AKKERTJES Brand wonden akkers Kloosterbalsem Eerste Kamer. LOUTERING. AKKER.CACHET 5 Uit de Provincie bedek ze dadelijk met den nieuwen burgemeester van Dordrecht zeer binnenkort te verwachten. Als nieuwe functionaris zou de heer ir H. Popping, thans burgemeester van Sliedrecht, ernstig in aanmerking komen. Prins Bernhard hervat zijn werkzaam heden bij de Nederl. Handels-Mij. Naar gemeld wordt heeft Z.K.H. Prins Bernhard zijn werkzaamheden bij de Ne- derlandsche Ïïandel-Maatschappij hervat. Nadat Z.K.H. zich reeds op de hoogte heeft gesteld van verschillende afdeelin- gen, welke met het bankbedrijf samen hangen, zullen thans andere afdeelingen, waaronder de cultuurzaken, aan de beurt komen. Dr H. J. Lovink breekt een dijbeen. Het Tweede Kamerlid, dr H. J. Lo vink, is gisternamiddag toen hij op den Pompstationsweg te 's Gravenhage fietste, van zijn rijwiel gevallen waarbij hij een fractuur aan zijn dijbeen bekwam. Zooals men weet, heeft dr Lovink in de Kamer zitting voor de Chr.-Histori- sche Unie, doch heeft zich bij de ver kiezingen, welke vandaag worden gehou den, niet meer voor een candidatuur in de Tweede Kamer beschikbaar gesteld. VERDEELING VAN BESCHIKBAREN ARBEID. De Kamer heeft gisteren opnieuw ge stemd over het wetsontwerp, houdende tijdelijke bepalingen, strekkende tot het bereiken van een betere verdeeling van den beschikbaren arbeid. De heer Knottenbelt (Lib.) moti veert de stem zijner fractie tegen: de cijfers zijn niet van dien aard, dat ze overtuigend zijn. Bovendien wordt er on zekerheid geschapen. Het wetsontwerp wordt aangeno men met 29 tegen 8 stemmen. (Tegen: de liberalen en van de soc.-dem.: mevr. Pothuis-Smit, de heeren Ossendorp, Mendels en Pola'k). REORGANISATIE VAN HET SPOOR WEGBEDRIJF. Aan de orde is het wetsontwerp tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf. De heer Van Gitters (A.R.) is van oordeel, dat dit wetsontwerp noodig is niet door verkeerd beleid der spoorwe gen, maar van de achtereenvolgende re geeringen (te geringe afschrijvingen, rentegarantie op de aandeelen). In den vorm der nieuwe naamlooze vennootschap „De Nederlandsche Spoor wegen", neemt de staat feitelijk voor honderd millioen gulden alle bezittingen der spoorwegen over. Spr. vraagt zich af, of dit de bedrijfswaarde is. Spr. verwacht, dat de spoorweg-defi citten iets geringer zullen worden, maar rentabiliteit verwacht spr. ook nu niet. Men slaat een hoopvollen blik op de ver- keers-coördinatie, wat wil zeggen, dat men uit het andere verkeer het spoor wegverkeer wil helpen. Het bezwaar van de tegengestelde verkeersbelangen blijft dus bestaan. Voorts ligt er een gevaar in de staats exploitatie van de spoorwegen, dat het de overheid moeilijk zal vallen de noo- dige objectiviteit te betrachten jegens an dere takken van verkeer. Rusteloos, gejaagd, angstig en neerslachtig Verdrijf toch al die muizenissen en breng Uw gestel tot rust. Neem een AKKERTJE" en zoo noodig nog een. Blij verrast zult Ge Nederfandsch zijn U weldra als een herboren Product snensch te voelen, opgewekt, vol zelfvertrouwen en levenslust. SSS "AKKERTJES" schaden niet I Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept var. Apotheker Dumant FEUILLETON. 25) —oi Hij had gedurende de week, die achter hem lag, veel gebeden, ja hij1 had als het ware op zijn knieën zijn preekan neerge schreven. God zou hem nu ook zeker op het critieke moment niet verlaten. Toch had zijn hart zoo innig behoefte aan menschelijk meeleven en menschelijke sympathie en hij voelde zich in dit moei lijke oogenblik zoo alleen. Hij dacht er aan hoe blij zijn moeder geweest was, toen hij haar de keuze van zijn levensi- werk meedeelde. Vol trots had ze er zich bij voorbaat al op verheugd, dat ze haar jongen in zijn eigen kerk zou hooren preeken. O, had ze dat toch nog mogen beleven! Hij dacht zich in, hoe innig en vol lief de haar oogen dezen morgen op hem zou den hebben gerust en hoe teer ze hem aan God zou hebben opgedragen, terwijl ze Zijn rijks-ten zegen over het werk van haar kind afsmeekte. Zou ze het dan nu wetenPZou ze hem helpen? Wist ze, dat hij het nu zoo heel moeilijk had? Hij dacht het wel. Het was hem alsof Spr. vraagt den minister, of het bud- getrecht der Kamer niet meer kan wor den gerespecteerd. De heer M-oltmakeT D.) zegt, dat het voor velen een hobby is critiek te oefenen op van overheidswege geëx ploiteerde bedrijven. De spoorwegen zijn wel degelijk een gezond en rendahel be drijf geweest. Voor spr. gaat dit wetsontwerp nog niet ver genoeg. Het nieuwe bedrijf be gint al weer met een twintig millioen te kort. Spr. betreurt, dat de organisa tie van het personeel niet zal zijn ver tegenwoordigd in den raad van commis sarissen. Hij critiseert voorts het ontbre ken van controle-bevoegdheid voor het personeel, o.m. in de commissie van bij stand voor het pensioenfonds. De Minister van Waterstaat zegt, dat het op aandrang ivan de Sta- ten-Generaal de taak der regeering is, te trachten, -de spoorwegtekorten te doen verdwijnen. Het becijferde kapitaalstekort is op on geveer 229 millioen te stellen. Nu blijft men tekorten vreezen. Gelukkig is er sedert velle den jaar een kentering geko men, de laatste maanden heb ben zelfs een verrassende ver betering vertoond. Er is reden voor optimisme ten aanzien van de spoorwegtekorten. Spr. is van oordeel, -dat het budget recht van de Staten-Generaal geenszins wo-rdt aangetast. Spr. handhaaft de bezwaren geuit in de Tweede Kamer en de memorie van antwoord, tegen het vertegenwoordigen der personeel-organisatie in -den raad van commissarissen. Van miskenning van het personeel is daarbij geen sprake. Er is overigens ten aanzien van per soneelszaken zeer behoorlijke samen werking. De heer Moltmaker '(s.d.) dient een motie in, uitsprekend dat in den nieu wen raad van commissarissen der Ne derlandsche Spoorwegen een of meer leden van het georganiseerd personeel worden opgenomen. De heer B r i e t (A.R.) 'heeft op for- meele gronden bezwaar tegen moties. Bo vendien -deelt spr. het oordeel van den minister. De motie wordt verworpen met 25 tegen 14 stemmen (vóór de soc.-dem., vrijz. -dem., en van -de r.k. -de heeren Ser- rarens, Nivard en Andriessen). Het wetsontwerp wordt z.h.at. aan genomen. Nieuwe regeling van de pacht. Voo-rtgezet wordt -de behandeling van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van -de pacht. De heer O 11 e n (V.D.) acht de bezwa ren, die de pacht aankleven, wel alge meen bekend. Het voorgestelde ontwerp veroorzaakt veel admini'Stratieven rompslomp, -doch spr. erkent -dat de instelling van pacht- bureaux een groote verbetering is. De grond zou zijn aantrekkelijkheid als object van geldbelegging door dit ontwerp verliezen. Spr. kan -dit bezwaar niet dee- len. De vraag zal veel grooter blijven dan het aanbod. Door -de voorgestelde rege ling zullen alleen buitensporighe den worden afgesneden. Mogelijk, dat de wet eenige uitbreiding van den eigen geërfden boerenstand tengevolge zal heb ben. Spr. zou dit een voordeel achten. Het toekennen van vergoeding voor aangebrachte verbetering is- op gelukkige wijze geregeld. De regeling van het re missie-recht heeft spr.'s instemming. Toekenning van het continuatie-recht moet gepaard gaan met vaststelling der pachtsom van overheidswege. We heb ben hier dus niet met een eigenlijk con tinuatie-recht te -doen. Anders had spr. overwegend bezwaar gehad. Er is voor spr. geen reden, tegen te stemmen. De vergadering wordt te 1.15 uur ver daagd tot a.s. Donderdagmiddag half twee. VERLAGING STROOMPRIJZEN BIJ DE P. Z. E. M. Naar wij- vernemen heeft de N.V. „P.Z.E.M." haar tarieven vo-or levering hij haar lieve aanwezigheid waarnam in de rustige kamer en toen hij- op de knieën zonk om bij hernieuwing hulp eu kracht af te smeeken, scheen het hem toe, 'dat zij haar gebeden aan de zijne paarde en was -hij dubhel overtuigd, dat God zou hooren Toen hij eindelijk rustig en versterkt opstond, viel zijn oog op zijn opengesla gen Bijbel en enkele woorden daaruit trokken onwillekeurig zijn aandacht. Z-ij waren bekend en toch twijfelde hij niet of God zond hem -daarin een s-peciale troost rijke boodschap „Ik heb Mijn woorden in uwen mond gelegd en Ik zal u bedek ken met de schaduw Mijner hand." Plotseling werd al zijn twijfel en zijn vrees als het ware weggevaagd. Met Gods woorden in zijn mond en in de schaduw Zijner hand mocht -hij niet angstig en verslagen zijn. Hoewel hij erg bleek was, beklom hij rustig en vastberaden den kansel, van waar hij alle oogen op zich gevestigd zag. Maar hij was bedekt met de schaduw van Gods hand en toen hij zich van zijn gebed oprichtte, gaf hij met vasten en kalme stem -het te zingen beginvers op. Terwijl hij vluchtig de schare zijner toe hoorders overzag, viel plotseling zijn oog op een donker, knap meisjesgezicht, dat hem een blik van horkenning toe wierp, een blik, die hem even in de war bracht. Daaraan 'had hij nu heelemaal van stroom voor licht en huishoudelijk [gebruik aan kleinverbruikers wederom verlaagd. De K.W.U.-prijzen bij het enkeltarief zijn thans voor stad en platteland gelijk gesteld op 28 ct. per KWU, tegen thans resp. 29 en 30 ct. Daarmede wordt de prijs van 24 ct., die te Middelburg en Vlissingen geldt, aardig genaderd. Voor de vastrechtklanten zal het vaste bedrag met ongeveer 5 pet. in de steden en met ongeveer 10 pet. ten plattelande worden verminderd. Vlissingen, waar het vastrecht reeds lager is, deelt daarin niet. Tot nog toe profiteerde slechts een deel, zij1 het een vrij' groot -deel, van de af nemers van het vastrechttarief; voor de anderen was het enkeltarief voordeeli- ger. Teneinde nu ook anderen in de ge legenheid te stellen, in beperkte mate stroom voor huishoudelijke doeleinden (strijken, stofzuigen enz.) te gebruiken, wordt een z.g. „half-vastrechttarief" in gevoerd. Het vaste bedrag is daarbij', veel lager dan bij het vastrechttarief; de KWU-prijs echter bedraagt 12 ct. Het spreekt vanzelf, dat het niet de bedoeling is, dat men tegen dit tarief electrisch zal gaan koken of kachels zal gaan branden. Wil men dat, zoo zal men het speciale vastrechttarief met een KWU-prijs van 4 cent, maar met hooger vast bedrag moeten kiezen. Het half-vastrechttarief zal ook voor Vlissingen gelden. De tariefsverlaging zal ingaan na de opneming van het verbruik over de maand Juni, resp. half Juni tot half Juli. Ook is nog iets gedaan om hen, die op garantieleidingen volgens het z.g. huur- systeem zijn aangesloten, tegemoet te ko men. De bijbetaling, die tot -dusver 7 pet. der aanlegkosten bedroeg, is voor onder- grondsche leidingen verminderd tot 6 pet. Thans is deze vergoeding tenvolle ver schuldigd als het stroomverbruik over een jaar 8 pet. der aanlegkosten of min der bedraagt; dit percentage wordt nu zoowel voor boven- als voor ondergrond- sohe leidingen verminderd tot 7 pet. De -datum van ingang van deze tege moetkoming moet no-g vastgesteld wor den. Rijbewijzen. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland schrijft aap de burge meesters in zijn gewest het volgende „Hoogstwaarschijnlijk zijn vele perso nen, in het bezit van een rijbewijs, het welk reeds lang vervallen is, niet meer voldoende vaardig in het besturen van een motorrijtuig, althans niet in die mate, dat alleen onder overlegging van het oude bewijs, een nieuw rijbewijs aan hen zou kunnen worden afgegeven. Met het oog op het steeds toenemende verkeer op de wegen en de gewijzigde voorschriften ter uitvoering van de Mo tor- en Rijwielwet, zal daarom do-or mij in het vervolg O-verlegging van een be wijsstuk van rijvaardigheid worden ge vorderd, als bedoeld in art. 15, le lid, sub c, der hierboven genoemde wet, voor die personen, wier laatste rijbewijs, waa, voor vernieuwing wordt aange vraagd, vij1f jaar o-f langer is verloopen. Ik verzoek u bij het inzenden van aan vragen van rijbewijzen met het hiervo- renstaande rekening te houden." Wetenschappelijke excursie. Dezer hagen maakte een groep van ruim 40 geologische studenten uit Utrecht onder leiding van Prof. van Vuuren een excursie naar Zeeland. Te Goes werd ge logeerd. Van daaruit werden o.a. de Wil- helminapolder en -de gronden hij den Sloedam bezocht. Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Deze Bond houdt volgende week te Goes zijn algemeene vergadering, zoodat vele dames uit de andere provincies met Zeeland zullen komen kennis maken. De ontvangende afdeeling, onder leiding -van Mevr. Dorst, zal al het mogelijke doen om de gasten zooveel mogelijk van Zee land te laten zien. Woensdagmorgen (2 Juni) komen de gasten per trein aan. Nadat een koffie maaltijd zal zijn gebruikt, wordt des na middags in het Schuttershof de verga dering gehouden. Dan volgt een maaltijd, terwijl de avondbijeenkomst (nadat er ge legenheid zal geweest zijn de beziens waardigheden van Goes te bekijken) een niet gedacht, dat Lo-veday haar eigen kerk zou vo-orhijloopen en op zulk een heeten morgen zo-o'n eind zou gaan wandelen, alleen om hem te h-ooren. Ze was-, als ge woonlijk, uiterst chique gekleed en de op vallende, lange veer op haar hoed, 'die uitdagend wuifde bij elke beweging van de -draagster, wekte bijna Raymond's ver ontwaardiging op, omdat ze zoo slecht paste in deze omgeving. Maar ernstig be strafte hij zich zelf, dat hij door zo-o'n kleinigheid zijn gewijde stemming liet beïnvloeden en terwijl hij, vastberaden, haar blik ontweek, bepaalde hij zich op nieuw bij 'de heilige belofte, die hem zoo juist gegeven was. Terwijl hij zoo begon te preeken, werd onwillekeurig zijn aandacht getrokken door een eenvoudig kerkgangster, op wier gezicht een verlangende verheven uit drukking lag en wier ouderwetsche klee- ren zeer afstaken tegen de moderne chi que van haar omgeving. Zij had een open gezicht, wel uitgeteerd en afgeleefd, maar zeer innemend en de oogen, die met hei lige verwachting tot hem waren opgehe ven, geleken zóó op die van zijn moeder, dat ze, als het ware, schenen te zeggen: „God zegene en sterke jou, mijn jongen. Veitrouw op Hem en wees niet bevreesd." Dat gerimpelde gezicht, waarop de vrede Gods geschreven stond, inspireerde den jongen predikant meer, dan deze ver- feestelijk karakteT zal dragen. Kleeder drachten, gebruiken en gewoonten in Zeeland zullen worden vertoond en uit gebeeld. Een gezelschap uit Westkapelle zal dansen uitvoeren, liederen zingen enz. Des Donderdagsmorgens vertrekken de 268 dames reeds vroeg naar den Wilhel- minapolder. Via Wemeldinge (bezoek aan den vluchtheuvel) gaat de tocht dan naar Kapelle, waar -de fa. v. d. Have koffie aanbiedt. Dan wordt een rit door de zak van Zuid-Beveland gemaakt, om vervol gens te Middelburg aan te komen, waar de markt zal worden bezichtigd. Over Domburg wordt later naar Vlissingen gereden, waar de thee zal worden ge bruikt. Teruggekeerd in Middelburg, zal van hier een -deel der gasten per trein huis waarts keeren. De anderen gaan enkele gebouwen in Middelburg bekijken en kee ren 's avonds weer naar Goes terug. Zitting Prov. Staten. Gedep. Staten hebben de opening' der eerste gewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland bepaald op Dinsdag 22 Juni a.s., des namiddags te 1,30 uur. Aan het te Den Haag gehouden vakexamen voor -den telegraaf- en tele foondienst heeft voldaan -de adjunct-com mies bij den P. T. T.-dienst J. M. Pois- sonnier, van het bureel van den Inspec teur der P. T. T. te Middelburg. Middelburg. D'e politie verbaliseerde zekeren G. B. terzake van oplichting ge pleegd met steungelden. Het verkeersexamen. Nu het schriftelijk deel van het verkeersexa men voor -de scholieren achter den rug is, nadert ook het practische deel, waar aan op 4 en 5 Juni niet minder -dan 200 scholieren zullen deelnemen. Voor het afnemen van -dit deel is -dit maal de openbare weg gekozen, en wel beginnende op het Molenwater, langs Koepoortbrug naar Veersche S-ingel en het deel van Nieuw Middelburg gevormd -door Zacharias Jansenstraat, Jacob Gatsstraat en de Wilhelmina-, Emma-, Juliana- en Hendrikstraten. Op het traject zullen 21 verkeersbor den geplaatst worden. Het examen zal niet alleen wielrijders omvatten, doch ook zullen -de kinderen als voetganger moeten blijk geven de ver keersregels goed te kennen. Verkeerszui- len en agenten zullen niet ontbreken. Het eenrichtingsver keer en de A. N. W. B. Naar aan leiding van de opmerkingen in den ge meenteraad over een richtingaanwijzing op den hoek van St. Janstraat, vernemen wijl, dat deze materie de volle aandacht heeft van -den Consul van den A.N.W.B. en dat trouwens de aanwijzingen voor het verkeer in de stad door genoemden toe ristenbond binnen zeer afzienbaren tijd nog enkele andere wijzigingen zullen on dergaan. Zoo zal ter voorkoming van misver stand de handwijzer bij, de Vlissingsche brug worden weggenomen en komt al leen een wijzer, die aangeeft, dat men door de Vlissingsche straat mo-et rijden om den weg naar Vlissingen te bereiken. Het verkeer van Vlissingen zal via den Blauwendij'k wo-rden geleid. :Op den hoek van de St. Janstraat komt een handwijzer met een arm, waar op de richting Markt en Stadhuis staat en een tweede, die wijst in de richting Koningsbrug, met name naar Vlissingen, Go-es en Veere. Op -de Markt wo-rdt de handwijzer te genover de Langedelft verwijderd en bij de Noordstraat komt er een, die naar Domburg en Vlissingen wij'st en om te voorkomen, dat men dan de Vlasmarkt neemt, ko-mt bij' -die straat een handwij zer naar Vlissingen, die dan correspon deert op dien bij' de Gortstraat. Bij den watertoren ko-mt een handwij zer om hen, die van uit de No-ordpoort- straat ko-men -den weg naar de Markt langs de Heerengracht te wijzen, wat dan bij de Seisbinnenhrug herhaald wordt. Een en ander zal voor vreemdelingen me)| biet éénrichtingsverkeer zeker een goede handleiding zijn. Vlissingen. Verduistering. Giste ren is te Middelburg gearresteerd en ver volgens naar Vlissingen overgebracht, de heer J., wissellooper van een bankinstel ling alhier. moedde. Terwijl hij zic-h na den dienst naar de consistoriekamer Legal, werd hij zacht op zijn arm getikt en hoorde hij een zachte, bevende stem zeggen: „Mag ik u even iets zeggen? God zegeno u, omdat ge dezen mo-rgen voor ons het brood des levens hebt gebro-ken. Ik hoop, dat uw herderlijk werk hier aan vele zie len het eeuwige heil zal mogen brengen!" „Amen!" antwoordde Raymond vurig, terwijl hij, dankbaar, de hand van de kleine oude -dame drukte onbewust, dat dit zeer -de verwondering van zijn keike- raad opwekte. O'ndertusschen was de kerk leegge stroomd en de menigte verspreidde zich langzamerhand over den landweg, die baadde in het gouden zonnelicht. Veel en onderscheiden was de critiek, die door zijn gemeenteleden over hun jongen pre dikant werd uitgeoefend. D'e avonddienst was lang niet zoo goed bezet en Raymond voelde zich zeer te leurgesteld, toen hij zijn oog over de vele ledige plaatsen liet gaan. Maar zijn lieve vriendin, met wie hij in den morgen ken nis had gemaakt, zat op haar plaats-je en toen hij opnieuw daar stond om de bood schap van zijn Meester te verkondigen, vergat hij alles om zich heen en wist hij alleen, dat hij -de van Christus gezondene was. zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. J. wordt verdacht van verduistering van ca. f 1000. Dé afdeeling Vlissingen van het Groene Kruis kwam Maandagavond ten stadhuize in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester G., A. van Woel de ren. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental gedurende 1936 is teruggeloopen van 1874 tot 1813 Dé regeling van de tarieven en voor waarden voor reinigen en ontsmettingen aangevraagd door gemeentebesturen, of andere belanghebbenden is samengesteld. Zo-odra hierop de goedkeuring ontvangen zal zijn zullen zoo spoedig mogelijk in 1937 exemplaren van deze regeling wor den verzonden aan gemeentebesturen in Zeeland en West-Noord-Brabant, Groene en Wit Gele Kruisvereenigingen, T.B.G.- vereenigingen, Ziekeninrichtingen en an dere belanghebbenden. Voornamelijk met het oog op de haven van Vlissingen wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid -het ontratten van zeesche pen door dezen dienst te doen geschie den. D'e penningmeester meldde een voor- deelig saldo van f23.64. Goes. Eenheid door democra tie. Ook te 'Goes had gisteravond een vergadering plaats, uitgeschreven door de Nederlandsche beweging voor Een heid door Democratie, die echter niet druk bezocht was. De voorzitter, de heer W o 11 e r s, schreef dit laatste toe aan de vele bijeenkomsten, die -de laatste we ken reeds gehouden zijn in verband met de verkiezingen. Waarschijnlijk had ook het mooie weer er schuld aan. Het pu bliek verlangt niet meer naar de ver gaderzalen. Vier personen, behoorende tot vier ver schillende politieke partijen hebben ach tereenvolgens do-el en streven van E-. d. D. uiteengezet. Ieder heeft op zijn (haar) wijze ge waarschuwd tegen het gevaar, dat ons bedreigt van de zijde der communisten, maar vooral van den kant der N. S. B., ieder had een aandachtig gehoor en oogstte een dankbaar applaus. De vergadering had een rustig verloop. Tevoren had de voorzitter aan hen, die mochten ge'komen zijn om herrie te ma ken, verzocht de vergadering te verlaten. Personen van verschillende politieke rich ting 'vormden het auditorium. Achtereenvolgens voerden het woord de heer H. W. Neth (C.H.), Mevr. v. d. Broecke de Man (V.D.), S. S. Smeding' (V.B.) en H. B r u g m a n s (S.D.A.P.). Allen wezen op het kostelijk bezit van de democratie, van het vrije woord, de vrije pers, -de vrije critiek, die voor een regeering zoo heilzaam is, van onze rech ten en vrijheden, die we nu reeds zoo vele eeuwen mogen bezitten van een op normale wijze gekozen volksvertegenwoor diging, die naar beste weten opkomt voor de belangen des volks, van vrijheid van vereenigingen, vergaderingen, van gewe ten en godsdienst. In ons land is geluk kig geen wanorde en chaos, veeleer wor den we benijd door de rust en orde, die hier heerschen. Het nationaal-socialisme, dat 'lijnrecht in strijd is met het Christendom, steekt de handen uit naar wat ons heilig is. Vandaar, dat in Duitschland predikanten en pastoors worden gearresteerd. Schan delijk is de onderdrukking, die daar heersc'ht. Ook ons wil men die knellende banden aanleggen. Maar wij wenschen geen on derdrukking en dwinglandij van een be- „Hoe denk je over onzen nieuwen do minee?" vroeg een jonge man aan zijn vriend, toen ze samen het kerkgebouw verlieten. „Vind je hem ook niet erg mee- sleepend in zijn preeken?" „Ja, hij preekt als iemand die in zijn zending gelooft", antwoordde deze pein zend. „Maar ik geloof toch niet, dat hij voor onze menschen geschikt is. D'ie houden meer van een lichtere op vatting van het evangelie." „Och, hij zal wel spoedig bemerken, hoe zijn gemeenteleden zijn en zich dan hij hen aanpassen", lachte de eerste spre ker. „Dat geloof ik niet", antwoordde zijn metgezel vol overtuiging. „Hij lijkt me iemand, die vasthoudt aan zijn beginsel. Ik hoop nu maar, dat ze hem niet zullen noodzaken, om weg te gaan." Ondertusschen had het voorwerp van al de zoo verschillende critiek, opnieuw de stilte van zijn studeerkamer gezocht, om daar alleen te zijn met zijn God. Geen moment werd hij verontrust door de ge dachte, dat de menschen zijn preek nu zoaiden beoordeelen, en haar eventueel zouden prijzen of afkeuren. Het was voor hem voldoende, dat hij dien dag het voor recht had genoten, de zending van zijn Meester te vervullen, en dat hij iets van de eeuwige vreugde had mogen smaken. (Wordt vervolgd.) Ei weging, die ze socialistisch maar de slech recht iverkrac wat de leider Wij willen karakter bew nen, ook de taak. Samen ze hoogste go strijd om de i Zeeland, voor de hand blijven doen. In de pau winnen voor ter niet grooi Kloetinge. gezelschap in de muziek programma 1. Goede Roy van Zuit 2. Italiënne hourg. 3. Juanita, wens. 4. Grootmo L. Vermaeler 5. K.L.M.- Pauze. 6. Koning temeyer. 7. Automni A. Parigot. Souburg). 8. Les Lila 9. Carmen, zet", arr. M. 10. Finale. Oudelande. aan het standplaats se, alhier. 's-Heer Ai en Gemeente- gehouden er verdacht var handelingen. lerseke. schitterend den oesterikv het klaarmt voor de cult hebben duia die eerst gei kalk en voor kalk moeten klaar zijn. Reeds zij 100.000 pam kele staat sc< gen om de wen. Zoolan menigvuldige nende cultuu De toekom De panner vertiendubbe zoen 4.000.0( gelegd. De groe van Kapelle, den Breeweg achteruit loc paard in de lukkig kwaï lukken voor. rieele schad- Aacjtekerki Aagtekerkscl Ting bijeen o heer S. Blae wees op he tiental dezei het kampioe het verslag bleek, dat ei viel. De heeren L. T: herkozen, te L. Maljers. Rltthem. dagavond v< De heer K. raadslid heë hartelijk vei Na een ui sloten geen stichten, do het oude 'br zien de zee ander verho Als lid va op het agei ling en we benoemd de de heer J. bedankt hee De heer de plaatselij en de G. B. gevers word Besloten te doen. Bij de rc vragen ooit: spuit zal be De voorzitt* dere inlicht; Tholen. M Luchtpost", le, 3e en Rijnberg; 6< Yoets; 5e er aankomst 1 11.33.56 urn Wee Trouwe duii le, 13e, 2e en 4e J. J. Vermey; 8e en 14e 16e, 17e en revoets; 25e In concoi duif 1.14.38 12 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2