DE ZEEUW Niet op de lauweren rusten. AKKERTJES CACHETS) Uit de Provincie. TWEEDE BLAD LOUTERING. FEUILLETON plaatselijke verbruikscoöperaties onder aanbieding van een bloemenhulde, waar na nog verschillende aanwezigen namens de landelijke of plaatselijke organisaties het woord voerden. Des avonds had in dezelfde zaal, die tot in de hoeken gevijld was, de algemeene vergadering .plaats. Deze is door dhr Kolkman geopend met woorden van waardeering voor do leiding der handelskamer in haar geheel. Waar de omzet in 1936 maar met een half mil- lioen toenam, zon men kannen denken aan een 'grens van activiteit, doch dit is niet juist. Ook de rentabiliteit is* goed Nederland maakt een goed figuur op het gebied der verbruikscoöperatie. Het aan tal leden is ook nu weer gestegen. De coöperatie staat echter nog te veel op het tweede plan. Er gebeurt zeker al veel en nuttig werk, maar het kan nog beter. Na deze opening kwam het jaarverslag van den directeur, den heer Joh. War- molts, aan de orde. Aan het lijvig boekdeel ontleenen wij, dat het aantal deelgenooten in 1936 steeg van 290 tot 298 met resp. 258.090 en 262.516 leden. De omzet aandeelgenooten steeg van f25.128.893 tot f 25.687.974. Het verslag gaf aanleiding tot vrij uit voerige discussies. De heer v. d. Wal uit Amsterdam meende, dat nog te veel deel genooten koopen bij anderen, dan bij de HAKA. De directeur, de heer Warmolts zedde, dat de wensch dat alle deelgenooten 100 pet. van de HAKA betrekken niet zoo gemakkelijk is te bereiken, doch er is ook nu weer percentsgewijze stijging aan te toornen. Voor dezen avond stond nog op de agenda een inleiding van den heer J. Vor- rink, adjunct-directeur van de HAKA, over: „Verdere ontwikkelingsmogelijkhe den van de coöperatieve werkzaamheid op tot nog toe niet of slechts in beperkte mate bestreken terreinen". In den toreede zette deze spreker uit een, dat men tot nu toe zic'h vooral toe- woog op het terrein van bakkerij, kruide nierswaren en 'brandstoffen. Daarnaast zijn te noemen ten deele manufacturen, schoenen, melk en enkele andere zaken. Er moet volkens spr. ernstig overwogen worden dit nog uit te breiden en ten deele gesdhiedt dit reeds door het leveren van kachels, stofzuigers e.d. Een der leden wilde deze belangrijke kwestie tot later aanhouden, opdat de deelgenooten haar rustig kunnen bestu- deeren, als de inleiding in 'druk is ver schenen. Andere leden wezen er op, dat het geen inleiding, doch een voorstel is. Besloten werd 'de kwestie bij het begin van de vergadering op Zaterdagmorgen a.s. weer ter tafel te brengen. Heden (Vrijdag) werd met 22 autobus sen een tocht via Breskens naar Brugge en omgeving gemaakt. STOOMVAARTMAATSCHAPPIJ „ZEELAND" TE VLISSINGEN. Aan het in de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomvaart Maatschappij „Zeeland", te houden op 19 Juni, uit te brengen jaarverslag over 1936, ontleenen wij het volgende Het vervoer van passagiers en lading was in het 62ste boekjaar grooter dan het jaar te voren en het aantal vervoer de passagiers in beide richtingen bedroeg 73.669, tegen vorig jaar 67.591, het goe derenvervoer steeg van 16.024 tot 22.663 ton, maar het aantal zakken post daalde daarentegen van 259.802 tot 236.272. Aangezien de inkomsten grootendeels op het pondsterling zijn gebaseerd, on derging de verhouding tusschen inkom sten en uitgaven door de getroffen mone taire maatregelen een belangrijke verbe tering. De bereikte resultaten waren door een en ander gunstiger, doch niet mag uit het oog worden verloren, dat onder de inkomsten ook bedragen voorkomen, die als toevallige baten zijn te beschou wen. De totale winst uit het bedrijf, daar bij' gerekend gekweekte interest en koers winsten, bedroeg f 645.537.32 tegen f 234.973.33 in het vorige jaar. Ook in 1937 hield de verbetering in het vervoer aan en dit komt in de resul taten yan de reeds verstreken maanden van het loopende jaar duidelijk tot uiting. Herinnerd wordt aan de opening der onderhandelingen met de Regeering over vernieuwing der vloot, die tot indiening van het onlangs vermelde wetsvoorstel hebben geleid. Nedsrl. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen. De provinciale commissie van boven vermeld Verbond heeft Woensdag j.l. een jeugddag gehouden met plm. 500 meisjes van Zeeland en West N.-Brabant, die met bussen in Bergen op Zoon samen kwa men. In de Korenbeurs werd eerst koffie gedronken en sprak mevr. Korevaar, de afgevaai digde van het jeugdgroepsbe- stuur, na de liturgie een kort openings woord. Om 12 uur vertrokken de auto's naar Burgers Dierenpark bij Tilburg. Daar werd alles bezichtigd en iets ge bruikt, tot de fluit weer tot instappen riep. De lange rij bussen bracht de meis jes toen naar het Liesbosoh, waar ziji zich naar hartelust vermaakten om daarna op een heerlijk plekje van dit bosch naar een zendingsverhaal te luisteren. Mej. Marchand uit Bergen op Zoom sprak een slotwoord. Ver. voor Ned. Gemeenten, afd. Zeeland. Maandag 5 Juli a.s. zal te Domburg de algemeene vergadering van de afdeeling Zeeland van de Vereen, van Nederland- sche Gemeenten worden gehouden. De heer mr F. A. Helmstrijd zal een lezing houden over de toepassing van 't „Regle ment autovervoer personen". Besmettelijke ziekten. In de week van 23 tot en met 29 Mei kwamen in onze provincie 3 gevallen van roodvonk voor, n.i. één in ieder der ge meenten 'sH. Arendskerke, Hoofdplaat en Kloetinge. Middelburg. Gemeentebegroo- t i n g 19 3 7. De door de Regeering in gestelde Commissie van Overleg inzake de geimeentebegrootingen kan zich niet vereenigen met de raming op de primi tieve begrooting 1937 van de kosten voor werkverschaffing en steunverleening voor zoover daarin uit het werkloosihei&ssub- sidiefonds wordt bijgedragen. De posten voor steunverleening en werkverschaffing zijn op de primitieve begrooting geraamd op resp. f 250.000 en f 110.000 en zijn voorloopig als stelposten beschouwd bij gebrek aan gegevens, waarbij werd gere kend op een bedrag van f322.000, dat Voor subsidie in aanmerking zou kunnen komen. Thans, nu het aantal werkverschaffings objecten in uitvoering is, kan een meer juiste raming worden gemaakt van de voor subsidie in aanmerking komende uitgaven, ter.wiji ten aanzien van den post steunverleening op basis van de uitgaven tot en met Mei, kan worden nagegaan hoeveel vermoedelijk op dien post aal noodig zijin. Op grond van deze bereke ningen blijken de beide posten gezamen lijk inderdaad zoodanig te kunnen wor den verlaagd, dat voor de door de Com missie van Overleg bedoelde uitgaven een bedrag van f295.000 blijft geraamd. Er blijft dan nog een bedrag van f26.71'5 over voor eventueel nieuwe objecten van werkverschaffing, behalve hetgeen is be stemd voor de thans in uitvoering zijnde of reeds goedgekeurde werkverschaffings- objecten. Het tamboers- en pijpersoorps Juli ana heeft het voornemen Zaterdagavond om kwart voor acht vanaf haar clubge bouw een muzikale wandeling door een deel der stad te maken. Vlissingen. Chr. Ziekenhuis „Bethesda". Gisteravond hield bo vengenoemde stichting haar jaarvergade ring. De voorzitter, Ds D. J. Vossers, merkte op, dat in vele opzichten 1936 een be langrijk jaar voor „Bethesda" was, daar ook het le lustrum werd herdacht. Spr. constateerde, dat de sympathie voor „Bethesda" groeiende is. Vooral het aan tal patiënten uit de dorpen is sterk toe nemende. Het aantal le en 2e klasse patiënten is zeer groot. De 3e klasse ech ter kon beter bezet zijn; een der oorzaken is wel de controle der gemeente, waar door het aantal 3^ klasse-patiënten ge drukt wordt. De pensionafdeeling was het geheeel jaar volledig bezet. Door den secretaris, den heer F. van de Velde, werd het jaarverslag uitge bracht. Het net van plaatselijke vereeni- gingen tot steun van „Bethesda" werd uit gebreid met de afdeelingen Nieuwland, Koudekerke en Westkapelle; het aantal opgenomen patiënten was ruim 100 hoo- ger dan vorig jaar; het aantal verpleeg- dagen ruim 350 hooger. In totaal werden in 1936 verpleegd 723 patiënten. Hieronder zijn 411 patiënten uit Vlissingen, 175 van de dorpen op Wal cheren, 25 van Zuid-Beveland, 7 van Noord-Beveland, 4 van Schouwen-Duive- land, 25 van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 15.532. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1936 247, waarvan 48 buiten Vlissingen; het aantal donateurs was 183. De bedrijfsfilm van „Bethesda" mag zich verheugen in zeer groote belang stelling. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. J. Wolters en J. Marijs. In de vacature P. Boone te Serooskerke, die wegens drukke werkzaamheden moest be danken, werd gekozen de heer J. Jas- perse te Koudekerke. Goes. De collecte voor de commissie van samen wei king bracht deze week f42.93 op. Bevolking. Ingekomen: T. H. Wolterman, telefo niste, van 's Hertogenboseh, Leliestraat 55; G. de Jonge, dienstbode, van Ove- zand, Middelburgschestraat 29; R. Wil- deboer en vrouw, zonder beroep, van Kloetinge, Westwal 54; Adr. Dirriks, dienstbode, van Kapelle, Piccardtstraat 17; G. van de Linde, verpleegster, van Kortgene, Oostwal 31; J. Ofte, dienstbode, van Kloetinge, Lange Kerkstraat 20; E, Reinhoudt, dienstbode, van Wolphaarts- dijk, Klokstraat 3; W. G. Korts, off. L. d. H., van Breda, Ravelijn 10; M. J. Meul- blok en vrouw, schildersknecht, van Heinkenszand, Zaagmolenstraat 23; I. de Vries, kantoorbediende, van Opsterland, Wilhelminastraat 25; M. B. Bluemer, lief dezuster, van Hilversum, Kloetingsche- weg 5A; L. J. Pronk en gezin, opzichter, van Montevideo, Middelburgschestr. 4; M. Louisse, dienstbode, van Hoedekenskerke, Patijnweg 6; G. Broere, mecanicien, van Rotterdam, Heernisseweg 13; M. A. Huis- zoon, dienstbode, van Wissenkerke, Oost- singel 18A. Vertrokken: H. J. G. A. v. d. Waal, ver pleegster, van Oostwal 31 naar Ginneken; M. Driedijk, rijwielhersteller, van Emma- straat 14, naar Woensdrecht; M. de Jon ge, dienstbode, van Middelburgschestr. 28, naar Ovezand; M. E. M. de Nooijer, huis houdster, van v. d. Spiegelstraat 5, naar Souburg; J. P. H. Ouwendijk, opticien, van Groote Kade 42 naar Zierikzee; P. A. Braam, bakkersknecht, van Korte Kerkstraat 5 naar Dbdewaard; W. M. Arendts, liefdezuster, van Kloet.weg 5a naar Amsterdam; J. M. Bartelse en ge zin, zonder beroep, van M. Sm.buurt 25, naar Utrecht; P. J. Steenblok, hulp huis'h., van Scheldestraat 39 naar Den Haag; J. Snoek, kantoorbediende, van Lange Vorststr. 73 naar Den Bosch; P. Bezuijen, assuradeur, van 'sH.H.kind.- straat naar 's Gravenpolder; E. Traas, dienstbode, van Klokstraat 3 naar Hein kenszand; J. Bruel en gezin, koopman, van S:t. Jaco'bstraat 28 naar Eindhoven. Rilland-Bath. Woensdagavond kwa men de leden der Kolenvereeniging „De Vrijheid" alhier, bijeen, om het 50-jarig bestaan der vereeniging te herdenken. Deze bijzondere samenkomst stond onder leiding van den heer J. A. Boot, welke in de laatst gehouden ledenvergadering tot voorzitter is gekozen. Hij sprak een woord van welkom tot allen, inzonder heid tot den Burgemeester, verder tot de heeren D. van Baaien en P. Kole, die gedurende 50 jaar lid der vereeniging zijn. Aan de heeren Joost v. d. Griek, J. Blok Jz. Jr, J. v. d. Linde Sr, G. Nagel- kerke, die allen eveneens 50 jaar lid der vereeniging zijn, zal een schrijven als blijk van waardeering worden gezonden. Thans gaf de voorzitter een overzicht van hetgeen in de halve eeuw van het WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Voelt zich nu weer jong en fit. De heer M. A. L. keerde, na eenige ja ren in de tropen geweest te zijn, terug, lijdende aan voortdurende hoofdpijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hij ons o.a. het volgende: „Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en voelde mij ellen dig. Ik begon toen Kruschen Salts te ne men en reeds na 10, 12 dagen hielden mijn hoofdpijnen op en voelde ik mij weer jong en fit." Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd door dat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. De kleine dage- lijksche dosis „Kruschen Salts" zorgt er voor, dat gij deze afvalstoffen kwijt raakt en deze zich niet meer kunnen vormen, waardoor ge voor goed van Uw pijnen verlost zult zijn en U bovendien energie ker en krachtiger zult voelen. Eén Kru schen kuur maakt U jaren jonger. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40, 0.75 en ƒ1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Hand. My. A'dam voorkomt. (Adv.) bestaan der vereeniging is gebeurd. De secretaris memoreerde allerlei gebeurte nissen, terwijl de penningmeester een uitvoerig verslag uitbracht over de finan ciën. Uit beide verslagen bleek, dat de vereeniging den laats ten tijd zeer in bloei toeneemt en thans uit 186 leden bestaat. Hierop richtte de Burgemeester zich tot de vereeniging met een woord van harte- lijken gelukwensoh, allen aansporende om eendrachtelijk samen te werken aan den bloei der vereeniging. Tijdens de pauze werden aan de leden ververschin- gen aangeboden. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over Mei 1937. Ingekomen: M. .van den Bossche, dienstb., Gapinge B 89, uit Veere; A. Besuijen, landb.kn., Gapinge, B 106, uit Serooskerke (W.); M. van Oos ten en gezin, veldarb., Gapinge B 144, uit Middelburg; L. Adriaanse, landb.kn., Ga pinge B 126, uit Serooskerke (W.); C. B'troo), landb.kn., Gapinge, B 133 uit Grij'pskerke. Vertrokken: L. de Roo, hulp i. d. huish. A 35, naar Medemblik, Slootdorp, Ulke- weg 37; L. Sturm en gezin, landb., Kruis weg B 144, naar Veere, Zandij'k B 49; G. Vos, landb.kn., Gapinge B 121, naar St. Laurens, Gap. weg A 84; B. Jakohsen, landb.kn. Gapinge, B 90, naar St. Lau rens, Eëndekotsweg A 78; A. Wille- boordse, landb.kn. Gapinge B 121, naar Oostkapelle B 7; G. Geertse, zonder be roep, A 73, naar Oostkapelle, Duinbeek- scheweg 31; E. van den Broeke, dienst bode, A 52, naar Oostkapelle B 64; S. Louwerse, dienstb. A 29, naar Seroos kerke (W.), Lepelatr. B 86; A. Besuijen, landb.kn., Gapinge, B 106, naar Middel burg, Nieuwlandscheweg 14. St. Laurens*. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: A. van Sorge, fabrieksarbeider, A 48, uit Middelburg; G. Roelse, dienstbode, A 117 uit Koude kerke; P. Dieleman. landbouwersknecht, A 40 uit Wissenkerke; P. Willemse, land- bouwersknecht, A 35, uit Oostkapelle; G. Vos, Landhouwersknecht, A 84, uit Vrou wenpolder; B. Jakohsen, landbouwers- knecht, A 78, uit Vrouwenpolder; P. Hoefkens en gezin, Ambt. P.Z.E.M., B 159, uit Domburg. Vertrokken: A. C. Smallegange, mole naarsknecht, van A 12 naar Hoedekens kerke; G. W. de Boo, z. b., van B 129 naar Barneveld A. Willemse, landhou wersknecht, van A 35 naar Souburg; G. de Regt, landhouwersknecht, van A 40 naar Serooskerke; J. Louwerse en gezin, landhouwersknecht van B 138 naar Mid delburg. Koudekerke. Loop der bevolking van 1631 Mei 1937. Ingekomen: P. den Hollander en gezin E 202 van Middelburg; Mej. A. J. Dekker, C 72, van Meliskerke; Mej. P. H. Dijk huis, D 84, van Hilversum; G. Praas, D 84, van Hilversum; G. M. A. Laernoes en gezin, B 386>, van Vlissingen; P. J. Wirth, B 386, van Vlissingen; W. Boone, B 111, van Ritthem; W. Theune, B 361, van VAN VRIJDAG 4 JUNI 1937, Nr 205. Met instemming nemen wij over wat „De Standaard" onder bovengenoemd kopje schreef: Na den voor onze partij zoo verrassend gunstigen stembusuitslag mag de gedach te niet gaan postvatten, dat het werk is gedaan en dus een lange rustpoos is inge treden. Dat zou geheel onjuist zijn. Alleen de verkiezings werkzaamheden zijn achter den rug. Het gewone poli tieke werk moet voortgang hebben, en de nieuwe arbeid welke de stembusresul taten ons aanwijzen, dient zoo spoedig mogelijk ter hand te worden genomen. De nieuwe -arbeid. In elke plaats heeft men de stembus^ cijfers nauwkeurig te bestudeeren en met behulp van de gegevens, welke daarvoör in aanmerking komen, een zoo juist mo gelijke verklaring daarvan te geven. Een ontleding en verklaring van de cij fers leert wel niet alles, maar toch altoos zeer veel. Zij wijst op de gebreken en fouten in de organisatie, en in de voor de stembus ontwikkelde actie. Zij toont de zwakke wijken of gedeelten van gemeen ten. Zij doet zien de practisobe mogelijk heden voor 'het propagandawerk. Zij noopt te denken aan de kiezers, die voor voortgezette bearbeiding in aanmerking komen, en aan hen, die voor de organi satie en het meeleven met onze partij kunnen worden gewonnen. Zij leidt tot de vaak verrassende ontdekking, dat er een overvloed van noodzakelijk en nuttig werk is, dat aanstonds op oordeelkundige wijze moet worden aangepakt. Voor dezen arbeid vragen wij de bijzon dere aandacht van de besturen en. al onze werkers. Niet alleen een filosofische aan dacht, maar een, 'die tot energiek doen leidt. Voor het gaan rusten op d'e lauweren is het nu minder dan ooit de ijd. COÖPERATIEVE GROOTHANDELS- VEREENIGING DE HANDELSKAMER „HAKA" G. A. TE ROTTERDAM. Donderdagmiddag is in hotel „Brittan- nia'' te Vlissingen het jaarlijksohe con gres geopend van deelgenooten der han- deiskamer „HAKA" G. A. Nadat de voorzitter der groot'handels- vereeniging, de Iheer J. A. Kolkman, de ruim 600 afgevaardigden en speciaal den burgemeester, de wethouders Edelman en Rorijie en den gemeente-secretaris 'had welkom geheeten, heeft burgemeester Van Woelderen ©r op gewezen, dat het zeer goed is niet alleen congressen te houden in de groote centra, doch ook in de uit middelpuntige plaatsen als op Walche ren. De heer De Bart sprak namens de drie otnetü woorvorgjb den infuoud en op den Inhoud komt het Immers aan en als Ge "AKKERTJES" in neemt, zijt Ge zeker dat ze groed en snel helpen tegen allerlei pijnen. "AKKERTJES" wr en geheel machinaal a vervaardigd. Dp- komt geen menschen- /A hand aan. Hygiënisch, zuiver en onscha- K delijk. Weiger daarom elke naamlooze na- C&KKER) maak. Daarmede bedriegt men U door U E voor "AKKERTJES" wat anders, dat er \r/ veel op gelijkt, in de handen te futselen. Nederlandsch Product-Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 B;uks 20 ct. 32) _o_ D'e derde brief bevatte een dankbaar antwoord op een nieuwjaarwensch, die hij haar gezonden had. Hoewel ze slechts kort en schuchter geschreven had, beza ten toch die weinige woorden groote waarde voor hem. Hij wist nu, zonder ook maar één oogenblik meer daaraan te twijfelen, dat er voor hem maar één vrouw op de heele wereld bestond en dat zijn grootste geluk daarin bestaan zou, dat hij haar voor zich zou winnen. Maar 1 kon en mocht hij daarop hopen? Zou zij werkelijk meer dan een paar vluchtige gedachten gewijd hebben aan den vreemdeling, die enkele malen haar pad kruiste? Zou het haar iets kunnen schelen, of ze elkaar nog ooit eens weer zouden ontmoeten? Deze brieven schenen te bewijzen, dat dit laat ste haar niet geheel onverschillig wass en als hij nog eens terugdacht, herin- neide hij zioh dien heerlijken gedenk- waardigen avond in het park van Rich mond, waarop die vreemde, zoete, mag netische aantrekkingskracht hen zoo dicht bij elkaar gebracht had. Hij her innerde zich, hoe blij haar oogen gelicht hadden,' toen ze hem zoo onverwachts ontmoet had. Nee, hij kon niet gelooven, dat ze hem geheel onverschillig was en al zou het hem misschien ook veel geduld moeten kosten, om haar evenveel van hem te doen houden als hij haar liefhad, dan zou hij toch met vreugde die taak op zich nemen. En een plotseling en moedig besluit kwam in hem op. Zijn moede onverschil ligheid was verdwenen; met koortsach tige haast keek hij zijn spoorboekje na, pakte vlug enkele benoodigdheden in een valies en binnen een uur bevond hij zioh op weg om het antwoord te halen, waar naar zijn verlangende liefde snakte. Het was een verrukkelijke morgen en de milde voorjaarslucht was bezwangerd met de geur van duizenden bloemen. D'e boomgaarden waren besneeuwd met bloe sem en over de weiden flonkerde een kleed van madeliefjes en sleutelbloemen. De harsachtige knoppen van de statige kastanjeboomen waren opengebarsten in bruinachtige bloesempluimen, die niet lang meer hun rose en witte pracht zou den kunnen bergen. Het gezoem van de bijen vermengde zich met het vroolijk ge klater der naar de rivier stroomende beekjes en hoog in de lucht klonk mee in de lentezang der natuur de zilveren jubel van de leeuweiik, die bijna onbewege lijk zweefde, alsof ze zioh vasthield aan een draad, die afhing van de heldere blauwe lucht boven haar. Maar Raymond bemerkte op zijn tocht bijna niets van de overvloedige schoon heid en bekoorlijkheid, die de natuur tentoonspreidde. Zijn geest werd geheel en al in beslag genomen door de eene gedachte, dat hij nu ging naar haar, die hij zoo liefhad, om haar te vertellen, dat hij met ziel en lichaam haar toebehoorde, ja da.t hij de gave van zijn leven aan haar voeten wilde neerleggen. Zou zij zijn hartewenseh vervullen of zou ze hem zonder ooit hoop te kunnen geven weg zenden? O, hoe hunkerde hij naar haar nabijzijn! Dat hartstochtelijke verlangen werd hem bijna een lichamelijke kwelling en slechts 'haar lief en verkwikkend we zen was in staat die pijn te stillen. Toen hij zich eindelijk op het dek van de boot bevond, die vroolijk het water van „het Kanaal" doorkliefde, schoot hem plotseling met schrik te binnen dat z'n plannen toch werkelijk nog schip breuk konden lijden op een ernstig be letsel, waaraan hij nog in 't geheel niet had gedacht. Patricia Norman was be trekkelijk rijk en hij was arm. Hij had een hartgrondige afkeer van 'huwelijken om geld en zelfs de gedachte al, dat hij er zoo een zou kunnen aangaan, was hem een ware verschrikking. Maar zou deze toevallige gefortuneerd heid dan ooTzaak mogen zijn, dat twee levens zouden verwoest worden en twee verwante zielen uiteengerukt? Hij was er van overtuigd, dat Patricia eenvoudig was in haar levensopvattingen en dat haar be geerten uitgingen hoven aardsche bezit tingen. Zij' was juist het type vrouw, dat er niets om zou geven of de man, dien ze liefhad, arm zou zijn dan wel rijk. Hij geloofde ook, dat ze in hem te veel vertrouwen had, dan dat ze zou ver onderstellen, dat hij haar zocht met bij bedoelingen en niet alleen om haarzelf. Maar hoe het dan ook zou zijn, 't zij ze veel of weinig zou bezitten; hij. wilde in ieder geval trachten, dat zij haar bezit tingen onder eigen beheer zou houden. Veel (liever had hij gewild, dat ze geen cent bezat, maar toch durfde hij zijn levensgeluk niet op deze hinderpaal laten stranden. Vroeg in den morgen bereikte hij Avesnes en nauwelijks kon hij een ge- schi'kten tijd afwachten, waarop hij zich naar het kleine groene huisje kon be geven, waarin, zooals hij spoedig uitge vonden had, juffrouw Duval met haar Engelsche gezelschapsdame woonde. Te vergeefs probeerde hij wat te rusten of den tijd te dooden. met het nuttigen van koffie en broodjes. Het boek, dat hij nog als tijdpasseering in zijn koffertje had gestopt, kon hem in 't geheel niet boeien of interesseeren. Hij voelde in zioh een vreemde mengeling van opgewondenheid en moedeloosheid, omdat hij wis!, dat nu zijn levenslot zou worden beslist. Van haar ja of neen hing voor hem alles af en 'hij durfde niet aan de mogelijkheid denken dat hij teleurgesteld en zonder resultaat weer naar zijn arbeid zou moe ten terugkeeren. Terwijl 'hij zoo, vol ongeduld, door het eigenaardige, kleine zonnige dorpje wan delde, kwam in hem de wensch op, dat hij nu zijn geliefde zou kunnen ontmoeten in den een of anderen heerlijken ouder- wetschen tuin, waarin ze dan alleen de vogels, de hoornen en de bloemen als toe schouwers zouden hebben. Het zou zooveel gemakkelijker en een voudiger zijn als hij' haar zoo plotseling kon overvallen, zooals eens in het park van Richmond, dan haar nu zoo officieel te gaan bezoeken. Plotseling bespeurde 'hij, dat zijn voet stappen in een weekeren bodem drukten en dat 'hij zonder het te merken in het oord zijner verlangens; was aangekomen, waar rondom de vroolijke voorjaarsbloe men hun pracht ten toon spreidden. Tot zijn vreugde en verwondering be merkte hij, dat zijn wensch verivuld was, want niet ver van hem verwijderd zag hij een slanke, in 'het wit gekleed© meisjes gestalte, die neergeknield lag bij een klein grafje, dat ze versierde met witte Moe- men uit een mand, die. naast haar stond. Haar hoed lag in 'het gras en de zonne stralen tO'Overden gouden strengen tus schen het zij van haar 'haarvlechten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5