Dr H. COLIJN. Dr Colijn's laatste appèl. Wonderlijke conclusie. Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Rechtszaken Kodde; 5. Mina van J, Schout; 6. Nora van P. Wiese. en rij listen dit dan ook vrij duidelijk merken door onder meer de pamfletten op straat te verbrandem, Het kwam tot een scheldpartij, waarbij een der N.S.B,-era een omstaande? een klap toediende. De buurtbewoners lieten zich bierop ook niet onbetuigd en dit werd voor de colporteurs het sein voor een haastige vlucht. Maar de bewoners der wijk zetten een achter volging in en op den Abstederdijk ont stond een formeele vechtpartij. Daarbij zou zekere T. door een N.S.B.-er met een mes in den rug zijn gestoken. Hij meldde zich, ernstig bloedend aan het politiebu reau. Inmiddels waren twee N.S.B.-ers een winkel binnengevlucht, waar zij door de politie moesten worden ontzet. Zij wer den echter eveneens naar het politiebu reau overgebracht waar een hunner als degene werd aangewezen (door T. en door een groot aantal getuigen) als de man, die met een mes gestoken had. D'e aan gewezene droeg inderdaad een padvin dersmes bij zich. Hij bleef echter ont kennen daarmede gestoken te hebben. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Ruim zeiduizend menschen onder zijn Gehoor te Amerefoort. Na gistermiddag voor een groote scha re toehoorders te Ede het woord gevoerd te hebben, heeft Z.Exc. dr H. Colijn gis teravond te Amersfoort, in een groote tent voor ruim zesduizend personen ge sproken. Toen de minister precies half acht binnentrad, kende het enthousiasme geen grenzen. Ook buiten de tent stonden hon derden te luisteren. De bijeenkomst werd door personen van allerlei stand bijgewoond: men zag hoofdofficieren en de visschersbevolking van Spakenburg in hun eenvoudige vis- saherskleedij met gebruinde gezichten, met hun vrouwen en dochters. Het podium was kwistig met de natio nal e vlag versierd. Nadat een gedeelte van Jesaja 40 ge lezen en de voorzitter in gebed was voor gegaan, kreeg Minister Colijn het woord, die opmerkte dat hij hier zijn 43ste ver kiezingstoespraak hield. Het was Z. Exc. een behoefte om nog eens een woord van warmen dank te richten tot alle A.R. Kiesvereenigingen in den lande, die geroepen waren om de spreekbeurten, die hij! moest houden, voor te bereiden. Wat den genoemden stembusstrijd be treft is er reden dankbaar gestemd te zijn; overmorgen zal iedereen ongehin derd zijn stem kunnen uitbrengen. Gij allen zijt hier aanwezig, niet op last van de Regeering, maar geheel uit vrijen wil, aldus de Minister. De verkiezingscampagne is met waar digheid gevoerd, op rustige wijze; wij hadden geen revolvergevechten. Als er in Nederland een enkele maal een revol verschot afgaat, dan komt dat omdat niet iedereen die een vuurwapen in de hand heeft over voldoende sterke zenuwen be schikt om er mee om te gaan (luid ge lach). Daarna hield minister Colijn zijn eigen lijke rede, die wij reeds eerder publi ceerden. Z.Exc. behandelde de aanpassingspo litiek, de resultaten der 4-jarige regeer periode, waarbij hijl opmerkte, dat het totaalsaldo van 1933 tot dat van 1937 is te vergelijken als dat van den dag tot den nacht. Met zéér grooten nadruk merkte de minister op, dat nergens in Europa het volk zoodanig op de regeeringsmaatrege- len gereageerd heeft als in Nederland. Deze opmerking maakte op het gehoor een diepen indruk. Ook de werkloosheid besprak dr Colijn uitvoerig. Leger en vloot zijn thans weer volkomen betrouwbaar. Spr. merkte op, dat hij hoop heeft dat 1937 zoo eindigen zal, dat ten naastenbij weer het gezonde evenwicht zal worden bereikt. Spr. meende optimistisch gestemd te mogen zijn over de resultaten der Oslo- Conferentie in Den Haag. Ten slotte zeide dr Colijn, dat de kie zers die geen gevestigde overtuiging heb ben, goed doen een beleid te steunen, dat in de afgeloopen vier jaren in Nederland gevoerd is, waarbij' gestreefd werd naar eenheid waar mogelijk, met behoud van een eigen levensovertuiging. Dr Colijn ging tenslotte voor in dank gebed, waarna gezongen werd het eer ste en zevende couplet van het „Wilhel mus". Aan de toejuichingen, die de minister daarna in ontvangst had te nemen, kwam bijna geen einde; het duurde zeer gerui- men tijd, aleer de aanwezigen de tent verlaten hadden. Voorts gaf spr. een overzicht van den arbeid op de'stichting zelf. Ten slotte drong Spr. aan op gebed voor deze in richting. Westkapelle. Onder voorzitterschap van Jhr Mr de Casembroot vergaderde alhier Maandagavond de afd. van de Ver. „Ziekenhuisverpleging op Walche ren". Met het bestuur waren slechts 9 leden aanwezig. Na opening deed de voorzitter eenige mededeelingen betref fende den toestand der vereeniging. Het ledental der afdeeling bedroeg op 1 Jan. 1937 674, d.i. 30,2 pet. van de bevolking w.o. 16 gezinnen met een ledental van 45 ook verzekerd zijn tegen B. en C. ^ope ratiekosten). Het aantal ziekenhuisopnamen bedroeg voor deze gemeente in 1936: 10 met een totaal van 136V2 verpleegdagen. Als afgevaardigden naar de op 29 Mei te houden algemeene vergadering werden benoemd de heeren A. Gabriëlse Mz. en P. de Vos Sz. Kruiningen. Weinig belangstel ling voor N. S. B. Maandagavond was hier een openbare vergadering be legd door de N.S.B. in hotel „Koren beurs", welke slechts door een 15-tal per sonen werd bezocht. Hoedekenskerke. De Raad vergaderde Maandagmiddag voltallig. De voorz. deed mededeeling van de goedkeuring door Gedep. Staten van het plan tot verlaging van de opritten naar de haven. Ook is van Gedep. Staten ont vangen de goedkeuring op de gemeentebe- grooting 1937, waarbij nu uiteindelijk ook is toegestaan de veel besproken bijdrage van f 125 aan de R. K. bewaarschool te Kwadendamme. Goedgekeurd wordt de begrooting 1938 van den vleeschkeuringsdienst in den kring Ovezande. Op verlangen van Gedep. Staten is moeten worden geschrapt van de begroo ting 1937 het presentiegeld van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder- In een te 's-Gravenhage gehouden ver gadering van het Verbond voor nationaal herstel hoeft o.a. generaal C. J. Snijders het woord gevoerd. Aan het slot van zijn rede zeide gene raal Snijders het eerlijk te achten, te er kennen, dat het kabinet-Golijn met zeld zame werkkracht groote moeilijkheden heeft doorworsteld en een aanzienlijken, nuttigen arbeid heeft gedaan. Daarnaast bleven vele dringende eischen en behoeften onvervuld, o.a. ten aanzien van de verdediging van. het rijk, hetgeen spr. niet toeschreef aan over macht, maar wel aan de niet-homogene, onnationale samenstelling. Daarom wekte hij op, te stemmen op de lijst van zijn partij. Wonderlijke conclusie. Het Kabinet-Golijn heeft o.a. de ver dere versterking van de weermacht tot na de verkiezingen verschoven opdat het nieuwe Kabinet met volle kracht aan de oplossing van dit vraagstuk kan werken. Inplaats echter van een sterk Kabinet mogelijk te maken adviseert generaal Snijders mee te werken de verbrokkeling van het parlement te vergrooten. Nationaal herstelEen mooie leuze. Laat een ieder daartoe meewerken en verdere verbrokkeling van het parlement tegengaan, door te stemmen op den lei der van ons nationale Kabinet, wijs. In meerdere gemeenten is die com missie daarom opgeheven. De commissie alhier heeft evenwel meegedeeld, dat zij1 ook zonder presentiegeld genegen is haar taak te blijlven vervullen, hetgeen door B. en W. op hoogen prijs wordt gesteld. Als lid van die commissie wordt benoemd dhr J. Boogaard. B. en W. stelden voor aan de afdeeling Zuid-Beveland van den Alg. Ned. Politie bond een bijdrage van f 5 over 1937 toe te kennen om den gemeenteveldwachter in de gelegenheid te stellen aan de schiet oefeningen, dezen zomer te Goes te heu lden, deel te nemen. Van verschillende zijden wordt hiertegen bezwaar gemaakt. Het voorstel van B. en W. wordt met alleen de stemmen van de wethouders vóór, verworpen. Goedgekeurd wordt de rekening 1936 van het algemeen Armbestuur met een batig saldo van f 687,435. Besloten wordt wederom onderhands voor 7 jaar een stukje grond achter de school gelegen te verpachten aan den te- genwoordigen pachter J. van Dalen. Op voorstel van weth. Franse wordt met 5 tegen 2 st. besloten bijl Gedep. Staten bezwaren in te dienen tegen het besluit van de vergadering van ingelan den van het Waterschap Hoedekenskerke om voortaan 4 pet. te heffen van de be lastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen in het waterschap. Tegen stem den de heeren J. Boone en M. Steijh- Daarna sluiting. Korfbal. De uitslagen van de j.I. Zaterdag door de beide Zeeuwsche Twaalftallen te Dor drecht gespeelde korfbalwedstrijlden zijin als volgt: Deetos IIZeeuWsch Twaalf tal A 42'; Deetos IIIZeeuwsch Twaalftal B 51. Vereen, voor Dialectonderzoek. Zaterdag j.I. had te Middelburg de jaarvergadering plaats van de Zeeuw sche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Uit het jaarverslag der secretaresse bleek o.m., dat de vereeniging telt 98 werkende leden, 3 leden-begunstigers van f 5; 13 van f 2.50; een medewerker geeft een bijdrage van f 1. Het aantal invullers van de dialect lijsten bleef ongeveer gelijk aan dat van het vorig jaar 60); het aantal gecon troleerde woorden en uitdrukkingen be droeg dit jaar 627. Totaal zijn thans ge controleerd 5062 woorden en uitdrukkin gen van het Zeeuwsch dialect. De laatst uitgekomen lijsten betroffen de letter K; van deze letter wachten nog ongeveer 400 woorden op behandeling. In kaart gebracht voor het Woorden boek zijn thans in totaal 2052 woorden en uitdrukkingen, waarbij alleen van A en B meer dan 1700; er is een begin ge maakt met de letter DL Van de rubriek Vragen en Wenschen werd o.m. gebruik gemaakt door D!r A. Opprel en Phof. Dr G. S. Overdiep; uit het archief werden inlichtingen verstrekt aan Mw. C. Vereecken, phil. stud, te Gent en D!r A. Weijnen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Dr K. Kooiman, Dr J. J. Gielen en P. C. de Gelleke, allen aftredend, met alg. st. herkozen. Nadat nog eenigen tijd van gedachten was gewisseld, o.a. omtrent middelen ter versterking van het ledental, sloot de voorzatter, met dank aan de aanwezigen, het officieels deel der jaarvergadering. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bij vooruitbetaling. Biggekerke. J.I. Vrijdag had alhier de jaarlijksche veekeuring plaats. Ingezon den waren 58 koeien en vaarzen en 3 stieren. De uitslagen waren als volgt Stieren: 1. Theodoor van de Stieren- vereeniging te Biggekerke; 2. Dorus van J. Schout; 3. Pieter van P. Wisse. Koeien (le kalf): 1. Emma van A. de Voogd; 2. Juliana van J. Schout; 3e Bontje van E. de Korte; 4. Nelly van J. 2e kalf: 1. Koia van A. de Voogd; 2, Janna van P. Lamport P«.; 8. Rika van D. Stroo; 4. Mina ran J. Kodde; 5. Mina van B. Stroo; 6. Dora van P. Lampert Pz. 3e kalf1. Nelly van J. Schout; 2. Doortje van J. Kodde; 3. Bertha van L. Kluijfhout; 4. Nelly van J. Dekker; 5. Starre van P. Lampert Jz.; 6. Nelly van L. Kluyfhout. 4e kalf1. Sul van P. Lampert; 2. Aaltje van J. Kodde; 3. Mina van J. Lampert; 4. Bontje van A. de Voogd; 5. Willy van P. Lampert Pz.; 6. Starre van L. Kluyfhout. 5e kalf: 1. Dora van J. Cal jé; 2. Dora van J. Schout; 3. Emma van J. Dekker; 4. Koos van A. Francke te Meliskerke; 5. ÏMina van A. de Voogd; 6. Nelly van L. Kluyfhout. Oudere koeien: 1. Kaptein van P. Lam pert Pz.; 2. Doortje van J. Kodde; 3. Rika van P. Wisse; 4. Emma van J. Dekker; 5. Bontje van A. de Buck; 6. Starre van A. Caljé. Kampioen werd Nelly van J. Schout (geldprijs van de Coöp. Zuivelfabriek) en Sul van P. Lampert Jz. (geldprijs van de Coöp. „Eiland Walcheren"). De vaarzen werden geplaatst als volgt 1. P. Lampert Jz.; 2. J. Schout; 3. en 4. A. de Vooöd; 5. en 6. J. Dekker. In Den Haag twee bal lons gedaald. Naar is komen vast te staan, zijin gisternacht twee Duitsche bal lons in de gemeente 'sGravenhage ge daald. D'e eene daalde in de duinen ach ter de Kwartellaan. De landing had een vlot verloop, alleen werd een militaire telefoonlijn over een afstand van circa 400 meter vernield. De andere ballon daalde eenige kilometers achter den wa tertoren. De inzittenden hebben den bal lon, die na de landing nog ongeveer voor de helft met gas was gevuld, naar den watertoren gesleept, waarzij het gas heb ben laten ontsnappen. Beide ballons landden ongeveer om 12 uur. Alle twee waren zij bemand met drie luchtvaarders, sportvliegers uit Düsseldorf. Zij! hebben, na op het hoofdbureau van politie de noodige formaliteiten te hebben vervuld, in het Kurhaus te Scheveningen over nacht. Gistermorgen reeds vroeg werden de ballons ingepakt om naar Duitsch- land te worden vervoerd. Ook de ballon- vaarders zijn gistermiddag naar hun land teruggekeerd. Propagandist der N. S. B. gearresteerd. De heer Veltmeij^ er, propagandist van de N.S.B., die dezer dagen een rede te Assen heeft gehouden, waarin hij de Regeering heeft beleedigd, is gisteravond te Bussum, toen hij aldaar een rede wilde uitspreken, gearresteerd. Na vier jaar weer af gebrand. Zondagmiddag is de groote boerderij! van den landbouwer J. Berkvens onder de gemeente Asten (N.-Br.) totaal afgebrand. De leven de have en het grootste deel van den inboedel konden worden gered. D'e brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat kinderen met vuur hebben ge speeld. Verzekering dekt de schade. Het was toevallig precies vier jaar ge leden, dat op dezelfde plek de vorige boerderij van B. afbrandde. Motorrijder maakt on gelukken. Gisternamiddag is op den Nieboerweg te 's Gravenhage de 31-jarige motorwielrijder K., vermoedelijk door on oplettendheid, ingereden op eenige men schen, die zich op den weg bevonden, te weten de 17-jarige wielriidster mej. B., de 51-jarige wielrijdster mej. H., en een 4-jarige knaapje de W. Mei. B. bekwam een lichte hersenschudding en hoofdwon den. Zij! is naar het ziekenhuis overge bracht. Mej. H. die eveneens een hersen schudding opliep, werd naar haar wo ning vervoerd en het 4-jarig jongetje moest met gecompliceerde fracturen aan het rechter-onderbeen naar het kinder ziekenhuis worden overgebracht. ii Den Bosch en omgeving in het donker. D'oor een defect aan de hoogspanningsleiding van de Provinciale Noo-rdbrabantsche electriciteitsmaatschap- pij tussoben Uden en 's Hertogenbosch is gisteravond de Brabantsche hoofdstad en haar omgeving in het donker komen te zitten. Met spoed is men er op uit getrokken, om het euvel te herstellen. Tegen kwart over tien was de storing in de electriciteitsvoorziening te 's Herto- genbosch en omstreken geëindigd door het overschakelen van de getroffen ge meenten op onderstations, welke niet ge stoord waren. Dank zij het prachtige zomerweer en de door den zomertijd pas verlengden avond bevonden zich tallooze personen buitens huis en op de wandeling, waar zij' door de storing niet ontriefd werden. Wel was dit het geval in de theaters en bioscopen, die zwaar gehandicapt werden en ook liet de radio zich gisteravond in D'en Bosch niet hooren. Politieke rel te Utrecht. Zaterdagavond heeft in de Sterrenwijk te Utrecht een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij 'drie personen zijn ge wond. Eén hunner kreeg een ernstige messteek in den rug. D!rie personen, al len colporteurs van de N.S.B., werden naar het politiebureau gebracht. Het was begonnen doordat de N.S.B.- ers op provoceerende wijze hun verkie zingspamfletten verspreidden in een dichtbevolkte arbeidersbuurt. Deze wijze van propaganda beviel den bewoners niet Er is tegen hem proces-verbaal opge maakt, maar ook de N.S.B.-ers verklaar den, dat zij een aanklacht zullen indie nen wegens mishandeling, Politiek en boter. Men meldt uit D'en Haag aan de „N. R. G.": Het is in deze dagen van den verkie zingstijd, waarin de pamfletten in einde- looze stroom in de brievenbussen gestopt worden gebeurd, dat een slimme Loter- boer op een ïondtooht door den Haag blijk gaf politiek met boter te verbinden. D'e man had n.l. in zijn auto in plaats van de pakjes roomboter en margarine, de eieren en de kaas, waarmee hij gere geld door de Haagsche straten placht te rijden, groote pakken strooibiljetten. Straat voor straat reed hij langzaam door, en waar hij een verkiezingsbiljet voor de ramen zag hangen, daar stopte hij. Was het een biljet met de opwekking stemt liberaal, welnu een greep in den rechterhoek van den auto en hij had een biljet te pakken, dat hij in gevouwen toe stand in de brievenbus wierp. De bewoner vond dan bij het ledigen van de brieven bus een biljet, dat met groote letters op de buitenkant vermelde „stemt liberaal". Wanneer hij dit biljet openvouwde, dan las hij' verder „en kiest voor uw boter boeren dan volgde de naam van dezen zakenman. Maar de christelijk-historische buur man, die eveneens een raambiljet voor zijn partij had opgehangen had in zijn brievenbus een biljet gevonden dat met de woorden „stemt christelijk-histo-risoh" begon, maar waarbij eveneens de raad volgde om als boterboer dezelfde man te kiezen, die zich bij zijn buurman had aanbevolen. Zoo ging het met den anti- revolutionnair en de roomsch-katholiek, kortom met ieder, die een biljet van een bepaalde partij voor zijn raam had han gen. i O'p weg naar de kermis in de sloot. Zondagavond is een auto waarin vijf heeren en twee dames zaten, nabij Wijde Wórmer, met volle vaart in een sloot ge-reden. Het gezelschap was op weg naar de kermis te Krommenie. De open wagen kwam met zulk een smak in de sloot terecht, dat vier van de inzittenden op het aan de overzijde ge legen land werden geslingerd. De andere drie kregen een nat pak. Vijf van de ze ven kregen verwondingen aan hoofd en handen en werden naar het gemeentehuis te Zaandam vervoerd. Tegen den bestuurder, den 23-jarigen H. K., uit Purmerend, die geen rijbewijs bezat, is proces-verbaal opgemaakt. i Vijftigduizendkilostroo in vlammen. Waarschijnlijk doordat kinderen in de omgeving met vuur heb ben gespeeld, ontstond te Boxmeer brand in de groote opslagplaats voor stroo van ■den Bond van verkoopvereenigingen, ge itgen nabij het station. Er was een hoe veelheid van circa 50.000 kg., geperst in pakken, aanwezig. Het vuur greep met groote felheid om zich he-en en was tot in verren omtrek zichtbaar. Behalve de geheele voorraad stroo kwamen in de vlammen om een istroo- pers, een tractor en een wagen. Tegen de vuurzee kon de motorspuit niets1 uit richten. De schade bedraagt minstens f 5000. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Open brief aan de S. G. P. Mijnheer de Redacteur, Dezer dagen vond ik in mijh brieven bus een pamflet, met bet opschrift: „Tot de Wet en tot de Getuigenis". Na een vlug overzicht begreep ik al terstond, dat hier niet de bedoeling voor zat om het Nederlandsche volk terug te roepen tot de Wet en de Getuigenis, maar tot vurig verzet tegen onze wettige Regeering, en inzonderheid, als naar ge- wtoontejtegen de A.R. partij!. Ik vraag mijl af, hoe durft men toch, waar men zich noemt een Gidions-bende, in zulke gespannen dagen, nu van alle kanten het revolutiegevaar dreigt, zóó optreden. Heeft men dan geen oogenblik gedacht aan wat Gods Woord ons zegt, omtrent leugensprekers, die opzettelijk anderen, en inzonderheid de Overheid, verdacht maken? Ik had verwacht in het pamflet een waarschuwing te vinden aan het adres van de vrouwen, o-m niet te gaan stem men. Hoe komt -dat toch? Dit is toch het stokpaardje waar men zoo veel op gerui- terd heeft? De Gidions-bende moet toch straks na de stemming kunnen aanhef fen: „Viel zelfs de vrouwen in de band schoon niet mee uitgetogen?" Maar dit schijnt men toch niet aan te durven. Nu, ik geloof ook wol dal de S.G.P, alle ptemm«n noodlg beeft, roe-ar laat men die dar> trachten te krijgen langs een eerlij ken weg, en met cüdaewc waarop de Heere Zijn zegen kan doen rusten.. Middelburg. J. V. Prof, Vlsscher vergist zich, Geaohte Redactie, Prof. Dr H. Visscher heeft het nuttig geoordeeld in het „Gereformeerd Week blad" van 15 Mei 1.1. een artikel te schrij ven ter opfrissching van mijn geheugen. Op den inhoud van dit artikel zal ik in deze dagen niet nader ingaan. Een weer legging daarvan zou niet moeilijk zijn, maar alleen veel ruimte vragen. Op één punt wensch ik echter, in ver band met vragen, welke mij van vele zij den bereiken, thans een antwoord te geven. Prof. Visscher schrijft, dat door mij, in een samenkomst van het Centraal Co mité in 1928, zou zijn gezegd: „Wij zijn van Groen van Prins'terer af". Hij maakt den indruk dit zoo zeker te weten, dat hij die woorden, als door mij gezegd, tus- schen aanhalingsteekens plaatst. D'eze woorden zijn echter door mij NIET gesproken, noch in die samen komst, noch in een andere. Ook heb ik niets gezegd, da.t daarop ook maar eenigszins zou kunnen gelijken. Even min is dat in die vergadering door een ander gedaan. Prof. Visscher vergist zich ten eenen- male. Met dank voor de plaatsing. Uw dw., J. SCHOUTEN. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg is failliet verklaard: K. van den Berg, caféhouder te Vlissin- gen, Bellamypark. Rechler-oommissaris Mr G. E. Muller, Rechter; curator: Mr P. van Empel, Advocaat te Middelburg. Een automobilist moot ook „dimmen" voor het verkeer op andere verkeersbanen. D'e heer W., directeur der Tholen- sche Waterleiding werd indertijd, rijden de per auto op den Noo-rdweg op Wal cheren, bekeurd terzake van bet niet verminderen van zijn verblindende ver lichting toen eenige wielrijders nader den. Deze wielrijders bevonden zich op het langs dien weg gelegen rijwielpad, dat echter van den hoofdweg is afge scheiden door een zandweg van eenige meters breed. Zoowel de kantonrechter te Middel burg als in hooger beroep de rechtbank wezen een veroordeelend vonnis. Verd. ging daarop in cassatie. De Hooge Raad heeft in deze zaak arreslt gewezen en o.m. overwogen dat een -der cassatiemiddelen uitgaat van de stelling, dat van „tegenkomen" en „ontmoeting" in den zin van art. 19 onder o van het Motor- en Rijwiel reglement gelijk dat ten tijde van het feit luidde, slechts sprake kan zijn ten aanzien van verkeer, dat zich op de zelfde baan van den weg beweegt. Deze beperking aldus de Hooge Raad - vindt echter geen steun in de woorden van het artikel en is niet in overeen stemming met de strekking van -de be paling, nu immers het gevaar, ter af wending aanwezig kan zijn voor het verkeer, dat de overige banen bezigt. Op deze gronden werd het cassatie beroep verworpen. Mei. 26 Kamperland, afbraak, Heijboer. 27 Hansweert, woonhuis, bouwl. en weil., v. Dijke. 28 Middelburg, afbraak, Batten. 28 Vrouwepolder, huizen en timmer manswinkel, v. d. Harst. Juni. 2 Kortgene, hofstede, Jonkers. 2 Brigdamme, woonhuis, Blaupot. 2 Kleverskerke, woonhuis en herberg, v. d. Harst. 4 Heinkenstsand, Bouwl., Verbist. 16 Kloetinge, woonhuis, inboedel, Jon kera. i Kloetinge, hofstede, v. Dissel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Zwakke veranderlijke wind, meest licht bewolkt, -droog -warm weer, behoudens ge ringe kans op onweer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsen: "Woensdag 9 u.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6