IBIS SHAG AKKERTJES CACHET3) Dobbeftnann lekker ..maft! Gp$leóP Uit de Provincie. asimnML HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan <Je 'meeste andere. vornin Lohman op Oud Eik en Duinen een drietal kransen gelegd. Het was een eenvoudige, sobere en indrukwekkende plechtigheid. Verschillende vooraanstaande leden van de Chr. Hist. Unie waren erbiji tegen woordig. O.m. werden opgemerkt de le den van het hoofdbestuur, staatsraad mr J. Schokking, prof. De Zwaan en de hee- ren Snoeok Henkemans, Tilanus, Ter Haar en Henkels, voorts commissarissen, directie en leden van de hoofdredactie van „De Nederlander", familieleden van wijlen jhr. de Savornin Lohman en vele anderen. Namens het hoofdbestuur van de Ghr. Hist. Unie legde staatsraad mr Schokking een groote krans op het graf. De heer Schokking sprak daarbij de voldende woorden: „Gedachtig aan het woord uit de Hei lige Schrift: „Gedenk uw voorgangers", herdenken wij in grooten eerbied en die pe dankbaarheid onzen grooten voorgan ger, De Savornin Lohman, die groot was, omdat hij klein was voor God." Namens commissarissen, directie en hoofdredactie van „De Nederlander" leg de de heer Ter Haar vervolgens een bloemstuk op het graf. De aanwezigen begaven zich daarop naar de aula, waar de voorzitter van den Haagschen kieskring der Chr. Hist. Unie de heer Tilanus, een korte gedachtenis rede uitsprak. Spr. schetste de levenshouding en het karakter van wijlen De Savornin Lohman als eenvoudig en waardig om vervolgens op te merken, dat de 's Gravenhaagsche kiesvereeniging van de vereering der na gedachtenis van Lohman op dezen dag getuigenis wilde afleggen. In het vervolg van zijn rede noemde spr. De Savornin Lohman strijder voor recht en gerechtigheid, herdacht den staatsman ten slotte als christen en ein digde met het voorlezen van Psalm 89 vers 7, dat de aanwezigen hierna zongen. Na de plechtigheid in de aula begaf men zich wederom naar het graf van jhr. De Savornin Lobman, waar voor de derde maal op dezen miiddag en nu namens de 's Gravenhaagsche kiesvereen. een groote krans werd neergelegd. WEER EEN DIJKVAL BIJ DEN CAL. WILLEM ANNAPDLDER TE BIEZELINGE. Men meldt ons uit Kapelle: Zaterdag werd weer een belangrijke oeverval van den Cal. Willem Annapolder waargenomen. Ofschoon de val zich niet tot in het lichaam van den dijk uitstrekt is de verdieping van den vooroever groot en zou zeker ernstiger zijn, wanneer daar geen bezinking was uitgevoerd. In 1934 heeft deze bezinking plaats gehad. De nieuwe val is gelegen op eenigen af stand van de plaats waar dezen winter de groote dijkval plaats had en waar men nu druk bezig is om herstellingen aan te brengen. De plaats waar nu de oevervai is waargenomen is recht tegenover de hofstede van de Regt. komen "AKKERTJES" goed van pas, want hoe licht kan men door hoofdpijn, kiespijn, 'n opkomende verkoudheid overvallen worden, 'n "AKKERTJE" zorgt, dat Uw reisgenot niet door zulke kwaaltjes wordt bedorven. Maar ook juist op reis kan men ge woonlijk niet precies krijgen wat men noodig heeit. Z rg er daarom voor, bij Uw bagage 'n doosje "AKKERTJES" te pakken. Let vooral op nevenstaand handelsmerk, Uw waarborg voor echt heid, want aan waardelooze naboot singen heeft men immers toch niets I Nederlartdsch Product - Recept van Apotheker Dumont Koker niet 12 stuks 52 cU Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren. De vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren hield Zaterdagmiddag haar 8e jaarvergadering onder voorzit terschap van jhr mr A. F. C. de Casem- broot, die de afgevaardigden der afdee- lingen welkom heette. Spr. meende geen groote beschouwingen te móeten houden, want de zaken hebben voortreffelijk ge- loopen. Het tekort van het vorig jaar is ingehaald. Er was minder opname en er was een goede samenwerking tusschen de artsen en de controleerende geneeshee- ren. Ook de aanvullende verzekering had een schitterend resultaat, o.a. kon een flinke reserve worden gemaakt. Inzake een goedkoopere verzekering tegen opera tie- of nog beter tegen klinische kosten, zal worden afgewacht wat de Maatschap- pij tot bevordering van de geneeskunde in haar vergadering in Juli a.s. zal be slissen over een regeling voor het geheele land. Mocht daartoe niet besloten worden dan werd de seor.-penningm. dhr L. On derdak, gemachtigd, voor de vereeniging afzonderlijk een regeling te ontwerpen. De vergadering herkoos tot leden van het bestuu,r de heeren H. Oldeman en W. Feikema, beide te Middelburg, nadat jaarverslagen en rekening z.h.st. waren goedgekeurd. Tot lid van de financieele commissie werd benoemd dhr Gyvat te Zoutelande, thans plaatsvervanger, en tot plaatsver vanger dhr Van Leerdam, te N. en St. Joosland. De heer Ohderdijk stelde zich weer gaarne bereid om in de winteravonden op de dorpen te komen voor toelichting van de nieuwe verzekering en om even- tueele vragen te beantwoorden. Met dank voor aller opkomst sloot de voorzitter deze jaarvergadering. VOOR DE PIJP De Mij. „Zeeland" profiteert van de gewijzigde valuta-verhoudingen. In het verslag van de commanditaire vennootschap Wm. H. Mueller en Co., te Rotterdam, over 1936, wordt medegedeeld, dat tegen het einde van 1936 een belang rijke verbetering in den gang van zaken viel waar te nemen, doch dat het jaar overigens nog zeer moeilijk was. Dat de aanvankelijke achterstand in de bedrijfs winst in de laatste maanden des jaars kon worden ingehaald, stemt tot tevre denheid. Ten aanzien van de Stoomvaart maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, waarvan aan bovengenoemde vennoot schap de directie en het hoofdagentschap is opgedragen, vermeldt het verslag, 'dat deze maatschappij: uiteraard eveneens den gunstigen invloed ondervindt van de ge wijzigde valutaverhoudingen en van de verbetering, die in de scheepvaart is in getreden. Molen ie 's Heerenhoek afgebrand. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg te omstreeks half twaalf gister avond de bliksem in den molen van den heer A. Remijn te 's Heerenhoek. De mo len werd een prooi der vlammen. De ontzettende vonkenregen bood een zeldzaam imposant gezicht maar leverde tevens gevaar op voor de omwonenden. De brandweer was ter plaatse. Nieuwe T.B.C.-arts. In de plaats van dr A. J. Hoorweg, 'die met ingang van 1 Juli a.s. met pensioen gaat is, naar het „D v. Z." meldt, be noemd tot t.b.c.-arts in de provincie Zee land, dr F. de Stoppelaar te Vlaardingen. Aangewezen als kantoorhouder (zulks op arbeidsovereenkomst) van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Domburg de heer C. Provoost aldaar, met ingang van 1 Juli a.s. Verplaatst met ingang van 1 Juni a.s. de commies bij; den Postdienst G. Smal, van het Spoorwegpostkantoor nr 2 te Rotterdam naar het Zeepostkantoor te Vlissingen. Middelburg. De Singelloop. De Middelburgsche Athletiekvereen. E.M.M. organiseerde Zaterdag voor de 10e maal den jaarlijkschen Singelloop over een afstand van 3700 M. Twaalf athle- then verschenen aan den start. De uitslag was: 1. J. A. J. Schouls van Rust Roest, Zierikzee 10 m. 50 sec.; 2. Dronkers van Marathon, Vlissingen 11 m. 3,2 sec., 3. G. A. van Zuyen van Rust Roest 11 m. 21 sec.; 4. H. J. Berrevoets van Rust Roest 11 m. 28 sec.; 5. A. Kam- bier van E.M.M. 11 m. 34 sec. en verder achtereenvolgens Dobbelaere van Odidas, Groede, Vreeken van Domburg, Nolet van Volharding, Ierseke; van Sorge van A. V. '35; Brinkhaus van Marathon en Schults van Rust Roest. R o o d e Kruis. De volgende personen hebben het examen voor Hel per (Helpster) met goed gevolg afgelegd, n.l. de dames: L. Goedbloed, W. H. Gorn- pelman, W. G. den Hollander-Roose- boom, G. F. v. Kerkvoort, E. H. v. d. Roost, H. Seymoer, M. Verkley, P. G. v. d. VoordeBosschaert; en de heeren: P. J. G. Kenting, A. L. C. Kenting; K. W. Snoep, W. G. Kunst, G. A. Polderman, J. J. de Muijnck en W. K. Net. Goes. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Bad- en Zweimclub ,,'t Sas" werden 'de verslagen uitgebracht. Ér is een nadeelig saldo van f 332 (v.j. f64). De lesgelden werden vastgesteld, ook voor meer kinderen uit één gezin Ook werd (besloten volgend seizoen ge- zinskaJarten in te voeren voor vader, moe der en alle kinderen beneden 21 jaar. De voorzitter, de heer J. J. de Jonge, deelde'nog mede, dat als badmeester dhr Van Es aangesteld was, daar dhr Van Gameren zióh niet meer beschikbaar kon stellen. Spr. zeide Verder, dat hij had ge meend, gezien zijn leeftijd, a is voorzitter te moeten bedanken, hoewel hij bestuurs lid wilde Wijven. Het 'bestuur had hierop uit zijn midden Mr A. L. W. van Heel tot voorzitter benoemd. Namens bestuur en leden bracht dhr Zwaan den beer Be Jonge hartelijk dank voor het vele, dat hij voor 't Sas beeft gedaan, vooral in de eerste moeilijke jaren De nationale reclasseeringsdag zal hier niet op 5 Juni, maar op Dinsdag 2 2 Juni gehouden worden. Evenals verleden jaar krijgen alle huisgezinnen weer een reclasseeringskrant, waarin veel wat dit werk betreft te lezen staat en waar ook weer een prijsvraag in voor komt. Ieder, die belang stelt in dit mooie werk wordt verzocht te luisteren naar de volgende radio-spreekbeurten. K. R. O., Dinsdag 1 Juni van 7.15-7.35 uur n.m. Pater Patricius. N. G. R. V., Woensdag 2 Juni, van 7.35 7.50 uur n.m. Z. Exc. Prof. Dr J. R. S'lotemaker de Bruine. V. P. R. O., Vrijdag 4 Juni, van 8.30 8.55 uur n.m. Ds P. v. d. Veer, Amster dam. Dammen. Zaterdagnamiddag werd alhier de jaarlijksohe a'lgemeene vergadering gehouden van den Zeeuw- scben Dambond. In zijn openingswoord heette de voor zitter, dhr L. 'Goedbloed Jr te Vlissingen, de afgevaardigden der aangesloten ver- eenigingen hartelijk welkom, waarna bij een overzicht gaf van de belangrijkste ge beurtenissen, welke bet afgeloopen jaar hebben plaats gevonden. Uit bet jaarverslag van den secretaris, dhr H. M. Slahbekoorn, bleek, dat het aantal leden met zes vermeerderde, zoo- dat de hond thans 10 vereenigingen telt met een totaal van 218 leden. Het daarop volgend jaarverslag van den penningmeester, dhr J. C. L. Stroo- band, vermeldde aan ontvangsten f 270.49 uitgaven f 176,51, alzoo een batig saldo van f 93,98. Vervolgens had de uitreiking van de prijzen plaats door den voorzitter, waar bij hij den zilveren wisse'lfaeker overhan digde aan dhr W. Boogaard te Middel burg, in verband met diens behaalde kam pioenschap van Zeeland. Deze is thans definitief eigenaar van dit trophce ge worden, omdat bij in totaal drie maal •het kampioenschap van Zeeland heeft behaald en wel in de jaren 1929, 1935 en 1937. Op voorstel van de vereeniging „Goes" werd in principe besloten om de wedstrij den van den Zeeuwschen Dambond te vereenvoudigen, zulks wegens te hooge kosten, en deze te splitsen in een afdee- ling Walcheren en Zuid-Beveland. Bij de hierna volgende verkiezing van vier bestuursleden wegens periodieke af treding der heeren J. Strooband, H. M. Slabbekoorn en L. Bossélaar, waarvan de eerste zioh herkiesbaar stelde en in de Vacature, ontstaan door het bedanken van dhr J. Walraven, werden benoemd d'hrn F. den Hertog te Goes, A. Goeman te Ierseke en J. Jagt te Souburg, terwijl dhr Strooband bij acclamatie werd her benoemd. Op voorstel 'van het bestuur werd be sloten om de algemeene vergadering in 1938 wederom in Goes te houden. Tot persoonlijke leden van dien Zeeuw schen Dambond werden met algemeene stemmen benoemd dhrn L. Bosselaar te Ellewoutsdijk en J. A. van Dixhoorn te Zaamslag. Na rondvraag volgde sluiting. 's-Gravenpolder. Motor ongeval. Zaterdagavond had tussohen 's-Graven polder en Kwadendamme een motoronge val plaats, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Een motorrijder uit Ierseke reed in de richting Kwadendam- men met een duo-passagier. Bij 'het ne men van een tamelijk scherpe bocht slip te de motor. Beiden werden tegen den grond gegooid. Zij kwamen er met wat ontvellingen en den schrik af. Gelukkig reed de bestuurder niet hard. Hansweert. De heer F. Vorstenbosch, kommies-verificateur te Rotterdam, wordt met ingang van 1 Juli a.s. overgenlaatst naar Hansweert. Qudelande. In de Vrijdag alhier gehou den jaarvergadering van ingelanden van het waterschap „Baarland c.a." waren aanwezig 39 personen, uitbrengende 42 stemmen. Na het uitbrengen van het jaarverslag werd de rekening van den dienst 1936 1937 goedgekeurd, welke sluit met een batig saldo van f 2850.27. D'e voorschriften ter uitvoering van het Polderambtenaren Reglement werden vastgesteld. De begrooting van den dienst 1937 1938 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op een bedrag van f28777.68 met een post voor onvoorziene uitgaven groot f 689.16. Het begrinden van een 4-tal wegelingen ter gezamenlijke lengte van ongeveer 1500 M. is in de begrooting opgenomen. Het dijkgeschot blijft bepaald op f 17 per H.A., dat der vronen op f 13, gebouwde eigendommen 4 pet. Wolphaartsdijk. Zaterdag hield de ver eeniging „Tavenu" haar jaarlijksche alg. vergadering. Uit het verslag van den secretaris, dhr Joh. Lindenbergh, bleek dat er in het afgeloopen jaar weer een druk gebruik is gemaakt van de verschil lende zalen. Vorige jaar werd een piano aange kocht, thans zal de vloer in de groote tooneelzaal geheel worden vernieuwd. Als bestuursleden werden herkozen dhrn J. G. Koert en L. de Jager. Ierseke. Zaterdagavond kwam de kolen- vereen. „Door Eendracht Sterk" in alge meene vergadering bijeen onder voorzit terschap van dhr Jac. Kosten. De secr. dhr M. Smallegange memoreert het over lijden van den heer J. Gebraad, in leven voorzitter der vereen, en van den heer J. Huibregtse, oud-secretaris-penningm. De vereen, telde op 30 April 1.1. 592 leden, 5 'nieuwe leden traden toe, terwijl er 13 bedankten. Uit het verslag van den penningm. dhr M. Mieras Nz., blijkt, dat de ont vangsten van verkoop brandstoffen be droegen met inbegrip van postspaarbank en kassaldo f 18 555,71, de uitgaven aan aankoop brandstoffen en exploitatie f 18.245,88, alzoo een batig saldo van f 309,83. Hierna komt een bestuursvoorstel ter tafel om 2 pet, van de ingekomen gelden als belooning aan het bestuur te geven. Dit wordt aangenomen met 46 st. voor, 4 tegen en 3 blanco. Het aftredende bestuurslid Jac. Kosten wordt herkozen. Gekozen worden dhrn M. Mol Adrz. en C. Lindenberg Mz., zulks wegens het bedanken van de heeren G. Zweedijk en Ph, Bom. Kapelle. De veilingsvereen. „Kapelle- Biezölinge en Omstreken kwam Zaterdag middag in algemeene ledenvergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr P. J. J. Dekker. (De voorzitter 'herdacht eerst bet over lijden van den voorzitter, wijlen dhr H. A. Nijssen, wiens verdiensten zoo bekend zijn. Tien jaren mocht bij dit voorzitter schap waarnemen en onder zijn bewind is de vereeniging krachtig toegenomen. Spr. 'heeft zijn benoeming tot voorzitter aangenomen in de hoop op de medewer king van leden, personeel, kooplieden en bestuur. Ir Bosma en dhr Pfaff werden verwel komd. Ook herdacht spr. den overleden voor zitter van de Koopliedenbond „Ons Be lang", dhr E. Vermue. Spr. 'hoopt'e, dat het werktijdenbesluit hetwelk 'zal ingevoerd worden voor de kantoren met medewerking van het Gen- traa'l Bureau van de veilingen in Neder land in goede banen zal geleid worden. Anders zullen financieele gevolgen niet uitblijven. Na deze mededeelingen dankte dhr D. Ganseman namens de koopliedenbond voor de gevoelvolle woorden aan bun overleden voorzitter gewijd. Rekening en verantwoording over het boekjaar 1936-1937 geschiedde door den administrateur, dhr A. D. Snoep. Spr. weies 'op de 'winst en de belangrijke uit breiding der gebouwen. Geveild werd in totaal voor een bedrag van f 834.347,68. (De rekening werd goedgekeurd. Het nieuwe gedeelte zal binnen drie weken geheel afgeleverd kunnen worden. In do plaats van wijlen dhr H. A. Nijs sen werd als 'bestuurslid gekozen dhr Jolhs. Schipper. Benoemd werd als lid der financieele commissie, vacature S. J. van Liere, d'hr K. J. Dominions te We- meldinge. Vastgesteld werd de contributie voor het dienstjaar 1938 op f 1 Het veilingspercentage werd aldus vast gesteld: Groote veiling 2, Kleine veiling 4, boomgaarden 3 en eieren 1 pet. ©e koeltarieven werden als volgt gere geld: voor de eerste miaand 1 cent per kg, voor de tweede en derde "A en verder Va. D'hr 'D'e Waard van Biezelinge wees op de rare tijden die we beleven en de regee- ring:she<moeiingen. De vrijheid wordt aan banden gelegd. Het veilen op monster vol doet geenszins. Het administratief veilen wordt niet toegestaan. Spr. wilde advisee- ren om als veiling stappen te doen hij de VEREENIGING SCHOOLMUSEUM TE MIDDELBURG. De vereeniging Schoolmuseum 'hield Zaterdag in de Concert- en Gehoorzaal i te Middelburg haar elfde jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer G. de Wit, die speciaal welkom heette Mej. J. E. Schaap, die in de morgenvergadering een lezing zou houden en het oud-be- stuurs'lid, den heer B. J. H. Stoopman, uit Nijmegen. Terwijl de aanwezigen zioh van hun zetels verhieven, wijdde de heer Wit woorden van groote waardeering aan de nagedachtenis van 't overleden bestuurs lid, wijion den heer W. de Wo'lf te Veere. Op voorstel van het bestuur werd de heer Stoepman, die mede-oprichter is, tot eere-lid benoemd, waarvoor deze harte lijk dank bracht. Jaarverslag, rekening en begrooting werden z. h. s. goedgekeurd, doch de voor zitter meende te moeten wijzen op het dalen der inkomsten; het is te hegrijpen, dat schoolbesturen en gemeenten soms gedwongen worden te bedanken, doch de leden behoeven toch niet minder te wor den in aantal bij een contributie van f 1 per jaar. Het resultaat was dat direct 18 aan wezigen, die nog geen lid waren, zich daarvoor opgaven onder applaus der ver gadering. De voorzitter bracht nog eens dank aan den heer Roe'lands voor alles, wat hij steeds voor de vereeniging doet, alsook aan den heer Reisinger voor zijn goede zorgen als administrateur van het school museum. De vergadering koos tot bestuursleden Mej. Vergers te Vlissingen en de heeren G. Kuiper te Goes, Th. Winter te Middel burg en De Meijer te Terneuzen. „Het belang van goed kleuteronderwijs". Vervolgens sprak Mej. Schaap over 'bo vengenoemd onderwerp. De voorzitter wees er vooraf op, dat 'het kleuteronder wijs den laatsten tijd in de verdrukking is gekomen. Het is daarom zeer ge- wensoht om het belang van dit onderwijs nog eens goed aan te toonen ook voor haar, die er mee belast zijn. Men kon daartoe niemand heter uitnoodigen dan Mej. Schaap, die. te Rotterdam directrice is van de kweekschool voor bewaarsohool- onderwijlzeressen en tevens 'belast is met het gemeentelijk toezicht op de bewaar scholen. Mej. J. E. Schaap wees op de groote waarde van goed kleuteronderwijs. Men heeft over het algemeen groote belangstel ling voor het lichamelijke, doch niet voor de geestelijke opvoeding der kleinen. Spr. wijst op den invloed, die bijv. een kinder meisje reeds op de karaktervorming kan hebben. De eerste indrukken blijven bij- In de 16e en 17e eeuw kwamen er reeds vele kleinkinderscbolen voor, doch veelal geleid door haar, die voor ander werk niet of niet meer geschikt waren. Omstreeks 1800 kwam de opbloei der kleuterscholen. Eerst Fröbel bleek te begrijpen dat de kleuterscholen niet alleen moeten worden beschouwd als sociale instellingen, maar dat zij ook van beteekenis zijn voor de vorming der kleuters. Als jonge onderwijzeres voelde spr. zich veel hooger dam de juffrouw van het „kleine schooltje". Wat deze echter doet is vaak van nog veel meer (belang. In den kleutertijd worden de grondslagen gelegd voor het verdere leven. Een actieve kleuter wil alles onderzoe ken. Men moet hem daarom materiaal geven, dat hij uit elkaar kan >en mag ne men. In de eerste plaats is vrije arbeids- keuze van beteekenis en het is van be lang samen iets te doen. Goed is 'het jonge kinderen liefde voor bloemen bij te 'brengen en iets bepaalds in 'het centrum hunner belangstelling te plaatsen. Al deze zaken zijn van belang uit een paedagogisc'h oogpunt. Maar vóór alles is een goede opleiding noodig voor het goed doen functionneeren van goed f röbelonderwijis. Op deze rede volgde een hartelijk ap plaus. Hierna werd gepauzeerd voor het kof fiemaal. Ook bewonderden velen de ten toonstelling. De Indië-route van de K. L. M. In de middagvergadering kon de voor zitter eerst o.a. den burgemeester van Middelburg en wethouder Boasson wel kom heeten en mededeelen, dat zich totaal 20 nieuwe leden hadden aangemeld. Hierna richtte spr. zioh tot den spre ker van dezen middag, den heer A. Vi- ruly, die, ofschoon pas terug van een Indië-vliegtocht, bereid was te spreken over bovengenoemd onderwerp. De heer Viruly met applaus begroet, heeft eerst verteld over de vraag, die her haaldelijk in vergaderingen aan hem ge steld werd en wel wanneer hij 'm nu wel het hardste geknepen heeft. In verband daarmede gaf hij een ver haal over een zeer moeilijke landing te Bagdad, zulks in 1931, toen de vliegerij op Indië nog in haar kinderschoenen was. Met belangstelling volgden de aanwezi gen de af en toe naar humor zwevende .uiteenzetting vain de gewaarwordingen van den vlieger. Na een pauze 'heeft de heer Viruly er op gewezen, dat de toestand thans wel heel anders is geworden. Men vliegt thans op de minuut af. Zoo kwam 'hij op zijn laatste vlucht niet meer dan 20 minuten te laat te Boedapest aan, dank zij ook het uitstekende materiaal, de grootere snel heid en de mogelijkheid om zeer noog te vliegen. Ook als men 600 km. over water moet vliegen is er geen reden tot onge rustheid, want desnoods ban één mot.ox well haperen. D'e kans dat alles stil ligt is miniem. Spr. komt ook tot het vliegen boven de woestijn. Het zand kan er in den zomer tot 5000 m hoog worden op- gezwiept en men vliegt niet 'hooger dan 4000 m, zoodat men door een ondoor- zicht'igen mist kan moeten vliegen, wat echt'er geen 'bezwaar oplevert al is het niet aangenaam. Na de woestijn komt de groene, vrij vruchtbare vlakte langs de kust van de Perzische golf, met een 'ar moedige visschershevolking. Men is hier als regel 3000 m boven den grond en houdt het daardoor koel. De oudere ma chines konden niet zoo hoog vliegen en dan had men last van de warmte. Men komt dan in het gebied van ongekend he vige regenbuien. Terwijl de regen tegen de ruiten knettert, doen de motoren rus tig hun plidht. De lastigste etappe van de Indiëvlucht is 'de afstand Rangoon-Bang kok, vooral als de onweersbuien op de hooge bergen drukken. Dan gaat de ma chine geweldig te keer, en de vliegers zoeken daar zooveel mogelijk uit te Mij- ven. De afstand Rangoon-Bangkok wordt in 2 A uur 'afgelegd, over land doet men er 6V2 dag over. Na aankomst te Ban doeng heeft de bemanning een week rust. Zij vliegt de machine, die daarna aan komt naar Nederland terug. Elke beman ning maakt 5 tot 6 reizen per jaar en meestal zijn het telkens dezelfde personen die samen vliegen. Hierna werden een aantal lichtbeelden vertoond. D'e voorzitter dankte den vliegenier- schrijver en redenaar met hartelijke woorden voor hetgeen 'hij ook dezen mid dag weer had medegedeeld en sloot daar op de welgeslaagde bijeenkomst.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2