstein, idem; G. Lasseur, Raams- donkveer; J. C. M. Vriens, Eindhoven; A. van Haeringen, Bergen op Zoom; M. D. van Tol, idem. Wiskunde: P. Woestenenk, St. Lam- brechts, België; A. van Haeringen, Ber gen op Zoom; W. Kremer, Arnhem; C. R Koster, idem; J. F. Wilnink, idem; W A. Dekker, Nijmegen; F. Mensonides, Deventer; J. C. M. Vriens, Eindhoven; en W. H. v. d. Berge, Breda; J. Barent- sen, idem; J. Zwiep, 's Hertogenbosch; J. W. Stassen, Goes; H. J Wesselink, Middelburg en J. IJsselstein, idem. Handelskennis: H. C. van Donk, Goes. P. Noordmans, Lutterade-Geleen; H. Jansen, Tiel; H. J. Wesselink, Middel burg; K. Verrijzer, Eindhoven; C. R. Kos ter, Arnhem; en F. Mensonides, Deven ter. SchrijVen en teekenen: Ph. G. A. Schmelling, Heer (nabij Maastricht) en O. Sandbrink, Apeldoorn. Plotseling den weg over gestoken. Gisteravond is te Nifeuwer- Amstel het zesjarig dochtertje van den boerenarbeider B., toen zij plotseling van achter een stilstaande auto den weg wil de oversteken, door een passeerende be stelauto aangereden en tegen den grond geworpen, tengevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. i Diefstal van aangeteeken- d e brieven. D'e laatste jaren kwam het meermalen voor, dat aangeteekende brieven, welke te Arnhem ter verzen ding waren aangeboden, hun bestemming niet bereikten. Politie en posterijen on derzochten de zaak en men kwam tot de conclusie, dat de diefstallen aan het hoofdpostkantoor te Arnhem moesten zijn geschied. De verdenking viel op een kantoorknecht, die groot vertrouwen ge noot en die reeds een lange reeks van jaren in dienst was. Er kwamen tal van bezwarende feiten aan het licht. De man werd gearresteerd en legde bij bet ver hoor een volledige bekentenis af. Bovendien bleek, dat hij verantwoor delijk was voor enkele kastekorten, die in de laatste jaren op onverklaarbare wijze waren ontstaan. Wagon van personen trein ontspoord. Gistermorgen om 9.52 uur reed bij het'station Dordrecht de achterste wagon van een personen trein uit de rails. Er hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. Het verkeer ondervond ern stige vertraging. De materieele sohade is nogal aanzienlijk. Landbouwersknecht verdronken. Gisteren is de 51- jarige landbouwersknecht G. van Luyn te Alphen a. d. Rijn door verdrinking om het leven gekomen. De man was gister ochtend bij den veehouder L. het land in gegaan en toen hij tegen den avond niet terugkeerde begon men te vreezen, dat hem een ongeluk was; overkomen. Na eenig zoeken vond men hem voorover in een sloot liggen. De levensgeesten waren reeds geweken. Een mislukte truc. Gis termiddag kwam een 15-jarige kantoor bediende uit 'het gebouw van de Twent- sohe bank te Rotterdam, waar hij een be drag van f 2400 voor zijn firma had ont vangen. Op straat werd hij aangesproken door een hem onbekenden man, die hem er op wees, dat hij te weinig geld had gekregen. De man zou in het bankgebouw naast hem hebben gestaan, waarbij het hem zou zijn opgevallen, dat do kassier een fout had "emaakt, zoodat hem te wei nig was uitbetaald. Blijkbaar hoopte de man, dat dG jongen op ilrtiat libt gold to voorschijn zou halon om hot na te tollen. De biftap was evenwel p'enter genoog ora e1' niet in ie loepen, waarop de mar. ver dween, Clandestiene nroedma- chines. Kon eenigen tijd geleden mei- ding gemaakt worden van de opsporing en in beslagneming van broedmachines te Beverwijk, thans kan dit van Heems kerk worden vermeld. Nog steeds werden in de omgeving van Beverwijk groote partijen jonge kuikens afgeleverd, welke afkomstig moesten zijn van clandestiene broedmachines. Men stond echter voor oen zeer moeilijk geval, aangezien alles in de grootste ge heimzinnigheid en met voorzichtigheid werd behandeld. Dooh na lang speuren kregen de amb tenaren eenig licht in deze zaak en leidde het spoor naar Heemskerk. Zoo is dan dezer dagen door recher cheurs van de Landbouwcrisiswet, met behulp van een ambtenaar van de Ned. Pluimveecentrale, een bezoek gebracht in een afgelegen perceel onder de gemeente Heemskerk. Ook nu bleek, dat de ambte naren zich niet vergist hadden. Op een zolderwoning stonden netjes opgesteld twee electrische en in werking zijnde ma chines van groote capaciteit. Het bleek nu, dat men de machines gevonden had, waarvan steeds de partijen kuikens, die clandestien afgeleverd werden, afkomstig waren. Tegen den eigenaar der machines werd proces-verbaal opgemaakt en de machines zijn in beslag genomen. (Tel.) Chr. Lagere Landbouwschool ie Axel. J.l. Dinsdag werden aan deze school de eindlessen gegeven in tegenwoordig heid van het bestuur van den kring Oost- Z.V1. van den C.B.T.B., de Commissie van Toezicht, den heer ir Drogendijk, te G'oes, ouders van leerlingen en belang stellenden. De voorz. van het schoolbestuur, dhr G. de l'utter, opende het samenzijn met ge bed en heette de aanwezigen hai lelijk welkom, inzonderheid ir Drogendijk. De heer K. Booij, hoofd van de schooi, begon nu met het vragen stellen aan de leerlingen van het le cursusjaar. Deze klas telde 17 leerlingen. Allen gingen naar de 2e klas over, terwijl voorwaarde lijk hieraan nog een nieuwen leerling zal gevoegd worden. De 2e klas telde 21 leerlingen. Over 't algemeen was ook deze klas goed. Al len konden bevorderd worden naar de 3e klas, met uitzondering van twee jongens, die voorwaardelijk zijn overgegaan met een proef van 3 maanden. De 3e klas tel de 16 leerlingen. Ook hier konden allen overgaan. Op een kleine uitzondering na was ook deze klas goed. De 4e klas telde 13 leerlingen, welke Voor 't laatste jaar de efchfcol hebben bezocht. Zij verwierven allen het diploma. De namen dezer leerlingen zijn in rangorde de volgende: M. de Feijter Az. te Axel, D. Dekker Fz. te Zaamslag en A. de Kraker Dz. te Neuzen, ieder met lof; voorts Jan Diele- man Dz. te Axel, P. v. d. Ree Jz., M. de Putter Kz. en D. Dekker Anthz. allen te Zaamslag, D. Tollenaar Anthz. te Hoek, W. Dieleman Jz., Jac. de Jonge Jz., Joz. de Jonge Jz„ allen van Axel, J. de Feij ter Az., en J. de Kraker Az. van Zaamr slag. Ir Drogendijk sprak, nadat hij' de diploma's aan de verschillende leerlingen had uitgereikt, dezen toe, hun erop wiji- zend, niet te moeten rusten bij hetgeen thans bereikt is, doch door te gaan met onderzoeken, theoretisch en practisch. Ook dhr P. le Feber, oud-hoofd dezer school, heeft evenals dhr Booij, de schei dende leerlingen toegesproken. Hierna sprak de voorz. namens het be stuur een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt tot het welsla gen van dezen dag. Spr. feliciteerde de leerlingen met het behaalde succes, als mede leeraar en ouders, waarna M. de Feijter ook namens zijn mede-leerlingen een woord van dank sprak voor alles wat zij op deze school geleerd en genoten hadden. Hij' bood tevens aan dhr Booij1 een blijvend aandenken aan. Voor den nieuwen cursus zijn weer 15 leerlingen ingeschreven. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Juni: Meest matige W. tot Z. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvan kelijk weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: uicht op vnor fi"tse» Zaterdag 9 u. 44 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6