Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. ren J. Geleinse aldaar gekomen, zeggen de en voorgevende agent te zijn van de Coop. Meelfabriek te Rotterdam, daarbij vragende of G, bloem noodig had en wel licht ook nog in zijn bezit had zakken van die fabriek afkomstig, Verdachte zou die zakken dan meenemen en ze aan die fa briek doen toekomen, hetgeen dan voor G. voordediger zou zijn, omdat verdachte zeide tooh nog andere zakken naar die faibriek te moeten opzenden. Verdachte heeft daardoor G. bewogen hem een partij zakken af te geven, terwijl naderhand bleek, dat verdachte een on ware en valsehe hoedanigheid had aan genomen, en van zijn verhaal g'een woord waar was! D'e Officier van Justitie eischte 1 mnd gev. straf voorw. en f 10 of 5 d. h. Diefstal. J. v. E., 46 jaar, expediteur te Bergen op Zoom, verdacht van diefstal. Verd. 'heeft op 7 December 1936 te Krabben- dij'ke twee zakken aardappelen ontvreemd ten nadeele van M. Koster aldaar. De Officier van Justitie eisohte een boete van f 20 of 10 d. b. Valschheid in geschrifte. J. H. S., 40 jaar, vroeger wonende te Vlissingen, thans te 's-Gravenhage, bad zich te verantwoorden wegens valscihlheid in geschrifte. Hij zou n.l. een tweetal kwitanties val- schelijk hebben opgesteld en deze door zekeren Ten Bruggen Gate hebben doen onderteekenen, waarbij aan verdachte een kwijting werd verleend voor een gelds bedrag van resp. f 1000 en een bedrag van f 1570 voor vereisohte werkzaamhe den in de destijds door verdachte te Vlis singen beheerde Luxor-bioscoop. De advocaat, Mr van Deinse te Middel burg, curator in verdachte» faillissement als getuige gehoord, verklaarde, dat 'hij, nadat op 20 Juli 1936 braad was ont staan in de cabine van bet Luxor theater, aan verdachte opdracht had gegeven de ontstane schade aan assuradeuren te wij- zen. Hij gaf aan verdachte evenwel geen opdracht tot het doen repareeren van de sChade. Later gaf verdachte er aan curator ken- kennis van toen deze laatste van een reis was terug gekeerd dat hij opdracht had gegeven de cabine te repareeren. Ver dachte vroeg hem toen een uitkeering volgens zijn kasboek van bet saldo. Daar in ontdekte getuige gefingeerde posten, o.a. ook een post ad f 1000 als betaald aan Ten Bruggencate voor verrichte repara ties. Op een vraag van den President ver klaart getuige, dat verdachte hem ook op andere wijze heeft getracht te misleiden. Verdachte, door den President onder vraagd, zegt thans in zaken te zijn. In de eerste drie maanden kreeg hij geen sa laris en zag zich daarom verplicht alle sieraden te verkoopen, hetgeen de Presi dent doet opmerken, dat 'hij failliet was, en dus niets kon bezitten om te verkoopen Hij waarschuwt verdachte voor het feit, dat hij blijkbaar goederen uit zijn faillis sement verkoopt en daaraan dus heeft onttrokken, omdat hem dat ook weer met den strafrechter in aanraking kan bren gen. D© getuige Ten Bruggen 'Cate ver klaarde, dat verdachte hem destijds ver zocht zijn kwitantie zoo hoog mogelijk te stellen, omdat zooals verdachte voor gaf dat voor de assurantie altijd noo dig was ien dat verdachte geld noodig had om zijn meubels uit het faillissement over te nemen, Getuige geeft toe een kwitantie voor f 1000 te hebben geteekend en dat te heb ben gedaan om verdachte te helpen. Hij zag daarin niets strafbaars. Getuige ont ving evenwel geen cent. Ten slotte heeft 'hij f 600 in termijnen ontvangen, de laat ste f 130 heeft hij met veel moeite weten geïnd te krijgen. Verdachte zegt te bejammeren hetgeen hij heeft gedaan en verzoekt de rechtbank clementie te foetoonen. De Officier van Justitie acht de feiten bewezen; verdachte heeft geknoeid en zijn curator in zijn faillissement tegen ge werkt en misleid, op meerdere punten. Hij eischt een gevangenisstraf van zes maanden. Ernstige brand te Rot terdam. Donderdagavond is brand uitgebroken in perceel 13 aan de Zijde windestraat te Rotterdam. In een ommezien stond de eerste ver dieping in lichte laaie. De bewoner kon zich met zijn drie kinderen langs de trap in veiligheid stellen. De vlammen sloegen terstond door het trapgat door naar bo ven, maar desondanks slaagde de bewo ner, de 'heer Biermans, wiens vrouw in het ziekenhuis ligt, erin, met omwonen den, die een ketting vormden over de trap welke reeds in rook was gehuld, vier van zijn vijf kinderen naar buiten te brengen. Het vuur breidde zich evenwel met zulk een snelheid uit, dat de heer des huizes zelf en zijn 9-jarig dochtertje niet ra'eer langs den gewonen weg naar buiten kon den koinen. Be intusschen aangerukte brandweer heeft toen een springzeil gevormd door dekens en jassen. De heer Biemans heeft toen zijn dochtertje bewogen hier op naar beneden te springen en het meisje beland de dan ook veilig op den beganen grond Hij zelf is vervolgens uit het raam ge klommen, in de vensterbank gaan han gen en heeft zich toen laten vallen. Hij kwam terecht op den rug van een der menschen, die bij het reddingswerk as sisteerden, waardoor zijn val gebroken werd. Hij kwam evenwel met zulk een kracht neer, dat hij zijn beide hielbeenen brak. Zes zwervers slaags ge raakt. In de heide bij den Koningsweg te Arnhem heeft gistermiddag een hevige vechtpartij plaats gehad tussohen zes zwervers. Drie van hen werden aangeval len door drie anderen, die daarbij met messen werkten en ploertendooders han teerden. De politie weid door een automi- (bilist gewaarschuwd en begaf zich in auto's naar het terrein van het gevecht. De daders werden gearresteerd. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. De aangevallenen hebben niet ernstige verwondingen opgeloopen. Commissarissen beet genomen. De politie te Amsterdam zoekt, naar de „Tel." meldt, reeds sinds eenigen tijd naar den directeur van een rijwielzaak, die de commissarissen dezer onderneming, een naamlooze vennoot schap, voor f 9000 zou hebben opgelicht. Eenigen tijd geleden kwam hij de com missarissen verblijden met de mededee- ling, dat bij een groot aantal rijwielen kon leveren aan de rijksveldwacht, mare chaussee, politie e.d. Hij' toonde de beeren verschillende be scheiden, waaruit inderdaad bleek, dat de zaak een mooie kans maakte, een groote partij fietsen te kunnen leveren. De di recteur maakte den commissarissen voorts wijs, dat hij: een bedrag van negen duizend gulden als cauJte moest storten om voor de levering in aanmerking te komen. De commissarissen staken de. koppen bij elkaar en kwamen over de brug. Toen de directeur het geld in zijn zak had, was hij! plotseling verdwenen. De bena deelden togen op onderzoek uit en kwa men spoedig tot de ontdekking dat zij leelijk waren beetgenomen. De getoonde bescheiden van den directeur waren „eigen fabrikaat". De directeur is natuurlijk gevlogen en zit vermoedelijk in Duitschland. Auto op een groep fiet ser» gere'den. Te Boobolt bij Weert heeft een ernstige aanrijding plaats gehad, we'lke een man het leven kostte. Nabij de kerk aldaar reed een luxe auto in op een groep fietsers, waarbij de 36-jarige J. Hillen vrijwel op slag werd gedood, terwijl de heer J. Beonen zware verwondingen opliep. Hillen laat een vrouw met zes jeugdige kinderen achter. Politieke rouwkaarten Door een aantal Joodsche straatventers werd gistermorgen in sommige gedeelten van de stad gevent met drukwerk in den vorm van een rouwkaart, waarop het vol gende te lezen stond: Droeve kennisgeving. Alle partijen in Nederland maken hier mede bekend, dat beden, 26 Mei 1937, na kortstondig lijden is overleden de N. S. B. De begrafenis heeft plaats onder groote belangstelling en blijdschap van bet op rechte NEDERLANBSCHE YOLK. Deze tekst was op de gebruikelijke wijlze voorzien van een groot kruis, terwijl het geheel met een rouwrand was omge ven. Deze taarten werden nog voor 5 cents per stuk verkocht. De winstgevende bussiness heeft even wel niet lang geduurd, want de Rotter- damsche politie heeft er spoedig een eind aan gemaakt door het materiaal in beslag te nemen. Roest in wintertarwe. De Rijkslandbouwconsulent, ir C. J. Droogendijk te Goes, schrijft in het Zeeuwsche Landbouwblad o.a.: In verband met het plaatselijk in Zee land sterk optreden van roest in winter tarwe, werd een enquête gehouden op Noord- en Zuid-Beveland. Naar aanlei ding daarvan kan het volgende worden medegedeeld: Het optreden van roest in bovenge noemd gebied is niet overal even sterk. Er zijn zelfs gedeelten, waar weinig roest voorkomt, doch wat de oorzaak van deze verschillen is kon niet worden uit gemaakt. Algemeen is de ervaring, dat de Fran- sche rassen veel sterker worden aange tast dan de Nedtrlandsche. Vooral bij Benoist 40 is de aantasting zeer sterk, wat minder is zij bij Joncquois en Vil- morin 27. Van de Nederlandsche rassen maakt Juliana een goed figuur, terwijl Imperial Ila ook nogal te lijden heeft. Wilhelmina brengt het er ook iets min der goed af dan Juliana. Wellicht dat de sterke aantasting van Benoist 40 wel voor een deel te verklaren is door zijn bladrijkheid (breed blad). Gewoonlijk begint de roest pleksgewijs op te treden. Deze plekken breiden zich soms zoodanig uit, dat het geheele veld een gele kleur vertoont. Vooral bij het ras Benoist 40 komt dikwijls de aantas ting over het geheele veld voor, terwijl ze zich bij Joncquois en de Nederland sche rassen meestal tot plekken bepaalt. De laatste week is zeer gunstig geweest voor den groei van de tarwe, zoodat thans de algemeene indruk veel beter is gewor den. Wanneer er geen uitbreiding van roest plaats heeft tijdens den verderefl groei, mag men verwachten, dat de oogst er in de meeste gevallen wel weinig of niet door beïnvloed zal worden, doch bij voortschrijding is kans op merkbare oogst- vermindering niet uitgesloten, Arme Hollandsche huisvrouw. (Slot.) Het bevalt den schrijver (of schrijf ster) van het artikel in „D'er Deutsche Haushalt", dat de Hollander zijn kasten, vaak ook de bedden, in de muren laat bouwen. D'at de bedden wekelijks verschoond worden, vindt hij echter een overdreven gebruik. „Wie", zoo lezen wij „zou er in D'uitschland aan denken, vrijwel eiken dag de ramen te lappen en de pui te boenen? Dó Hollandsche huisvrouw doet dat met een bewonderenswaardige schoon maakwoede. En als zij een bijzonder zin delijke huisvrouw is, zal zij er voor zor gen, dat in alle kamers metalen voor werpen aan de muren hangen. Wat het is, komt er niet op aan, als de dingen maar gepoetst kunnen worden. Van onze huizen wordt verteld, dat ze veelal beknopt zijn. Een kleine keuken, een slaapkamer en een mooi, ruim woon vertrek, met een soort haard die met noo'tjeskolen wordt gestookt. Fornuizen zooals men die in D'uitsch land kent, worden in Holland niet ge bruikt. Men kookt op gas, op petroleum of electrisch. Vandaar dat het lastig is zich de noodige boeveelheid heet water te verschaffen. Daarvoor zorgt de water- handelaar in wiens winkel bout, kolen en zeep, maar in de eerste plaats heet wa ter verkrijgbaar is. Van den morgen tot den avond staat een groote ketel te dam pen, en daaruit wordt het beete water voor vijf cents per emmer geleverd. Omdat men in Holland geen waschkeu- ken kent, wordt de wasch in de met glas afgesloten veranda gedaan, waarover ieder buis beschikt, om dan op koorden, die men tusschen het eigen huis en dat van den buurman spant, te worden ge droogd. D'at alles brengt meer werk met zich dan strikt noodig zou zijn, maarde Hollandsche huisvrouw weet niet beter en eischt daarom dat haar personeel zich met even veel bereidwilligheid van zijn taak kwijt als zij' zelf dat doet „Als iemand verre reizen doet, kan hij wat verhalen" luidt een oud, vader- landsch spreekwoord. Wat er soms van die verhalen terecht komt, leert bovenstaand relaas. Wij vermoeden, dat de auteur tijdens een verblijf in ons land, bij' verschil lende families te gast is geweest. Hier heeft hij geluncht, elders gedineerd. Men heeft hem (of haar) uitgenoodigd in den namiddag een kopje thee te komen drin ken, of voor een huiselijk avondje ge vraagd en al die gastvrije menschen sloofden zich uit om het den gast gezellig te maken, hetgeen onder anderen ook wil zeggen, dat tong en maag worden ge streeld. Zóó zijn de overvloedige en véélvuldige maaltijden te verklaren. Enkele recepten. Postelein (6 pers.) 3 K.G. postelein, half ons boter, 1 ei, wat aardappelmeel. Verwijder zoo noodig worteltjes, zoek de postelein goed uit en wasch ze goed. Laat ze uitlekken en zet ze zonder water op en kook ze gaar in 3 kwartier. Voeg de boter er bij, nadat het overtollige water verwijderd is en stoof ze nog een kwartier na, roer er het geklopte ei door en bind zoo noodig met wat aardappel meel. Slasaus. Voor 4 5 5 kroppen sla kan men volstaan met 1 hardgekookt ei, 1 eierdooier (rauw), 6 eetlepels slaolie, 2 eetlepels kruidenazijn, 2 preitjes, 1 thee lepel suiker, 2 theelepels zout, y2 thee lepel mosterdpoeder of 1 theelepel bruine mosterd, wat peper en soja. Het hardgekookte ei fijn maken, het achtereenvolgens met den rauwen dooier, y2 theelepel azijn, den mosterd, het zout, de suiker, een tikje peper, een ietsje soja, 'de fijngesnipperde preitjes en, bij' kleine scheutjes gelijk, de olie. Tenslotte wordt er geleidelijk de rest van den azijn door geroerd. Men kan deze saus nog geuri ger maken door er een paar lepels roo- den wijn door te mengen. Griesmeelschoteltje. Benoo- digd: 1 liter melk, y2 ons griesmeel, een half ons boter, 1 h 2 eieren, 3x/2 eetlepel suiker, 1 stokje pijpkaneel of de schil van 1 citroen. Bereiding: roer de griesmeel met de suiker en 1 2 kopjes koude melk. Kook de schil, voeg daar de aangemengde gries meel bij en Iaat dit alles 10 minuten al roerende doorkoken; doe de boter er door en zet de pan van het vuur. Klop de dooiers en roer die vlug door de massa; klop het wit tot stijf schuim en meng dat er het laatste door. Doe alles in een vuurvasten schotel en zet hem y, uur in een matig warmen oven. Enkele wenken. Bij gezwollen amandelen helpt het gor gelen van water, waaraan een weinig aluin is toegevoegd. Hevige darmcatharr bij volwassenen behandelt men met 10 druppels opium in een glas water. Wanneer laden moeilijk heen en weer schuiven, omdat zo stroef zijn, smeer de randen dan van onderen met krijt of met geschaafde speksteen in, Zij zullen dan weer gemakkelijk glijden. Voor het poetsen van verschillende metalen voorwerpen bewijst slgarenasch goede diensten. Vlekken op metaal ver wijdert men met een papje van asch en petroleum. Beste Nichtjes en Neefjes, Nu kan ik toch wel heel goed merken dat het zomer wordt, want het aantal briefjes is aanmerkelijk geslonken. Ik begrijp best dat er met het mooie weer heel wat werk tè doen is en dat ver schillende van jullie al flink vader en moeder moet helpen. Jullie bewaart de oplossingen van de prijsraadsels maar goed en stuuit ze dan over 14 dagen ge lijk met de anderen. Wat een heerlijke week ligt er achter ons, nu we iederen dag opnieuw zoo van de stralende zon kunnen genieten. Maar het was oen belangrijke week, de verkiezingsweek. Jullie hebt er misschien niet zoo heel veel van gemerkt, maar hier, midden in het strijdgewoel, waa dat wat anders, Er was spanning in ons landje. Om 5 uur Woensdag waren al de stem men in de bus, en wat zou er uit de bus sen komen? Van zekere zijde werd gedreigd met dictatuur en we hebben van het naburige D'uitschland wel geleerd wat dat betee- kent. En zou ons volk zien daar nu voor uit spreken. Zou al de propaganda die er voor gemaakt weid geholpen hebben? Eindelijk kwamen de eerste uitslagen binnen. Wat brachten zij? Overwinning voor onzen Minister-Pre sident, nederlaag voor de dicatuurmen- schen En zoo ging het door, heel de avond. Iedere uitslag bracht hetzelfde nieuws, en ons volk heeft het wel heel duidelijk uitgesproken, dat het zijn vrijheid wenscht te 'handhaven, dat het wil leven onder de regeering van Koningin Wilhelmina. En nu de briefjes waar we ditmaal vlug mee klaar zijn. N i s a e. „Fietsertje". Wat een leuke brief was dat. Jij hebt 'h'eusöh een dicht ader. Schattig 'he, al 'die kuikentjes. Groeien ze al een beetje? Goes. „Schrijifstertje." Fijn dat het potlood zoo naar je zin is en ik vind het prettig, dat je het geregeld gebruikt. He'h je al gezwommen? Het is er nu mooi weer voor. „Rozeknopje". Wat zal dat een ver andering worden als jij „spoorstudentje" wordt. Je hebt er wel zin in, geloof ik. Heerlijk he, zulk mooi weer. Word je al bruin? S' e r o o s k e r k e. „Parker". Aller eerst hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Dat kan ik nu eens mooi op tijd doen. D'at was zeker een drukke week. Hebben Vader en Moeder het prettig ge had? „Pauwstaartje". Dat zal een fijne dag worden. Hebben jullie het al druk met de voorbereidselen? Wat het weer betreft, 'had je dat tochtje heter uit kun nen stellen. Krabben dijke. „Iris". Heb je de krant nog terujf gekregen; ik 'hoop het maar, want het is altijd jammer als je een prijsraadsel mist. 's H. Aren ds'kerke. „Bloedvink". Het raadsel dat je stuurde was goed, dus dat kan ik in ieder geval aanteeke- nen. Heb je het al druk met buiten spe len? Oudeland e. „Babbelkous". Wat heb jiji veel prettige dingen om aan te denken. Nu ik hoop ook maar dat het de volgende week mooi weer is. Veel plezier hoor. „Doornroosje." En nu een nieuw nichtje, dat is prettig; de brief van Oude- lande wordt dus dikker inplaats van dun ner. Wat een 'klein klasje hebben jullie. Is dat gezellig? „Spring in 't Veld". Nog hartelijk gefeliciteerd met vader's ver jaardag Fijn hoor dat je zoo lang op miocht blijven. Jullie hebt vader goed be dacht. „BlondkO'pje". Heerlijk hé, al die Meidoorn, maar als je ze plukt is het mooie er meestal gauw af. Schrijft het potlood goed? „Juliana." En nu nog een nieuw nichtje; dat is een verrassing hoor. Je bent nog maar een kleintje, tenminste erg jong, maar dat hindert niets, want de oplossingen heb je goed en je kunt ook al een keurig briefje schrijven. „Blauwoogje." Nee, met het mooie weer is het niet zoo gemakkelijk om thuis te blijven en een briefje te gaan schrijven. Wat leuik, dat jullie de juffrouw een brief stuurden; ik denk, dat ze dat wel erg prettig heeft gevonden. Hier volgen de raadsels. I. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 54 letters. 22. 36. 46. 46. 51. 10. 7. 49. 12. 27. 53. is een plaatsje op Zuid-Beveland. 25. 16. 42. 52. 21. 46. 8. 23. 39. is een lekkernij. 47. 1. 34. 54. 26. 17. 20. 50. 13. wordt dikwijls met Venetië vergeleken. II. 2. 18. 19. 38. 22. 1. 10. 37. 30. 40. is een plaats in Gelderland. Een 9. 41. 46. 24. 14. wordt bij de Aard rijkskunde gebruikt. Het kwaad moet 5. 29. 4. 3. 22. 45. 31. 32. De 44. 48. 15. 28. 43. is een rivier in Utrecht. Sommige wegen worden met 25. 6. 33. 2. 35. 54. verhard. 35. 42. 5. 12. is erg taai. i 2. Voor de kleineren. Ilot geheel bestaat uit 21 letters. 15. 8, 11, 16, 19. 4. kofViGs worden nlot gebakken. Een 21, 3. 20, 21. is een groot gebouw. Aan ieder huis is een »ocr en achter 7. 17. 2. 6. 5. De schapen zorgen voor de 18. 1, 5, Een ezel is een 15. 14. 9. 12. dier. 10. en 13. zijn oen. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE! DE KLEINE KAPITEIN VII. Wout besloot het tooh maar te doen, toen ze klaar waren met het eten. „Wacht es even," riep hij!, toen Frans al opsprong om weer in het water te gaan, „ik heb nog wat!" Een beetje verbaasd keken ze allemaal naar Wout en toen zagen ze dat hij drie kleine pakjes onder zijn stapeltje klee- ren vandaan haalde. Wat zou daar in zitten? Wout treuzelde nog even. Nu hij het geven moest was hij. ineens bang dat de jongens het gek zouden vinden en hem uitlachen. Maar vooruit, ze hadden het nu toch al gezien. „Voor jou, voor jou en voor jou." Hij mikte naar alle drie een pakje toe. „Da's lollig," beweerde Jan. „Jo, wat zit er in?" „Nou kijk maar." Wout zat nu toch in spanning hoe ze het zouden vinden. De jongens zeiden niets, maar peuter den het touwtje er af, toen een bruin pa pier. Nu kwam er een pakje in wit papier te voorschijn. Op alle drie stond de naam en daaron der „van den Kapitein". Wat waren ze nieuwsgierig! Het was een langwerpig pakje, maar wat kon het zijn? „Oooh, oooh, oooh," klonk het uit drie monden en nu lachte Wout ook, want hij zag, dat ze het echt mooi vonden. „Da's mooi!" Ze hielden alledrie een blauw leeren leeslegger in de hoogte, die glansde in de zon. Wout had er een wit sohip op geschilderd met bolle zeilen en kleine golfjes er onder. Aan het onder stuk was franje uitgeknipt en even daar boven stond; „Hier was ik". „Aan den achterkant staat ook nog wat." Frans zag het 't eerst. „Ter herinnering aan den Kapitein," en dan de datum. Even zaten de jongens een beetje ver legen, wat ze nu moesten zeggen, maar Jan gaf Wout een harde klap op zijn schouder en zei hartelijk: „Kapitein, ik dank je wel hoor, het is prachtig." Nou vielen de anderen hem bij; „Nu zullen we je vast nooit vergeten, Wout." Maar Wout had ineens niet zooveel plezier meer, want hij dacht weer aan het vertrek en dat hij nu bij de jongens vandaan moest. Verschrikkelijk, vond hij het, „Ik ben juist aan een nieuw boek be zig," praatte Frans verder, „daar leg ik het dadelijk in." Nu Pim en Jan waren ook aan een boek bezig, en ze besloten den leeslegger dadelijk te gebruiken. „Eigenlijk is 't ie veel te mooi". Pim streek voorzichtig over het glanzende leer. Pim zat al te verzinnen of hij nu ook niet iets voor Wout kon bedenken, maar 'kon toch zoo gauw niet iets vinden. Het was al laat in den middag toen Jan door den tuin van Wout holde, en als het ware diens vader in de armen vloog. „O, mijnheer, ik zocht u juist; komt u eens kijken, we moeten u wat laten zien." Mij? Zoo wat dan?" „Nee mijnheer, dat mag ik niet vertel len, maar het is iets van Wout?" „Van Wout," lachte mijnheer; wat zou den die jongens nu weer uitgehaald heb ben? Hij keek glimlachend naar Jan's ver brande gezicht, je hoefde niet te vragen waar ze vandaag geweest waren. Even kwam er een bezorgde trek op zijn ge- zioht. Als het voor Wout nu maar niet al te erg tegenviel in de stad. Hij! was hier zoo aan zijn vrienden gehecht. Zonder dat hij er erg in had, waren ze bij het water gekomen en daar zag hij de boot en de jongens. Hij zag zoo gauw niet dat Wout en Frans die aan den 'kant zaten in hun badpak waren. „Toe nou!" riep Pim vanuit de boot, nu moesten ze niet langer wachten. „Een, twee," telde Frans naast Wout, plons.... daar schoot hij er in. „Wout!" riep zijn vader geschrikken, „ben je nou Toen bleef hij stomverbaasd staan kij ken; daar zwom zijn zoon rustig rond, met Frans, die er nu ook in was. „Nee, maar, hoe is het mogelijk, „hoe heb je dat geleerd?" Wout zwom nog even rond; nu zou vader hem toch wel flink vinden. „Ja, toe maar, goed zoo; je armen nog iets verder naar achter," vuurde hij! hem aan. „Een, twee, prachtig." Even later zat 'hij tusschen de jongens in het gras, nadat ^Frans en Wout weer op het droge gekomen waren. En nu moesten ze vertellen, maar ze gunden elkaar het woord niet, ze praat ten allemaal door elkaar en Wout's va der luisterde maar; het deed hem zooveel plezier, dat de jongens zoo goed voor Wout gezorgd hadden. Zelf was hij een goed zwemmer, al had hij: het de laatste jaren niet veel meer gedaan, en het speet 'hem dat hij er zelf nooit aan gedacht had het Wout ook te leeren nu hij' zag hoeveel plezier de jon gen er in had.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6