Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken. Land- en Tuinbouw Briefwisseling. Telegrammen •weging, die zeker niet nationaal, ook niet socialistisch en ook geen beweging is, maar de slechtste partij, die er is, 'die het recht /verkracht en tot recht proclameert, wat de leider als zoodanig uitmaakt. Wij willen ons zelf zijn en ons volks karakter bewaren. Niet alleen de man nen, ook de vrouwen hebben 'hier een taak. Samen willen wij optrekken om on ze hoogste goederen te verdedigen, in den strijd om de vrijheid van geweten. Zeeland, dat altijd op de bres stond voor de handhaving der vrijheid, wil dat blijven doen. In de pauze werd getracht leden te winnen voor E>. d. Dl De oogst was eoh- ter niet groot. Kloetinge. Vanavond hoopt bet muziek gezelschap Excelsior een concert te geven in de muziektent op het Marktveld. Het programma luidt als volgt: 1. Goede Kameraden, marsch, G. de Roy van Zuidewijn. 2. Italiënne, ouverture, E. Deneuf- bourg. 3. Juanita, valse de concert, Jos. Bau- wens. 4. Grootmoeders Vertellingen, fantasie, L. Vermaelen. 5. K.L.M.-marsch, W. Schootemeyer. Pauze. 6. Koning Voetbal, marsch, W. Schoo temeyer. 7. Automne et Printemips, ouverture, A. Parigot. (Concoursnummer le pr. Souburg). 8. Les Lilas Bancs, O. Filsfils. 9. Carmen, fantasie sur l'Opera „Bi- zet", arr. M. J. H. Kessels. 10. Finale. Oudelande. Benoemd tot toezichthebber aan het AmsterdamRijnkanaal ter standplaats Vreeswijk, dhr Jac. Meeuw- se, alhier. 's-Heer Arendskerke. Door de Rijks- en Gemeente-politie is een zekere S. aan gehouden en in bewaring gesteld als verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen. Het onderzoek duurt voort. lerseke. Oestercultuur. Het schitterend weer der laatste dagen geeft den oesterkweeker handen vol werk met het klaarmaken van de oesterpannen voor de cultuur. Verschillende kweekers hebben duizenden pannen aangekocht, die eerst geschuurd, daarna in de gele kalk en voor de laatste maal in de witte kalk moeten worden gedoopt, voor ze klaar zijn. Reeds zijn er oesterkweekers, die 100.000 pannen hebben. Slechts een en kele staat sceptisch tegenover deze pogin gen om de cultuur wederom op te bou wen. Zoolang de slippers zich zoo ver menigvuldigen, is volgens hen geen loo- nende cultuur meer mogelijk.,. De toekomst zal leeren wie gelijk heeft. De pannenuitleg is bij 1934 vergeleken, vertiendubbeld. Men schat dat dit sei zoen 4.000.000 pannen zullen worden uit gelegd. De groentenkoopman J. Slabbekoorn van Kapelle, die zijn klanten bezocht aan den Breeweg alhier, had het ongeluk door achteruit loopen van zijn hit met kar en paard in de waterleiding te rijden. Ge lukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. Het bleef beperkt tot mate- rieele schade. Aagtekerke, Dinsdagavond kwam de Aagtekerksche Damclub in jaarvergade ring bijeen onder voorzitterschap van den heer S. Blaas, die in zijn openingswoord wees op het mooie succes wat het 2e tiental dezen winter behaalde, namelijk het kampioenschap van Walcheren. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig slot te boeken viel. De aftredende bestuursleden de heeren L. Tiieller en A. Verhage werden herkozen, terwijl gekozen werd de heer L. Maljers. Ritthem. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de Raad voltallig. De heer K. Louwerse werd als nieuw raadslid beëedigd en door den voorzitter hartelijk verwelkomd. Na een uitvoerige bespreking wordt be sloten geen nieuw brandspuithuis te stichten, doch met het verbouwen van het oude brandspuithuis te volstaan, ge zien de zeer hooge kosten aan een en ander verbonden. Als lid van de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering wordt benoemd de heer Joos Poppe, aangezien de heer J. Wisse voor zijn benoeming bedankt heeft. De heer Osté vindt het beter dat aan de plaatselijke besturen van de Z. L. M. en de C. B. T. B. om opgave van werk gevers wordt gevraagd. Besloten wordt zulks in de toekomst te doen. Bij de rondvraag stelt de heer Osté vragen omtrent het personeel, hetwelk de sipuit zal bedienen, o.m. het chauffeeren. De voorzitter geeft dienaangaande na dere inlichtingen. Hierna sluiting. Thoien. Wedvlucht Compagne door „De Luchtpost", Thoien. Afstand 265 km. Ie, 3e en 8e B. W. Schot; 2e en 7e A. Rijnberg; 6e P. v. Beers; 4e A. P. M. Voets; 5e en 9e M. Schot. Gelost 7.30 u., aankomst le duif 10.37.31 uur, laatste 11.33.56 uur, Wedvlucht van Mons door „De Trouwe duif" Thoien. Afstand 122 km. le, 13e, 21e en 23e A. Wagemaker; 2e en 4e J. Knuist; 3e, 5e, 9e, 10e en 12e J. Vermey; 6e, 7e en 19e L. tM. de Heer; 8e en 14e Fr. Nys; 15e Ghr. de Korte; 16e, 17e en 22e C. Baai Pz.; 20e J. Ber- revoets; 25e D. Jansen. In concours 77 duiven. Aankomst le duif 1.14.38, laatste 1.55.44 uur. Gelost 12 uur. WAT BELG IE VAN FIETSERS VERLANGT. Ook Nederlanders hebben er zich stipt aan te houden I Nu het seizoen van de fietstochten weer aanbreekt is het noodzakelijk den velen Nederlandsche peddelaars, die op fiets of tweefiets het Belgische land in trekken, een waarschuwing op hun tocht mee te geven. Men weet, dat België de „wietstèèrten" zooals de Vlaming on ze fietsers noemt in verband met de witte spatborden! gaarne ontvangt, maar., het zal dit keer eischen, dat zij volkomen volgens de Belgische verkeersvoorschrif- ten geoutilleerd zullen zijn. Het is vorige jaren gebleken, dat tal van Nederlandsche toeristen dat niet wa ren. De politiemannen hebben steeds een oogje dichtgeknepen, maar daarmee is het nu uit. Dus: men stelle zich op de hoogte van de Belgische voorschriften en houde zich daaraan! Een van die voorschriften, waartegen veel gezondigd wordt, is, dat de fiets voorzien moet zijn van een brandend rood achter licht. O'ok heeft men zich met de fiets stipt te houden op de wegen, die voor fietsers bestemd zijn. Indien men deze waarschuwingen in den wind slaat zal het budget van het vacantiereisje be zwaard worden met een of meer posten ten gunste van de Belgische schatkist! (Tel.) Ned. Herv. Kerk. Drietallen te Amsterdam (vac. P. J. Roscam Abbing), IJ. Alkema te Aals meer, Dr A. J. Rosker te Nieuw-Buinen en H. C. Touw te Eerbeek; (vac. K. Ba.hr), J. H. R. Fisscher te Amsterdam, H. Obendick te Barmen-Gemarke en L. Steil te Wanne Eikel. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zevenbergen-Roo- sendaai, J. S. van de Weg, cand. te Dub beldam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlaardingen, K. Groen te Rotterdam en J. A. Riekel te Delft. Bedankt voor Hariingen, P. W. Dam te Onstwedde-Mussel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Grand Rapids (N.-Am.), H. Ligtenberg te Lisse. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen te Heerde, K. H. Kammeyer, cand. te Apeldoorn. Afscheid Ds J. Bus. Onder groote belangstelling heeft Ds J. Bus j.l. Zondag afscheid genomen van de Nederl. Herv. Gemeente te Poortvliet met een predikatie over Efeze 6: 2'4. Na de prediking werden toespraken gehouden tot D's de Bres te St. Maartensdijk, con sulent, kerkvoogden en notabelen, kerke- raad en gemeente, tot D'r Veltenaar van Thoien als vriend, tot B. en W. enz. Na mens kerkeraad en gemeente werd het woord gevoerd door Ds de Bres, terwijl verder nog een toespraak gehouden werd door Dr Veltenaar. Emeritaat. Op zijn verzoek is met ingang van 1 Juni aan Ds C. A. Gerhard, predikant bij de Vrije Evang. Gem. van Raalte, eervol emeritaat ver leend, Dte Gerhard was voorheen o.a. evangelist te Retrancbement. Aan de universiteit te Leiden slaag de voor het doctoraal examen in de ge neeskunde de heer I. D. Fransen- van de Putte te Goes. Geslaagd voor het theoretisch ge deelte van diploma B, de heeren H. A. Acda te Middelburg en F. M. Ruizenaar te Vlissingen. - Examens „Vrederus t", Bergen op Zoom. Op 24 en 25 Mei werd alhier het examen gehouden voor het verpleegpersoneel ter verkrijging van het Rijksdiploma B. Als Regeeringsgedelegeerden waren bij1 deze examens tegenwoordig Dr A. J. de Blinde te Bennebroek, Dr H. Dekker te Ermelo en Mej. Dr A. Schoondermark te Eindhoven. Aan het examen namen deel 5 broeders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broe ders M. A. van Dijke, J. Koen, L. J. Looij, G. Quist en J. Schout en de zus ters: M. L. v. d. Bout, W. Broerse, M. Demeter, C. Hage, M. G. de Looff, K. N. de Meulmeester, 'M. G. den Ouden, L. de Ruijter, D. van Steveninck, A. Ton, J. van Weerden, J. A. W. Wiegel en J. van Wouwe. Ds M. J. Beukenhorst. Zondag heeft ds M. J. Beukenhorst, Ned. Herv. pred. te Sluis, zijh veertigjarige ambtsvervulling herdacht. Tegen den middag kwam het college van kerkvoogden en notabelen, benevèns de leden van den kerkeraad onder voor zitterschap van den heer I. A. Antho- nisse den jubilaris te zijhen huize huldi gen. Namiens de Belgische Evangelische Zending te Brugge schonk ds P. de Wil de een ets van Brugge. In de godsdienstoefening heeft ds Beu kenhorst een korte herdenkingsrede ge houden naar aanleiding van Openb. 14 vers 6. Het woord werd gevoerd door een af gevaardigde namens het prov. kerkbe stuur, waarvan de jubilaris voorzitter is; namens den ring .Sluis sprak ds Stegen- ga uit Zuidzande; namens de vereeniging „E'ucharistica en Evangelisatie Oostburg ds Vrijlandt uit Biervliet, en namens de kerkeraden en de colleges van kerkvoog den en notabelen van Sluis en St. Anna ter Muiden, de heer Anthonisse. De gemeente zong daarop den jubilaris Psalm 134 3 toe. Duitsche auto voor N. S. B.-p ropaganda door de Amsterdamsche politie aan gehouden. De politie te Amsterdam heeft Maandagavond een Duitsche auto met een Duitsch nummerbord aangehou den. In deze auto zaten twee Nederlan ders, die rood-zwarte biljetten op straat wierpen. Deze partij reclamebiljetten van de N.S.B. is in beslag genomen en te gen de beide inzittenden van de auto is proces-verbaal opgemaakt. Botsingtusschen vracht auto en autobus. Een doo ie, zes gewonden. Gistermiddag is op den rijksweg in de gehucht Tjams- weer (gem. Appingedam), bij: het passee- ren, een autobus uit Appingedam, waar in behalve de chauffeur zes personen wa ren gezeten, onder wie enkele kinderen, in botsing gekomen met een vrachtauto uit Groningen, bestuurd door den heer M. de Jager, vrachtrijder te Overschild. De autobus kwam door de botsing aan den rechtenkant van den weg terecht, waar hij! tegen een boom reed. De inzit tenden werden allen aan de schouders gewond. De chauffeur, de 30-jarige S. Mengedoth uit Appingedam, was er even wel het ergst aan toe. In hopeloozen toestand werd de man naar het zieken huis te Groningen vervoerd. Tijdens het vervoer is hij overleden. De zes gewonden zijn, na door drie ge- neesheeren te zijn verbonden, naat hun woningen overgebracht. De vrachtauto werd aan de voorzijde beschadigd. Naast den chauffeur van deze auto zat een 14-jarige jongen die evenals de bestuurder met den scbiik vrij; kwam. Wel klaagde hij over inwen dige pij'nen, doch niettemin hebben bei den met een andere auto de terugreis naar Groningen aanvaard. Felle brand. Gisteravond heeft in een kiuidenierswinkel annex drogis terij aan de Barendsenstraat te Haarlem een felle brand gewoed, waarbij de eige naar, de 30-jarige heer J. R., ernstige brandwonden aan gelaat en armen heeft opgei oopen. Men vermoedt, dat R. in het vertrek achter den winkel, dat als opslagplaats diende, was heeft willen smelten, waar de zeer brandbare stof vlam vatte. De bu ren zagen den heer R. plotseling naar buiten snellen met gedeeltelijk verbrande kleeren, terwijl in den winkel een hevigen gloed zichtbaar was. Zij' waarschuwden de brandweer, die spoedig het vuur aan tastte. Vrij spoedig was het vuur bedwongen en toen bleek, dat de achterkant van het benedenhuis vrijwel geheel was uitge brand. De heer R. had zich naar het St. Elisa- bethsgasthuis begeven, om zijn wonden te laten verbinden. Hier constateerde men, dat hij er vrij' ernstig aan toe was. i Boerderijen verbrand. Men meldt uit Groesbeek: Terwijl de bewoners zich reeds ter ruste hadden begeven, is gisteravond brand ontstaan in de kapi tale boerderij van den heer H. Vullings. De brandweer moest door gebrek aan water lijdelijk toezien. Door dezen brand is het met twaalf kinderen gezegende gezin dakloos. Té Overasselt is afgebrand een uit 1752 dateerende boerderij. Toen de uit Nijmegen gealarmeerde brand weer verscheen viel er niets meer te red den. - Muggen- en spinnenplaag rond het IJsselmeer. Nauwelijks is de zonnewarmte in sterkte toegenomen, of de muggen komen weer in enorme hoe veelheden opzetten rond het IJsselmeer. Langs de geheele Friesche kust van den Afsluitdijk tot Stavoren, kan men de wolken uit het IJsselmeer zien komen aandrijven. Groot is de hinder, welken de kustbewoners hierdoor ondervinden. Alle huizen zijn met een dikke groene laag bedekt. De drinkwaterbakken zitten propvol en 't water wordt bedorven door de menigte verdronken insecten. Waterleiding zou hier dan ook een ware uitkomst opleve ren. Sommige schippers, die te Schelling- woude 'binnenkwamen, rapporteerden dat ze voor anker moesten gaan om zich voor de muggen in de kajuit te bergen. Aan deze nieuwe muggeninvasie zit nóg een plaag verbonden schrijft de „Tel." Dte spin, welke nu als verdelger in het groot optreedt, leeft thans in een lui lekkerland en neemt snel in aantal toe. Een merkwaardigheid. In Zwollerkerspel, nabij' Zwolle, doet zich een ornithologische merkwaardigheid voor, n.l. twee broedende doffers. Een in woner der gemeente had eenigen tijd ge leden een koppel uitheemische lachdui- ven gekocht, meenende 'een duif en een doffer te hebben. Het bleek evenwel dat het twee doffers (mannetjes-duiven) wa ren. Hoewel de dieren dus gedoemd wa ren kinderloos te blijven, bleken zij niet ongenegen een ei van een houtduif uit te broeden. De eigenaar vond n.l. dezer del gen in het klimop van een muur een houtduivennest, dat bijl het snoeien be schadigd werd. De duiven waren schuw geworden en bleven weg. Het eene ei dat in het nest lag, heeft men toen ten einde raad gedeponeerd bijl de lachduiven. In hun kooi heeft men een geïmproviseerd nest gemaakt, waarin bet ei door de twee doffers, die om de beurt broedden, thans is uitgebroed. Thans voeden de twee „vaders" samen 't aangenomen kind, dat voorspoedig op groeit! (N. R Gt^. Een drieling. In Rossum (nabij: Zaltbommel) is een drieling gebo ren. Het drietal verheugt zich in een goe de gezondheid. De kinderen hadden bij' de geboorte een normaal gewicht. Als bij zonderheid mag worden aangemerkt, dat de geboortedag van dezen drieling over twee data is verdeeld. Een der jongens en het meisje werden op 21 Mei geboren; de andere jongen aanschouwde pas op 22 Mei het levenslicht. Hcoger Beroep. Door den Officier van Justitie is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 14 Mei 1.1. waarbij H. G. R., oud-burgemeester van Borssele, wegens valschheid in geschrifte en verduistering is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De verdachte kwam ook in hooger be roep. Onregelmatigheden bij den B. V. L. Voor de arrondissements rechtbank te Alkmaar heeft gisteren te recht gestaan de oud-secretaris-penning- meester-propagandist van 't Verband Alk maar van den Bijlzonderen Vrijiwilligen Landstorm, die tot December van het vorige jaar die functie heeft bekleed en die wordt verdacht van verduistering van gelden en het zich wederrechtelijk toe- eigenen van gelden, den Staat der Ne derlanden of de Gewestelijke Commissie van den B. V. L. in het verband Alkmaar toebehoorende. In de dagvaarding wordt ten laste ge legd, dat verdachte gedurende een perio de van 1930 tot eind 1936 een aantal sommen gelds, die hem niet toebehoorden en die hiji onder zijn berusting had uit hoofde van zij'n functies bij den B. V. L. zich wederrechtelijk heeft toegeëigend tot een bedrag van f 5.340,95 of daarom trent. Verder wordt hem ten laste gelegd, dat hij kwitanties onderteekende met gefin geerde namen, handteekeningen onder andere kwitanties herhaaldelijk ver- valschte of namaakte, dat hiji blanco kwi tanties liet onderteekenen en later zelf bedragen invulde, die hooger waren dan de werkelijke bedragen. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de officier van justitie tegen ver dachte 2 jaar gevangenisstraf. l>e verdediger bepleitte clementie. Uitspraak Maandag a.s. Een andere landbouwordeningswet? Naar het Hbld. verneemt, zal het vóór- ontwerp Landbouwordeningswet, gezien de ernstige critiek ook uit agrarische kringen, in zijn tegenwoordigen vorm niet worden gehandhaafd, doch te zijner tijd worden vervangen door een nieuw ont werp. De positie van de Nederl. zuivel verbeterd. Op de voorjaarsvergadering van den bond van op coöp. grondslag erkende zuivelfabrieken in Noord-Holland te Alk maar gehouden, heeft de heer Geluk, se cretaris van den Alg. Ned. Zuivel'bond, een inleiding gehouden over „de positie van onze zuivel". Spreker constateerde, dat over het al gemeen op de zuivelmarkt een stijging valt te constateeren. De prijs van de boter is f0.25 per kg. hooger dan het vorige jaar. Houdt men rekening met de deva luatie, dan is de stijging toch nog 10 12 cent per kg. Ten aanzien van den ex port naar Duitschland is er door de betere clearingspositie meer licht geko men. Spreker hoopt dat de meerdere gel den, die beschikbaar komen, gebruikt kunnen worden voor het exporteeren van Nederlandsche producten. Naar spr.'s overtuiging staat het vast, dat de positie van onze zuivelproducten in de laatste jaren belangrijk beïnvloed is geworden door den vastzittenden ex port naar Duitschland, dat vanouds het afzetgebied is voor onze boter en kaas. Duitschland tracht thans wel te gaan in de richting van zelfvoorziening, maar slaagt daarin niet. De vel/behoefte daar stijgt. Een onaangename ervaring, zoo zeide spr., werd opgedaan met den export van Nederlandsche boter naar Ned.-Indië. De F.N.Z. heeft krachtig geprotesteerd tegen de eenzijdige regeling van den export van boter in Ned.-Indië uit Australië en meent, dat het moederland niet achterge steld mag worden. Voorts deelde hij mede, dat de Neder landsche boterafzet den laatsten tijd een exportgelegenheid van beteekenis gevon den heeft in Zwitserland. De positie van de kaas was niet zoo goed als die van de boter. Gelukkig kan geconstateerd worden, dat op het oogen- blik voor de vettere soorten een ver betering ten goede val te con stateeren. In de contingenteering naar Frankrijk en Duitschland is nog geen verandering gekomen en België is er ge lukkig niet toe overgegaan om, op aan drang van de zuiyelbereiders daar, den invoer van de Nederlandsche kaas te be moeilijken. Onze kaasexport naar Enge land neemt nog steeds toe en de uitvoer naar dat land is zeer belangrijk. Ook de export naar Amerika is van veel belang geworden. AAN ONZE BERICHTGEVERS. Onze correspondenten behoeven ons noch telefonisch, noch schriftelijk den uitslag van de Tweede Kamerverkiezing van heden te melden, daar wij die van andere zijde ontvangen. AAN ONZE LEZERS. Vriendelijk verzoeken wij allen niet telefonisch of persoonlijk op ons bureau te informeeren naar den uitslag der ver kiezingen van heden. Ons telefoontoestel moet voortdurend disponibel zijn voor den verkiezingsdlenst terwijl ons redactie-personeel te druk bezet is, om bovenbedoelde inlichtingen te kunnen geven. Wat wij weten, pubiiceeren wij ten spoedigste. Prinses Juliana en Prins Bernhard ver vullen hun stemplicht. BAARN. Reeds vroeg in den morgen hebben Prinses Juliana en Prins Bern hard hun stemplicht in het gymnastiek lokaal van 't Baarnsche lyceum vervuld. Te 8,50 uur kwamen ziji, gezeten in een (tweepersoonsauto voor het stembureau aan, waar zij' zich in de file wachtenden begaven om hun beurt af te wachten, wat ongeveer 5 minuten duurde. Het pu bliek wilde het Prinselijk Paar voor la ten gaan, doch dit werd door de Prinses van de hand gewezen. Bijzondere notitie werd van hen niet genomen. Slechts bij het vertrek ging een gejuich op, voor namelijk van de Lyceumleerlingen, want veel publiek was er niet aanwezig. VERKIEZINGSRELLETJES. 's GRAVENHAGE. Vannacht ontstond tussohen N.S.B.-ers en leden van andere politieke partijien handgemeen. Omstreeks middernacht waren plm. 30 N.S.B.-ers bezig pamfletten te stoppen in de bussen van bewoners, waarbij zij' werden gevolgd door eenige bonderden politieke tegen standers, die de N.S.B.-ers met steenen gingen bekogelen. De politie moest de me nigte met sabel en gummistok uiteenja gen. E'en 16-jarig en een 28-jarig persoon werden gewond. Later in den nacht werden dezelfde N.S.B.-ers weer gevolgd door politieke tegenstanders. Weer raakte men slaags. Een charge met sabel en gummistok moest weer een einde aan de vechtpartij maken. Twee personen (een 30-jarig en een 20-jarig persoon) werden gewond. Ze konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren. De politie stelt een onderzoek in. Ook te Amsterdam kwam het van morgen op verschillende plaatsen iïi de stad tot opstootjes. In de Ten Katestraat werd met stee nen naar een politie-agent gegooid, die tot doorloopen aanmaande. De agent werd aan de knie gewond en loste een schot in de lucht, dat een juffrouw trof, die uit een open raam het tumult gade sloeg. Ze kreeg een schampschot aan het hoofd en werd naar een zieken huis overgebracht. Haar toestand is niet ernstig. Voorts werden troepen fanatici uit el kaar gejaagd, waarbij' een man een slag met een gummistok kreeg. Ernstig ongeluk. AALST (N.-Br.) Vannacht was men bezig voor een drukkerij! alhier een pers uit een vrachtauto te lossen. De auto stond dwars over den weg, maar een man met een roode lantaarn waarschuwde het verkeer. Toch reed de 45-jarige onge huwde ko'lenhandelaar J. v. B. uit Eind hoven in volle vaart tegen de auto. Hij werd op slag gedood. De duo-rij'der H. v. d. M., eveneens uit Eindhoven, werd ernstig gewond. Brand. ZAANDAM. Vanochtend is door het omvallen van een petroleumtoestel brand ontstaan in een perceel aan de Heeren straat In een oogwenk stond de woning welke geheel van hout was opgetrokken, in lichte laaie. Met groote moeite kon een gedeelte van den inboedel worden ge red. Het perceel ging geheel verloren. Bij het zwemmen verdronken. HOORN. Gisteravond is de 21-jarige N. Groot uit Hoorn bij het zwemmen in de haven verdronken. Hij geraakte in een fuik. E!en meisje dat bij hem was trachtte hem nog te redden, doch kon daarin niet slagen. Toen men hem met een roeiboot kon bereiken was hij reeds overleden. Auto tegen boom gereden. KLARENBE'EK. Vannacht reed al hier een auto, waarin gezeten waren de 18-jarige F. J. H. uit Deventer (bestuur der) en zijn 22-jarige broer, in volle vaart tegen een boom. Zij waren op weg naar Roosendaal, waar zij hun ouders, die uit Indië kwamen, zouden begroeten. Beiden werden ernstig gewond, en wer den naar hun woonplaats vervoerd. Vliegtuig omlaag geschoten. BILBAO. Een Fransoh passagiersvlieg tuig werd vanochtend ter hoogte van Sopelane door nachtvliegtuigen der op standelingen op het oogenblik, dat deze toestellen boven Bilbao opereerden neer geschoten. De bestuurder werd ernstig, één passagier licht gewond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3