Gemengd Nieuws Rechtszaken. Een zomerjurk Burgerlijke Stand. Land- en Tuinbouw HET NI EU W-HEIDEN DOM, Wij zijn huiverig, aldus de N e d e r 1., om het Christendom van anderen te be- oordeelen. En wij nemen aan, dat er nog een aantal, politiek verblinde, geloovige Christenen in de N.S.B. hun ideaal mee- nen te hebben gevonden. Maar wel mogen wij iets zeggen over den plotselingen ommekeer, die in N.S. B.-leiding en -pers na 1935 heeft plaats gevonden. Tot dat jaar, waarin de verkiezingen voor de Prov. Staten werden gehouden, viel er in officieele N.S.B. uitingen niets te bekennen, dat wees op een christelijk fundament. Bij die verkiezingen bleek, dat de N.S.- B. wèl schade had berokkend aan de li beralen en een aantal kleinere partijtjes, dooh dat nóch de groote arbeiderspartij1, nóch de rechtsche partijen noemenswaar dig aan stemmental hadden ingeboet. Sindsdien heeft de N.S.B. getracht vooral onder het z.g. „christelijk volks deel" vasten voet te verkrijgen. En sinds dien ook wordt in welhaast elk artikel in haar pers getracht een godsdienstige om lijsting tot stand te brengen. Dit verhindert echter de N.S.B. niet zich steeds verder in anti-semitische rich ting, te ontwikkelen, terwijl ook steeds weer de heidensche bloed- en bodem- theorie wordt verkondigd. Wanneer wijl lezen over „een volk van edel bloed" en over het aanbreken van de ure, die door het geloovige volk biddend is verbeid, waarop „de Germaan naar de grafheuvels van zijn vaderen gaat en zweert: de stem van mijn volk is de stem van God", dan is dit de snorkende taal van een bloed- en bodem- Jieiden, maar met het Christendom beeft dit niets meer van doen. En wanneer wij over het ceremonieel bij de Engelsche koningskroning, dat voor den Christen zulk een diepe betee- kenis heeft, omdat het steeds weer naar de boven de koningsmacht uitgaande goddelijke macht verwijst, lezen: „Onwe zenlijk en vreemd doet het aan, de zin ervan ontgaat ons te eenen male", dan weten wij, dat een beweging, die zóó oor deelt, wellicht begrip heeft van de ver bondenheid tusschen bepaalde menschen onderling, maar niet van de verbonden heid van een volk met God. En wanneer wij', ten slotte, lezen, dat een volk slechts van een wissen onder gang kan worden gered door „een gron dige zuivering en inwendige hernieuwing van bloed en geest", dan mogen wij' con- cludeeren, dat een partij', die dit als hoog ste wijsheid beschouw't zich niet moet wagen aan beoordeeling van anderen o>p grond van de waarheden van het Chris tendom. Goes. Naar wij vernemen is Goes thans ook een officieel agentschap van een dei groote reisbureaux rijk geworden. In de Twentsche Bank waar sedert eenige we ken ook het bureau van Vreemdelingen verkeer is ondergebracht, is n.l. een agentschap van een bekend reisbureau gevestigd. Wolphaartsdijk. Dinsdagmiddag werd de ruim 60-jarige landarbeider A. den Engelsman bij het verrichten van land arbeid zoodanig door de warmte bevan gen, dat hij in elkaar zakte en bij zijn werkgever M. Mol moest worden binnen gedragen. Later werd hij door D'r Vos per auto naar zijn woning vervoerd. Ellewoutsdijk. Gemeenteraad. Dinsdag vergaderde de Raad. Na de ope ning worden door M. Meulenberg de ver- eischte eeden afgelegd, waarna de voor zitter hem geluk wenscht met zijn raads lidmaatschap. Vervolgens wordt een voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een klin kerbestrating in de Langeviele, in be handeling genomen. De voorz. licht dit nader toe. B. en W. hebben zich met het oog op den financiëelen toestand der gemeente tot Ged. Staten gewend, die, nadat een onderzoek vanwege den Prov. Waterstaat was ingesteld, mededeelden zich met deze verbetering te kunnen ver eenigen. Op een vraag van den heer Van der Hage wat er met het fietspad en de vrijkomende keien zal gebeuren, ant woordde de voorzitter, dat het fietspad zal bestemd worden voor voetpad, en dat de keien aangewend zullen worden tot verbetering van de Kaaistraat. Dhr van de Velde is van meening, dat het thans de tijd niet is om met het werk aan te vangen. Men had in 't vroege voorjaar moeten beginnen. Nu zal juist in den oogsttijd, wanneer de straat het meest gebruikt moet worden, deze on berijdbaar zijn. Ook dhr Meulenberg is deze meening toegedaan, vooral omdat Ellewoutsdijk maar langs één kant te bereiken is, zal het veel moeilijkheden mede brengen, ook met het oog op de dan heerschende drukte aan de kade. Dhr van der Hage ziet daarin geen bezwaar. Met het leggen van een straat van 600 M. heeft men trouwens geen 3 maanden werk. De voorz. en dhr Goetheer dringen aan om spoedig met het werk aan te vangen. De voorz. stelt voor er nu mee te beginnen. Dit voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Dhr Goetheer adviseert dan om in de voorwaarden o.a. op te nemen: dat het onderhoud 1 jaar voor rekening van den aannemer komt; dat het werk zooveel mogelijk door werklooze arbeiders uit de gemeente, voor zoover geschikt, zal ge schieden. en den opleveringsdatum te stellen op 1 October, Daarna komt de vraag aan de orde, aan wlen het toezicht en het maken van bestek en teekenlng zal worden opge dragen, De voorz, zegt, dat er twee waterbouwkundige ambtenaren in de ge meente zijn. Eén daarvan is werkloos. Aan hem zou hij het werk willen op dragen. Dhr Meulenberg vraagt of deze daar wel geschikt voor is. Hij heeft geen prac- tische ervaring. Dhr Bakker zegt, dat er in deze ge meente twee waterbouwkundige ambte naren zijn, n.l. S. A. de Regt en L. G. Pikkaart. Nu heeft de Regt reeds een goede betrekking met een behoorlijk sa laris, terwijl P. werkloos is. Om deze laatste nu vooruit te helpen, zou hij het werk aan P. opgedragen willen zien. Weth. van de Velde is het daarmee niet eens. De verantwoording acht hij te groot om dit aan iemand zonder prac- tische ervaring op te dragen. Hij heeft niets tegen P. en wil hem ook wel voor uit helpen, maar hij durft het in dit geval met hem niet aan. Weth. Zoeter zegt, dat het gemeente belang eischt, dat het werk aan een des kundige wordt opgedragen, in dit geval aan dhr de Regt. De voorz. antwoordt, dat hij het werk best aan P. zou durven toevertrouwen. Daarna wordt gestemd over de vraag aan wien het werk zal worden opgedragen. Hierbij krijgt Pikkaart 4 en de Regt 3 stemmen, zoodat het toezicht enz. aan eerstgenoemde zal worden opgedragen. Verder worden B. en W. gemachtigd al het overige te doen ,doch de gunning zal door den Raad geschieden. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1936, alsmede de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf werden goed gekeurd. Daarna sluiting. De heer P. Priester, vroeger wonen de alhier, werd met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot opzichter bij den Prov. Waterstaat, met als standplaats Leiden. Vrouwenpolder. Het kind van dhr S., dat, zooals we reeds meldden, in een kuip kokend water viel, is in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Paardophol. Jongen ge dood. Gistermiddag wilden twee kinde ren van den landbouwer N. te Anrijp een met paaid bespannen wagen naar huis rijden, waaraan nog een wipkar was ge haakt.. Doordat de strengen niet vol doende aan den wagen waren bevestigd, schoot plotseling', toen het paard den wa gen in beweging bracht, het inspan van den wagen los. Het paard schrok en ging met den wagen achter zich aan de haai. De wagens hadden nauwelijks eenige me ters afgelegd of de eerste wagen botste te gen een boom, terwijl de wipkar met een anderen boom in aanraking kwam. Het acht-jarig zoontje van N., dat op den boom van de wipkar zat, viel er af en kwam met het hoofd tusschen den boom en de wipkar terecht. De jongen was op slag dood. Getracht een agent omver te r ij d e n. Dinsdag reed een auto met een Duitsoh nummer door de straten van Amsterdam, waaruit reclamebiljetten voor de N.S.B. werden verspreid. Gister ochtend werd deze auto weer gezien. In de Marnixstraat gaf een agent den be stuurder van den auto een teeken, dat hij moest stoppen. De bestuurder gaf hier geen gehoor aan, maar ti achtte den agent omvtr te rijden, wat, doordat deze snel opzij sprong niet gelukte. Later in den morgen is men er in ge slaagd den auto aan te houden. D'e be stuurder, een Nederlander te Berlijn woonachtig, is in arrest gesteld. In den auto bleek zich een groote hoeveelheid verkiezingspropagandabiljetten te bevin den. Twee Nederlanders in Duitschland gevangen ge nomen. Gistermorgen zijn de gebroe ders Jansen, die te 'sHeerenberg een groentenhandel hebben, by het verkoopen van groenten te Kleef door de Duitsche politie gevangen genomen. De vrachtauto en de daarop geladen groenten zijn in be slag genomen. De Duitsche politie is tot de aanhou ding en inbeslagneming overgegaan, om dat de gebroeders Jansen groenten aan winkeliers verkochten, terwijl zij alleen vergunning hadden tot venten met groen ten op de markt. Beiden zijn naar de gevangenis te Kleef overgebracht. Soldaat verdronken. Te Amersfoort is gisteravond de dienst plichtige veldartillerist Olieslagers uit Aken, 21 jaar oud, bij het zwemmen in een bad verdronken. Hij geraakte te wa ter, doordat een ander bij een stoeipartij hem te water duwde in het diepe bassin. D'aar O. niet kon zwemmen en een an dere zwemmer op hem terecht gekomen was, kwam O niet meer boven. De bad meester heeft zich onmiddellijk te water begeven, doch kon pas tien minuten later het slachtoffer boven brengen. Pogingen om de levensgeesten op te wekken had den geen resultaat. De onbewaakte overweg. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Amstelveen de 20-jarige wiel rijder V. wonende te Haarlem, door een trein gegrepen en ongeveer 25 meter meegesleurd. De jongen werd op slag ge dood. Zijn rijwiel kwam op den trein terecht. Het uitzicht ter plaatse laat niets te wenschen over. De politie te Amstelveen heeft het lijk in beslag genomen. Na tien minuten vertraging heeft de trein zijn reis voortgezet. Tragisch ongeluk op de heide. Gisteravond heeft in de heide te Heesch een tragisch ongeluk piaats ge had, Op het gehucht „de Stelt" was een aantal kinderen aan het spelen, terwijl het anderhalfjarig dochtertje der fami lie Sch. uit Oss dichtbij een sloot was ge zeten. De kinderen, verdiept in hun spel, hadden zich langzamerhand van de plaats, waar de kleine zich bevond, ver wijderd. Toen eenigen tijd later een vrouw daar voorbijkwam, vond zij het meisje voor over in de sloot liggen. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Een goed boschbessenjaar. Op de Veluwe geven de boschbessen dit jaar uitzicht op een bijzonder rijken oogst. De overvloedige regen in het voorjaar kwam de ontwikkeling der struikjes in den gewoonlijk drogen boschgrond zeer ten goede, terwijl tijdens den bloei geen nachtvorsten voorkwamen. Overal waar men in de bosschen ziet, zijn de struikjes dicht met kleine groene besjes bezet. Over een week of zes zullen ze rijp zijn. Zwerver vindt den dood. Dinsdagavond omstreeks tien uur werd even voor de tramhalte onder Spekholz de 71-jarige D. S., een zwerver, die den laatsten tijd in Spekholzerheide verblijf hield, door de tram aangereden. Met een zware hersenschudding werd hij naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. De nat. - so c. relletjesfilm te IJ m u i d e n. De politie te IJmuiden heeft als resultaat van haar onderzoek betreffende de opname van een nat.-soc. relletjesfilm in een leegstaan huis, waar van aan den eigenaar om andere reden de sleutel was gevraagd, het volgende meegedeeld: Naar aanleiding van de geruchten in zake het vervaardigen van de z.g.n. N.S.B.-film te IJmuiden, is van eenig strafbaar feit niet gebleken. Voor zoover is komen vast te staan, is het plan tot vervaardiging van een film uit eigen be weging ontworpen en uitgevoerd door eenige aanhangers van die organisatie. Opzet en uitvoering droegen een zooda nig primitief en dilettantisch karakter, dat de afgelegde verklaringen aanvaard baar voorkwamen als zou dit filmpje moeten dienen tot deelneming aan een wedstrijd ter vervaardiging van een z.g.n. lachfilm, uitgeschreven door de Neder- landsche Smalfilmliga te Haarlem, waar van de vervaardiger lid bleek te zijn. In verband met dit bericht heeft de correspondent van de „N.R.C." nadere in lichtingen gevraagd aan den commissa ris van politie, die er op wees, dat de bij deze gelegenheid betrokken personen strafbaar zouden zijn, indien gebleken was, dat zij zich wederrechtelijk in het huis aan de Loggerstraat, van waaruit de opname is geschied, hadden bevon den. Dit was echter niet met zekerheid vast te stellen. Ook zouden de personen strafbaar zijn geweest, indien de woning bij anderen in gebruik was geweest, doch het betrof hier een perceel, dat niet ge bruikt werd. De hoofdzaak dus nu is, dat de N.S.B. zich thans verschuilt achter het smoesje, dat het een amateur-opname zou zijn ge weest. Indeidaad heeft de Haarlemsche amateur-filmvereeniging onder haar le den een prijsvraag uitgeschreven en wel voor het maken van een film onder den titel: D'rie minuten lachen. Drie minuten lachentwee N.S'.B'.- colportrices worden bekogeld met stee- nen, bloempotten en huisraad en ten slotte met een kachel, die uit de eerste verdieping wordt gesmeten. Een dier col- portrices blijft zwaar g'ewond liggen een troepje N.S.B.-ers ranselt daarop een groep tegenstanders af. En dat noemt men „drie minuten lachen!" Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtr. Motor- en Rijwielwet of van het Motor- en Rijwielreglement: P. B. te Mid delburg f 10 of 5 d. h.; G. H. J. V. te Middelburg: Vrijspraak; L. S. B. te Mid delburg: Berisping; M. de T. te Arne- muiden: f 1 of 1 d. h.; M. v, B. te Vlis- singen f5 of 5 d. h.; A. N. K. te 's H. Arendskerke f 3 of 3 d. h.; G. S. te Scho- re, A. G. K. te Kapelle-Biezelinge, A. v. D. te Amsterdam f 2 of 2 d. h.; G. M. te Middelburg f 7,50 of 5 d. h.; L. M. te Vlis- singen f 3 of 3 d. h.; G. F. G. B. te Ber gen op Zoom f 10 of 10 d. h.; F. K. W. te Vlissingen, \V. F. v. G. te Rilland- Bath f3 of 3 d. h.; A. D. te Hoogerheide f 0.50 of 1 d. h; A. D. te Hoogerheide f 1 of 1 d. h.; L. K. te 'sH. Arendskerke f4 of 2 d. h.; C. T. te Rotterdam f 4 of 4 d. h.; A. T. te Hoedekenskerke f5 of 5 d. h.; J. J. S. te Serooskerke f 2 of 2 d. h.; G. J. de F. te Wissenkerke f 3 of 3 d. h.; J. G. te Middelburg f 1 ij f 3 of 2 maal 2 d. h.; L. P. B. v. d. R. te Goes 2 maal f0,50 of 2 maal 1 d. h.; W. M. te Ierseke f3 of 3 d h.; M. de R. te Dinteloord f5 of 5 d. h.; E. B. te Middelburg f 10 of 5 d. h. In staat van dronkenschap in het openbaar de orde verstoren: P. de N. te Ellewoutsdijk f 15 of 10 d. h. Dronkenschap op den apenbaren weg bij tweede herhaling: D. B. te Vlissingen: f 15 of 15 d. h. Nachtrumoer verwekken: G. J. de K. te Kortgene f 5 of 5 d. h. Als opkooper goederen koopen van iemand die den 18-jarigen leeftijd nog niet hoeft bereikt: J, A. GL. N, te Mid delburg f 20 of 10 d. h, Een trekdier arbeid doen verrichten op pijnlijke wijz9: H. J R. te 's H, Abts- kerke f 10 of 10 d. h, Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: J, F. te 's H. Arendskerke f 2 of 2 d. h. Overtr. Arbeidswet: A. M. te Kortgene ff 10 of 10 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: J. M. M. te Veere f5 of 5 d. h., met terug gave van het in beslag genomen geweer. Zonder vergunning van den rechtheb bende visschen in de Oosterschelde op plaatsen in uitsluitend gebruik gegeven: P. M. te Ierseke f 3 of 3 d. h. Eieren van wild zoeken: J. H. te Se rooskerke f3 of 3 d. h.; J. G. de V. ge- dom. te Zierikzee; F. R. zonder bekende woon- of verblijfplaats ieder f 5 of 5 d. h. Een niet ingeschreven bok ter dekking beschikbaar stellen: G. P. te Vrouwe polder: vrijspraak. Als schipper van een vaartuig dat een Rijkskanaal bevaart niet onverwijld ge hoorzamen aan alle bevelen hem door een ambtenaar van den Waterstaat in het belang van de vaart of de werken ge geven: J. J. V te Sas van Gent f 20 of 20 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet vastgestelde voorschriften: J. L. te Arnemuiden f 1 of 1 d. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen spijsvet; J. J. gedom. te Millingen f 5 of 5 d. h., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen margarine en het spijsvet. Als eigenaar van of rechthebbende op iepenhout dit laten liggen op een weiland of erf: A. J. v. D. te Nisso; P. D. te Wis senkerke f 5 of 5 d. h. Te Vlissingen zonder vergunning van den burgemeester muziek geven, waartoe aan het publiek met betaling toegang wordt verleend: O. S. te Vlissingen f 5 f 5 d. h. Overtr. Ventverbod: J. V. te Middel burg f 4 of 2 d. h.; J. v. B. te Roosendaal f2 of 2 d. h.; W. V. te Vrouwenpolder f 0.50 of 1 d h.; L. D. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; J K. te Veendam gedom. f2 of 2 d. h.; A. A. V. te Goes f 1 of 1 d. h ONRUSTBAREND FRUITBERICHT UIT DE BETUWE. Proces der vruchtzetting bij de goud- reinetten plotseling afgebroken. Van verschillende deskundige zydeD vernam de „Telegr.", dat zich door bij zondere omstandigheden, wellke de des kundigen tihans nog niet met zekerheid kunnen noemen, in den bloei van enkele appelsoonben, die vrijwel gelijk bloeien, op een moment, dat de vruentzetting zich juist aan het voltrekken was, een zooda nige stagnatie beeft voorgedaan, dat 'het proces plotseling afgebroken schijnt te zijn ën de bloesems zich niet verder heb- ben kunnen ontwikkeien. Pessimisten zeg gen zelfs, dat er nagenoeg geen goudrei- netten 'zullen zijn. Aanvankelijk werd gemeend, dat de ap- pefoloesem-snuit'kever, een kevertje, dat haar eitjes in de vruchtknoppen legt, de oorzaak zou zijn, dat de appels niet ge- 1> zet waren, doclh bij nadere beschouwing meent men, dat e-en geweldige regenval, nu ongeveer veertien dagen geleden, die velden en landen in een paar uur tijde blank zette, de bloesems 'heeft „verzopen" en zij in baar ontwikkelingsgang zijn ge stuit. Voor de Betuwe zou dat een ware ramp bet eek enen. Van de zoete appelsoorten en enkele zure variëteiten als de bellefleur, de ko- ningszuur e.a., die eerst thans in vollen bloei staan, is thans nog niets te zeggen. Men begrijpt, dat alle hoop nog op deze soorten gevestigd zal zijn. Ook bet kersen gewas valt over bet algemeen tegen. Alle soorten dooreen- genomen, kan men gemiddeld op een klein half gew'as rekenen. Daarentegen blijken de z w a r t e k e r s e n vrij goed geladen te zijn. Vooral 'het late zwart, de z.g. Biesker- sen-soorten, zijn overal rijkelijk geladen. De peersoorten geven minder reden tot klagen. Vele soorten zijn goed tot vrij goed geladen, dooh zooals steeds, van sommige soorten zullen er weer wei nig zijn. Depruimenoogst laat zic'h ook niet ongunstig aanzien. Hoewel men niet van een vol pruimengewas kan spreken, zijn toch verschillende variëteiten, zooals de Reine Victoria, 'heel goed gezet en kan daarvan een aardig gewas w'orden verwacht. Centrale landbouworganisaties. D'e dagelyksohe besturen van de cen trale landbouworganisaties hebben in Den Haag vergaderd; zij besloten nogmaals staippen bij de regeering te doen om de lasten, die op de veehouderij drukken ten gevolge van de heffing op en de contin- genteering van veekoeken zoo mogelijk weg te nemen of althans te verminderen. Men zal in overleg met den T. N. Z. het nationaal comité voor voederbouw (NaGoVo) consolideeren in een stichting uitgaande van de G. L. O. en den T. N. Z. Tot de crisisaangelegenheden, welke aan de orde kwamen, behoorden de oon- sumptiemelkregeling en de vergrooting van 'het aantal kalverschetsen en biggen- merken. Men zal niet deelnemen aan de voeder- betoogingen, welke op initiatief van R. U. P. of I. P. C. op 19 Juni te Den Haag worden gehouden, omdat de verleden jaar van deze groep uitgaande en te Brussel góhouden belonging eterk stond in hel teeken van de Volksfrontgedabht»; boven dien «al de openings vergadering op 10 Juni van 'het Intjrcaiionaftl Lamlbouw- congres te 's-Gravenhago een manifesta tie worden van alle boerea van de gehee- le wereld voor den vrede. Steeds toenemende eieruitvoer. In de week van 1825 Mei zijn uit ons land voor uitvoer toegelaten 22.201.730 eieren en wel 20.918.710 kippen- en 1.283.020 eendeneioren. Hiervan gingen naar Duitschland 6.708.100 kippen- en 657.320 eendeneieren, naar Engeland 12.573.480 kippen- en 625.200 eendeneie ren en naar andere landen 1.637.130 kip pen- en 500 eendeneieren. een bleeke huiskleur, dat past niet by elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. MIDDELBURG. Bevallen: S. P. Holle- brandseRoelse, z.; M. K. Vellekoop— Riemann, z. Overleden: N. Janse, 90 j., wed, P, van Loo; J. Francke, 36 j., ongeh. man. (M. G.) Van 1724 Mei. WESTKAPELLE. Bevallen: J. Touten- hoofd geb. Peene, z. Ondertrouwd: J. de Visser, 31 j. jm. en Joha. Minderhoud, 28 j. jd. (M, G.) Van 16—22 Mei. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Louwerse geb. Moens, d. (M. C.) Over de maand April. C0LIJNSPLAAT. Overleden: 22, Mari- nus Israel, 65 j., ongehuwd. 13 Mei, Ja- comina Schrier, 71 j., wed. van Sent van Oeveren. Getrouwd: 15 April, Adriaan Goulooze, 25 j. jm. en Wilhelmina de Fouw, 18 j.jd. 5 Mei, Gerard Marcus do Smit, 23 j. jm. te Wissenkerke en Neeltje de Looff, 25 j. jd.; Pieter Cornelis Kouwer, 20 j. jm. te Wissenkerke en Johanna Adriana Holle- stelle, 21 j. jd.; Adriaan Moerman, 27 j, jm. en Marina de Smit, 25 j. jd.; 13, Jan Pieter Joost Wolse, 26 j. jm. te Wissenkerke en Elizabeth Maria Ale- biegtse, 23 j. jd.; Jan Pieter Kouwer, 26 jm. te Wissenkerke en Maria de Lange, 21 j. jd.; 7 Mei, Adriaan de Waard, 40 j. wedn. van Maiia Abrahamse en Cor nelia Maiia Rooze, 28 j., wed. van Dirk Aart Marcusse, Ondertrouwd: 5 Mei, Hubertus Knook, 34 j, jm. te Kiundort en Jacóba Hage, 29 j. jd.29 April, Abraham Jannis Leen- houts, 27 j. jm. te Oostburg en Saartje Tazelaar, 24 j. jd. Geboren: 29 April, Janna Johanna d. v. Gerard Johannes Huige en Maatje Flisabeth Versluis; 14 Mei, Pieternella Wiiiemina, d. v. Johannis Adriaan Geel hoed en Pieternella Bouterse. Levenloos aangegeven: een vrouwelijk kind van Jan Thomas Visser en Janna Bouterse. (N.-B.) WISSENKERKE. Geboren: Jan, z. v/' Jan Jille en Neeltje Anna Leendertse; Cornelis, z. v. Jacobus de Schipper en Le- vina Minderhoud; Adriana Pieternella, d. v, Bastiaan Marinus Wilderom en Martina Martha de Smit. Levenloos aangegeven: 18, een kind van Jacob Leendert Jacobus Bruynzee! en Jennegjen Reina Schurink. Gehuwd: N. J. Nelisse, 28 j. jm. en P. L. de Looff, 24 j. jd.. Overleden: 30 April, Pieter Verton, 63 j., echtgenoot van Adriana Westenbrugge 3 Mei, Adriaan Anthonie Janse, 45 j., echtgenoot van Krina Verhulst; 7 Mei, Cornelia Daleboudt, 86 j., wed. van Abra ham Bakker; Jan, 7 maanden, z.v. Leen dert Jan Versluis en Lena Kole; 10 Mei, Cornelia van Stelle, 77 j., wed. van Pie ter Cornelis Koster. Ondertrouwd: 1 Mei, Jan Pieter Joost Wolse, 26 j. jm. en Elizabeth Marie Ale- bregtse, 23 j. jd. te Colijnsplaat; Jan Pieter Kouwer, 26 j. jm. en Maria de Lange, 21 j. jd. te Colijnsplaat. 13 Mei, Iman Jacobus van der Moere, 31 j. jm. en Catharina Jasperina de Mol, 27 j. jd.; Hendrik Pieter Versluijs, 20 j. jm. en Maatje Sara Jasperse, 26 j. jd. te Co lijnsplaat. (N.-B.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Mei: Matige tot zwakke W. tot Z.W, wind, afnemende bewolking, weinig of geen re gen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op vnor fi^tse» Vrijdag 9 u. 31 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6